Laatste nieuws Aandrang in Maastrichtse raad om jeugd-avondklok op te heffen Stadsnieuws LONDENSE BEURS ZIT MET OVERNEMINGSSCHANDAAL Bananen en worstjes brachten wachtmeester voor de rechter Oranjefeesten te Warmond zijn op het ogenblik in volle gang Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 7 september 1960 Tweede blad no. 30145 Veel belangstelling uit buitenland De bekendmaking onlangs door de po litie te Maastricht, dat streng zal wor den opgetreden ter handhaving van ar tikel 92 der algemene politieverordening, houdende een verbod voor ongehuwden beneden 18 jaar om na negen uur des avonds zich in de open lucht, in café's en dergelijke te bevinden, Is gisteravond in de gemeenteraad van Maastricht aan leiding geweest tot vragen van het raadslid dr. J. Tans. Deze informeerde naar de resultaten van de politiecontrole en hij vroeg of het de bedoeling is de verordening in de toekomst te handha ven. Namens de fractie van de PvdA drong mr. Tans aan op wijziging van de bestaande bepaling, zeker ten aanzien van het uitgaansverbod op straat. De burgemeester deelde mee, dat de toepassing van deze algemene politie verordening geen aanleiding heeft gege ven tot processen-verbaal. Er ls een gro- LEIDERDORP Raad heeft heel wat stof tot praten Dat de raad voor de raadsvergadering van a.s. vrijdagavond een uitgebreid pro gramma heeft af te werken, blijkt wel uit de volgende agenda, waarvan enige raadsstukken al in ons blad behandeld zijn. De agenda luidt: Voorstel inzake de uitspraak van de raad van Leiden, dat een deel van de gemeente Leider dorp bij Leiden dient te worden gevoegd voorstel tot vaststelling van een „Over- legverordening", tot intrekking van de intrekking van de verordening op de be strijding van wandgedierte in Leider dorp; tot weigering van medewerking tot het beschikbaar stellen van gelden voor het aanbrengen van een zonwering aan de R.-K. Lagere School; tot wijzi ging van de salarisverordening voor het gemeentepersoneel, ten aanzien van de middelbare ambtenaren; tot wijziging van de intercommunale ziektekostenre geling ambtenaren (IZA); inzake ver pachting van het jachtrecht; tot ver huur van een strookje grond aan de heer Braakman; tot verhuur van het land dat bestemd is voor ijsbaan; tot afwikkeling van arbeidsverhoudingen bij „Ouderzorg"; tot verhoging van het voor 1960 vastgestelde bedrag per leerling voor de openbare lagere school; tot ver hoging van de voorschotten aan de bij zondere scholen voor lager onderwijs over 1960; tot verhuur der tennisbanen over 1960; tot uitbreiding van het ten nispark; tot nadere vaststelling van de huur voor arrestantencellen; tot wijzi ging van de „Waterleidingverordening 1960": tot wijziging der verordening tot aanwijzing van de wijken waar geen drankwetvergunningen mogen worden verleend; tot opheffing van het „school fonds" en tot regeling van de bestem ming der middelen van dat fonds; tot het toekennen van een premie ingevolge Premieregeling woningverbetering van de woning Hoogmadeseweg 2; tot het aangaan van een vaste geldlening; tot het verlenen van een subsidie aan het Katholiek Medisch Opvoedkundig bureau te Leiden; tot afwijzing van het verzoek om subsidie van de Militaire Matigheids- Missie; tot afwijzing van het verzoek om verhoging van subsidie voor 1960 aan .Pro Rege" idem van het verzoek om subsidie van het Humanistisch Thuis front: voorstel tot verhoging van de subsidie aan het Voorzieningsfonds voor Kunstenaars; tot het jaarlijks beschik baarstellen van een bedrag voor de aan koop van prijzen voor de Vebo-tentoon- stelling; tot het huren van opslagruimte voor tuingereedschap; tot herziening ex ploitatievergoeding over 1957 en herzie ning 5-jaarlykse afrekening Herv. School; tot vaststelling van een veror dening regelende de beloning van het brandweerpersoneel. Begrafenis F. Zandbergen Onder veel belangstelling had vanmor gen de begrafenis plaats van de heer F. Zandbergen op de R.