HAAGSE AGENDA Café-Rest. „Zomerzorg' Eerbetoon aan vader Jacob Cats tijdens herdenking in Trèveszaal Met een enkel woord - - - - - 19 45 Knoop dit in uw oor! Agenda VRIJDAG 2 SEPTEMBER Sterke punten (Van onze t.v.-medewerker) De rubriek .Achter het nieuws" zou zeker een sterk punt in het programma zijn geworden als de oorspronkelijke toeleg om de Belgische minister-presi dent in de studio te Brussel te halen, was gelukt. Maar de premier vraagt tel kens om respijt en kon dus niet op grond van een genomen beslissing door Louis Felleman ten behoeve van de Ne derlandse kijkers worden geïnterviewd. De in Brussel geaccrediteerde Neder landse journalist moest dus 10 minuten volpraten en dat was een vervelende ge. 6chiedenis nu Juist het nieuws in de ontwikkeling van de Belgische rege ringscrisis ontbrak. In „De wereld van vandaag" gunde dr. De Jong ons een blik in de wereld van morgen. Hij haakte aan op een „en pas sant" door zijn collega Hilterman ge maakte opmerking over de verschuivin gen in de krachtsverhoudingen in de Verenigde Naties door het allerwege met „succes" bekroonde streven naar soeve reiniteit van in sociaal-economische zin zich langzaam ontwikkelende gebieden. Typisch voor De Jong was, dat hij op de scherpe flits van Hilterman, die ech ter de verdere gevolgen niet had ont wikkeld, grondig en gedocumenteerd in ging. Zo'n samenspel naar eigen aard is een winstpunt. Het kwartiertje met Greetje Kauffeld was een aantrekke lijke verpozing. Duidelijk was, dat het meiske zich serieus en met plezier had voorbereid en aan vaardigheid en per soonlijkheid voor de tv had gewonnen. We willen hier een speciaal compliment aan de talentvolle Ellen Blazer niet onthouden. Ze heeft van haar eerste zelfstandige regie een oorspronkelijk werkstukje weten te maken, waarbij vooral haar lichtgevoeligheid opviel. Twee meisjes maakten door ernstig en smaakvol werk een goede beurt. Het werd een sterk punt in de uitzending. Over naar Rome met een nieuwe trak tatie: weer een en nu wel volkomen onverwachte overwinning van één van onze zwemmeisjes. En dat in een prachtige strijd. De bestuurderen van de NTS hebben goed gezien om veel aan dacht aan het zwemmen te besteden. Het is spectaculair en bovendien is het tot het sterkste punt van Nederland uitgegroeid, wat wel verwacht werd, maar dan toch erg goed uitvalt. En dan te bedenken, dat deze overwinning on der vorstelijk oog plaats vond! Koningin, Prins en de oudste twee prinsessen waren immers weer terug gevlogen om de vakantie te voleinden. De door Eelco Schuller gepresenteerde en deskundig toegelichte staaltjes van Amerikaans vernuft werden verpakt in enige snoeverige aanprijzingen en en dat was toch wel de hoofdzaak een aantal bijzonder boeiende filmfragmen ten van een fraai documentair karakter BENOEMINGEN BIJ NTS By besluit van de raad van beheer van de Ned. Televisie Stichting is inge steld het bureau algemene zaken met de daaronder ressorterende afdelingen. Tot hoofd van dit bureau is met ingang van 1 september a.s. benoemd mej. mr. F. M. Th. Klaver. By hetzelfde besluit van de raad van beheer is tevens ingesteld de afdeling se cretariaat. Tot chef van deze afdeling is benoemd de heer mr. J. J. H. M. Peters, die als chef secretariaat reeds werkzaam was sinds 1 februari 1954. Tot chef van de afdeling pers en pu bliciteit is benoemd de heer G. H. van Beek, die deze functie sinds twee Jaar waarnam. NAVO-VLOOTOEFENING „BLUE SHIELD" Van 20 september tot 1 oktober a.s. zal In het noordoostelijke deel van de Atlantische Oceaan ter hoogte van IJs land een Navo-vlootoefening worden ge houden genaamd ,31ue Shield". Aan deze oefening, welke inhoofdzaak gebaseerd is op de onderzeebootbestrij- ding, zullen onderzeeboten van Neder land (Hr. Ms. Zeeleeuw), het Verenigd Koninkrijk en de V.S. deelnemen, terwyi eenheden van de Marineluchtvaart zul len worden ingezet afkomstig uit Ca nada, Frankrijk, de V.S. en het Verenigd Koninkrijk. „Blue Shield" zal onder leiding staan van admiraal Sir Wilfrid J. W. Woods, R.N. bevelhebber van het oosteiyke deel van de Atlantische Oceaan. NIJPEND RUIMTETEKORT IN T.V. STUDIO'S (Speciale berichtgeving) Het ruimtetekort aan t.v.