PUZZELAARS - TUSSEN - VIER WIELEN IN HUN ELEMENT TIJDENS L.D.-HUTSPOTRIT TACHTIG KILOMETERS VOL VOETANGELS EN KLEMMEN Hard hollen voor een fontstempel Milde strafpuntenregen plenst neer op meer dan tweehonderd voortdurend turende equipes „gezondheid" Opgericht 1 maart 1860 Maandag 10 oktober 1960 Derde blad no. 30172 Honderden Maar gelukkig, alleen straf punten: De donkere wolken, die de weergoden omstreeks het middaguur op Leiden af zonden, bicken slechts een loos dreige ment. Het zonnetje liet verder die mid dag wel verstek gaan, maar Pluvius reed ook niet mee. Eerst toen de duisternis al was geval len, vielen ook de eerste druppels van die dag. En die konden toen de vreugde niet mee drukken, de vreugde van de beginnende en geroutineerde puzzelaars onder de automobilisten. De mannen en vrouwen, die de middag hebben doorge bracht met verbeten staren naar huis nummers, lantaarnpalen, vlaggestok- ken, kikkers, verkeersborden, varkens koppen, hertjes en wat niet al meer. Zij hebben hardnekkig gezocht naar het verweerde locomotiefje ergens in een portiekje in Sassenheim. Zij hebben vaak vergeefs getuurd naar het woordje Lisse" op een betonnen paaltje langs de weg. Ach, wanneer men het zo opsomt, dan klinkt het zo simpel. De liefhebbers van deze soort spoj-t weten echter maar al te goed, hoe vaak achter ogenschijnlijk gemakkelijke gegevens gemeenheidjes kunnen schuilgaan. En de niet-liefhebbers kunnen wij werkelijk aanraden het volgend jaar ook eens te proberen. Wij zijn ervan over tuigd: ze zijn d^n voorgoed „genezen". Misschien zullen zij riet als sommige deelnemers zaterdagmiddag al voor het eerste gegeven aan het ..zwemmen-" raken of wellicht zoals vele anderen Zo'n klein onvoorzien moeilijk heid je. Een landbouwer, die zijn auto te Lisse dwars over de weg zet om de lier voor de ploeg beter te kunnen gebruiken. Een kleinere wa gen kon er nog wel langs maar de grotere moesten wachten tot de wagen normaal geparkeerd stond. Dat kostte tijd en dus mogelijk strafpunten! ergens onderweg de draad half of helemaal kwijtraken. Maar dat maakt het plezier alleen maar gróter. Fouttoch goed Evenals In voorgaande jaren was de rit weer dusdanig samengesteld, dat de consequente fout-rijders toch op de goede route terechtkwamen. Alleen moet u niet doen, zoals de debu tant. die op de Valk Boumanweg te Lei derdorp goed reed, maar die wij toch - hard zagen hollen om in het bezit te ko. i men van een... foutstempeltje. En wij hopen voor de toekomstige deelnemers, dat zij gespaard zullen blij ven voor een grimmige speling van het lot als zaterdagmiddag, toen een aantal deelnemers langdurig voor de spoorbo men te Warmond moest wachten. Eerst I zo'n hatelijk klein goederen treintje. Toen een lange personentrein. De bo men gingen omhoog... maar meteen weer neer. Er moest nog een personen trein uit de andere richting komen! Toen de bomen eindelijk definitief om hoog gingen stond er een file auto's van zo'n tweehonderd meter lengte. Burge- Zo ook zaterdagmiddag. Maar de laatste restantjes illusies, die zij toen moeizaam overeind hadden kunnen houden en mee hadden kunnen slepen naar Alphen aan den Rijn, werden 's avonds in de eivolle benedenzaal van Avifauna door explicateur N. Steehou wer met onbewogen stem aan gruzels I geslagen. Aan de hand van vele kleu- I rendia's nam hij zijn auditorium nog eens mee langs de route, waarbij hij vaak werd onderbroken door reacties van verbazing of bewondering en spon taan