-K. Begraaf plaats achter de R.-K. Kerk te Zoeter- woude Hoge Rijndijk. Onder de aanwe zigen was burgemeester Van Diepenin- gen, wethouder Kleiss, de gepensioneer de adjundant E. Kronenburg, die na mens het „Comité Kinderfeesten" en „Ontspanning Ouden van Dagen", waar voor de heer Zandbergen als commissie lid, zoals vermeld zo heel veel gedaan heeft, bloemen op het graf legde. Ook de plaatselijke predikant van de Herv. Kerk, ds. J. P. Honnef, was aanwezig. OEGSTGEEST PADVINDERSMARKT IN PATRONAATSGEBOUW. Aangemoedigd door het succes van de Pavima, die in 1958 werd gehouden, or ganiseren de padvinders (sters) van Oegstgeest opnieuw een grote padvin dersmark t (PAVIMA II), thans op het terrein en in de zalen van het Patro naatsgebouw aan de Rhijngeesterstraat- weg 35, op donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 september a.s. De opbrengst zal worden gebruikt voor verbetering van de troephuizen en voor aanschaffing van nieuw materiaal, ter wijl bovendien een belangrijk deel ervan ten goede komt aan padvinders (sters), die in verzorgingstehuizen in Nederland verblijven. te preventieve werking van de waarschu wing uitgegaan. B. en W. zullen echter in overweging nemen of de betreffende verordening, die uit de bezettingstijd stamt gewijzigd dient te worden. De heer Tans stelde evenwel, dat de burgerlijke vrijheid zoveel mogelijk be waard dient te worden. Afgezien van de vraag of de overheid wel het recht heeft een verbod van zo'n algemene strekking te handhaven, was dr. Tans van oordeel, dat voor het grootste deel van de Maas trichtse jeugd een avondklok onnodig en zelfs ongewenst is. Het bericht van deze avondklok drong door tot vele bui tenlandse bladen. Zelfs kwam een Fran se radioverslaggever naar Maastricht om de opinie te peilen. Het bracht Maas tricht, zo zei de heer Tans, onnodig in discredlet. De raad besloot op dit ogen blik geen algemene discussie over deze kwestie te houden, maar het standpunt van B. en W. inzake de algehele wijzi ging van de politieverordening af te wachten. (Deze pagina ls ongecorrigeerd) MARKTBERICHTEN AALSMEER, 6 september. C.V. Cen trale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloe men: Gerbera per stuk 20-40, Lelies 36-50, Clematis 40-58, Rayonanten 35-60, Chrys. (kl.) 15-30, Fresia per bos 80-110, Ornltho- galum 30-50, Zinnia 20-41, Gladiolen 30- oO.Dahlla's (gr.) 25-55, ld. (kl.) 15-30. POTPLANTEN: grote pot; kleine pot: Adlanthum 50-63, Acnlmenes 125- 150, Aphelandra 150-220 80-100, Asple- nium 30-51. Azalea 100-150 25-32, Be gonia Semp. 60-85 25-35, Bladbegonla 50- 80 33-40, Cactussen en Vetplanten 100-200 10-37, Camp. Isophylla 100-120 50-75, Cro- ton 250-500 60-95. Cyclamen 320-470 100- 180, Cissus 130-300 40-48. Euphorbia Sp. 80-125 Ficus 180-360 Gemengde Planten 80-100. Hedera bont 150-175 40-60, Hedera Pittsburg 15-35, Kalan- choë 48-56. Marantha 38-42, Nephro- lepis 380-450 Primula Obconlca 100- 125 40-60. St.-Paulia 50-75, Phlloden- dron 400-600 ld. Scandens 45-55, Platycerium 200-380 75-160. Sclndapsus groen 60-65. ld. bont 80-90, Trades- eantla 40-65 15-25. Varens gemengd 38- 42, Bllberlgia 550-600 Passlflora 200- 260 Thumbergla 130-140 WOERDEN. 7 september. Kaasmarkt. Aanvoer 205 partijen. Notering: eerste kw. f 2 10 tot t 2.17, tweede kwal. t 2.tot "00. extra kwal. tot f2.65. Handel goed. Op deze Pavima zal een tentoonstel ling worden ingericht van poppen, die door H.M. de Koningin welwillend voor dit doel beschikbaar zijn gesteld. Met talloze attracties zal men zich niet alleen uitstekend kunnen vermaken, doch men zal ook prachtige prijzen er mee kunnen winnen. Evenals de vorige keer zullen op deze Pavima weer Surinaamse en Indische spijzen verkrijgbaar zijn. De padvindersmarkt is geopend op donderdag 8, vrijdag 9 en zaterdag 10 september, des avonds van 7.30-11.30 en bovendien zaterdagmiddag van 2.305.30 uur. De collecte voor de kankerbestrij