•i- ia.75 Peek&Cloppenburg Wat is het verschil tussen de „gele" en „groene" kaarthouders? O.a. Promenade-orkest en Sleeswijkrevue Leerlingen Driebergs Instituut stalen lood en de examenopgaven elke woensdag jongensmarkt TERLENKA PANTALONS 17." Roofoverval op bediende van een benzinepompstation bij Moerdijk Volksuniversiteit K 0 Mislukt overleg over intrekking prijzenbeschikking bouwbedrijf Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 6 september 1960 Tweede blad no. 30144 Velerlei activiteiten van K. en O. TL Wat Is nu eigenlijk het verschil tussen „gele kaarthouders" en „groene kaart houders?", zullen ongetwijfeld velen zich nog wel eens afvragen. Althans: er jchijnt hieromtrent dikwijls misverstand te bestaan. De „gele kaarthouders" zijn de leden van K. en O., die niet werkzaam zjjn bjj een subsidiërend bedrijf of kantoor. Zij geven zich rechtstreeks en persoonlijk bij het K. en O.-bureau als lid op (de geringe lidmaatschapsprijs is, ondanks de gestegen kosten nog steeds op het oude niveau gehandhaafd!) en zjj betalen ais entreeprijs de kostprijs van voorstellingen, concerten, cursussen enz. De „groene kaarthouders" zijn zij, die profiteren van de subsidies van werk gevers, die K. en O. jaarlijks met een financiële bijdrage steunen. Deze subsidies |^bruikt K. en O. om de toegangsprijzen voor de personeelsleden van de aange goten bedrijven aanzienlijk te verlagen. Die personeelsleden geven zich voor het ■dmaatoehap op aan de contactpersoon, die K. en O. in elk subsidiërend bedrijf heeft Deze meer dan 150 contactpersonen vervullen dus wel een uiterst belang rijke functie in het ganse K. en O.-apparaat. Zij verrichten al hun werk geheel belangeloos! De personeelsleden/groene kaarthou- lers verkeren wèl in een bevoorrechte witteimmers, zij betalen niet alleen uere entreeprijzen, maar krijgen bo- fodien hun toegangskaarten besproken hun bedrijf of kantoor uitgereikt. [Bovendien kunnen zij ook van alle Mere K. en O.-actlvitelten profiteren, bar dan moeten zij evenveel betalen de „gele kaarthouders" van K. en L nJ. de kostprijs. Het werk, dat K. en O. voor de .groe- kaarthouders" verricht is van groot al-pedagogisch belang en wordt van ls groter belang, nu de z.g. nuttige e tijdsbesteding" meer en meer in èt centrum van veler aandacht komt I staan! Een alleraardigst geïllustreerde folder Dder de titel „Laat Je niets wljsma- fen" is aan dit werk voor de .groene ^rthouders" gewijd. De sectie Toneel presenteert voor hen Ier series. De Nederlandse Comedie pent het seizoen met het blijspel ..Cy- fienne" met in de hoofdrollen Mary (resselhuys, Joan Remmelts en Allard an der Scheer. [Voorts verlenen aan deze series werking de Toneelgroep Theater trvember), de Toneelgroep Ensemble J—ïarl) en het Rotterdams Toneel ■t> pz-g. „populaire" concerten worden ver- ïd door het Rott. Phllh. Orkest i di mt Eudard Flipse) met als soliste f pianiste Martha Argerich, het Resi- taüe-Orkest (dirigent Willem van Ot- rioo) en als solist de violist Theo Olof, mede het van de radio bekende Pro- ide-Orkest onder leiding van Bene- t Silbermann. De aan dit laatste con- meewerkende twee solisten zijn onbekend. Bovendien kunnen de me kaarthouders tegen dezelfde sterk Officiële publikaties ONTEIGENING (GEVOLGE DE WEDEROPBOUWWET De Burgemeester van Lelden brengt ter ■doening aan het bepaalde b(J artikel 10. 4, der Wederopbouwwet, ter openbare muls, dat ln verband met een voorge- ttnen onteigening ten name van de ge- Bente Lelden van eigendommen, gelegen ■n de Morssingel en aan het Pleter Hui- ftshof, kadastraal bekend gemeente "den, sectie L, nos. 1605, 1606, 1300 en Ptle A. nos 731, 730, 729. 728, 727, 1280, «9, 1278. 