-studio's te Bussum is nog zo nijpend, dat de pro- duktie in gevaar kan komen. De bouw vergunning voor de eerste fase van een t.v.-studiocomplex verwacht men pas aan het einde van het jaar, zodat thans gerekend mag worden op een start met de bouw in januari van het volgend jaar. Loopt alles volgens plan dan zou in ok tober de décormontagehal gereed kunnen zijn. Hiervan wordt een gedeelte inge richt als hulpstudio met de reportage- apparatuur. De gehele bouw vergt twee jaar, zodat de eerste fase op zyn vroegst eind 1962 zal kunnen worden afgesloten. Het complex komt te liggen op het om- roepkwartierterrein aan de Lage Naar- derweg te Hilversum. Ontruiming Franse bases in Marokko Tussen Frankrijk en Marokko is een overeenkomst gesloten over de ontrui ming van de Franse bases in Marokko. De Franse en Marokkaanse regeringen hebben de afgelopen maanden, in de geest van vriendschap en samenwerking die de betrekkingen tussen beide landen kenmerkt, van gedachten gewisseld over de Franse militaire strijdkrachten en installaties in Marokko, aldus een com muniqué. Deze strydkrachten en installaties zullen vóór 2 maart 1961 uit geheel Ma rokko worden ontruimd. De militaire luchtvaartopleiding in Khouriba en die in de Fez zullen worden opgeheven op 31 mei 1961, die in Agadlr eind 1962 en die in Meknes, MarrakesJ en Kenitra met de daarbij behorende installaties eind 1963. In 1956, ten tyde van de Franse er kenning van de Marokkaanse onafhan- keiykheid, bedroeg de sterkte der Franse troepen in Marokko 120.000 man. Gelei- deiyk aan liep de sterkte terug tot 18.000 man in 1960, voor ongeveer tachtig pro cent bestaand uit opleidingskader voor de luchtvaart van land- en zeemacht. .\avertentle Telefoon 21444 WEEKEIND MENU'S f3.50, f4.50, f6.—. MENU f4.50 KONINGINNESOEP Vi PIEPKUIKEN van de Grill APPELMOES POMMES FRITES VRUCHTENPUDDING. MENU f6.00 ASPERGESOEP GEBR. KIPPELEVER op toost MADEIRASAUS ENTRECÖTE AUX CHAMPIGNONS DOPERWTEN POMMES FRITES IJS MET SLAGROOM. VOOR KINDEREN hebben wtf een speciaal menu a f3. De bekendheid van „Vader Cats" zal op 12 september, 300 jaar relief krijgen bij de officiële herdenking die om elf uur in de Trèveszaal van het Binnenhof in Den Haag zal worden gehouden. De Maatschappij der Nederlandse Letterkunde heeft de uitnodigingen verzonden voor deze bijeenkomst, die eerbetoon zal geven aan de 17e eeuwse staatsman- dichter-moralist-en vader, die vooral in de tweede helft van zyn leven met zyn dichterlijk vermaan de moralistische vader der 17e en 18de eeuwse burgerij is geweest. De verdiensten van Jacob Cats (geb. 10 nov. 1577 in Brouwershaven en op 12 september 1660 in Den Haag overleden) als staatsman zijn in ieder geval van velerlei aard geweest, hetgeen ook zijn critici op dit gebied hebben onderkend. Na zyn rechtskundige studies in Leiden, Orleans, Oxford en Cambridge, is hij op getreden als drooglegger van enkele pol ders, is rond 1620 Pensionaris van Mid delburg en Dordrecht geweest en voer- Arabische topfigunr vandaag in Amman Op verzoek van Koning Hoessein van Jordanië is de secretaris-generaal van de Arabische Liga, Ilassoena, heden ochtend naar de Jordaanse hoofdstad Amman vertrokken. Er zal gesproken wor den over de crisis in de betrekkingen met de Verenigde Arabische Republiek. Zoals bekend beschuldigen de Jordaan se autoriteiten de V.A.R. ervan de hand te hebben gehad in de aanslag op pre mier Majali. Gisteren heeft de Jordaan se politie de identiteit bekend gemaakt van de man, die dinsdag in verband met de aanslag is gearresteerd. Het is de eigenaar van een boekwinkel, die zou hebben bekend te zijn opgetreden als verbindingsman tussen de