ding, welke 2 en 3 september in Oegst geest werd gehouden heeft f 1117,12 op gebracht. INTREDE Ds. D. J. MODDERAAR. Ds. D. J. Modderaar, gereformeerd predikant te Rotterdam, zal op 18 sep tember zijn afscheidsprediking houden in Rotterdam en op woensdag 28 sep tember, 's avonds om 8 uur in de Ge- ref. Kerk worden bevestigd door ds. K. Smit van Voorschoten. f BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan. zn van W. J. Berguls en S. Roorda. Cornells L. A., zn van J. N. van Brecht en M. J. Th. Paardekooper, Conny, dr. van M. van der Werf en G. W. Kolder man. Bartholomeus P. J.. zn van B. Kraan en J. C. van der Melj. Johannes A. P.. zn van P. Appel en M. R. Steenbeek. Jacque line H. M. A., dr van G. J. Sips en E. J. M. van Montfort. Franclscus G. M., zn van H. L. Bokern en A. van den Burg, Catharlna J., dr van H. Ouwerkerk en <3. M. Dam. Ondertrouwd: L. J. van Aken en R. C. E. George. M. M. J. van der Lubbe en M. C. J. Hartogs. GetrouwdN. J. van Bemmelen, 28 Jr en J. J. M. H. Staps. 22 Jr, P. Cornellsse, 36 Jr en E. van der Meer, 25 Jr, Tr. J. Paar dekooper, 27 Jr en A. M. van Winden, 26 Jaar. Overleden: P. B. M. Stroijckens, 14 Jaar. zoon, P. A. van Leeuwen. 81 Jaar. echtge noot van M. E. Fransen. VOORSCHOTEN Spreekuur burgemeester Burgemeester L. de Kool zal in het vervolg in plaats van op donderdagoch tend op dinsdagmiddag van 24 uur spreekuur houden. P.V. „DE ZWALUW" De Postduivenvereniging „De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde, afstand plm. 134 km. Gelost 7.45 uur met z.w. wind. Aankomst eerste prljsduif 9.13.22 uur, snelheid 1514.73 meter per minuut. Aan komst laatste prijsduif 9.31.40 uur, snel heid 1269.53 meter per minuut. Uitslagen: J. J. Heyne 1; P. N. van Wissen 2; J. Roessen 3, 5; F. C. van Heusden 4; P. J. dHaens 6; A. G. Klei weg 7; P. Belt 8, 9; J. Pieterse 10. WASSENAAR DUIVENSPORT „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" „De Gevleugelde Vrienden" nam deel aan de wedvlucht vanuit Vilvoorde (Bel gië). Afstand pl.m. 130 km. In concours stonden 149 vogels, die gelost werden om 7.45 uur. Aankomst 1ste duif 9-15-40 u. Uitslag: J. H. M. Brouwer 1-45-7-8, W. C. van Beekum 2 ,R. L. Amie 3, J. M. Brederode 6, J. P. Brederode 9, W. C. v. Eek 10. PLUIMVEEVERENIGING „DE OUDE LEIDSCHE". In de zaal van café van Meizen hield de Leidse pluiimveevereniging ..De oude Leidsdhe" haar tafelkeuring voor de af deling konijnen. Keurmeester was de heer J. G. H. v. Bo6oh. Het aantal dieren was wat minder dan vorig jaar. dooh de kwaliteit was zeker niet Slechter. De voornaamste bekroningen waren: Mooiste dier. A-klasse. L. v. d. Plas met Witte Wener; idem B-klasse: D. v. Duyn met Alaska. Fraaiste In de grote rassen: A. H. Blom met Witte Vlaamse Reus; idem middenrassen: D. v. Duyn met Alaska; idem tekening: A. H. Blom met Hollander; idem Fr. hangoor: J. A. Otten; idem Vlaamse Reuzen: A. H. Blom ;idem Witte Weners, waarvan een prachtcollectie met zeer hoge predica- ten van de heren Soihaddé. van Doorn en v. d. Plas. Fraaiste Alaska's: D. v. Duyn ;idem Hollanders: A. H. Blom; idem Rijnlanders: F. v. d. Maiik jr. Maandag 10 oktober volgt een tafel keuring voor de afdeling hoenders, waarvoor zeer grote belangstelling be staat. GEVONDEN VOORWERPEN In augustus zijn de volgende voorwer pen gevonden: dasspeld, armband, para plu, herenhoed doos inh. schoenen, tas inh. badgoed, regenbroek, plastic net met inhoud, jopper, geldsbedrag, dames- vest, damespolshorloge, sleutels, kinder schoentje, tentharingen, herenregenjas, autostep, laarzen, schietlood, muntbil jetten, portemonnee, aktentas, jongens regenjas. plaid, jurk. contactsleutels, kinderwagendekentje, sjaal, herensokken colbertjasje, pakje inh. babykleren, vul pen, zonnebril, damesschoenen ihoog), bril, overhemden, meisjesmantel, broche, sigarettenaansteker, rijwieltas met inh., regenjas (plastic), bankbiljet, dames