1277, 1276, 1275 en 1261, waar- *r de beschikking moet worden verkre- m ter uitvoering van het Wederopbouw- m Lelden Stationsplein en omgeving, irzlening 1960, vastgesteld bij besluit van Raad der gemeente Lelden, d.d. 9 lebr. W. no. 49, met ingang van 8 september >0, gedurende drie weken op de Secreta- van die gemeente, afdeling Openbare ïken. kamer 111, voor een leder ter ln- zal liggen een uitgewerkt plan van igenlng van genoemde eigendommen de overige ln artikel 10, lid 3, der leropbouwwet, genoemde stukken. 'Iden, 6 september 1960. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT ONTEIGENING (GEVOLGE DE WEDEROPBOUWWET De Burgemeester van Lelden brengt ter «doening aan het bepaalde bij artikel 10, 1 4, der Wederopbouwwet, ter openbare puls, dat ln verband met een voorge- «nen onteigening ten name van de ge rente Lelden van eigendommen, gelegen ju de Morssingel en aan het Pleter Hul- «tshof, de Rijnsburgerslngel en de Sta dsweg, kadastraal bekend gemeente «den, sectie L, nos 1301 en 1304, sectie ;Uos 1106, 1105. 708, 705, 704, 703, 702. ®0. 1274. 1273. 1271, 1270, 1269, 1267, K. 1264. 1262, 1255, 1254, 1253, 1252, 1251, 711. 712, 713, 714, 716, 718, 719. JJ. 722. 723. 725. 726, 983, 1036. 1331, 1304 '05. 1306. 1307, 805, 806, 807, 795 en 796, «tie L. nos 1508 en 1505, waarover de «chlkking moet worden verkregen ter •tvoerlng van het Wederopbouwplan Lei- Stationsplein en omgeving, herziening '60, vastgesteld bij besluit van de Raad f gemeente Leiden, d.d. 9 febr. 1960, no. met Ingang van 8 september 1960, ge- Rende drie weken op de Secretarie van e gemeente, afdeling Openbare Werken pier lil, voor een leder ter inzage zal igen een uitgewerkt plan van ontelge- ng van genoemde eigendommen met de *r'ge ln artikel 10. lid 3. der Wederop- Juwwet. genoemde stukken. Delden, 6 september 1960. De Burgemeester voornoemd F. H. VAN KINSCHOT Karakteristieke opname van Wim Kan, die met zijn programma „Laat je niets wijsmakenzal optreden voor de leden van K. en O. gereduceerde prijs nog de concerten van de gele kaarthouders (de „Meesterserie") bijwonen. De groene kaarthouders wordt voorts een serie bijzondere voorstellingen aan geboden. Wü releveren o.a. dat Wim Kan met zijn volledig A.B.C.-cabaret voor hen in oktober optreedt met zijn succespro gramma „Laat je niets wijsmaken" en dat er in april nog een cabaret- en variétéprogramma onder de titel „Ster renregen" komt. Daaraan zullen bekende radio- en variété-artiesten meewerken, zoals Henk en Teddy Scholten, Willy Alberti. Bueno de Mesquita en vele an deren. Bovendien krijgen ook de groene kaarthouders gelegenheid de nieuwste Sleeswijkrevue met Willy Walden en Piet Muyselaar (eertijds Snip en Snap) te zien, welke voorstelling gegeven wordt in het Gebouw voor K. en W. te Den Haag. Ook kunnen zij zien de Musical ,My fair Lady" in het Theater Carré te Amsterdam. Gelijk gezegd, kunnen de groene kaarthouders, behalve deze speciale ge subsidieerde voorstellingen, ten over vloede gebruik maken van al het overige K. en O. werk, maar dan tegen de normale prijzen. Alle overige gedetailleerde bijzonder heden kunt U vinden ln het uitgebreide programmablad, dat het kopen van dure programma's op concerten en voor stellingen tot een overbodige aangele genheid maakt! BEDRIJFSONGEVAL BIJ HCW Gisterochtend ie op het terrein van de HOW de 65-jarige aanpikker, de heer E. J. Hillebrand, wonende aan de Schel penkade, bij het verrichten van werk zaamheden getroffen door het losschie ten van een Ijzeren haak van een hijs installatie. De man liep een lichte her senschudding en een kaakfractuur op. De EHD vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. De politie heeft een. 22-jarige schil der aangehouden, verdacht van chan tage. BRANDJE IN KELDER Gisteravond omstreeks acht uur zijn in ©en kelder van een perceel aan het Ch. de Bourbonhof twee koffers en enige kledingstukken verbrand. Vermoe delijk is de brand ontstaan door het wegwerpen van een brandende sigaret door het traliewerk van het geopende kelderraam. De brandweer heeft het vuur niet een nevelspuit gedoofd. Bij deze brand zijn tevens twee telefoon kabels doorgebrand. Advertentie Meer uit bravoure dan