personen, die de bommen geplaatst hadden en de or ganisatoren van de aanslag. Radio-Am- man deed gisteravond in een voor Syrië bestemde uitzending een beroep op de Syrische bevolking in opstand te komen tegen de „Egyptische overheersing en kolonialisatie". Op verzoek van meerdere lezers zullen wij voortaan ln ons Blad van vrijdag een agenda opnemen van de voornaamste gebeurlijkheden op het gebied van muziek, toneel en film ln Den Haag. Belangstellenden raden wij aan t deze agenda uit te knippen en gedu- rende een week te bewaren. de (in 1627) zelfs namens Nederland be sprekingen in Engeland. Tijdens de ko mende by eenkomst in het Binnenhof zal prof. dr. L. W. G. Scholten deze zyde van Cat's loopbaan aan een bespreking onderwerpen. De verbintenissen die Cats heeft gehad met Vlaanderen zullen onderwerp van het referaat zyn dat door prof. dr. E. Rombauts zal worden gehouden. De literaire waarde van Cat's ge schriften, anekdotes, spreekwoorden en verzen is voor het Nederlandse lezers publiek gaan tanen, toen de breedspra- kerige rust van hun moralisme steeds minder indringende waarde bleek te kunnen behouden. Verering en respect, die zyn eigen werk (door Feith gebun deld, o.a. door C. Busket Huet, Potgieter en Kalff besproken en bekritiseerd) tot diep in de 19de eeuw van het publiek afdwong, hebben plaats gemaakt voor LEIDEN Breestraat K A T W IJ K Voorstraat UITZENDING SPELEN VERVALT De uitzending welke de Nederlandse Televisie-Stichting morgenochtend zou wyden aan de Olympische Spelen, zal komen te vervallen. Het betreft hier de reportage over de waterpolowedstryden, welke zou worden uitgezonden van 10.30 uur tot 11.45 uur. Bij botsing twee doden in Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) Op de plaats waar de onlangs geopen de Gooiseweg in de Rijksweg nr. 1 over gaat heeft gistermiddag een auto-bot sing plaats gehad die aan twee personen het leven heeft gekost. Om tien minuten voor twee naderde over de Middenweg die zich hier even eens in Rijksweg nr. 1 voegt een witte personenauto met linnen kap. De be stuurder was kennelijk niet op de hoogte met de gewijzigde situatie, dat de voor- rangsweg sinds kort via de Gooiseweg tot het Amstelstation is doorgetrokken. Hij passeerde twee auto's die stonden te wachten tot de voorrangsweg vry was en die hem wellicht het uitzicht op het waarschuwdingsbord hebben ontnomen, en kwam op het kruispunt in botsing met een van links naderende betonauto. De personenwagen werd ln de flank ge grepen, tegen een lantarenpaal gedrukt en volkomen vernield. Dit overkwam een 48-jarige café houder en een eveneens voorin zittende 39-jarige koopman beiden uit Amster dam. Zy waren vrijwel opslag dood. Achterin zaten twee vrouwen, die slechts onbeduidende verwondingen kregen en na onderzoek in het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis naar haar woning konden wor den gebracht. anekdotische kennis of zuiver literaire studie. By de herdenking van zyn geboorte dag echter zal een geïllustreerde uitgave verschijnen van een bloemlezing uit zyn werk, terwijl een andere publikatie in voorbereiding is van gebundelde weten schappelijke opstellen, waarin Cats' le ven en werken zullen worden belicht. Op 12 september zelf worden nog meer manifestaties aan deze nationale figuur gewyd. 's Middags wordt op „Sorghvliet" in Den Haag een tentoonstelling aan hem gewyd geopend. Later op de avond, in het Haags Gemeentemuseum, zal prof. dr. G. A. van Es spreken over „Ja cob Cats als moralist en dichter" tijdens een literaire avond, waarop met decla matie en 17de eeuwse muziek eer zal worden gegeven aan deze veelzydige fi guur. VKIJDAG 2 SEPTEMBER Diligentia - Cilli Wang in „De wereld van Cllli Wang" - 8.15 n.m. Kurzaal - Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum - 8.15 n.m. Binnenhof - Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" (Duitse opvoe ring) 9 en 10 n.m. ZATERDAG 3 SEPTEMBER Kon. Schouwburg - Haagsche Comedie speelt: „Heeft Constance gelijk?" 