Hier moet mammie onze schoenen kopen! Krijgen wij lekker een verrassing Kerkelijk Leven Met een enkel woord Agenda MAANDAG 10 OKTOBER 1960 Deugd en ondeugd (Van onze t.v.-medewerker) Op zaterdag beheerste de NCRV het scherm, nadat het NTS-journaal met een telkens aanvliegende helikopter de schrikkelijke Rijnbrand had getoond. „Alleen voor heren" was gepland als uitzending uit Kasteel Nijenrode, maar de directie van het opleidingsinstituut had er niet aan gewild. Naar ons idee te recht want het was een zouteloze ge schiedenis. De teksten waren flauw en de executanten wisten er geen raad mee. Zo kan men er een hoop kwaad van zeg gen, maar prikkelidyllen kwamen er be paald niet by te pas. In „Memo" werd op een doeltreffende manier reclame ge maakt voor de Judo-beoefenlng door da mes. Wat is het heerlijk om een boze aanrander te zien vloeren. Er was bo vendien nog deskundige politie-voor- lichting by. Een evenwichtig en nuttig tussenspel door de doeltreffende voor lichting. Hoewel er in „Marinade" wel waar deerbare trekjes zaten - Kitty Knap pert deed zo ondeugend mogelijk - bleef het geheel toch beneden het peil, waarop een zaterdagse televisie-avond ons heeft te trakteren. Er was talent aan verspild, zoals dat van Steye van Brandenburg (die zichzelf maar een beetje opblies), door flink te chargeren, Willy Ruys en vooral Bueno de Mesquita, die zich aan paardendressuur te buiten was gegaan, eetn betere zaak waardig. Een klein half uur Amerikaanse film toonde de kijker tot slot hoe en wat t.v. kan zyn. Velen, die Amerika „deden", komen - wat de t.v. betreft - gruwend terug, maar ditmaal moest men een les je van nver de Oceaan accepteren. Een uitstekend idee om deze legendarische familie op het vaderlandse beeldscherm te brengen, maar dat schept voor de produkten van eigen bodem verplichtin gen, die zaterdag bepaald niet werden gehonoreerd. Een stukje import kan een drama niet ongedaan maken. Dat drama bestaat hierin, dat men by de NCRV niet schijnt te beseffen, dat er op za terdag iets pittigs gegeven dient te wor den, iets wat de mensen amuseert en dus aan het toestel bindt;. Wij zien graag in het maatschappeiyk verkeer krachttermen vermeden en het mag dus niet zo zyn, dat als een predi kant - ds. C. M. de Vries - zich in het vuur van zyn betoog een regelrechte vloek laat ontvallen, de kyker voelt: hè, hè, eindelijk een man met temperament! Informatie van importantie (Van onze t.v.-medewerker) „Achter het nieuws" leverde een uit nemend interview van Kleiwegt met de op het punt van vertrek staande minis ter Toxopeüs op. De vragen over Nieuw- Guinea waren ter zake en de antwoor den sloegen er op, al moest de bewinds man enige slagen om de arm houden. Hem werd een kaasje 40 plus aangebo den, een vreedzame politionele actie, naar het ons wil voorkomen! Van niet minder belang was een duchtig versierde actualiteit over blan ke huid en gele commandant", de Japanse film, waartegen al vóór de ver toning hier te lande bezwaren zyn ge rezen. (Men zie ook elders). De heer Van der Goes van Naters, kersvers uit het land der kersebloesem had de rolprent in Tokio gezien, vond het een onmogelijke en sentimentele bedoening, maar zag toch geen bezwaren tegen roulatie hier te lande. De kamp commandant was een braaf man, die dan ook door een hoogstaande Neder landse rechtspraak vry uit mocht gaan en de dames hadden zich over het alge meen niet alleen correct, maar by zonder „manmoedig" gedragen. Er kwam een Nederlandse moeder, die in het beruchte Celebeskamp was opgesloten geweest om te vertellen, hoe vreselijk het leven er was geweest. Niettemin kenschetste Kleiwegt het misbaar rondom het der- derangsgeval als een storm in een glas water. Er werd nog de nadruk gelegd op de onwaarachtigheid om weldoor voede glamourmeis j es als slachtoffers van het hongerrégime te laten fungeren. Van tweeën één: öf het ding is qua goed nagebootst klimaat van