Laatste nieuws Advocaat uit Valenciennes behalve oplichter ook nog „pseudo-dode"? Kon. goud voor A. Linschoten Mr. Blemant verdween met vier miljoen guldenzijn stoffelijk overschot werd elders gevonden Loonploeger wilde van t gezeur af zijn en stak man in de rug Plannen om zwembad Leiderdorp aanzienlijk uit te breiden Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 1 september 1960 Tweede blad no. 30140 Veertig jaar bij Van Wijk Heringa De heer A. Linschoten, chef van de debiteuren-administratie van NV van Wijk en Heringa te Leiden, herdacht vandaag het feit, dat hij veertig jaar in dienst van deze NV is. Te zijner huize, Koninginnel aan 17, werd hem vanmorgen een huldiging be reid, die haar hoogtepunt vond in de mededeling van wethouder J. C. van Schaik, dat het H. M. de Koningin had behaagd de heer Linschoten te onder scheiden met de gouden medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau In zijn toespraak memoreerde de heer Van Schaik het goede werk, dat de heer Linschoten in dienst van Van Wijk en Heringa heeft gedaan, maar niet minder de activiteit, de hij ontwikkeld heeft in het verenigingsleven. De Leidse Red dingsbrigade, het Genootschap ..Kennis is macht" (van welk bestuur hij pen ningmeester is) en het kerkelijk leven profiteren hier dagelijks van. De heer W. Veerman Nam afscheid van S.L.F. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de heer W. Veerman, na een dienstverband van 43 jaar, gisteren afscheid genomen van de Sted. Lichtfabrieken. In de directiekamer heeft de directeur ir. Y Ykema, hem dank gebracht voor de wijze, waarop hij al deze jaren zijn krachtx aan dit energiebedrijf heeft gegeven. Na afloop van deze intieme bijeen komst werd de heer Veerman, die op het terrein van de christelijke sociale beweging in onze stad een vooraan staande figuur is hij is reeds vele jaren secretaris van de Leidse Chr. Be sturenbond in de kantine van de SLF toegesproken door de voorzitter van de personeelsvereniging en vertegenwoor digers van hoofdbestuur en plaatselijke bestuur van de Ned. Chr. Bond voor Overheidspersoneel, met welke bond de scheidende functionaris altijd ten nauw ste verbonden is geweest. De woorden van waardering en de beste wensen voor de komende pensioen jaren gingen vergezeld van enkele ge schenken, waarbij ook de collega's niet achterbleven. Velen maakten hierna van de gelegen heid gebruik om van de heer Veerman afscheid te nemen. De weg naar school Zorgenkind van menig ouder De scholen zijn vrijwel allemaal weer begonnen. Duizenden kinderen in onze stad en omgeving gaan weer de dage lijkse weg van huis naar school, van school naar huis. Daarbij zijn óók de zeer jeugdige kinderen, die voor het eerste jaar naar school gaan. Deze dagelijkse weg naar en van school is een zorgenkind van vele ouders. Menige heimelijke verzuchting wordt deze maanden door moeder geslaakt, wanneer 's middags naderende kinder stemmetjes de veilige thuiskomst van haar peuters aankondigen. Het is zo langzamerhand maar al te goed bekend, dat voor kinderen van 5-14 jaar het ver keersongeval doodsoorzaak no. 1 is. Van de 1604 doden, die in 1958 op onze wegen vielen, waren er 316 (19%) kinderen tus sen 1 en 14 jaar. Ouders, terwille van uw kind, van uzelf èn van andere weggebruikers, vraagt het Verbond voor Veilig Verkeer u dringend om het leven en levensgeluk van uw schoolgaande kind te beschermen. Stippel voor uw kind een veilige da gelijkse weg uit en ga die oefenen met uw kind. Maak uw kind niet angstig. Wijs uw kind op de gevaren van die weg en leer het dóar over te steken waar zebra's, agenten of klaar-overs zijn. Ver bied oversteken by stilstaande auto's of bussen. Breng en haal uw kind tot het de da gelijkse weg kent en aan de drukte ge wend