Laalsfe nieuws Drie gewonden (twee ernstig) bij lievige botsing in Da Costastraat Leidse raad heden bijeen Belgisch raadhuis overrompeld door een groep woedende hoeren DINSDAG 20 SEPTEMBER 1960 Drip opwonden van wie twee I terwijl de bestuurder, de 24-jarige M. v- de bestelauto, die aan het gelaat gewond ime gewonaen van wie iwa Leiden en duopassagier. was geraakt, werd door de EHD naar J1 Ahet ziekenhuis vervoerd. Op d? foto kan men zien, hoe diep de bestelauto in de ligusterhaag is gedron gen. De hevig beschadigde motor bleef vóór de haag liggen. (Foto L.D./Holvast) - a. «ra Uil» ijciucii. cxi uc uuuiiaaoagKi, ernstig een vooral aan de voor-1 zjjn 22-jarige stadgenoot J. Idema, tegen zijde hevig inged—'kte bestelauto en een zwaar b adigde motor. Dat was de trieste balans van een verkeersongeval, welke vanmorgen omstreeks kwart over elf te Leiden op de hoek van de Da Costastraat en de Kneppelhoutstraat plaats had. de grond werden geslagen. Beiden wer den zwaar aan het hoofd gewond door de EHD naar het Academisch Zieken huis gebracht. Vanmiddag waren ze nog niet bij kennis. Ook de bestuurder van Wat er precies de oorzaak van was, kon men ons vanmiddag nog niet zeg gen. maar vast staat, dat de motorfiets waarop twee jongere employés van de NZHVM zaten, en die uit de richting Boshuizerkade de Kneppelhoutstraat uit kwam frontaal in botsing kwam met een bestelauto, welke komende van de klap was zo hevig, dat de bestelauto om zijn as draaide en eerst tot stilstand kwam toen hij half door de ligusterhaag van de school aan de overzijde was ge reden. De motor vloog ook over straat, Eervol ontslag dr. J. D. A. Boks In de aan het begin van de hedenmid dag gehouden raadsvergadering memo- S'ïfJSSSÏÏTJ31 Si I reirL de voorzitter het feit, dat het 3 Haagweg op de Da Costastraat reed. De „nt„h„ 25 „,.dcn dat Oratie pref. dr. A. E. Cohen Vrijdag a.s. des middags om 4.15 uur zal prof. dr. A. E. Cohen, benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor de mae- diaevistiek zijn ambt openlijk aan vaarden door het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium. OEGSTCEEST Lezing N. M. Laarman voor Ned. Chr. Vrouwenbond Gisteren vergaderde de afdeling Oegst- geest van de Ned. Chr. Vrouwenbond in „Irene". De vergadering stond onder leiding van mevrouw Van Veenden- Ouden. De heer N. M. Laarman, secre taris van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam, hield een lezing over „De heilig heid van Gods Naam en de hedendaagse litteratuur". Spr. vertelde dat reeds 43 jaar geleden de „Bond tegen het vloe ken" werd opgericht. Waarom? Hij wees op de wezenlijke bedoeling van de schepping: het verheerlijken van de hei. iigheid des Heren. Zo bezien is de vloek dus een krenking van Gods eer en ieder zwijgen hierop een verloochening als van Petrus: „Ik ken dien Mens niet". Het werk van de Bond bestaat uit het plaatsen van de bekende affiches op stations, in kantines, café's en werk plaatsen. Grote kosten zijn hieraan september jl. 25 jaar geleden was, dat wethouder A. J. Jongeleen tot raadslid werd gekozen. Spreker wees erop, dat hjj een groot aandeel heeft gehad in tal van uitbreidingsplannen en grote werken. Met het woord van gelukwens, stemde de raad met een krachtig applaus in. Wet houder Jongeleen dankte voor deze woorden. Tot leden van de Commissie van Ad vies bedoeld in artikel 8 van de Woon- ruimtewet, werden in deze zitting her benoemd