mpische SP« IN 1945 ONTHULDE GOUZENKO SPIONAGENET IN CANADA W Pure Deense amateurs speelden de Hongaarse favorieten uit de finale NEDERLAND TURNT NAAST RUSLAND enen Strijd werd in feite in twee minuten beslist Het kostte hem heel ivat moeite de regeringsambtenaren van de ernst der zaak te overtuigen Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 7 september 1960 Vierde blad no. 30145 Met eenvoudig, maar doeltreffend voetbal (Van onze speciale verslaggever Herman Kuiphof) Rome, dinsdagavond Het enige pure amateurvoetbalelftal van deze Olympische Spelen zit in de finale! De Denen, notabene zwaar gehandicapt door het tragische ver lies van vier onlangs bij een vliegtuigongeval verongelukte spelers, speelden zich met zeldzame verbetenheid in de eindstrijd, door vanavond ten aanschouwe van een ver baasd Italiaans publiek met 20 te winnen van de Hongaren. De wedstrijd werd in feite in twee minuten beslist. Twee minuten waarin na de rust beslist werd over het lot van beide ploegen. Eerst kregen de in die periode oppermachtige Hongaren een strafschop toegewezen, toen de Deense rechtsback de Hongaarse linksbuiten Rakosi tegen het gras werkte. Maar de bonkige spil Dalnoki schoot wel hard in, maar niet zuiver genoeg om keeper From te verslaan. De Deen dook het lage schot er uit en in de volgende minuut brak de voortreffelijke midvoor Harald Nielsen op rechts door, zette messcherp voor en linksbinnen Enoksen tikte de bal kunstig en beheerst in. In plaats van 11 was het 20 voor de Denen. Een voorsprong, die zij niet meer afstonden en tegen de moedeloze ver liezers was dat trouwens zo'n kunst niet meer. Waar kunststuk De Denen hebben met deze 20 over winning een waar kunststuk gewrocht. Zij hebben een ploeg verslagen die een veel grotere faam heeft dan zij zelf be- Btten. Zij overwonnen een elftal, dat dezer dagen de Fransen klopte met zeer goed voetbal en dat favoriet was voor de Olympische titel-1960. Zijn de Denen dan zo bijzonder? Ja, inderdaad. Zij hebben een elftal dat amateur zijnde uit spelers bestaat waarvan men er of zeven zonder mankeren in een tionale proflandenploeg kan zetten. Ui bezitten een keeper, een midvoor, een ikshalf, een linksbinnen en een paar icks, die werkelijk klasse bezitten. En hebben zich geweldig op deze spelen jöorbereid. Zwaar is him training ge weest, volgens sommigen t e zwaar. Maar de feiten hebben de zwartkijkers in het ongelijk gesteld. Hier speelde een prima elftal, dat luchter, Scandinavisch voetbal bracht, naar zonder de traagheid die zo dik wijls het overigens gekwame voetbal uit lie streken ontsiert en arm aan succes naakt. De Denen hielden, ook bij de errassendste Hongaarse aanvallen, het loofd koel. Zü waren ongelofelijk fel, naar nooit onbeheerst. En hun ploeg- 'erband bleef, ook in perioden van zware ïongaarse druk op hun doel, intact, lun beste man was wel Enoksen. de wervende linksbinnen. Een soort Kick Smit in diens bloeitijd. Maar het hele ilftal was uitmuntend enhet had iet voetbalgetij mee. Doeltreffend en sober De Hongaren startten zonder veel overtuiging en het was werkwaardig om te zien hoe Albert en Gorocs, de fa- liieuze dribbelaars en combinatie-spe lers, elkaar tegenover de fel-dekkende Deense defensie maar niet vinden kon- flen. Voortreffelijk tackelend kwam de Scandinavische defensie steeds bekwaam tussenbeide, als de Hongaren het straf schopgebied naderden. Bovendien scho ten ze slecht. Vooral midvoor