ESSO PETROLEUM Indrukwekkende plechtigheid bij Scheveningse dodencel 601 Een betere belichting maakte van Nixon een ander mens voor de tv de haardolie met het hoogste rendement Schooltoeriiooi werd succes MAANDAG 10 OKTOBER 1960 „Hoge goed der Ned. vrijheid beschermen (Van onze Haagse redactie) „Moet de strijd worden voortgezet? Moet, ook in de toekomst, nog maar steeds een gedenken blijven plaats vin den van iets, dat nn al meer dan 20 jaar achter ons ligt? Het is een klemmende vraag, waarop niet eenvoudig antwoord valt te geven. Maar zeker is, dat het hoge goed van Nederlands vrijheid nu en altjjd beschermd zal moeten worden". Dat zei zaterdagavond op de binnen plaats van de strafgevangenis in Sche- veningen prof. mr. R. P. Cleveringa ter gelegenheid van de 15e herdenking bij de „Dodencel 601" in de cellenbarakken van de gevangenis. Prof. Cleveringa is voorzitter van de Stichting Oranje-Hotel, die telkenjare deze herdenking organiseert. Spreker bracht de woorden van Anthonie Donker in herinnering, die gebeiteld staan by de uitgang van de gevangenis aan de van Alkemadelaan „Gedenk hun laatste gang door deze poorten zet de strijd voort". Hij schetste de opkomst van het verzet en vooral het doel, dat er aan ten grond slag heeft gelegen in enkele gevallen was dat negatief, maar in de meeste gevallen positief: een bouwen aan de toekomst. Deze opvatting moet ook nu, vele Jaren later, geheiligd blijven. Prof. Cleveringa had in het bijzonder de vertegenwoordiger van Koningin en Prins, generaal Pahud de Mortanges. en die van Prinses Wilhelmina, mej. Gel- dens, welkom geheten. Bovendien las hij een telegram voor van Prinses Beatrix. Na de toespraak van prof. Cleveringa volgde, onder klokgelui, een stille gang langs de dodencel, waar vele nabestaan den bloemen legden. Onder hen, die zich in de lange, stille stoet bevonden, merk ten wij o.m. de minister van Justitie, mr. Beerman, de staatssecretaris voor Nieuw- Guinea, mr. Bot, de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. Klaasesz, de voorzitter van de Eer ste Kamer, mr. Jonkman, en de burge meester van Den Haag, mr. Kolfschoten, op. Daarnaast waren er afgevaardigden van de Nationale Federatieve Raad van het voormalig verzet Nederland, Expogé, Stichting 40—45 en de commissie Natio nale Herdenking. Na de gang langs de cel werden bui ten, by het monument, nog enkele kransen gelegd door afgevaardigden van genoemde verenigingen. Trieste voetbalwedstrijd Het 12-Jarige jongetje P. Kaatman uit Brummen is op een onbewaakte overweg van de Üjn Arnhem-Zutfen bj) Dieren door een trein gegrepen. De jongen fietste gistermiddag naar het voetbalveld by Dieren, waar zyn drie grote broers in een voetbalwedstrijd meespeelden. In zyn aandacht voor wat op het veld gaande was lette de Jongen niet op de aanstormende trein en werd gegrepen. Het zwaargewonde kind is in zeer ern stige toestand per ambulance naar een ziekenhuis te Arnhem vervoerd. De voetbalwedstryd werd niet uitge speeld. POKKEN-RAADSEL. Uit Koeala Loempoer op Malakka, dat de gezondheidsautoriteiten aldaar voor een raadsel staan hoe de Nederlander de heer L. P. Vlaanderen pokken heeft kunnen oplopen. De zieke, die thans in isolement by Londen wordt verpleegd, had een geldig certificaat van gezondheid. Bovendien is in een kwarteeuw tyds geen enkel ge val van pokken in Koeala Loempoer, waar het slachtoffer een internationale rubberconferentie bywoonde, geconsta