de heren P. C. A. ten Broek, B. J. Huurman, B. de Kier en J. H. Schül- ler. In de vacature van de heer J. de Jong werd benoemd de heer J. J. Meer burg, secretaris van de Federatie van de te Leiden en omgeving gevestigde wo ningbouwverenigingen en van de WBV „De Tuinstadwijk". Tot tijdelijk docent aan het Rem- brandt-lyceum werden benoemd de he- hen C. Kivit en J. Meijs en mej. J. E. Koops, idem aan de hbs voor meisjes mej. O. P. van Wier. Eervol ontslag verleende de raad deze middag aan dr. J. D. A. Boks, uit zyn functie van rector van het Rembrandt- lyceum. Dit ontslag zal 1 januari a.s. in gaan. Reeds nu dankte de voorzitter dr. Boks voor al hetgeen deze in het belang van het onderwijs heeft gedaan. Een dergelijk ontslag - met ingang van 23 januari - werd eveneens verleend aan de heer J. W. Veenhof, leraar in de Duitse taal en letterkunde aan het Rem- brandt-lyceum. In een tweetal vacatures in het on derwijzend personeel van de Plesman- school en van de Lorentzschool werd voorzien door resp. overplaatsing van mevr. E. M. Essen, onderwijzeres aan de Duivenbodeschool en van mej. J. F. Bakker, onderwijzeres aan de Du Rieu- school. Besloten werd tot het verlenen van medewerking aan het bestuur van de Ver. voor Chr. Onderwijs voor het ver nieuwen van schoolborden in zes her vormde glo-scholen; idem aan het be stuur van de Geref. Schoolvereniging voor het aanschaffen van leermiddelen t.b.v. der geref. ulo-school aan de Asser straat. Het krediet voor de verbetering van de toiletruimte in de Prinses Beatrix- kleuterschool aan de Herensingel werd met f. 3500 verhoogd. Akkoord kan de raad ook gaan met het beschikbaar stellen van een bedrag van f. 55.630 voor de bouw en eerste in richting van een klasselokaal voor zeer jeugdige kinderen bij de school voor woonwagenkampkinderen. Besloten werd het houten schoolgebouw aan de Storm Buysingstraat te verplaatsen naar een terrein aan de Willem de Zwijgerlaan hoek Sumatrastraat. Hiervoor werd een krediet van f. 21.200 beschikbaar ge steld. Verder sprak de raad zich uit om het nodig te oordelen, dat aan de Gem. Be drijf stechnische School een cursus voor aanvullend individueel lager technisch onderwijs in metaal- en houtbewerken en schilderen wordt verbonden. (De zitting duurt voort) Auto reed tegen boom: dode en twee gewonden Gisteravond Is op de Bredaseweg te Tilburg een personenauto met vier in zittenden door tot nu toe onbekende oor zaak tegen een boom gereden. Drie van de vier inzittenden werden naar het St.-Elisabethziekenhuis te Til burg vervoerd: de 28-jai-ige bestuurder van de auto G. Conradi uit Tilburg, die een beenbreuk opliep, zijn 26-jarige erbonden. Was er meer geld beschik- j gemaakt en het laden en lossen op de echtgenote, die als gevolg van zware in- Staking verlamt Loiidense haven Hedenochtend is een bliksemstaking in de Londense haven uitgebroken, die dui zenden havenarbeiders werkloos heeft baar, dan zouden op alle stations en langs de openbare weg borden verschij nen. Vele gemeenten geven subsidie voor dit werk, zien het terecht als een onderdeel van de taak der overheid. De zegen op het werk is ongedacht groot. Het is een prachtig middel tot evangeli. seren. Ons aandeel, onze taak op dit ter rein is; strijden tegen het gebruik van vuile taal en vloeken, in spreken, maar ook in het lezen. Of wij nu ouders zijn, onderwijzer, predikant, laten wij ande ren, vooral jongeren, wijzen op de