flmtona KABELMONTEUR Wij zien meer in 'n aristona NIEUWE LEIDSE PAARDENSLAGERIJ yisserij resultaten in juni waren nog al verschillend Een goedkope eethoek HULPMONTEUR ledereen ziet meer in een MAANDAG It SEPTEMBER 1960 Het weer had een wisselend karakter. Gedurende de laatste 3 dagen van de maand stond over de gehele Noordzee een harde bries met windkracht 5 tot 8 Beaufort. Op het seinhuis te Seheve ningen werd op 15 dagen een maximum windkracht van 5 Bf of meer gemeten. Op 29 juni konden de loggers vanuit Seheveningen niet naar zee vertrek ken omdat de zee te woelig was. De vloot in het rayon Noord was op 27 juni wel uitgevaren, maar de meeste schepen liepen Borkum of Helgoland binnen om daar te blijven liggen tot 29 juni we gens het slechte weer. In het rayon Zuid namen in juni 37 kotters deel aan de treilvisserij op zeevis. De schepen visten zeer verspreid voor de kust van Holland: in de eerste week van Juni visten de meeste schepen nog in en om de Zandvoortse Gaten, slechts een drietal grotere kotters visten noordelijker, namelijk bij de Bruine Bank-en Ribs en Trucks. De vangsten waren over het algemeen matig, slechts 6 schepen besomden meer dan f.200. In de week van 6-11 Juni werd in ver band met Pinksteren eerst op 7 juni uitgevaren. Het weer was slecht, zodat de meeste schepen dichter bij de kust bleven. Méé'- d':n 2 t 3 visdagen werden niet gemaakt De weekresultaten schommelden van f. 590 tot f. 1360. In de week van 13 tot 18 juni was het weer goed, evenals de laatste week van deze maand. De visserij was lonend. Vanuit het rayon Seheveningen namen 9 vaartuigen deel aan de treilvisserij. Twee kotters visten tot 20 juni op de Syltgronden. Van deze visgronden werd in reizen van 4-5 dagen 800 tot 1600 kg tong met 10 tot 100 kisten schol aange voerd. De besommingen van de kust- vi&sers zijn overwegend lonend geweest. De per week en de lichtere schepen f. 2.000 - f. 2.500 per week. Vanuit het rayon IJmuiden ging de grote groep van treilloggers en kotters vissen bij de Sylt. Sommige schepen maakten dagvangsten van 500 tot 700 kg tong. Het is voorgekomen dat per dag meer dan 100.000 kg van deze vissoort werden aangevoerd. Ook in de nabijheid van Helgoland werd druk gevist Voorts waren er loggers en kotters, die niet verder kwamen dan het Diepe Gat, het Texelse Gat en het gebied westelijk tot aan de Lemanground. Sommige kleine vaartuigen visten voor Zandvoort en Egmond. De besommingen van de week- kotters en loggers waren over het alge meen matig. Enkele kotters gingen over om kabeljauw, schelvis en makreel te vangen. Van Seheveningen namen eind Juni 27 schepen deel aan de haring treilvis serij. Begin Juni werd ten noorden 58* NB gevist en wei op de Viking-bank, Co- ralbank, Fladingronden. Dutchbank en Fair Isle. Op al deze visgronden was de bij vis gevangen. Gedurende de eerste reis mochten door deze schepen 6lechts 50 kantjes gezouten haring per schip worden aangevoerd. Later 60% van de lading. De besommingen van de haring, treiilschepen waren in juni overwegend matig. In de eerste helft van de maand waren de besommingen van f. 12000 tot f. 22.000 per schip per reis, in de laatste helft van f. 17.000 tot f.24 000 per reis. Enkel? topvangers besomden f. 25.000 per reis. De gemiddelde reisduur was 9 dagen, de vangst bedroeg 339 kantjes ge. zouten haring, 420 kisten verse haring en 120 kisten bijvis. De schepen van IJmuiden die in de maand juni aan de haring-treilvisserij hebben deelgenomen, visten