Soli Deo gloriate water op werf van Joh. Boot te Alphen a. d. Rijn u beter Recordpoging van Wijssen werd niet met succes bekroond Dat waren nog eens succesvolle weken," zei Willem Geersen MAANDAG 29 AUGUSTUS 1960 Zaterdagmorgen is op de scheeps werf „De Industrie' van D. en Joh. Boot N.V. met goed gevolg de KW. 152 Soli Deo Gloria", welk schip in aanbouw is voor rekening van de firma J. Ketting te Katwijk aan Zee, te water gelaten. Op een podium heette de heer P. J. C. Boot namens de directie de reder en zijn familie hartelijk wel kom, waarbij hij o.m. wees op de prettige samenwerking die er be staat tussen de rederij Ketting en de scheepsbouwers. Vervolgens verrichtte mevrouw Parlevliet-Ketting de doopplechtig heid, waarbij zij het schip onder Gods zegen een goede vangst en behouden vaart toewenste. Het schip zal worden uitgerust met een motor van 385 pk. Het schip heeft een lengte van 30.68 meter, een breedte van 6.50 meter en een holte van 3.40 meter. Voorts zal het schip van de mo dernste apparatuur worden voor zien, zowel ten behoeve van de vis vangst als de navigatie. Het is het tweede schipf dat de firma Boot voor de rederij Ketting heeft ge bouwd. Voor het maken van deze foto moest onze fotograaf eerst in de 30 meter hoge kraan klauteren, waar van de arm vervolgens boven de Rijn werd gedraaid. (Foto Leldsch Dagblad) Prof. Lemaire in Utrecht: Houding der regering jegens de spijtoptanten is immoreel Spijtoptanten of Italianen naar ons land (Speciale berichtgeving) „Inzake de kwestie van de spijtoptanten moet er een sterke groep Nederlanders komen, die zich tegen de regering achter het Parlement schaart. Pas dan wordt de zaak verantwoord afgewikkeld". Dit zij prof. mr. W. L. G. Lemaire, voorzitter van het Nationale Comité voor hulp aan spijtoptanten zaterdag tijdens de in Esplanade te Utrecht gehouden vergadering van de Federatie van R.-K. Neder landse Ambtenaren en Particuliere Werknemers uit Indonesië, K.N.A.F. Deze bijeenkomst werd gehouden ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de K.N.A.F. Ter definiëring noemde prof. Lemaire spijtoptanten: „mensen die in Nederlands-Indië zijn geboren, het Nederlandse geestesmerk dragen, op basis van een Nederlands-Indonesische verdragsregeling dachten te kunnen blijven in Indonesië, maar nu verkommeren in grote nood. Het gaat om 12 a 15.000 personen. donesische nationaliteit als de meest natuurlijke oplossing. Men opende een perspectief op de werkgelegenheid in Indonesië en ging er van uit, dat de aanpassing in Nederland toch moeilijk zou verlopen. Had Nederland uit moreel oogpunt tot deze bestuursdaad kunnen komen?" Prof. Lemaire beantwoordde deze vraag ontkennend. Daarom deed hij een oproep om het Parlement te steunen in zijn houding tegen de regering. Deze mensen verkeren in ellende" aldus spreker, „omdat zij niet tot de Indonesische maatschappij behoren en naar de zelfkant van die maatschappij geschoven worden. JungschlSger en Schmidt werden de „gevallen", die de normloosheid van een dergelijke samen leving aantonen. Op morele gronden zegt men: „sleep ze eruit en berg ze". Het standpunt van de Nederlandse rege ring maakt dit echter niet gemakkelijk. De regering wil immers temporiseren", zo zei prof. Lemaire. „In 1957 stelde men vast, dat jaarlijks 2000 spijtoptanten Nederland mogen binnenkomen. Men stelt dan bovendien nog de vraag: heb ben de gegadigden