teerd. Intussen heeft iedereen, die met de heer Vlaanderen in contact kwam de raad gekregen zich tegen pokken te la ten inenten. In Zuid-Engeland dertig hoofdwegen overstroomd (Van onze Londense correspondent) Gedurende het weekeinde hebben de overstromingen, die reeds eind vorige week in Zuid-Engeland waren opgetre den, zich overal uitgebreid. Zondag ston den er in Zuid-Engeland tenminste 29 hoofdwegen onder water, sommige an derhalve meter. Vooral in Southampton was de toestand ernstig doordat er een abnormaal hoge vloed stond. In de ha ven moesten 6.000 nieuwe auto's, welke daar op verzending stonden te wachten door de brandweer, politie en vrijwilli gers in veiligheid worden gebracht. In het graafschap Hampshire waren de overstromingen in 60 jaar niet zo ern stig geweest. De watersnood in Zuid-En. geland wordt beschreven als de meest rampzalige sinds de stormramp aan de Engelse kust van 1953. Voor Devon is een noodfonds opge richt waarvoor 2% miljoen gulden nodig is. Ook het huis van Montgomery, die in een verbouwde watermolen aan de ri vier de Wey woont, werd zondag ten dele overstroomd. De veldmaarschalk had, vóór hy zaterdagavond naar bed ging. voorzorgsmaatregelen genomen, o.a. door de karpetten van de beneden verdieping op te rollen en naar boven te brengen. Toen het water het huis bin nen drong ging Montgomery, bijgestaan door zijn huishoudster en twee Zwitserse dienstmeisjes, met emmers aan het werk. Montgomery is een geboren orga nisator en onder zijn leiding werd de defensie, ditmaal tegen het water, een succes. Westduitse regering bedankt mr. Luns De Westduitse regering heeft in haar „Bulletin" van zaterdag de Griekse, Belgische en Nederlanse ministers van Buitenlandse Zaken dank gebracht voor hun interventie in de Algemene Vergadering der V.N. ten gunste van de Bondsrepubliek. In het „Bulletin" wordt gezegd, dat de Westduitse regering deze drie mannen dank brengt, omdat zij, ondanks de ellende die Duitsland in de tweede wereldoorlog in hun landen heeft ver oorzaakt, van ganser harte stelling heb ben genomen tegen de ongerechtvaar digde aanvallen van het Oostelyk blok tegen West-Duitsland. Moboetoe maakt zich voor beslissende slag gereed Kolonel Moboetoe heeft zijn vrouw en zijn drie kinderen naar België gezonden en men gelooft dat dit een aanwyzing is dat Moboetoe zich gereedmaakt voor de beslissende strijd. Loemoemba heeft zondagavond op 'n rondrit door Leopoldstad verklaard dat hy na „30 dagen van vrijwillige balling schap" de macht weer in handen heeft genomen. Het is echter nog niet duide- lijk geworden wat hij van plan is te doen om zijn verklaring waar te maken. Loemoemba zei dat de VN en „het hele Westen" tegen hem zijn Maar als ik naar het kamp Leopold zou gaan, zou ik als een koning begroet worden. Galaconcert voor het Thaiiands koningspaar Aan de Koning en Koningin van Thailand en aan Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen B. en W. van Den Haag op dinsdag 25 oktober een galaconcert aanbieden, dat in de Kur- zaal te Scheveningen zal worden gegeven door de K.M.K. LAATSTE KLAP WAS f1500.