geldgebrek Drie jongelui tot gevangenis veroordeeld (Van onze Utrechtse correspondent) Drie bedremmelde oud-leerlingen van het Driebergse Instituut voor de Auto handel stonden gistermiddag nerveus met de handen op de rugspelend voor de groene tafel van de Utrechtse politie rechter mr. Van Holthe tot Echten. Niets was meer over van het bravoure, waarmee zjj tezamen lood stalen van het dak van een voornaam landhuis en waarmee twee van hen in het holst van de nacht in juli examenopgaven van het instituut ontvreemdden. Het waren drie jonge mannen, die zichtbaar onder de indruk waren van de preventieve hech tenis van 23 dagen, die zij reeds hadden ondergaan. De officier van Justitie mr. Van den Berg en de politierechter waren echter niet onder de indruk van het feit, dat het Amsterdamse Hof kort geleden be sloot de jongelui in vrijheid te stellen. De officier eiste tegen de 19-jarige Delf tenaar, die alleen terecht stond voor diefstal van lood van het landhuis La Foret in Driebergen, twee maanden met aftrek van voorarrest. Het restant van de straf wilde de officier voorwaardelijk toegepast zien, met een proeftijd van twee jaar. Mr. Van Holthe tot Echten veroordeelde hem conform de els. Nog zwaarder Tegen een 24-jarige scholier uit Drie bergen en een evenoude Hagenaar eiste de officier een zwaardere straf. Zij wer den verdacht van de inbraak om de exa menopgaven te pakken te krijgen. Drie maanden met aftrek, de rest voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde beide jon gemannen tot twaalf weken met aftrek van hun 23 dagen voorarrest. Van de resterende 49 dagen zijn er 42 voorwaar delijk en 7 onvoorwaardelijk. Alle drie de verdachten zijn tegen het vonnis in hoger beroep gegaan. Hun advocaten ad viseerden zulks. De officier van Justitie vond zowel het wegnemen van de examenopgaven als de looddiefstallen ten nadele van jhr. Van Loon van het landgoed La Foret zonder meer ordiniaire diefstallen met inbraak. Het stelen van het lood had den de jongens meer uit bravoure dan uit geldgebrek gedaan. Zij konden ge makkelijk aan geld komen. De Drieberg- se scholier is een zoon van een bankdi recteur. de Hagenaar een zoon van een gepensioneerde onder-directeur van een van Nederlands grootste oliemaatschap pijen en de Delftenaar komt eveneens uit een welvarend milieu. De Hagenaar had zelfs van zijn vader een auto in bruikleen, die hij bij het vervoer van het lood gebruikte. In twee keer reden de jongens een partij van meer dan 200 kilo naar Den Haag, waar zij het voor ruim 100 gulden aan opkopers verkoch ten, zo bleek uit de verklaringen op de rechtzitting. Het geld is in café's opge maakt. Leider De jongeman uit Driebergen heeft in beide zaken - van de looddiefstal en de examenopgaven - een ietwat overheer sende rol gespeeld, meende de Officier van Justitie. Omdat hij in zyn nog jon ge leven o.a. in een Japans concentra tiekamp al veel ondergaan had, wilde de officier hem toch geen hogere straf ge ven dan zijn schoolgenoot, die een min der belangrijke rol speelde. De jongens waren, zoals zij bekenden, via het dak van het Instituut ingeklom men en vonden in de kamer van de di recteur bijgelicht door lucifers de exa menopgaven. De advocaat van de jeugdige leider, mr. Boer. wees op de moeilijke jeugd van zijn cliënt, vooral tijdens de tijd in het Japanse concentratiekamp had hij nooit met normen van het leven kennis gemaakt. Omdat het op het ogenblik goed met hem gaat pleitte de advocaat voor een voorwaardelijke straf. Deze Jongen mag niet meer de cel in, zei mr. Boer. De advocate van de Haagse jongen, mej. mr. Kousemaker ging in op het feit, dat de examenopgaven niet eens met 5 extra „plus"punten smal model zonder zoom met stofceintuur met ritssluiting dubbel versterkte zakken nieuwste modekleuren speciale J.M. prijs 1 10 jaar 14 Jaar 7S (kleine stijging per maat) in een gesloten en verzegelde enveloppe bewaard werden, zelfs de kast was niet