applaus. Zo reed men in gedachten nog eens langs de wegen en weggetjes in Leiden, Leiderdorp, Sassenheim. Lisse Noordwijkerhout. Noordwijk. Katwijk en Rijnsburg. Maar helaas, daar in Rijns burg kwam men aan het schier onver mijdelijke „schoonheidsfoutje". Een slimmerik had daar een bordje ontdekt. I dat de makers van Ce rit niet bedoeld hadden. Zijn interpretatie en die van de I „uitzetters" was te verdedigen. De knoop i werd rustig doorgehakt: de rit eindigde bij de laatste tijdcontrole in Rijnsburg officieel. En dus werd het vergeten van i Ui ÜCIvC 1 Uil Li Uo VT 1 U l'Vl J het eenvoudige feit dat er aan de vlagjl" Avifauna was van de controleur in Oegstgeest ook een«£)e beste A-rijdei nemen, die hem werd aangeboden door de directeur van ons blad. de heer E. A. E. van Dishoeck. Prijswinnaars op de driesprong Van der Valk A-KLASSE Boumanweg. Berkenkade. Hoofd straat te Leiderdorp was het soms een gedrang van jewelste. De puz zelaars moesten er tweemaal langs enonder het gras school nog een gemeen addertje" ook. ,.Dat is mijn weg", zei de eige naar van deze wagen hoog met kis ten peen geladen en hij zette het voertuig, dusdanig, dat passeren vrijwel onmogelijk was. Er moesten heel wat woorden worden vuilge maakt eer de wagen zo was neer gezet. dat iedereen vrij kon pas seren. 1 J. E. Kruvff J. L. Tack, Den Haag. 109 str.; 2. D. van Amstel mevr. Van Amstel. Den Haag, 130 str.: 3 J. H. Beekman C. Beekman, Den Haag. 136 str.; 4 J B. H Kroon mej. R. Hun- nik, Alphen a. d. Rijn, 136 str 5. R Groenen mevr. Groenen, Leiden, 137 str.; 6 C. J A. Wildenboer A. J. Pol- dervaatr. Voorschoten, 158 str.: 7 J. van der Bos H. Berkheij. Alphen a. d. Rijn. 196 str.; 8. P. Bergman R. Berg man. Sassenheim. 201 str 9. J. H. Dul- lemans mevr. Dullemans. Den Haag, 207 str. B-KLASSE 1. mej E. van Dusschoten ir. H. van Dusschoten. Den Haag, 277 str.; 2. L. J. v d. Ham mevr. v. d. Ham. Den Haag, 279 str.; 3. P. Walter C. M. Wester- raann, Leiden, 298 str.; 4 mevr. Brons geestJ. Bronsgeest. Leiderdorp, 299 str.; 5. A. D. Verkijk mevr Verkijk, Den Haag, 316 str.: 6. M. v. d. Meer mevr. v. d. Meer. Leiderdorp. 319 str.; 7 J. Feije P. Kolk. Leiden, 319 str.; 8. A. C. Klinkenberg J. van Kampen. Leiden. 336 str.; 9 F BuntN. H. Bunt, Noordwijk aan Zee, 344 str.; 10. C Ketel Van Wijngaard. Leimuiden, 355 str.: 11. mej. A. v. d. Kaay mej. N. Hen- driksen, Oegstgeest, 357 str 12 H. van Vark mevr. Van Vark, Voorburg. 358 str.; 13. ir. H. Kuipers mevr. Stark, Leiden. 365 str.. 14. E. Vermond C Vermond-Jaques. Leiden, 368 str., 15. D. Yperlaan H R Mol. Voorschoten. 370 str.; 16. mevr Apeldoorn mevr. Kuiper, Leiden. 370 str 17. ir. K Brum- mel J. Splinter. Oegstgeest. 380 str.; 18. C. Revs A Rey.s, Zoeterwoude, 380 str.; 19 H. G. Veldkamp D. M. Veldkamp-Emke, Leiden, 381 str 20 mevr J Popten H. Popten jr.. Leiden, 382 str.. 21. L. Ophuyzen H. J. de Koet. Haarlem. 384 str 22 J. v. d Ma- relJ van Zijverden Wassenaar. 386 str.; 23. mevr. H. Westerhout. Oegst geest, 390 str.. 24. P Nix mevr. Nix. Leiden, 391 str.. 25. G van Ommering H. de Groot. Leiden. 395 str.; 26. W. van Oosten H. van Oosten. Leiden. 399 str.; 27. T. den Os— M den Os, Leiderdorp, 399 str 28. H Grotenhuis mevr. Grotenhuis. Leiden. 