documentaire waarde en dan lijkt tegen vertoning geen bezwaar öf het is een vervalsing der realiteit en dan is vertoning onwaardig. Van een te waarderen niveau was de gedachte om een zo belangryk en con sequent man (wiens leven teveel in de schaduw was gebleven) als Jef Last onder de schijnwerpers te laten plaats nemen. Een kunstenaar, die heeft ge tuigd van de onverbiddelijke Chinese waarheid, dat een dichter géén werktuig is. Hy heeft zelf op de blaren gezeten, maar bleek van een onvervaarde stryd- lust te zyn gebleven. Rusland was beter dan vroeger, maar het was er aanzien- PAKJE VERSE BOTER GAAT VIER CENT OMHOOG Koelhuisboter wordt zeven cent goedkoper Het Produktschap voor Zuivel heeft Zaterdagmorgen in Utrecht besloten de binnenlandse toeslag op verse boter te verlagen van 80 tot 64 cent met ingang van 11 oktober. De prijs per pakje verse boter gaat daardoor vier cent omhoog en wordt dan ongeveer 84 a 86 cent. De prys voor koelhuisboter wordt 30 cent per kilo of ruim 7 cent per pakje lager, dan die van verse boeter. De minister van landbouw zal dit besluit nog moeten goedkeuren. Het besluit, dat het produktschap j.l. woensdag nam om de toeslag op verse boter met 10 cent per kg te verlagen en zo de prys per pakje op 83 cent te brengen en die voor een pakje koelhuis boter op 75 cent, had niet de instemming van minister Marynen, die het meer verantwoord achtte de prys voor koel huisboter op 79 cent per pakje te stellen en het verschil tussen verse en koel huisboter op 20 cent per kilogram. Het bestuur van het produktschap meent echter, dat er minstens een prijsverschil van 30 cent per kg dient te zyn, wil er enige kans bestaan, dat de voorraden koelhuisboter vóór eind maart 1961 kun nen worden afgezet. Toeslag boter voor export De toeslag op geëxporteerde boter is door het produktschap voor zuivel ver laagd van 83 tot 75 cent per kg. Voor Engeland is de verlaging vandaag in gegaan voor andere in aanmerking ko mende landen zal het op 31 oktober ge schieden. lyk slechter dan hier. Belangrijker dan de vraag welke gek de eerste atoombom zal gooien, leek hem de kwestie welke kant Azië in een wereldbrand zal kiezen. Een moedig mens in een exotisch milieu, die naar ons gevoelen meer werd ge hinderd dan geholpen door zijn gast. Het slot kwam voor rekening van Bruce Low, die weer met zyn stem wist te toveren en bekoren, een fyn meisje uit Duitsland had geïmporteerd, de watervlugge en sierlijke Carla Lipp weer een paar dansjes gunde en gesteund werd door een paar fleurige décors maar het daarnaast doen moest met slappe teksten in bizarre milieus. Zware brand in fabriek te Bergschenhoek Een zeer felle brand die ontstaan is in de lakspuitery heeft zaterdagmorgen een gedeelte van de meubelfabriek Fris- tho aan de Bergweg te Bergschenhoek in de as gelegd. Zowel de lakspuitery waar een vonk uit de motor 7an de afzuiginstallatie in de lak is gevallen als de montage-afdeling en de expedi- tieloods zyn uitgebrand. Alle meubelen die gereed waren en onderdelen die in elkaar zouden worden gezet, zyn ver loren gegaan. Het bedrijf zal geduren de enige tyd zyn gestagneerd. De brand weerkorpsen van Bergschenhoek, Blys- wyk en Rotterdam hebben met 25 stra len weten te voorkomen dat de houtop slagplaatsen, de toonzalen en de kanto ren door het vuur werden aangetast. De schade loopt stellig in de honderddui zenden guldens. Vermiste brandweerman uit Blerick verdronken Gistermiddag is het stoffelijk over schot van de 53-jarige ongehuwde aan nemer en hoofdbrandwacht Albert En gels uit Blerick opgehaald uit de Looi ersgracht te Amsterdam. Op het stoffe lijk overschot is sectie verricht. Daarbij is niets van enigerlei misdrjjf gebleken. Sinds zaterdagavond 1 oktober was de heer Engels vermist. De negen leden van de vrijwillige brandweer van Blerick maakten hun jaarlijks uitstapje, dit maal naar Schiphol. De dag werd be sloten met een bezoek aan de hoofdstad. De heer Engels was bhjven kijken naar het herstelwerk by de Leidsestraat. Het gezelschap meende dat hij oude kennissen had ontmoet en maakte zich ook nog niet ongerust toen men hem 's-avonds laat ook niet in het hotel aantrof. Eerst toen men ook zondag ochtend na kerktijd niets van hem had vernomen heeft men de politie van de vermissing in kennis gesteld. De heer Engels was slecht van gezicht. VOOR MAANDAG 10 OKTOBER Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. praatje. 