nabij de Vikingbank. Bijzonder hoge besom mingen zijn niet voorgekomen. Met de haringdrijfnetvisserij werd op 10 juni het aantal netten, waarmede mocht worden gevist, verhoogd van 50 tot 85. Vanaf juni mocht echter 60% van de vangst gezouten worden aangevoerd. Gevist werd van 57°-10' N tot 55"-30" N en tussen 0° en l°-30' ZL. De vangsten waren zeer afwisselend Op 1 juni wer den nog ruime vangsten gedaan tussen 56°-30' NB en 57"-0' NB en rond de 0' lengte. De vangst bedroeg toen ge middeld 50 kantjes per schip. Daarna bleven de vangsten tot 18 juni matig tot slecht, slechts enkelen konden vang sten van meer dan 30 kantjes melden. De gemiddelde vangst was echter 10 kantjes per nacht. Op 18 juni werden weer goede vangsten gemeld en werden gemiddeld 50 kantjes per schip gevan- i gen. Er werden topvanssten van meer dan 100 kantjes gemeld en de vloot viste toen op 56'-40'NB tot 57°-0'NB en circa 0°-30' WL. De rest van de maand waren de vangsten vrij goed. De besom- kotters besomden gemiddeld f. 3.000 i mineen van de drijfnetvissers variperde I-U* 1 van 23 mei tot 1 juni van f 25.000 f. 35.000 per vaartuig Gemiddeld per week f. 5000 tot f 6000. hetgeen dus een matige lonende visserij betekent De haring van de drijfnetvissers was van middelbare grootte en van prima kwaliteit. De haring van de treilers was iets schraler. Behalve in rayon Zuid hadden de garnalen vissers een vrij goede maand. De prijs was goed. De treilschepen voerden in totaal aan 8.432.613 kg met een opbrengst van f. 5.035 596. In juni 1959 12.134.305 voor f. 5.276 847. Dit grote verschil met juni 1959 zit hoofdzakelijk in een hoeveelheid van 3Vt miljoen kg zandspiering. die in Den Helder werd aangevoerd. De meeste vissoorten waren lager in prijs dan vorig jaar juni behalve schelvis, wijting en tarbot. Verse haring werd in een hoeveelheid van 1.676.482 kg aangevoerd voor f. 0,26 per kg (v. J. f. 0,38). verse makreel 1 010.963 kg voor f. 0,26 per kg (v. J f.0,30), gezouten haring (treil) 1.485.592 visserij matig. Oostelijker werd méér kg (v. J. 1.878.024 kg) voor f. 0.65 per kg Man had (late zomer in het hoofd! (Speciale berldhftgevtn#) Een 30-Jarig© inwoner van Schiedam, een metaalbewerker, had met een vriend om een pakje sigaretten gewed, dat hij een duik zou nemen in de Hofplein-fontein te Rotterdam. Gis termiddag trok de Schiedammer ge huld in lichte Schiedamse nevelen de stoute schoenen aan. Hij plofte par does in het bassin. Daar zoiets niet elke dag gebeurt was het Hofplein weldra vol nieuwsgierigen. Het ver keer raakte in de knoop en toen be sloot men de knoop door te hakken en de politie er bii te halen. Men sommeerde de man uit de fontein te komen. Dat weigerde deze echter per tinent. Eerst werd de waterleverantie stopgezet, waarna men nogmaals de Schiedammer trachtte te overreden op het drosr^ te komen. Deee lachte ho nend Vijf politiemannen stroopten hun broekspijpen op en stapten in het tot aan de rand volstaande bassin. Met, veel moeite slaagden zij er in de spartelende man te pakken. Druipend ging men naar het op een steenworp afstand gelegen hoofdbureau, waar processen-verbaal zijn opgemaakt wegens baldadigheid, verstoring van de openbare orde en wed erspann inglh ei-d JAARBEURS TE UTRECHT GEOPEND In Utrecht is vanmorgen de 75ste Jaar beurs geopend. Hoewel het een jubile- umheurs is ging de opening zonder offi cieel vertoon gepaard. Dp manifestatie concentreert zich in de Vredenburgge- bouwen waar het vanmorgen al bijzon