bepaalde (familie banden) in Nederland en kunnen zij zich aanpassen?" Dit noemt prof. Lemaire naasten liefde volgens het principe: „het hemd is nader dan de rok". „Is dit regerings standpunt houdbaar? Wij beleven in Nederland een hoogconjunctuur. Er is een tekort aan arbeidskrachten. Om het arbeidsreservoir nu aan te vullen wor den Italiaanse arbeiders toegelaten. Dan vraagt men: „is het hemd inderdaad nader dan de rok? Het probleem van ae spijtoptanten is een stuk van de afwikkeling van de koloniale situatie. Deze afwikkeling was rechtvaardig en noodzakelijk", aldus prof. Lemaire, „maar dan dient men ook de consequenties te aanvaarden door de mensen uit de nood te halen. Toen men op grond van de R.T.C.-bijeenkomst de Indonesische nationaliteit kon kiezen, was dit onverdacht omdat toen nog de Ned.-Indonesische Unie bestond. Men moest echter binnen twee jaar kiezen. De meeste spijtoptanten stonden tegenover de keuze enigszins agressief", aldus spre ker, „zij hadden steeds het voorgevoel, dat er wel iets mis kon gaan met de verhouding tussen beide landen. Daar om had aan het eind van de twee jaar slechts een klein deel de Indonesische nationaliteit gekozen. Allerlei kringen, o.a. kerken en de Nederlandse regering, stimuleerden het aannemen van de In- 105-jarige te Glimmen overleden (Speciale berichtgeving) Op de uitzonderlijk hoge leeftijd van 105 jaar is in een rusthuis te Glim men (Gr.), waar zij de laatste jaren van haar leven doorbracht, overleden mej. Trijntje Stoll de Beer. De thans overle dene die dus tot de oudste inwoners van ons land behoorde, werd geboren in lloogezand. Haar geboorteacte is geda teerd op 5 juli 1855. Zijzelf en haar fa milie hebben tot dusverre elke publici teit over deze verkregen ouderdom willen vermijden. De teraardebestelling heeft in alle stilte plaats gehad op de begraaf plaats te Wildervank. Feestelijke herdenking Groningens Ontzet Groningen vierde zaterdag het tra ditionele 28 augustusfeest. De her denking van Groningens ontzet in 1672. De viering was een dag verscho ven in verband met het feit, dat 28 augustus op zondag viel. Toen 's mor gens vroeg de drumbands door de stad trokken voor de reveille en klok gelui weerklonk van alle kerktorens, stapten de bestuursleden van de ver eniging van volksvermaken in open landauers voor een rondtocht door de stad, via het station, teneinde de geestgenoten, die van elders kwamen te verwelkomen. Dat waren o.m. afgevaardigden van de 3-oktobervereniging uit Leiden en de Vereniging Alkmaars Ontzet uit Alk maar. Terug op de Grote Markt werd plaats genomen op de ere-tribune voor het in ogenschouw nemen van de tra ditionele keuring van tuigpaarden mid den op de Grote Markt. Er werd daarna een demonstratie ge geven van het poli tie-dienstpaard met medewerking van het Gronings politie- muziekkorps en het concertorgel ,.De Arabier". Hoogtepunten van het feest waren 's middags het concours-hi-ppique in het Stadspark en de Show Faotas- tique, de reis om de wereld in 80 mi nuten, een kleurige optocht geïnspi reerd op het boek van Jules Verne over de reis om de wereld. Ontwerpen en regie waren in handen van Toon Noyons. Het feestprogramma vermeldde voorts nog een zomerkermis op de Vismarkt en Ossemarkt, muzikale rondgangen en concerten en 's avonds een groot vuur werk op de Grote Markt. Bespreking bouwbedrijf In het ministerie van Economische Zaken is