AJAX UIT STRIJD OM EUROPA-BEKER Joseph Ileo is in Kongo €le enige, die de naam van staatsman verdient 1 Plattelandsvrouwen zijn nu al ruim kwart eeuw verenigd Opkomende pijn Huidgenezing TT7I Loemoemba heeft cdleen genomen maar nooit durven geven Emigrant (met vakantie) maakte goede sier tussen schuldeisers EEN GROTE BUS Westduitse spoor en scheepvaart in actie tegen kolen-buisleicling Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 8 september 1960 Derde blad no. 30146 'n Grote organisatie met veelzijdig doel Op 14 oktober van dit jaar be staat de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen 30 jaar. Zijn doel is veelomvattend, want het staat als volgt omschreven: „de bevordering van de belangen in de ruimste zin, van de bevolking van het platteland". Dat de Bond in een behoefte voorziet blijkt.uit het feit, dat hij thans 626 plaatselijke afdelingen met ruim 53.500 leden omvat. Tijdens een persconferentie, welke gis termiddag in Den Haag werd gehouden hebben de bestuursleden van de bond het een en ander verteld over de acti viteiten die door het hele land de leden confronteren met veel, wat heden ten dagen ook voor de bewoonsters van het platteland belangrijk en nuttig is. Het bestuur ziet heel goed in, dat men op het platteland net zo goed als in de steden met zyn tijd moet meegaan, maar dat er dan ook op velerlei gebied voor lichting dient te worden gegeven. Daar toe zijn enige commissies ingesteld, die zich bezighouden met de verschillende onderdelen van het programma van de bond. Er zijn commissies die zich bezig houden met de kleding van de platte landsvrouwen, met de jeugdproblemen, met het organiseren van samenzang, met woningproblemen, met het verzor gen van moes- en siertuin, met hand werken en er is een redactie-commissie, die het maandblad „De Plattelands vrouw" samenstelt. De jeugdcommissie neemt o.a. de or ganisatie gepaard gaande met het uit wisselen van jongeren tussen 12 en 18 jaar tussen de verschillende streken van ons land op zich. Verder is er een adop tieplan, dat voorziet in het adopteren van een boerderij door een school in een stad. Een begin is hier al mee gemaakt: Apeldoorn en Groningen hebben boer derijen in de Noordoostpolder geadop teerd. Het opnoemen van alle activiteiten van de verschillende commissies is na tuurlijk ondoenlijk, maar het zün er vele en stuk voor stuk nuttig en on misbaar. Ook in de steden Niet alleen op het platteland heeft de bond zijn afdelingen, ook in verschei dene grote steden zün deze gevestigd, omdat vrouwen, die vroeger op het plat teland woonden, zich graag nog in een afdeling willen verenigen om de ban den met het verleden levend te houden. In 1957 is door de bond en het Kon. Ned. Landbouw Comité de Stichting Agrarisch Sociale Voorlichting opge richt. Doel is de agrarisch sociale en huishoudelijke voorlichting te bevorde ren. Dit in verband met de snel wijzi gende woon- en levensomstandigheden op het platteland. In Friesland, Drenthe, Overijssel, Gelderland, Zeeland en Noord-Brabant zün hiervoor krachten aangesteld. Verder werken in de zoge naamde streekverbeteringen onder su pervisie van de stichting 24 voorlicht sters. Ook internationaal is de bond ge- Caro van Eyck aan de dood ontsnapt De actrice Caro van Eyck is gister middag met haar auto op de kruising Weteringschans-Spiegelstr. te Amster dam aangereden door een vrachtwagen, waarvan volgens de chauffeur de rem ineens weigerde. Mevrouw Van Eyck liep een paar lichte schaafwonden aan haar hoofd en aan een knie op. Na ter plaatse te zijn verbonden kon zü huis waarts keren en des avonds haar rol in de uitvoering van door de Toneelgroep Theater in de Stadsschouw burg spelen. Haar auto werd zwaar be schadigd, de voorkant was geheel open gereten en in elkaar gedrukt. De vrachtwagen, komende van het Leidseplein, moest voor het