Zege van Oranje Groen in derby, Warmunda won ook van DOCOS HBS ging ook tegen LFC niet verloren": 0—0 Fortuinlijke 3—1 zege na gelijke strijd A 1 1 ROYALE ZEGE MMO OP PUNTLOOS LDWS Kikkers stelden aanhang teleur beva BEVA bevalt u beter Amateurs MAANDAG 26 SEPTEMBER 1960 Wel en nee der vierdeklassers (III) (Van een onzer verslaggevers) Na drie competitiedagen hebben zich in de vierdeklasse A, de afdeling waarin de Leidse ploegen en die uit de naaste omgeving tezamen zijn ondergebracht, 4 elftallen wat afgescheiden van de rest. Een voorlopige kopgroep, zou men kunnen zeggen. Voorlopig, want gezien de resul taten van die topploegen magere overwinningen is een en ander, zo dachten wij, nog wel voor verandering vatbaar. SJC, dat zélf niet speelde, voert de lijst aan, samen met Warmunda. Beide ploegen haal den uit de drie gespeelde ontmoetingen de volle winst (6 punten) binnen. Direct achter dit tweetal komen VVSB en de enige Leidse vertegenwoordiger in de kopgroep van vier: Oranje Groen! Ja, Oranje Groen, de debutant in de KNVB. De conclusie is dus gauw getrokken, want om in die kopgroep te komen was een zege nodig op stadgenoot Lugdunum. En wat wü vrü eerlyk gezegd niet hadden verwacht, die zege kwam er. Met 21 hield Oranje Groen de zwaar bevochten overwinning aan de Boshuizerkade. Ten aanschouwe van een talrijk publiek, we dachten zo'n 2000 in getal. Overigens stelden de Kikkers hun aanhang in deze derby, bijzonder teleur. Zeker, de groen- witten waren technisch beslist beter, maar van de opzet van het spel: doelpunten maken, hadden zij géén kaas gegeten. Het was alles te piete-peuterig van opzet, langdradig en te speels. Een kolfje naar de hand van de enorm zwoegende oranjegroenen, die het harde werken beloond zagen! De eerste kans was voor Oranje Groen doch Verkuylen treuzelde te lang. Aan de andere kant verzuimde linksbuiten Honsbeek echter eveneens om op tijd zijn been achter de bal te zetten. Lange tijd was het spelpeil slecht met Lugdu num in de meerderheid. Kansen kwamen er voor de Kikkers óók. Héél goede zelfs, maar egoïstisch voetbal en stug verdedi gen van de Oranje Groen-defensie hield de zaak ongeschonden. Alhoewel Lugdu num beduidend méér aanvallend was, kreeg de thuisclub heus ook wel enkele scoringskansen. Bij één van deze gevaar lijke acties nam Oranje Groen zélfs de leiding. Om precies te zijn in de 33e mi nuut. Linksbinnen Verkuylen schoot via binnenkant paal raak: 10. Sterk werd tot de rust de druk van de groenwitten, maar goed keepen van De Hoed hield de nul lange tijd vast. Tot zo'n twee minu ten voor de thee, toen scoorde midvoor Pet de langverwachte en dik verdiende gelijkmaker: 11. Na de thee bleef Lugdunum mank gaan aan doortastend voetbal en vol hardde in het korte doorzichtige spelle tje. Bovendien werd in de groenwitte de fensie vaak heel nonchalant en onvoor zichtig met de bal gejongleerd. Dit kost te de Kikkers in de 8e minuut een doel punt. Rechtsback v. Meijgaarden liet de steek vallen en Rijsdam profiteerde dankbaar: 21. Er kwamen nadien nog een paar kansjes o.a. voor Verkuylen. Rijsdam en J. v. Belkum. Daartegenover staan er echter véél meer. Lugdunum kwam echter niet aan de gelijkmaker toe. De oorzaak is reeds bekend. Wellicht trekken de jonge Kikkers lering uit deze onnodige nederlaag. Men heeft in elk geval gezien hoe het niet moet! Rest nog te vertellen, dat v. d. Berg (Oranje Groen) zich moest laten vervangen door Zierikzee en dat deze derby zich in pri ma sfeer