is. Stel het alleenterugkomen nog wat langer uit. Het is gebleken, dat op de terugweg van school tweemaal zoveel kinderen verongelukken als op de heen weg. Druk uw kind op het hart altijd de zelfde weg te nemen. Zorg dat uw kind tüdig van huis gaat. Haast kan fataal worden. Leer uw kind dat (bal)spelen op straat levensgevaarlijk is voor hem en voor an deren. Druk uw kind op het hart, om by het oversteken vooral óók goed te letten op verkeer dat van rechts kan komen als de weg links vrij is. Van 921 oversteek-on- gelukken, waarvan kinderen in Duits land het slachtoffer werden, kwam in 313 gevallen de auto van links, in 608 ge vallen van rechts. En tenslotte: geef zélf als ouder altijd en overal aan uw kind en aan ander mans kinderen een goed voorbeeld. Na verkeersongeval aan verwondingen bezweken Gistermiddag is in het Acad. Zieken huis aan de gevolgen van een verkeers ongeval overleden de 65-jarige heer E. Snelderwaard uit Wassenaar. Deze was vrijdag met zijn bromfiets op de Veurse- weg in Voorschoten gevallen doordat hij in botsing kwam met een overstekende voetganger. Wethouder J. C. van Schaik speldt de Koninklijke onderschei ding op. met waardering over zijn medewerker J. H. Heringa, directeur van de NV, die sprak schonk de bij de onderscheiding behorende draagmedaille, een geschenk in couvert en de gouden eremedaille van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel met het daarbij behorende vererend getuigschrift, waarna de heer R. Marréé, namens de collega's, een waarderend woord van dank en waar dering sprak. SchweitzerfHm voor Bijzonder Kerkewerk De reeks zondagmorgenprogramma's van Bijzonder Kerkewerk in het Luxor- theater wordt zondag 4 september ge opend met de vertoning van de kleuren film Albert Schweitzer. Na veel moeite heeft Jerome Hill, de regisseur van de film, de bezwaren van Albert Schweitzer tegen de verfilming van zijn werk kunnen overwinnen. Schweitzer bleef echter bij zijn voor waarde, dat alle regie en opzettelijk in scène zetten vermeden moesten worden. Erica Anderson heeft hierdoor voor haar opnamen voor vele technische puzzels gestaan, maar ook die zijn zo goed mo gelijk overwonnen. De rol van Albert Schweitzer als jon gen wordt gespeeld door zijn kleinzoon Philip Eckhart. Dr. Schweitzer's zuster, mevrouw Adele Woytt, speelt de rol van zijn moeder. De muziek in de film is van Alec Wilder. Door de voorwaarden, die Schweitzer stelde, is de film een sobere natuurge trouwe reportage geworden. De tekst bij de film werd door Schweitzer geschreven en door hem zelf uitgesproken. De film heeft onderschriften in het Nederlands. Al is deze oerwouddokter over de ge hele wereld bekend, niet ieder heeft het voorrecht gehad hem te horen en te zien. In deze film staat hij voor ons met zijn markante kop, gegroefd door de ja ren, de man die als musicus, filosoof of theoloog carrière had kunnen maken, maar verkoos zijn leven te wijden aan de negers van Lambarene om zijn leer van de eerbied voor het leven in een daad om te zetten. VAN FIETS GEVALLEN Gisteravond omstreeks 12 uur ls een 25-jarige inwoner van Hilversum op de Hoge Rijndijk van zijn fiets gevallen. De jongeman brak zijn rechterenkel. De E.H.D. zorgde voor vervoer naar het Acad. Ziekenhuis. Organist Lutherse Kerk gaat heen De heer L. J. Ver hulst, die indertijd Hennie Schouten opvolgde als organist van de Lutherse Kerk, neemt zondag a.s. voor het laatst op de orgelbank van deze kerk plaats. In verband met zijn a.s. vertrek naar Leeuwarden heeft hij voor deze functie moeten bedanken. De heer Verhulst, die 'n leerling was van zijn voorganger, heeft in de loop der jarèn met zijn spel zeer veel bijgedragen tot de ontwikkeling van het liturgisch besef in de eredienst. In de dienst van