Albert, die een paar keer naast en over knalde. Wat een verschil in spelopvatting. De Bongaren, die steeds ingewikkelder pa tronen op het gras legden en de Denen, die nuchter en sober hun aanvallen op letten, maar door hun vaart en stoot kracht zeer gevaarlijk waren. En toen de Denen eenmaal de leiding hadden, werd hun spel steeds overtui gender en doelbewuster. Dat openings doelpunt ontstond na 20 minuten. Enok- len, die veel op rechts te vinden was, ondanks de „10" op zijn shirt, brak op fle rechtsbuitenplaats door en gaf een Naai rechte pass aan zijn midvoor garald Nielsen, die prompt onhoudbaar pschoot. De Denen bleven fris en pachtig partij geven en schoten bij de leringste gelegenheid. Keeper Torok look er in die eerste helft een paar pallen uit, o.a. van de Deense rechts- Juiten, die hij had mogen laten gaan tonder zijn reputatie te schaden. Het had de Denen niet zo veel tijd hogen kosten, eer zij op 20 kwamen. *ant de Hongaarse verdediging liet veel we. Maar het Hongaarse doel ontsnapte len half dozijn malen op het nippertje Jan nieuwe doorboring en toen kort na je rust de dribbels van Gorocs gevaar lijker werden en de buitenspelers meer aan het werk werden gezet, hielden we ernstig rekening met een Deense ineen- Itorting. Maar midvoor Florian Albert Witte handdoek Een ogenblik werd de aandacht van de toeschouwers in de buurt van de tunnel bij het begin van de laatste bocht tijdens de 1500 meter- finale afgeleid. Drie levensgrote po- t litiemannen, die tot taak hadden niemand zonder speciale permissie tot het stadionterrein toe te laten, hadden het op luidruchtige wijze aan de stok met een kleine grijze man. Het was de 63-jarige trainer van Herb Elliott, Percy Cerutti, a die juist voor dat zijn pupil voor de tweede maal langs kwam, door f de bewaking heen drong en hevig J met een witte handdoek begon te f zwaaien. f Het was het teken, dat Cerutti (1 met Elliott had afgesproken als uit de tussentijden zou blijken, dat er een wereldrecord voor de Austra- a lische „mijIer" inzat. a „Heb je mijn signaal gezien?" J vroeg Cerutti do kersverse kam- J Pioen na afloop van zijn fantas- tische wereldrecord-race. „Ik had f het nooit kunnen missen", was t Elliott's antwoord. „Je schreeuwde f alsof zij je vermoorden wilden". bleef bij spil Hans Nielsen aan de ket ting gekluisterd en toen de Hongaar een kans kreeg, schoot hU wat onnozel naast. Drama en ontknoping Toen kwam het drama en kort daar op de ontknoping. De snelle Deense linksbuiten Sorensen, tot vlak bij het Hongaarse heiligdom doorgedrongen, werd ruw in de rug gelopen en de streng en goed leidende Brit Leafe moest wel een Strafschop geven. Maar linkshalf Nielsen schoot meters naast. En toen Rakosi een minuut later gevloerd werd door de back Hansen, wees Leafe al weer naar een witte stip maar nu naar die in de buurt van het Deense doel. Maar ook de Hongaren konden de bal er niet in krijgen. Weer een minuut later schoot Enoksen het beslissende doelpunt langs Torok. Inderdaad was dat doelpunt beslissend. Hoewel er nog een kwartier restte, en de Hongaren nog menigmaal in de aanval kwamen, wer den zij nauwelijks meer gevaarlijk. Een maal spatte een daverend schot tegen de lat boven From, maar overigens kon den de winnaars het wel af. Zij speel den zich, gesteund door hun veel betere moreel, rustig en bekwaam naar een 20 eindstand toe. Zaterdagavond ontmoeten zij Zuid- Slavië, een elft-al dat ongeveer hetzelfde