verkeerlicht stoppen. Toen de chauffeur merkte, dat de rem weigerde, gooide hij zijn stuur naar links om een aanrüding met voor hem staande fietsers te voorkomen. Hü reed over een tramvluchtheuvel heen schuin de andere weghelft op waar mevrouw Van Eyck, komende uit de richting Weteringcircuit, reed. De vrachtwagen kwam tegen de pui van een woning, waarvan de gevel en het hekwerk voor het souterrain schade op liepen, tot stilstand. Voor onderzoek door de Ongevallendienst werd de vrachtwa gen naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Advertentie. kou of griep, blustUsnel uit metde veelzijdig samengestelde Koker 50 tabl. 90 ct. - 25 tabL 60 ct. Duizend gevaarlijke dienaren van Amerika's regering De voorzitter van de commissie voor anti-Amerikaanse activiteit van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, de Democraat Francis Walter, heeft medegedeeld, dat meer dan duizend per sonen ,die een risico zijn voor de vei ligheid van de Verenigde Staten, nog in dienst zijn van de Amerikaanse re gering. President Eisenhower had ge weigerd hem de namen van deze per sonen mee te delen. Walter zei verder, dat hü de namen had willen weten van degenen die na een onderzoek ontslagen waren en later krachtens een beslissing van het Hoog gerechtshof weer aangenomen waren. De commissie waarvan Walter voor zitter is zal binnenkort een onderzoek beginnen naar de wüze waarop de naar de Sovjet-Unie overgelopen agenten Mitchell en Martin bij de Amerikaanse geheime dienst zijn gekomen. orienteerd: hü is lid van de wereldbond van Plattelandsvrouwen, waarvan 6 mil joen vrouwen, leden van 140 verenigin gen in 24 verschillende landen deel uit maken. Feest Hoewel de oprichtingsdatum van de bond 14 oktober is, wordt het eerst ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan reeds op 13 september gevierd en wel in Krasnapolsky te Amsterdam, waar ruim 1000 personen zullen samenkomen. Er wordt o.a. een kostuumshow gehouden en er zal een tocht door de grachten worden gemaakt. Gasten uit verschei dene Europese landen zullen hierbü tegenwoordig zün. 'erheid Huidgeiondheid Puistjes verdrogen door Purol-poeder Uw haar zit beter met Philips doet bod op een Engelse fabriek van wasmachines (Van onze Haagse correspondent) Philips Electrical Industries, de En gelse dochter van Philips' Gloeilampen fabriek. heeft een bod op de aandelen Ada (Halifax), een fabriek van wasma- I chines in het Engelse graafschap York- j shire, gedaan. Voor elk aandeel van 1 shilling zal 3 sh 9 d worden geboden. 1 Philips bezit al 4 procent van het uit- i staande kapitaal van Ada, dat 550.000 pond groot is. Het aandeel van Ada (Halifax) In de Engelse markt bedraagt voor wasmachi nes en centrifuges ongeveer 5 procent, maar sinds einde vorig jaar hebben de verkopen een voortdurende achteruit gang te zien gegeven. Het bedrag van 2 miljoen pond, dat Philips zal moeten betalen is dan ook belangrijk lager dan enige tijd geleden nodig zou zün ge weest. In het op 31 maart afgesloten boek jaar werd een winst behaald van 107.908 pond (vorig jaar 179.762). Ada moest het dividend terugbrengen van 25 tot 10 procent. Naar Philips ons meedeelde, ligt het bod geheel in de lijn van het streven van het concern zijn activiteiten op het ge bied van huishoudelijke apparaten uit te breiden. (Van onze reisredacteur, W. L. Brugsma) Joseph Kasavoeboe, de man die Kongo's sleutelstelling in handen houdt, heeft zijn presidentieel zwijgen eindelijk verbroken. Of hij nog president van Kongo is, staat niet vast. Maar wel is zeker, dat hü leider blijft van de Abako, de partij van de Bakongo-stam, die oppermachtig is in Neder-Kongo en daarmee Kongo's toegang tot de zee en het grootste deel van de hoofdstad Leopoldstad beheerst. Kasavoeboe heeft ook een tegen-premier benoemd, de 38-jarige Joseph Ileo, en hij had