8 uur n.m. Binnenhof - Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" - 9 en 10 uur njn. Diligentia - Cilli Wang ln: „De wereld van Cilli Wang" - 8.15 uur n.m. ZONDAG 4 SEPTEMBER met „Het proces 8 uur n.m Kurzaal - Zondagochtendrecital Robert van Deinse (piano) - 11.30 vjn. MAANDAG 5 SEPTEMBER Kurzaal - Radlofilharmonisch Orkest o.l.v. Bernard Haitlnk - 8.15 uur n.m. Binnenhof - Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" - 9 en 10 uur n.m. BINNENLAND £e 74-jarige mevrouw C. M. Briede- Verhelj van de Pasteursingel in Rotter dam is gistermiddag by het oversteken van de Schiedamseweg aangereden door een vrachtauto en 20 meter meegesleurd. Zij werd naar het ziekenhuis Coolsingel gebracht, waar bij aankomst bleek, dat zij was overleden. In Drachten is gisteravond het vier jarig zoontje van kruidenier M. Mledema voor de winkel van zijn ouders aan het Moleneind in het water van de Dracht ster Compagnonsvaart verdronken. De Nederlandse Vereniging van Reinigingsdirecteuren congresseert op woensdag 14 en donderdag 15 september in cafe-restaurant „De Kwlnke" ln Gro ningen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden, de data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Oranje" 5/9, ss „Strathaird" 6/9, ts ,3odenstein" 7/9; Brazilië: ms „Graveland" 5/9; Cana da: ss „Arkadia" 4/9, ss „American Ar cher" 5/9, ms „Christian Sartori" 8/9; Chili: ts „Moselstein" 8/9; Indonesië: ss „Myrmidon" 7/9; Ned. Antillen: ms „Ado nis" 5/9; Ned. Nw.-Guinea: ss „Menes- theus" 22/9; Nieuw-Zeelandms „Oranje" 5/9; Suriname: ms „Oranjestad" 7/9; Unie van Z.-Afrika en Z. W.-Afrika: ms „Capetown Castle" 4/9; Brits Oost-Afrika: ss „Yang Tse" 8/9. Inlichtingen betref fende de verzendingsdata van postpaket- ten geven de postkantoren. In verschillende stadsdelen van Breda ls gisteravond het telefoonverkeer gestoord geweest. De betrokken abonnees konden niet bellen of gebeld worden. De toestellen maaktenallerlel ongewone ge- lulden. De storingsdienst van het tlefoon- district Breda deelde desgevraagd mee, dat de hevige regenval van de laatste dagen tot verzakkingen heeft geleld. Als gevolg van al deze 6torlngen nebben de diensttelefoons roodgloeiend gestaan. Naar de oorzaak ervan wordt nog een uitvoe rig onderzoek Ingesteld. Ook de elektri citeitsvoorziening was gisteravond gestoord. Dinsdagavond waren vele Bredanaars bijna anderhalf uur van elektriciteit ver stoken en gisteravond trad ongeveer drie kwartier stagnatie ln de elektriciteitsvoor ziening op. I Het Japanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft bekendgemaakt, dat I dr. J. Tinbergen van de Rotterdamse Eco nomische Hogeschool, op 16 september aj. ln Japan zal aankomen. Hij zal een be zoek van drie weken brengen en de gast zijn van het ministerie en de commissie voor economische plannen. Naar verwacht wordt zal dr. Tinbergen lezingen houden voor Japanse ambtenaren en economi sche organisaties. Per 1 september heeft de lucht vaartmaatschappij Schrelner aerocontrac- tors NV te Den Haag een luchttaxi-be drijf opgericht, dat zal werken onder de naam Aero-Taxi. Aero-Taxi. dat voor lopig zal opereren van het vliegveld Rot terdam (Zestienhoven) heeft hiervoor vier vliegtuigen (van het type Saab Safir) ter beschikking staan, welke leder twee passagiers of 200 kg. goederen kun nen vervoeren. Gisteravond is een naar schatting 60-jarige man. die vrij veel sterke drank op had. in de Lijnbaansgracht naby de Westerstraat in Amsterdam, gevallen en verdronken. De man was op de leuning van een brug gaan zitten en achterover fjevallen doordat hij zijn evenwicht ver oor. BUITENLAND Meer dan duizend bewoners van Zuid-Newfoundland zijn gisteravond uit hun woningen gevlucht voor bosbranden. Inwoners van de plaatsen Old Perlican, Garnish en Caplln Cove verlaten hun woonsteden en velen hebben slechts tijd om te