zaterdagochtend de op 3 augus tus jl. onderbroken bespreking tussen de ministers van Economische Zaken en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en de Raad van Bestuur Bouwbedrijf over de toepassing c.q. intrekking van de prijzenbeschikking bouwbedrijf 1960 voortgezet. Het overleg zal op maandag 5 september worden hervat. In aansluiting op deze bespreking heb ben de ministers een gesprek gehad met het bestuur van de Ned. Chr. Aanne mers- en Bouwvakpatroonsbond. KORFBAL Toernooi Vicus Oriëntis De uitslagen van het door Vicus Oriën tis georganiseerde toernooi waren: KNKB-afd.: KNS—Vic. Oriëntis 2 41; Vicus Oriëntis 2Crescendo 25; CrescendoKNS 27. Winnaar: KNS. Erkende Bondengroep I: KNSPhoe nix 3—3; Vic. Oriëntis—KNS 2-3: Phoe nixVic. Oriëntis 20. Winnaar: Phoe nix (na strafworpen). Erkende Bondengroep II: Vic. Oriën tis—Phoenix 1—2; Phoenix—KNS 2—2; KNS—Vic. Oriëntis 3—2. Winnaar: Phoenix. Junioren: Vicus OriëntisFluks 52; CrescendoVic. Oriëntis 27; Fluks Crescendo 71. Winnaar: Vic. Oriëntis. Aan het slot van dit toernooi speelden de eerste 12-tallen van Vic. Oriëntis en Fluks een aantrekkelijke oefenwedstrijd, waaraan het talrijke publiek zeker zijn genoegen beleefd zal hebben. Beide ploe gen telden enkele reserves. De ontmoe ting werd door Vic. Oriëntis met 83 gewonnen. Het resultaat van de oefenwedstrijd tussen De Algemene II en Fluks II was een 74-zege voor De Algemene. HENGELSPORT Viscollege „Onder Ons" hield een vis wedstrijd op de Westeinderplas. De uit slag luidde: 1. A. van Es 20 stuks; 2. P. van Vliet 20 st.; 3. W. van Tongeren 19 st.; 4. N. Zaalberg 14 st.; 5. A. van Weizen 14 st.; 6. B. Vernet 13 st.; 7. J. van der Weyden 11 st.; 8. W. van Leeu wen 9 st.; 9. W. van der Berg 9 st.; 10. J. de Water 7 st. De Bliek hield een wqjletrijd te Nieu- we-Wetering. De vangst was matig. Na 2 x 1)4 uur werd er 9570 gram aan de schaal gebracht. De uitslag was: 1. J. Zandvliet (wisselbeker le prijs en gr. bliek), 2. C. Schouten, 3. A. Cra- ma (gr. voorn), 4. D. Bink, 5. A. Beij, 6. Ohr. Schouten jr.. 7. H. Schouten, 8. C. v .d. Wijngaard, 9. C. Zandvliet, 10. W. Wassmk. V.C. „Sport en Genoegen" hield haar tweede viswedstrijd in het Aar-kanaal. De vangst was goed. Als eerste werd ge noteerd: W. M. Wussenberg, voor 10 weken houder van de wisselbeker, 2. M. de Roode, 3. J. Braxhoven, 4. G. v .d. Meer, 5. C. Jongeleen, 6. A. Slingerland. Over twee viswedstrijden te zamen werd de uitslag: 1. W. M. Wussenberg, 2. J. Braxhoven, 3. M. de Roode. 4. C. Jongeleen. 5. A. Slingerland, 6. G. v. d. Meer. 7. D. Wallaart. 8. S. Sirat, 9. L Braxhoven en 10. C. Blok. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren te Alk maar gehouden draverijen lulden: Caterpillar-prijs: 1. Yske van Hollo (K. Woudstra) (1.34.-); 2. Yelly du Com merce; 3. Yoke. Tot.: w.-f 10.50; pl. f2.20, 9.80, 1.90; koppel f 19.90; cov. f34.60. Carrousel prijs: 1. Zamboni (Th. H. Kooyman) (1.33.6); 2. Zuidenwind; 3. Zelda the Saint. Tot.: w. f2.50; pl. f 1.30, 1.30, 2.-; koppel f 3.90; cov. f 3.50. Zweefmolenprljs: 1. Yashhir (J. Jostlng) (1.29.9)2. Yewel Boy; 3. YYV. Tot.: w. f3.50; pl. f 1.70, 1.80, 6.70; koppel f6.30 cov. f 5.20. Vrolijke Rad-prhs: 1. Xi S (B. U. de Jong) (1.29.1); 2. Wilna Illustra; 3. Wish you were Here. Tot.: f2.20; pl. f 1.50, 2.50; koppel 14.50; cov. f3.70. Hoofd van Jutprijs: 1. Xiphon Hollan- dla, K. Woudstra (1.29.5); 2. Xavero; 3. WWS. Tot.: f 2.50; pl. fl.20, 1.40, 1.30; koppel f 6.50; cov. f 4.30. Achtbaan-prljs1. Victor Emanuel (A. R .Nottelman) (1.27.2); 2. Tilda O; 3. To renvalk S. Tot.: w. f 2.10; pl. fl.60, 1.70, 3.10; koppel f4.10; cov. f4.30. Lrchspiegel-prijs: 1. X Hanover (Zee- man) (1.26.9); 2. Wise Guy; 3. Niza van Barke. Tot.: w. f3.70; pl. f2.