Communisten geven grote bedragen uit aan spionage en infiltratie Rechtspraak in de openlucht Hogescholen voor ondermijning in vele delen van Oost-Europa TIENTALLEN KASTELEN IN WEST-DUITSLAND TE KOOP Loop der bevolking te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 30 augustus 1960 Tweede blad no. 30138 Voor de Leidse kantonrechter Gistermiddag omstreeks vijf uur sloot de plv. kantonrechter, mr. W. de Koning, de zitting in het kantongerecht aan het Rapenburg en begaf zich vergezeld van de officier van Justitie en de griffier naar het Stationsplein om aldaar op de stoep vóór het Station „de zitting" te heropenen ten einde een nader onderzoek te kunnen instellen op de plaats waar een 42-jarige Leidse textielhandelaar de hem ten laste gelegde verkeersovertreding zou hebben begaan. Deze „open-lucht"- zitting van de Leidse magistratuur behoort niet tot de dagelijkse Leidse gebeurtenissen, en trok dan ook vanzelfsprekend grote publieke belang stelling. De aanleiding tot dit, althans voor Leiden, zeer bijzondere feit. werd gevormd door de verklaring van de verbalisant en het daarop gevoerde verweer van verdachte, die ontkende, dat hij de in het proces verbaal vermelde overtreding had begaan. N Op 29 juni j.l. stopte verdachte met z'n auto vóór het station om een buiten landse gast, die reeds op het trottoir stond te wachten, gelegenheid te geven in zijn auto te stappen. Hij stond toen weliswaar niet op ten minste 5 meter afstand van de voetgangers-oversteek plaats, doch wel bleef de achterzijde van eijn auto ca. één meter vóór het punt waarop de wit-zwartstreep op de trot toirband begint als aanduiding voor de aldaar gelegen bushalte. Deze streep geeft aan tot waar het stopverbod t.o.v. de bushalte van kracht is. Tot ver- dachte's grote verwondering kreeg hij een proces-verbaal, omdat hij geen 16 meter van de bushalte afstond. Verbali sant liet de overtreding t.o.v. de over steekplaats buiten beschouwing. Ter zitting verklaarde verbalisant, dat de bushalte ter plaatse niet door een duidelijk zichtbare wit-zwart-streep op de trottoirband was aangegeven. Z.i. kon verdachte niet vaststellen of hij des tijds ver genoeg van de bushalte af stond. Ter plaatse bleek, dat er een zèèr vage doch bij nadere beschouwing toch nog zichtbare wit-zwart aanduiding op de trottoirband staat geschilderd. Nadat verdachte zijn auto nauwkeurig op de zelfde plaats als destijds had neergezet, kon zonder meer worden vastgesteld, dat hij t.o.v. de bushalte geen overtreding nad begaan. De officier van Justitie, mr. J. A. L. Breda vroeg vrijspraak omdat de overtreding inderdaad niet was begaan en verdachtes fout t.o.v. de oversteek plaats hem niet ten laste was gelegd. De plv. kantonrechter kon zich hierbij aan sluiten en sprak de verdachte vrij. Drie overtredingen Tijdens de zitting in de rechtzaal diende ojn. de zaak tegen een 30-jarige automobilist, die op Rijksweg no. 4 on der Oegstgeest een lifter wilde opnemen en zó krachtig afremde, dat zijn auto slipte door twee heggen vloog en op het rijwielpad een bromfietser aanreed. Bij nader onderzoek bleek, dat ver dachte die verstek liet gaan in een niet meer te achterhalen en lang ver vlogen periode wel eens in het bezit van een rijbewijs was geweest en dat de remmen van zijn auto niet in orde wa ren. De officier eiste f.40 boete subs. 8 De zitting" van het Leidse Kan tongerecht werd gistermiddag tij delijk verplaatst