speltype heeft als Hongarije. Zullen de Denen met hun noordelijke koelheid het inzicht en de mentaliteit kunnen op brengen om opnieuw succes te hebben? We zijn er reusachtig benieuwd naar. In elk geval hebben zij zich op knappe manier in de eindstrijd gespeeld. Vijftien jaar geleden, op 5 september 1945, verliet de onopvallende code-klerk, Igor Gouzenko, de Russische ambassade in Ottawa en bracht het Westen ervan op de hoogte, dat Rusland bezig was atoomgeheimen te stelen. Gouzenko's vlucht (in zijn overhemd nam hij een groot aantal documenten mee), gaf de stoot tot een uitgebreid onderzoek. Niet alleen een groep Canadezen kwam daardoor met de Justitie in aanraking, maar ook werd de basis gelegd voor de gevangenneming van enkele van de beruchtste leden van het communistische spionage-net in de gehele wereld. Wat meer is: het confronteerde het Westen op dramatische wijze en onweerlegbaar met de koude oorlog, met zijn voortdurende communistische intriges. ongelovigheid toen hij regeringsambte naren vergeefs trachtte te overtuigen van de ernst van de toestand waarin hij zich bevond. Thans woont hij bij kamp van de politie Voor Gouzenko betekende zijn vlucht het begin van een leven van angst, waarin hij zich vandaag nog ziet als een „levende uitnodiging" aan andere Rus sische spionnen om naar het Westen over te lopen. Gouzenko nam op die gedenkwaardige morgen van 5 september 1945 109 ont hullende documenten met zich mee. In de daarop volgende 24 uur trachtte hU koortsachtig de wereld op de hoogte te brengen van de Russische spionage om atoomgeheimen te bemachtigen. Gouzen ko leefde in grote spanning, omdat hij zijn doel moest bereiken. Voordat de Russische ambassade-ambtenaren hem gevangen zouden nemen. Van de Russische ambassade begaf hij zich naar de redactie van een dagblad, waar een ongelovige redacteur zich de „primeur van zijn leven" liet ontgaan. Na een slapeloze nacht te hebben door gebracht, stuitte Gouzenko op dezelfde Nadat de beroering was gezakt, kon Gouzenko wat rustiger leven, maar hij moest voortdurend door politiemannen in burgerkleding beschermd worden. Het gezin verhuisde van de ene plaats naar de andere en mevrouw Gouzenko had in het huishouden de hulp van een huis knecht en chauffeur, die ln werkelijk heid leden van de politie waren. Thans leeft het gezin in een wit huis dichtbij een kamp van de bereden poli tie en er behoeven dus geen vermomde politiemannen meer in huls te werken. Ondanks zijn jachtig leven werd Gou zenko een succesvol auteur. Zijn romans „This was my choice" en „Fall of a titan" werden goed verkocht. De Gou zenko's hebben thans een derde kind. In hun pogingen om zich voor Rus sische agenten te hoeden verbergen de Gouzenko's hun ware identiteit zelfs voor hun kinderen. Voor de buren zijn zij „slechts het een of andere immi- grantenpaar". Advertentie Probeer óók die Rheumatiek van 0 al te schudden. Neem Kroschen - om dat wonder zelf te beleven. Ge zult Uzelf 'n ander mens voelen, jeugdiger, kwiek, vief en weer blij. Want met de onzuiverheden in Uw bloed, door Kruschen's vyf minerale zouten losge maakt en afgevoerd, verdwijnen ook die reumatische pijnen en maakt Uw stramheid plaats voor dat monter lenig gevoel. Sneeuwbal van spionage Op de avond van 6 september werd de Solitie van Ottawa bij de zaak betrok- en toen bleek, dat Gouzenko's flat werd bewaakt. De polite betrapte later vier Russische ambassade-ambtenaren, onder