boodschappentas, leefnet, damescolbert- Jasje, schilderij, kogellagers, ringsleutel, steeksleutel, herenpolshorloge, dames badpak, rijwielpompje, nylon dameskou sen, schaaltje, boeken, scheermes, mandje. Terug te halen en inlichtingen te ver krijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, in gang poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 2 en 4 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden ver strekt. ZUIDERPARKSCHOOL In het gymnastieklokaal van de Stad houderslaan-school zal woensdagavond 14 september afscheid worden genomen van het hoofd van de Zuiderparkschool, de heer D. Kruithof. Tevens zal deze avond het nieuwe hoofd, de heer J. C. van Schaik, worden geïnstalleerd. KENNISMAKINGSTIJD CATENA De kennismakingstljd van de studen tenvereniging Catena zal aanvangen op vrijdag 16 september om 2 uur des mid dags ter sociëteit, Rapenburg 127. Eigenaar van Hannanverzamelde in twee jaar fortuin van vier miljoen gulden (Van onze Londense correspondent) De Londense beurs zit opnieuw met een overneming&schandaal en heeft de politie van de Londense City een volkomen op zichzelf staande politiemacht verzocht een onderzoek in te stellen. De zaak waar het om gaat is de „Hannan's Land Company, met een (papieren) kapitaal van zes miljoen pond (ruim 60 mil joen gulden) van de Londense financier Adrian Jacobs. Hannan's hield zich de laatste tijd bezig met het overnemen en opkopen van restaurants en aanverwante bedrijven door middel van aandelen-manipulaties. De aandelen van Hannan's, met een nominale waarde van 2 shillings (een gulden) stegen binnen de kortst moge lijke tijd tot zestien en een halve shilling, een stijging van niet minder dan 825 procent. Zakenavontuiir van jonge accountant Het beursbestuur, dat sinds het Ling- tang-overnemingsschandaal, dat de Lon dense financier Grunwald onlangs vijf jaar gevangenisstraf opleverde nu uiter aard alle overnemingstransacties zeer nauwkeurig in het oog houdt, vond deze stijging iets te verdacht. Op 6 juli ver bood het de verhandeling van Hannan- aandelen en begon een onderzoek naar de achtergrond van deze zaak. Het be drag waar het beursbestuur naar zocht is een tweeenhalfmiljoen gulden, afkom stig van overnemingstransacties. Gisteren kondigde het bestuur aan. dat „het onderzoek was voltooid en dat het bepaalde inlichtingen aan de city- politie had gegeven, zodat deze hande lend kan optreden als zij dit nodig acht". Het bestuur voegde eraan toe, dat het verbod van handel in de bedoelde aan delen gehandhaafd blijft. De fraude-afdeling van de City-politie zal nu ruim 60 effectenmakelaars in En geland en Schotland ondervragen over de transacties voor de. stopzetting. Zij wil onder meer weten wat de instructies waren, die de makelaars bij koop- of verkoopopdrachten voor Hannan-aande- len kregen. Jacobs, een 31-jarige accountant, heeft tot dusver nog geen bezoek van de po litie gehad .rnaar gisteren, na de ver klaring van het beursbestuur, zei hij be vreesd te zijn, dat dit wel eens het einde van zijn eerste zakenavontuur kon zijn. Aanvankelijk werkte Jacobs in de Lon dense City voor anderen, maar toen hij vond, dat hij voldoende wist over de beurs, de financiële wetgeving en ad ministratie, achtte hij de tijd gekomen zijn kennis ten eigen bate aan te wen den Hij nam de toen bijna failliete Han nan's Land Company over en bouwde deze in twee jaar tijd op tot de huidige miljoenenzaak, zij het dan dat deze mil- joenen vrijwel uitsluitend op papier (d.w.z. aandelen) berusten. Niettemin bracht Hannan hem In deze twee jaar een persoonlijk fortuin van ruim vier miljoen gulden. Niet omdat hij zo graag miljonair wilde worden, zei hij gisteren, maar omdat hij gemakkelijk wil leven en schilderijen kopen. Twee zeer dure auto's een Bentley Continental en een Alvis- sportwagen plus 75 Russel Flint-aquarel- len, bewijzen dat Jacobs althans wat dat betreft zijn droom verwezenlijkte. Jacobs beweert er geen idee van te