naar het Stations plein, teneinde de juiste toedracht van een verkeersovertreding te kunnen vaststellen. dagen t.a.v. het ontbrekende rijbewijs, f. 15 subs. 3 dagen voor de ondeugdelijke aanrijding. T.a.v. de twee eerstgenoemde boeten vonniste de plv. kantonrechter conform doch de aanrijding vond hij dermate ernstig, dat hij hiervoor f. 75 boete subs. 15 dagen oplegde. Een 18-jarige bromfietser uit Oegst geest nam met een snelheid van ca. 35 km per uur de bocht in de Spaargaren straat dermate ruim, dat hij tegen een aldaar geparkeerde auto opvloog, nogal wat schade veroorzaakte en met zijn duopassagier ten val kwam. Hoewei de duopassagier verklaarde, dat verdachtes snelheid minstens 35 km per uur bedroeg, bleef verdachte vol- I houden, dat zijn snelheid zeker onder de 25 km was gebleven. De eis luidde f.40 boete subs. 8 dagen en voorwaardelijke i ontzegging van de bevoegdheid tot het berijden van een bromfiets voor de tijd I van een jaar. Na een ernstig vermaan I beperkte het vonnis zich ditmaal nog tot f. 30 boete subs. 12 dagen, j Een 40-jarige Duitse automobiliste I draaide met een door haar bestuurde vrachtauto in Sassenheim. zonder vóór te sorteren en richting aan te geven, plotseling linksaf met het gevolg, dat een juist passerende auto werd „geno men" en f. 134 schade opliep. Verdachte werd, conform de eis, bij verstek veroor deeld tot f.65 boete subs. 13 dagen en zal t.z.t. de schaderekening in haar Duitse woonplaats gepresenteerd krij gen. Een 21-jarige gezinsverzorgster uit Oegstgeest, die per rijwiel plotseling de Rijnsburgerweg overstak, werd door een passerend motorrijwiel gegrepen en was tengevolge van de opgelopen verwondin gen 9 weken op non-actief. Hoewel verdachte toegaf, dat zij bij het oversteken niet had uitgekeken, vond zij de eis t.w. f. 30 boete subs 6 da gen. wel wat hoog. Het feit werd haar echter ernstig aangerekend en luidde het vonnis f. 25 boete subs. 5 dagen, ap jooa uaSap 8 'sqns of> 'j ua uauxuiai INBREKER AANGEHOUDEN De inbraak in de nacht van zaterdag op zondag by de heer Swanenburg aan de Van 't Hoffstraat is opgehelderd. De politie heeft ni. de dader, een 16-jarige opperman uit Leiden, aangehouden. De jongen bekende de inhoud van het geld- bakje in de muziekautomaat te hebben meegenomen. Of hij ook de dader is van de inbraak in de nacht van 21 op 22 augustus, waarbij een bedrag van veer tig gulden werd ontvreemd, is nog niet duideiyk. Bromfietser gevallen Gistermiddag omstreeks twaalf uur is de 75-jarige J. G. van Evert, wonende Ryn- en Schiekade, als bestuurder van een bromfiets op de Wouterenbrug (aan het einde van de Jan van Gooyenkade) geslipt op de in het wegdek liggende ijzeren stootrand. Hij viel en verloor het bewustzijn. De man werd naar het Aca demisch Ziekenhuis vervoerd. Daar bleek dat hy een gebroken enkel had opgelo pen. EXPOSITIE „PANORAMA DER PREHISTORIE" IN MUSEUM VAN OUDHEDEN Op 3 september zal door prof. dr. W. Glasbergen van Amsterdam de tentoon stelling .Panorama der prehistorie" in het Rijksmuseum van Oudheden wor den geopend. Deze tentoonstelling geeft een beeld van de resultaten der opgra vingen in Nederland in de laatste 10 ja ren weer. Door deze opgravingen, waar bij vooral de oudste bewoningen van ons land aan het licht zyn getreden, zijn de inzichten in de prehistorie van Neder land totaal veranderd. De tentoonstel ling biyft tot 15 december geopend. Expositie in Jeugdhuis