afspeelde. Gemiste kansen ASC—EHS was de strijd der gemiste kansen. De eerste helft sloot met dub- belblank af. De roodzwarten waren in deze periode wél iets meer in de aanval doch aanvallend bleek er géén kruit aanwezig te zijn. Overigens sprongen de pittig spelende bezoekers al even slecht met de kansen om. Na de thee begon roodzwart met aanvallen, doch nam in feite nog wat fortuinlijk de leiding. Dit gebeurde in de 10e minuut. De EHS-doelman dook op de schoen van een ASC-er, doch raakte de bal kwijt en vervolgens was midvoor Spiering in staat om te scoren. Hetgeen ook gebeurde: 10. De bezoekers gooiden er een schep je bovenop en er ontstond een volko men open strijd. Bijna werd het in de 25e minuut gelijk, maar gelukkig dook rechtshalf Kees v. d. Waals op de doel lijn op en voorkwam 11. Toch kwam de gelijkmaker en wél 10 minuten later. Linksbinnen Esveld gebruikte daartoe al koppend de voorzet van zijn rechtsbui ten: 11. De slotfase verliep onder hoogspanning, doch het was en bleef ge lijk. Onmachtig aanvalsspel was de oor zaak. Overigens óók het goede verdedi gen van de EHS-defensie, terwijl bij ASC in de achterhoede Bekkering, v. d. Broek en Wurzer een goed partijtje meebliezen in deze sportieve strjjd. Méér verdiend Een op drie plaatsen gewijzigd DOCOS - ditmaal speelden v. Riet, Rossenberg en Brasker in de defensie - heeft onge twijfeld méér verdiend dan de 21 ne derlaag, die de roodwitten in Warmond tegen het ongeslagen Warmunda kregen te slikken. Op z'n minst had hier een ge lijkspel de verhouding geweest. Aanvan kelijk had de Warmunda-defensie moei te om zich de goed spelende Leidse aan val van het lijf te houden en in de eer ste helft kon rechtsback Zwaan twee maal nog net doelpunten voorkomen door op de doellijn te redden. Aangezien ook de thuisclub niet aan het maken van doelpunten toekwam ging men thee drinken met een 0—0 stand. Tien minu ten na de rust opende een aanvallend DOCOS de score. Met een schot van ze ker 30 meter afstand in de bovenhoek afgevuurd gebeurde dit. Linkshalf F. Jansen was de schutter. Twee tegenac ties van Warmunda rond de 20e minuut deden de balans ten gunste van de man nen van Van Winsen doorslaan. Inval ler-rechtsbuiten De Boer - na een vrije trap genomen door Montagne - scoorde de gelijkmaker en direct hierna kopte linksbuiten Vergeer de voorzet van de op rechts afgedwaalde Montagne achter de DOCOS-doelman2—1. Wat DOCOS daarna ook probeerde, de verdiende ge lijkmaker kwam niet. Wél kopte Joost v. Marwijk nog eenmaal tegen de paal en grabbelde aan de andere kant doelman v. Riet een goed schot uit de bovenhoek. Arbiter Bosmans floot correct en de sfeer was prima. Slechte wedstrijd DOSRVVSB was een slecht duel en vooral de supporters van de Veners zijn beslist niet voldaan huiswaarts gegaan. De Bavo-mensen daarentegen konden desondanks tevreden zijn, want de zege (01) ging mee naar huis. Beide ploe gen waren op het punt „produktiviteit" nergens en het enige goaltje, dat de strijd besliste was nog zeer fortuinlijk bovendien. In de 30e minuut lanceerde linksbuiten v. d. Voort nl. een als voor zet bedoeld schot, dat doelman Oomen tussen zijn handen door in de touwen zag eindigen: 0—1. Daar bleef het ver der bij want de wederzijdse defensies wisten met de te doorzichtige aanvalsac- ties wel raad. Dit ging zo door tot het verlossende eindsignaal. Altior: eerste zege „Driemaal is scheepsrecht" dacht Al tior en greep zodoende in de derde uit wedstrijd in successie de eerste