-. 1.80; kop pel f7.30; cov. 12.70. Grote Kermis-prijs: 1. Terraise (A. Wa- genaar) (1.25.6); 2. Vrijdag; 3. Petty Boy. Tot.: w. f 11.30; pl. 12.90, 1.40; koppel f 7.-; cov. f 9.40. Tot&llsatoromzet f 140.573,60. Cricket-uitslagen 1st® klasse B: Excelsior-Quick N: ge wonnen door Quick met 66 runs (Quick 138, Excelsior 73); Sparta-HCC III: ge wonnen door Sparta met 112 runs (Spar ta 192 voor 9, HOC 80); PW-VRA: ver regend. 2de-klasse C: Hermes DVS III-Krekels gewonnen door HDVS met 6 wickets (Krekels 60, HDVS 61 voor 6). Nederlands XI versloeg Free Foresters Met 7 wickets De tweedaagse wedstrijd tussen het Nederlands elftal en het Engelse tou- ringteam Free Foresters gespeeld op het terrein van Rood en Wit te Haarlem is geëindigd in een overwinning voor de Nederlanders met 7 wickets. De Free Foresters kwamen op de eer ste dag tot een score van 197 runs, waar na Nederland antwoordde met een to taal van 184. In de tweede Innings scoor den de Engelsen weer te langzaam om een hoog totaal te bereiken en sloten op 163 voor 9, daarbij Nederland nog 2 uur en 16 minuten latende om de 177 runs te scoren, benodigd voor de overwinning. Op 28 ging Stolk uit, maar wat erger was: de Nederlandse batsmen bleven ver onder het vereiste scorlngstempo. Bij de theepauze was het 32 voor 1 met nog 1.40 uur aan tijd over en met nog 1 uur te spelen moesten er voor de volle winst nog 100 runs worden gescoord. Lang zaam maar zeker ging het toen beter en steeds moeilijker was het voor de En gelse captain het scoren te stoppen. Te gen de verwachting slaagde Nederland erin de overwinning te bewerkstelligen. Met fraaie vieren van Van Weelde en Van Arkel afgewisseld met korte runs kwam de zege in zicht, die 9 minuten voor het einde van de speeltijd een feit werd: 177 voor 3. De gedetailleerde scores waren: Battingcijfers Free Foresters: Fether- stonhaugh 15, It. Durdey-Smith 12, T. Commander Manners 53, Mordaunt 49, Henderson 32. Bowlingcijfers Nederland: Van Staav 1/28, Bakker 1/34, Spits 0/21, Vriens 1/47 en Bij le veld 6/46. Battingcijfers Nederland: Onstein 26, Spits 18, Bakker 20, Bouman 31, Van Weelde 41. totaal 184. Free Foresters tweede innings: Dudren Smith 46, Ainsworth 34. Mordaunth 22, Richardson 19. Benda 24, totaal 163 voor 9. Bowlingscijfers Nederland: Van Staay 3—33, Van Arkel 0—17, Bakker 0—14, Vriens 564, Bijleveld 027. Battingcijfers Nederland tweede in nings: Colthoff 26, Van Arkel 72 n.o. Van Weelde 59 n.o. totaal 177 voor 3. Bowlingcijfers Free Foresters tweede innings: Mordaunt 166, Richardson 0-39, Henderson 2-47 en Robinson 0-14. AJAX (L.) WINT VAN CALTEX. Het zaterdagmiddagelftal van Ajax (L.) besloot jl. zaterdag de competitie met een wedstrijd tegen de vertegen woordigers van Caltex uit Den Haag op het complex de Roggewoning te Wasse naar. De batbingside van Ajax dat met een steik elftal naar Wassenaar was getogen sloeg 82 runs bij elkaar in 1 uur en drie kwartier. R. Smith en P. von Oven waren de genen, die in de dubbele cijfers kwa men. resp. 15 en 18. Mr Extra had 11. Wellicht hadden