vluchten met zoveel als zij kunnen dragen. Op het vasteland nemen duizen den deel aan de bestrijding van uitge strekte branden in Nova Scotia en New Brunswick. Op het schiereiland Gaspe (Quebec) woedt een brand al twee weken lang. Vier dorpen zijn reeds ontruimd. Hoewel de Engelse regering reeds heeft besloten dat de „Blue streak"-raket niet als wapen zal worden gebruikt, wor den in afwachting van een regeringsbe sluit nog steeds tienduizenden guldens per week uitgegeven om de raket geschikt te maken voor mogeiyk ruimteonderzoek De werkzaamheden aan de lanceerplaats op het eiland Carlisle een project van 230 miljoen gulden gaan eveneens nor maal door. Ca. 600 man zUp hier werk zaam. Een tribunaal in Ankara heeft de Democratische partij die door ex-premier Menderes werd geleld, ontbonden ver klaard. De eigendommen worden onder bewaring gesteld en er ls beslag gelegd op de archieven. De Sjah van Perzië heeft alle bi) de onlangs gehouden verkiezingen gekozen afgevaardigden meegedeeld dat net in het belang van de natie zou zijn, wan neer zy en bloc zouden aftreden, zodat nieuwe, eerlijke verkiezingen kunnen worden gehouden. Zo spoedig mogelijk zal een competent lichaam in het leven worden geroepen om de bestaande kies wet, met het oog op de nieuwe verkie zingen te amenderen, aldus heeft een woordvoerder van het konlnkiyk palels in Teheran meegedeeld. De Westdultse Marine heeft de be schikking gekregen over een 1.620 ton zware onderzeeër, die echter uitsluitend voor onderzoekingsdoelelnden zal worden gebruikt. Het ls ae vroegere „U-2540" van de Kriegsmarine, een der modernste sche- Jen van Hitlers duikbootvloot. De „U- 450" werd tegen het einde van de oorlog tot zinken gebracht en ln 1957 gelicht. Thans zijn ae torpedolanceerbulzen ver wijderd en het schip is niet bewapend. De Internationale Commissie van Juristen te Genéve heeft vastgesteld dat de dwangmethoden, waarmee ln Oost- Duitslana de landbouwbedrijven gecollec tiviseerd zyn, een inbreuk betekenen op de rechten van de mens, zoals vastgesteld in de V.N.-verklaring van 1948 en een schending vormen in de grondwet van Oost-Duitsland. Dit heeft de Westberlijn- se Commissie van vrije Juristen, die een onderzoek naar de collectivisatie heeft Ingesteld, gisteren meegedeeld. De voorz. van het Russische staatsco- mlté voor de culturele betrekkingen van de Sovjet-Unie met het buitenland, die op het ogenblik een reis door Afrika maakt, heeft gisteren op een persconfe rentie in Addis Abeba te kennen gegeven, dat Ethiopië en de Sovlet-Unie een cul turele overeenkomst zullen tekenen. Een Canadese staatsburger van Tsje chische afkomst, de 38-jarlge Milorad Cop, ls op 31 Juli in Tsjecho-Slowakije gear resteerd op beschuldiging van spinonage. zo wordt uit diplomatieke bron te Wenen vernomen. De Tsjechen staan op het standpunt, dat Cop nog steeds Tsjech ls. DINSDAG 6 SEPTEMBER Kon. Schouwburg - Haagsche Comedie speelt: „Jaloezie" - 8 uur n.m. Binnenhof - Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" - 9 en 10 uur n.m. WOENSDAG 7 SEPTEMBER Kon. Schouwburg - Nederlandse Co medie speelt „Rhinoceros" - 8 uur n.m. Kurzaal - Concertgebouworkest o.l.v. Eugen Jochum - 8.15 uur n.m. Binnenhof - Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" - 9 en 10 uur n.m. DONDERDAG 8 SEPTEMBER Binnenhof- Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" - 9 en 10 uur n.m. BIOSCOPEN Apollo Goliath en de barbaren - Da gelijks 12.15, 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur 14 Jr.) Asta Drama ln de spiegel - Werkdagen 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 1.30, 4, 7 en 9.15 uur (18 Jr.). Bijou Wir Wunderklnder - Werkdagen '2, 7.15 en 9.30 uur; zondag 2, 4.15, 7.15 en 9.30 uur (A.I.). Camera I'll cry tomorrow - Werkdagen 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur (18 Jr.). Capitol En eeuwig zingen de bossen Zaterdag 2, 6.30 en 9.15 uur; zondag 4, 6.30 