zege. Met 24 kwamen de voetballers uit Ter Aar weer in hun dorp terug. Overigens leek het'daar in Haarlem bij DIO aanvanke lijk niet op, doch gelukkig maakten de gastheren maar weinig gebruik van de kansen, die een wat rammelende defen sie van Altior weggaf. De thuisclub Doelman De Hoed van Oranje Groen ontneemt Lugdunum-mid- voor Pet een scoringskans. (Foto L.D./Holvast) opende de score (10), doch linksbinnen Piet Sassen trok de zaak even later weer recht: 11. Dit werd ook de ruststand want DIO benutte de kansen niet. Na de thee toog Altior ten strijde en in de 10e minuut zorgde Joop Touw, na een voor zet van P. Sassen voor 12. De druk van de bezoekers duurde voort, maar het duurde nog vrij lang alvorens na een combinatie Zevenhoven-Bos. de laatste 13 scoorde. Daarmee was de zege een feit. Zelfs slaagde midvoor Zevenhoven erin met een fraaie kopbal zijn ploeg op 14 te brengen. Eerst in de laatste minuut knabbelde DIO nog een puntje van de achterstand af: 24. Afd. Leiden (zaterdag) Hazerswoiulse Boys wees TAVV terug Door met 1—0 van TAVV te winnen heeft Hazerswoudse Boys voorlopig een lastige concurrent voor de eretroon te ruggewezen. De thuisclub kwam maar net met de hakken over de sloot, maar de zege was wel verdiend. Het doelpunt werd in de eerste helft door Pos ge scoord. Rouwkoop staat nu op de tweede plaats, mede dank zij een bijzonder royale zege op een incompleet Kagia (80). De Kaagbewoners begonnen met tien man, maar na de rust waren er nog negen over. Rouwkoop had het daardoor niet moeilijk. Door Hans Arends (pe nalty) en Jaap Roest werd het voor de rust 20, maar daarna telde de nu merieke meerderheid nog weer sterker. Achtereenvolgens scoorden Jaap Roest (2 x) Jan van Rossum, Harry Verrips, Guus Oskam en Joop Zwart. Woubrugge schijnt zich hersteld te hebben van een zwak begin. Alphia werd de dupe: 61. Toch gingen de Alphe- naren daar in Woubrugge goed van start en namen na een kwartier door Jan van Donk zelfs de leiding. Maar daarmede was het oranje kruit verschoten. Door Los werd het voor rust al 11. Daarna werd Alphia overspeeld: Burggraaf (3 x) en De Wit maakten er 61 van. Ook VVSB werd overspeeld in de uit wedstrijd tegen NSA. De Samsom-men- sen drukten hun overwicht voor de rust uit in twee doelpunten, van Jan Spie renburg en Hogenes, na de thee bleef de verhouding in het veld ongewijzigd en zorgden Jan (2 x) en Kees Spierenburg voor een mooi afgeronde zege: 50. Hazersw. B. 3—6 Woubrugge 2—2 Rouwkoop 3—5 Alphia 2—1 Koudekerk 2—4 Kagia 2—0 TAVV 3—4 Sleutels 2—0 NSA 2—2 VVSB 3—0 Eerste winstpunt voor Kanaries •n Waar is de man, die -raak-sehieten kan (Van een onzer verslaggevers) „H.B.S. gaat nooit verloren, knoop dat in je oren, knoop dat in je oren". Luid klonk dit bekende voetbalgezang over het Houtrust- terrein. Telkens weer hief de HBS- jeugd bij het scorebord het lied aan. Maar tot het einde van de wedstrijd HBS-LFC bleven op dat zelfde bord twee nullen prijken. Want LFC stond de Haagse „Kraaien" geen doelpunt toe. Om gekeerd gaven de HBS-ers de geelzwarten geen kans om tot scoren te komen. Dit betekende het eerste winstpunt voor LFC en het eerste verliespunt voor HBS. Maar de Houtrustbewoners zijn niet ver loren gegaan, hoewel Roodenburg zette zegetocht voort (Van een onzer verslaggevers) Het was nu bepaald geen hoogstaande wedstrijd, die Roodenburg en DCL in de Leidse Hout het publiek voorschotelden. De Rotterdammers waren door de bank genomen iets méér in de aanval, maar de zege