nauwelijks een betere keus kunnen doen. Deze kleine Senaatspresident, een ex-journalist, is de enige Kongolese politicus die de naam staatsman verdient. De Ver. Naties voor een moeilijke taak Ileo is de enige ook die een redelüke en evenwichtige oplossing heeft voor Kongo's brandendste strüdvraag, cen tralisme of federalisme. Ileo's oplossing tussen het handhaven van de eenheids staat of het uiteenvallen van Kongo in niet levensvatbare, elkaar beoorlogende stamstaatjes ligt in het midden: schei ding van elkaar vijandig gezinde stam men in een groter aantal provincies, grotere autonomie voor die provincies in een federale staat, die nochtans een sterk overkoepelend gezag zou moeten kennen. Zal die oplossing, die natuurlijk ook de goedkeuring van Katanga's president Tsjombe kan verwerven, in de praktijk een kans krijgen om Kongo's chaos en anarchie te genezen? Het antwoord op die vraag ligt in handen van de man die met zijn wilde doordrijven naar een persoonlijke en unitaristische dictatuur te ver is gegaan, Patrice Loemoemba. Het ligt nauwehjks in Loemoemba's be paald niet bevreesde karakter om toe te geven. Maar op wie kan Loemoemba steu nen? Op zijn eigen vleugel van de Nationale Kongolese Beweging en op enkele splinterpartijen. Zijn Nationale Kongolese Beweging is op de meeste plaatsen in de minderheid, slechts in Stanleystad en omgeving is hü opper machtig. Het lijkt geenszins onmogelük dat Loemoemba zich in het uiterste geval op Stanleystad zal terugtrekken om daar een nieuwe haard van burger oorlog aan het verscheurde Kongo toe te voegen. Beslissend over de krachtsverhouding tussen de centralist Loemoemba en zün federalistische tegenstanders zal ver moedelijk de rol van de gewapende macht zün. Loemoemba heeft zich de erkentelükheid van de muiters van de „force publique" verworven door hen uit de vernedering van de ongewapende kazernering te halen en hen met de „handhaving van de orde" te belasten. Maar een groot deel van de Kongolese militairen behoort tot de Banggawa- stam van de kortelings gearresteerde Jean Bolikango. En zo zal de enige tegenstelling tussen centralisme en tribalisme ook de keuze van de Kongo lese soldaten helpen bepalen. Hoezeer iedereen een verzwakking van de positie van de wilde Loemoemba 1 ook zal toejuichen, hoezeer men ook i mag hopen dat Kongo's verstandige leiders als Kasavoeboe en Ileo nu een werkelüke kans zullen krügen, de vrees blijft bestaan, dat deze jongste ontwik keling, zeker in het begin, tot nieuwe moeilijkheden aanleiding zal geven, nieuwe stamconflieten, ook in de gewa pende macht misschien, en dat de Verenigde Naties, op wie Kasavoeboe nu een beroep heeft gedaan voor een bovenmenselijke zware taak zullen komen te staan. Zowel nationaal als internationaal blüft Kongo een brandhaard. Ik schreef kort geleden, dat het keurslijf van het centralisme, als Loemoemba het te strak zou aantrekken, zou barsten en dat hem weinig tijd restte om de Abako met een redelijk tegemoetkomen in het gareel te houden. De man die met zulke sterke kaarten begon, heeft ze slecht gespeeld. Hij heeft alleen genomen, nooit durven geven. Het werd Hilvarenbeek te bar (Van onze Rotterdamse correspondent) Zes jaar geleden emigreerde een 57- jarige aannemer uit Hilvarenbeek naar Australië. Hij verliet zijn woonplaats met een faillissement wegens f. 100.000 schuld. In juni van dit jaar kwam hij met zijn vrouw met vakantie naar Hilva renbeek en maakte goede sier tussen zün ruim 20 schuldeisers. Zij gaven grote feesten en wekten de indruk rijk te zijn. Dit werd de schuldeisers te bar. Een van hen. de heer J. van Dijk, directeur van een bouwmaterialenhandel onder Hilva renbeek, die een vordering op de emi grant had van ruim f. 10.000, maakte toen de zaak aanhangig bij de Arrondis sementsrechtbank te Breda. De president van de rechtbank achtte