hebben waarom de beurs deze actie te gen hem had ingesteld en dat hij alle gegevens over transacties, waarom het bestuur na de stopzetting had gevraagd, had verstrekt. Hij had dan ook verwacht, dat het bestuur de stopzetting zou op heffen omdat er niets onrechtmatigs was geschied. Maar hij beloofde tenslotte dat hij, wanneer zijn huidige maatschappij door deze beursactie ten gronde zou gaan. opnieuw zou beginnen en een nieuw fortuin vergaren. Weer kampioenschap machineschrijveii (Van onze Haagse correspondent) Het is dit jaar - op zaterdag 24 sep tember - voor de tiende maal, dat in de Houtrustrotonde te Den Haag de beste tvpistes en typisten van Nederland zul len strijden om het nationaal kampioen schap machineschrijven. Zy kunnen meedoen in een snelheids wedstrijd en in een nauwkeurigheids wedstrijd met als inzet de Babylon-wis- selbeker en nog enkele andere fraaie prijzen. De wedstrijden, die worden georgani seerd door de stichting Nationale Kam pioenschappen in Machineschrijven, hebben in de tien jaar van hun bestaan een grote omvang aangenomen. Oor spronkelijk kwamen de deelnemers al leen uit Den Haag, maar nu stromen z(J samen uit alle delen van ons land. In 1958 en in 1959 werd de snelheids wedstrijd gewonnen door mej. Trix Wee vers van de PTT in Rotterdam, het laatste jaar met 510 aanslagen per mi nuut. Dit jaar doet zy weer mee. De prijsuitreiking zal plaats hebben op zaterdag 1 oktober des middags om vier uur, eveneens in de Houtrustrotonde. Gerechtelijk onderzoek naar de Planta-ziekte De Justitie heeft thans een onderzoek naar enige schuldvraag Inzake het ver wekken van de netelroosachtige ziekte explosie in augustus geopend. In ge meenschappelijk overleg is besloten het gehele onderzoek bij de officier van Jus titie te Rotterdam te concentreren. Ge gevens van onderzoekingen, zoals bijv. door en vanwege het parket te Leeuwar den, zullen dus ter beschikking van de Justitie te Rotterdam worden gesteld. Voorts zijn de drie Nederlandse leden van de te vormen Nederlands-Duitse commissie van onderzoek naar de ver wekker van de „Planta-ziekte" zijn be noemd. Prof. P. Muntendam, directeur- generaal van de Volksgezondheid, deel de tijdens een persconferentie heden morgen mede, dat dr. B. V. Bekker, epi demioloog, hoofd van deze dienst bij Staatstoezicht op de Volksgezondheid, prof. E. H. Hermans sr. huidarts te Rot terdam en dr. J. H. Pannekoek, inter nist te Deventer hun benoeming in deze gemengde commissie hebben aanvaard. (Van onze Zwolse correspondent) i verklaring, weggenomen uit een kist. Een maand ggvanggnlsstrat eiste de waari" groentehandelaar zijn afval officier van Justitie gisteren voor de D? worstjes had hij uit de Zwolse rechtbank tegen een 44-jarige gehaald omdat de slager hem wachtmeester eerste klasse van de daarvoor toestemming had gegeven. Rijkspolitie uit Veessen (Ov-1. Hij wordt i 5?e slager had immers eens gezegd, j ervan verwacht een maal enkele bana- -A's de automatiek dicht is, loop dan Londen 10.59%10.60%New nen en meerdere malen een aantal >.77—3.77't ;Montreal 3.88%—3 worstjes te hebben gestolen. Het be langrijkste stuk in deze zaak is een rap- WISSELKOERSEN Amsterdam 7 september 1960. port. opgemaakt door een 42-jarige wachtmeester, die samen met verdachte de „bemanning" van de post Veessen vormde. Tijdens een van de nachtelijke pa trouilles was verdachte, volgens getuige, die tijdens de rechtszitting ook werd ge hoord. opeens komen aandragen met 4 bananen, waarvan hij er twee weggaf. Hij zei, dat hij ze van zijn vrouw had gekregen, verklaarde getuige. Een an dere keer' had verdachte een paar worst, jes, naar later bleek afkomstig uit een slagerij, waarvan de eigenaar ook een automatiek heeft. Al gauw is getuige gaan vermoeden, dat verdachte niet op een eerlijke wijze aan de worstjes en de bananen kwam. Hij is er over gaan spreken met zijn chef en die heeft het overgebracht aan de districtscomman dant van de Rijkspolitie te Apeldoorn. In opdracht van deze commandant heeft getuige zijn rapport geschreven. De verdachte ontkende schuldig te zijn aan diefstal van de bananen en worst jes. De bananen had hij, zo luidde zijn York ■■■■■■■■■Pi w „.