eer van God. Ieder die dit doel mist, mis lukt in wezen. Spr. beantwoordde na de pauze nog uitvoerig vragen over de organisatie van de bond. het eren van God in de natuur en over de bastaardvloeken. VOORSCHOTEN BESTEDING VAN INKOMEN De besteding van het inkomen is voor een huisvrouw dikwijls een probleem in deze (dure) tijd. De Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening in Voorschoten heeft gemeend het Gezins- begrotings instituut uit Rotterdam te moeten vragen over deze problemen een serie „lezingen" te houden. Het zal ech ter niet alleen om de mening van de cursusleidster gaan, maar de gedachten- wisseling van de aanwezigen zal een be- Officiële publikaties Burgemeester en Wethouders brengen ter openbare kennis, dat op de Secretarie dezer gemeente, kamer 222, voor een leder gedurende 3 maanden ter Inzage ls ge legd een besluit, ter uitvoering van enige artikelen van de Verordening op de keu ringsdienst van slachtdieren en van vlees ln de gemeente Lelden (Vleeskeuringsver ordening Leiden van 11 april 1960 (Ge meenteblad no. 16). Het besluit houdt o.m. In: a. de dagen en uren, waarop het bureau van de vleeskeuringsdienst ls geopend; b. de dagen, waarop niet wordt gekeurd, alsmede de uren, gedurende welke de keu ring op werkdagen zal plaatsvinden; c. de aanwijzing van de dagen (n.l. die, waarop de verjaardag van H M. de Konin gin en die waarop Leidens Ontzet wordt gevierd), waarop het verbod, bedoeld by artikelen 22, le lid onder d. van de Vlees keuringsverordening voor de gemeente Lelden niet geldt, mits hierbij bepaalde voorwaarden in acht worden genomen. Het besluit treedt in werking op 21 sep tember 1960. meeste schepen heeft doen staken Er wordt gestaakt door de ladingskler- ken, de mannen, die aantekening hou den van de geladen en geloste goederen. Het werk in de reusachtige „Royal Ducks" (haven met opslagplaatsen) en in die van „West India", ..MillwaH" en „Surrey" is tot stilstand gekomen. Ook in de Londense voorhaven Tilbury wordt niet meer gewerkt. De staking heeft het werk in nage noeg de gehele Londense haven ver lamd. De staking der havenklerken is een protestuiting tegen het besluit van de havenraad, om 'n vijftigtal havenarbei ders tot ladingklerk te benoemen. De la dingklerken voeren aan dat het huidige tekort aan deze werkers wordt veroor zaakt door vakanties en een tijdelijke hausse in de Londense havenwerkzaam heden. Zij zeggen dat aanstelling van nieuwe ladingklerken zal leiden tot ver mindering van het werk voor alle la dingklerken, wanneer de toestand in de haven weer normaal is geworden. De ladingklerken willen dat de Lon dense havenraad de gebruikelijke werk wijze zal volgen, waarbij nieuwe lading klerken slechts met inschakeling van de vakbonden worden aangesteld. wendige verwondingen in levensgevaar verkeert en het tien maanden oude zoontje dat vanmorgen aan de verwon dingen is overleden. De vierde inzittende, een 14-jarig meisje bleef ongedeerd. Wet op wetenschappelijk onderwijs Bij de Tweede Kamer is ingediend het herzien ontwerp van wet voor de rege ling van het wetenschappelijk onderwijs (wet op het wetenschappelijk onderwijs). Tweede aanslag op kolonel Moboetoe Er is een tweede aanslag op de Kon golese kolonel Moboetoe gepleegd, die wederom geen resultaat heeft opgele verd. Na de eerste, mislukte aanslag op zondag j.l. is in de nacht van maandag op dinsdag een schot gelost op de wo ning van de