zondagochtend zal ds. H. J. A. Haan namens kerkeraad en gemeente van de heer Verhulst afscheid nemen. In de opvolging is nog niet voor zien. KON. PAAR NAAR ROME VERTROKKEN H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard zijn vanmorgen met de Prin sessen Beatrix en Irene met het rege ringsvliegtuig naar Rome vertrokken. Zij zullen daar, zoals aangekondigd, enige evenementen van de Olympische Spelen bijwonen. Het Leidsch Dagblad Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. (Van onze Parijse correspondent) Onder het motto, dat men over de goeden niets dan goeds dient te ze99en' had men in de Noordfranse stad Valenciennes maar gezwegen toen een paar maanden geleden een stoffelijk overschot, dat in Grans (in het zuidelijke departement van de Bouche du Rhone) was aange troffen en begraven, herkend was als dat van mr. Blemant, de voor malige deken van de stedelijke orde van advocaten. Die sluier van barmhartigheid, die over het bescheiden graf in Grans gespreid werd, gaf alle stadgenoten van mr. Blemant evenwel geen totale voldoening. Want mèt de advocaat waren er ook zo'n dikke vijfhonderd miljoen oude franken (ofwel vier miljoen harde guldens!) in het niet verdwe nen. Er was geen spoor van overgebleven, dit in ogenschijnlijke tegenstelling met de jurist. Geheimzinnig waas over verdwijning Mr. Blemant had zich tijdens zijn lan ge leven en loopbaan, eerst in Aix-en- Provence, waar hij rechter was en later in het noordelijke Valenciennes in zijn waardigheid van deken der advocaten, een reputatie van sociaal-voelend nota bele opgebouwd, die zelfs door de ont hulling van zijn miljoenen-malversaties in veler ogen nog niet geheel vernietigd was. Hij had zo'n warm hart en hij zag er met zijn zwarte ringbaard en verzorg de knevel ook zo innig vertrouwenwek kend uit. En toen enkele jaren geleden bekend werd dat de eerzame deken zich persoonlijk ging bezighouden met de le niging van de stedelijke woningnood, Ongeluk liep nog vrij goed af Gisteren had op de Langevaart in Rijnsburg een ongeluk plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgelopen. Een 15- jarige bromfietser uit Oegstgeest, die aan het keren was met zijn bromfiets, werd aangereden door een auto en viel. Schaafwonden aan armen en benen en een deerlijk gehavende bromfiets waren het resultaat. De jongeman behoefde niet in een ziekenhuis te worden opge nomen. I was men van links en rechts en uit alle lagen van de bevolking met spaarduiten en subsidies naar hem aan komen snel len, tot het genoemde totaalbedrag van meer dan vier miljoen bereikt was! En, we zeiden het, ook na de ontmaskering wilde Valencinnes nog maar nauwelijks aan zijn misdaad geloven. De rechter van instructie moest daarom persoonlijk de lijst van „inschrijvers" aflopen om hen te bewegen de nodige klachten in te dienen teneinde het dossier-Blemant wat te stofferen. Met een zucht van ver lichting werd in de Noordfranse stad een paar weken na des meesters spoor loze verdwijning dan ook het bericht in de kranten gelezen, dat het lichaam van de advocaat in het zuiden zou zijn ge vonden. Mr. Blemant had zijn geheimen meegenomen in zijn graf en men gunde de „advocaat der armen" die hij bij tientallen pro deo had geholpen nu vrij algemeen zijn eeuwige rust. Verdachte omstandigheid De voornoemde officier van instructie, die beroepshalve zyn nieuwsgierigheid wat minder vlot bedwingen kan, schijnt nu echter gegronde redenen te hebben zich bij dat begraven mysterie niet lan ger meer neer te leggen. Verdacht was natuurlek al het feit, dat ook die ferme bedragen welke de verdachte praktijken van de jurist had den opgeleverd, zomaar als sneeuw voor de (noorder) zon waren verdwenen. Mr. Blemant had niettemin altijd een zeer sober leven geleid en zelf kon hij al die sommen onmogeiyk eigenhandig in Va- LEIDERDORP Uitgaansdag Durisol Met zes bussen, waarin ongeveer 300 personen zaten is de personeelsvereni ging van de N.V. Ned. Durisol erop uit getrokken. Men vertrok 's morgens om 8 uur in de richting Bunnik. In Oud- Valkenveen werd de lunch gebruikt. Hier verbleef men tot ongeveer half vier. In Hilversum werd gedineerd. Hier voegde de adjunct-directeur ir. Poels zich bü het gezelschap. In Amsterdam genoot men van de Snip en Snap revue. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Gemma C. M., dr. van E. J. M. Crabbendam en C. M. Bosman; Sigrid J., dr. van J. J. Feenstra en A. Visser; Elisabeth J. B., dr. van J. M. S. van Kempen en M. A. van der Sanden; Irene J. M., dr. van P. G. Borst en K. A. This- sen. Getrouwd: H. A. van Arnhem, 27 Jr. en A. W. Glasbergen, 26 jr. Overleden: G. van Breda, e. v. W. E. Blom. WARMOND Bedrijfsongeval Gisteren is op het fabrieksterrein van de N.V. Padox te Warmond een ongeluk gebeurd, dat nog betrekkelijk goed is af gelopen. Een chauffeur van de firma Brandt uit Leiden was bezig zijn vracht wagen met schotten op te laden, toen vermoedelijk de wind achter de schot ten sloeg. De chauffeur belandde onder de schotten op straat. Met een gapende hoofdwond werd hij naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. lenciennes hebben verbrast. En zo werd in het inventieve brein van de magis traat dan de veronderstelling geboren, dat de advocaat indertyd zijn miljoenen zou hebben vergaard by wijze van ap peltje voor de dorst voor later. Een ap peltje dat de rechter nu nog met hem te schillen heeft. De eerste stap van die veronderstel- leidde spoedig naar een hernieuwd on derzoek omtrent de omstandigheden waaronder mr. Blemant in Grans zou zijn „geidentificeerd". Achteraf bleken de getuigenissen eigenlijk maar matig te kloppen. Grootte, leeftijd, haartooi en kleding kwamen niet of nauwelijks over een! Alleen de dochter van de advocaat bleef niettemin stijf en strak volhouden dat onder de grafsteen in Grans wel haar vader rustte. Blond in plaats van zwart haar? Vader was coquet en ge wend zijn haar te verven. De afwezig heid van zijn legendarische baard? Va der had zijn toiletartikelen thuis ver geten. Liever heeft hij blijkbaar zijn baard laten wegscheren, dan haar te verwaarlozen. Zo was hij. Nog meer verdenkingen Intussen had de officier van instruc tie het graf laten openen en een nieuwe lijkschouwing gelast. De dubieuze ele menten stapelden zich steeds hoger op: het kunstgebit dat in de kist werd aan getroffen, correspondeerde niet met de aantekeningen van de tandarts van mr. Blemant. In de resten van een pantalon heeft de kleermaker evenmin overeen komst herkend met de stof, waaruit hij de laatste jaren al des dekens kostuums had geknipt. En met die verdenking stijgt nu, ondanks henzelf, ook de hoop van mr. Blemants vroegere cliënten en slachtoffers van de hem toevertrouwde gelden toch nog eens een enkel duitje terug te zien. Er werden zelfs enkele spontane aanklachten geregistreerd. Maar wanneer het graf dan wellicht een geheim heeft prijsgegeven, dan blijft de advocaat-oplichter-pseudo-dode zich voorlopig nog onttrekken aan alle pogingen zijn huidige verblijfplaats met de vele miljoenen te achterhalen! INSTALLATIE ADELBORSTEN Op het achterterrein (het z.g. „Bokke- veldje") van het Koninklijk Instituut voor de Marine te Willemsoord. Den Helder, zullen dinsdagmiddag door de commandant, kapitein ter zee J. van Dapperen, de navolgende adelborsten worden geïnstalleerd: Voor de zeedienst: G. M. F. Wiering uit Noordwijk; Voor de technische dienst: P. N. R. Keegstra uit Oegstgeest en voor de administratie: M. D. Serdijn uit Leiden. Bestel je doodkist maar vast Vier jaar