VELPON Actief beleid gericht op liet centrale doel -P Eén plus Nog geen nieuwe gemeentewet Kerkelijk Leven PICTOGRAM u na- Agenda Met een enkel woord DONDERDAG 22 SEPTEMBER 1960 De AVRO had gisteren geen erg ge lukkige dag. Het echtpaar Denis was op avontuur en sensatie uit geweest en het resultaat werd met een waarschuwing de luöht in gezonden, in plaats wat natuurlijk plicht was geweest de film op een later uur te plaatsen. „Televizier" getuigde van volkomen gebrek aan respect Jegens de kijkers. Het was een flauwe aardigheid, waarin een heer gelegenheid werd geboden enige onvriendelijke dingen over de offervaardigheid van ons" volk in het midden te brengen, waarna de gul.' van anderen in het licht gesteld werd. ïlheid Een smakeloze geschiedenis. De zwaargewichten, die in „Pree and easy" stonden, waren op telerecording vastgelegd en dat geval werd nu opge ruimd. Verder zullen we er maar niet veel van zeggen. Daarop kwam het lang verbeide pro gramma over „Muzikanten van nabij" de titel van het boek, waarmee Willem O. Duys muziekminnend Nederland aan zich verplicht heeft. Ageeth Scherphuis presenteerde enige figuren, die daarin voorkomen. Dirigent Van Otterioo kreeg de gelegenheid uit gebreid over zijn hobbies te praten, waarvan enige goede portretstudies het resultaat bleken. Mevrouw Scherphuis zat er een beetje voor spek en bonen bij. Er kwam wat leven in haar, toen ze leren in opleiding bij Verolme op Rozenburg Vanmorgen, landde op Schiphol een DC 7 C. waarin zich 70 jonge Ieren bevonden. Deze Ierse scheepsbouwers-in-spe zul len op de scheepswerf van Verolme op het eiland Rozenburg een scholing ont vangen. Na deze omscholing gaan zij weer terug naar de Verolme Scheeps werf in Cork-Cobh, Ierland. Het is de bedoeling dat nog vele Ieren naar Holland zullen komen om op de di verse scheepswerven van Verolme tot vakmensen te worden opgeleid. De Ieren worden ondergebracht bij hun Hollandse collega's en in kost huizen. Op de bedri] fsscholen wachten reeds cursussen, welke speciaal voor deze Ieren samengesteld werden. AMSTERDAM—HAARLEM IN 1962 VIERBAANS (Van onze Amsterdamse correspondent) Een van de gevaarlijkste wegen in ons land, de uit drie rijbanen bestaande Haarlemmerweg (Rijksweg nr. 5) zal In 196- een vierbaansweg z(jn. Het bestek is dezer dagen goedgekeurd. De aanbe steding zal volgende maand geschieden en spoedig daarop kan aan de verbreding van deze weg worder begonnen. De werkzaamheden zullen 15 maanden in beslag nemen. Deze mededelingen deed de Amster damse wethouder van Publieke Werken gisteren in de gemeenteraad, waar raadsleden hun bezorgdheid uitspraken over de levensgevaarlijke situatie op de Rita Reys interviewde. Tijdens het ge sprek met Isaac Stern begon er teke ning in de zaak te komen, vooral toen de jongens Bor ten tonele verschenen. Stern achtte het een morele plicht van heh, die carrière hadden gemaakt, om jongeren te leiden. De twee juniores gaf hij de raad te luisteren, alsmaar te luisteren naar goede muziek. Toen er hierdoor gang in de uitzending was ge komen. ging het ineens met een ver rassende vaart verder: Duys verscheen zelf in de studio en mevrouw Scherp huis speelde een vriendelijk en boeiend kaatsspel met hem. waarbij hij telkens even de tijd nam om nog een anektdote te vertellen. Hij deed dat bescheiden en vlot, trof precies de goede toon, kortom toonde zich een man. die wist waarover hij sprak en tevens hoe hij het had te brengen. Een ervarenpresentator! Advertentie Het onderzoek, dat door het kabinet wordt ingesteld naar de vraag in hoe verre op bepaalde terreinen taken, welke tot dusverre door de centrale overheid worden behartigd, aan lagere organen kunnen worden overgelaten, c.q. overge- Haarlemmerweg. De wegverbreding is dragen, maakt voortgang. De Kamer zal echter geheel en al een Rijksaangelegen- t.z.t. ingelicht worden over hét resul- heid. I