Volkstuinders tonen hun proclukten Helikopterpiloot pikte Duitse drenkeling tweemaal uit zee op Stadsnieuws Kerkelijk Leven Tentoonstelling „Ons Buiten" Opgericht 1 maart 1860 Maandag 29 augustus 1960 Tweede blad no. 30137 dariteit met de kerk als geheel. We leven in een kerk met grotendeels gemeenten, die geen wezenlijke kennis hebben van wat het betekent kerk van Christus in deze tijd te zijn, aldus dr. Koolhaas. Hij zei: „over de bereikte vernieuwing wordt vaak te groots gesproken. De vernieuwing van de kerk is nooit klaar. De meeste vernieuwingsbewegingen zijn blijven steken, zo ook de reformatie in de 16de eeuw, toen de eigenlijke vernieu wing kwam meende men er al te zyn. Vaak zien we met bewondering naar de vernieuwing in kerken, die we om verschillende redenen afwijzen", aldus dr. Koolhaas. Vernieuwing van de kerk zonder een voortdurende en hartstochte lijke bijbelstudie is z.i. niet mogelijk. Vandaar uit moeten naar zijn mening de vragen van kerk, modaliteiten, de ver houding in de kerk van leiding en ge meenten en die van pastoraat en apos tolaat aan de orde komen. De viering werd voortgezet met een opvoering van „Korczak en de kinderen" door „Puck". De predikanten, ds. J. J. Buskes, Amsterdam en ds. A. Klamer, Hilversum, leidden een herdenkings dienst. In sectievergaderingen kwamen de onderwerpen „vandaag en morgen in de gemeente. in de maatschappij. in ons dagelijks werk en in de vrije tijd" aan de orde. In november in welke maand in '45 „Kerk en Wereld" gesticht werd wordt de jubileumviering voort gezet. Opperwachtmeester werd predikant De opperwachtmeester T van der Hauw van het wapen der Kon. Mare chaussee te Apeldoorn heeft van dit wa pen afscheid genomen om een geheel andere functie te aanvaarden, namelijk als legerpredikant, zulks in de rang van majoor. Opper Van der Hauw heeft al vele jaren het verlangen gehad om die naar van het evangelie te worden, welke gedachte in het bijzonder begon te leven, toen hij in een concentratiekamp moest verblijven. Hij heeft theologie gestudeerd en werd daarna door de synode der Ger. Kerk beroepbaar verklaard, zulks in volle rechten. De heer Van der Hauw wordt woens dag 28 september in de Zuiderkerk te Apeldoorn als dominee bevestigd, waar na hy door de gereformeerde kerk als legerpredikant zal worden afgestaan Miljoen voor de sport zonder toto HERVORMDE SYNODE BEVEELT I'LAN-KRET AAN Het moderamen van de hervormde sy node heeft de actie van het Christelijk Nationaal Sportfonds het zogenaam de plan-Krets „hartelijk aanbevolen". Het plan. opgesteld door de hervormde ds. Kret wil een ..miljoenplan voor de sport zonder toto zijn". Voor de sport verenigingen zijn bonboekjes met 40 bon nen van een kwartje beschikbaar gesteld. Op die manier wil men het miljoen bij eenbrengen Reeds 50 000 bonboekjes zijn afgenomen Het plan-Kret bewijst, vol gens de initiatiefnemers, dat afwijzing van de toto door de kerken niet voort komt uit gebrek aan realiteitszin. Men wil positief een beroep doen op de offer vaardigheid. zonder dat gespeculeerd wordt op de „goklust". Ruim f 24.000 voor zending in Afrika VAN ZEVENHEDAGS ADVENTISTEN Vijfhonderd in Den Haag congresse- rende zevendedags adventisten (refor matiebeweging) brachten zondagmiddag in een collecte aan geld en „toezeggin gen" meer dan 24.000 gulden bijeen voor de zending van deze geloofsgemeenschap in Afrika. Internationaal voorzitter Carlos Kozal (Mexico) opende vrydag de generale conferentie met een korte toespraak. Er werden godsdienstige voordrachten gehouden en zaterdag was er een hoofd dienst, die geleid werd door predikan ten uit verschillende landen. In de toe spraken werd de nadruk gelegd op de verkondiging van het evangelie en het bevorderen van de gezondheid. Leden van dit genootschap, dat „papieren le den" weert roken en drinken niet ge bruiken vegetarisch voedsel. Het thema was „de wederkomst van Christus" Een maal in de vier jaar houdt men een der gelijke conferentie. De Nederlandse voorzitter A. Ringel- berg uit Ederveen deed een beroep op de deelnemers het bedrag dat op een Duitse conferentie bijeenkwam rond 12.000 gulden te verdubbelen. Honderden kwamen daarop met hun giften en toe zeggingen naar het podium, waardoor inderdaad byna een kwart ton ontvan gen werd. De conferentie is zondag be sloten. (Van onze Haarlemse correspondent) Eelco Schuller, piloot van een reclame helikopter, heeft zaterdagmiddag de 22- jarige Duitser Wilhelm Müller voor de kust van Zandvoort uit zee gered. De Duitser verkeerde ongeveer 300 meter uit de kust in moeilijkheden. Eelco Schuller heeft de drenkeling zo dicht kunnen naderen, dat deze zich aan de stangen van de helikopter kon vast grijpen. De helikopter sleepte de Duitser naar het strand, maar ongeveer 100 meter uit de kust kon de drenkeling de stang niet langer vasthouden. Opnieuw wist de piloot echter de drenkeling op te pikken en naar de kust te