400 str.; 29. O Bik H. de Lijster. Leiden, 403 str.; 30. G. van Nieuwkoop mevr. Van Nieuwkoop. Gouda 403 str.; 31 C. Wij ling—E de Winkel Leiden, 403 str 32. P klinkhamer E. ter Hooven, Leiden, 404 str-; 33. Mr. Schuitemaker A. Boo- Herdenking Alkmaars Ontxet Het jaarlijks feest van Alkmaars Ont zet is vrijdagavond begonnen met een lampionoptocht door de rijk geillumi- r.eerde en versierde binnenstad De bur gemeester van Alkmaar mr H J Wyte- ma en mevrouw Wytema recipieerden in het stadhuis. Het programma van zaterdag begon met een reveille, gevolgd door een auba de door 1000 kinderen aan de burge meester voor het stadhuis. 800 kinderen namen daarna deel aan een gekostu meerde optocht. De Marinierskapel van de Kon. Marine maakte een muzikale rondgang. Bij de officiële herdenking in het Victoriepark, welke ook door depu taties uit Leiden 3 oktobervereniglng en Groningen werd bijgewoond, hield het gemeenteraadslid de heer G. Hoytink een herdenkingsrede. Hoofdsohotel van het programma was de grote optocht die onder de naam ..spiegel der wereld" was ontworpen en geregisseerd door Toon Noyons. Aan deze optocht verleenden 900 personen, waaronder vier muziekkorpsen en twee drumbands, hun medewerking. Een tap toe van de Marinierskapel van de Kon. Marine op het Waagplein en een vuur- I werk vormden het slot van de feeste lijkheden. Nixon-Kennedy vanavond op Nederlandse televisie j De beide Amerikaanse presidents- 1 kandidaten vice-president N:xon en se nator Kennedy, komen vanavond op het Nederlandse televisiescherm tijden.^ hun I tweede televisiedebat. Dit debat, waarin onder andere de buitenlandse politiek van de Verenigde Staten aan de orde kwam. werd vrijdagavond over alle Amerikaanse televisiestations en via l de radio uitgezonden In deze uitzen ding antwoordden de kandidaten op vra gen van journalisten. Deze vragen wa ren hun tevoren niet voorgelegd In een extra-uitzending, na afloop van het I AVRO- programma vanavond ongeveer vijf over tien brengt de NT.S van dit debat een uitvoerige samenvatten. gaards, Oegstgeest. 407 str.; 34 O. de JongA de Jong. Wassenaar. 407 str.; 35 E de Klerk F. Heemskerk, L'-iden, 408 str.; 36. W. Seis J. de Raad. Lei den, 409 str.; 37. W Peerenboom me vrouw Peerenboom. Leiden 414 str 38 A. v. d. BijlA Mans. Voorschoten, 415 str.. 39. G. v. d. Tuuk N. Keet. Leiden, 420 str. vlaggestok zit. niet beboet. En ook wer den de deelnemers, die rustig in „Het Witte Huis" een kopje koffie gingen drinken vóór zij informeerden, wanneer de controleurs van de finish nu eindelijk eens zouden komen opdagen en toen moesten ervaren, dat die enkele honder den meters verderop handenvol werk hadden, voor deze onachtzaamheid niet afgestraft. Veel vreugde ondanks talrijke tegenslagen (Van een onzer redacteuren) Het begon ook ditmaal weer op de Roosevelt straat. meester jhr. mr. Von Fisenne kwam zelfs een kijkje nemen. Hij wilde wel eens weten, wat daar aan de hand was. Gelukkig maar. dat hij niet kon horen, wat er in de wagens werd gezegd... Het duurde ook wel erg lang... En hopelijk is er volvend jaar ook nie mand. die zijn vrachtwagen dwars over de weg wil zetten, omdat hij in de veronderstelling verkeerde, dat hij het alleenrecht over dat weggetje bezat. Overigens, na enig geredeneer kon de man bewogen worden zijn wagen zo te plaatsen, dat alle wagens er langs kon den. Trouwens, deze en andere hier onbe sproken tegenslagen behoren nu een maal bij het spel. In vrijwel alle geval len worden zij dan ook voor lief geno men. Dat blijkt ook wel uit de gesprek ken na afloop. In dilAe drommen staan zij dan vurig na te kaarten over de rit. De „verscholen verleiders" worden scherp geanalyseerd. Dubieuze punten worden