taat van dit beraad. BETALING PER GIRO lip Advertentie i Onze KWARTAALABONNEES, die de voorkeur geven aan betaling per giro, verzoeken wij de f7.50 voor hun abonnement gedurende het 4e kwartaal 1960 zo mogelyk vóór 1 oktober a.s. aan ons over te 1 maken. Onze MAANDABONNEES die per giro betalen (f2.55) verzoeken wij ter voorkoming van aanbieding van een kwitantie, het abonnementsgeld vóór de eerste van de betreffende maand te voldoen. Ons gironummer is 57055. DIRECTIE LEIDSCH DAGBLAD f Guerilla-strijd op Cuba De Cubaanse regering heeft bekend gemaakt dat Cubaanse strijdkrachten en guerilla-strijders gevechten hebben geleverd bij de suikerfabriek van San Cristobal in de provincie Pinar del Rio in het westen van Cuba. Bij het gevecht kwam één guerrillero om het leven en werden twee gewond. Een militair liep verwondingen op. Tot dusver kwamen de meest berichten over guerilla-activi- teit uit de provincie Las Villas in het centrum van het land. Bij een vechtpartij in een restaurant te New York tussen Cubaanse voor- en tegenstanders van premier Fidel Castro heeft een negenjarig Venezolaans meisje woensdag een ernstig schotwond in de rug opgelopen. Het meisje en haar ouders, die geheel buiten het Cubaanse geschil staan, gebruikten het noenmaal m het restaurant. Tegenstanders van de premier die hadden deelgenomen aan tegen Castro gerichte betogingen, werden aangevallen door veertien of vijftien van diens aan hangers, die het restaurant waren bin nengedrongen. Drie van de aangeval lenen liepen verwondingen op. De aan vallers gebruikten hun vuisten en bier flessen en een van hen schoot. Dodelijke val van padvinder De 9-jarige André Bentvelzen uit Den Hoorn is gistermiddag overleden nadat hij tijdens een padvindersspel, onder leiding van enkele leidsters een onge lukkige val had gemaakt. De jongen overleed in het huis. waar hij was bin nengedragen. Grenswijzigingen voor Leiden en Boskoop (Speciale berichtgeving) Het streven van de minister van Binnenlandse Zaken mr. Toxopeus blijft er op gericht zo blijkt uit de thans verschenen Memorie van Toelichting op de be groting '61 voor zijn departement te voorkomen, dat het werktererin van de provinciale- en gemeentelijke besturen onnodig wordt ingeperkt. Daarnaast zal hij bevorderen, dat deze besturen bij de uitvoering der ontworpen Rijksregelingen zo veel mogelijke zelfstandigheid wordt gelaten. De minister verwacht overigens, dat het rapport van de commissie, ingesteld ter bestudering van de algemene aspecten van het decentralisatievraagstuk, hem tijdens het thans aangevangen zittingsjaar kan worden aangeboden. Landbouwbegroting 1961 Prog ramma van structurele verbeteringen De grondbeginselen van het landbouwbeleid, die minister Marijnen het vorige jaar heeft ontwikkeld, zullen ook in het komende begrotingsjaar uitgangspunt en leidraad zijn voor het te voeren beleid. In de Memorie van Toelichting bij de Landbouwbegroting 1961 geeft de minister zijn visie op de grote beleidsvraagstuk ken in de landbouwH. Ongeveer 40 van de Nederlandse agrarische productie wordt in het bui tenland afgezet in de vorm van hoog waardige akkerbouw-, veehouderij- en tuinbouwprodukten. Tegenover deze export staat een im port van meer arbeidsextensieve pro- dukten. Van het totale verbruik van brood- en voedergranen wordt ongeveer 65 uit import gedekt. De landbouw draagt in belangrijke mate bij tot het stimuleren van activi teiten, die de bedrijvigheid en de groei van het internationale ruilverkeer gun stig beinvloeden, hetgeen voor ons dicht bevolkte land van grote betekenis moet worden geacht. De verbondenheid met buitenlandse markten brengt echter anderzijds mede, dat de landbouw ook bijzonder kwets baar is. Ontwikkelingen op onze afzet markt hebben onmiddellijk hun weer slag op de afzetmogelijkheden voor onze agrarische produkten. Belangrijke elementen Deze