kolonel in het militaire kamp in Leopoldstad. Niemand werd getroffen. Kolonel Moboetoe heeft hedenochtend het regeringsgebouw in Leopoldstad door zijn soldaten laten bezetten. Hij heeft tegenover een speciale medewerker van bet Franse persbureau „AFP" verklaard dat hij het gebouw wil bestemmen als opleidingsinstituut voor jonge Kongo lese studenten en technici waaruit het kader van het nieuwe Kongolese bestuur zal moeten worden gevormd. Militairen in veldtenue drongen vanochtend het reusachtige, uit zes verdiepingen be staande gebouw binnen. Alle in- en uit gangen van het gebouw, dat niemand dichter dan vijftig meter mocht nade ren, werden afgezet. Aan alle ambtenaren werd medege deeld dat zij hun bureaus niet mochten verlaten. Later konden zij, door bemid deling van twee afgezanten van de heer Dajal, de vertegenwoordiger in Kongo van secretaris-generaal Hammarskjöld. toch vertrekken. OVERDRACHT GESCHENK HUIS TEN BOSCH Ter gelegenheid yan het 12%-jarlg huwelijksfeest van het Koninklijk Paar heeft zich in 1949 onder leiding van mr. L. A. Kesper, Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland een comité gevormd ter voorbereiding van de viering van dit koperen huwelijksfeest. D it comité had zich o.m. belast met het aanbieden van een geschenk namens het gehele Nederlandse volk. Een on derdeel hiervan vormde de aanleg van het park rond het Paleis Huis ten Bosch onder leiding van prof. dr. ir. J. Th. P. Byhouwer. Dit onderdeel is gereed geko men en is vanmiddag door het comité aan het Koninklyk Paar in het Huis ten Bosch overgedragen. Op deze foto ziet men ds. H. K. Jonkman, de nieuwe predi kant-directeur van het Zendings huis in Oegstgeest, over wiens be vestiging en intrede wij gisteren reeds schreven. (Foto L.D./Holvast) BEURSOVERZICHT Flauwe markt Het vertrouwen ln de aandelenmarkt werd vandaag opnieuw op de proef ge steld. De tendentie was over de gehele linie flauw, uitgezonderd voor aandelen Kon. Olie, die op f. 120 slechts een halve gulden beneden de slotkoers van giste ren noteerden. De handel was niet van grote omvang. Ook viel geen nervositeit te bemerken. Het publiek was weer aan de markt en het buitenland had alleen een zeer ge- Gelijk en anders (Van onze t.v.-medewerker) Zoals de laatste jaren mogelijk en ge bruikelijk was, is ook aan de Prinsjesdag van dit jaar een korte televisie-uitzen ding gewijd geweest. De regelmatige kij ker is langzamerhand vertrouwd ge raakt met de aard van de beelden, maar we ervoeren toch ook ditmaal weer, dat het een boeiend schouwspel blijft. Herinnneren we ons goed, dan is ge poogd om lets van de traditionele volg orde af te wijken. Zo zagen we vanmid dag naar we menen voor de eerste keer de (in) tocht van de leden van de Raad van State, waarbij velen de fi guur van prof. Cleveringa zal zijn opge vallen, gekleed in de hoogleraarstoga en getooid met de versierselen van een ere- doctoraat. De commentator had het nog moeilijker dan gewoonlijk. Het is zijn1 taak als we het populair mogen zeg gen open deuren in te trappen. Hij zegt wat wij zien en dat ls toch tot op grote hoogte een overbodigheid, vooral voor de abonnees van dit blad, die dui delijker dan het gesproken woord, het schema van de stoet uit de editie van vrijdag jl. voor zich hadden. Niettemin deed Kleywegt zijn best. maar hij had het nadeel, dat bij de kij kers de beelden op een «kwaad» moment wegvielen zonder dat hij het wist. terwijl