wie het Canadese hoofd van de NKVD (geheime politie)die de flat I overhoop hadden gehaald. Pas op de ochtend van 7 september kon Gouzenko eindelijk zijn documenten overhandigen en zijn verhaal vertellen aan de „Ko ninklijke Canadese Bereden Politie". De Russische ambassade had intussen pro test aangetekend in verband met het incident en de overlevering geëist van Gouzenko omdat hij gestolen zou heb ben. De bewijzen die Gouzenko bij zich had, waren bezwarend voor 20 Canadezen, onder wie een parlementslid, enkele ambtenaren en officieren, die lid waren van een spionage-organisatie die onder leiding stond van de Russische ambas sade. Acht van hen werden tot gevange nisstraffen veroordeeld wegens overtre ding van de wet op officiële geheimen. Gouzenko's verklaringen tegenover een koninklijke commissie leidde tot de arrestatie van dr. Alan Nunn May, de Britse natuurkundige, die veroordeeld werd wegens het onthullen van atoom geheimen aan de Russen. De spionage- processen in Ottawa leidden indirect tot de arrestatie van dr. Klaus Fuchs en brachten de rechercheurs op het spoor van Ethel en Julius Rosenberg, die in de Ver. Staten tot de elektrische stoel werden veroordeeld en terechtgesteld. Onze „tiof"- horloger! Permitteer u het comfort van een eigen horloger. Zijn advies aan u en uw huisgenoten is een ere zaak voor hem... de vak man (hij wil u Immers niet alleen graag als klant win nen, maar ook behouden). Genoeg voor minderwaardigheidscomplex Dit was wel erge pech voor onze zes turnsters. Op de eerste dag van het gymnastiek-programma voor dames, waaraan behalve 17 landen met volledige equipes nog een tiental naties met 1 tot 3 dames deelnemen, moesten zij de verplichte oefeningen precies gelijk met de fenomenale Russische meis jes afwerken. En dat was genoeg om er een minderwaardigheids* heidscomplex bij op te lopen. Als dat onze dames niet was over komen, dan toch waren zij vooral in het begin hyper nerveus. Ria Mey- burg begon bijvoorbeeld als eerste met een mislukte opsprong op de brug en dat was al een heel slechte opening van het Nederlandse optreden. De jury straf te dit zonder medelijden af met de laag ste waardering, die onze meisjes op de vier onderdelen (brug, evenwichtsbalk, vrije oefeningen en paardspringen) ver kregen: 5.966 punten. Terwijl daarna onze jeugdkampioene. Ria van Velsen uit Bodegraven, meteen het goede voorbeeld gaf door op haar beurt de hoogste waardering, die Neder land vanmiddag ontving, voor zich te laten noteren (9.033 punten op de brug), waren de perfect gebouwde Russische meisjes reeds druk bezig om bjj het paardspringen gemiddeld ongeveer 9.5 punt te vergaren. Deze weergaloze le nige turnstertjes, die zowel in de indi viduele wedstrijden als per equipe favo riet zijn voor de Olympische medailles, toonden de technisch volmaakte gratie van een ballerina en een lichaamsbe- heersing, waaraan menig beroepsacro baat zich zou kunnen spiegelen. Geen enkele maal faalden zij. Net als bij Nederland waren er 6 dames, die ieder op de vier onderdelen moesten to nen wat ze konden. Welnu, van al die 24 oefeningen werd er door de Jury niet één met minder dan 9 punten beloond. De laagste waardering was voor mej. L. Ivanova op de verplichte vrije oefenin gen: 9.233 punten. De hoogste beloning die Nederland ten deel viel (de 9.033 van Ria van Velsen aan de brug) viel daar dus nog bij in het niet. „Ssssstt turnploeg, was over de jury niet erg