geeist tegen Noordwij kerk outer Vier jaar met aftrek en terbeschik kingstelling van de regering heeft van morgen de officier van Justitie bij de Haagse Rechtbank geëist tegen een 22- jarige loonploeger uit Noordwijkerhout wegens poging tot moord op een 59- jarige dorpsgenoot. De loonploeger koes terde wrok tegen genoemde dorpsgenoot omdat deze steeds zou hebben lopen zeuren over de betaling van ruiten, die verdachte zou hebben stukgemaakt. Ook was er sprake van, dat de oudere Noord- wykerhouter had bewerkstelligd, dat de omgang van verdachte met een meisje uit Lisse was uitgeraakt. Op eerste paasdag van dit jaar had weer eens een twistgesprek plaats gehad tussen beide hoofdpersonen in dit dra ma. Verdachte zou toen hebben gezegd: „bestel je doodkist maar vast". De vol gende dag kwam verdachte zijn rivaal tegen in de Zeestraat. Deze zeulde daar met een kapotte bromfiets. De stem ming van verdachte scheen te zijn om gedraaid. Hij bood zelfs aan de brom mer naar huis te helpen brengen, waar na zou worden gesproken over betaling van de ruiten. Eenmaal thuis gekomen stak hij zijn rivaal echter onverhoeds met een mes in de rug, toen deze zich had omgedraaid. Het slachtoffer wist zich naar buiten te slepen en om hulp te roepen. De man moest zes weken wor den verpleegd. Bij de politie en de rechter-commis- saris had verdachte verklaard al lang van plan te zijn geweest de man te doden om van het gezeur af te zijn. In Indonesië zou verdachte ook al eens een „zeurende" kleurling hebben dood gestoken. Als herinnering aan deze Olympische Spelen Nereus-Twee en Redelé uitgeschakeld De Nederlandse vertegenwoordiging in het nummer Twee zonder stuurman heeft zich hedenmorgen in de herkansin gen niet kunnen plaatsen voor de halve finales. In de derde race van de dag, waarin Nederland, Denemarken en Ame rika uitkwamen, bezette de Nereus-ploeg van start tot finish de laatste plaats. De uitslag was: 1. Amerika 7.14.16; 2. Denemarken 7.17.06; 3. Nederland (Blais- se en Veenemans) 7.21.70. Amerika en Denemarken gaan over naar de halve finales, die morgen wor den geroeid. Het zag er allemaal zo prachtig uit. Van de start af had de Nederlandse skif- feur Redelé in de tweede herkansing van de sculls de leiding genomen. Tot de 1500 meter lijn had de skiffeur van de Dordtsche de 25-jarige Amerikaanse ma rine-officier Harry Parker achter zich gehouden. De Brit Sid Ran speelde ge heel geen rol meer. Maar toen kwam, tot grote teleurstelling van de Nederlan der, de eindsprint van de Amerikaan. Steeds kleiner werd het verschil. 400 meter voor de finish ging Parker de Ne derlandse skiffeur in hoog tempo voor bij. Drie lengten voor de Nederlandse vertegenwoordiger ging de Amerikaan over de finish. De uitslag van deze tweede herkan sing skiff, waarvan alleen de winnaar overgaat naar de finale, die zaterdag wordt gehouden, luidt: 1. Harry Parker (V.S.) 7.29.86; 2. Lex Redelé (Nederland) 7.32.93; 3. Sid Ran (G.B.) 750.31. „victorie" had hij een gevleugeld doods hoofd op zijn arm laten tatoeëren. Ter zitting zei hij echter op tweede paasdag in een opwelling van drift te hebben gehandeld Een psychiater vond verdachte gevaarlijk agressief en ver minderd toerekeningsvatbaar. Uitspraak over veertien dagen. BEURSOVERZICHT Hoogovens willig; Kon. Olie lager Amsterdam, 1 september. De stemming voor certificaten Hoog ovens was vanmiddag „willig" en die voor aandelen Kon. Olie lager. Aku's vast evenals Philips terwijl Unilevers bij de opening beneden de vorige slotkoers noteerden. Certificaten Hoogovens wa ren bij de opening op 942 op een nieuw hoogterecord. De slotkoers van gisteren was 906. Gedurende de verdere beurs- duur daalde de koers tot 936. Een tussen tijdse mededeling van het Hoogoven concern over de