KNZB-LOF VOOR OLYMPISCHE PLOEG Ook op Na-Braassem liehtweerzeilerij Nederland voor vierde maal in successie Europees kampioen Hairos II kampioen van Nederland Rommelig en sfeerloos.... MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 (Van onze zeilmedewerker) De Na-Braassem betekent de sluiting van het wedstrijdzeilsei zoen en het was wel typerend, dat ook deze serie wedstrijden in het teken van de liehtweerzeilerij stond. Het is al lang geleden, dat wij in wedstrijdverslagen over harde wind of storm spraken en de meeste zeilers zijn langzamerhand gewend geraakt aan zeer zwakke wind. Toch zijn er nog altijd zeilers waarvan wij weten, dat zij met ieder weertype naar voren komen. Een voorbeeld hiervan is Bouw van Wijk, die in de Vrijheidsklasse alle races in het 25 schepen tellen de veld op zijn naam bracht. Voor de beide zondagwedstrijden gold een eindklassement en hierin bezette Van Wijk de eerste plaats vóór J. H Aarts, J. J. Onnes, D. E. Cummings en F. Imhoff. Een belangrijke gast op het Braasse- mermeer was de Belgische zeiler André Nelis, die op zo'n fraaie wijze het brons veroverde in Napels tijdens de Olympi sche zeilwedstrijden. Trouwens in Mel bourne was Nelis de man van het zilver. Het was wel een Belg, die de wedstrijd van zaterdag won, maar niet Nelis. Hei was zijn landgenoot H. Rogge die Koos de Jong, D. Wayboer en Hans Willems achter zich liet. Ook in de volgende races zagen wij geen grootse prestatie van Nelis. Koos de Jong speelde de hoofdrol met een eerste en een tweede plaats. In de ochtendrace had aanvankelijk Rinze Koopmans de leiding maar later kwamen De Jong en Hans Willems opzetten. De Jone won vóór Willems en Koopmans. In de iets hardere wind van de middagrace ging Wim Maarse zeer snel en hij wist De Jong goed achter zich te houden. Nelis werd derde en Gerhards vierde. De Jong won in het zondagsklassement vóór Hans Willems, Leo Gerhards, André Nelis en Rinze Koopmans. Hoewel in de Flying Dutchman Ben Verhagen uitgesproken de sterkste zeiler was, moest hij toch de dagprijs voor zon dag aan Ferry Laagwater laten. Twee maal, nL zaterdag en zondagmiddag, ging de Rotterdammer die ons land zo voortreffelijk in Napels vertegenwoordig de winnend door de Hjn. Laagwater evenwel werd in de zondagochtendrace eerste en zondagmiddag tweede en had daardoor in het klassement meer punten dan Verhagen. Valkenkampioen: J. H. de Wilde be vestigde zijn reputatie door het zondag- klassement van de Valken te winnen voor Th. Kraan, R. van Dijk, E Rolf v. d. Baumen en Arie Klein. Rolf v. d. Baumen won zaterdag voor Th. Kraan en mevr. Mabel 't Hooft-Snij- ders. Mevr. 't Hooft komt er trouwens steeds beter in, want in de ochtendwed strijd van zondag werd zij tweede achter J. H. de Wilde. R. van Dijk won de derde wedstrijd en Kraan was hier tweede Aanzien waard Zeer het aanzien waard was het zeilen in de grote Pampusklasse. G. Biesot kwam zaterdag na enige strijd al spoedig op kop te liggen en won de moeilijke race op fraaie wijze. Na hem finishten mej. G. v. d. Bergh en G. Timmer. Hans Reeder kreeg de koppositie in de zondagochtendrace, maar kort voor het einde van de wedstrijd leek het erop, dat hy maar net aan derde zou worden. Bij het ronden van de laatste boei moest hij twee zeilers voor laten gaan, namelijk G. K. Paull en mej. v. d. Bergh. Toch slaag- Internationale motorzesdaagse Goud voor twaalf Nederlanders Het werd een compleet drama. Pas 24 uur nadat de rijders na de zesde etappe in Bad Aussee waren teruggekeerd kon de internationale