DIT ZEGT PARIJS... -i Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 augustus 1960 Derde blad no. 30138 TJA, we durven eigenlijk nauwelijks met deze foto's te komen. In het vroege voorjaar hebben wij U verteld, wat Parijs van U ver langde in de toen verwachte zomer. U hebt natuurlijk allemaal uw garderobe aangepast aan deze verlangens, en nu hangen al die luchtige gewaden nog in de kast, want de zomer heeft verstek laten gaan. En denkt U nu vooral niet, dat Parijs de nieuwe mode voor de komende zomer dan maar zal overslaan, om U alsnog deze aanwinsten te laten dragen! Enfin, we wagen het er maar op, U ondanks de teleurstelling toch maar weer te confronteren met de Parijse modedecreten voor de komende herfst en winter: die jaargetijden zullen ongetwijfeld geen verstek laten gaan! OP de bovenste rij links een wat somber aandoend maar sportief mantelpakje van Pierre Cardin, gemaakt van grijze wollen stof, dat op de rug wordt dicht geknoopt. Daarnaast midden boven aan de pagina een creatie van Balmain. Dit avondtoilet van witte kant op beige satijn heeft een brede zijden ceintuur en is met een grote bloem en een sjerp getooid. Rechts boven aan de pagina een geheel ander genre avondtoilet van Jacqueline Godard van donkerblauw fluweel met een grote knoop met afvallend lint aan de voorzijde. OP halve hoogte van de pagina links een korte middagjapon van roze en beige satijn naar een ontwerp van Jacques Griffe. Daarnaast een exotisch aandoend avondtoilet van violette en roze cigaline, ontworpen door Maggy Rouff. Op halve hoogte van de pagina rechts van de tekst een mantelpakje voor overdag uit de collectie van Dior, vervaardigd van grove wol met zwarte kraag en bijpassende hoed. Het laaghangende jack is afgezet met een strik. Daarnaast geheel rechts op halve hoogte van de pagina een vrolijke cocktailjurk uit de collectie van Jacques Heim, met een rok van wit satijn, bewerkt met zwart-fluwelen strippen en een nauwsluitend lijfje van zwart fluweel. BENEDEN aan de pagina links een middag-ensemble van grijze wol van het modehuis Dior, dat veel gelijkenis toont met het reeds genoemde ontwerp van ditzelfde huis. Rechts daarvan een omkeerbare mantel met kimonomouwen en een forse kraag. De binnenzijde is donker effen gekleurd. Dit is een creatie van Guy Laroche. In het midden onder aan de pagina het morgenensemble „Bobby" van Dior, het geheel bestaande uit zwartwitte wol. De taille blijkt geheel zoekgeraakt te zijn. Rechts daarvan een ontwerp van Michel Goma, een van de „jonge garde" der Parijse modeontwerpers. De japon is van helder rode wol en is bedoeld voor de vroege herfst. De afzetting is van zwarte band. Over de jurk kan een cape van dezelfde rode kleur worden gedragen. Tenslotte geheel rechts onder aan de pagina weer een schepping van het huis Dior. Deze mantel van grijze wol toont een zeer strenge eenvoud van lijn, kenmerkend voor de ontwrerpen van dit modehuis.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5