Breestraat Twee jeugdige stadgenoten exposeren in het Jeugdhuis aan de Breestraat 19 gouaches, waterverven en tekeningen en bewijzen daarmee dat zij him studie jaren aan de Haagse Academie voor Beeldende Kunsten niet ongebruikt lie ten voorbü gaan. zy zijn Ben van Kem pen, leerling der vierde klasse dezer Aca demie en Alex Hakkaart, die inmiddels reeds eindexamen deed. Hun werk is fris en kleurig, dikwyis getuigenis afleg gend van een zuivere observatie en tech nisch gefundeerd. Aardige staaltjes van een originele visie geeft Ben van Kempen die het experiment niet schroomt en o.a. met een „zelfportret" een gelukkige greep deed. Wij wensen beide jongelui succes toe op hun toekomstige kunstenaarsloop baan, welke wel perspectieven lijkt te openen. „Het Westen moet leren te zwijgen" Volgens een schatting van de Westduitse regering werken in landen buiten het oostelijk blok 500.000 spionnen voor de commu nisten. In het officiële orgaan van de Westduitse regering „Het Bulle tin", wordt gezegd, dat de commu nistische landen bovendien twee miljard dollar per jaar uitgeven aan propaganda, spionage- en in filtratie-activiteiten. Het rapport is gebaseerd op inlichtingen van de Westelijke inlichtingendiensten en contra spionagediensten. Alle bedragen erin genoemd, zijn in dollars gege ven en moeten dus, om het aantal guldens te krijgen, met bijna vier vermenigvuldigd worden. Volgens het bulletin zyn er deskundi gen, die zelfs menen dat de communis- Tachtig tot 85 procent van de spion nen is zogenaamd „party-agent", de rest behoort tot geheime organisaties. In Italië wordt jaariyks 30.000.000 dol lar aan communistische spionage uitge geven, terwyi de communistische agen ten in Frankrijk 20.000.000 dollar per jaar ontvangen. Radio-propaganda kost de communisten 300.000-000 dollar per ten'3,5 tot 4 miljard dollar uitgeven aan iaar en filmpropaganda 200.000.000 dol- _it-v lor Fr ie pon vnpfiool fnnn«i waaruit propaganda en spionage. De communis tische spionnen worden opgeleid op „ho gescholen met een jaarlijkse begroting van 125.000.000 dollar". „De top-agen- teni", aldus het rapport, „worden is Mos kou en Leningrad opgeleid". Andere spionage-schol en staan in Praag, War schau, Boedapest en Tasjkent in de Sov jetrepubliek Oezjbekistan. De Praagse school is voor agenten, die naar onder-ontwikkelde landen worden gezonden, vooral naar Afrika. Spionnen bestemd voor het Nabije Oosten en Ara bische landen krijgen hun opleiding in Tasjkent. Een centrum in Peking is voor de opleiding van spionnen voor Ja pan, India, Indonesië. Burma en andere landen in het Verre Oosten. Communistische agenten die de spe ciale taak hebben in vakbonden te infil treren, worden opgeleid in Boedapest. In Bern au en Bautzen wordt „toekomstige Afrikaanse politiek" onderwezen, aldus het Bulletin. Er zijn naar schatting 12 000 commu nistische agenten in Frankrijk, terwijl er in Italië, Indonesië en India elk 20.000 spionnen zijn. In Finland en Irak zijn er tussen de 2.000 en 10.000 en in 20 landen, waar het communisme weinig invloed heeft, zyn er elk 2.000. Individuele wegwedstrijd door Rus gewonnen In totaal 142 renners uit 42 landen zijn hedenochtend gestart voor de individu ele wegwedstrijd, het laatste onderdeel van het wielerprogramma van de Olym pische Spelen. De coureurs moesten het circuit van Grottarossa twaalf maal afleggen, het geen een totale afstand van 175,380 km betekent. Bij de