„w,Pa- de slagerij". De slager kon zich van een rys 76 93%—76.984Brussel 7.54%— zo definitieve toeregging niets herinne- 17.54%; Frankfort 90.40—90.45; Stockholm ren. maar achtte het niet onmogelijk. 73 07^—73.12'^Zürich 87 48»87.53%; dat hij zoiets gezegd heeft. De groente- Milaan 60.74%—60.79%Kopenhagen handelaar zei dat hij inderdaad wel eens 547513^—54 bananen in de afvalkist heeft gegooid i wenen 14 61—14 maar die waren dan helemaal zwart en j13.21%. ongeschikt voor de handel. Volgens de verklaring van getuige waren de bana nen die hij van verdachte had gekregen uitstekend. Eerder had deze tijdens een verhoor door zijn commandant gezegd, dat hij van plan was geld voor de bana nen in de plaats te leggen. Op grond hiervan achtte de officier van Justitie diefstal bewezen. Uitspraak over veer tien dagen. Oslo 52.89%52.94*2 Lissabon 13.20% Kinderspelen en muziek Voor de aanvang van de jaarlijks in Warmond te houden kinder- en volks feesten was het weer niet alleen somber en triestig, maar een gordijn van regen deed het ergste vrezen en algemeen was men van mening, dat ditmaal de feesten letterlijk en figuurlijk in het water zou den vallen. De optimisten kregen echter gelijk, want na de overvloedige regenval kreeg het zonnetje de overhand en kon den onder zeer gunstige weersomstandig heden. de spelen ongestoord plaats vin den. Deze spelen vormen steeds 't hoog tepunt van de feestweek want de onge compliceerde wijze waarop de kinderen naar een prijsje dingen is hartverwar mend. Uitslagen De uitslag was als volgt: Vlaggetjesteken voor meisjes van 6 Jr: 1. M. Voordouw; 2. I. Juffermanns; 3. A. van Velzen; 4. T. Velema; 5. I. v. Dug- teren. Wie bouwt de eerste poort, voor Jon gens van 7 Jaar: 1. A. Meskers; 2. H. Kool; 3. J. van Winsen; 4. T. Haverkort. Eierenrace voor meisjes van 8 Jaar: 1. R. v. d. Meer; 2. T. Spruncken; 3. E. Koek; 4. E. van Ryn; 5. M. Leenen. Zaklopen voor jongens van 9 jaar: 1. J. van Winsen; 2. H. van Olden; 3. K. v. Huis; 4. G. Hartveld. Wasophangen voor meisjes van 10 Jr: 1. G. Koppers; 2. N. Landman; 3. V. v. d. Zeijl; 4. N. de Roolj; 5. T. Leenen. Houd je roer recht voor jongens van 11 jaar: 1. D. van Velzen; 2. M. Kraan; 3 D. de Vetten; 4. K. Roest; 5. R. ter Haar. Tonkruien voor meisjes van 12 Jaar: 1. T. Leenen; 2. P. Strijk; 3. C. Roest. Vlaggetjesteken voor jongens van 6 Jr: 1. P. Schoonderbeek; 2. H. Hoekstra: 3. Erik Roels: 4. A. Zoet; 5. J. van Leeuwen. Wie bouwt de eerste poort voor meis jes van 7 jaar: 1. Tineke Maatrigt; 2. N. van Rijn; 3. E. Walraven; 4. A. Versluys; 5. I. Schoonbeeg. Sluit de fles af: 1. L. Hage; 2. R. Smits; 3. B. Niekerk; 4. J. Willemsen; 5. P. Beugelsdijk. Slangenmensen: 1. H. v. d. Hulst: 2. W. Lödel; 3. T. de Vroomen; 4. E. Mes kers. Krabbenloop voor Jongens van 10 jaar: 1. G. Zwetsloot; 2. J. van Leeuwen; 3. R. van Grieken; 4. P. van Putten; 5. M. Meskers. Waterdraagster voor meisjes van 11 Jr: 1. N. Broxterman; 2. F. de Winter; 3. C. v. d. Zalm; 4. A. Prins; 5. E. Koppers. Sprletknuppelen voor Jongens van 12 Jaar: 1. W. van Velzen; 2. J. Zandvliet; 3. G. Landman; 4. P. v. d. Zon. Koekhappen voor meisjes van 13 en 14 Jaar: 1. C. van Egmond; 2. W. van Diest: 3. M. Zandbergen; 4. R. van Leuveren; 5 A. van Rijn. Naar het zwembad voor Jongens van 13 en 14 Jaar: 1. Th. Beugeelsdijk; 2. P. Bosboom; 3. K. Waasdorp; 4. W. Zilver- tand. Moeders wil ls wet voor meisjes van 15 en 16 jaar: 1. G. Broxterman; 2. T. Schavenmaker; 3. A. Paardekoper; 4. W. Beugelsdijk; 5. A. Moerkerk. Voor de ouderen waren kaart- en sjoel- bakspelen georganiseerd en ook hiervoor bestond grote belangstelling. De uitslag was als volgt; Sjoelbakken: 1. en 2. de heer