jury de officiële uitslag van de 35e internationale motorzesdaagse be kend maken. Een bijzonder zwaar bergtraject aan het eind van de laatste etappe is daar de oorzaak van geworden. Slechts de allereerste rijders slaag den erin direct naar boven te komen, de rest van het veld liep aanzienlijke vertraging op. Vooral door de gebrekkige organisatie trouwens organiseren bleek voor de Oostenrijkers in deze zesdaagse wel heel moeilijk hebben veel deelnemers geheel buiten hun schuld kostbare minuten verspeeld. De Internationale Jury kwam daar door in grote moeilijkheden. Immers, indien het traject werd geneutraliseerd ging de zege naar Oostenrijk, gebeurde dit niet dan was Tsjecho-Slowakije op nieuw winnaar van de International Trophy. Na een bijzonder langdurige vergadering besloot de jury het traject te neutraliseren. Tot grote vreugde van de Oostenrijkers die. zoals gezegd, de Trophy veroverden. Met de Nederlandse rijders ging het op de laatste dag voortreffelijk. Dickie Muller zag zelfs kans zonder meer dan één minuut van zijn tijdspeling te ge bruiken de finish te bereiken. Toen de internationale jury besloot de laatste bergproef te annuleren, was zeker dat twaalf Nederlanders Aaltink, Van der Hoek. Schram, Frits en Rob Selling, Bakker, Van Dobben, Muller, Boom, Vrolijk, Vos en Wassink strafpunt- loos zijn gebleven. Markus, Cortie en Van Ommeren zullen met zilver de te rugreis kunnen aanvaarden en slechts de uitgevallen Theo Witberg zal het dit maal zonder een medaille moeten doen. De officiële eindklassementen luiden: International Trophy: 1. Oostenrijk 0 strafpunten, 2. Tsjecho-Slowakije 1, 3. Zweden 2, 4. Engeland 2. Zilveren Vaas: 1. Italië B 0 strafpun ten, 8.280 winstpunten, 2. Oost-Duits- land B 0-8.130, 3. Tsjecho-Slowakije B 0-8.127, 4. Italië A 0-7.741, 5. Tsjecho- Slowakije A 0-7.738, 6. Oost-Duitsland 0-7.624, 7. Nederland A 0-7.351, 8. Rus land B 1-7.566, 9. Rusland A 2-7.699, 10. Nederland B 2. de Reeder er in de laatste twintig meter nog in, boven Pauli langs te gaan en juist voor hem door de lijn te varen. Ook de middagrace bood een Interes sante strijd. Ver voor het veld vochten met afwisselend geluk G. Biesot, Hans Reeder en P. J. Zaayer. Zaayer had in het laatste kruisrak de beste kansen en verkreeg in een hoogteslag kort voor de finish een voordelige positie ten opzichte van Biesot. Maar Reeder had zijn eigen koers gevaren en zijn vakboordslag kwam zo uit. dat Zaayer derde werd en Biesot, die nog net voor Reeder langs kon, met een gering verschil op Reeder eerste. Reeder won de dagprijs voor Biesot, G. K. Pauli. P. J. Zaayer en mej. G. v. d Bergh. Verdere uitslagen: Regenbogen: zaterdag: 1. J. Alberda; 2. W. van Staveren; 3. C. v. Staveren. Zondagklassement: 1. C. van Staveren; 2. J Hofland; 3. J. Alberda. Bas v. d. Meerprijs over Braassemweek en Nabraassem: C. Kist. Draken; zaterdag: 1 G. v. Wijk; 2. A. Warners; 3. W. Klomp. Zondagklasse- ment: 1. A. Warners; 2. G. v. Wijk; 3. P. v. Roessel. 16 m2-klasse: zaterdag: 1. L. Sterk; 2. E Both; 3. J. Blonk. Zondagklassement: 1. J. Bodegraven; 2. J. Blonk; 3. J. Schiet. Ol. jollen: zaterdag: 1. H. Tournier; 2. W. Bakers; 3. C. Visser. Zondagklasse- Schuttersfeest bij Sizo: 70 tegen Haarlems SVJ Niet minder dan zevenmaal moest de SVJ-doelman het hoofd buigen in de ontmoeting tegen Sizo. De Hillegomse doelman Van Haaften moest niet een maal de treurige gang naar het net maken, zodat het einde met een grote 70 overwinning voor Sizo kwam. Het schuttersfeest begon al snel na het begin van