start was het reeds zeer warm en er werd dan ook verwacht dat de rit vry zwaar zou worden. Voor de start werd een minuut stilte in acht ge nomen ter nagedachtenis van de Deen Burcht van Kunibert de Verschrikkelijke kost thans even veel als een kleine villa BEZOEK AAN RIJKSMUSEA Voor geld kan men vrij wel alles kopen, ook mid deleeuwse kastelen com pleet met muren, torens en spoken. Ridder Kuni bert de Verschrikkelijke zou zich in zijn stenen sarcofaag omdraaien, als hy zou horen, dat zijn eens onbedwingbare kas teelmuren met alles wat er binnen ligt, te koop waren voor ongeveer even veel als op het ogenblik een kleine villa kost! Generaties lang hebben zijn onfortuinlijke onder danen aan de stenen mu ren gebouwd, waarvan het metselwerk naar men zegt ossebloed en melk bevat. En al dit werk is thans te koop voor ongeveer zestig duizend mark. Zo is de situatie in West- Duitsland en men kan er alles over te weten komen uit de advertentiepagina's van een nieuw tijdschrift, dat deze zomer voor het eerst verschenen is. Het heet „Kastelen en palei zen" en is een uitgave van de Duitse kastelenvereni ging („Deutsche Burgen- vereinigung") Niet minder dan 24 kas telen, waarvan sommige schitterend zijn gemeubi leerd, staan in het eerste nummer te koop aangebo den. De redactie zegt, dat het tweede nummer zelfs een nog ruimere keuze zal bieden. De advertenties in het eerste nummer boek ten 'n geheel onverwacht resultaat. Er meldden zich maar heel weinig kopers aan, maar wèl dozijnen mensen, die óók iets der gelijks te verkopen had den! Driehonderd jaar geleden waren de kastelen in Duitsland (en natuur lijk ook elders ter wereld» eigenlijk al ten dode op geschreven, omdat zij niet langer weerstand konden bieden aan het geperfgectioneerde artil lerievuur. Gedurende de dertigjarige oorlog van 1618 tot 1648 zijn er dan ook vele verwoest, waarna de bouwvallen dienden tot steengroeven voor de dor pen in de buurt. Aristocratische families, die meer last hadden van reumatiek dan van het huisspook, verlieten in de loop van de jaren hun tochtige vertrekken en to rens om zich in de ste den te vestigen, waar zy comfortabeler paleizen bouwden. Het zou tot de negentiende eeuw duren, voordat men weer roman tische gevoelens voor de oude adelaarsnesten kon opbrengen en toen pas ging men aan het restau reren, vooral aan de oevers van de Ryn. Vandaag de dag is het echter een bijzonder kost bare geschiedenis om een kasteel te onderhouden. Men doet er hetzelfde als in Engeland en zet de hekken open voor dagjes mensen, die er tegen be taling mogen rondkijken. Dat geldt bijv. voor het nog altijd bewoonde kas teel Marksburg bij Brau- bach in het Rijndal. Daar komen elk jaar tachtig duizend mensen naar kij ken. maar de veertigdui zend mark, die zy aan het hek betalen, gaan vry wel geheel op aan het onder houd van de oude muren en de gebouwen zelf! Vele kastelen zyn veranderd in hotels en musea of er zijn jeugdherbergen en scho len in gekomen. Duits land telt op het ogenblik nog 24.000 kastelen, waar van er 7.000 bewoond of bewoonbaar zijn; 6500 zijn bouwvallen en de rest is nauwelijks meer als kas teel herkenbaar. Knut Enemark, die na afloop van de vrydag verreden ploegentydrit in een ziekenhuis overleed. Aan de individuele wegwedstryd na men geen Denen deel. De Rus Viktor Kapitanow won ten slotte de gouden medaille in deze wed- stryd. De zilveren medaille was voor de Italiaan