- WAARD Op het beruchte kruispunt Beek laanHerenweg met zyn nog be ruchter „kinderhoofjes" maakte de „goeie ouwe blauwe" vrijdag de laatste botsing in haar bestaan. Een vrachtauto van het expedi tiebedrijf Van der Marei uit Kat wyk remde voor de naderende tram, doch gleed door over de spekgladde keien. Met een klap botsten tram en auto tegen elkaar. De splinternieuwe vrachtwagen liep aan de voorzyde ernstige schade op, die naar schatting zeker f. 1500,zal bedragen. De bestuur der kwam met de schrik vry. Dat kan in Leiden nauwelijks meer: in Amsterdam botsten zater dagavond twee trams op elkaar, waarbij enkele personen werden ge wond. Pas nadat de tramwagens uit elkaar waren getrokken, bleek hoe groot de materiële schade was. Rentabilfreiïsonderzoelc bij brands toffenhandcl Kolen-winterprijs op hetzelfde peil Het overleg tussen de brandstoffen- handel en het ministerie van Econo mische Zaken over de winter-kolen- prijzen, waarby de laatste jaren geste gen bedrijfskosten in de detailhandel in het geding waren, heeft tot het volgende geleid A. Er zal een rentabiliteitsonderzoek worden ingesteld by de kolenhandel; B. De verkoopsprijszen zulen, hangen de de uitslag van bedoeld onderzoek, niet mogen uitgaan boven het niveau van de winterkolenpryzen van het vorige seizoen. ZAils gemeld, zijn de kolenprUzen met ingang van het nieuwe winterseizoen in vergelyking met de zomer-augustus-prijs 20 cent per eenheid gestegen. De brand- stoffendetailhandel had berekend dat een verdere styging met 15 cent nodig zou zijn ter compensatie van de gestegen bedryfskosten. Door prettiger uiterlijk van kandidaat der Republikeinen ging strijd gelijk op (Van onze Amerikaanse correspondent) Het heeft geholpen: een betere belichting en een betere schoonheidsbehan deling hebben van de Re publikeinse president schapskandidaat Nixon een ander mens gemaakt! Een ander mens om te zien althans. Maar dat was belangrijk voor de t.v.-kykers. De Republi keinen hadden zich na het eerste televisiedebat namely k ernstig bezorgd gemaakt, omdat hun kan didaat er zo uitgehongerd en zo verbeten uitzag, zy wisten wel, dat hy er in werkelijkheid beter uitzag, maar de televisiecamera hsd van hem een ietwat griezelig uitziende figuur gemaakt, terwyl Kennedy toch wel een heel sympa thiek voorkomen had op het televisiescherm. Er kwam zelfs enige argwaan by hen op, na melijk dat hierby opzet in het spel was, maar daar voor was geen enkel be- wys aanwezig. Er is in de kranten echter veel ge schreven over Nixons uiteriyk en een publiek van 90 miljoen zielen zal daarop by het tweede de bat. dat vry dagavond JJ. gehouden werd, in de eer ste plaats gelet hebben. Welnu, men heeft met kunst en vliegwerk Nixons uiteriyk aanzienlijk opge knapt, o.a. door middel van een betere belichting Er waren geen scherpe ly- nen meer en ook geen on aangename baardgroei. Kortom, de man is door de televisiecamera zeker niet leiyker gemaakt dan hij is! Het lykt oppervlakkig om hierover iets te zeggen, maar het uiterlijk is in deze televisiestrijd een be langrijke factor. Er waren echter nog andere ver schillen. Beide kandidaten waren veel agressiever dan een kleine twee we ken geleden. Iemand merkte schetsend op: „Als dat zo doorgaat, dan mo gen ze tydens het laatste debat wel een yzeren hek tussen die twee plaatsen". Telkens werd een kandi daat door een der vier journalisten een vraag ge steld. Vroeg iemands iets aan Kennedy dan ant woordde hy eerst, en daar na kreeg Nixon gelegen heid zyn mening te zeg gen. In de volgende beurt werd de vraag tot Nixon gericht, en kreeg Kenne dy een tweede kans. Maar wie ook als tweede aan de beurt kwam, steevast be gon die tweede met te zeggen: „Ik ben het vol komen oneens met Nixon" of „Kennedy vergist zich volkomen" en die tegen spraak kwam steeds, pats boem achter het eerste antwoord aan, als een stomp van een felle bok ser. Vergeleken by het tweede debat, was de eer ste vertoning nog maar schaduwboksen Daarmee willen wij niet zeggen dat dit laatste debat ontaard de in 'n scheldpartij, maar de vechtlust van deze vry jeugdige kandidaten schynt geen grenzen te kennen. Beiden beschikken over een indrukwekkende hoe veelheid munitie, en schie ten voortdurend met scherp. Wie er deze keer won? Als algemene indruk zou den wy het kort als volet willen samenvatten: Meer dan by het eerste debat, waarin Kennedy vooral door zyn uiterlijk een betere indruk maakte, ging de strijd ditmaal gelyk op. Tegen rode propaganda in 1 West-Berlijn De Westberlynse autoriteiten hebben krachtige maatregelen genomen om de- communistische propaganda tegen te gaan en zich voor te bereiden op onlus ten, die uit de huiuige toestand zouden kunnen voortkomen. Vorige week hebben zy de oprichting van een korps hulppolitie bekendge maakt, een nummer van het enige com munistische blad in West-Berlyn, „Die Wahrheit" in beslag genomen en twee jonge Oostberlyners laten arresteren, die dit nummer hielpen verspreiden. Het nummer werd in beslag genomen op grond van een 10 jaar oud bevel van de Geallieerden, dat opmerkingen, die afbreuk doen aan het Geallieerde gezag, verbiedt. De hulppolitie zal bestaan uit vrywilllgers. Slecht zwemmen in de Residentie De wedstryden om de Haagse kilo meter-bekers in het zwembad Maurits- kade hebben over de gehele linie slechte prestaties opgeleverd. Op de 100 meter vlinderslag was Atie Voorbij (Naarden) de snelste in 1.16.1 Jople Troost (HDZ> maakte 1.16.6. De snelste vrye slag zwemster was Adrie Lasterie (Naarden) in 1.06.1. Op de 100 meter rugslag was Ria van Velgen (ZIAN) met 1.115 de beste prestatie van de middag on bereikbaar voor Lenie de Nys (Naarden) 1.16 en Japke de Ruiter (TY) 1.16.8. De voornaamste uitslagen waren ver der: 200 m schoolslag heren: 1. Menso- nides (ZIAN) 2.42.6: 100 meter vlinderslag: 1. Korteweg (DZV) 1.03.2; 100 meter vrye slag: 1. Hoogveld (Nept. Am) 58.7. De HDZ-dames en D-heren zyn er niet in geslaagd de bekers te verdedigen. By de dames won de ploeg van Naarden en by de heren kwam Zian in het bezit van de beker. Taf eltenniscorr petitie Zege voor Scylla Ereklasse: PSV—AMVJ 1 3—7- AM VJ 2—Treffers 7—3; Maasstad—Elan 8—2; Batswingers—Scylla 4—6; Smash Wibo 64. By Batswingers—Scylla is het zeer spannend geweest. Niet minder dan 7 partyen werden na hevige strijd in drie games betwist. Bouwens won tweemaal, n.l. van Verkerk en v. Zoelen. maar ver loor van v .d. Laaken met 23—21 in de derde game. Leurs cn Hoefnagel konden alleen maar winst boeken op v. d. Laa ken, die ditmaal dus de minst succes volle Leidenaar was. Het dubbel ging met 21—19, 20—22, 19—21 naar Scylla, Hoofdklasse A: IreneAtoom 64; Belcrum—Maasbree 46OTTC—Luck Raek 64; DDCBatswingers 3 73; Wibo 2—TCR 7—3. Hoofdklasse B: Treffers—AVGA 8—2; Povac—Nedlloyd 2 10—0; Olympia— DTTC 55; Batswingers 2Smash 2 73; UBTV 2Sprenger UC 64. Overgangsklasse I: USV 1—USV 2 8—2: DDC 2—Dordrecht 6—4. Overgangsklasse K: CTH—Treffers 2 37; ExcelsiorMaasstad 2 73; Twen- tyone-up 2—v. Hessen 10—0; Calaman- ders 2Wibo 3 25 (voorlopig). WIELRENNEN Wereldbeker voor teams van beroepsrenners Het bestuur van de Internationale Wielerfederatie (UCI) heeft in Lugano besloten een wereldbeker voor teams van beroepsrenners