situatie noopt tot en vormt tevens het belangrijkste motief voor het voeren van een actief landbouwbeleid, dat ook in het komende begrotingsjaar gericht zal zjjn op de verwezenlijking van de centrale doelstelling, die de rege ring als uitgangspunt van haar beleid heeft aanvaard, t.w. het bevorderen van een zodanige netto-bijdrage van de agrarische sector, dat het nationale pro- dukt door een zo gunstig mogelijk wordt en het bevorderen van een redeüjk be staan in de agrarische sector. Bij het nastreven van deze doelstelling zullen de belangrijkste elementen van het landbouwbeleid moeten zijn: bevordering van het landbouwkundig onderzoek, de landbouwvoorlichting en het landbouwonderwijs; krachtige medewerking aan een be leid, gericht op het verbeteren van de levens- en werkomstandigheden op het platteland in het algemeen en van de cultuurtechnische produktie- omstandigheden in de landbouw en tuinbouw in het bijzonder; bevordering van een redelijk bestaan in de landbouw door middel van een actief markt- en prijsbeleid voor die landbouwprodukten die van wezen lijk belang zijn voor de inkomsten vorming, voorzover de mrrktverhou- dlngen daartoe aanleiding geven; verbetering van de afzetmogelijkhe den van landbouwprodukten, zowel in het binnenland als in het buitenland het krachtig nastreven van een vrij internationaal handelsverkeer in landbouwprodukten, waartoe een in ternationaal geharmoniseerd land bouwbeleid zal kunnen bijdragen. Het in voorbereiding zijnde ontwerp van wet ter regeling van het Rotterdam se agglomeratievraagstuk hoopt de mi nister dit zittingsjaar te kunnen indie nen. Met betrekking tot de herziening van de gemeentewet merkt de bewindsman op, dat erin dit stadium geen aanleiding tóe bestaat dé wet op een geheel nieuwe leest te schoeien. Volstaan zal dus voor hands worden met enkele wijzigingen. In een later stadium zal dan opzet en formulering van de wet kunnen worden vernieuwd, waardoor dan tenslotte een geheel nieuwe en moderne gemeentewet zal worden verkregen. Met de voorbe reiding van de nodige wetswijzigingen is inmiddels een aanvang gemaakt. Een wetsontwerp met betrekking tot wijkraden en bijzondere raden, waarin ook de thans in de gemeentewet opge nomen bepalingen betreffende commis sies worden betrokken, kan in dit zit tingsjaar voorts tegemoet worden gezien. Een groot aantal ontwerpen van wet tot gemeentelijke herindeling is in voor bereiding. Verwacht kan worden, dat daarvan in dit zittingsjaar o.a. kunnen worden ingediend die. waarbij betrokken zijn. Leiden en omliggende gemeenten, alsmede Boskoop. Lijm en plak alles met van Ceta-Bever 't helpt en 't is lekker NED. HERV. KERK Beroepen te Den Burg D. J. Froentjes te Nijega (H.O.) te Waddlnxveen (vac. J. van der Haar) P. J. F. Lamens te Kame- rik te Harkstede-Scharmer (toez.) P. H. Borgers te Bidaard. Bedankt voor Brou wershaven (toez.) A. M. Arntzenius te Grootegast. GEREF. KERKEN Beroepen te Renkum-Heelsum W. C. v. d. Brink te 's-Gravenhage-Oost te Nes (W.D.) G. Clements, kand. te Rotterdam te Exmorra-Allingawier en Tjerkwerd P. J. Westeroeng, kand. te Edam. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zuid P. van Vliet te Oldebroek. Salomo's oord-;! i Om te weten te komen wie de 1 eigenaar ervan was volgde de po- litie te Delft een herdershond, die bij boer Ruygrok aldaar vier kippen had doodgebeten. De hond ging een i woning binnen aan de Buitenwater- sloot, doch de bewoonster beweerde de hond niet te kennen. „Goed", zei de politie „dan nemen we de hond mee naar het asiel". „Jullie laten het beest toch niet doodschieten?" vroeg de vrouw bijna huilend. En van schrik be- kende ze gauw dat de hond wel van i haar was. Nu mag ze de hond houden. Maarze heeft een proces verbaal gekregen! VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Orgel en zang. 18.45 Journ. 