de wedstrijd. Bij een doelworsteling was de SVJ-doelman na melijk zo ongelukkig de bal in eigen doel te werken. Dirk Klinkenberg en Joop Griekspoor brachten voor de rust de stand nog op 30. Ook in de tweede helft beheerste Sizo het spel volkomen. Van enkele ver geefse pogingen maakte linksbinnen Nico v. d. Plas er 04 van. Het pleit voor de Haarlemmers, dat zij de moed niet opgaven en stug probeerden door snelle uitvallen in ieder geval de eer te redden. Veel kans kregen zij echter niet Joop Griekspoor, Arendsman en V. d. Plas maakten er daarentegen nog 70 van. ment: 1. C. Visser; 2. W. Bijkers; 3. H. Tournier. Sternklasse: zaterdag: 1. P. v. Dussel- dorp; 2. W. Franke; 3. E. Hofkes. Zon dagklassement: 1. P. v. Dusseldorp; 2. E. Hofkes; 3. W. Franke. Jeugdklasse: zaterdag: 1. Kees Nater; 2. H. v. d. Rest; 3. W. Huiser. Zondag klassement: 1. W. Bokman; 2. R. Kag- chelland; 3. B. de Vries. 12-voetsjollen: zaterdag: 1. Mej. M. Holtrop; 2. P. Bulters; 3. F. Plantenga. Zondagklassement: 1. P. Bulters; 2. L. de Goederen; 3. G. Verwey. Indrukwekkende lionkba 1 triomf De triomf was zo compleet en indrukwekkend, dat zelfs de hon derden beslist wel chauvinistische Spaanse toeschouwers in het Mont- juich Stadion, in de bergen boven Barcelona, op de banken gingen staan om de Nederlandse honkbal formatie en vooral coach Ron Fraser een ovatie te brengen. Een ovatie voor het vierde Euro pese kampioenschap in successie dat de oranjeploeg zondagmiddag door een grandioze 110 over winning in de eindstrijd van het zesde Europese titeltoernooi op Spanje behaalde. Het was een finale, die als een anti climax kwam, na drie dagen van vaak goed honkbal die opnieuw de onmisken bare vooruitgang in techniek, tactiek en wedstrijdroutine van de Spaanse en Ita liaanse ploegen aantoonde. Maar het was ook een eindstrijd waarin de grote kwetsbaarheid van het zuidelijk tempe rament tot uiting kwam en werd afge straft. De Spaanse ploeg mist volko men in tegenstelling tot Nederland de mentaliteit om een teleurstelling te verwerken en de strijd zonodig te force ren. En die teleurstelling kwam voor de Spanjaarden zondagmiddag al heel snel, al in de eerste inning toen Han Urbanus na een twijfelachtige beslissing bij het tweede honk de score kon openen. De Spanjaarden kwamen die klap niet meer te boven, werden in de twee volgen de slagbeurten ongenadig overklast door de Nederlandse aanval en na drie innings was het dan ook 110 voor Nederland, de eindscore. Daarna werd het een vol komen ongeïnteresseerde en plichtmatig- ge strijd, in de slotfase waarvan coach Ron Fraser zich zelfs de weelde kon permitteren om evenals in het duel tegen Duitsland zes spelers van de basisopstelling te vervangen. Zaterdag al Zaterdag was de titel al dicht binnen het bereik gekomen door een grote 121 zege van de oranje-formatie, waar in na de wedstrijd tegen Italië alleen werper Beidschat vervangen was door Zijlstra, op Duitsland. En bovendien door de 71 nederlaag van Spanje tegen Italië, waardoor Nederland na de tweede wedstrijddag nog de enige ongeslagen ploeg was. De eindstand luidt: 1. Nederland 6 pnt; 2. Italië 4 pnt;. 