voldoende bewüzen overgelegd om gijze ling van de aannemer te bevelen. In het huis van bewaring te Breda zit deze nu al ongeveer zes weken gegüzeld. Volgens de raadsvrouwe van d? heer Van Dijk, mevrouw mr. M. H. KramerDe Men- thon Brake te Breda, zün de aannemer enkele regelingen voorgesteld, waardoor zün gijzeling zou worden opgeheven. De schuldeisers verlangen geen volledige delging van de schulden. Zij hebben een borgstelling gevraagd, die ln vüf jaar af- Voetballertjes dronken limonade met benzine Negen jeugdige Amsterdamse voetbal lers van de club „Animo", in de leeftijd van 10/11 jaar hebben gistermiddag limonade gedronken uit glazen, die in plaats van met limonade per abuis met benzine waren bügeschonken. Allen wer den naar 't Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht en vüf hunner zijn daar ter verpleging opgenomen. Tüdens de rust van de wedstrijd Animo-Amstel. die gespeeld werd op het terrein van de laatste club in oost, werd limonade ge schonken. Toen er nog eens werd bij- geschonken bleek er te weinig in de fles te zitten en de zoon van de kan tinehouder pakte een andere fles. waar van hü meende dat deze limonade be vatte en vulde daarmede de glazen bij. betaald kan worden. In overleg met de raadsman van de gegüzelde. mr. Plap in Bergen op Zoom. was de president van de rechtbank bereid de zaak te schorsen als de passen van het echtpaar, alsmede de retourbiljetten naar Australië op de griffie zouden worden ingeleverd. Voorts werd f. 1000 geëist als büdrage in de kos ten. De aannemer weigert echter hierop in te gaan. Hij en zün vrouw hebben rond uit verklaard, dat zij hun gehele inkomen in Australië als ook dat van hun kinde ren op naam van hun kinderen hebben gesteld. ..We zijn failliet geweest, dus we hebben geen schulden meer." aldus de vrouw van de gegijzelde. Ook hebben zij het voorstel van de hand gewezen om de Australische ambassadeur een verklaring van armlastigheid te vragen omdat zü deze. zoals zij zelf zeggen, toch niet zul len krijgen. Zoals het zich thans laat aanzien, zal gijzeling nog wel enige tijd duren De Australiër houdt hardnekkig vol. on danks alle bewijzen, die tegen hem zijn dat hij geen geld heeft om zün schulden te betalen. De ruim 20 schuldeisers heb ben voldoende kapitaal om de kosten van de güzeling te dekken. (Advertentie) 0 4" ilPOLlH O |SNELVERF500 w ca ca o Ditmaal 0-0 tegen Frederiksstad Kolenmoddersou over een afstand van 180 km. worden vervoerd Eenheidsfront van olie en kolen (Van onze correspondent te Bonn) De Westduitse spoorwegen en binnen- vaartmaatschappijen zijn in opwinding geraakt door de oprichting van een con sortium dat zich ten doel stelt een buis leiding voor het vervoer van steenkool van het Roergebied naar Itegensburg in Zuid-Duitsland op te richten. Men wil steenkool in het Roergebied met water mengen en de daaruit ontstane dikke vloeistof gelijk olie door de buisleidingen persen! Dit transport is niet nieuw al zal de nieuwe buisleiding wel de eerste voor kolenvervoer in Europa worden. Tot het consortium, dat bestaat uit een kolen- verkoopmaatschappij en een maatschap pij voor hydraulisch transport, behoren de bekende Roermaatschappijen Phoe nixRheirrohr, Thyssen, Ruhrgas en waarschijnlijk ook Mannesmann. De Amerikaanse münbouwmaatschap- PÜ Consolidated Coal Company zal even eens deelnemen. Deze Amerikaanse maat schappij heeft sedert 1958 in de Ver. Sta ten een kolenbuisleiding in bedrijf, waar- bü „kolenmodder" met een snelheid van 5 kilometer per uur over een afstand van 180 kilometer wordt vervoerd. Beslissend voor het aanpakken van het Duitse plan is de mogelijkheid de transportkosten met circa 30% te doen joen mark kosten maar op den duur zou den de kosten er gemakkelijk uitkomen. Daarnaast staat dat in de Verenigde Staten de bouw van de kolenbuisleiding leidde tot