even later de beelden van monitor en uitzending niet concordeerden. Zoals elk jaar werd ook ditmaal weer verteld, dat de opperstalmeester van Hare Majesteit een vrije plaats in de stoet heeft. Onbe doeld werd dat duidelijk gedemonstreerd, omdat toen de gouden koets juist de laatste bocht ln het Binnenhof rondde, de majoor zijn schimmel voor de lenzen draaide. Enige déraillementen zijn bij 't spannende werk haast niet te voorko men, in ieder geval te verontschuldigen. Zo bleek het een te lastig woord te zijn om de geprivilegeerde verwanten van ambtenaren, die in staat zijn de stoet van dichtbij in ogenschouw te nemen, te duiden. Dat het protocol voor deze met onze monarchie nauw vervlochten plech tigheid afkomstig zou zyn uit lang ver vlogen eeuwen, lijkt ons een dubieuze uitspraak. Niet te excuseren komt ons 't releveren van achterklap voor, die wil, dat de palfeniers vermomde recher cheurs zouden zijn. En om het lijstje met kritische aantekeningen nu maar ineens helemaal af te werken: dat de Konin gin neigde in de aan de plaats van de camera tegenovergestelde richting is lo gisch, als men juist te voren heeft erva ren, dat de stoet in het carré van het Binnenhof rijdt, waarbij "t publiek van zelfsprekend maar aan één zyde staat opgesteld. Elders in dit blad zal de lezer over de inhoud van de Troonrede worden Inge licht. Hier moge worden volstaan met de mededeling, dat het de hoorder voor kwam, dat de tekst zich iets gemakkelij ker liet lezen dan vorige jaren. Dat aan de vorm ditmaal bijzondere aandacht zal zijn besteed, ligt voor de hand na de daarop uitgeoefende scherpe kritiek. Of daarin zoals geruchten in Den Haag willen de corrigerende hand van prof. Stutterheim, hoogleraar in de Neder landse Taalkunde aan de Leidse Univer siteit, moet worden herkend, laten we graag in het midden. langrijk onderdeel van de vier avonden vormen. De bijeenkomsten, die niet alleen be doeld zijn voor leden van de vier bij de federatie aangesloten vrouwen-organi saties, maar waar iedere belangstellende welkom is, worden gehouden in het Ver enigingsgebouw naast de Geref. Kerk. Als cursuslerares is aangesteld mevr. C. W. P. M. Bosse-Kuypers uit Den Haag. WARMOND Uitgaansmiddag voor Hervormde jongeren Zaterdagmiddag organiseerde de com missie van het jeugdwerk van de Ned. Herv. Kerk een uitgaansmiddag voor de jongeren. Om twee uur vertrok de bus met een 40-tal jongeren en een aantal commissieleden in de richting Rotter dam, waar allereerst een bezoek ge bracht werd aan de diergaarde „Bly- dorp". Ook werd een tocht door de haven gemaakt. In Kinderdijk werd omstreeks zes uur een koffiemaaltijd genuttigd. Ds. Boon stra dankte de commissieleden voor deze goed geslaagde dag. Ruilverkaveling werd uitgekreten als een definitieve stap naar het communisme Hoge kosten als het enig resultaat De Belgische gemeente Loenhout, op 30 km van Antwerpen aan de Neder landse grens, is gisteren getuige geweest van een ware overval op het gemeente huis, waarbij een veldwachter vrij ern stig werd gewond en een grote ravage in het gebouw werd aangericht. Sinds vorige week, aldus meldt de „Gazet van Antwerpen", lag op het Loenhoutse gemeentehuis een dossier ter inzage met de plannen voor verbetering aan wegen en kanalen als onderdeel van een schema voor ruilverkaveling. Vol gens de Belgische wet was een vergade ring voor maandag belegd, waarop de belanghebbende boeren en grondeigena