afgesloten. Het misdrijf van de looddief stallen werd volgens haar begaan slechts uit sportiviteit en bravoure. Zijn vader kon hem geld genoeg geven, zei mr. Kousemaker. Zij kon het niet anders zien als een stunt die onder examen spanning was begaan. Het vorige jaar waren er ook al eens examenopgaven uitgelekt, zei mr. Kousemaker, maar toen is er geen aangifte gedaan. Maar toen er een grote mond tegen iemand van het bestuur van het Instituut werd gegeven ging men aangifte doen. De diefstal werd pas ontdekt toen twee leerlingen met onwaarschijnlijk hoge examencijfers uit de bus kwamen, stelde mej. Kousemaker. Slecht gekozen tijdstip (Van onze Rotterdamse correspondent) In de nacht van zondag op maandag hebben twee tot nog toe onbekend ge bleven mannen een roofoverval gepleegd op de bediende van een benzinestation op enige honderden meters van de Moer- dtfkbrug, aan de Rijksweg Moerdijk- Leids Kantongerecht Drie processen-verbaal over een afstand van één kilometer Advertentie Nóg geen lid van de Vraagt dan het jaarprogramma aan: PLANTSOEN 25 - TELEF. 31841 Universitaire benoemingen Mi.v. 1 augustus Jl. is bij K.b. van 16 aug. wederom benoemd tot secretaris bij het college van curatoren der Rijksuni versiteit te Leiden mr. N. F. Hofstee. Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen is opdracht verleend: aan J. A. de Vries, leraar aan het Lo- rentzlyceum, te Eindhoven, om voor het tijdvak van 19 september 1960 t.e.m. 17 september 1961 in de faculteit der lette ren en wijsbegeerte aan de Leidse Uni versiteit onderwijs te geven in de didac tiek van de Duitse taal- en letterkunde: gerekend van 1 juli 1960 tot wederop- zeggens, aan mevrouw E. S. Alban— Troost, wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de farmacie aan de Leidse Universiteit om in de faculteit der wis- en natuurkunde aan deze Universiteit onderwijs te geven in de elementaire scheikundige analyse; aan H. J. Jacobs, rector van het open baar Daltonlyceum te Voorburg, om met Ingang van 1 september 1960 tot weder- opzeggens in de faculteit der wis- en na tuurkunde aan de Leidse Universiteit on derwijs te geven in de didactiek der wis kunde: aan dr. F. L. Bastet om aan de Leidse Universiteit met ingang van 1 september 1960 tot wederopzeggens in de faculteit der letteren en wijsbegeerte onderwijs te geven in de klassieke archeologie. Bij onderscheidene beschikkingen van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn alsnog benoemd: aan de Leidse Universiteit: gerekend van 1 Juli 1960, tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar voor de tropische hygiëne dr. A. G. Audier, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse: voor het tijdvak van 1 mei 1960 tot en met 30 april 1961 tot wetenschappelijk ambtenaar bij de faculteit der genees kunde gedetacheerd bij de theoretische biologie J. C. Smit. thans assistent: voor het jaar 1960 tot wetenschapellik ambtenaar voor de natuurkunde A. R. Miedema, thans assistent. Gisteren bleek weer overduidelijk, dat ook in het kanton-Leiden helaas nog geen merkbare afname is waar te nemen van het aantal ernstige verkeersovertre dingen. Vooral tüdens de middagzitting van de plv. kantonrechter, mr. W. de Koning, met als officier, mr. J. A. L. Brada. was de categorie „ernstige-geval- len" sterk vertegenwoordigd en waren de vonnissen niet bepaald mild. Een 40-Jarige Leidse beroepschauffeur stond terecht, omdat hij over een af stand van nauwelijks één kilometer drie processen-verbaal had opgelopen. Ver dachte verleende met zijn vrachtauto op de hoek Rapenburg-Langebrug geen voorrang aan een politie-auto. vervolgde rustig zijn weg, haalde op de Nieuwe Beestenmarkt twee wielrijders in en be gaf zich daatoe zover op het linker-weg- gedeelte. dat een tegenligger „de stoep op moest" om een aanrijding te voorko men, waarna verdachte om verder on heil met tegenliggers te voorkomen de kant van de wielrijders weer