en 9.15 uur; overige werkdagen 2 en 8 uur (14 Jr.). City Tussen nacht i w lijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zaterdag en zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur) (18 Jr.). Corso De droomfontein van Rome - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 6.45 en 9.15 uur (A.I.). Du Midia Slaapkamergeheimpjes - Da gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag en Zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr.). Flora Fluitende kogels - Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). id I Zaterdag en zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur; overige da'gen 2.30, 7 9.15 uur (18 Jr.). Kriterlon The captain's paradise - Da gelijks 2.15. 7 en 9.15 uur; zaterdag er zondag 1.45, 4, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). Kurzaal Europa bij nacht - Zat. en zondag 20.15 uur (18 Jr.). Orfeu Negro - dinsdag 20.15 uur (14 Jr.). Metropole Kolonel Hyde contra Scot land Yard - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur (14 Jr.). Muslca The captain's table - dagelijks 2.15 en 8 uur; zaterdag 7 en 9.30 uur; zondag 3, 7 en 9.30 uur (18 Jr.). Odeon Pal Joey - Dageiyks 2.30 en 8 uur; zaterdag 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr.). Olvnipia Vrouwen verdwijnen - Dage lijks 2 en 8 uur; zondag 2, 5 en 8 uur (18 Jr.). Passage Pa krygt de klappen - Dage lijks 2.30, 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45. 4.15, 6.45 en 9.15 uur (Al). Rembrandt De Boekaniers - Zaterdag 2. 6.45 en 9.15 uur; zondag 4, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 2 en 8 uur (14 Jr.). Rex Up ln arms - Dagelijks 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zon dags van 1.30 af. (A.I.). Rnxy Ieder schot is dodelijk - Vrijdag t/m. zondag 2.30. 4 30, 7 en 9.15 uur; overige dagen 2.30 7 en 9.15 uur (14 Jr.). Seinpost A Summerplace - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zat. en zondag 2.15, 6.45 en 9.15 uur (18 jr.), j VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Latijnse klanken. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Kinderkoor. VPRO: zijn ze, lezing. 20.10 De dichter Jan Hanlo, le zing. 20.20 Voordr. en muz. 20.35 De mens en zijn werk, gesprek. 20.50 Volksontwik keling ln Belgie, lezing VARA: 21.00 Ge- var. programma. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Espe ranto. 23.10 Muzlekrevue 23.55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. KRO: 18.00 Gram. 18.10 Vaticaanse act. of gram. 18.25 Gram. 18.30 Regerlngsultz.: Emlgratierubr. Het emigratiepraatje van H. A. Luyk. 18.40 Olymp. Spelen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.30 Pol. Spelen. 22.30 Nws. 22.40 Mannen onder elkaar, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.45 Olymp. Spelen. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 14.55-17.30 Olymp. Spelen. 18.15-18.45 Olymp. Spelen. NTS: 20.00 Weekoverz. 20.20 Olymp. film. 20.30 Eurovisie: Olymp. Spelen. KRO: 21.30 Taptoe Delft 1960. 22.15 Gesprek t.g.v. het 7e Intern. Vocalisten-concours. Met één Van Nelle's „After noon" theebuiltje (groot formaat) zet u 'n flinke pot heerlijke, krach tige thee voor heel de familie. Ook buiten, op vacantie, in de tent, op de boot: zó gemakkelijk! Neem ze vooral mee! VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuk' 98 ct Den Burcht: Show van firma Langezaal. 2.00-10.30 uur nam. Den Burcht: Demonstraties met naai machines. 210.30 uur nam. Stadsgehoorzaal: Opera Italiana. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heyden (Breestraat 85) Ledenverg. afd. Leiden Ned. Handelsrel- zigersver. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Rels- ver. naar Bloemenspel in Stadion te A'dam. 1.15 uur nam. Luxor-theater: Bijzonder Kerkewerk Leidse Herv. Gemeente. Vertoning Albert Schweitzerfllm. 10.30 uur voorm. Prediker: Opwekklngsdienst. Spr. evang. G. de Koning uit Gouda. 