Spaargaren en mevrouw Honders; 3. mevrouw Honders; 4. mevrouw v. d. Bent; 5. H. Vergeer. Kruisjassen: 1. C. van Stijn; 2. S. van Egmond; 3. N. Brugman; 4. J. Klein. Vrolijk feest Na afloop van de spelen begaf men zich naar het feestterrein waar een grote en gezellige drukte heerste. De feest stemming werd nog verhoogd toen door het plaatselijke muziekkorps een rond gang werd gemaakt door het dorp waar bij zich velen aansloten. Koning Boudewijn 30 jaar j Koning Boudewijn van België viert I heden zyn dertigste verjaardag. Van alle openbare gebouwen in het land wappert I de Belgische nationale vlag en in Brus sel en in Antwerpen liggen felicitatie- registers ter tekening. Het Brusselse blad „La metropole" schrijft naar aanleiding van de verjaar dag van de Belgische vorst dat de (Kon golese) gebeurtenissen van de afgelopen maanden de banden tussen het Bel gische volk en zyn koning nog hebben versterkt. ,De Koning heeft bewezen dat niets, dat het land raakt, hem vreemd is en dat hij elke dag, met een bewonde renswaardige nauwgezetheid, de zware taak van zijn grondwettelijke rol ver vult", aldus dit blad. Loemoemba vraagt hulp aan de Afrikaanse staten Loemoemba, de afgezette premier van Kongo, heeft in een brief aan de onaf hankelijke Afrikaanse staten om onmid dellijke militaire hulp verzocht, en van de Verenigde Naties geëist, dat zij de vliegvelden van Kongo vrijgeven en radio-Leopoldstad heropenen. De heer Loemoemba zegt in een brief aan de vertegenwoordiger van Hammarskjóld in Kongo, dat de maatregelen ten aanzien van de vliegvelden en het radiostation „een schending van de soevereiniteit van de Republiek Kongo" zijn. „De regering kan dergelijke maatregelen niet langer aanvaarden". De opperbevelhebber van het Kongolese leger, generaal Loen- doela, zou gisteren geen toestemming hebben gekregen op het vliegveld van Leopoldstad te landen en hebben moeten terugkeren. DAF-FABRIEK IN SPANJE Van Doorne's aanhangwagenfabrlek N.V. is begonnen met de fabricage van aanhangwagens en opleggers in Spanje. Hiertoe is samen met de DAF-importeur in Spanje een nieuwe naamloze vennoot schap opgericht, de ,DAF Sociedad Anonima Espanola", aldus deelt de on derneming in Eindhoven mee. De nieuwe DAF-fabriek ligt 12 kilo meter buiten het centrum van Madrid, vlakby het vliegveld Barajas. Het ls de vijfde vestiging van de Eindhovense automobielfabriek in het buitenland. Er zijn reeds vestigingen in België, West- Duitsland, Zweden en de Verenigde Staten. BEURSOVERZICHT Internationals aangeboden Amsterdam. 7 september By een tamelijk levendige affaire, voor al begin beurs, werden de internationale waarden vanmiddag door het publiek aangeboden. Aangezien tegenover dit aanbod bijna geen kooporders aanwezig waren, gaven de eerste noteringen voor deze aandelen belangrijke koersverliezen te zien. De hoofdoorzaak moet gezocht worden in Wall Street, waar de Neder landse hoofdfondsen gisteren flauw slo ten. Ook de Westduitse beurzen waren lager zodat ook van die zijde voor Am sterdam geen stimulans uitging. De ver kopen van vandaag houden voor het grootste gedeelte winstnemingen in. Op het lagere niveau werd steun geboden voor buitenlandse rekening, speciaal voor Hoogovens, Philips en Unilevers, waar door het koerspeil voor deze fondsen la ter wat hoger kwam te liggen. Aku's le den een eevoelig koersverlies van 12 pun ten op 542. zakten daarna verder in tot 538% om de markt op circa 542 te ver laten. Philips opende bijna 40 punten la ger op 1287, doch kon zich herstellen tot 1296. Unilevers daalden aanvankelijk van 846 tot 842 en liepen daarna op tot 848. De vorige slotkoers was 861%. Hoog ovens hielden zich zeer goed bij een koers van 910 na een hoogste koers van 915 en een laagste koers van 903. Giste ren sloten deze stukken op 917%. Aan delen Kon. Olie gaven op f. 125.20 een koersverlies te zien van circa f. 1.50. De ze koers is de laagste sedert maanden. Het is