der druk was. Buitenlands gezoek was er ook reeds vroeg Ruim 1000 firma's uit 23 landen nemen aan deze Jaarbeurs deel. De ex positie, die een oppervlakte van totaal 16 000 vierkante meter beslaat, geeft 'n overzicht van de produktie van ge- bruikseoederen in 16 verschillende bran ches. Naast de inzendingen van 689 Ne derlandse firma's, zijn artikelen van 374 buitenlandse fabrieken te zien. (v. j. f. 0,66), schol 1.177.847 kg voor f. 0.46 per kg (v. j. f. 0,59). Tot en met 30 juni J-l. waren in totaal aangevoerd: 56.279 kg (in 1959: 68.781 kg). Tenslotte willen wij nog opmerken, dat op 3 juni door de KW 25 van NV v/h A. den Duik, schipper J van der Plas. haring werd aangevoerd, die als „Koninginneharing" werd uitgekeurd. De uitvoer van gezouten haring be droeg in juni uitgedrukt in vaten met een netto visgewicht van 100 kg 14.117 vaten tegen 17.568 vaten in juni 1959. De verzending vond o.m. plaats naar: België en Luxemburg, Denemar ken, West-Duitsland, Frankrijk, Noor wegen en Zweden. (Visserij nieuws). Criminologisch congres gesloten Tijdens de slotzitting van het Interna tionaal Criminologisch Congres, dat van 5 september af in de Ridderzaal en in het gebouw van de Tweede Kamer op het Binnenhof in Den Haag is gehouden, hebben rapporteurs van de diverse sectievergaderingen hun conclusie be kendgemaakt. Prof. J. M. van Bemmelen, hoogleraar in het strafrecht en de criminologie aan de universiteit van Leiden, heeft tijdens de slotzitting gesproken over de resulta ten van het congres. Volgens hem Is het belangrijkste resul taat, dat het probleem van psychopaten en hun behandeling in het licht van de algemene belangstelling over de gehele wereld is komen te staan. Het mooiste resultaat, dat wij van ons werk mogen verwachten, zou zfjn, dat de behandeling van delinquenten en geeste lijk gestoorden In de toekomst aanzien lijk gewijzigd zal worden. Dit zou dan voor een groot deel te danken zijn aan al het werk, dat de president van het criminologisch congres, prof. Thorsten Sellin heeft verricht. In zijn dankwoord betrok spreker ook de secretaris-generaal de heer Jean Pinatel. Spreker besloot met te zeggen, dat tijdens het congres onomstotelijk is komen vast te staan, dat juristen, psy chiaters, sociologen, politie-autoriteiten, misdaadbestrijders, criminologen en de directie van gevangenissen een zeer grote verantwoordelijkheid dragen tegenover de maatschappij, tegenover de bevolking en degenen die zich aan een misdrijf hebben schuldig gemaakt, maar bovenal tegenover de geestelijk gestoorde delin quenten. Europees ruimte-onderzoek Peter Thorneycroft. Brits minister van Luchtvaart, zal in Canberra, waar hij vandaag arriveerde met de Austra lische autoriteiten een plan bespreken voor financiële samenwerking tussen Engeland, Frankrijk, West-Duitsland en Britse-Gemenebestlanden als Canada, Australië en Nieuw-Zeeland om te ko men tot gemeenschappelijk onderzoek van de ruimte. Engeland wil deze blok vorming om te kunnen concurreren met de V.S. en Rusland, zo is in welingelichte regeringskringen in Canberra, meege- ieeld. PATER S. JELSMA MSC LID HOOFD/ BESTUUR KERK EN VREDE Naar wij vernemen, is het hoofdbestuur van „Kerk en Vrede" uitgebreid met pater S. Jelsma MSC, priester in Den Haag. Kerk en Vrede, geloofsgemeen schap van christen-anti militaristen, neemt met hem de eerste r.