19.00 Gram. 19.45 Gesproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Phllharm. ork. en 6ollst. 21.10 Paul en Ina van Vlaanderen Incognito, hoorsp. 22.05 Lichte muz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Gram. 23.00 Sportact. 23.10 Dagboek v. e. groot vader, hoorsp. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nieuws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Jazzmuz. 18.15 Sportrubr. 18.30 Koorzang. 18.50 Sociaal perspectief, rep. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Zang- recital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pollt. le zing. 20.00 Metropole-ork. 20.50 Aziatisch Mozaiëk. lezing. 21.05 Samenzang. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Gram. 2.30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Orgelconc. 23.20 Gram. 23.30 Jazzmuz. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 Filmbespr. 20.40 Film. 21.00 Hier ben ik thuis, t.v.-spel. 22.10 Dagsluiting. VOOR VRIJDAG 23 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gvm. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. v.d. vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Dit en het andere, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Gram. 11.40 AVRO: 12.00 Openluchtklanken. 12.20 Regerlngsuitz Uitz. v. d. landb. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. DONDERDAG Hooigracht 84: Humanistisch Verbond. Spr. Tn. W. Polet. 8 uur nam. Prediker: Spr. ds. G. Taverne van Hoo- geveen. 7.30 uur nam. Schouwburg: K. en O Ned. Comedie „Cyprienne. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Tentoonstelling 40- bestaan Van Berge Henegouwen. 2-5 11 uur nam. VRIJDAG Gerecht 10: Wijdlngsdien6t Spirltlsch Genootschap. 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Nederlandse Co medie „Cyprienne". 8 uur nam. Speeltuin Oosterkwartier Borneostr.) Dahlia-avond en -kweekwedstrijd. 8 uur nam. jarig 1 en 7-1 jarig en 7- Stadsgehoorzaal: Tentoonstelling 40- bestaan Van Berge Henegouwen. 2-5 -11 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Kynologenver. „Rijnland". Spr. mevr. P. Grondexon over verkenningen in de kynologie. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. In de Moriaen: Weekeinde herv. zon dagschoolwerk. Opening 2.30 uur nam., ds. P. Lugtigheid 8 uur nam. Leldse Volkshuis: Tien Jaar „De Ratel". Optreden Ned. Marionettentheater met „Dappere Dodo". 3 uur nam.; 's avonds 8 uur „"1 Ellslr d'Amore." Speeltuin Kortenaerstraat: Tuinkermis „Ons Eiland". 211 uur nam. St.-AntoniusclubhulsSRO-cabaret- avond. 8 uur nam. Stationsplein: Wandeling Ned. Chr. Reis- ver. door Staatsbossen te Noordwljk. 2 uur nam. BINNENLAND BIJ een botsing tussen een personen auto en een vrachtauto op de Rijksweg tussen ZIJpe en Zlerlkzee, nabij Bruinisse is de bestuurder van de personenauto, de heer A. J. van Lavieren uit Zierikzee om het leven gekomen. De personenauto werd geheel vernield. De chauffeur bleef onge deerd. De Britse ambassadeur Sir Paul Ma son heeft gisteravond in de ambassade te Den Haag een afscheidsreceptie gehouden. HIJ gaat. zoals is gemeld, ons land ver laten omdat hij is benoemd tot permanent vertegenwoordiger van Groot-Brittannlë bij de NAVO in Parijs. Ter receptie versche nen de minister-president prof. dr. J. E. de Quay, tal van hooggeplaatste functio narissen van departementen en leden van het corps diplomatique. In de Frederikstraat te Rotterdam reed gistermiddag de 13-jarige G. Ras op zijn flets geheel links toen hij omkeek. Dit werd hem noodlottig, want hij botste met grote kracht tegen de voorzijde van een uit tegenovergestelde richting komende auto. By aankomst in het ziekenhuis was de Jongen reeds overleden. In het Rijksmuseum te Amsterdam wordt van 16 oktober t/m 31 december als najaarstentoonstelling de grote expositie „Vijfduizend Jaar kunst uit Egypte" ge houden. Het ls voor de tweede keer ln de geschiedenis van