velen gedacht dat het niet zo zwakke Oaltex dit totaal op eenvoudige wijze kon overschrijden, maar C. Bouman en R. Smith zorgden ervoor met F. Tattersall en J. de Jongh dat het Oaltex-totaal beperkt bleef tot 34 runs. waardoor Ajax een gemakkelijke overwinning behaalde. C. Bouman 5 voor 14!, R. Smith 3 voor 9, F. Tattersall 1 voor 0 en J. de Jongh 1 voor 1. Door deze wedstrijd kwam een einde aan het cricketseizoen en kan geconsta teerd worden, dat zowel Ajax I als Ajax II een goed seizoen achter de rug hebben. Dat de vereniging zich daarbij geruggesteund weet door een jeugd, die straks de plaatsen moet gaan innemen, is een factor, waarvan de draagwijdte nog niet te overzien is, maar die stellig zijn stempel op de toe komst van Ajax zal drukken. PAARDESPORT Irene Jansen nationaal kampioene springen Irene Jansen is zaterdag met Icare II nationaal springkampioene geworden. In de finale, die in Groningen werd gehou den, reed zü beide manches van het con cours foutloos. De uitslag luidt: (lengte van het par cours 650 meter, 14 hindernissen met een hoogte van 1.40 meter, totaal aantal sprongen 17, verplichte snelheid 350 me ter per minuut)1. en nationaal kam pioene Irene Jansen met Icare II 0 fou ten; 2. L. C. M. Uytendaal met Source Bleue 3 fouten (0 plus 3); 3. A. Ebben met Bajazzo 4 fouten (4 plus 0). Beva, betere vakkleding voor alle beroepen blijft in de maat oor krimpvrij Sanfor Wedstrijden van Bataven Met spanning werden gistermiddag de verrichtingen gadeslagen van onze Ned. recordhouder polsstokhoogspringen Wijs sen tijdens de atletiekwedstrijden gister middag in de Leidse Hout. Omstreeks 4 uur ging de lat op 4.05 4 cm. boven het Ned. record. Zou het lukken? De spanning was voelbaar, het publiek leef de mee. Het lukte niet. Het zou een mooi sluitstuk geworden zijn van een nummer dat wat men noemt „verkocht" werd. Niet alleen werd het publiek op de hoog te gehouden van de juiste stand, zelfs werden de atleten een voor een. met het afroepen van hun naam, voorgesteld, een geste die zeer in de smaak viel, getuige het applaus. Wist Van Es, die revanche wilde ne men niet in zijn opzet te slagen, een andere Leidenaar deed wel van zich spreken. H. Winkel (Holland) werd A- klasser met een mooie sprong van 3.40 meter, een prestatie die Wijssen waar deerde met een hartelijke persoonlijke felicitatie. LINSCHOTEN (HOLLAND) SCHOOT WEG op 200 meter voor de finish van de 800 meter jongens A en wel met zo'n ge mak, dat hij op de eindstreep een voor sprong van 25 meter had vergaard op H. Smit (Fortuna). Een prachtige tijd was zijn deel: 2 minuten rond. TON HOMAN IN OVERWINNINGS ROES Dit pittige Batavenloopstertje was niet te stuiten. Op de 100 meter le in 12.7!!, op de 400 meter le in 61.2 en daarna als of er niets gebeurd was, 200 meter lopen in de relais en wel zo vurig snel, dat het Leids record er aan moest geloven. Tijd 58.2 sec. (59.9 MSV). De Bruyn (Minerva) maakte 'n mooie 14.52.6 op de 5000 meter. Jammer was het dat Piet de Haas (Holland) hem geen gezelschap kon houden wegens kramp in de kuitspier, beslist had hij deze middag de 15 minutengrens door broken. Van Leeuwen (Holland) bewees z'n talent op de 3000 meter: le in 9.08.4. Van Rooyen van Bataven komt er steeds beter in, een overwinning op de Staatssecretaris naar Spelen De staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Y. Scholten, zal vanavond naar Rome ver trekken om namens de Nederlandse re gering een deel van de Olympische Spe len bij te wonen. In de finale van het Europees kam pioenschap voor judoclubs heeft de sport school Anton Geesink gewonnen van de Parijse J. C. Pleyel en daarmee de titel behaald. Zes clubs, Oostenrijk, West-Duitsland, Nederland, België, Zwitserland en Frankrijk vertegenwoordigend, namen aan het toernooi te St.