19.15 Gram. 19.25 Toespraak. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Exodus, hoorspel, (deel 3). 21.30 Pianoduo. 22.00 Volk en Staat, parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Boekbespr. 23.05 Kamerork. en sol. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversm II, 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 Openbaar kunstbezit. 19.00 Zang en gitaar. 19.20 Gram. 19.30 Muz. lezing. 19.45 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.30 Nws., beurs- ber. van New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. progr. 20.35 Discussie. 21.05 TV- portret. 21.35 Muz. progr. Debré's reis naar Bonn geen succes Wel niemand gelooft in Parijs, ondanks de gebruikelijke overwinningsfanfares van officiële zijde, dat het diplomatieke valies, dat premier Michel Debré en de minister van Buitenlandse Zaken Couve de Murville zaterdag mee terugvoerden van hun reis naar Bonn, gevuld was met een inhoud waarmee Frankrijk zich, nu overmatig zou mogen verheugen. Dat integendeel de missie-Debré eerder op een mislukking voor de Franse diploma tie schijnt te zijn uitgelopen, meent men op te mogen maken uit het feit, dat er geen enkele ontmoeting AdenauerDe Gaulle in het vooruitzicht is gesteld, ofschoon vorige week in Parijs nog hardnekkig geruchten over een bezoek van de generaal aan Bonn de ronde deden. In West-Duitsland schijnt men zich nu geen illusies meer te maken over de Europese ambities van generaal De Gaulle en diens uitlatingen in Grenoble over Frankrijks recht op een eigen nationaal atoomleger hebben tijdens het onderhoud Adenauer—Debré, lykt het, de deur toch wel tlicht gedaan. Intussen is nu wel bekend gemaakt, dat op 30 oktober a.s. in Parys de zes ministers van Buitenlandse Zaken van Klein-Europa over de Europese voorstel len van De Gaulle zullen komen confe reren. De generaal zal, na de ervaringen van zyn premier in Bonn, van die ministeriële samenkomst zeker geen wonderen mogen verwachten, terwijl de tegenstand met betrekking tot zijn bui tenlandse en militaire politiek op het binnenlandse en parlementaire plan, zoals afgelopen weekeinde ook weer op congressen van de radicalen en van de rooms-katholieke Volksrepublikeinen is gebleken, zienderogen toeneemt. Frank rijks staatshoofd, dat gisteravond van zyn jongste tournee door de provincie in Parys terugkeerde, gaat, zo alle voortekenen niet bedriegen, moeilijke tijden tegemoet. DS. J. L. MEESTERS EMIGRANTENPREDIKANT Ds. J. L. Meesters, hervormd predi kant te Kampen is door de Hervormde Emigratiecommissie aangewezen om in de presbyteriaanse kerk in Australië het werk onder de emigranten op zich te nemen in de stad Adelaide. 0 Vervolg van pag. 1 De kwestie van China en de Ver. Naties Maar hoe lang nog kan Amerika op een dergelijke zege hopen? Ieder jaar wordt de overwinning kleiner. Ditmaal was de uitslag 42 stemmen voor uitstel van de discussie, 34 tegen en 22 onthou dingen. Vorig jaar was de uitslag 44 voor en 29 tegen by 9 onthoudingen. Rekent men degenen die zich van stemming ont hielden niet mee, dan ziet men hoe sedert 1952 het percentage van hen, die tegen een discussie over dit onderwerp hebben gestemd, gedaald is van 85% tot 56%. Reeds dit jaar hebben de nieuwelingen Mali, Senegal alsmede het kersverse lid Nigeria vóór discussie gestemd. Het zou niet verwonderlijk zijn, indien volgend jaar meer van de nieuwe Afrikaanse Rooms-katholieke n in Zuid-Slavië WENSEN BETREKKINGEN MET REGERING TE VERBETEREN. De bisschoppen van R.