daling van de transporttarie ven voor kolen van de spoorwegen De Duitse kolenbuisleiding zou gaan van Soest via Bad Wildungen, Fulda, Bad Kissingen, Erlangen naar Regens burg. Men zal door de pijpleiding niet slechts Zuid-Duitsland maar via de Do- nau ook Oostenrijk kunnen verzorgen met Roerkolen. Protesten De Bundesbahn, de Westduitse spoor wegen, is niet van plan de verwezenlü- king van dit Roerproject voetstoots aan te nemen. Daarmee wil men, aldus de directie van de Bundesbahn, ons arbeids terrein feitelijk ondergraven en uithol len. De Bundesbahn eist allereerst een aparte belasting op het vervoer via buis leidingen, die thans in de Bondsrepubliek ook niet voor olievervoer via pijpleidin gen bestaat. Ook de Westduitse binnen vaart, die via de Rijn jaarlijks veel steen kool naar het zuiden vervoert, heeft voor het project uiteraard geen enkele sym pathy; 2/3 van het steenkoolvervoer van de Bondsrepubliek gaat via de spoorwe gen, 1/3 via de binnenvaart. Daarbü komt dan nog, dat het Rijn- Main-Donau kanaal, in aanbouw zijnde om schepen tot 1350 ton tot ver in Beie ren te laten varen, in het geding is. Komt er namelijk een kolenbuisleiding dan zal dit kanaal niet rendabel zün. Daartegen- dalen. Wel zal het project zelf 150 mil-over staat weer dat de grote oliemaat- Kaasconcours in Woerden De feestelükheden rond het 75-jarig bestaan van de Woerdense kaasmarkt hebben vandaag een hoogtepunt gevon den in de premiere van het nationale kaaskeur-concours. Voor het eerst in de geschiedenis kregen kaashandelaren en exporteurs uit het gehele land de gele genheid hun vakkennis met elkaar te meten. Reeds bij deze eerste gelegenheid wa ren 100 deelnemers naar Woerden ge komen uit alle windstreken van het land. De stukjes kaas, die de heren in de examenzaal kregen voorgezet, moes ten worden beoordeeld op soort, leef tijd, geur en smaak en provincie van herkomst. Het is de bedoeling dit concours elk jaar te houden. Hoewel de aanvoer van boerenkaas de laatste jaren vrij sterk is teruggelopen, is woensdag gebleken, dat Woerden nog steeds een interessant handelscentrum voor kaas is. Mail te water en verdronken Gistermiddag tegen half vüf is de 45-jarige melkcontroleur Th. A Beuke- boom uit Alphen aan den Ryn op de Ajax heeft gisteravond in de tweede wedstrijd tegen het Noorse Frederiksstad genoegen moeten nemen met een gelijkspel: 0—0. Door dit resultaat zijn de Amster dammers uitgeschakeld voor de strijd om de Europese voetbal beker. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd was het spel dat beide clubs gisteren lieten zien van zeer matige kwaliteit. Ajax, dat zijn voorhoedespelers Cees en Henk Groot wegens droeve familie-om standigheden moest missen, was niet in staat de aanvallen doeltref fend af te werken. Prins en Seele buitten de kansen, die ontstonden door blunders van de Noorse verdedigers Spüdevoid en R Johansen niet yit. In de 12e minuut hadden de Beker voor beste By de opening van de Olympische re vanche wedstrüden op donderdagavond a.s. in het Olympisch Stadion te Amster dam, zal een zilveren wisselbeker wor den uitgereikt voor de beste Neder landse prestatie op de Olympische Spe len 1960 verricht, zo meldt het NOC. Deze beker wordt ter beschikking gesteld door het concern, dat voor de deelne ming aan de Olympische Spelen een groot bedrag heeft geschonken. Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren te Noot dorp gehouden draverijen lulden: Noordbrabant-prijs: 1 Y. Paula (J. J Bakker) (3.02.8), 2. Yellow Rose. 3. Yvet- ta M. Tot.: wi. f 2.70, pl f 1.49, f 1.30, f 1.40 koppel f 8.40, cov. f 4.30. Tweede Lustrum-prijs le heat: 1. Xitty ■ebus (F. J. Eerenhcrt») 12 24 5)- f *—*- na O; 3. pl. f 1.40. f5.—. 