SJC voetbalt binnenkort 40 jaar Eén keer moest veld met blanke sabel worden „schoongeveegd" Kraan, Van Wijk en Loozer wonnen dit weekeinde alle wedstrijden Twee coureurs verongelukt EERSTE WEDSTRIJD BRACH1 DE ALGEMENE GEEN WINS! MAANDAG 12 SEPTEMBER 1960 „Wel tevreden, maar niet voldaan Dit zijn de eer ste elftalspelers van de jubile rende voetbal club in 1920. De voetbal kostuumswa ren uiteraard wel ietwat an ders dan nu Het was slechts een klein groepje r.-k. jongelui, dat op 26 september 1920 bij elkaar kwam. Maar zij hadden één gemeenschappelijk doel. Dolgraag wilden zij in hun vrije tijd eens tegen een bal aan trappen en zo kwam het tot op richting van een voetbalclub. Erg simpel, vooral als men ziet welk een belangrijke plaats deze club na veertig jaar in de Noordwijkse gemeenschap is gaan innemen Enkele weken na de oprichting werd de Jongeborene, een onderafdeling van het Patronaat, ten doop gehouden onder de naam Sint Jeroensclub. Als SJC ver scheen het team voortaan op de voet balvelden, waar zy zich weldra als een geducht tegenstander deed kennen en, zoals het in de sport gaat, beurtelings triomfen vierde en tegenslagen kreeg te incasseren. Maar nooit is de SJC-ers de moed in de voetbalschoenen gezakt. Het eerste elftal Speciaal voor de oude Noordwükers is het aardig de opstelling van het aller eerste SJC-elftal nog eens te noemen. Het waren: H. Caspers; W. Vink Azn., P. v. d. Weijden; H. Rietmeüer Wzn., W. Rietmeijer Wzn., E. Zoetendaal; Floor Vink, W. Roodenrijs, Th. v. d. Berg, G. v. d. Klugt, P. Vink Azn. Dit team speelde op 10 oktober 1920 op een terrein achter ,De Hoeve" aan de Gooweg haar eerste wedstryd, waarin ZW EI met 20 het onderspit dolf. J. v. d. Wiel, een invaller, en Th. v. d. Berg maakten voor SJC de eerste doelpunten. De club bleek in een behoefte te voor zien. Zeer snel groeide het ledental, zo dat de SJC-ers een week later reeds met twee elftallen in het veld versche nen en wel tegen CVC. SJC I leed toen haar eerste nederlaag. De 28e oktober 1920 benoemde de ver gadering een elftalcommissie, bestaande uit de heren G. v. d. Berg, A. v. d. Berg, J. v. d. Werf en H. Caspers. Tevens stelde de heer Jac. de Groot van de Lynbaanweg een terrein beschikbaar aan de Thomasbrug. Menig hard schot op dit veld deed de bal in het Schie ver- dwynen, doch de kronieken vermelden, dat supporter Dirk van der Ploeg de ballen er stuk voor stuk weer uithaalde. Hoe enthousiast SJC toen van leer trok moge biyken uit het feit dat een der spelers met bal en al kopje onder ging. Met de blanke sabel De annalen meldden verder successen en nederlagen, een blanco stand tegen het 13 jaar oudere LFC uit Leiden, een door vrees veroorzaakte 20 nederlaag tegen het toen al befaamde UVS, ruw verlopen wedstrijden tegen het Noord- wijkse NVC, dat op een keer zelfs zo'n rel uitlokte, dat agent Boon zich genood zaakt zag met de blanke sabel oprui ming onder de „koetillers" te houden, hetgeen hem met behulp van SJC-sup- porters wonderwel gelukte doch tevens SJC deed besluiten NVC nooit meer op haar terrein toe te laten, van uitblin kende en falende arbiters. Tweede paasdag 1921 was een grote dag in de Noordwijkse voetbalhistorie. Toen vond een treffen plaats tussen de beide plaatselyke clubs SJC 1 en Nor- vicus 1, die elkaar de voetbalhegemonie in het dorp fel plachten te betwisten. Tegen de beide van Beelen's, het formi dabele backstel van de Novicianen had de SJC-voorhoede weinig in te brengen, aldus vermelden de verslagen uit die tyd. In een volgende derby keerden de kansen echter. Nog geen jaar na haar oprichting bracht SJC in de serie-wedstrijden op Houtrust