Livio Trape. De Limburger René Lotz heeft halver wege de wedstrijd de stryd gestaakt. Na 50 km kreeg hij een lekke band, waar door hy 2% minuut achter raakte. De Limburger probeerde nog aansluiting te krijgen, maar slaagde daarin niet en stapte tenslotte van de fiets. De bronzen medaille was voor de Belg Willy Vandenberghen. De Nederlander Jan Hugens zat in een peloton van 39 renners met een achter stand van 2Vz minuut op de leiders. Op 4 minuten volgde Janssen, terwijl Van Kreuningen, die tot 100 km in de kop groep had gelegen, vry ver was afgezakt. NEDERLANDER BIJ DAKAR OMGEKOMEN Een by het ongeluk met de Air France Super Constellation bij Dakar omgeko men Nederlander is de 32-jarige heer E. L. Maandag uit Rotterdam. Deze was werkzaam by de Electrotechnische Han- delmaatschappy „Van Rietschoten en Houwens N.V." te Rotterdam. Het slachtoffer was gehuwd en had 2 kinderen. lar. Er is een speciaal fonds waaruit 200.000.000 dollar per jaar wordt uitge trokken voor het omkopen van Westerse agenten, politici, dagbladen, geleerden, intellectuelen en artiesten. Een deel van dit bedrag wordt toegewezen aan am bassades eil consulaten van communis tische landen in de vrye wereld. „In totaal wordt 2.000.000.000 dollar uit de begrotingen van het Oostelijk blok beschikbaar gesteld voor de koude oor log'", aldus het rapport, hetgeen neer komt op „twee dollar per hoofd" van de bevolking in het Oostelijk blok, „terwijl de Verenigde Staten en de andere lan den in de vrije wereld twee hele centen per jaar per hoofd uitgeven!" „Het is niet nodig verdere bewijzen ervoor aan te voeren, dat de koude oor log hoger wordt aangeslagen in het Oosten dan in het Westen", zo besluit het rapport. De man die de U-2 heeft ontworpen verklaarde dezer dagen voor de 61-ste Nationale Conventie van veteranen: „de Verenigde Staten zullen moeten leren de mond te houden over militaire gehei men. en het op die wijze tenminste een beetje moeilijker moeten maken voor de tegenstanders' „Rusland behoeft geen verkennings vliegtuigen er op uit te sturen, zoals wij de U-2. Wij vertellen zelf alles al wat de Russen maar kari interesseren", aldus Clarence L. Johnson, vice-president van de Lockeed Aircraft Corporation. Nieuwe uitgaven Vrouwen, door C. A. Bantzinger. Tijger ln de mist, door M. Alllngham. Volken van een stam, door Ph. Gibbs. Met mUn neus ln de boter, door L. Meyer. De jeugd van Francesco Campana, door C. en M. Scharten-Antlnk. Ontaarde zoon, door H. J. van Nijnat- ten-Doffegnles. Chérl, door Colette. Babette op het oorlogspad, door V. Ma- rlaud. De schaduw is terug, Vier vreemde vrienden en Deurwaarders delirium, door Havank. De oude dame, Maigres en het drama in de Rue Lo- Ïert en Malgret en de blauwe avond- ipon, door G. Slmenon. Sterker dan de Saint, door L. Char- terlE. Bij mM verveel Je Je niet. De duistere straat en Jouw beurt Jongedame, door P. Chey- ney. Tussen New York en ParUs, door J. Ro wan Wilson. Valkenburg, door J. Crolla. Literair akkoord. Een keuze uit bijdra gen verschenen ln de Zuid- en Noord nederlandse letterkundige tijdschriften van het Jaar 1958, bijeengebracht door H. van Herreweghen e.a. Verschenen ln de Zwarte beertjes-reeks by A. W. Bruna 8c Zn., Utrecht. In de week van 18 tot en met 24 aug. 1960 Blykens een opgave in de Staatscou rant werden alhier gevestigde Rijksmu sea voor de Geschiedenis der Natuurwe tenschappen, van Oudheden en voor Volkenkunde gedurende het tweede1 kwartaal van 1960 respectievelyk be zocht door 575, 8771 en 5670 personen. Bovenaan de lijst der Rijksmusea prykt het Rijksmuseum te Amsterdam met 161.378 bezoekers, daarna volgen het Openluchtmuseum te Arnhem met 98.214 bezoekers, het museum Kröller- Müller met 45.013. het Mauritshuis in Den Haag met 33.003 en het Muiderslot met 32.676 bezoekers. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ronny, zn. van H. Starrenburg en A. E. L. Beijersbergen; Sylvia Jacoba Maria, dr. van M. H. G. Vogelaar en C. J. Hof stede; Richard, zn. van P. L. Obdam en D. v. d. Voort; Petrus Johannes Martinus, zn. van P. J. M. Leune en M. v. d. Sleet; Marcel, zn. van C. Schreuder en P. v. Poelgeest; SJouke, zn. van P. Kuiper en J. J. Nleboer; Lily Jane, dr. van H. O. Prade, en K. L. Lie; Marianne Emma, dr. van W. H. Lindeman en F. E. v. d. Kaalj; Wilhelmus Marlnus. zn. van J. A. Meijer en S. J. H. Bennink; Rik Jan Jozef, zn. van J M. Joosten en A. C. M. H. Meuwis- sen; Robertus, zn. van P. M. de Goede en E. M. Borst; Johanna Margaretha, dr. van G. Bloem en H. C. Seller; Anthonius Johannes Theodorus, zn. van A. J. J. v. d. Poel en T. M. van Noort; Adrlanda, dr. van J. M. van Straaten en P. Brok; Mar garetha, dr. van C. Willems en P. H. v. d. Zaal; Evangeline Geertrulda Johanna, dr. van L. B. Janssens en A. E. M. Meereboer; Johanna Klasina, dr. van H. Rouwenhorst en M. F. Bruggenwirth. GETROUWD H. J. Goddyn en E. van Rossum. OVERLEDEN A. de Roode. 81 Jr.. man; G. M. den Hartog, 62 Jr., echtgen. van W. A. Visser; W. Langezaal, 80 Jr.. wed. van H. Hoppen brouwer; A. H. P, M. Verschuren, 2 maanden, zoon. GEVESTIGD C. H. Kokee en fam., tandtechniker. Joh. Poststraat 18; N. J. van Es en fam., schrijfm.monteur, Obrechtstraat 42; L. J. Schreuders en fam., chauffeur, Maurlts- straat 19; N. T. J. Voorwinden en fam., leraar. Rijnsburgersingel 41a; C. Arnol- dussen en fam., techn. hoofdambt.. Co- betstraat 1; P. J. Searle-De Bot en fam., Breestraat 101; S. van der Mee en fam., lompensorteerder, Ter Haarkade lb; F. A. Demoed en fam., landarbeider, Obrecht straat 79; I. Hellendoorn- Hlnze en fam., onderwijzeres, Oppenheimstraat 23; H. C. G. Paardekooper. meubelmaker. Heren gracht 40a; J. Kleefstra, kantoorbediende. Hoge woerd 175; L. H. T. C. van der Willik, constr .tekenaar, Koninginnelaan 41; L. Lolkes de Beer. galvaniseur, Mont- gomerystr. 24; R. E. Fabus-Fark, ab ligg. Haarl.trekv.; A. J. Kuperus, lerares. Nach tegaallaan 15; J. W. P. G. Bluijssen, rayonchef, de Sitterlaan 127; A. P. Slde- rius, med. analiste. Tesselschadestr. 11; J. C. Schramm, Vlnkenstraat 4; W. H. Verberg, automonteur, Kanaalweg 41; H. A. Beerens-Delnum, doktersass., Boerhaa- velaan 242; I. Vaassen, 11. verpleegster. Hooigracht 11-29, W. Vermeulen, timmer man, Vestestraat lb; H. G. Honnef, Oude Singel 162; M. Rijsterborgh, Zoeterwoud- se Singel 18; M. de He ij. dienstbode. Pioenstraat 27; P. Verkleij. Varkenmarkt 7; M. van Harten, 11. verpleegster, Rijns burgerweg 10; Y. J. Burke, 11. verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10; R. Wermuth. 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; Y. van de Wiel, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; E. A. M. van Engelenburg, 11. ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; P. C. San- dijek. 11. verpleegster. Rijnsburgerweg 10; J. Polak. 