begrijpelijk, dat ook de scheep vaartwaarden het vanmiddag niet kon den houden. Deze fondsen gaven door elkaar een koersverlies te zien van circa 3 punten. Van de leidende cultures open de Deli f.3,50 hoger op f. 185, doch daal de daarna tot f. 182,50. Amsterdam Rub bers 1% punt hoger op 114, daarentegen HVA's bijna 2 punten lager op 150. Van de staatsfondsen lag alleen de staffellening gevraagd in de markt. De handel in deze sector was uiterst gering. De 4%% lening (vijfde lening) bank voor Ned. Gemeenten groot f100 miljoen, waarvoor gisteren de inschrijving open stond. is een groot succes geworden. De lening werd .aldus de beurs, bijna tien maal overtekend. Ook de 4%-lening ge meente Dordrecht van gisteren was een flink succes. De lokale waarden gaven merendeels geringe tot ruime koersver liezen te zien hoewel de omzetten be perkt bleven. Prolongatie 3%%. BEURS VAN AMSTERDAM Woensdag 7 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned. '58 4% 100H 100H Ned. '59 4% 100U 100% Ned '60-1 4% 10012 100% Ned. '60-11 4% 100H 100% Ned. '59 4% 98H 98% Ned. '53 3% 95A 95% Ned. Grtbk obi. 3% a %81 79%GB Ned. '47 3%-3 94 94AGL Ned. '51 3% 96% 96A Ned. '53 3% 94% 94% Ned. '56 3% 94A 94% Ned. '48 3V« 88% 87% Ned. bel. cert. 3Y4 87% Ned. '50 3% 88% 87% Ned. '54 3V* 89% 89% Ned. '55-1 3% 89% 89% Ned. '55-11 3V4 92% 92 Ned. '37 3 90% 90% Ned. doll. in. 47 3 89% 90 Ned. Inv. cert. 3 98 98A Ned. *62-'64 3 99 99 Lndië '37 3 97A Indië '37-A 3 94 94% Ned. grtbk. '46 3 91% Ned. wcn.b.l. '57 6 110% 110 Ned. won.b.l. '58 4% 99% 9912 ACTIEVE AANDELEN 2ultuurbank32% 32 Nat. Handelsbank 193 GB 188 Ned Handelml) 329% 324 Amst Rubber 112% 114 H.VA 151% 150 Senembab 527 526 AK.Ü 555% 538% Berkei's Patent (v400 GB 394 Calvé Delft cert 840 825 Dell MIJ en (Ver.) 181.75 182.50 Kon Pap v Gelder 353 GB 352% Hoogovens eert 917% 909 Mtlller en Co NJ3 445 GL 437% Ned Kabelfabr 710GB 688 Philips 1324% 1283 Philips pref 350 344 Unilever 861% 845% Wilton Feyenoord 215 212 Blllton 2de r 473% 469% Dordtse Olie gew 608% 601 %GB Kon Olie (f20.-) 128.40 127 Idem (50 f20.— 126.70 125.30 Holl Amer UJn 156% 154.% Java China Paket 165 161 KL.M 103.50 104 Kon Ned Stmv Mil 203 198% Kon Paket My 145 143 Stoomvaart My Ned 178 177 Nlevelt Goudr eert 156% 156% v Ommeren eert 323 311 Kon Rott Lioya 163 GB 159 Ned Scheepv Unie 160% 159 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 (3%j 3 94% idem '48 (3%) 94% 94% R'daro -52-1 (4%) 98% ld ld "37 I-n (3%) 95% Z.-Holland -56 (4%) 29 Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. «58 (5%) 104% 105 id. NWB -52 (4%) 97A Industr. Obligaties Philips Doilarlng *51 95 Premieleningen A'dam *53 3 100% 101 A'dam *51 I 2% 86% 86% A'dam '56 1 2%.... 80 80% A'dam '56 H 2% 88 88?4 A'dam '56 m 2% 88 88% Eindhoven '54 2% 81 81 Enschede *54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 87 87% Idem n 2% 86% 87 B R'dam '52 I 2% 86% B 883 Idem n 2% 88 88B Idem '57 2% 99% 97% Utrecht '52 2% 90% 86 Z.-Holl 1957 2% 95H 96 L NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Rooeco 248 247 Amst Bank 420 430 HBU eert 245% 241% Rott Bank 360 358 Twentsche Bank 325 327 Industrie Ondernemingen Albert Heyn489 491 Borsumy 60% 60% K N Edrnet A-AA 104 Idem prei wd 106 104 Slectroiasml] 387 Kon Neo Orofsm 189 185 Holl Constructie 596 589 Ing oui v Bouwnhv 280 L 275 Internaao 160 160 Int Kunststof! Ind 67% 67% Leidse Wolspinnerij 585 L 586 L Rott Droogdok MU 705 699 Slkkens Groep 940 947% Ver TouwtabrtekeD 375 366 Walvisvaart 113 112% Wernlnk's Betonm 165% 168% Van Wijk en Heringa 122% 121 Zaalberg 138% Spoorwegen Del) Spoorweg Ml) 5 Amertk fondsen Canadian Pacific R 23% Intern Nickel 54% Anaconda 51% Betniehero Stee] 43% Cities Service 44% General Motors 44% Kennecott 81 Republic Steel 59% Shell OU 65 Union PaciDc 26% Un. States Steel 79% 23 A 54% 50 t» 421 i 43% 44% 80% 59% 63 26A 78%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11