-K. Kerk in Zuid-Slavië hebben nieuwe stappen ge daan ter verbetering van de betrekkin gen met de communistische regering, aldus is zaterdag te Belgrado meege deeld. ZBy hebben de. regering een memo randum gezonden met voorstellen, die 24 bisschoppen tegetn het eind van de vorige maand te Zagreb eenstemmig hebben goedgekeurd. De aartsbisschop van Belgrado en voorzitter van de bisschoppenconferen tie, dr. Ujoic, heeft zaterdag ruim een uur gesproken met een lid van presi dent Tito's kabinet en voorzitter van de regeringscommissie voor godsdienstza ken. Deze deelde aartsbisschop Ujcic mee dat de regering sympathiek staat jegens het streven van de bisschoppen en het memorandum zorgvuldig bestu deert. Er wonen zes miljoen rooms-katho- lieken in Zuid-Slavië. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Wolsum J. Kuipers te Wolsum: naar Oud-Vossemeer Ph. Leenmans te Hagesteln. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-Kralingen P. Op den Velde te Hllversum-oost. Bedankt voor Hulzen (N.-H.) N. de Jong te Kat wijk aan Zee. staten hun voorbeeld zouden volgen. De Amerikanen betogen, dat men com- munistisch-China, gezien de acties in Korea, Tibet, Laos en Indo-China, geen vredelievende natie kan noemen en dat het daarom, volgens het Handvest der Verenigde Naties, niet thuis hoort in deze organisatie. De Russen en andere voorstanders van toelating wijzen erop, dat China thans officieel in de V.N. vertegenwoordigd is door het regime van Formosa. Daar de regering van Peking, en niet Tsjang Kai- sjek en de zijnen, in feite de macht uit oefent op het vasteland van China, ach ten zij de huidige vertegenwoordiging absurd. Maar ook al zou de kwestie besproken worden en zou een resolutie worden in gediend ten bate van het regime te Pe king, dan nóg zou toelating van commu- nistisch-China by lange na nog niet ver wezenlijkt zijn. Zulk een resolutie zou namelijk een meerderheid van twee-der- den nodig hebben in de Assemblee en zulk een verhouding is beslist niet zo spoedig te verwachten. Om het onder werp alleen maar op de agenda te plaat sen is een simpele meerderheid voldoen de en deze zelfs werd dit jaar nog niet bereikt. PICTOGRAM 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! BINNENLAND - De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy, zal zich midden dezer week naar Straatsburg begeven teneinde daar een fedeelte van de zitting van het Europese arlement bij te wonen. De minister heeft speciale belangstelling voor de behande ling van een aan het Parlement uit te brengen rapport over het vrije verkeer van werknemers in de Gemeenschappen. De minister van Staat, prof. mr. P. Gerbrandy, heeft zaterdagochtend in het Dreesmann-huls aan de Johannes Ver meerstraat te Amsterdam, een tentoon stelling geopend van werken van de leden van de Bond der Protestants-Christelijke Kunstenaars in Nederland. Deze expositie is georganiseerd door het studentencorps aan de Vrije Universiteit, dat hiermee officieus de viering van het 16e lustrum inluidde. De miniatuurstad „Madurodam" in Den Haag. die zondag 9 oktober is ge sloten. heeft in het seizoen 1960 766.301 bezoekers getrokken, waarvan ruim 66% volwassenen. In 1959 bezochten 756.271 personen „Madurodam". Vooral het bui tenlands bezoek was belangrijk hoger dan vorig Jaar. De raadkamer van de Amsterdamse rechtbank heeft de door de officier van Justitie, mr. H. E. van Renesse. gevraag de verlenging van de voorlopige hechte nis met 30 dagen van de Griekse inge nieur Mlchal Raptis toegewezen. Deze werd op 10 Juni J.l. in Amsterdam gear resteerd onder verdenking van illegale ac tiviteiten voor het Algerijnse bevrijdings front. Bij een auto-ongeluk is gistermorgen te Hardenberg omgekomen mr. Th. H. Jansen, advocaat en procureur te Stads kanaal. Door nog onbekende oorzaak is h(J met zijn wagen tegen een boom ge reden, in welke toestand de politie hem later aantrof. Hij was de enige inzit tende. Gisteravond is 'n motorrijder in volle vaart tegen de neergelaten slagboom van het Nederlands-Belgische grenskantoor Kanne ten zuiden van Maastricht, gere den. De beide beryders van de motor wer den tegen de grond geslingerd, terwijl de motor op eigen kracht nog een zestig meter doorschoot. De bestuurder, een 23- Jarige automonteur te Amsterdam, werd naar het ziekenhuis St.