reeds vier elftallen in het veld. Nieuw veld Op 5 september 1921 ging de eerste spade in de grond voor een nieuw aan te leggen sportpark aan de Lageweg. Een commsisie bestaande uit de heren H. G. de Boer, C. Verwey, P. J. de Groot en kapelaan Braakman bereidden het werk voor, C. G. J. Alkemade maakte de tekeningen, terwyi de heer W. P. de Vreede de tribune, de afzetting en de kleedtent bouwde. Op 15 augustus van het volgende jaar vond op grootse wyze de officiële opening van het sportpark plaats. Het jaar 1930 was een gloriejaar voor SJC. Had de Noordwijkse club het jaar daarvoor de promotie door wonderlijke beslissingen van de Haagse arbiter ge mist. op de jaarvergadering van 9 sep tember 1930 deelde -oorzitter C. van Gerwen onder luide toejuichingen mee dat het eerste elftal in de eertse klasse van de RET ging voetballen en dat ook het derde en het vierde kampioen in hun afdeling waren geworden. Klinkend feest Het tweede lustrum en de behaalde successen werden met een klinkende feestavond gevierd, waaraan tal van Noordwykse artiesten meewerkten. In 1938 werd op voorstel van de heer P. van Dam een supportersvereniging opgericht. De heren G. van Dam, P. Cas pers en Th. de Lincel vormden het eer ste bestuur. In hetzelfde jaar kon men reeds overgaan tot aanstelling van een trainer, waartoe men niemand minder dan de bekende Kick Smit bereid vond. Een jaar later werd deze reeds vervan gen door P. van Munster, omdat de KNVB aan Smit het trainen verbood. Donkere tijd Toen kwam de mobilisatie. Praktisch alle leden werden in militaire dienst ge roepen. Bovendien overleed de voorzit ter, de heer G. van Dam en daarmee was tevens het doodvonnis over de sup portersvereniging geveld. Zo goed en kwaad als het ging hield SJC zich de eerste bezettingsjaren op de been tot de club in april 1942 de donkerste periode van haar geschiedenis inging. Het bordje „Verboden voor Joden" werd tegen de zin van de Duitsers weggehaald met het gevolg dat kapelaan Welling een half. jaar in een concentratiekamp werd opgesloten en de vereniging door de S.D. werd ontbonden. By de bevrijding in 1945 stond SJC by de puinhopen van alles was haar lief was. De tribune, afrastering en kleed tent van het mooie sportpark waren verdwenen en het speelveld was volks tuin geworden. Dank zy de energie en de activiteit van kapelaan Welling en anderen her rees SJC en haar sportpark als een Foenix uit haar as en reeds in septem ber 1946 kon op het herstelde veld de eerste na-oorlogse wedstrijd gespeeld worden. Thans in het veertigste jaar van haar bestaan, staat SJC aangetreden met zes senioren, vijf junioren en twaalf ad- spirantenelftallen Door eendrachtige samenwerking tus sen bestuur en leden kwam veel tot stand. Het grote speelveld kreeg een fraaie afrastering. Verder kwam er wa terleiding op het terrein, elektriciteit, een enorme ballenvanger en een regen installatie voor perioden van droogte. Andere werken staan nog op het pro gramma, zoals de verbouwing van de kleedtent. „Wel tevreden, maar niet voldaan", zegt voorzitter L. J. van der Meer als hy de balans van deze veertig jaar op maakt en attendeert op het schrynend tekort aan kaderleden. Benauwd Secretaris Jac. Vink noemt twee speel velden voor 23 a 24 elftallen wel erg benauwd. Dit is een van de oorzaken dat het beoefenen van enkele zomer sporten voor-lopig tot de vrome wensen zullen blyven behoren. Een oplossing van het veldprobleem is niet één, twee drie te vinden. De voorzitter van de jeugdcommissie, de heer M. H. v. d. Weijden wijst op de dringende noodzaak van een derde speelveld, wil het er niet van komen, dat SJC binnenkort een leden-stop