bleef met 31 in Leiden. Eenvoudig omdat de blauwzwarten een beter gebruik maakten van de kansen en dat zij ook nu weer overeind bleven bij tegenslag. In de 10e minuut n.l. moest schutter Jan van Heek reeds het veld ruimen na een ietwat ongelukkige botsing. Het gevolg hiervan was een omzetting in de ploeg. Kort voor het einde werd óók nog Sam den Os geblesseerd, maar ook deze tegenslag incasseerden de Leidse Houtbewoners onbewogen. De wil om te winnen zegevierde! Voor de derde maal in successie reeds HOUDBARE GOAL Nadat beide ploegen enkele malen op verkenning waren geweest, speelde de strijd zich een tijdje op het middenveld af. In deze periode werd er maar matig gespeeld en de kansen, die om beurten aan de orde kwamen, werden slecht af gewerkt. De eerste vrije trap in het nog prille begin mocht Jan van Heek nemen, doch diens boogballetje stopte invaller doelman De Vries goed. En toen volgde de noodlottige botsing, waarvan Van Heek (oogblessure) het slachtoffer werd. Van Koperen nam als rechtsback zijn plaats in en Logeman trok naar de aan val. Gaandeweg werden de groenwitte Rotterdammers wat sterker, doch wat zij ook probeerden, de Leidse veste zat goed afgegrendeld en Mat Keereweer stak in een prima vorm. Aan de andere kant kreeg Roodenburg een „droomkans", doch in laatste instantie - na goed werk van Van Rooyen en Choufour - depo neerde Sam den Os de bal naast de ver keerde kant van de paal. Zo ging een fraaie kans om de score te openen ver loren. Overigens deed voor DCL Hart- gens hetzelfde en stond de zaak weer quitte. Een kwartier vóór de rust opende Roodenburg de score. De inleiding was een vrij onnozele aanval, het gevolg een wir-war van spelers voor de Rotter damse veste waaruit tenslotte de naar voren gehaalde Logeman inschoot. De houdbare bal liet doelman De Vries ech ter onder zich doorgaan: 10. FRAAI DOELPUNT De thuisclub verzuimde na de thee de zege veilig te stellen door het laten lig gen van twee fraaie kansen. Toch kwam Roodenburg op 20 en wél in de 20e minuut. Doelman De Vries hield nl. rechtsbuiten Choufour vast en dit hono reerde de arbiter met een strafschop. Rechtshalf Van Rooyen schoot van de witte stip raak: 20. In diezelfde mi nuut zorgde Hulzer ervoor dat de span ning erin bleef want met een ferme dreun sloeg 21 tegen de touwen. De Rotterdammers roken meer, maar het bleef bij ruiken, want de Leidse defen sie bleef gesloten. Acht minuten voor het einde kwam Mazurel binnen de lijnen als invaller voor Sam den Os en in feite hing de ge lijkmaker in de lucht. Een verre uit trap van Mat Keereweer bracht echter uitkomst. Koppend omspeelde Ouwer- kerk zijn tegenspeler - Boender - en pikte de bal snel reagerend weer op. Op fraaie wijze schoof de blauwzwarte mid voor vervolgens de bal langs de DCL- doelman in de touwen: 31 en de zege was een feit. In de slotfase was er óók nog een on aangenaam incidentje veroorzaakt door linksback Henzen, die zijn tegenstander wat al te hardhandig tegen moeder aar de drukte. Overigens was de leiding in de tweede helft beslist onvoldoende. Tja, dat probleem „schutter". Ook bij LFC kampt men ermee. Waar is de man. die de combinaties op de juiste manier kan afronden. Gistermiddag was hij erin ieder geval niet. Wel werd er vaak op doel geschoten. Alle LFC-aanvallers heb ben het in die tweemaal drie kwartier geprobeerd. Maar óf de bal ging over en naast het doel. óf doelman Vaandrager stond op de goede plaats. Die Leidse aanvallen werden zo goed