-Annadal te Maas tricht vervoerd, waar hij kort na aan komst is overleden. De duo-rijder, een in woner van Maastricht, had vrywel geen verwondingen en kon naar huls terug keren. De Israëlische minister van Econo mische Zaken, Pinhas Saplr, is gister avond op Schiphol aangekomen voor een bezoek van tweeneenhalve dag aan ons land. Minister Sapir maakt een rond reis door Europa, teneinde besprekingen te voeren over de uitbreiding en vesti ging van buitenlandse bedrijven in Israël. BUITENLAND - De Panamese diplomaat, dr. Roberto Arias, echtgenoot van de Britse ballerina Margot Fonteyn, is zaterdag j.l.. na vi)f- tien maanden van ballingschap, in de Pa namese hoofdstad Panama teruggekeerd. Hy werd op het vliegveld door zyn aan hangers uitbundig verwelkomd. Dr. Arias was uitgeweken na een mislukte sam- zwering, in 1959, tegen de toemalige pre sident de la Guardla. zyn vrouw, Margot Fonteyn. had meegedaan en zij werd voor haar aandeel in het komplot gedurende kort etyd in Panama gevangengezet. Britse bemoeienis bewerkte haar vryiating. Pre sident De la Guardia is een week geleden nadat hij zijn ambtstermen van vier jaar had vervuld, opgevolgd door Roberto Chiarl. De rijke familie Arias heeft Chiari tijdens diens verkiezingscampagne krach tig gesteund. President Soekarno van Indonesië arriveert morgen in Wenen voor een par ticulier bezoek van drie dagen, aldus meldt het Oostenrijkse persbureau APA. De Indonesische president brengt op het ogenblik een officieel bezoek aan Rome. Volgens de Moskouse correspondent van de „Daily Express" heeft de vroegere Britse diplomaat. Donald Maclean, die in 1951 Engeland verliet om zich in de Sov jet-Unie te vestigen, een Brits visum aangevraagd. De Chinese overheid heeft de bur gers aangeraden zuinig met hun kleding om te gaan en oude kleren niet weg te doen. voordat zij helemaal versleten zijn. De katoenoogst is slecht als gevolg van de weersomstandigheden. Aan de kleer makers is verzocht de stof zo zuinig mo gelijk te snyden. Een gewiekste gangster in Pittsburgh heeft een nieuwe methode gevonden om zijn slachtoffers te dreigen en af te per sen. Twee Plttsburghers vonden dezer dagen een doos op de stoep van hun wo ning met een postduif erin. Het dier had een briefje aan een der poten, waarin de geadresseerde werd aangemaand de duif weer los te laten met een bankje van tien dollar aan de poot. Zo niet. dan zouden de hulsmuren met zwarte verf worden beklad en de vensterruiten wor den ingegooid. De politie stelt een onder zoek in. President Kwame Nkroemah van Ghana heeft zondag het bericht tegen gesproken. dat zyn regering in mei a.s. zou beginnen met de nationalisatie van buitenlandse ondernemingen. Hy zei dat het bericht, dat in Londen is verspreid, slechts ten doel had de naam van Ghana te schaden. President Eisenhower wordt vrijdag 70 Jaar. Op die dag zal hy in het Witte Huis besprekingen voeren met leiders van 15 pas onafhankeiyk geworden Afrikaanse landen en een vertegenwoordiger van Cyprus. Pierre Lagalllarde, die volgende maand voor een krijgsraad in Parijs te recht moet staan als een van de leiders van de opstand in Algiers in Januari, heeft gedreigd dat hij een hongerstaking zal beginnen als zyn zaak niet in het openbaar wordt behandeld. Ook zou hij in dat geval tijdens het proces niets zeg gen. Het is nog niet uitgemaakt, of de zaak al dan niet achter gesloten deuren zal worden behandeld. Het hoofd van een school in het