te spreken. Het kwam inderdaad voor, dat van de 5 vrouwelijke juryleden de ene een vol punt meer (of minder) gaf, dan de andere. In één geval (bij het paard springen van Ria van Velsen), was het verschil tussen deze twee uitersten iets meer dan een punt. Hoewel het regle ment voorschrijft, dat dit niet mag en de jury bijeen moet komen, geschiedde dat niet. Verschil maakt het echter niet, want voor de puntenwaardering wordt de som van de drie middelste beloningen door drie gedeeld. De twee uiterste be loningen tellen niet mee. Beïnvloed Ook meende mej. Fieseler, dat de jury leden, onbewust overigens, door de schit terende prestaties van de Russische meisjes, beïnvloed werden en daardoor de Nederlandse turnstertjes te karig be loonden. Met name vond zij, dat dit bij het paardspringen (het laatste onder deel voor Nederland), het geval was ge weest. „Dat neemt overigens natuurlijk niet weg, dat deze Russische ploeg een volle klasse beter is dan wij", zei ze. „Wat die ploeg presteert is inderdaad ongelofe lijk". Meer dan woorden spreken cijfers een duidelijke taal. Bij Nederland haalde onze kampioene, Bep IdenburgDrom mel uit Zandvoort, de meeste punten: 33.599 (met vier maal ruim 8 punten). Tweede werd Ria van Velsen met 33.398, derde onze zesde turnster Lineke Ma- jolee uit Heiloo, die zich met 33.066 pun ten uitstekend weerde. Na haar volgden als vierde Nel Fritz uit Vlissingen met 32.565 en als .ijfde Nel Wambach uit Rotterdam met 32.332 punten. Ria Mey- burg sloot de rij met slechts 30.598 pun ten als gevolg van haar misser op de brug. Op de evenwichtsbalk was Nel Wam bach de enige, die tegen het einde van haar oefening het evenwicht verloor en viel. Zij deed de hele oefening later over en behaalde 7.900 punten. Vlaggedraagster Vlaggedraagster van de Russische gymnastiekploeg was de slanke, at letische Polina Astakhova, lieveling van het publiek. Dit blonde meisje behaalde bij een maximum van 40.000 een totaal van 38.432 punten (9 466 paard, 9.800 brug, 9.500 evenwichtsbalk en 9.666 verplichte vrije oefeningen). In de Terme di Caracalla, de ruim 17 eeuwen oude ruïnes van de grootste baden die Rome ooit gekend heeft, con centreerde het dichte publiek zich dan ook bjjna volkomen op de prestaties van de Russische dames. Het gevolg was, dat bij de beleefde applausjes, die onze meisjes te beurt vielen, telkens onaf wendbaar een geïrriteerd en irriterend „sssssttt" van de tribunes klonk, omdat intussen een Russische gymnaste aan een oefening bezig was en niet gestoord mocht worden. De fluitconcerten zijn moeilijker te interpreteren. Deze Ame rikaanse gewoonte om van bewondering blijk te geven doet steeds meer opgang. Daarnaast echter waren er fluitconcer ten als de jury volgens een deel van het publiek sommige Russische presta ties met ruim 9 punten toch nog onvol doende beloonde. Niet erg te spreken Nimmer echter klonk er gefluit, wan neer de jurybordjes omhoog gingen voor de waardering van onze turnsters. Mej. J. M. Fieseler, chef d'equlpe van onze Donderdag zal het publiek van deze ploeg nog meer kunnen genieten. Dinsdag werden de verplichte oefenin gen afgewerkt, donderdag volgen de vrije nummers. Zowel voor de equipe-wed strijden als de individuele worden de punten per deelnc ;mster opgeteld. De zes turnsters, wier individueel to taal het hoogst is klasseren zich voor de finale. Dat daarin Rusland niet zal ontbreken staat als een paal boven wa ter. Vandaag