het tentoonstelllngs- wezen dat een kostbare collectie kunst werken uit de schatkamers van de musea te Cairo en Alexandrie voor een expositie bulten de grenzen van Egypte wordt ge stuurd. Voor de eerste keer geschiedde dat voor de Wereldtentoonstelling te Parijs in 1867. Op 60-Jarige leeftyd is te Arnhem overleden Jhr. mr. F. O. M. van Nispen tot Pannerdec, sedert Januari 1959 president van de arrondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch De recherche te Vlissingen zoekt naar de verblijfplaats van een sjouwer uit Vlis singen. H(j ls sinds enkele dagen voort vluchtig en wordt er van verdacht in zijn kwaliteit van penningmeester van de per soneelsvereniging van een aannemingsbe drijf gelden te hebben verduisterd tot een bedrag van f 1800,Daarvan zou hy 1200 gulden uit de kas hebben genomen en de rest uit het vennootschapsfonds. De gemeenteraad van Amsterdam heeft tot gewoon hoogleraar in de fysiolo gie aan de Gemeente Universiteit als op volger van prof. dr J. ten Cate: dr. J. Th. F. Boeles, sinds 1946 verbonden aan het fysiologisch laboratorium te Amsterdam, laatstelijk als wetenschappelijk hoofdamb tenaar benoemd. BUITENLAND Met behulp van een vier Jaar geleden uit Hongkong geïmporteerde wespensoort zijn de Israëlische cltrus-kwekers er in ge slaagd een luizenplaag die hun oogst be dreigde vrijwel geheel de baas te worden. Het persbureau „Nleuw-China" maakt bekend, dat Ferhat Abbas, hoofd van „de voorlopige regering der republiek Algerije" zich op uitnodiging van premier Tsjou En lal naar China zal begeven, waar hij de viering van het elfjarig bestaan van de Volksrepubliek zal bijwonen. Het Westduitse hooggerechtshof in Karlsruhe heeft het vroegere christen democratische lid van de Bondsdag Anto Donhauser tot negen maanden voorwaar delijke gevangenisstraf veroordeeld wegens het onderhouden van verraderlijke betrek kingen met de Oostduitse Inlichtingen dienst. Hij zou tussen 1956 en 1959 Oost duitse agenten hebben ingelicht over de fiolitleke ontwikkelingen in West-Dults- and. Donhauser heeft hem het hiervoor geboden geld echter niet aangenomen. De laatste van de 13 500 personen die na de oorlog in Denemarken wegens col laboratie of oorlogsmisdaden werden ver oordeeld is op vrije voeten gekomen. Erik SJöberg. die tot levenslange gevangenis straf werd veroordeeld wegens medeplich tigheid aan de executie van een verzets man. was de laatste die gratie kreeg en in vrijheid werd gesteld. De onophoudelijke regenval van de voorafgaande 24 uur heeft gisteren in Bel- gle aanzienlijke schade aangericht. In het gebied tussen Antwerpen en Brussel kon den enkele zijriviertjes van de Schelde by vloed het overtollige water niet meer ver werken. Op enkele plaatsen werden de dy- ken overspoeld en tussen Puurs en Hin- gene werd de dijk van de Vliet op twee plaatsen doorbroken. De gevolgen beper- ten zich tot materiele schadï. Bij de Noorse kust ls woensdag de grootscheepse NAVO-oefenlng „Sword Thrust" begonnen, die deel uitmaakt van een reeks manoeuvres in het oostelijke deel van de Atlantische Oceaan, waaraan ln totaal 146 oorlogsschepen, 400 vliegtui gen en ruim 42.000 militairen deelnemen. Bij de bekende Londense antiekzaak Thomas Lumley is woensdag antiek zilver ter waarde van 100.000 a 150.000 gulden gestolen. Tot de buit behoort een antieke kandelaar, vervaardigd door de Franse zil versmid Jean le Sage. De inbraak is waar schijnlijk het werk van amateurs, er is al thans geen poging gedaan de kluis te for ceren. Dieven hebben dinsdagavond zes postzakken uit een trein gestolen die on derweg was van Londen naar Brighton. In de rijdende trein hadden drie mannen een spoorwegbeambte gekneveld en zich mees ter gemaakt van zes zakken. Andere mede spelers in het komplot hielden de trein op acht kilometer van Brighton door middel van een rode lantaarn aan zodat de drie mannen in de trein