uit en te na bekeken, moeilijk heden tot de draad toe uitgerafeld. Ve len horen dan eigenlijk pas, wat ze fout gedaan hebben. ,,En we dachten nog wel, dat we het zo goed gedaan hadden...!" Verstoorde illusies De door het Leldsch Dagblad be schikbaar gestelde prijzen bestonden ditmaal uit radiotoestellen, autoplaids, huishoudelijke artikelen, tassen, kaar- tenmappen. reiswekkertjes, fototoestel len, sigaretten e d. En alle deelnemers aan de rit hielden er niet alleen een prettige herinnering, maar ook 'n tast bare aan over n.l. het bij de start uitge. reikte lepeltje. Voor de heer Van Dishoeck was over gegaan tot de prijsuitreiking had hij hulde gebracht aan het kwartet, dat deze rit had uitgezet de heren J. Th. Wurzer, F. G. van Leeuwen, C. F Bos- schaart en N Steehouwer en hun fa milieleden, die tijd noch moeite hebben gespaard om ook dit puzzelfestijn weer tot een geslaagd feest te maken. En de ingewijden weten maar al t« goed. hoe veel tijd en werk daarin gaat zitten... Maar dat zij in hun opzet geslaagd zijn. daar was iedereen het over eens. NED. HANDELSREIZIGERS- VERENIGING Onder voorzitterschap van de heer J. Vijlbrief hield de afd. Leiden haar leden vergadering in tearoom-rest. Van der Heijden. In zijn openingswoord heette de voor- zitter allen hartelijk welkom in het bij zonder de nieuwe leden. Hij sprak zijn voldoening uit over de prachtige op komst. Na voorlezing der notulen en behande ling van de ingekomen stukken hield de heer A. de Groot, technisch adviseur van Castrol Oil Ltd een interessante cause rie over smeeroliën. Spr. stond uitvoerig stil bij het gebruik en het nuttig rendement van autosmeer olie. Vervolgens werden 2 kleurenfilms, resp. over de 1000 km races op de Nürn- burgring en over de motorraces in Frank rijk vertoond. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank tot de spreker. Ook de Hutspotrit 1960 van het Leidsch Dagblad behoort weer tot het verleden. Jammer eigenlijk, het was weer zo gezellig Zaterdag, vroeg in de middag, werden achter elkaar ruim tweehon derd precies op tijd door starter E. Binsbergen van de open Roosevelt- straat de weg opgestuurd. Enkele uren later bereikten de meeste de lommerrijke omgeving van de Endegeesterstraatweg. Wat er zich in de tussenliggende tachtig kilometer heeft afgespeeld? Het laat zich slechts raden Maar dat er in de beslotenheid van die wagens vaak gezucht en gesteund is, staat voor ons als die beroemde paal boven dat even bekende water. De geraffineerde voetangels en klemmen, die overal langs de route verscholen lagen, hebben de deelnemers heel wat hoofdbrekens gekost. De controlekaarten spraken na afloop wat dat betreft boekdelen: het had weer strafpunten geregend. Desondanks waren er toch wel vol doende strafpunten. Dat bleek overdui delijk bij de prijsuitreiking. De directeur van het Leidsch Dagblad, de heer E. A. E. van Dishoeck kon nog een prijs uit reiken aan het equipe uit de A-klasse (gemiddelde snelheid 36 kilometer per uur), dat op 207 strafpunten was blijven steken. En het team uit de B-klasse (gemiddelde snelheid 30 kilometer per uur), dat ..slechts" 420 strafpunten had j verzameld kwam in aanmerking van de j 39ste en laatste prijs. Het beste kwam het Haagse equipe J. Kruyff J. L. Tack uit de' rit. Het verzamelde alle goede st?mpeltjes. Maar door twee foutcontroles en tijdstrafpunten kwam het toch ook nog boven de honderd n.l. 109 straf punten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5