-Raphael deel. De Pakistaanse zwemmer Brojen Das is er zondag in geslaagd voor de vierde maal over het Nauw van Calais te zwemmen. Das deed over zijn over steek 14 uur en 43 minuten en kwam aan land in de haven van Dover, waar het vertrek van de veerboten werd uit gesteld om de zwemmer een ruime door tocht te verzekeren. Zondagmiddag werd in het Wilhel- minakanaal te Tilburg een 2 km. zwem wedstrijd gehouden. De uitslag was: vrije slag heren: 1. J. Richards (Dolfijn) 28.56.0. Vrije slag dames: 1. Ineke Tige- laar (De Robben). Schoolslag heren: 1. R. Altena (Robben) 33.56.0. Schoolslag dames: 1. Rita Kroon (De Robben) 34.17.0. Hairos 2 ivon ook „troost-dravers" Triomfantelijk stapten gistermiddag de eigenaar van de Nederlandse hengst Hairos 2 en Willem Geersen, de sulky berijder van het succesvolle paard, op Schiphol uit de KLM-DC-8, die hen van New York naar Amsterdam had ge bracht. Zowel de race om het officieuze wereldkampioenschap op de Roosevelt- raceway in New York als de revanche- wedstrijd van de afgelopen zaterdag wa ren door Hairos 2 gewonnen, zodat de bloemen van de vele bekenden, die naar de Amsterdamse luchthaven waren ge komen, wel op hun plaats waren. „Dat waren nog eens succesvolle we ken," was het eerste wat Willem Geersen opmerkte. „In de eerste race ging het nog wel even zwaar, maar zaterdag heeft Hairos op één been gewonnen. Uit de on gunstige zesde startpositie was Hairos onmiddellijk naar voren geschoten en na 400 meter lag de hengst reeds aan de kop van het veld. Hairos heeft die plaats niet meer afgestaan. „Ik kon de hele koers in eigen hand houden," aldus Geersen. Tornese, het Italiaanse paard, bleef rus tig achter hem liggen en het heeft geen enkel moment een bedreiging gevormd. Bij de finish had Hairos 2 ruim 20 meter voorsprong op Tornese en 30 meter op Trader Horn, het Amerikaanse paard, dat derde werd. De tijd van Hairos over de 2000 meter bedroeg 2.33.36, 04 sec. sneller dan in de eerste race en slechts 0.6 sec. boven het wereldrecord over deze afstand. In jc eerste race leverde de eerste prijs de eigenaar van Hairos, de heer A. Voordouw uit Oegstgest, 25.000 dollar op en zaterdagavond won het paard nog eens 15.000 dollar. In twee weken dus een totaalverdienste van 150.000 gulden. 200 meter in 22.9 is voorwaar geen klei nigheid, maar in de 300 meter van de Zweedse estafette (die de Btaven-heren een nieuw clubrecord opleverde 2.06.3, oud 2.9.9) liet hij de andere heren op een gegeven moment gewoon stilstaan. Kreeg hij het stokje betrekkelijk gelijk over, toen hij z'n portie gedaan had had z'n ploeg een voorsprong van 20 meter. Tot slot nog even René de Water, één van de jonge talentvolle Holland-atleetjes: ver springen 5.52! le, 80 meter in 10.1, pres taties waar hij trots op mag zijn. Nog enkele uitslagen: 80 meter horden dames A: 1. J. Duyn (DEM) 12.4; 2. I. Vrijburg (Hollandia) 12.6; 3. T. Potma (DEM) 12.7, 80 meter meisjes A: 1. W. Witteman (Bat.) 10.6; 2. D. Lobet (Sparta) 10.9; 3. E Zoet (MSV) 11.4. Finale 80 meter meisjes B; 1. H. Pauw (Sport) 10.8; 2. H. v. d. Haal (Sparta) 11.0. 