in te stellen. Het UCI- bestuur nam deze beslissing in een ver gadering met vertegenwoordigers van de nationale wielerbonden, van de organi satoren van wedstryden en met de leden van de reglementscommissie. Het ligt in de bedoeling, dat de beker in 12 tot 14 wedstryden zal worden be twist. Drie van deze ritten zullen worden gehouden in Frankrijk, drie in Italië en drie in België. De overige 3 tot 5 wed strijden zullen aan andere landen wor den toegewezen. De deelnemende teams dienen tenminste uit 5 en ten hoogste uit 10 renners te bestaan. Voor de ploegenklassementen zyn de prestaties van de drie hoogstgeplaatste renners van elk team beslissend. De le den van het team, die de wereldbeker veroverde, krygen het recht een schildje te dragen in de kleuren van de regen boog. Jaarvergadering Leidse Schaakbond Zaterdagmiddag werd in een der zalen van „Van der Heyden" de algemene ver gadering van de Leidse Schaakbond ge houden. Bij het agendapunt mededelin gen kon voorzitter Venema bekend maken, dat op zaterdag 7 januari a.s. de jaarlykse 6-tallen wedstryd zal gehou den worden in samenwerking met VTL ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze club. Een enquête, gehouden onder in Leiden en omgeving gevestigde Ryks-, en Gemeente instellingen en bedryven had tot resultaat dat een „Bedryfs- schaakcompetitie nog deze winter gerea liseerd zal kunnen worden. Voor deze competitie stelt het Leidsch Dagblad een wisselprys beschikbaar. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de Bond thans 20 verenigingen telt met tezamen 586 leden. Het afgelopen jaar is finan cieel zo gunstig geweest, dat grotere schaakevenementen door de LSB georga niseerd kunnen worden. De Schaakclub Koudekerk trad tot de Bond toe en zal uitkomen met 2 tiental len. In de plaats van de heer Foppen, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd de heer A. J. H. van der Meulen gekozen. De heer Foppen werd voor zyn voortreffelyk beheer der financiën dank gebracht. Het persoonlijk kampioenschap lom de zilveren L.D.-Koning) zal wederom volgens het Zwitsers systeem worden verpeeld. Het ligt in de bedoeling het aantal deelnemers in de le-klasse te be perken. De indertyd door het LSG voorgestel de competitiereglementswyziging, het welk thans als bestuursvoorstel was in gediend, zal als proef voor de komende competitie worden toegepast Deze wyzi- ging houdt in, dat vóór iedere wedstryd om de kleur zal worden geloot en de "olgorde der spelers van een 10-tal ge durende het competitieseizoen mag wor den gewyzigd. liet bestuur heeft de functies als volgt verdeeld: Ing. R. Venema. voorzitter: W. H. van der Nat, vice-voorzitter,; P Wassenaar, secretaris; mr. A. J. Mulder penningmeester; M. J. de Bock. wed strijdleider; A. J. H. van der Meulen, méér warmte minder roet zuinig Ine ter Laak stopte met wedstrijdsport De Enschedese atlete Ine ter Laak- Spijk, met een tijd van 55,5 sec op de 400 meter nationaal recordhoudster, heeft afscheid genomen van de wedstrijd sport. Zy deed dat tijdens de inter nationale atletiekwedstrijden in het Diek- manstadion in Enschede. Na afloop werd zij gehuldigd door de voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie, de heer A. Paulen. die haar voor de beste Damesprestatie van de avond een grote beker overhandigde. De beste prestatie by de heren werd geleverd door de AAC-er Wim Esajas, die op de 800 meter in een tyd van 1.53,6 zyn rivaal Jan van Uden (1.54,2) versloeg. De belangrijkste uitslagen waren: 800 meter heren: 1. Wim Essajas (AAC-Amsterdam) 1.53,6. 