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; G. Pardon-De Bes. Oranje booms tr. 9a; A. Varkevisser-Mugge, Gabr. Metzustr. 3; L. M. Oostwouder, 11. verpleegster. Rijns burgerweg 10; J. E. M. Poeliejoe-v. d. Weijden, Tollenstraat 15; H. Maas. as- falteur, ab ligg. Haarl.trekv.; H. Cordes, colporteur, ab ligg. Haarl.trekv.; F. L. van den Biggelaar, spinner, Nw. Beestenmarkt 8; P. L. Westplat, monteur. Hoflaan 285; G. H. C. Pielaet. huisschilder, Kersen straat 22; S. Jonkers, verpleegster. Rijns burgerweg 10; T. Slooter-Kulpers. secre taresse. Plantsoen 67; I. Noordberger. 11. verpleegster. Rynsburgerweg 10; B Óver de Linden. 11. verpleegster. Rijnsburger weg 10; M. Havenaal\ verpleegster, Rijns burgerweg 10; J. Makklnga, 11. verpleeg ster. Rijnsburgerweg 10; H. de Vries, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; M. G. van de Kamer-Al vers. Zoeterwoude Singel 81; T. Ruibing, 11. verpleegster Rijnsburger weg 10; A. van Rooden. winkelbediende. Musschenbroekstraat 5; J. J. P. van Gor- cum, boekhouder. Buys Ballotstr. 48; H. F. A. M Het Noordeinde is vanmorgen voor het verkeer ruim een uur volkomen geblokkeerd geweest. Omstreeks kwart over acht kwam een militaire trekker met oplegger door een on gelukkige manouevre van de chauf feur bij het uitrijden van de Rem- brandtstraat klem te zitten. Door dat de wagen aan de achterzijde iets naar rechts overhelde, was terugrijden in de Rembrandtstraat onmogelijk. Vooruii was evenmin mogelijk, de wagen stond aan de overzijde vrijwel tegen de muur op. Walenkamp. Rijnsburgerweg 43; H. Karstens, Langebrug 17; J. G. A. M. Simons, militair. Noordelnde 2a; M. E. in 't Hout, 11. verpleegster, Rijnsburgerweg 10; A. E. A. M. Bleljs. Morsweg 174b; H. J. G. M Trines. Hugo de Grootstr. 9; C. Kammeraat. Hogewoerd 108; T. W Paij- mans. militair, Noordelnde 2a; J. C. Slewe, serveerster, Nw Beestenmarkt lln; M H. A. Rijnboutt-Vervoort, Joh. de Wlttstraat 21; J. C. van Rijn, sehrijfm.monteur. Vin- kenstraat 4; M. D. M. Serdyn, breimode- advlseuse. Lorentzkade 47; B. A. Tolboom, fabr.arbeider. Hansenstraat 40a. VERTROKKEN van Helden en fam.. Herensingel 31a, nr. Oegstgeest. Akeleilaan 7; B. W. Poor tenaar en fam., ab Herengracht, nr. Vlls- singen. Singel 25; S G. Bouman en fam.. Bosnuizerkade 10, nr. Leiderdorp. Mau- rltsslngel 122; A. Broers en fam.. Pioen- straat 35a. nr. E "e (Gld.), Tolhuislaan 21; J de Geus en fam.. Spieghelstr. 1. nr. I Voorschoten. Raadhuisin. 124; C. M. A. gong kon Vinden. Er was geen ma- Looman en fam., Langebrug 71 nr. "s-Gra- fpriïlp crhndp venhage, Daguerrestr. 41; T Gijsman en terttie SLiiuue. Ifam., Levendaal 151, nr. Leiderdorp, Jaag- De trekker is toen losgemaakt en in een scherpe hoek met de opleg ger weer aangehaakt, waarna het gevaarte weggetrokken kon worden en het verkeer weer normaal door- pad 64-; B. van der Horst en fam., Hugo de Grootstr. 3, nr. Leiderdorp, Hoofdstr. 64; A. D. Fokker en fam., Boshuizerkade 17, nr. Wassenaar. Pr. v. Wledlaan 23; L. W. Lodder en fam.. Hoge Morsweg 92a, nr. Rotterdam, Oppenhelmstr. 101; J. v. Duijn -Kluivers en fam.. Oude Singel 148, nr. Katwijk, Mr. D. D. Curtlusstr. 26; Alexan- de .;tr. 62a, nr. Leiderdorp, Hoofdstr. 266; J. Schenkeveld en fam., Alexanderstr. 62a, nr. Leiderdorp. Hoofdstraat 256; J. A E. Vial-Vlssers en fam., W. de Zwijgerlaan 147, nr. Duitsland; J. de Raay en fam.. Mo "iermanstr. 104, nr. Zeist, Kroostweg 58; A. van Hemert en fam., Hoflaan 147, nr. 's-Gravenhage, Weigeliapl. 