opzocht, één van hen „op de bumper nam" en enkele meters verder weer op de straat smakte. Verdachte had weinig of niets tot zijn verdediging aan te voeren en gaf de drie overtredingen zonder meer toe. Nadat de officier drie boetes van respectievelijk f30. f45 en f45 subs. 24 dagen in to taal. alsmede de onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van 3 maanden had geëist, verzocht verdachte t.a.v. de rijbevoegdheid uiter ste clementie in verband met zijn be roep De plv. kantonrechter vonniste met f.25 subs. 5 dagen t.a.v. de voorrang en voegde de twee andere overtredingen te zamen en vonniste deze met f. 125 subs. 25 dagen, doch liet ditmaal het rijbewijs nog buiten het geding met de verwach ting ,dat verdachte genoeg leergeld heeft betaald. Een wonder „Verdachte hoort voorlopig niet met zijn auto op de weg thuis, aangezien zijn wijze van rijden dermate roekeloos was. dat het mensenlevens had kunnen kos ten." aldus de officier in zijn requisitoir tegen een niet verschenen 25-jarige Leidse student, die in een hevige, alle uitzicht belemmerende slagregen op de Provinciale weg onder Oude-Wetering ruim 90 km per uur reed en een voor hem rijdende auto inhaalde terwijl een tegenligger reeds dicht was genaderd. Een frontale botsing volgde. Gezien de materiële schade was het een wonder, dat er geen doden vielen. De eis was dan ook f. 100 subs. 20 dagen, alsmede de ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van één jaar. Vooral het feit, dat verdachte destijds tegen de politie had verklaard: „Zelf zag ik in mijn hande lingen geen enkel gevaar", werd hem ernstig aangerekend. Het vonnis luidde f. 100 boete subs. 20 dagen en de Intrek king van het rijbewijs voor de tijd van 6 maanden. len juist op het moment, dat een andere vrachtauto bezig was hem in te halen en reeds naast hem reed. De vrachtauto werd de berm ingedrukt en sloeg finaal over de kop. Verdachtes auto kreeg ook „een zet" en de beide wielrijd- sters konden ternauwernood aan de rondvliegende lading kisten en potten inmaak ontkomen. Een van hen werd licht gewond aan de schouder. Behoudens de niet geringe materiële schade liep alles nog betrekkelijk goed af. De officier noemde het een zeer ern stige verkeersfout. hetgeen verdachte destijds tegen de politie volmondig had toegegeven. De eis was f.75 boete subs. 15 dagen en de voorwaardelijke intrek king van het rijbewijs voor de tijd van 3 maanden, met een proeftijd van 2 jaar. Met het oog op zijn beroep vroeg ver dachte uiterste clementie met het gevolg, dat het vonnis zich bepaalde tot f. 100 subs. 20 dagen en een ernstig vermaan. Geen schuldbewustzijn Op 8 mei Jl. verleende een 60-jarige handelsagent uit Warmond met zijn au to op de voorrangskruising nabij de Laan van Oud-Poelgeest geen voorrang aan een bromfietser, die tengevolge hiervan over de motorkap van de auto sloeg en met een hersenschudding, waarvan hij de gevolgen nog niet geheel te boven is. moest worden opgenomen. Hoewel de plv. kantonrechter dit. een reden temeer vond om extra voorzichtig te rijden, meende verdachte dat het slechte uit zicht ter plaatse hem parten had ge speeld. Bovendien had de bromfietser z.i. wel wat meer kunnen uitwijken, dus kwam niet de gehele schuld op hem neer. Dit gebrek aan schuldbewustzijn werd verdachte zeer ernstig aangerekend, daar de magistraten zijn schuld juist zeer hoog aansloegen. Het vonnis luidde dan ook, conform de eis f. 100 boete subs. 20 dagen. Analoog Breda, aan Brabantse zijde. Een van de twee mannen sloeg de 17-jarige pomp bediende G. van Geel uit Lage Zwaluwe op het hoofd en nam zijn tas met f 170 wisselgeld mee. De overvallers hadden het tijdstip van de roof slecht gekozen want kort tevoren had de beheerder van het station, de heer Visser, de in komsten van die dag, ongeveer f3.000, afgedragen aan de eigenaar. De bediende Van Geel had die nacht dienst. Om middernacht was de beheer der naar huis gegaan, zodat de