3. Spanje 2 pnt; 4. Duitsland 0 pnt; Gerrit Korteweg brak record „De KNZB is tros op wat jullie in Rome hebt gedaan". Deze lof zwaaide de voorzitter van de KNZB, de heer Jan de Vries, zaterdagavond in het Sportfond senbad-Oost in Amsterdam de leden van de Nederlandse Olym pische zwem- en waterpoloploeg toe tijdens een korte huldiging. De bondsvoorzitter memoreerde, dat de zwemploeg naar Rome was ge gaan belast met de idee, dat zij wel voor Nederland de nodige medail les zou behalen. „Nog deze week heb ik een brief uit Australië ge kregen waarin o.m. wordt gezegd, dat het eigenlijk onbegrijpelijk was, dat jongens en meisjes, die onder zulke primitieve omstandigheden als in Nederland aanwezig zijn, zich moesten voorbereiden, nog zulke grote prestaties hebben ge leverd". De heer De Vries zei met het oog op de Europese kampioenschappen in Leip zig in 1962 en de Spelen van 1964 in Tokio: „We zullen drastisch moeten ver anderen. We hebben dringend steun van de wetenschap en de overheid nodig. In de zwembond is genoeg materiaal aan- Giis Hagen voerde Lisser Boys naar 21 ©verwinning Vooral dankzij het weer meespelen van Gijs Hagen heeft Lisser Boys tegen Kinheim een kleine, maar verdiende 21 overwinning kunnen behalen. Zelf scoorde Hagen niet, maar door zijn grote activiteit was hij de gevaar lijke man in de Lisser voorhoede en voortdurend eiste hij de aandacht van de Kinheim-verdedigers op. De doelpun ten kwamen ditmaal van de voet van rechtsbuiten Bert Monderiaan. Kinheim ging in een hoog tempo van start en menig Lissenaar vreesde het ergste. De Boys achterhoede met doel man Langeveld aan het hoofd hield echter goed stand. Het spel verplaatste zich al spoedig en met keiharde schoten probeerden Broekhuizen en Hagen de Kinheim-doelman te passeren. Pas na een half uur gelukte het. Monderiaan nam een hoekschop zo listig, dat het leer zonder door iemand te zijn aange raakt in het doel verdween. De Kin heim-doelman bezeerde daarbij zijn hand en liet zich vervangen door Bax. In de achtste minuut van de tweede helft kregen de gasten op de rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen, waaruit Nieuwenhuizen met een enorme „loei" scoorde. Daarmee was de spanning teruggekeerd. Verwoed werd er door beide ploegen om een doelpunt gestreden. Tenslotte was het weer Mon deriaan die een kogelhard schot inzond, waarop doelman Bax te laat reageerde: 2—1. wezig en interesse om Nederland over enkele jaren weer waardig te vertegen woordigen". Alle leden van de Olym pische ploeg en de trainers kregen als aandenken aan deze Spelen een speciaal vervaardigde presse-papier van coro- mandelhout met het embleem van de K.N.Z.B. en het opschrift Rome 1960. Terugslag Het werd in de persoonlijke zwemnum- mers duidelijk, dat heel wat leden van de Olympische zwemploeg hard aan een rustperiode toe zijn. Na ivekenlang tij dens de voorbereiding voor Rome en op de Spelen zelf in topvorm te hebben verkeerd. Want over het algemeen vielen de tijden zaterdagavond niet mee. Alleen Gerrit Karteweg zorgde voor een prettige verrassing door het Nederlands record op de 100 meter vlinderslag op 25 meter banen met 1.4 sec. te „kra ken" en op 1 min. 01.7 sec. te brengen. In het licht van de onvermijdelijke terugslag bezien waren ook de 57.7 van Ronnie Kroon op de 100 meter borst- crawl, de 1.11.5 van Ria van Velsen op de 100 meter rugslag dames en 1.05.4 van Jiskoot op de 100 meter rugslag heren bevredigende prestaties. Zij waren even als Gretto Kok (2.54.4) op de 200 meter schoolslag dames en Wieger Mensonides (2.30.4) op dit nummer bij de heren een klasse sterker dan him tegenstanders. Op de 400 meter vrije slag dames leed de „brondzen" ineke Lagerberg een dub bele nederlaag. De „kabouter" uit Naar- den werd derde in 5.02.4 achter Adrie Lasterie (5.01.2), die van het begin af de leiding had en Come Schimmel (5.01.7). Een bijzonder enerverend duel leverde Marian Heemskerk, de enige