opgebouwd. Aanvoerder Jilles v. d. Heyden was on vermoeibaar. Samen met zijn mede-half- speler Wim Sira stuwde hij zijn voorhoe de. Met korte passes, passes in de breed ce dieptepasses, kortom alle passes, die er bij voetbal bestaan, zetten zij het ka nariekwintet aan het werk. Maar het lukte niet. Het ging doodeenvoudig niet meer als men bij het vijandelijke straf schopgebied was aangeland. Het afgeven van de bal, de dribbel, het duurde daar allemaal net iets te lang. En dat woordje net gaf de lange Haagse verdedigers de gelegenheid resoluut in te grijpen. Op de andere speelhelft was het net eender. Daar verdedigde de LFC-verde- diging op grootse wijze. Aan het hoofd van deze achterhoede stond een zekere Leo de Jong. Dat zegt voor Leidse voet balingewijden genoeg. Rustig en lakoniek beheerste hij het centrum. Midvoor Ohr kreeg bij hem maar bitter weinig kans. En als hij er eens langs kon glippen, stond doelman Van Leeuwen een tref fer in de weg. Zo voorkwam hij in de 30-ste minuut van de tweede helft een bijna zeker doelpunt. Met een bijzonder moedige duik gTiste hij de bal voor de voeten van de doorgebroken Ohr weg. Om weg te slikken Even een kort resumé van de fraaiste kansen, die LFC in de eerste helft een voorsprong hadden kunnen opleveren: kopbal van Slingerland: gestopt; schot van Henk Sira: op fraaie wijze onscha delijk gemaakt; schuiver van Jilles v. d. Heyden: net naast; vlak voor rust: Henk Sira schiet van ongeveer drie meter over. Na de thee pakte LFC de zaken met een goed aan. Er kwamen kansen, maar door hetzelfde euvel als in de eerste helft net even te lane wachten, kon de HBS- achterhoede stand houden, zij het met moeite en geluk. Want toen er na een kleine twintig minuten spelen een voor zet van links voor de voeten van de klei ne rechtsbuiten Rietkerken belandde, leek het plastic net, dat het heiligdom van Vaandrager omspande voor de eerste maal te zullen opbollen. Helaas voor LFC. De bij voetbal en andere spor ten zo onverwacht opduikende Vrouwe Fortuna was de Kraaien-doelman van dienst. De hard ingeschoten bal kwam tegen het lichaam van de vallende, in het groen wit gestoken HBS-goalie. De grote LFC-aanhang had iets om weg te slikken. Nog groter werd de teleurstel ling. toen V. d. Heyden in de 30-ste mi nuut de bal keihard de lat liet beuken. De bril bleef Een kwartier voor het einde wijzigde LFC haar tactiek. Het tot dan toe volle dig beheerste middenveld, waar de Ha genaars zich weinig of niets om bekom merden, werd zonder slag of stoot uit handen gegeven. De opzet was duidelijk: laat ze maar komen. Tegen de versterkte verdediging zijn die Kraaien toch niet opgewassen. Bovendien bestaat er zo een kans door een snelle uitval de belde pun ten toch nog naar de reeds ln hutspot stemming verkerende Sleutelstad mee te nemen. Het plan lukte niet. Ondanks de wanhopige kreet „Toe maak nou eens een doelpunt LFC" van een dame op de tribune, die kennelijk tot de aanhang van de kanaries behoorde. De bril prijkte na negentig minuten nog steeds op het met vlaggen versierde so- rebord, waar diezelfde jonge voetbal enthousiasten de scheidende toeschou wers juichend het „Nooit verloren "-lied toezongen. Maar als HBS verloren zou hebben, zou niemand dat onverdiend hebben kunnen noemen. LFC was beslist een tik keltje sterker, wat meer in de aanval en als ploeg beter. Eén schutter en hij had op dit Houtrust-terrein triomfen kunnen vieren. A Beva, betere vakkleding voor alle beroepen blijft in de maat door krimpvrij Sanfor GED.MERK Voetbal in de afdeling Leiden (Van onze L.V.B.