de gelegenheid had den zich met hun buit uit de voet maken. De trainer van „Rin Tin Tin, de wolfshond". Lee Duncan, is. 67 Jaar oud, tengevolge van een hartaandoening over leden. ..Rin Tin Tin" vierde in de Jaren -"20 triomfen en behoort evenals Tarzan en Superman tot de folklore van Holly wood. Gedurende de tweede wereldoorlog trainde Duncan ca. 5.000 honden voor het Amerikaanse leger. Nadat de eerste „Rin Tin Tin" in 1932 was gestorven heeft Dun can nog drie wolfshonden met dezelfde kwaliteiten getraind. De ministers van Financien van het Britse Gemenebest hebben woensdag be sloten tot hulpverlening aan de lidstaten ln Afrika, vooral aan die, welke pas on afhankelijk zijn geworden of dit spoedig zullen zijn. Men denkt vooral aan tech nische bystand en het verschaffen van scholingsmogelijkheden. De hulpverlening zal tweezijdig geschieden, waar mogeiyk via bestaande internationale organisaties Jacques Soustelle, vroeger de rechter hand van De Gaulle en thans een der lei ders van de rechtse extremisten ln Alge rije. heeft zich uitgesproken voor erken ning van de Oder-Neisse grens tussen Po len en Duitsland. Zoals bekend erkent de 'estdultse regering deze grens. waarLy grote delen van Oost-Pruisen en Silezle aan Polen zijn gekomen, niet. De Oost- parlement" dat „wij volkomen duldeiyk moeten maken dat wij geen vhandige plan nen hebben Jegens de Sovjet-Unie. Polen of Tsjec^o-Slowaklje. maar dat w(J zelf geen communisme willen". ln°a*Ta 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! ZONDAG Gerecht 10: Universele eredienst Soefi beweging. Spr. mevr. mr. J. M. Kunst. 11 uur voorm. In de MoriaenWeekeinde herv. zon dagsschoolwerk. 3 uur nam. MAANDAG St.-Antoniusclubhuis: Voorlichting over het Horecabedryf. 8.30 en 12 uur nam. Den Burcht: Voorlichtingsavond Gro ninger Kustvaart. 8 uur nam. De Doelen: Genootschap Nederland-En geland. Spr. Sir Sydney Roberts over „Johson en Boswell in het Engeland van de 18de eeuw". 8 uur nam. De Doelen: Ledenvergadering Leidse Amateurfotografenver. 8 uur nam. Prinses Margrietschool (Boshuizerkade) Leger des Heils. Gesprekavond „Jeugd en Evangelie" 8 uur nam. Stadszaal (foyer): K. en O. Causerie mr. A. L. Hustinx „Tussen Indus en Ganges". 8 uur nam. Tearoom Van der Heijden: C.H.U. Be spreking gemeentebegroting 1961. 8 uur nam. DINSDAG Garenmarkt: K. en O.-excursie naar Leerdam en Gorkum. 8 uur voorm. Surinamestraat: Eerste steenlegging Geref. Kerk. 4 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12 50-1.20 uur nam. Den Burcht: Provinciale vergadering Chr. Plattelandsvrouwen en Meisjesbond. 10 uur voorm. Gulden Vlies: Modeshow Ned. Ver. van Huisvrouwen. 2.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Ryksherbarlum: Ledenvergadering Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. 8 uur nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling van oude en moderne grafiek uit de verzameling A. Taevernier. Tot 1 okt.: werkd. 105 uur; 's zondags 15 uur; na 1 okt.: werkd. ir—4 uur; 's zondags 14 uur. (Tot 17 oktober). Ned. Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer" Tentoonstelling „'s Konings Rok" Werkd.: 105 uur, 's zondags: 15 uur nam (t/m 30 september) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling ..Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; "s zonaag6 15 uur nam (tot 15 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen tn het Chinees" (Tot 31 oktober). DE BIOSCOPEN Studio „Hiroshima, mon amour". 18 Jr Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag. 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Totale oorlog". 14 Jr. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Doctor in love". 18 Jr. Werk dagen: 2.30. 7 en 9 15 uur; zondag: 2 30. 4.45. 7 en 9.15 uur Casino „De grote ontsnapping" 14 Jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donder- 'agcyclus: „Het Bolshol Ballet" 14 Jr. Trianon „Mag ik deze dans van U?" 18 jr. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur Rex „The Hongkong affair" 14 Jr. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Don derdagcyclus: „'s Nachts langs de trot toirs" \stra-theater, Wassenaar Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: Pi kant verlof ln Parijs. 14 Jaar. Maandag, dinsdag, woensdag. 8 uur: Hunde wollt ihr ewfg leben, 18 Jr Donderdag 2.30 en 8 uur: Het dagboek van Anne Frank, elke leeftlji. Zondag en woensdag 2 30 uur: Anne get your gun. elke leeft. Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden ls geopend Apotheek „Tot Hulp der Menschheld". Hooigracht 48. tel. 21060 Bü geen gehoor by Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. 13.55 Beursber. 14 00 Vokale duetten. 14.25 Boekbespr. 14.45 Instrumentale duetten. 15.05" Gevar. progr. VARA: 16.00 V. d. zie ken. 17.00 Orgelspel. 17.26 Gram. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.50 De puntjes op de 1. le zing. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Nws. 19.35 VPRO-nws. 19.50 De witte villa, hoorsp. 20.50 De wereld ver- ;adert, lezing. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II: 298 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gram. 8 00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgenwijding. 11.00 Gram. 11.15 Progr. voor de oudere luisteraars. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land en tulnb meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 13.55 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.35 Filharm. ork. 15.15 Voordr. 15.35 Theater- oik zang en orgel. 16.05 Gram. 16.30 Kla rinet en piano. 17.00 Voordr. 17.20 Vocaal- ens. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Ork. muz. 18.20 Licht pro gramma. 18.50 Regeringsultz.: Sociale ac tualiteiten, d. J. C. Visser, hoofd afd. Voor lichting v. h. ministerie van Sociale Za ken en Volksgezondheid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 Festival van Salz burg 1960: Weens filharm. ork. en sol. 21 45 Gram. 22.00 Kunstrubr. 22.20 Gram. 22 30 Nws. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Protestantse liturgie van de toekomst, lezing m. muzikale toelichting. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP. (Over de 4e lUn, van 18—20 uur) I Amilcare Ponchlelll. „La Gioconda" (3e en 4e bedryf). Opera ln 4 bedrijven. Libretto: Arrlgo Bolto naar Victor Hugo. Eerste uitvoering: 8 april 1876 La Scala Milaan Rolverdeling: La Gioconda, Anita Cerquetti. sopraan; La Cleca. haar blinde moeder. Franca Sacchl, mezzo-sopraan; Alvise Badoero, hoofd van de Inquisitie. Cesare Siepi. bas; Laura, zyn vrouw. Giu- lietta Simionato. mezzo-sopraan; Enzo Grimaldo. een Genuees edelman, Mario del Monaco, tenor; Barnaba, een spion van de Inquisitie. Ettore Bastlanini. ba riton; Zuane, Giorgio Glorgetl, bas; Isepo, een briefschryver. Athos Cesarlnl. tenor; een stuurman. Guido Pasella, bas; een zanger. Edio Peruzzi. bas. Verder: Koor en Orkest van de Magglo Musicale Fio- rentino. Dirigent: Gianandrea Gavazzeni. II Alfredo Catalani. Prelude 4e bedrijf .La Wally". Orkest van de Maggio Musi cale Florentlno olv. Gianandrea Gavaz- III. Francesco Cilea. 1. uit „L'arlesiana" la solita storia del pastore. Leopold Simoneau. tenor. Symphonie Orkest van Radio Berlyn olv. Lee Schaenen. 2. uit Adriana Lecouvreur". a. Ecco: resplro ,>ppena... Io son l'umile ancella. b. Poverl flori Maria Callas. sopraan. Phllharmo- nla Orkest olv. Tullio Seraf in. IV. Giacomo Puccini, l. uit „Manon Lescaut" Intermezzo. Philharmonla Or kest olv. Herbert von Karajan. 2. uit „Ma- dama Butterfly". Un bel dl vedrema Ma ria Callas. sopraan. Philharmonla Orkest olv. Tullio Serafin. 3. uit „La Fanciulla del West". Ch'ella mi creda libero e lon- tano Maria del Monaco, tenor. Orkest van de Aceademia di Santa Cecilia, Rome olv. Alberto Erede. 