ren zich over de plannen kunnen uit spreken. In het dorp werd echter de vorige week een campagne tegen de plannen gevoerd, waarbij werd opgeroe pen tegen de ruilverkaveling te stem men omdat het .een definitieve stap naar het communisme" zou betekenen. De Belgische overheid zou een bedrag van bijna 40 miljoen Belgische franken bijdragen voor de uitvoering van deze werken. Er heerste voor het begin van de ver gadering al een opgewonden stemming op het plein voor het gemeentehuis. Toen een van de verbolgen landbouwers het plan opperde het gemeentehuis „te bestormen" bleek hij over voldoende medestanders te beschikken. Twee poli tiedienaren werden onder de voet gelo pen en de overvallers koelden hun woede op de blauwdrukken van de plannen, die in een zaal ter inzage waren neergelegd. Dossiers en schema's werden op de grond gesmeten, kaarten en docu menten verscheurd. Werk van maanden werd in enkele minuten vernield! Een van de politiemannen werd bij de overrompeling vrij ernstig aan de borst gewond. De indringers verzamelden zich na de overval in een café in de buurt, waar zij tot het inzicht kwamen dat zij niet be paald de juiste weg hadden gevolgd om uiting te geven aan hun ontevredenheid. Zy zullen zich moeten verantwoorden voor mishandeling van overheidsdiena ren, smaad jegens de politie, inbraak met geweld in een overheidsgebouw, be^ dreigingen met de dood jegens ambte naren en niet in de laatste plaats voor de grote materiële schade, die zij heb ben aangericht. Daarnaast hebben zij voor de Loenhoutse gemeente de kans op. een investering van 40 miljoen fran ken door de regering voorlopig wel ver speeld!!! ringe belangstelling op lage pryzen. Het aanbod kwam praktisch in een lege markt vandaar de scherpgestelde koers verliezen ten opzichte van de vorige slot- koersen. De flauwe stemming op het Damrak was het gevolg van het forse koersverlies dat Wall Street gisteren te zien gaf bii toenemende handel. Het Dow aandelen daalde er, vergeleken by giste- Jones-gemlddelde voor de industrie- ren, met 16 punten tot 587. Het slot kwam op vrywel het laagste punt van de dag. In Wall Street is men bang voor een recessie, waardoor er gebrek aan vertrouwen voor de aandelenmarkt al daar is. Daarnaast is de onzekerheid over de internationale politieke situatie in verband met de VN-vergadering in New York. De Nederlandse hoofdfondsen Phi lips en Unilever lagen er flauw ln de markt. Dit was van invloed op het Dam rak voor deze waarden. Philips verloor vanmiddag by een koers van 1108 circa 50 punten vergeleken by de slotkoers van gisteren. Unilever 27 punten lager on 777. Aku's daalden van 474 tot 459 en noteer den op deze prijs circa 20 punten lager. Hoogovens ruim 30 punten beneden gis teren op 800. Zoals gezegd bleef de han del kalm en was de omzet niet in over eenstemming met de forse koersdalin gen. De Troonrede had geen merkbare invloed op de tendens ter beurze. De aandelenmarkt sloot op vrywel het laag ste punt van de dag. Hoogovens zakt nog verder in tot 791. De scheepvaartsector moest met een gemiddelde koersdaling van circa 4 pun ten genoegen nemen bij zeer kalme han del. In de cultuursector leek het er aan- vankeiyk op .dat certificaten Dell een fors koersverlies zouden moeten incasse ren. Er werd gedaan f. 155 tegen gisteren als slotprys f. 170. De koers kon zich daarna zeer krachtig herstellen tot f. 163. Ook in deze sector was de omzet