die in Rome een zilveren medaille veroverde, op de 100 meter vlinderslag met Atie Voorbij. Het verschil aan de finish was beslist geringer dan de 0.1 sec., die de tijdwaarnemers aangaven 1.12.1 en 1.12.2 in het voordeel van" Marian Heemskerk. Op de 100 meter vrije slag dames ten slotte maakte Erica Terpstra zich pas op de laatste baan los van Cockie Gaste laars en Jopie Troost en won in 1.04.5. Een waterpolowedstrijd tussen De Kik vorsen en De Meeuwen eindigde met 134 in het voordeel van de „kikkers". Zéfa won bij de 2-jarigen te Duindigt Verrassende zege van Parnassian (Van onze medewerker) Van strijd in het kampioenschap van Nederland, met slechts vijf deelnemers, was geen sprake. Sammy Mars begon met een startfout; wereldkampioen Hairos II (Geersen) nam de kop en trok Theo Messidor (Eerenberg) met zich mee, gevolgd door Trudi Trothan en Quicksilver S. Tot de bovenbocht bleef het vijftal dicht opeen. Toen gaf Geersen Hairos iets meer speed, welk voorbeeld ook door Theo Messidor gevolgd werd. In fraaie stijl en zonder meer te geven dan nodig was werd Hairos Nederlands kampioen. Theo Messidor, ongetwijfeld ons beste Nederlandse fokprodukt, werd tweede voor Trudi Trothan. JDe openingsdraverij werd geen beste vertoning. Vier van de negen deel nemers werden uitgeschakeld, waarbij twee favorieten n.l. Y Y Hanover en Yvonne Hanover. Strooper zegevierde met de goede Yasmine in 1.28.2 km.- tijd, met Y Paula als tweede en Xandor op de derde plaats. In de Narcisoprijs maakte de grote favoriet Yataghan Hanover een fout, die veel terrein kostte. Toen hy met grote snelheid op de leiders afging volgde weer een galoppade en werd hy uitge schakeld. Ylite Rose (A. Knijnenburg) zegevierde nu in 1.27.3 km.-tyd vóór Wilco Maire en W. H. Hollandia. In de Revanche der Productendraverij bleef Zéfa (A. Siderius), die zich reeds meerdere malen met de zege in zicht, geklopt zag, nu foutloos en behaalde een welverdiende 1.25.7 overwinning. Zombro Pluto (B. de Jong) was een goede tweede voor de buiten wedden schappen lopende Zilverreiger S. Zui denwind werd vierde. Jan de Vlieger won met Wanda van start tot finish de Nelsonprys. Hy gaf zijn 9 tegenstanders geen schyn van kans. Victor Alsvin, die nog een hevige aanval lanceerde, werd op de streep voor de tweede plaats geklopt door Xenocraat. In de Nervaprys hield Martin Vergay de uiterst lastige Ville France, na een kleine startfout, verder in toom en deze zegevierde vóór Wendy Hollandia. Op foto werd Willy's Lieveling derde. De slotdravery werd een mooie zege vooi de in uitstekende vorm zijnde Qui Suit. Met kortebaansnelheid ging na de start Radbout naar de kop en liep ver op het veld uit. Dit bleek echter niet van lange duur en Uranus (Eerenberg) ging als leider de rechte lijn in.. Toen gaf Matthijs Lange, de rijder van Qui Suit, zijn paard het hoofd vrij en in een snelle finish stuurde deze het paard van zijn vader naar een fraaie 1.22.9 over winning. Sjakie Scott werd tweede voor Uranus. Van der Kraats won met East Wyn de eerste koers voor volbloeds op zekere wijze met 4 lengten voor Alofi (Delbras- sinne). Op 1% lengte werd Cold Water derde. Vandeuren nam de twee volgende rennen voor zyn rekening. In de Grote Prys der 3-jarigen zegevierde hy na een zeldzaam spannende finish met Parnas sian zeer verrassend met een hoofd- Hairos II Leidt halverwege het parkoers voor Theo Messidor, Tru di Trothan, Sammy Mars en Quick silver S. lengte over Peter Pan. Winnend f 13.80, koppel f77.50 en in de Bergenprys, over 3200 meter, klopte hy met Sans Valeur de door Van Dijk gereden Mangala, voor wie het gewichtsverschil van 10% kg. op het laatst geducht ging spreken. De uitslagen van de rennen lulden: Ramina-prys: 1. East Wyn (H. J. v. d. Kraats); 2. Aloft; 3. Cold Water. Tot.: w. f 1.80; pl. f 1.30, 1.40; gek. f2.70; cov. f3.10. Grote prys der 3-jarigen: 1. Parnassian (F. Vandeuren); 2. Peter Pan; 3. Mystic Boy. Tot.: w. f 13.80; pl. f3.40, 8.80, 3.