moet gaan afkondigen. Met uitbreiding van het aantal speelvelden kan een Ideaal verwezenlijkt worden, namelijk de op richting van een afdeling pupillen-voet- bal voor jongens van 1012 jaar. Al deze nog niet vervulde wensen zul len de strijdbaarheid van de Sint Je roensclub slechts stimuleren tot het be reiken van haar idealen. Het feest Voor de viering van haar veertig jarig bestaan heeft SJC een uitgebreid feestprogramma vastgesteld. Zaterdag 24 september a.s. van 79 uur nam. zal het tegenwoordige bestuur, bestaande uit de heren L. J. van der Meer, Jac. Vink, F. Schreurs, kapelaan Van Sam- beek, Th. de Ridder, J. Rozijn, Th. Hoo- gervorst, M. van der Weijden, M. Bak ker en C. P. E. Duijndam in „Flora" recipiëren. Zondagmorgen 25 septem ber wordt een kerkelijke plechtigheid gehouden. Maandagavond, 26 september is er in „Royal" een feestavond voor ge nodigden en alle actieve leden van SJC waaraan medewerken het duo „Jo Jo", Tony Leerink, Rien ter Hal. De Accordo's, Miss Margot met parterre acrobatiek, The Melody Sisters en Dave Parker. Henk Steenvoorden heeft de produktie. Het programma „Lach, iedere dag een blijde lach" wordt dinsdagavond 27 september herhaald voor alle niet- actieve leden van SJC. Voorts vermeldt het programma een ere-wedstrijd tussen SJC 1 tegen Leoni- das I, een adspiranten- en juniorentoer- nooi tegen TIJBB, feestavonden voor de jongelui en. een seniorentoernooi SJCLeonidas. De nationale seilkampioenschappen Volkomen open strijd in andere klassen Onder „Olympische" weersomstandigheden zijn dit weekeinde nationale zeil wedstrijden op de Westeinderplas begonnen. Een vrij zwakke wind blies uit het zuidoosten. Daarom waren er steeds weer grote wisselingen in de velden. Een goede positie, verworven in de kruisrakken, ging vaak in de ruime rakken verloren, als de wind plotseling van achteren doorzette. Het regende protesten, vooral in de tweede en derde race. Bij de regenbogen waren het er niet minder dan vyf. Enkele zeilers wonnen alle wedstrijden van dit weekeinde. Het waren Bouw van Wyk in de Vrijheidsklasse, Bart Kraan jr. bij de Sharpies en F. Loozer in de Sternklasse. Deze drie zeilers hebben op de helft van de wedstrijden reeds een dusdanige voorsprong verworven, dat hun de nationale titel vrywel niet meer kan ontgaan. een klasse apart vormen. In elke race streden zy ver voor hun tegenstanders hun duel uit. Zaterdag en gistermorgen was de eindzege voor Bert Tournier, maar gistermiddag liet Haaksma zich niet meer achterhalen. Ben Verhagen - op het nippertje van van de Olympische wedstrijden terug -nam deel aan het kampioenschap in de F.D.-klasse: een tweede en twee eerste plaatsen. Maar ja, de omstandigheden waar onder gezeild werd, waren vrywel geiyk aan die in de Golf van Napels. In ide andere klassen is de strijd nog volkomen open, omdat de zeilers, daarin elkaar in capaciteiten weinig of niets toegeven. Het was jammer, dat de startvolgorde van de verschillende klassen zeer slecht was. Dit kwam door dat men bij wyze van experiment de langzame velden eerst liet starten. Het gevolg was voor enkele zeilers ramp zalig, want soms moest men aan acht of meer jachten riumte geven. Verder waren de merktekens van de baan zeer moeiiyk te onderkennen, zodat nog al wat schepen een verkeerde koers voeren. Verdeelde krachten in het Pampusveld varen zeker vyf zeilers van geiyke kracht. Het zal dus geducht spannen. O.P. Besseling won de eerste wed strijd, G Biesot de tweede. In de laatste wedstryd was er by ieder merkteken een nieuwe koploper, die dan vreemd genoeg by de vorige boei nog in de achterhoede gehuisd had. M. Blok werd uiteindeiyk