plaatsje Vetlanda in midden-Zweden heeft de leerlingen verboden per auto naar school te komen. Er kwamen er zoveel, dat er voor de auto's van de leerkrachten geen parkeerruimte meer overbleef. In Zweden waren er in 1923 nog 38.000 auto's maar thans rydt er een miljoen op een bevolking van zeven miljoen. De ex-commandant van de Zuid- koreaanse politie. TsJoeg Jol-Joe, is za terdag in Seoel wegens moord ter dood veroordeeld. Het vonnis houdt verband met het optreden van de politie in april. De politie had toen op de betogers ge schoten. De ex-minister van Binnenlandse Zaken. Jim Ki-hong, werd niet schuldig bevonden aan moord in dit verband. Hij kreeg negen maanden gevangenisstraf voor overtreding van de kieswet. Uit een Cubaanse militaire gevange nis zijn vijftien „contra-revolutionairen" ontsnapt. Vijf bewakers worden ervan be schuldigd de gevangenen te hebben laten ontvluchten. Ambtenaren van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heb ben meegedeeld, dat de Verenigde Staten het militaire hulpprogram aan Laos tij delijk hebben opgeschort. Het ministerie had eerder reeds bekend gemaakt dat de Verenigde Staten het militaire hulpsh V. S.een einde hebben gemaakt aan het de 30.000 man tellende strijdkrachten. Vol gens het ministerie is de splitsing van het leger van Laos de b langrijkste reden voor deze maatregel. Een Algerijnse terrorist heeft zater dagmiddag een handgranaat geworpen in een café in het centrum van ae Algerijnse plaats Tlemcen. Door de ontploffing wer den zestien personen gewond; de toe stand van negen hunner is ernstig. On der de gewonden bevinden zich een 21- jarige vrouw en haar zuigeling. Een an dere Algerynse terrorist, die de bevolking de „doder met de byi" noemt, heeft za terdag te Oran zyn vierde moord begaan. Hij verwondde een landgenoot dodelijk. Instorting van huizen tengevolge van stortregens heeft vorige week in de Indiase staat Oettar Pradesj zestien men senlevens geëist. MAANDAG De Doelen: Leldse Amateurfotografen- ver. Kleurendia's Engeland en Portugal. 8 uur nam. Rapenburg 8: Ver. voor Int. Rechtsorde Spr. dr. J. Pouwer over „De visie van de papoea op ons". 8 uur nam. Steenschuur 6: K. en O.-lezing dr. Bron- gersma over de expeditie naar Nieuw-Gul- nea. 8 uur nam. In den Vergulden Turk: Lezing mevr. StaalVan Santvliet over Tsjecho-Slowa- kije, voor Ned. Ver. van Hulsvrouwen. 30 uur nam. Lakenhal: Ver. „Oud-Leiden". Spr. de heer Dingeman Korf sr. over oud-Neder landse tegels. 8 uur nam. Pieterskerk: Concert Mannendubbel- kwartet „Inter Nos". 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. WOENSDAG Antonie Duycklaan 13: Opening Prinses Marijke kleuterschool. 3.30 uur nam. Acad. Ziekenhuis (kerkzaal)Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland Engeland. Spr. Godfrey Talbot. „Met een microfoon ae wereld rond". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Reis- ver. naar Haarzuilen, Huizen en A'dam. 8 uur voorm. Steenschuur 6: Ledenvergadering „De Natuurvriend". 8 uur nam. Tearoom v. d. Heljden( Breestraat 83) Causerie A. Gols over Frankryk, voor Ned. Chr. Reisver. 8 uur nam. Zomerzorg: Ver. oud-leerlingen Am bachtsschool. Filmavond „Winter op de Noordatlantische Oceaan". 8 uur nam. Den Haag (Kon. Schouwburg): K. en O.-voorstelllng Ned. Comedie „Dona Diana". 8 uur nam. DONDERDAG Casino-theater: K. en O. „Het gebeurde in Venetie". 7 uur nam. Central: Ledenverg. Ver. voor Faculta tieve Crematie. 8 uur nam. Eerste Binnenvestgracht 21: Opening Prot. Tehuis voor Militairen. 3.30 uur nam. Rehoboth: Filmavond Veron. 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal): Chr. Oratorium- ver. „Con Amore" zingt Mozart's Requiem en Bach-cantates. 8 uur nam. Rehoboth: Centrale A.R.-kiesver. Forum Mammoetwet. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. „Wim Kan en zyn ABC-cabaret". 8 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Chopin-recital Stefan Askenase. 