gang van zaken over het eerste halfjaar 1960 werd op het Damrak vandaag zeer gunstig ontvan gen. De produktiecijfers, die gisteren in Amsterdam nabeurs bekend werden, maakten in Wall Street een zeer goede indruk. Voor Amerikaanse rekening werden de certificaten Hoogovens van daag uit de markt genomen. Daarnaast was er ook vraag van Westduitse zijde, terwijl er lokaal wederom belangstelling voor de stukken aanwezig was. Aandelen Kon. Olie moesten zich op f. 129 met een koersverlies van ruim f. 1,tevreden stellen. Blijkens de eerste halfjaarcijfers 1960 van de Kon Shellgroep boekte het concern een iets lagere netto-winst. Hiermede had de beurs reeds rekening gehouden en werd een en ander in de koers van de aandelen verdisconteerd. Het koersverlies van vandaag had dan ook niets met de eerste halfjaarcijfers te maken en was meer het gevolg van de tendentie voor de oliewaarden in het algemeen in Wall Street van gisteren. Aandelen Philips ontmoetten wederom buitenlandse belangstelling, waartegen over van lokale zijde enig aanbod stond. De vraag overheerste en de koerswinst bedroeg voor de elektro-aandelen bij een prijs van 1340 circa 14 punten. De handel was klein. Unilevers konden aanvankelijk op 863, min 6 punten, niet meekomen. Gedurende het verdere beursverloop steeg de koers tot 869. Aku's openden vast op 539 en zagen kans daarna nog te stijgen tot 545 op lokale speculatieve vraag; de vorige slotkoers was 533. Ook vandaag ging er tamelijk veel om in de Scheepvaartaandelen en hield de herbeleggingsvraag aan waardoor koers winsten konden worden geboekt van 1 tot 3 punten. Cultures verwaarloosd met weinig veranderingen ten opzichte van de vorige slotkoersen. Staatsfondsen kalm en rond het slotniveau van woens dag. Grootbanken kregen een hogere adviesprijs vooral voor aandelen Rotter- damsche Bank tengevolge van West duitse aankopen. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 1 september Londen 10.60% 10.60%. Montreal 3.88— 3.88%, Brussel 7.53%—7.54%. Stockholm 73.10%73.15%. Milaan 60 70'i—60.82%, Oslo 5250—52 95, Lissab. 13.20%—13.22%, New York 3 77,>6— 3.77A. Parijs 76.96— 77.01, Frankfort 90.43'90.48%, Zürich 87.50%87.55%. Kopenhagen 54.7554.80, Wenen 14.61%—14.62%. Binnen kort in de raad Enkele bestuursleden van de zwemver eniging „De Does" t.w. mej. v. d. Voort en de heren H. v. d. Horst en Th. Wel ling, hebben mededelingen gedaan over de plannen, die zullen worden uitgevoerd wanneer toestemming is ontvangen om een 50 meterbad te bouwen. In de raadsvergadering van 24 juni jl. heeft de raad haar goedkeuring gehecht aan het voorstel om f. 2500 krediet be schikbaar te stellen voor het laten ma ken van een plan met kostenbegroting. Het bestuur van de zwemvereniging „De Does" die dit zwembad voor de ge meente exploiteert is heel actief. Ook over 1960 is de financiële uitkomst niet onbevredigend. De verkoop van abonne menten ligt 15 hoger dan vorig jaar. De accommodatie is evenwel te gering. Ook deze zomer is het zwembad inten sief bezocht. De voorzitter,, de heer v. d. Horst, zei dan ook. dat het bestuur optimistisch is en alle krachten zal in spannen voor de totstandkoming van een 50 meter bad De plannen zijn als volgt: het nieuwe bad met springkuil komt op de lage speelweide, met even tuele bijtrekking van de rolschaatsen- baan. Er komt een belangryke vergroting van kleedruimte en garderobe door ge bruik te maken van het terrein, waarop zich thans het terras bevindt. Het nieu we grotere terras zal komen in het ver lengde van de machinekamer. Hierdoor is de kantine er vlak by. Een groot voor deel is, dat dit terras meer in de luwte komt te liggen. Van het huidige diepe bad en het on diepe zal de bodem zover omhoog ge bracht worden, dat dit in z'n geheel