4. uit „Turandot". Non piangere. Liü. Mario del Monaco, tenor. Orkest van de Aceademia di Santa Cecilia. Rome olv. Alberto Erede. V. Pietro Mascagni uit „Cavalleria Rus- tlcana". Intermezzo Philharmonla Orkest olv. Herbert von Karajan. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekoverz. VARA: 20.30 Act. progr. 20.40 Kunstkron. 21.10 Anders dan anderen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12,45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. van de afgelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Vragenbeantw. 15.30 Ge- luidskron. 16.00 Ork. conc. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 20.00 Klankb. 21.00 Gram. 21.30 Quizprogr. 22.00 Nws. en comm. 22.30 Gram. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Strljk- kwart. Engeland. BBC Light Programme. 1500 6"121)0 ïichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz 13.00 Dansmuz. (Om 13.30 nws.). 13 45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Óm 14.30 nws). 15.00 Fabrleksfanfare. 15 25 Races. 15.40 Gram. 15.45 Lichte muz 1630 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 16.45 Lichte muz. en uitsl. races. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.40 Sportber. 18-45 Hoorsp. 19.00 Nws. en Journ. 19.24 Sport. 19 30 Nws en gevar. progr. 20.00 Popul. liedjes. 20.30 Nws. en hersengymn. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 nws 22.30 Nws. en sport. 22 40 Ouderw. dansmuz. 23.30 Nws. en Ita liaanse muz. 23:55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Pianorecital. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 16.05 Orgelrecital. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.20 Jazzmuz 19 55 Le Clemenza dl Tlto. opera. 21.45 Nws. 23.25 Moderne kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en gevar muz. Frankrijk 3. 280 en 235 in. 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc. 13.35 Gram. 18.30 Nieuwe gram. 19.16 Solistenconc. 20.05 Mignon. opera 21.10 Gram21.15 Mignon, opera (verv.) 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 314 m. 12.00 Gram 12.30 Weerber. 12 35 Gram. (verv). 12.50 Koerden. 13.00 Nws. 13 15 Orgelspel 14.00 Gram. 15 00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17 45 Duitse les 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 Voor de sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws 19.40 Gram 20 00 Ork. conc. 20 45 Kunstkaleldoscoop. 21 00 Ork. conc. (verv 21.45 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00-23.15 Groeten v. militairen uit Kongo. 484 m. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 Werken v Belgische componisten. 16.07 Gram. *7.00 Nws. 17.10 Gram. 18 38 Gram. 19.30 Nws. 20.30 Gevar. muz. 22.10 Orgelrecital. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a Amsterdam zw. bew Den Helder regenbul zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. motregen zw. bew. Y pen burg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z -Limburg zw. bew. Helsinki iki Stockholm zw. bew. Oslo geh. bew. Kopenhagen mist Aberdeen regen Londen m -"en Brussel half bew. Luxemburg zwaar bew. Parys zwaar bew. Bordeaux zwaar bew. Grenoble geh. bew. Nice inhewolkt w 5 15 wnw 10 14 wzw 3 16 14 CM 11 1 14 9 12 6 10 12 12 7 12 1 11 16 5 12 2 15 4 12 4 15 10 6 5 11 10 7 1 15 4 15 2 18 4 15 1 14 4 1 4 17 12 3 2 11 9 9 2 9 7 15 1 17 7 0 12 13 0 14 0.3 Beriyn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen rnnsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Lissabon half bew, geh. bew. geh. bew. mist onbewolkt onbewolkt regen regen zw. bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt w.stll 11 n 6 19 w.stll 18 z 3 12 w 2 15 w.stll 12 wzw 1 11 o 2 18 wnw 7 16 w.stll 13 ozo 4 27 w.stll 21 no 3 20 w.stll 26 n 4 30 2 0.3 6 0 10 11 8 0.1

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2