10.15 uur nam. DINSDAG Prediker: Opwekklngsdienst. Spr. evang. J. Maasbach uit Gouda! 8 uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. DONDERDAG RehobothLedenvergadering Veron. 8 uur nam. DE BIOSCOPEN Studio: „Mannen in rok" (Tales of Man hattan). 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.3t), 4.45, 7 en 9.15 u. Luxor: A bout de souffle" (Liefde zonder uitzicht). 18 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Tussen nacht en morgen" (The bramole bush). 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Het lot van een mens". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag cyclus: „Moord op de voorpagina". Rex: „De brulden van Dracula". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „Salomo en de Koningin van Sheba". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15u. Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „In cognito 18 Jaar. Maandag, dinsdag en woensdag 8 uur: „Een vrouw wist te veel". 18 Jaar. Donderdag 2.30 en 8 uur: „Vryheren van het woua". Elke leeftijd. Zondag en woensdag 2.30 uur: Mardi Gras. Studio Fotomodellen en chantage - Dagelijks 2, 4. 7 en 9.15 uur (18 Jr.). Thalia De hel van Tarawa - Dageiyks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4 30. 7 en 9.15 uur; zondag 3, 5, 7 en 9.15 uur (14 Jr.). De Ultkyk A nous la llberté - Dage lijks 2, 7 en 9.15 uur; zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. (Al.l. West-End Schuimend goud - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15. 6.45 en 9.15 uur; zondag 1.45, 4.15, 6 45 en 9.15 uur (A.I.). 'Ineac Actualiteiten dagelijks van 9- 24 uur; zondag van 11.30-24 uur. Van zaterdag af Taptoe Delft 1960 in kleu ren. VOOR ZATERDAG 3 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. hulsvrouw. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. (9.35- 9.40 Waterst.). VPRO; 10.00 Samen thuis. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. Jeugd. VARA: 14.15 Streekuitz. 14.40 Harmo- nie-ork. 15.05 Jazzmuz. 15.20 Concert- Ëebouwork. 16.20 Boekenwijsheid. 16.40 •ansmuz. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Operamuz. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Passe partout, lezing. 19.40 Christus, zijn leer lingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week. lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en solist. 20.40 Voordr. 21.00 Instr. kwint. 21.25 Soc. comm. 21.40 Lichte muz. 22.05 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Gram, met comm. 23.10 Gram. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Olymp. Spelen. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.30 Gram. 13.50 V. d. Jeugd. KRO: 14.00 Amateursork. 14.20 Kunst- rubr. 14.50 Promenade-ork. en solist. 15.30 V. d. Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang 16.30 Instr. octet. 16.50 V. d. kind. 17.45 Olymp. Spelen. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.40 Olymp. Spelen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Kamerork. en solist. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Quiz. 21.00 Gram. 21.10 Thuisvaart, hoorsp. 21.40 Gram. 22.00 Olymp. Spelen. 22.30 Nws. 22.40 Sa menspraakver Herders, lezing. 23.00 Ge sprekken over muz. met Jongeren. 23.45 Olymp. Spelen. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 10.30-11.45 Eurovisie: Olymp. Spelen. AVRO: 14.00-14.30 V. d. kind. NTS: 14.55-18.30 Eurovisie: Olymp. Spe len. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Olymp. film. VPRO: 20.30 Filmdocumen taire. 20.45 Oude filmfragm. 21.15 Licht progr. 21.55 Olympisch praatje. NTS: 22 00 Eurovisie: Olymp. Spelen. VPRO: 22.10 Choreografie op moderne Jazz. NTS: 23.15 Eurovisie Olymp. Spelen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m.: 12.00 V. d. automobilisten. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Hoogtepunten uit de programma's v. d. afgelopen week. 16.00 Boekbespr. 16.30 Pianorecital. 