gering. Staatsfonsden praktisch onveranderd by gisteren. Ook in de lokale afdelingen bleef de handel beperkt, doch hier en daar moesten forse koersverliezen wor den geïncasseerd. WISSELKOERSEN Amsterdam, 20 september Londen 10.61—10.61 Montreal 3.88V« -388'j: Brussel 7 55%—7.56%; Stock holm 73.06-73.11: Milaan 60.70%-60.75%; Oslso 52.95%53.0012 Lissabon 13.22— 13.23%; New York 3.76%— 3.77%; Parys 76.91%76.96%Frankfort 90.38%—90.43 Ziirich 87.54%-87.59Kopenhagen 54.87 -54.92; Wenen 14.58%-14 59%. BEURS VAN AMSTERDAM Dinsdag 20 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% lOOft Ned '59 4% 100% 100ft Ned. '60-1 4% 100% 100A Ned '60 II 4% 100% 100A Ned '59 4% 98H 98% Ned '53 3% 95% 95% Grootboek obi 3% 79%GB Ned '47 3% (3) 94% 94% Ned '51 3% 97 B 97 Ned. '53 (3%) 94% 94A Ned 56 3% 94% 94% Ned '48 3% 88% 87% Ned. bel. cert. 3y4 87% 87% Ned '50 3% 87%z 87% Ned '54 3% 89% 89% Ned '55 I 3% 89% 89% Ned. '55-11 3% 92% 92% Ned *37 3 90% 90% Ned. doll. ln. 47 3 89% 89% Ned. Inv. cert. 3 98% 98iVGB Ned 62-64 3 99% 99AGB Indië '37 3 98 98 Indie '37 A 3 94% 94% Ned. grtbk. '46 3 91% Ned. won.b.l. '57 6 109% 109% Ned. won.b.l. '58 4% 99% 99% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 30% 30% Nat. Handelsbank 191% 187 Ned. Handelmy290% 282 Amst. Rubber lll% 109% H.VA150% 148 Senembah 530 525 A.K.U480 465% Berkel's Patent (v.) 355 GL 348 GB Calvé Delft cert. 785 758 Deli My.en (Ver.) 170 164% Kon. Pap. v Gelder 318 GB 310%GB Hoogovens eert834 798% Müller en Co. NB 415 400 Ned. Kabelfabr608 600 GL Philips 1157% 1105% Philips pref312 310 Unilever 804% 781 Wilton Feyenoord 200 196 Biliton 2de r420 L 410 Dordtse Olie gew. 579% 573% Kon Olie (f20—122 10 121 60 idem (50 A f. 20.—) 12040 119.95 Holl Amer iyn 144% 144 Java China Paket 151% 150 KL M 103.50 103 GB Kon Ned Stmv My 188 184 Kon Paket My 134 GL 131% Stoomvaart My Ned 169% 167 Nievelt Goudr eert 142% 140 v. Ommeren eert 284% 279 Kon Rott Lloyd 152 147% Ned Scheepv Unie 146 GL 143% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam 47 (3%) 3 94% idem 48 (3%) 94% 94% R'dam '52-1 «4%) 98% ld ld "37 1-11 (3%) 94% Z.-Holland '56 (4%) 98iTf Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id NWB. '52 (4%) 98 98 Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen A'dam '53 3 109% 101 A'dam *51 12% 85% 86% A'dam '56 12%.. 80% 80% A'dam *56 II 2% 89% 89% A'dam '56 m 2% 89% 89% Eindhoven '54 2% 80% 80% Enschede '54 2% 97% 79% Den Haag '52 I 2% 88 Idem II 2% 88 R'dam '52 I 2% 88% 89% Idem n 2% 88 86% Idem '57 2% 98% 98% Utrecht '52 2% 92% 92 Z.-Holl. 1957 2% 96 L 93% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletinstellingen Robeco 236 232 Amst Bank 420 395 H-B.U. eert237 233% Rott. Bank 333 311 Twentsche Bank 305 300 L Industrie Ondernemingen Albert Heyn485 L 474 Borsumy55 54% K N Edjnet. A-AA 105 Idem pref wd 104% Electrolasmlj 351 330 L Kon Ned Grofsm 175 169% Holl Constructie 550 Ing. bur v Bouwnyv 266 263 Internatlo 154 150 Int. Kunststoff. Ind. 67% 68 Leidse Wolspinnery 520 L 460 Rott. Droogdok My. 650 640 L Sikkens Groep 910 890 Ver. Touwfabri eken 340 L Walvisvaart 110 Wernink's Betonm 159 159 Van Wyk en Heringa 121% 119% Zaalberg 115 117% Spoorwegen Dell Spoorweg My Am e rik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel 23iT. 50 46% 40%ed 44 42% 77% 56 66 25% 74% 22 47% 45 ,V 39% 43 41\e.d. 76% 54% 66 24% 73

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5