winnaar voor G. K. Pauli Ook in de Regenboogklasse was er in iedere wedstryd een andere winnaar. Mr. A. v.d. Werf, Cor Kist en Cor van Staveren waren de zeilers, die de over winningen verdeelden. Bijzonder inte ressant is ook de Olympiajollenstryd, waar Bert Tournier en Sjirk Haaksma Hoge ogen Joop Bodegraven gaat met zyn nieuwe jacht „Nico-Tine" hoge ogen gooien voor een nationale titel. Na een slechte eerste wedstryd, waarin hy achtste werd, her steld gisteren byzonder goed en won tweemaal de race. W. Spaargaren werd winnaar in de wedstryd van zaterdag. Het is opvallend zo hard deze zeiler in de ruime rakken loopt. Ook Jan Bier had een goed weekeinde in de Drakenklasse. Na een derde plaats op zaterdag achter A. Warners en A. Visser, werd hy gisteren onbedreigd tweemaal winnaar. Slechts eenmaal moest Koos de Jong in de Finnklasse het onderspit delven; namelijk in de derde race, toen Wim Maar se gebruik makend van een gunstige opsteek de leiding verkreeg en wist te behouden. Hy finishte voor Rinze Koopmans en De Jong. Deze laatste won de beide an dere wedstryden met groot overwicht. Verdere uitslagen: Valken zaterdag: 1. J.H. de Wilde 2. H. Kirkenier; gistermorgen: 1. Ir. H.F. Zuiderbaan 2. Mej. A. de Wit; gister middag: 1. J. H. de Wilde 2. E.A. Rolf v. d. Baumen; 12 voetsjollen: zaterdag 1. F. Planten - ga 2. A.J. v. Beekum; gistermorgen: 1. F. Plantenga 2. L. Hommels; gistermid dag: 1. P. Bulters 2. J. v. Weel. In het afgelopen weekeinde zyn weer twee autocoureurs om het leven geko men. De Nieuwzeelander Kenneth Law- ton verongelukte zaterdag tydens een race te Toskilde in Denemarken. De 40-jarige Duitser Walter Haderle kwam om het leven tydens de race om de Oostenrijkse bergprijs op de Gaisberg. Zijn Porsche schoot van de weg en reed een parkeerplaats op. By de ont stane botsing werd Haderle zo zwaar gewond, dat hij op weg naar het zie kenhuis is overleden. De wedstryd werd stopgezet. Kenneth Lawton raakte te Roskilde met zijn Cooper-Austin in de berm naast het parkoers, waarna de wagen omsloeg. Hoewel de ongelukkige coureur in allerijl naar het ziekenhuis werd ge bracht, bleek hy by aankomst aldaar reeds te zyn overleden. Een tragische byzonderheid is, dat Lawton de dag tevoren betrokken was geweest by een soortgelijk ongeval. Ook toen kantelde zijn wagen, nadat de Nieuwzeelander in de berm was geraakt. Na dat ongeluk merkte hy lachend op „Je moet in deze sport een beetje geluk hebben". De Nieuwzeelandse coureur reed in de Grote Prijs van Denemarken tegen grootheden als Stirling Moss, Jack Brabham en Innes Ireland. Belangstelling voor judosport Tijdens de zaterdag te Utrecht gehou den jaarlijkse algemene ledenvergade ring van de Nederlandse Jiu Jitsu en Judo-bond heeft de voorzitter, de heer A. M. Pingen, gewezen op het feit, dat de belangstelling voor de judo-beoefe- ning in ons land nog steeds stijgende is, met name by de jeugd. In sommige districten is de groei van dien aard, dat zich plaatsings- en opleidingsmoeilijk heden voordoen. De op initiatief van de Nederlandse Sportfederatie begonnen besprekingen om te komen tot meer eenheid in de judo-wereld, hebben aldus de heer Pingen tot dusverre weinig resultaat gehad. De pogingen in deze richting worden evenwel voorgezet. Nu de mogelykheid groot is, dat judo in het programma van de Olympische Spelen 1964 in Tokio wordt opgenomen, vroeg de heer Pingen zich af, van welk gehalte de deelneming zou zyn, indien het IOC-besluit omtrent de amateurs- status gehandhaafd blyft. In dit ver band wees de voorzitter op het „geval" Geesink, die op de Spelen zelfs niet in het worstelen mocht uitkomen. Als