110 meter horden: 1. Herman Timme (Kimbria-Maastricht) 15.4 sec. Discuswerpen: 1. D. Mensmann (DLD) 47,22. Speerwerpen: 1. J. Fikkert (SISU) 60.95 m. 5000 meter: 1. Klaas de Ruiter (AV *34-Apeldoorn) 14.33,8. Kogelstoten: 1. D. Mensmann (DLD) 14.65 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Servee Wij- sen (Kimbria-Maastricht) 3.80. Dames: 100 meter: 1. Ria van Kuik (Olympia 48 Den Haag) 12,4 sec. 200 meter: 1. Ria van Kuik (Olympia 48-Den Haag) 25.1. 80 meter horden: 1. Toos Mutter (Memphis) 11,4 sec. 400 meter: 1. Ine ter Laak-Spyk (RKEAV) 56.9. Overspringen: 1. Wemmy Spierenburg - Scholtmeyer (Memphis-En schede) 5.84 meter. VOLLEYBAL (Van een onzer verslaggevers) Zaterdagmiddag organiseerde de Vol leybalvereniging VVS ter gelegenheid van het tweede lustrum een toernooi voor scholen in het Gymnasium. Het bleek een goede greep voor de jubileren de vereniging. Er was een flinke belang stelling van de zyde der scholieren, die luidde de eigen favorieten aanmoedigden. Bovendien waren de sportieve prestaties van uitstekend gehalte en vele wedstry den stonden uit volleybaloogpunt be keken op goed niveau. De finale ging tussen de ploegen van het Rembrandt-lyceum en de Chr. Kweekschool. De laatste als favoriet ge start met Bas Leurink (PW), Pieter Bas v. Duyvenbode en Bouman (KVC) - leed na spannende stryd (15-9, 12-15, 15- 10) een 2-1 nederlaag. De zege van de jongens van het Rembrandt-lyceum was verdiend. Vooral het uitstekend verdedi gen op smashes van het kanon Leu rink en het prima blokken legden de basis van de zege. Uitslagen Poule A: Gymnasium-St.- Bonaventura 2-0 (15-0, 15-7), Rem- brandt-lycem—St.-Bonaventura 2-0 (15-1 15-4) GymnasiumRembrandt-lyceum 1-2 (15-13, 10-15, 4-15). Poule B: VVS—Chr. .Lyceum 2-1 (15-8. 6-15, 15-11); Chr. Kweekschool—Chr. Lyceum 2-1 (14-16, 15-6, 15-9); Chr. Kweekschool—VVS 2-0 (15-7, 15-6). FinaleRembrandt-lyceum—Christ. Kweekschool 2-1 (15-9, 12-15, 15-10). Om de 3e en 4e prijs: Gymnasium— WS 0-2 (17-15, 8-15). De prysuitreiking volgt hedenavond (8 uur) tydens een filmavond (sportfilm) in de zaal in de Maria Gyzensteeg. competitieleider; J. G. L. Tervooren, alg. adjunct. INDELING COMPETITIE le-klasse: LSG 3, Noordwyk 1, Phili- dor 2, Bodegraven 1, Voorschoten 1. Phi- lidor 3 en Boskoop 1. 2e-klasse A: VTL 1, Alphen 1, Hazers- woude, Nieuwkoop 1, Bodegraven 2 en Leiderdorp 2. 2e-klasse B: Katwyk 1, Leiderdorp 1, Philidor 4, Leithen 1, NZH, Philidor 5 en Alphen 2. :5e-klasse A: Aarlanderveen, Koude kerk 1, Boskoop 2, Nieuwkoop 2, Alphen 3 en Koudekerk 2. 3e-klas.se B: Roelof arendsveen. SPW 1, Voorschoten 2, Leithen 2, VTL 2, Voor schoten 3 en LSG 4. 3e-klasse C: Warmond, Sassenheim 1, Noordwyk 2, Zwarte Pion 1. Katwyk 2, Sassenheim 2 en Zwarte Pion 2. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen lulden: Acht oktober-prijs: 1. Y Norton (J. Oosting (1.29.-); 2. Yvellne; 3. Ylbode B. Tot.: w. f4.30; pl. f2.20, 1.70, 4.10; gek. f8.40; cov. f4.40. Willem van Oranje-prilsle afdeling: 1. Zoritha (D. S. Bolwijn) 11.39.4); 2. Zampa van Jz.; 3. Zeeadelaar S. Tot.: w. f .4.40; pl. 12.20. 2.-; gek. f 11.-; cov. f 3.60. Willem van Oranje-prys: 2e afdeling: 1. Zoraya du Commerce (P. R. R. Kop- pejan) (1.35.8); 2. Zenltby Hollandia; 3. Zenith Williams. Tot.: w. f 13.40; pl. f550. 2.10; gek. f23.