in- structlebad wordt voor volwassenen en kinderen. Ook de aangekondigde aan koop van een stofzuiger zal binnenkort plaatsvinden. Voorts zal het controle hokje worden vergroot. Het bestuur heeft de vaste overtuiging dat het enthousias me van de burgemeester gesteund door de raad deze plannen zeker zal doen sla gen. Men heeft geen plannen dit bad eventueel de gehele zondag open te stel len. Het blijft bij de zondagmiddag. Weer gesloten Zaterdag 17 september wordt het zwembad weer gesloten tenzij de weers omstandigheden dermate veranderen dat het verantwoord is het bad nog een weekje langer open te laten. Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. O '58 (5%) 104% 104 li ld. N WB '52 (4%) 97% 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95 95 A Premieleningen 100 100 B A'dam *51 1 2% 85% 86% A'dam '56 1 2% 79 79% A'dam *56 11 2% 87% 87% A'dam '56 III 2% 94 88 Eindhoven '54 2% 80 80 Enschede '54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 86 86% Idem n 2% 86% 86% B R'dam *52 1 2% 85% 85% 88 Idem *57 2% 100% Utrecht '52 2% 90% Z.-Holl 1957 2% 95H 96 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credlettnstellingen BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 1 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 101% Ned. '59 4% 100H 101 Ned. '60-1 4% 100 j| 101 Ned. '60-11 4% 100fg 101 Ned. '59 i'A 98H 98%GB Ned. '53 3% 95«i 95\ Ned. Grtbk obi. 3% <8B. 78% Ned. '47 314-3 931JGB 93'i Ned. '51 3% 96% 96% Ned. '53 3V, 9614 95H Ned. '56 344 9444 94\ Ned. '48 344 8844 884. Ned bel. cert. 3V* Ned! '50 3% 88 88 Ned. '54 3V4 J0?B X. Ned. '55-1 3% 90A 90ft Ned. '55-11 3Vi J2% 92% Ned. '37 3 90% 90% Ned. doU. in. 47 3 90Ü 90% Ned. Inv. cert. 3 00H Ned. '62-'64 3 98,£GB 99 GL Indië '37 3 97A Indië '37-A 3 94% 94% Ned. grtbk. '46 31 91%, Ned. won.b.l. 57 6 110 105% Ned. won.b.l. '58 4% 99 A 99H ACTIEVE AANDELEN 3ultuurbank32% 32,^,_ Nat. Handelsbank 190% 193 GB Ned Handelmij. 320 325GB Amst. Rubber 112% 112% H.VA 150 151% Senembab 530 527 A.K.U532% 545% Berkel's Patent (v.) 359 GB 380 B Calvé Delft cert. 858 G B 858 GB Deli Mij en (Ver.) 184GL 182.50GB Kon Pap v Gelder 336 336 Hoogovens cert906 939 Müller en Co NJ3 441% 443 Ned Kabelfabr 637 G B 670 B Philips 1326% 1335 GB Philips pref 347 347% Unilever 8*>9 866 Wilton Feyenoord 216 217% Biliton 2de r 465 G L 455 Dordtse Olle gew 622% 620% Kon Olle (f 20.131.10 131.30 Idem (50 ft f 20.130.30 129.40 Holl Amer lijn 145% 147% Java China Paket 158 153% K.LM 103 103 Kon Ned Stmv Mi) 200% 200% Kon Paket Mi) 140 G B Stoomvaart Mij Ned 172% 174 Nievelt Goudr cert 151% 154% w OmmereD cert 285 284% Kon Rott Lloyd 154 GB 154% Ned Scheepv Unie 153% 155% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen ft dam 47 (3%) 3 94% 94% idem 48 (3%) 94ft 94 ft rt'dam '52-1 (4%) 98 td ld -37 I-n (3%) 95% Z.-Holland (4%) 97% Robeco Amst. Bank HB.U eert Rott. Bank Twentsche Bank 247 247 429% 439 245% 245% 346% 360 315 318 Industrie Ondernemingen 479 61 102 107 370 190 564 281% 153 68% 600 720 950 362% 113% 166 116 139% 480 61 103 108% 370 190 585 283 154 714 362% 113% 162 119 139 Albert Heyn Borsumi) K N Ed-met A-AA Idem prei wd Electrolasmii Kon Ned Grofsm HoU Constructie Ing Our v Bouwnilv Internatlo Int Kunststofl Ind Leidse Wolspinnerij Rott Droogdok Mil Sikkens Groep Ver rouwtaoneken Walvisvaart Wernink's Betonm Van Wijk en Heringa Zaalberg Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) Amerik fondsen Canadian Pacific R 23% 23 ft Intern NlckeJ 55% 54% Anaconda 51% 51% Bethlehem Stee) 43% 43% Cities Service 43% 43% General Motors 44A 44% Kennecott 82% 81 ft Republic Steel 60% 60% Shell OU 67% 66 Union Pacific 26% 26% Un. States Steel 30% 00%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3