jonge man alleen achterbleef. Hij had reeds enige klanten geholpen toen, omstreeks half twee, twee mannen verschenen met een benzinebusje. Ze waren niet erg spraakzaam. Onverwacht Want ze reageerden niet op de groet van de pompbediende. Een van de mannen mompelde alleen „benzine" en hield de bediende het busje voor. Terwijl Van Geel het busje vulde, dat een van de mannen vasthield, liep de ander wat rond en nam het interieur van het sta tion in ogenschouw. Aan de sleutel van een kast hing de geldtas. Tijdens deze wandeling was de tweede man achter de pompbediende gekomen. Onverwachts gaf hij hem met een hard voorwerp een slag op het achterhoofd. Vervolgens rende hij naar binnen, greep de tas en met de andere overvaller zette hij het op een lopen naar een auto, die onge veer honderdvijftig meter verder in de richting Breda, met gedoofde lampen stond geparkeerd. Enige seconden later stoof de wagen, nog steeds met gedoofde lichten, weg in zuidelijke richting. Het had er alle schijn van, dat de mannen in paniek vluchtten, geschrokken van hun daad, want ze verzuimden de tele- Mr. G. C. D. baron van Hardenbroek is in Utrecht overleden Zoals wij nog in een deel van onze oplage van gisteren hebben kunnen be richten, is gisteren in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overleden de grootmeester van het Huis der Koningin, mr. G. C. D. baron van Hardenbroek. Baron Van Hardenbroek werd op straat in Utrecht onwel en is door de GGD naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd. Na aankomst overleed hij. Baron Van Hardenbroek werd op 17 februari 1902 geboren. Hij studeerde rechten in Leiden, waar hij praeses van het Collegium van het Leids Studenten Corps was. Op 1 mei 1946 werd hij be noemd tot thesaurier van de Koningin en tot kamerheer in buitengewone dienst. Zijn benoeming tot opper-ceremonie- meester en grootmeester van het Huis der Koningin volgde op I mei 1947. De functie van opper-ceremoniemeester heeft baron Van Hardenbroek tot 1 fe bruari 1955 vervuld. Wegens toenemende werkzaamheden werd hem op zijn ver zoek op de meest eervolle wijze ontslag verleend. Baron Van Hardenbroek is, voor hij aan het Hof kwam. directeur geweest van de Nederlandse Handelsmaatschap pij te Zwolle. Voorts heeft hij zitting gehad in verschillende waterschapsbe sturen. foon onklaar te maken, het enige com municatiemiddel in deze afgelegen streek. Toen de pompbediende van de eerste schrik bekomen was alarmeerde hij de eigenaar van het benzinestation en de Rijkspolitie. Geen Nederlanders Men vermoedt, dat de overvallers geen Nederlanders zijn, omdat ze angst vallig vermeden te spreken. Voor alle zekerheid zijn onmiddellijk de grenspos ten van de overval op de hoogte gesteld. Dat de pompbediende slechts een klap op z'n hoofd heeft gehad, dankt hij, volgens zichzelf, aan de omstandigheid, dat de tas aan de sleutel hing. Normaal dragen pompbedienden hun tas om de schouder. In dat geval zou hij er waarschijnlijk erger aan toe zijn geweest, voordat hij de tas had moeten prijsgeven. Van Geel kon de politie een vaag sig nalement geven van de bandieten. Hij schatte hen op veertig jaar, goed ge kleed en beiden droegen een hoed. Ze waren allebei wat gezet. Reeds geruime tijd voordat de overval plaats vond, stond op enige afstand van het benzinestation een auto geparkeerd. Eerst met brandende lichten en later in het donker. Het is niet zeker, dat dit de auto van de overvallers is geweest. in te trekken. Zowel tijdens deze be spreking als in die welke hierna op 27 augustus en heden werden belegd, kon geen overeenstemming worden bereikt. Inmiddels heeft het georganiseerde bouwbedrijf nog steeds geen antwoord op de door de raad van bestuur bouw bedrijf dd. 22 juni jl. gestelde vragen. De voorbereidingen voor het aan vechten van de prijzenbeschikking wor den onverminderd voortgezet". Over de kop Een 25-jarige beroepschauffeur uit Noordwijk week met zijn vrachtauto