8 uur nam. Zomerzorg: Kynologenver. Rynland. Spr. H. J. Stol over: „Anatomie". 8 uur nam. ZATERDAG St.-AntoniusclubhuisFeestavond 15- Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk 1011 uur voorm.; bybelstudie, 11 uur, ds. B. Slond. Schouwbrug: K. zijn ABC-cabaret". Stadszaal (grote zaal): Feestavond Per- soneelsver. „De Spil" Van wyk en He ringa. 8 uur nam. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar natuurtentoon- stelling in Vlees- en VIshal te Haarlem. 2.22 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A Taevernier Tot 1 okt.: werkd. 105 uur; 'szondags 1—5 uur; na 1 okt.: werkd 4 uur; 's zondags 14 uur (Tot 17 oktober) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 's zondags 1—5 uur nam (tot 15 december! Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 - 12 en 24 Zon en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot einde oktober). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen In het Chinees" (Tot 31 oktober) BIOSCOPEN Trianon: „Onze man in Havana". (14 Jr) Werkd.: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „De held van Pork Chop Hill". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 u.; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Casino: „Een nacht van 1000 angsten". (18 laar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 tl.; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur; Donderdagavond: K. en O. Lldo: „Petrus de grote visser" (14 Jaar). Dagelijks: 2.30 en 8 uur. Luxor: „De zaak M.P." (Alle leeftyden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Middle of the night". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. VOOR DINSDAG 11 OKTOBER Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de Jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kind. 10.15 Lichtbaken, le zing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Ben Je zestig? 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.35 Lichte muz. 14.00 Gram. 14.35 V. d. platte landsvrouwen. 14.45 Gevar. progr. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsuitz. mr. R. A. Gonsalves: Nederlands Nleuw- Guinea: De Ballemvallel I. KRO: 18.00 Dansmuz. 18.20 Kaarten op tafel, act. gesprek. 18.30 Voor de Jeuga. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Zang. 19.30 Gram. 20.30 Cursus Democratie. 21.00 De Schaduw, hoorspel. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gehuwd en ongehuwd, lezing. 22.55 Nouveauté's. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgen- wydlng. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.: Uitz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole ork. 13.55 Beurs ber. 14.00 Kamermuz. 14.25 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Met naald en schaar, lezing v. d. vrouw. 15.30 Sopr. en piano. 16.00 Voordr. 16.15 Gram. 16.30 Voor de kind. 17.30 Amateursprogr. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kind. 19.05 Pa ris vous parle. gesproken brief. 19.10 Gram. 20.00 Nws. 20.05 Quizprogr. 22.00 Viool en plano. 22.30 Nws.. beursber. v. New York en meded. 22.45 Journ. 23.00 Swing-ex press. 23.30 Cabaret. 23.56-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Honie Service. 330 m. 12.00 Schoolradio. 13.00 Ork. conc. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Discussie. 15.00 Schoolradio. 16.00 Voordr. 16.30 Gevar. muz. 17.00 The unexpected Peninsula. 17.30 Pianorecital. 17.45 Praatje. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 In the South-East. 20.00 Gram. 20.30 Ork. conc. 21.25 Lezing. 21.40 Ork. conc. (verv.) 22.35 Gesprek. 23.00 Nws. en rep. 23.30 Pia norecital. 23.45 Voordr. 24.00 Nws. en weer ber. 0.06-0.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programma. 1500 en 247 m. 12.00 Voordr. 12.15 Mrs. Dale's dagb. 12.31 Orgelspel. 13.00 Gram. 13.31 Progr. v. d. arb. 14.00 Gevar. muz. 14.45 Voor de kind. 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Dansmuz. 