16.45 V. d. kleuters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18 15 Sportprogr. 18.45 Gevar. muz. 19.30 In terviews. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. (verv.). 22.20 Gram. 22.45 Liede ren. 23.00 Nws. en weerber. 23.00-23.36 Kamermuziek. Engeland, BBC Light Programme 1500 en '247 m. 12.00 Twintig vragen. 12.30 Nws. en gevar. muz. 12.45 Sportprogr. 13.10 Olymp. Spe len. 13.20 Cricket. 13.35 Sportultsl. 13 40 Intermezzo. 13.45 Dansmuz. 14.15 Cricket 14.30 Sportultsl. 14.35 Gevar. muz. 14.55 Races. 15.10 Gevar. muz. 15.30 Sportultsl. 15.35 Cricket. 15.50 Pianospel. 16.05 Sport ultsl. en voetbalwedstr. 16.45 Cricket. 16.50 Olymp. Spelen. 17.00 Sportreportages. 18.00 Cricket. 18.25 Olymp. Spelen. 18.35 Jazzmuz. 18.55 Sportultsl. 19.00 Journ. 19.34 Voetbalwedstr. 19.30 Nws. en Henry Wood Promenade-Concerts. (Om 20.40- 21.00 Koorzang). 21.50 Gram. 22.15 Olymp. Soelen. 22.30 Nws. 22.40 Popul. muz. "(Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.40 Koorzang. 20.10 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork.conc. 24.00 Nws. 1.00 Dansmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nw. 12.05 Ork.conc. 13.05 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.25 Le Roi d'Ys, ope ra. 17.15 Ork.conc. 18.25 Ork.conc. 20.00 Gram. 22.05 en 23.05 Gram. 23.52-24.00 Nieuws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleldoscoop. 14.30 Journ. 15 00 Accordeonspel. (Tussen 15.30 en 16.00 Olymp. Spelen). 15.15 Gram. 15.45 Accordeonspel (verv.) 16.00 Gram. 16.15 Gram. 16.45 Idem. 17.00 Nws. (Tussen 17.15 en 17.30 Olvmp. Spelen). 17.10 Dagklanper en lit. kal. 17.20 Ork. conc. 18.00 Orgelrecital. 18.20 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 40 Gram. (Tussen 20.20- 21.30 Olvmp. SDelen) 20.00 Gram. 21.30 Gram. (Tussen 21.50-24.00 OlymD. Spelen) 22.00 Nws. 22.15 Amus.muz. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 24.00 Einde. 484 m.: 12.17 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 14.03 Festival v. Bayreuth: Die Walklire, opera (tweede acte). 16.02 Dans muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.02 en 18.38 Idem. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 21.30 Idem. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. .55 Nws. 23.00 Kartiermuz. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Breestraat 19: Tentoonstelling werk van Ben van Kempen en Alex Hakkaart. Ge opend van 69 uur nam. (tot 4 sep tember) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober). Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen ln het Chinees". (Tot 31 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werken uit Leidse School (tot half september). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden ls geopend: Apotheek Her- dingh Blanken. Hogewoerd 171. telef. 20502. BU geen gehoor bjj nw hulsarts of spe cialist (of diens waarnemers), bel opdok- terstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) I 4S| a E a sa a -1 SS Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München ZUrlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome Alaccio Madrid Mallorca Lissabon half bew. zwaar bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt mist licht bew. mist mist onbewolkt onbewolkt mist zwaar bew. geh. bew. geh bew. zwaar bew mist onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. regen zwaar bew half bew. zwaar bew. half bew. regen zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. zwaar bew. zw 2 16 wnw 7 17 w.stll 16 zzw 2 16 wzw 2 17 w.stll 15 zw 1 17 Air.stll 16 w.stll 15 nno 3 16 w.stll 17 w.stll 16 w 8 18 w.stll 15 wzw 4 19 zw 1 17 w 5 18 1 w 2 21 1 w-stll 25 w.stll 22 n 4 24 w 2 18 zzw 3 21 zw 3 20 w 1 21 10 4 14 8 8 0.2 8 3 9 4 11 15 12 39 6 5 1 19 8 0 ono 1 20 1 zzw 3 21 1 w .stil 22 w.stll 32 w.stll 29 nnw 1 26 w.stll 31 w^tll - n 6 26

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2