men niet van deze lyn wil afwyken, zullen in Tokio stellig niet de beste mensen aan bod komen. HANDBAL HVL start met 11-7 zege op Animo HVL heeft de competitie goed ingezet. Met invallers voor Albert Rijnsburger en Ebe Duursma. respectievelijk A. Hoekstra en Th. Zwartjes, gaf het Ani mo II geen schyn van kans. Met de rust was de zaak in feite al bekeken, 72 voor HVL. Deze voorsprong dankten de roodwitten mede aan het bijzonder op schot zyn van Kees Lucas. Precies 2 minuten na de aanvang liet hy zo'n enorme kogel uit zyn hand vertrek ken, dat de Animo-doelman de bal al leen maar kon nakijken. Hans Kagie maakte zich enkele malen mooi vry maar faalde op het punt van de afwer king. Th. Zwartjes deed op aangeven van Lucas en Bonte 20 en 30 voor HVL noteren. Het werd 40 door Hans Kagie voordat Animo een tegendoelpunt wist te scoren (41). Direct sloegen Lu cas en Bonte voor HVL terug (6-1). Sin- gerling gaf ook even zyn visitekaartje (71). Een fraaie doorbraak van de Ani- mo-linksbuiten bepaalde de ruststand op 72. Na de hervatting slaagde een hard werkend Animo erin om de achterstand tot 74 te verkleinen. Hans Kagie en Bonte combineerden glad door de Haag se defensie en eerstgenoemde besloot deze actie met een zuiver schot via de binnenkant van de paal (84). Lucas en Singerling brachten HVL daarna op on bereikbare afstand (114). Een enthousiast doorgaand Animo kon de eindstand nog een draaglijk aanzien geven (11—7). - In Haarlem is het jubileum-schaak toernooi van „Het Oosten" voortgezet met de partijen uit de tweede ronde. De resultaten waren: AbkingVan Schel - tinga afgebroken; OrbaanWithuis re mise; TanBarendrecht afgebroken. Massale luchtmachtoefening boven Noord-Amerika Niet minder dan 165 escadrilles jacht vliegtuigen, 300 bommenwerpers, radar posten, marineschepen en raketbases hebben zaterdag deelgenomen aan een Amerikaanse-Canadese oefening, waar voor gedurende zes uur alle burgerlucht- vaartverkeer boven Noord-Amerika was verboden. Het doel van deze oefening, „Sky shield" genaamd, was na te gaan of men 300 „vyandige" bommenwerpers zou kun nen onderscheppen die van alle kanten het Noordamerikaanse luchtruim binnen vlogen. Deze „aanvallers" waren uitge rust met geheime elektronische appara ten om radar- en radiostations op een dwaalspoor te brengen. De routes die de bommenwerpers zouden vliegen, waren alleen bekend aan het hoofdkwartier in Colorado Springs. De routes waren daar vastgelegd om te voorkomen, dat een mogelyke vyand van de manoeuvres ge bruik zou maken om zijn slag te slaan. Er werden enige Amerikaanse bommen werpers gereed gehouden om in dit geval op te treden. Aan de oefening namen byna 200.000 mensen deel. Ten gevolge van het vliegverbod voor het burgerluchtvaartverkeer moesten in de V.S. ongeveer 1.000 en in Canada 310 vluchten worden opgeschort. Hierdoor werden ongeveer 40.000 passagiers ge troffen. Standbeeld „Amsterdams Lieverdje" onthuld De echtgenote van Amsterdams bur gemeester heeft zaterdagmiddag op het Spui het beeldje van het „Amsterdamse Lieverdje" onthuld, dat de beelhouwer Carel Kneulman in opdracht van een sigarettenfabriek in Eindhoven heeft ge maakt. Behalve dit beeldje symbool van de echte Amsterdamse jeugd bood de Eindhovense schenker het gemeente bestuur nog een „Lieverdjesfonds" met een kapitaal van f. 10.000 aan. Van deze onthulling had men een zeer vrolijke plechtigheid gemaakt. Rondom de korf Gedurende de eerste drie kwartier van de ontmoeting tussen De Algemene en Sportlust uit Eindhoven was er van enig krachtsverschil geen sprake. Het speltype van beide ploegen ontliep el kaar maar heel weinig. Het is enthou