16.45 Lichte muz. 17.31 mrs. Dale's dagb. 17.45 Verz. progr. 18.31 Lichte muz. en ber. Daarna: act. 19.40 Sportber. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. 20.05 Pol. lezing. 20.10 Journ. 20.25 Sport. 20.31 Gevar. progr. 21.00 Law and Disorder. 21.31 Lichte muz. 22.00 Hoorsp. 22.31 Gevar. muz. 23.30 Nws. en sport. 23.40 Gevar. muz. 0.55-01.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Lichte muz. 14.00 Amus. muz. 14.30 Jeugdconc. 16.05 Ork. conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 20.20 Operette- en filmmuz. 21.45 Nws. 23.25 Hedendaagse muz. 24.00 Nws. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.10 Sol. conc. 17.00 Kamermuz. 18.30 Nwe opera artiesten. 20.15 Kamermuz. 23.35 Gram. 23.53-24.00 Nwu. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Lichte muz. 12.15 Plano- spel. (Om 12.30 weerber.). 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Kamermuz. 14.00 School radio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.06 Duitse les. 16.21 Pianorecital. 16.30 Vlaam se symf. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.40 Boekbespr. 17.50 De Jeugd musiceert. 18.20 V. d. sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 Gram. 20.40 Gram. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Pianosonates. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.32 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.45 Gram. 15.30 Gram 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.20 Gevar. muz 18.30 Discografie. 19.30 Nws. 20.00 Symf. conc. 21.35 Gram. 22.55 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e lijn van 18—20 uur) I: Wolfgang Amadeus Mozart. 1. Con cert voor viool en orkest nr. 4 in d gr. t. KV 218. Allegro. Andante. Rondo. Andante grazioso. Allegro ma non troppo. Johanna Martzy. viool. Kamerorkest van de Beierse Omroep olv. Eugen Jochum; 2. Symphonie nr. 34 in c gr t. KV 338. Allegro vivace. Andante di molto. Menuett KV 409. Alle gro vivace. Phllharmonisch Orkest van Berlijn olv. Igor Markevitch. II: Joseph Haydn: 1. Concert voor cello en orkest in d gr. t. Allegro moderato. Adagio. Allegro. Enrico Malnardi. cello. Phllharmonisch Orkest van Berhjn olv. Fritz Lehmann; 2. Symphonie nr. 100 in g gr. t. (Militaire Svmphonie). Adagio. Allegro. Allegretto. Menuetto. Moderato. Finale. Presto. Svmphonie Orkest van Bamberg olv. Ferdinand Leitner.; 3. Con cert voor trompet en orkest in es gr. t. Allegro. Andante. Allegro. Adolf Scher- baum, trompet. Svmphonie Orkest van Radio Hamburg olv. Christoph Stepp. WASSENAAR Astra-theater: Van vry dag t/m woensdag 8 uur; zaterdag en zondag: 7 en 9.15 u. „De kinderrechter". (14 Jaar). Donderdag 8 uur ..Jane Eyre". (14 jaar). Zondag en woensdag 2.30 uur „Sissl". (Alle leeft.). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Bji geen gehoor bij Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) SS r L® B Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen EeLde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Llmburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Ziirich Genève Locarno Wenen Insbruck Belgrado Athene Rome Ajaocio Madrid Mallorca Lissabon zwaar bew. geh. bew. regen regenbul geh bew geh bew regen regen regen motregen motregen regen regen regen regen geh. bew. zwaar bew. regenbul regenbui regen licht bew. zwaar bew. regen regenbul geh. bew. regenbui half bew. regen licht bew. zwaar bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt zzo 3 15 ozo 4 14 zw 2 14 wnw 8 14 o 2 15 zzo 2 15 w.stll 15 zw 4 15 zw 7 15 W-Stll 10 z 3 13 nno 2 9 ozo 4 14 9 12 8 13 4 14 wzw 6 13 wzw 8 13 w 4 15 w.stll 14 nnw 3 20 nw 11 3 9 20 10 7 9 2 10 21 11 20 10 17 zzo 3 17 9 6 12 z 5 13 z 4 10 zw 4 13 w.stil 12 w 3 20 v.and. 19 zzo 4 24 w.stil w.stil 23 no 1 22 w 8 17 w.stil 24 nnw 3 20 9 6 6 4 6 15 9 16 6 53 9 3 4 9

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2