-; gek. f77.50; cov. f34.10. Bergen-prijs: 1. Sans Valeur (F. Van deuren); 2. Mangala; 3. Agram. Tot.: w. f4.-; pl. fl.10, 1.-; gek. 7.20; cov. f2.90. De draverijen: Nanda-prijs: 1. Yasmine (P. A. Stroo per) (1.28.2; 2. Y Paula; 3. Xandor. Tot.: w. f5.30; pl. f 1.80, 3.10, 5.30; gek. f 17.40, cov. f 7.10. Narclso-prljs: 1. YUte Rose (A. Th. Knijnenburg) (1.27.3); 2. Wilco Malre; 3. W. H. Hollandia. Tot.: w. f5.30; pl. f 1.90, 1.60, 4.50; gek. f3.40; cov. f3.50. Revanche der Productendraverij: 1. Zéfa (A. J. Siderius) (1.25.7); 2. Zombro Pluto; 3. Zilverreiger S. (bulten weddenschap pen); 4. Zuidenwind. Tot.: w. f3.-; pl. f 1.70, 2.30, 6.10; gek. f5.30; cov. f5.50. Kampioenschap van Nederland: 1. Hal- ros II (W. H. Geersen) (1.22.8); 2. Theo Messidor; 3. Trudl Trothan. Tot.: w. f 1.-; pl .fl.-. 1.10; gek. f 1.30; cov. f 1.30. Nelson-prlis: 1. Wanda (J. P. de Vlieger) 1.26.1; 2. Xenocraat; 3. Victor Alsvin. Tot.: w. f3.20; pl. f 1.20, 1.60, 1.40; gek. f6.20; cov. f7.30. Nerva-prijs: 1. Ville France (M. Ver gay (1.26.6), 2. Wendy Hollandia: 3. Wil ly's Lieveling. Tot.: w. f8.60; pl. f2.60, 1.80, 3.10; gek. f26.60; cov. f4.30. Notekraker S-prljs: 1. Qui Suit (M. Lange) (1.22.9); 2. SJakle Scott; 3. Ura nus. Tot.: w. f4.80; pl. f 1.20, 1.20, 1.10; gek. f21.90; cov. f3.50. Totale omzet f 145.437. Op de rommelige sfeerloze Zuid hollandse atletiekkampioenschap- pen, die gisteren op de sintelbaan aan de Zuidlarenstraat in Den Haag werden gehouden, zijn geen opvallende prestaties geleverd. Daar prominente atleten als Joke Bijleveld, Meindert Blankenstein en Marius Bos niet aan de start verschenen wegens wedstrijden in het buitenland, kregen deze kam pioenschappen meer het aanzien van een strijd tussen C- en D- klassers. Zoals verwacht behaalde Cees Koch twee titels. Hij won het kogelstoten met een voor zyn doen matige 15.46 meter en het discuswerpen met 51.79 meter. Corry Huygen was op deze nummers bij de dames met resp. 12.65 m. en 46.28 meter de sterkste. Gerda Kraan werd kampioene op de 400 meter dames in 57.3 sec. De winnaar op de 100 meter jongens Pim van Crugten kwam tot dezelfde tijd als Jaap Noordenbos, kam pioen bij de heren, n.l. 11.3 sec. Bij de dames werd Ria van Kuik kampioene op de 100 en 200 meter in resp. 12.5 sec. en 25.- sec. De Rotter dammer Aad Steylen werd Zuidhollands kampioen op een voor hem wel zeer ongewoon nummer, n.l. de 400 meter in een overigens redelijke 50.4 sec. Boven dien greep hij onbedreigd de 1500 meter titel in 3.58.3. De voornaamste uitslagen luiden: 110 m. horden heren: 1. P. Nederhand (ALO) 15.-. Kogelslingeren: 1. J. Romani (V. en L.) 52.36. 100 m. dames: 1. R. v. Kuik (Olympia '48) 12.5. 80 m. horden dames: 1. S. Heystek (Holl.) 12.3; 2. L. Zoet (MSV) 12.6. 400 m. dames: 1. G. Kraan (Bat.) 57.3; 2. T. Homan (Bat.) 1.06.3. Kogelstoten heren: 1. C. Koch (P.P.) 15.46 meter. Hoogspringen heren: 1. C. v. Yperen (Min.) 1.75. Verspringen dames: 1. L. Zoet (MSV) 5.23. Discuswerpen dames: 1. C Huygen (Holl.) 46.28. Kogelstoten dames: 1. C. Huygen 12.65. 1500 m. heren: 1. A. Steylen (Shell) 3.58.3; 2. P. de Haas (Holland) 4.00.8; 3. R. Verkade (AAV '36) 4.00.9. 