-; cov. f2.80. Alkmaar's Onzet-prijs: 1. Yveonne Hol landia (P. J. Eerenberg) (1595); 2. Ye- wel Boy; 3. Wilna niustra. Tot.: w. 12.70; pl. f 1.20, 1.40, 2.80; gek. f4.-; cov. f4.10. Jacob Kabeljauw-prijs: 1. Yllnatte (Th. H. Kooyman) (1.27.7); 2. Xenocraat; 3. Xiphon Hollandia Tot.: w. f2.80 (stal); pl. f 1.80, 2.20, 1.70; gek. 17.-; cov. 14.80. Victorie-prijs1. Victory Queen (P. A. Strooper) (156.7); 2. X Pluto: 3. Victor Emanuel. Tot.: w. f 2.10; pl. f 1.10. 1.30, 150; gek. f 3.10; cov. f4.-. Dirk Dulvel-prtjs:: 1. Temüse (Th. H. Koovman) (156.9); 2. Troubadour. 3.Qui Suit. Tot.: w. f7 10; pl. f 1.70, 1.70, 1 40; gek. f 5.40; cov. f 450. Vesting-prijs: 1. Vrijdag (A. R. Nottel- man) (1.22.6); 2. Theo Messldor; 3. Seig neur Boecom. Tot.: w. f2.60; pl. f 1.-; I.-; gek. f 4.10; cov. f 3.40. Totalisator-omzet f 14436350. HENGELSPORT Viscollege „Onder Ons" hield zyn 3e wedstrijd van dit seizoen. De vangst was zeer slecht. De uitslag was als volgt: 1. K. van Riet; 2. A. van Es; 3. W. van Leeuwen; 4. W. (My) Maryt; 5. N. Zaal berg; 6. C. de Hoed; 7. A. van Welsen; 8. P. Herreur; 9. J. van der Weiden; 10. J. de Water. HENGELSPORT „De Gulden Voorn" hield een jubi- leumwedstryd in het Braassemermeer. De vangst was zeer slecht. Uitslag; 1. C. v. d. Zwan, tevens gr. blei, 2. M. P. Hoogkamer, 3. G. Harland, 4. Joh. Azier, 5. A. ten Dam, tevens gr. voorn, 6. F. Velthuizen, 7. G. Springer, 8. A. v. Tongeren, 9. H. v. Alphen, 10. M. v. d. Zwan, 11. D. Wassink. SPORTSPLINTERS Eef Kamerbeek is tydens de atle- tiekwedstryden in Nigeria met een sprong van 3.66 meter tweede geworden by het polsstokhoogspringen. De Engelsman Porter won het nummer met een hoogte van 4.11 meter. Het Nederlands rugby-vyftiental is zondagmiddag in Breukelen verpletterd door het sterke Duitse B-team. De Duit sers wonnen met 416. De voetbalteams van Hongarye en Zuid-Slavië hebben zondag in het NEP- stadion te Boedapest voor ruim 90.000 toeschouwers met 11 gelyk gespeeld. Tydrit-specialist Jacques Anquetil heeft de Grote Prys van Lugano, een rit tegen het horloge over 765 km ge wonnen. Het is de 5e maal dat de Frans mans deze Zwitserse wedstryd wint. De Nederlander Jo de Haan werd tien de. Hy had 6 min. 55 sec. meer nodig dan Anquetil. De Amsterdammer Jan Keesom heeft de jaarlykse Pim Muiierveldlopen in Velsen op zyn naam gebracht. De C- klasser Kaljauw legde beslag op de twee de plaats. De Nederlandse amateur Dieperink heeft te Essen een wegwedstryd over 150 km gewonnen. De Nederlander versloeg in de eindsprint Quenter Tueller, de oud kampioen van Duitsland. De Rotterdammer Dick de Bruin won zaterdagmiddag de nationale Utrechtse singelloop, een wedstryd over 4800 meter in 13 min. 38.6 sec.; 2. Hein Cujé lEmm- Middelburg) 14.02.4; 3. H. Christ (Oss- Volo-Den Bosch) 14.05.6. De 31-jarige Italiaanse coureur Giuseppe Faranda is tydens een junior race op het circuit van Modena veron gelukt. Hy vloog met zyn wagen uit de bocht en werd zwaar gewond. Enkele uren nadat de Italiaan naar het zieken huis was vervoerd is hy overleden. De Nederlander Karei Godin de Beaufort heeft met Porsche een sport wagenrace in de klasse tot 1600 cc op het vliegveld naby Innsbruck gewonnen. De Nederlander Broer Dirks is te Herentals winnaar geworden van een in ternationale motorcross. De Nederlandse BSA-ryder eindigde voor favorieten als Sten Lundin, Bill Nilsson en Dave Cur- tiss.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9