op de Gooweg onder Noordwijk naar links uit teneinde twee wielrijdsters in te ha- De zaak tegen een 35-jarige beroeps chauffeur uit Ossendrecht was vrijwel analoog met de zaak. welke even tevoren tegen de Noordwijkse beroepschauffeur diende. Verdachte haalde nl. om in te halen, eveneens naar links uit, hoewel ook hij reeds werd ingehaald. Plaats van handeling: Provinciale weg onder Alke made. Ook hier grote materiële schade, doch gelukkig geen slachtoffers. Ver dachte zelf had niets van het ongeval bemerkt en was dus doorgereden. De eis luidde f. 100 boete subs. 20 da gen. Verdachtes raadsman voerde aan, dat zijn cliënt de auto niet in zijn spie gel had gezien, dus moest deze zich op een bepaald moment in de zogenaamde „dode-gezichtshoek" hebben bevonden. Een andere oplossing zag ook de raads man niet. Hij vroeg uiterste clementie, daar een en ander een harde les voor zijn cliënt was geweest. Na enig re- en dupliek, waarin de „dode hoek" het on derwerp van bespreking was, vonniste de plv. kantonrechter met f.75 boete subs. 15 dagen. Het overleg tussen regering en bouw bedrijf over intrekking van de prij zenbeschikking bouwbedrijf 1960 is mislukt. Gistermiddag tijdens een in departement van Economische Zaken gehouden bijeenkomst zijn de minis ters van Economische Zaken en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid enerzijds, een afvaardiging van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf onder leiding van zijn waarnemend voorzit ter, de heer J. P. A. Nelissen ander zijds, niet tot overeenstemming kun nen komen. Van regeringskant toonde men zich in deze besprekingen bereid de beschik king in te trekken, als de aannemers de garantie wilden geven dat zij verhogin gen van lonen en andere arbeidsvoor waarden. ingegaan op 1 maart of later, niet zouden doorberekenen in de prijzen van bouwwerken, die op die datum on der handen waren. De delegatie van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf kon deze garantie niet geven. De Raad verstrekte na het mislukken van de besprekingen het volgende com mentaar: „Op 22 juni heeft de Raad van Be stuur Bouwbedrijf aan de minister van Economische Zaken een brief gezonden, waarin antwoord werd gevraagd op een vijftal concrete vragen over de toepas sing van de prijzenbeschikking bouw bedrijf 1960. Het antwoord op die vra gen werd noodzakelijk geacht, wilde het bouwbedrijf met de prijzenbeschikking kunnen werken. Op deze brief is nim mer schriftelijk antwoord gekregen. Wel heeft de minister de Raad van Bestuur Bouwbedrijf uitgenodigd voor een be spreking op 3 augustus jl. Tijdens deze bespreking bleek dat de minister deze had belegd teneinde met het bouwbe drijf te overleggen op welke wijze het mogelijk zou zijn de prijzenbeschikking BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Rembold Jan, zn van J. de Vries en M. C. Spoor, Peter Floris. zn van C. van der Zwart en W. Dijk, Helena, dr van A. Sas- ,b.F& e5 H- FlliPP°. Maria Elisabeth, dr. v. W. F. Smit en W. S. Vavler, Sandra, dr v. C. van Klaveren en M. van Egmond. Akke Dirkje, dr van S. Postmus en J. Timmer mans, Robert Simon, zn van A. den Hoed en A. Janssen, Elisabeth Francisca. dr. v. H. J. Koree en P. J. Tervooren, Dirk Jan" zn van B. J. Hoff en M. L. Been, Robert, zn van H. Hollander en T. Broersma, An- tonius Cornells Maria, zn van W. van Wet ten en M. Straver, Blrgitte Wllhelmina Maria, dr van S. D. van Ploeg en T. C. M. Nanlnck. GETROUWD W. R. Schelke en C. F, Kuil, A. P. Smit- tenaar en E. van der Hebden, R. J. Kete laar en C. M. H. Heuzen. OVERLEDEN N. Eradus. 85 jaar, man, J. Kol. 48 Jaar man, G. Wesselius, 70 Jaar. man, J. A. M. Min, 6 jaar, dochter. M. M. van der Lin den, 47 Jaar echtgenote van J. Verduin. A Groeneweg. 82 jaar, man, L. M. H. van Platerlnk, 65 Jaar, man, A. de Wolf. 71 Jaar, man, J. M. de Ru, 66 jaar, man, J. Schreuder, 73 Jaar, man.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3