stelde Rusland zich meteen aan de kop met een totaal van 190.693 punten (voor de puntentelling geldt per nummer het totaal van de vijf beste prestaties. De waardering voor de laagst gewaardeerde turnster valt aft. Neder land haalde 165.960 punten (14e plaats) en bleef daarbij boven Oostenrijk, dat 162.995 punten heeft. Rahn reed tegen boom Helmut Rahn, de Duitse ex-interna tional die voor SC Enschede uitkomt, is enkele dagen geleden bij een auto-onge luk tussen Essen en Kettwig licht ge wond. Als reden gaf hij telefonisch aan de politie op, dat hij. door een tegenlig ger verblind, tegen een boom op was ge reden. Hij kreeg wat blauwe plekken, maar zijn wagen werd zwaar beschadigd. Rahn moet zich donderdag bij de poli tie te Essen melden om gehoord te wor den. WATERPOLO LWV won beker De Leidse Watervrienden namen deel aan een waterpolotoernooi van de Haag se Watervrienden dat werd gehouden in het koude water van het Zuiderparkbad. LWV was ingedeeld in één poule met AWV en UWV. Van de AWV werd ge wonnen met 32, terwijl tegen de UWV gelijk gespeeld werd: 3—3. Utrecht won eveneens van Amsterdam, zodat Leiden en Utrecht gelijk in punten eindigden. De jury nam toen de beslissing dat in verband met het koude water geen be slissingswedstrijd zou worden gespeeld, maar dat het doelgemiddelde zou beslis sen. Hierbij was LWV de gelukkige, zo dat de beker (voor de derde maal ge wonnen) thans definitief in de prijzen- kast van de LWV prijkt. De extra wed strijd welke de LWV tegen de Vrije Zwemmers Antwerpen speelde werd door de LWV met 7—1 verloren. Het tweede zevental eindigde op de voorlaatste plaats in zijn afdeling door een 2-2 spel tegen de Apeldoornse Watervrienden en een 4—1 nederlaag tegen de Haarlemse Watervrienden. De moraal in Louisiana. De Amerikaanse minister voor Volks gezondheid, Arthur Fleming, heeft gis teren zijn verontrusting geuit over het besluit van de autoriteiten van de staat Louisiana om geen steun meer te ver lenen aan onwettige kinderen en hun moeders. Volgens recente persberichten uit New Orleans zouden ongeveer 6.000 ongehuw de moeders en 23.000 onwettige kinderen in Louisiana op de rand van de honger dood verkeren, doordat hun op grond van een twee maanden geleden aange nomen wet „op morele gronden" verdere sociale steun wordt ontzegd. De maat regel zou voornamelijk tegen negers zijn gericht. Minister Fleming zei, dat het vraag stuk van de onwettigheid van kinderen een ernstige zaak is, die men niet kan en mag negeren. „Ik geloof echter niet, dat wij het probleem ooit zullen oplos sen door het laten lijden van weerloze kinderen", aldus de minister. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteravond te Hil versum gehouden draverijen lulden: Butch Hollandla-prijs: 1. Yankee Mald (B. de Vries) (3.00.1); 2. Y. Paula; 3. Yo- llge Miss. Tot.: wi. f6.10, pl. f2.50, f2.—, I 1 50. cov. f 4.60, groepskoppel f 14.60. Baccarat-priJs eerste serie: 1. Wise Guy (P. M. Smit) (2.50.2); 2. Vanity Hanover; 3. Uitloper. Tot.: wi. f 4.20, pl. f 2.10, f 1.80 cov. f3.30, gek. f6.80. Tweede serie: 1. Ulrica B. (F. J. Eeren- berg) (2.50.9); 2. Ukas; 3. Vrolijke Frans. Tot.: wi. f2.40, pl. f 1.60, f3.80, cov. f6.— gek. f 12.20. Brian Hanover-prys: 1. Yvonne Hollan- dla (F. J. Eerenberg) (2.57.4); 2. Xera S; 3. Y. Bert D. Tot.: wl. f3.20 (stal), plaats f 1.90, f 6.50. f 3.