-medewerker) Het is waarlijk veel te vroeg om reeds conclusies te trekken, maar na de derde competitieronde valt het toch op, dat alleen het debute rende ZLC en de mede gegadigde van vorig jaar MMO nog zonder verliespunten zijn. De debutant had gisteren een vrije dag. Daardoor kon de Hoogmade se ploeg langszij klauteren via een duidelijke 4-1 zege op L.D.W.S. Overigens, deze Boshuizer kadebewoners zijn wel erg ongelukkig van start gegaan MMO schijnt dus wel weer een kans te willen wagen op de titel. Weliswaar is het spel nog niet van hoge kwaliteit, maar het was gisteren ruim voldoende om het bezoekende LDWS er onder te houden. Dankzij Peter Witteman kon met 2—0 gerust worden. Daarna scoorde eerst Van den Wijngaard tegen, maar door Dorus Borst en Witteman moesten de Leidenaars met een 41 nederlaag de kleedkamers gaan opzoeken. Tweemaal achter Ook Rjjpwetering kwam tot zijn tweede overwinning. Tweemaal moesten de Rippers in de spannende strijd te gen Stompwijkse Boys een achterstand wegwerken, maar tenslotte wonnen zR toch met 42. Eerst liet Oliehoek doelman Schoo naar de verkeerde hoek duiken (01), maar Jan Heemskerk sloeg voor Rijp- wetering hard terug. Weer gleed Olie hoek het was inmiddels tweede helft geworden door de defensie van de Rippers, maar Wolvers maakte weer ge lijk en toen was de laatste en defini tieve slag voor Rijpwetering. De bezoe kers kwamen door Zoetemelk (penalty) en Th. van der Meer op 42. Roodakkers opende voor de gastheren de score, waarna Weenink geen ant woord wist op een schot van Noorder- meer. Na hervatting leidde Mulder met een kopbal de doelpuntenregen in. Kooyman zorgde voor 31. Met een lis tig hakballetje zorgde Mulder ook voor de Voorschotense vier. Daarna geloofde de thuisclub het wel. zodat KRV wat meer adem kreeg. Het uiteindelijke re sultaat kon daardoor vrij draaglijk wor den: 53. Kooyman droeg zorg voor de vijfde Voorschotense treffer. ZLC 2- MMO 2- Rijpwetering 34 St.-Bernardus 2—3 SVLV 3—3 Stompw. Boys 33 Alph. Boys 22 Rouwkoop 21 LDWS 2—0 KRV 3—0 Net ontlopen Eigenlijk hadden we van St.-Bernar dus in de thuiswedstrijd tegen Rouw koop meer verwacht dan een 22 pun tenverdeling. Waarmede de Groenen dijkers ternauwernood een nederlaag ontliepen! Door een misverstand in de achter hoede van de thuisclub kon de Voor schotense midvoor de score openen. Daar bleef het bij tot de rust. Kort daarna maakte Henny Valk gelijk, waarna St.-Bernardus door Ossevoort zelf de leiding nam (21). Maar Rouw koop weigerde aich bij een nederlaag neer te leggen en kwam door een twee de treffer tot een alleszins verdiend ge lijkspel. Daar bleef het bij. KRV nog van slag KRV schijnt moeilijk op slag te ko men. Voor de derde maal verloren de Katwijkers, nu bij SVLV (53). Tweede klas In de tweedeklasse staat Weteringse Boys er goed voor: de enige ploeg met volle winst uit drie wedstrijden. Giste ren presteerde de mannen van v. d. Meer het om Leidse Boys ook nog ongeslagen in eigen huis een 13 ne derlaag toe te brengen. UDO schijnt ook een kansje te willen wagen. De Oegst- geestenaren staan slechts één punt achter en de competitie is nog lang. Het 22 gelijke spel van gisteren tegen VVOA was in dat licht bezien een kleine tegenvaller. Tellingen heeft kans gezien de volle winst uit twee gespeelde wed strijden te behalen. Wel was de 01 gisteren aan de magere kant, maar beide punten zijn er in ieder geval weer in de wacht gesleept. SJZ herstelde zich na het zwakke begin van vorige week en won nu maar liefst met 60 van VTL, dat na drie wedstrijden nog zonder pun ten is. Weter. Boys 3—6 SJZ 2—2 UDO 3—5 VNA 3—1 Te ijlingen 2—4 VVOA 3—1 Leidse Boys 3—4 VNL 2—0 Unitas 2—3 VTL 3—0 Uitslagen-standen le-KLASSE C Hillegom-F orehol te na felle strijd 3—1 (Van onze correspondent) Een bijzonder groot aantal toeschou wers is in Hillegom getuige geweest van de spannende wedstrijd Hillegom—Fore - holte, welke uiteindelijk verdiend door de blauwwitter met 31 werd gewon nen. Hillegom stelde al direct met snelle aanvallen de Voorhoutse achterhoede zwaar op de proef. Bij een van deze aanvallen ontstond een hevige doel- worsteling, waaraan pas een einde kwam toen de bal achter Van Dijk in het net lag: 10. De strijd speelde zich hierna geruime tijd op het middenveld af. De Voorhouters slaagden er in de stand voor de rust nog gelijk te trekken, toen midvoor Van Dijk met een afgemeten schot de roos trof: 11. Reeds twee minuten na de hervatting gaf rechtsbuiten Dirk de Jong Hillegom opnieuw de leiding: 2—1, waarna Bob de Jong een uitstekende combinatie op de juiste wijze afrondde: 31. De strijd werd hierna wat grimmiger met gevolg, dat doelman Van Dijk bij een Hillegomse aanval te fel aanviel, welk optreden hem op een strafschop kwam te staan. Aan voerder Van Eek liet deze kans op een grotere zege echter liggen. Hij schoot het leer keihard naast het doel, waardoor het einde met een 3—1 zege voor de blauwwitten kwam. ON AAlliance 1—1 UnitasXerxes 3—2 Emma—MOC '17 0—1 DCVSVW 1—1 cw—Gouda 0—0 TSC—Quick Hg 1—1 ONA 3 2 1 0 5 4—2 MOC '17 3 2 0 1 4 6-2 Gouda 3 1 2 0 4 7—3 SVW 3 1 2 0 4 6—4 DCV 3 1 2 0 4 4—3 Alliance 2 1 1 0 3 3—1 TSC 3 1 1 1 3 6—7 Unitas 3 1 1 1 3 6—9 Laakkwartier 2 1 0 1 2 4—4 cvv 2 0 1 1 1 2—3 Quick H 2 0 1 1 1 1—2 Xerxes 2 0 0 2 0 3—5 Emma 3 0 0 3 0 2—9 2e-KLASSE A VUC—RFC VCS—Celeritas FluksBlauw Zwart RoodenburgDCL HBS-LFC HVVSpartaan '20 RFC Roodenburg Blauw Zwart HBS DCL VUC Spartaan *20 Celeritas LFC Fluks VCS HVV 2—3 0—2 1—2 3—1 0—0 1—3 18— 4 7— 8— 4 5— 2 96 11— 9 5— 5 7—14 1— 2 3— 6 2— 9 2—14 3e-KLASSE A TYBB—Alphia Archipel—RKAVV HillegomForeholte WassenaarLisse WesterkwartierVoorburg GDA—VVP 4—1 2—1 3—1 GDA TYBB Wassenaar Hillegom Lisse Archipel Voorburg Foreholte RKAVV Westerkwart. WP Alphia 13— 2 11— 2 11— 3 4— 2 3— 3 7— 7 9—11 5— 7 3— 8 5— 9 2— 9 4—14 3e-KLASSE C GSV—Delft 2—0 UNIO—De Hollandlaan 1—1 RKWIK—RVC 2—3 AlphenOlympia 32 BodegravenVIOS 82 RVC 3 3 0 0 6 15—3 Bodegraven 4 3 0 1 6 135 DHL 3 2 0 1 4 8—4 Delft 3 2 0 1 4 8—5 Alphen 3 2 0 1 4 7—6 De Hollandiaan 2 1 1 0 3 32 UNIO 3 1113 5—8 VIOS 2 10 12 4—9 Olympia 3 1 0 2 2 6—7 GSV 3 1 0 2 2 2—8 RKWIK 2 0 0 2 0 3—6 Lekkerkerk 3 0 0 3 0 29 4e-KLASSE A Oranje GroenLugdunum 21 DIO—Altior 2—4 DOSR—WSB 0—1 ASC—EHS 1—1 WarmundaDOCOS 21 SJC 3 3 0 0 6 13— 5 Warmunda 3 3 0 0 6 63 Oranje Groen 3 2 1 0 5 7—3 WSB 3 2 1 0 5 4—2 ASC 3 1113 7—5 EHS 3 1113 5—8 Lugdunum 3 1 0 2 2 45 Altior 3 1 0 2 2 6—9 DOSR 4 1 0 3 2 9—10 Concordia H201110—4 DIO 3 0 12 13—6 DOCOS 3 0 0 3 0 6—13 4e-KLASSE E 't NoordenSFC 2—2 WaddinxveenProgress 04 Dirksland—SVPDW 2—0 HillegersbergOudewater 10 TediroBoskoop 5—3 Progress 3 3 0 0 6 12— 1 Hillegersberg 2 2 0 0 4 5—0 Tediro 2 2 0 0 4 11— 5 't Noorden 3 1113 5—8 Dirksland 3 1113 7—13 Oudewater 3 1 0 2 2 3—6 SVDPW 3 1 0 2 2 3—6 Waddinxveen 3 1 0 2 2 2—6 SFC 2 0 1113—5 Boskoop 3 0 12 1 8—14 NRC 1 0 0 1 0 2—6

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13