'weede Lustrum-prüs le heat: Erebus (F. J. Eerenberg) (2 24 2); 2. Wir- V. Paula's Zoon. Tot. wl. f 2.60, f 1.90, f3.60, koppel f5.70, cov Tweede Lustrum-prijs 2e heat: 1. Erebus (2.24.4); 2. _Veralynn Maire; Xltty 3; 3. Wirna O. Tot.: wl. fl.90, pl. fl.20, f 1.70, f 1.20, koppel f6.10, cov. f6.90. Tweede Lustrum-prijs definitief: 1. Xlt ty Erebus (4.48.6), 2. Wirna O. 3. Vera- lynn Maire 's-Hertogenbosch-prljs: 1. Yashmlr (J. Oudendijkse Weg onder Woubrugge met jOosting) (2.51.5), 2 Yanette Parlsienne k ~~»w - 3 Xnophon Scott. Tot.: wl. f 1.60, plaats f 1.30, f2.10, koppel f4.50. cov. f3.70. Burgemeester H. C. A. Schoeivinck-prüs: 1 Sunny Williams (L. J. van Harlingen) (1.24.4), Thea Drabbe, 3. SJakle Scott Tot. wl. f 12.60, pl. f3.60. f160, koppel f 12 70, cov. f 3.30. Tilburg-prijs: 1. Victor van Oranje (C. Devei (1 283); 2. Victress H 3. D. Tot.: wi f8 40, pl. f3.70, f190 zijn bromfiets te water geraakt en ver dronken. Aangenomen wordt, dat de man onwel is geworden toen hij op zün bromfiets reed. Het slachtoffer laat een gezin met v'.'f kinderen achter. schappüen. tot voor kort wegens de tegenstelling stookolie-kolen in verbitter de strijd met de Roermijnen. thans hand in hand met deze münen staan waar het de strüd tegen een buisleiding-be lasting gaat....! kopi Upie Scott P (A. G. 2. Vlvant Hollandla. 3. f5.30, pl. f2.50, f 1.60, koppel f 4.20, cov. f 4, Totallsa tor omzet f 48.775, Noren geluk toen linksbinnen Westra hard tegen rechtsback Andraessen aanschoot. De snelle Noorse rechtervleugel Pe- dersen-Boergen werd door linksback Smit en linkshalf Swart goed onder controle gehouden. De Noren scoorden in 27e minuut een doelpunt, dat echter wegens buitenspel werd afgekeurd. Een hard schot van de Ajax-linksbuiten Pe tersen werd door doelman Mosgaard op schitterende wüze gekeerd. In de tweede helft ontketende Ajax een fel offensief, dat slechts zeer zelden door een Noorse tegenaanval werd on derbroken. Van de twaalfde tot de 21e minuut kwam geen Noorse speler op de Aiax-helft. De voorhoede van de Am sterdammers probeerde het nu door veel schieten, doch dikwijls van veel te grote afstand om de Noorse spil Mat hie - sen, die uitstekend speelde, ernstig te verontrusten. Tenslotte stond er achter hem nog de uitstekende doelman Mos- gaard, die de talrüke schoten van Swart Westra. Petersen en Muller op soms wonderbaarlyke wüze stopte. In de 36e minuut kreeg Ajax de kans op de overwinning toen midvoor Seele alleen doorbrak, Mosgaard liep echter op tüd uit en voorkwam daarmee een zeker doelpunt De druk van Ajax werd steeds heviger, maar de Amsterdammers slaag den er niet in een overwinning te for ceren, ondanks het overwicht dat zü gedurende 4/5 van de wedstrijd hadden gehad. De Noren verdienden het gelyke spel. waarvoor zü gespeeld hadden, ech ter volkomen. SPOKTSPLINTERS In een wedstrüd voor het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs heeft Stade de Reims (Frankrük» op eigen terrein met 61 (rust 3—0) ge wonnen van de Luxemburgse kampioens- ploeg Jeunesse d'Esch. De Mexicaanse bokser Jose Becerra heeft officieel afstand gedaan van zün wereldtitel in het bantamgewicht. Het bestuur van de NBA heeft nu besloten in principe akkoord te gaan met een gevecht tussen de Mexicaan Eloy San chez en de Braziliaan Eder Jofre met de vakante titel als inzet. Het vertegenwoordigende elftal van Rotterdam heeft in het Feüenoord Sta dion voor 20.000 toeschouwers met 4-1 van Antwerpen gewonnen. PSV heeft in Eindhoven voor ruim 7000 toeschouwers met 13 verloren van de Franse voetbalploeg Sedan. De wed strüd werd gespeeld in het kader van de Vriendschapsbeker. De uitslagen van de gisteren voor de Engelse league gespeelde wedstrüden luiden: eerste divisie: Bolton Wanderers —Tottenham Hotspur 1—2, Cardiff City Aston Villa 11. ChelseaBlackburn Rovers 52, Manchester CitySheffield Wednesday 11, Wolverhampton Wan derers—Leicester City 3—2.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9