—. cov. f 21.10, gek. f 11.60 Brahmapoetra-prfjs: 1. Victory Queen (P. A. Strooper) (2.52 3); 2. Victor Alsvln "iieve Herb. Elliott op weg naar lijn zege op de 1500 meter. SPORTSPLINTERS Kurt Nielsen, de Deense Daviscup- speler die er tweemaal in slaagde de finale van het heren enkelspel op Wim bledon te bereiken, wordt professional. Hij heeft een contract getekend bij Jack Kramer en zal waarschijnlijk zijn de- buut als betaalde speler maken op 19 september a.s. in Londen, j De uitslagen van de gisteren ge speelde Engelse leaguewedstrijden lui den; Eerste divisie: Arsenal—Birming ham 20. BurnleyPreston North End 5—0. i De Australiër Jack Braham heeft I verklaard dat hij zich waarschijnlijk uit de wedstrijdsport zal terugtrekken als hij dit jaar voor de derde maal het we reldkampioenschap wint. ..De auto ren sport is een gevaarlijk bedrijf, en niet erg prettig voor de vrouw van een cou- I reur", meende hij. Willy's Lieveling. Tot.: wl. f 17.90. pl. f4.60, f3.10. f20.40, cov. f7.—, gek. f 8.?0. Bouwlna-pri)s: 1. Walnut Erebus (J. Hof) (3.28.6); 2. Walter Mltty; 3. X. Gou denrijder. Tot.: wl. f3.60, pl. f 1.60, f 1.40 f2.70, cov. f3.50, gek. f6.60. Bonny Julla-prljs: 1. Trudl Trothan (F. J. Eerenberg) (3.22.6); 2. Curlew; 3. Tilda O. Tot.: Wi. f 1.80, pl. f 1.20, f 1.50, cov. f3.—. gek. f3.10. Baccarat-prlj6: 1. Wise Guy (P. M. Smit) (2.50.2); 2. Ulrica B; 3. Vrolijke Frans. Tot.: wl. f 2 80. pl. f 1.20, f 1.20, f 1.40, cov. f3.80. gek. f4.20. Totale omzet f 108.620. DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie Wedvlucht met jonge duiven vanaf Pont St.-Maxence. Aantal vogels 1438, gelost te 6.20 uur met z.w. wind. Nul punt 3.44.182 km. Ie duif te 11.53.50 uur. Mevr. Remmerswaal 1. 6. 19; A. Kop 2, 24; J. Kukler 3. 21. 32. 43; A. Rooda 4; J. Oomsen 5; R. de Graaf 7; A. de Graaf 8; J. Borsboom 9; W. Gijsman 10; L. Steenvoorden 11; A. Dijsselbloem 12; S. Koster 13, 40; G. Oude Elferink 14; D. v. Mosseveld 15; P. v. Wissen 16. 49; A. v. Iterson 17, 42; M. Noordervliet 18; J. Star 20; N. Oudshoorn 22, 41; J. v. Noord 23; J. Hazekamp 25; J. Aanhane 26; P. Fasel 27; v. d. Niet-v. Rhijn 28; J. Kortekaas 29; H. v. Alphen jr. 30; J. Koster 31; H. v. Klaveren 33; De Lange- Hendriks 34; J. de Weerd 35; W. Jacobi 36; P. Mooten 37; C. v. Weeren 38; J. Rozier 39; P. d"Haens 44; J. Jansen 45; D. Albers 46; L. Bax 47; C. v. Dam 48; B. Oskam 50. De Vriendenclub Uitslag wedstrijd Duffel. In concours 225 vogels, gelost te 7.40 uur. Ie duif te 9.16.27 uur. L. Gijs- man 1, 5, 8; C. P. Gijsman 2, 10; C. Castelijn 3; J. Vesseur 4; P. Noppe 6, 7} J. Vinkenstyn 9. P.V. „De Reisduif' hield een wed vlucht met 120 oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde. Afstand plm. 138 km. Gelost om 7.45 uur met z.w. wind. De eerste duif bereikte haar hok om 9.18 10 uur; de laatste of 22e prijswin naar was er om 9.28.13 uur. De uitslag luidt: 1, 3 W. Kapaan; 2 J. v. d. Kaay; 4, 5 W. Siera; 6 P. Moo ten; 7 S. Koster; 8 F. W. Bouwman; 9 T. van Leeuwen; 10 J. den Dunne. De Rijnkllevers hield een wedvlucht met oude en Jonge duiven op Vilvoorde, afstand plm. 138 km. In concours 201 duiven welke om 7.45 uur met zuidwes ten wind in vrijheid werden gesteld. De le duif werd geconstateerd om 9.17.26 uur met een snelheid van 1481.50 meter per minuut. Uitslag: A. v. d. Dop 1. M. Jongeleen 2, P. v. Grlensven 3 en 5, A. Dubbelaar 4, A. Singeling 6, F. Hooger- vorst 7, Chr. v. d. Pluym 8, H. Kettenls 9 en gebr. Kok 10.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7