siast en men weet van doorzetten. Elke kleine doelkans tracht men te benutten. In technisch opzicht zyn er nogal was tekortkomingen en we vrezen, dat dit zich tegen teams, die technisch beter spelen, wel zal wreken. Voor het publiek was het geen onaar dige wedstrijd. Het begin was voor de gasten, die zich door doelpunten van mej. Ossel en J. Bogers na 12 minuten een 20 voorsprong verwierven. Lam- booy kon na 17 minuten het eerste Leidse doelpunt aantekenen (12) Hartman had 6 minuten later weer voor de Eindhovenaren succes (13). Een Leids offensief deed de schaal tijdelijk ten gunste van de thuisclub doorslaan. Leni Fallaux, Cor Harteveld en Piet Kruis zetten althans de achterstand in een 43 voorsprong om. Bogers en Hartman scoorden vervolgens weer voor de Eindhovenaren (45), doch Lam- booij zorgde voor gelijke stand met de rust (55). In de tweede helft in het veld opnieuw geen krachtsverschil. Voor de korf faalden onze stadgenoten nu geheel in tegenstelling tot de gasten. Mulder zorgde in de 10e en 19e minuut voor 2 doelpunten <5—7) en Wind had eveneens tweemaal succes (59), waar tegenover de witblauwen niets meer konden stellen. UIT HET VUUR In de le-klasse heeft Fluks tegen Ready vrijwel voortdurend de leiding gehad. In de slotfase van deze strijd lachte Vrouwe Fortuna de Hagenaars echter vriendelijk toe en wisten zij nog een draw uit het vuur te slepen, waar mee zy meer kregen dan zij verdienden. Het was tussen deze twee oude tegen standers overigens een prettige wed strijd. In de beginopstelling had Betcke al spoedig voor Fluks succes (01) welke voorsprong J. de Haas na 20 mi nuten op 02 bracht. Direct hierop scoorde mej. Schollaardt tegen (12), doch in de volgende minuut was het door mej. E. Oudshoorn reeds 13. Met een doorloopbal had J. Selier eveneens succes (1—4), waarna Reidinge de rust stand op 2—4 bracht. Mevrouw J. Nies- sing heropende na de hervatting de score voor Fluks (25). Triep schoot van verre raak voor de thuisclub (35), doch Elly Oudshoorn had daarna weer succes voor Fluks (36). Uit strafwor- pen scoorden v. Elswijk voor Ready en J. Selier voor de Leidenaars (47). Rei dinge verkleinde de Haagse achterstand tot 57, doch Betcke bracht Fluks op 58. In de eindfase slaagde Ready erin met verre schoten van Triep en v. Els- wijk (tweemaal) nog naast onze stad genoten te komen (88). De Leidse 2e-klassers deden het goed Vicus Oriëntis II won met ruim verschil van Merwede (126), ondanks een aan- vangelijke 20 achterstand. Met rust hadden de witzwarten reeds een 53 voorsprong en na de hervatting was er een uitgesproken Leids overwicht, het geen een 126 zege opleverde. Voor onze stadgenoten scoorden mej. M. Brieër, W. v. Brakel. W. Sommeling, Kluts en Smit elk tweemaal en hadden mej. A. Devilee en van 't Riet eenmaal succes. Zuiderkwartier startte eveneens met een overwinning. Na een aanvankelijke 10 achterstand zorgde Broers spoedig voor de gelijkmaker (11) In de tweede opstelling kwam de thuisclub op 31 door Gressie en mej. J. Onderwater; in de derde opstelling ging deze voorsprong echter weerg eheel verloren. Toch be zorgde Broers voor rust nog voor 43. Nog eenmaal liep Het Zuiden deze ach terstand in. (44). Daarna waren onze stadgenoten beslist sterker. Gressie 2x en mej. Thea Fakkel stelden de zege veilig (14). Het laatste doelpunt van de gasten kon daar niets meer aan af doen (75). De 3e-klassers verloren alle, waarby Noordwijksche Golfclub De wedstrijd om de Neveda Trophee, om 18 holes strokeplay, is gewonnen door de heer Ch. Cossen. De heer T. Overing eindigde op de 2e plaats. TAFELTENNIS Schikking getroffen in „Punch-kwestie" Tydens