120; M. J. Bealing en fam., Hoge Rijndijk 19, nr. Groot-Brlttannlë; A. J. J. Moerman en fam., Raamsteeg 15, nr. R'dam, Wieler- str. 5b; A. J. Brattlnga, v. Llmb. Stlrum- str. 19, nr. Oegstgeest. Hoge Morsweg 65; J. T. J. van Steijn. Trompstraat 18. nr. Venlo, Ericaweg 2; E. M Vis-Wynnobel. Lopsenstraat 15a, nr. Voorschoten, ab ligg. Molenln.; W. A. v. Houwenlnge Grafdljk, Rijnsburgerweg 25, nr. Amsterdam, v. Baerlestr. 57 II E. H. Siemens, Boerhaave- ln. 10, nr. België; P. K. Leendert, Schel penkade 45. nr. Deventer. Brlnkgrever- weg 93; W. H. van den Eijkel, Vreewljk- str. 29. nr. Noordwiik, de la Bassec Caan- straat 14; L. de Vries, Nlc. Beetsstr. 11a, nr. EibergenG 101; E. H. van Gulik. Rapenburg 53. nr. Groningen, Zuider park 20; B. H. van Ees, Noordelnde 2a, nr. ^oorschoten, Kon. Marineln. 2; W. A. Benschop, Hoge Rijndijk 128, nr. Vleuten- de Meern, Julianalaan 14; L. J. Hollan der. Verdamstraat 54, nr. Nederl. Antillen; M. Noppen, de Goejestr. 8, nr. Eibergen, G 112; R. Langezaal. Kastanjekade 32, nr. Zeist. Joh. Wierlaan 46; T. de Ruiter, No-rdelnde nr. Amsterdam. Marine werfkade 9; J. M. A. van Noije, Oranje- str. 2, nr. Groot-Brlttannlë; J. M. de Groot Donkersteeg 1. nr. Warmond. Burg. Ke- telaarstr. 40b; J. van der Wal. Aalmarkt 1. nr. China; M. de Bruljne-De Gunst. Reltz- straat 11, nr. Weesp. Herengracht 7; W. Oostra, Rijnsburgerweg 86. nr. Venhulzen. Hemmerbuurt 74; J. Israëls-Boonstra, Joh. de Wlttstr. 2, nr. Oegstgeest. Ter- weeweg 3a; W H. Vriend v. Swletenstr. 1. Ner' Nw.-Guinea; M. P. ter Haar, Ma- redyk 1. nr. 's-Gravenhage, Hlldebrandt- straat 208; E. G J. Arends. Maredijk 34a, nr. Alphen a. d. Rijn, Reigerstr. 12; J G. van der Land. Kllkspaanweg 12. nr. Dor drecht Vlletwee 6; L. J. Matters, van 't Hoffstr. 50a. nr. Rotterdam. Texasweg 36; M. R. v. Kesteren-Sandvos. Hugo de Vrles- str. 13b, nr. Harderwyk, de Sav. Lohman- laan 60; M. van Weesel, Cobetstraat 3. nr. Zeist. Gerolaan 62; E. R Reddinglus. Ra- nr. Werkendam, Smalle Vliet Westen. Maarsmanssteeg 25. Arnhem, Steenstraat 10; J. C. W. Warner, Gerecht 5. nr. Doornspijk, Oos tendorperstraatweg 159; T. Geil man, Roo- denburgerstr. 51. nr. Wageningen, Bowles- park 8; P. Pijnnaken. Herenstraat 123, nr. Voorschoten. Papelaan 46; K. Gro- vensteln, Witte Rozenstr. 21, nr. Utrecht, Oorsprongpark 12; J. T. Chrlspljn. Alb. Verweljstr. 2, nr. Haarlem. Schutterstr. 32; M. Strik. Morsweg 49. nr. Hilversum. Noodweg 37; M. Guldemond. Marislaan 9. nr. 's-Gravenhage. Oranjeplein 71; G M. H Tijdhof. Janvossensteeg 54. nr. Eind hoven. H Geeststr. 34; W. H. Steppat, Hooigracht 55, nr. Duitsland; P. van Komen, de M. v. Streefk.str. 34, nr. 's-Gra venhage, Laan van Poot 292; Y. H. H. Konlngs. Zeemanlaan 41. nr. Maastricht. Trlanonstr. 12; B. D. van der Mark. Le liestraat 22a, nr. Haarlem, van Hogen- dorpstr. 5; A. J. van der Mark. Linde straat 19. nr. Leiderdorp. W. de Zwijger- ln. 9; S. R. Kuyi- Groen. Joubertstraat 29a. nr. Soest. Ringweg 18: B. P. War- menhoven-De Groot. Oude Vest 129. nr. Noordwijk, Kerkhofpad 10; T. W. de Graaff, Plantage 20. nr. Arnhem, Wag- nerlaan 55; S. Vuijk. Watersteeg 4. nr. Duitsland; J. T Schravesande-Jansen. Aarstraat 16. nr. Voorschoten. I^ldseweg 546; L. A. H. Hogenhuls Dlefsteeg 10. nr. Slttard, Walramstraat 33; J Rietveld- Betram. Breestraat 15a nr. Bergen op Zoom, Anemoonstraat 34. penburg^

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3