200 meter heren B: 1. T. v. Rooven (Bat.) 22.9; 2. J. v. We) (Trekv.) 23.2; 4. Kingma 23.6. 400 meter finale dames B; 1. T. Ho- man (Bat.) 61.2; 2. K. Laan (Doves) 63.1; 3. M. Smit (Holl.) 63.8. 800 meter jongens A1 K. Linschoten (Holl. L.) 2.00.-; 2. H. Smit (Fortuna) 2.04.-; 3. J. Brandt (Holl. L.) 2-04.9. 3000 meter jongens A: 1. J. v. Leeuwen (Holl. L.) 9.08.4; 2. G. v. Walsum (DOS) 9.39.4; 3. M. Reissenweber (AV '40) 9.52.0. 5000 meter heren A: 1. D. de Bruvn (Minerva) 14-52.6; 2. P. de Haas (Holl. L.) 15.12.8: 3. G. Re wijk (Bat.) 16.45.- Heren 5000 meter B; 1. P. Bakkers (Thor.) 16.114; 2. J. Bakker (BI. Wit) 16.13.6; 3. A. v. d. Brink (Bat.) 16.26.-. 400 met-er dames A: 1. R. de Winter (Bat.) 62.3. Verspringen jongens A: 1. Th. Brug man (Cel.) 6.56 m.; 2. Th. Bonzen (Holl. H.) 6 00 m.; 3. G. Niekerk (Bat.) 5.81 m. Finale 60 meter meisjes C.: 1. D. v. d. Beek (MSV) 8.-; 2. A. Vonk (ADA) 8.2; 3. E. v. Rootl (Fortuna) 8.5. 80 meter jongens B: 1. L. v. d. Wulp (Lycurgus) 9.1; 2. F. Luitjens (Trekv-) 9.3: 3. W. Zoetemelk (Metro) 9.5. 80 meter jongens C: 1. K. v. Veen (Tempo) 9.8; 2. P. v- d. Hoeven (DOS) 9.8: 3. R. v. d. Water (Holl. L.) 10.2. 200 meter heren C; 1. N. de Wever (Metro) 23.9; 2. B. v. Leeuwen (WIK) 23.9; 3. H. Barends (Sparta) 24.-. Finale 800 meter heren C: 1. H. Oele (ALO) 2.01.5; 2. P. Slikkeveer (DOS) 2.02.1; 3. H. Willemsen (ALO) 2.02.2. Finale 200 meter jongens A: 1. Th. Brugman (DOS) 23.-; 2. G. Niekerk (Bat.) 23.8; 3/4. Th. Bonsen (Holl. H.) 24 4. Discuswerpen dames B: 1. R. Hensing (Bat.) 34.04 m.; 2. A. Pieters (Hollan dia) 32.29 m.; 3. A. Saarloos (Hollandia) 30.72 m. Discuswerpen dames C: 1. V. Diessen (Minerva) 27.91; 2. G. v. Straaten (Holl.) 27.39; 3. H. Goud Simo 26.49. Hoogspringen meisjes A: 1. M. v. d. Staal (Sparta) 1.42 m; 2. W. Witteman (Bat.) 1.37 m; 3. E. Zoet (MSV) 1.37 m. Discuswerpen jongens D; 1. M. Vink (DEM) 20.06 m; 2. R. v. Putten (Haar lem) 19.86V& m; 3. P. Hanselman (ALO) 19.75 m. Verspringen jongens B: 1. C. Chris- tiaanse (Haarlem) 5.88: 2. P. v. d. Haak (Holl. L.) 5.80; 3. G. Meelker (Holl. L.) 5.39. 5000 meter heren: A. 1. D. de Bruijn (Minerva) 14.52.6; 2. P. de Haas (Holl. L.) 15.12 8; 3. G. Rewijk (Bat.) 16.45.-. Kogelstoten heren: 1. N. Mohr (Me tro) 12.12; 2. J. v. Opijnen (Holl. L.) 11.78: 3 J. Verkleij (Bat.) 11.73. Polsstokhoogspringen heren: A. 1. S. Wijssen (Kimbria) 3.92; 2. M. v. Es (Holl. L.) 3.60. B. 1. R. den Tonkelaar (Holl. L.) 3.50; 2. W. Elenga (Trekv.) 3.40; 3. Wezel (Haarlem) 3 20; 4. C. v. Yperen (Minerva) 3._ meter. Polsstokhoog. C-: 1. B. v. Winkel (Holl. L.) 3 40: 2. B. Kanij (DOS) 3.20; 3. H. Berckenkamp (Gouda) 3.-. Zweedse estafette: 1. Bataven 2.06.3; 2. ALO 2.08.-; 3. V. L. 2.10.2; 4. Ge. comb, ploeg 2.10.8. 1500 meter jongens B: 1. A. Schaper (Haarlem) 4.22.-; 2. A. Schrijver (DOS) 4.23.3; 3. J. Jansen (Sparta) 4.25.6 1500 meter heren: B. 1. J. Zij der laan (Gouda) 4.9 6; 2. G. Rewijk (Bataven) 4.11.1; 3. E. Westerhout (Holl. L.) 4.18.5. C. 1. De Lange (AV '40) 4.166; 2. Steenhoven (PP) 4.19.8; 3. Kraan (Bat.) 4.21.1.; 4. C. Visser (Holl. L.) 4.18.4. D: 1. L. v. d. Poel (Bat.) 4.19.4: 2. W. Slootweg 4.26.-; 3. A. v. Nierop 4.31.8. Alkmaar-doelman Houtkoper maakt een felle DOS-aanval onschadelijk.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4