een vergadering van het hoofdbestuur van de Nederlandse Tafel- tennisbond is een schikking getroffen ten aanzien van de zogenaamde „Punch- kwestie". Zoals bekend werd de ere-klasse ver eniging Punch uit Delft in het midden van het vorige seizoen uit de competitie genomen, nadat een onjuiste team- opgave was verstrekt. De oorzaak van dit alles was de schorsing van de vier sterkste spelers van de Delftse vereni ging, die een voor het hoofdbestuur be ledigende circulaire hadden verspreid. Het hoofdbestuur heeft nu besloten, dat Punch dit seizoen in de hoofdklasse zal uitkomen, dus een klasse lager dan het vorig jaar. Verder is de schorsing van Schuller, Kim Jong Chol en Roos opgeheven, terwijl die van Ruim, die als de voornaamste schuldige wordt be schouwd, blijft gehandhaafd tot 1 januari 1961. Het is nog niet bekend of Punch met deze schikking akkoord gaat. Met name tegen de indeling in de hoofdklasse wordt bezwaar gemaakt, omdat Punch voor deze klasse te sterk zou zijn. Waarschijnlijk zal de Delftse club de kwestie ter sprake brengen op de algemene ledenvergadering, die zon dag 18 september a.s. te Utrecht zal wor den gehouden. DROOG SAP Een van de onderzoekcentra in Ame rika, dat onder leiding staat van het Ministerie van Landbouw, heeft een procédé uitgewerkt om appelsap in poe- dervorm te vervaardigen. Dit vergemak kelijkt het transport, de opslag en het verbruik van appelsap. In zakjes van 100 gram word '«et nu verkocht. Uit één zo'n zakje kan 3/4 liter appelsap worden gemaakt door bijmengen met water. De smaak van het appelsap is volkomen gelijk aan natuurlijk sap. Inmiddels zfjn verschillende recepten tot stand gekomen om „droog" sap te vervaardigen naar de smaak van de consument, aldus „Obsf und Gemüse". ons de nederlaag, die KNS tegen o Huis leed, erg tegenviel. De Rotterda: mers gingen vlot van start en spoec keken de oranje witten tegen een (C1 stand aan. Wel konden Rie^ kamp en P. v. d. Linden in de tweri opstelling deze achterstand inlop^ 22 doch met de rust had Ons Jm opnieuw een voorsprong (23). P. Az wist na de thee nog wel gelijk te maS De beginopstelling was weer ten guiS van de Rotterdammers, die tot jJ uitliepen. Riezenkamp miste vervolg^ een strafworp. Wel kon deze spek er later nog 45 van maken. De geüj maker bleef uit. De Danaiden was tegen BI. Wit Dordrecht qua spel zeker niet de nu- dere, doch moest het in enthousiast) afleggen en dit heeft waarschijnlijk^ deze 76 nederlaag geleid. Met ij meer geestdrift was deze waarschijn]] niet nodig geweest. Frans Pasman b' zorgde onze stadgenoten wel de leid] (01), doch met dit doelpunt hadden] Leidse scholieren voor rust hun krt verschoten. De thuisclub scoorde in dd periode driemaal (31). Na de herv: ting vlotte het beter en spoedig was] schaal in evenwicht door rake schot] van Ezendam en P. Kop (33). j thuisclub werd weer sterker, hetgeen! 2 doelpunten tot uiting kwam (53).p naiden gaf zich nog niet gewonnen; slaagde er zowaar in door Broers; <2x) weer gelyk te komen (5—5). 65 voor BI. Wit werd het nogmaJ gelyk door P. Kop (6—6). Vlak voort einde viel de beslissing tengunste van; Dordtenaren (76). Ook Crescendo verloor haar eers wedstryd van dit seizoen, ondanks vlot begin. In het eerste halfuur u Crescendo zeker de beste papieren, wsj in deze periode kwam deze club op 4J waarby mej. G. Krol, Lepelaar,C. (H nelisse en mej. J. Hazebroek de Leis doelpunten op hun naam bracht Daarna werd Achilles sterker en met; rust was de stand reeds weer ge'j (44). In de tweede helft zakte (j tempo. C. Cornelisse bracht Crescea nog op 5—4, doch Achilles kwam ten Het werd niet alleen 55, doch ini