-k. geestelij ke in het hoofdbestuur op. De interna tionale broederschap der verzoening, waarvan Kerk en Vrede de Nederlandse Bij het zevenhonderdjarig bestaan van de stad Viancn schreed de Commissaris der Koningin in Zuid- Holland. mr. J. Klaasesz als Floris V naar het raadhuis, waar de fees telijkheden een aanvang namen. Achter hem zijn echtgenote als de vrouw van Floris V. afdeling vormt, omvatte van het begin af aan r.-k. en reformatorische chris tenen. R.-K. OECUMENISCH CONCILIE WAARSCHIJNLIJK IN 1962 Paus Johannes XXIII heeft zondag in de parochiekerk van Castelgandolfo, waar hij de mis had opgedragen, gezegd, dat het oecumenische concilie van de R.-K. Kerk naar zijn mening waar schijnlijk in 1962 gehouden zal worden. I De eenheid van de christenen Is één van de doelstellingen van het concilie, aldus Paus Johannes. HU sprak in dit I verband over de terugkeer van de afge scheiden broeders. Men moet al het mo gelijke doen voor die terugkeer, zo zei de Paus. De katholieken moeten hun afge scheiden broeders helpen opdat zij hun dwalingen inzien. Van hun kant moeten de katholieken echter hun vaak on juist gedrag herzien. Dan zal men mis schien eens kunnen spreken van één vaderhuis. Wij hebben tafels 100 cm. rond, met vlekvrfj blad, plastic, altüd schoon, kan niet vlekken. Blad circa 25 mm. dik. Stalen onderstel of naar keuze 4 tapsgedraaide prima beuken poten, degelijk en mooi. Daarbij: 4 stoelen met stalen onderstel of prima beuken stoelen met holle rug en zitting. Dit ls alleen bi) H. JANSE verkrijgbaar voor f95.— compleet. Tafel alleen f49.—. Stoelen per 4 stuks 146.—. Alleen maar kijken en oordelen bij H. JANSE, Haarlemmerstraat 129, Leiden, tel. 30553 HOGEWOERD 135 WO trakteren al onze klanten nog één keer op 250 gr. PAARDEROOKWORST voor 25 et. 1 kg. GjpHAKT speciaal 1.98 met gratis zakje krulden. 4 st. BIEFSTUK TARTAAR 0.98 3 pakjes MARGARINE 0.79 (zonder emulgator). STOOFLAPPEN 1.25 NEEM EEN KG. MAGERE LAPPEN 1.50 Extra mag. LAPPEN 1.75 BAKLAPPEN2.— ROSBIEF2.25 BIEFSTUK 2.50 HAAS 2.75 ROOKWORST 0.98 150 gram GEBRADEN ROSBIEF, nu0.73 100 gram ROOKVLEES, als zalm0.49 200 gram BREDE WORST0.36 Hogewoerd 135 Hogewoerd 135 AANNEMERS- EN TRANSPORTBEDRIJF Firma H. COMPEER HOGE MORSWEG 108 OEGSTGEEST vraagt voor zo spoedig mogelijk een GEMEENTE BOSKOOP GEVRAAGD bij het Gemeenteiyk Elektriciteitsbedrijf een by voorkeur met VX.V.-diploma. Salarisgroep V 177.46f 96.20 of salarisgroep VI f 90.27f 100.65 Binnen afzienbare tijd huis beschikbaar. Sollicitaties aan de directeur van de Gemeentebedrijven van Boskoop. Tienduizend ogen turen in de kuip. Wat zien ze? Priegelpoppetjes die naar een onzichtbare eindstreep snellen... U kijkt ontspannen naar het Aristona- beeldscherm. Wat ziet U? Gespannen spieren... verbeten gezichten... U zit er bóvenop! Ja, U ziet méér in 'n Aristona. U bent erbij... U finisht méé... U mist geen.momentl Ariitena Type 53 T113 A - Automatic f 893.- Super TV met 53 cm beeldbuis D* Arlitona TV-collecila onvol talrijke modellen mei beeld buizen In diverse lormoten. woorblj ook isymmetrlsdie en 4-sysiemen ontvangers. In prijsklassen von 1495 - l/m 1 1345.- Zo fantastisch scherp is het Arlstona- beeld. Zo fantastisch helder is het Aristona-geluid. Gaat U eens naar de meest nabije Aristona-dealer. Zie de sublieme serie Aristona's. Laat U er een demonstreren. Bekijk dat prachtige beeld. Hoor dat zuivere geluid. Zie die persoonlijke vormgeving.Bovendien bent U verzekerd van uitstekende service.Gun Uw gezin het beste: 'n Aristona! IN EEN WOORD FANTASTISCH grammofoon

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4