5.000 m. heren: 1. G. Veldhoven (Metro) 15.59.4; 2. G. Rewijk (Bat.) 16.56.6. 200 m. dames: 1. R. v. d. Kuik (Olym pia '48) 25.-. 200 m. heren: 1. R. V. de Knaap (DOS) 22.8; 2. T. v. Rooyen (Bat.) 23.2. 400 m. heren: 1. A. Steylen (Shell) 50.4; 2. P. Selier (Holland) 51.4. Verspringen heren: 1. F. Moerman (P.P.) 6.80. Hoogspringen dames: 1. R. v. Arkel (AAV) 1.50%. Discuswerpen heren: 1, C. Koch (P.P.) 51.79. Wassenaar noch Lisse scoorde (Van onze correspondent) Het niet meespelen van Rinus Büite- laar bleek voor Wassenaar een te grote verzwakking, waardoor de voorhoede niet voldoende stootkracht kon opbrengen om de trapvaste, stevig ingrijpende Lis ser achterhoede te overrompelen. Wel namen Uittenbogaard en Joop van Eijck vooral in de eerste helft het Lisser doel flink onder vuur. maar paal en lat verleenden de Lisser-doelman de nodige assistentie, waardoor de nul op het sco rebord bleef. Ook in de tweede helft heeft het tal rijke publiek wel van de nodige span ning kunnen genieten. Doelpunten vielen er echter niet. Tegen het einde kwam Lisse steeds meer in de aanval en moest doelman Pesch enkele formidabele uitvallen doen om een treffer te voorkomen Daarin slaagde hy ook uitstekend en daar men Voetbal in Engeland Spurs vestigen een nieuw record Tottenham Hotspur vestigde zaterdag een nieuw record in de Engelse competitie door als eerste club een seizoen in te zetten met tóen overwinningen in successie. Ditmaal was het gepromoveerde Aston Villa het slachtoffer van de glanzende vorm, waarin het team uit Noord-Londen momenteel ver^ keert. De ruim 61.000 toeschouwers in het White Hart Lanestadion bejubelden de 62 overwinning, van hun favorieten, die voor de rust met vier doelpunten binnen dertig minuten de strijd reeds beslisten. Snelle combinaties en een do delijke precisie bij de afwerking van de aanvallen brachten de Spurs het succes, ondanks het vaak briljante werk van Nigel Sims in het doel van de Villa. Midvoor Bobby Smith, topscorer in de eerste divisie, deed zijn bijnaam „de tank" eer aan. Hij had eenmaal succes en onderstreepte zijn kandidatuur voor een plaats in het Engelse elftal. Tottenham Hotspurs volgende doel is het verbeteren van het record van Liver pool, dat het seizoen 1949-1950 begon met een serie van 19 wedstrijden zon der nederlaag. Tweede is ook na zaterdag nog Shef field Wednesday, dat met 31 van Burnley won. Het was de zesde zege op eigen terrein, waar de bezoekende clubs in totaal pas twee doelpunten maakten. Everton, dat nu de vluchten begint te plukken van de grote uitgaven aan nieu we spelers, veroverde door een 41 zege op West Ham United de derde plaats. Het was overigens de dag van de bles sures. De ernstigste waren die van Ron Baynham, doelman van Luton Town, die bij een roekeloze poging om de door gebroken Sheffield-United linksbinnen Nibloe de bal van de voet te plukken, vermoedelijk een schedelbreuk opliep, en van Jimmy Smith, midvoor van Preston North End en Harry Haddington, rechtsback van Walsall, die een been braken. De uitslagen in de eerste divisie lui den: Birmingham CityNottingham Forest 31, Blackburn RoversBolton Wande rers 31, BlackpoolChelsea 14, Car diff CityArsenal 10, EvertonWest Ham United* 41, FulhamPreston North End 20, Manchester United Wolverhampton Wanderers 13, New castle UnitedLeicester City 13, Shef field WednesdayBurnley 31, Totten ham HotspurAston Villa 62, West Bromwich AlbionManchester City 6-3. Bijna liet Alphen tie zege nog glippen (Van onze correspondent) In de eerste helft van de wedstrijd Alphen r- Olympia hadden de gasten wel het beste van het spel, zonder dat bepaald van een overwicht gesproken kon worden. Zelfs kregen de Alphenaren de beste scoringskansen, die echter niet werden benut, deels door slecht schie ten, deels door het prima werk van de Goudse doelman. Trouwens ook doel man Proost aan de andere kant stond zijn mannetje. Ook hij had een groot aandeel in de 32 Alphen zege. In de voorhoede hield men het spel ook nu weer te veel op. Hierdoor wisten de Goudse verdedigers" steeds weer in te grijpen. Bijna kon Alphen de pauze mei een voorsprong ingaan, maar Boon kopte het leer vlak voor de doelmond in de verkeerde richting. Na de thee pakte Alphen de zaken wat feller aan en trok de middenlinie ook wat meer mee ten aanval. Toen Hagen bij een Alphense aanval wat hard van de bal gedrongen werd, nam Van Elzen de vrijeschop snel en ver dween zijn listig „puntertje" in het net: 10. Alphen bleef in de aanval en na twintig minuten spelen wist Hagen een snelle rush met een keihard schot te besluiten; 20. Geheel ten onrechte meenden de Alphenaren, dat nu de punten binnen waren met het gevolg, dat Olympia het initiatief kon overnemen. Het Alphen doel werd onder vuur genomen. Te traag ingrijpen van de Alphenstopper was de inleiding tot het eerste Goudse doelpunt en nog geen vijf minuten later was het opnieuw de midvoor, die doelman Proost naar het net stuurde: 2—2. Een kost bare voorsprong was weer verloren ge gaan voor Alphen. Gelukkig echter wist de naar voren gekomen Chr. Oos- terom met een ver schot enkele minuten voor het einde Alphen opnieuw de leiding te geven: 32. Alphia kwartier voor tijd door de knieën (Van onze correspondent) In een gelijk opgaande strijd heeft Alphia haar huid bij TYBB zo duur mogelijk verkocht. Tot eer van de Alphianen mag gezegd worden, dat zij daarin volledig zijn ge slaagd. Wel speelden de Haarlemmers technisch en tactisch beter, maar het enthousiasme van de Heulbewoners ver goedde veel. Pas in de laatste 15 minu ten gingen de Alphianen door de knieën. Alphia begon hoopvol met een serie goede, snelle aanvallen, die echter even goed door de Haarlemse achterhoede werden opgevangen. Toen de gastheren wat meer aandacht aan de voorhoede gingen besteden, kon doelman Rietveld in de 15de minuut voor een schot van de midvoor naar het net: 1—0. Het vol houden van de Alphenaren werd daarna beloond met een treffer van Wim de Jong, die de gehele Haarlemse defensie bij een doelworsteling te vlug af was: 11. Even later kreeg de Alphense aan valsleider opnieuw een kans, maar nu suisde de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Na de hervatting forceerden de gast heren spoedig enkele hoekschoppen uit één waarvan de midvoor de bal keurig in de uiterste hoek van het doel kopte: 2—1. Geruime tyd kwam er in deze stand geen wijziging, tenminste niet officieel. Want toen Wim de Jong een keihard schot cp het Haarlemse doel afvuurde, viel de doelman volgens vele toeschouwers met het leer in zijn han den achterover over de doellijn. De scheidsrechter liet evenwel doorspelen. Aan de andere kant was Rietveld bij een voorzet van links zo ongelukkig de bal in eigen doel te slaan: 3—1, ter wijl de Haarlemse aanvoerder tot slot nog uit een strafschop wegens hands van Bouthoorn de stand kon opvoeren tot 41. aan de andere kant de zaak ook stevig gesloten hield, eindigde dit sportieve treffen zoals het was begonnen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 14