volgende opstelling ook 57, A. Sche] ten deed nog een poging de kansen; doen keren en maakte er nog 6—7 ra Het laatste woord was aan de gast? die deze wedstrijd tenslotte met wonnen. Korfbal-uitslagen KNKB: Hoofdklasse B: De Algemeur Sportlust 5—9; Deetos—HKV 6—6; Eibernest—Het Zuiden 2—3; Spangen! Rigtersbleek 8—6; Die Haghe-ZE! 9—4. Zuid-Holland I: Zwervers—Die Ha?) 2 73; HKV 2Regenboog 53; pi zenburg—Ons Eibernest 2 74; Quick- Hou Stand 75; ReadyFluks 8—8. Zuid-Holland JIAGymnasiasten! Swift 4—6; Vic. Orientis 2—Mem- 12—6; ODO—OSCR 9—5. Zuid-Holland II B: Sperwers—Olyt piaan 10—2; HSV—Eureka 2—3; Ac Deetos 2 56; Zuiderkwartier—Hj Zuiden 3 75. Zuid-Holland III A: BI. Wit '51-1' Danaiden 7—6; Velox—Raven 4-i KNSOns Huis 45; Schiedam—Pho) nix 49; DKCSpaartaan 84. ZuidHolland III B: Crescendo Achilles 68; ALOCharlois 3-! Kiod—TOV 3—8. Res. I: Algemene 2Rozenburg 4—3; Ready 2—Regenboog 2 6—3; Floi 2—Sperwers 2 7—8. Res. 3 A: Ons Eibernest 5Quick 92; Phoenix 2Regenboog 3 1- Rozenburg 3—HSV 2 2—4; Fluks KNS 2 3—4. Leidse Korfbalbond le-klasse: Danaiden 3Morschkwa tier 516; Zuiderkwartier 2Crescec: 2 3—2 KNS 3—Fluks 4 7—5; Vic. Orië: tis 4—Algemene 3 7—6. 2e-klasse: Vic. Oriëntis 6Zijlkwr tier 121; Vic. Orientis 5Noorde kwartier 54. 2e-kl. B: Danaiden AKNS 4 12- Vic. Oriëntis AFluks A 57; Fluks De Algemene A 127. Jun. B: Fluks B—KNS A 2—5; De A gemene BMorschkwartier B 3-5 Vic. Oriëntis BDe Danaiden B 2- Adspiranten le-kl.: Algemene H Crescendo a 21—0; Danaiden a—Fluksj 4—4; Fluks b—KNS a 2—7; Vic. Orié tis bVic. Oriëntis a 022. 2e-kl.: De Danaiden bFluks c 6-; KNS bMorschkwartier a 33; Nocr derkwartier aVic. Oriëntis c 8—0. 3e-kl.: Zuiderkwartier aDe Dam den c 170; Fluks dVic. Oriëntis 60; De Algemene cVitesse a 0—4. 4e -kl.: Zuiderkwartier bFluks 30; Vitesse bDe Danaiden d 5—2. KORFBAL Competitie C.K.B. Onder prachtige weersomstandighedS is zaterdag het korfbalprogramma bij? geheel afgewerkt. Toch werden nog m wedstrijden niet gespeeld, wegens ter reinafkeuring: MerwedeR'dam Zuidj VEOPKC, beiden in de hoofdkfej west. Van groots gehalte was Perniij Excelsior niet, maar traditie-getrd werd het weer een spannende wedstrfl Pernix kwam door Henk v. d. Vegteüj 20 voor en via 22 werd het door Ij Tieleman en Niek Fa vier 42. Excels) kwam daarna niet alleen gelijk, mij nam met 45 de leiding over. Ma?) Selier zorgde nog juist voor de thee W de gelijkmaker (5—5). Een half uur) rust zag het er slecht uit voor Peru Excelsior leidde met 58, maar Gerij Kuipers zorgde toen voor 68 en Siemons zag kans Pernix nog aa gelijkspel te helpen (8—8). Het Haagse VES kreeg een teleurstellend Vr.schaar op bezoek. Hardinxvelders zijn geen schim m van de ploeg van enkele jaren terug, werden volkomen overspeeld. Het v 12—2 voor VES. Vr.schaar zal wel moeiiyk seizoen tegemoet gaan. De eerste ontmoeting tussen de nieuwe hoofdklassers werd wel heel delijk t.g.v. Kinderdijk beslist. DES beduidend zwakker en verloor met 1 h In IA een verrassende nederlaag Pernix 2. Tegen het pas gepromoveer) Scheveningse HVS werd verloren E 42. De andere vier wedstryden ver pen volgens plan. VES 2 won van Flu uit Noordwijk met 41 en dat was tt vol voor de nieuwe le-klassers. Ook P Eiland boekte de eerste punten met* 63 zege op de eigen reserves, H startte goed tegen Excelsior 2 door nj 63 te zegevieren en hetzelfde geldt wj Ijsvogels dat Tonego met 95 versie. In 2A viel het goede begin van Velocj tas op (95 tegen DES 2), terwijl Wj mond in 2B teleurstellend startte: 42 nederlaag by ASSO. VES 3 Wj hier wel heel overtuigend. Bij D$ werd met 114 gewonnen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 18