slepen. De piloot maakte een reclamevlucht langs de kust. Voor Zandvoort zag hij een groep mensen op het strand samen stromen en vermoedde, dat in zee iemand in moeilijkheden verkeerde. De vlieger ontdekte een zwemmer, die krampachtig pogingen deed tegen de stroom in de kust te bereiken. Eerst terug De heer Schuller begreep, dat de zwemmer het niet lang meer zou uit houden. De piloot had een opdracht gever als passagier bij zich. Daarom zet te hij koers naar het circuit om zjjn pas sagier eerst af te zetten, alvorens te po gen de drenkeling te redden. Op het circuit ontdeed hy ook bliksemsnel zijn helikopter ook van de reclameborden. In een paar minuten was hij terug boven de drenkeling. Hij daalde tot vlak boven de zwemmer, zodat deze een van de stangen vast kon grijpen. Voorzichtig vloog de piloot in de richting van het strand, de Duitser door het water sle pend. Doch de krachten van de uitge putte zwemmer begaven het en de man liet de stang schieten. De helikopter keerde, daalde opnieuw tot vlak boven de drenkeling, die andermaal de redding- brengende stang wist te grijpen. Nog voorzichtiger sleepte de piloot de man naar het strand. Doordat de drenkeling aan een kant van het toestel hing had de piloot beide handen nodig om het toe stel in balans te houden. Uitgeput De uitgeputte Duitser zei later zeker .te syn verdronken, als de redding niet was gekomen. Hij kon wel goed zwem men, maar had te veel van zijn krach ten gevergd en zich te ver in zee ge waagd, verklaarde hy. Deze redding was de derde, die de heer Schuller met zjjn helikopter heeft ver richt. Twee jaar geleden haalde hij voor het eerst een drenkeling uit zee. Vorig jaar bood hij voor de tweede maal hulp. De helikopter van de heer Schuller is met radio uitgerust. De piloot deed de suggestie langs de kust kleine zendertjes op te stellen, die in noodgevallen direct kunnen melden dat er iemand in gevaar verkeert. Op deze wijze kan zonodig nog meer hulp worden geboden, dan thans reeds dank zij de voortreffelijke werk wijze van politie en reddingsbrigades het I geval is. Slachtoffers van verkeer Auto tegen boom: twee doden Gistermiddag omstreeks half zes is te Deurze (gemeente Rolde in Drente) door onbekende oorzaak een personenauto met zes inzittenden tegen een boom gereden, waarbij twee personen zijn omgekomen en twee ernstig gewond. De wagen werd bestuurd door de heer L. de Haas uit Amsterdam. Zyn echtgenote, mevrouw De Haas uit Amsterdam en de moeder van de bestuurder, mevrouw De Haas uit Assen, waren op slag dood. De bestuurder en diens vader werden ernstig gewond naar het Wilhelminazie- kenhuis in Assen overgebracht, evenals het tienjarig dochtertje. Het zoontje kwam met de schrik vrij. Er was tijdens het ongeval geen ander verkeer op de weg. Gisteravond is op de Bergse Linker Rottekade te Rotterdam de 16-jarige kantoorbediende J. A. van der Vorst uit de Paradijslaan, toen hij met zijn brom fiets midden op de weg reed, met een snelheid van ongeveer vijftig kilometer tegen een auto uit de tegenovergestelde richting gebotst. De jongen was op slag dood. Omstreeks kwart voor drie zaterdag middag is tussen Neede en Eibergen de 22-jarige motorrijder F. H. Wedel uit Eibergen door een goederentrein gegre pen. Hij merkte te laat, dat de trein naderde, toen hij een niet beveiligde overweg overstak en werd op slag ge dood. Op de Dijkstraatseweg te Asten is zater dagochtend een verkeersongeluk gebeurd dat het leven heeft gekost aan de 57- jarige heer Th. Michiels uit Asten. De heer Michiels reed op zyn bromfiets van het rijwielpad de verkeersweg op terwijl hem juist een auto achterop kwam. Hij werd geraakt en kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij kort na aankomst in het ziekenhuis te Helmond overleed. Bezoek aan zieke echtgenoot en vader Mevr. B. Dijkers en haar twee kinde ren, de tienjarige Arie en de zevenjarige Michael, zijn gisteren in Zuid-Afrika aan boord van de „Jagersfontein" ge gaan voor een reis naar Nederland, waar zij haar echtgenoot, die zij zes jaar gele den voor het laatst heeft gezien, gaat bezoeken. De heer Dijkers, die verlamd is tengevolge van een val aan boord van een petroleumtanker, wordt in Middel- harnis verpleegd. Hij heeft destijds aan geboden de plaats van de Amerikaanse ter dood veroordeelde Caryl Chessman in de gaskamer van San Quentin in te nemen. De reünie van de familie Dijkers is mogelyk gemaakt door een inzameling in Nederland en Zuid-Afrika. Ook het verblijf in Nederland en de terugreis worden hieruit bekostigd. Kort nadat het in 1953 door de waters nood getroffen was, vertrok het gezin naar East-London. De heer Dijkers moest echter voor verdere behandeling naar Nederland terugkeren. De „Jagersfontein" wordt 19 septem ber in Antwerpen verwacht, vanwaar de familie naar het sanatorium gebracht zal worden. KONINKLIJKE HOOFDPRIJS NATIONALE LOTERIJ Voor kankerbestrijding Het Koningin Wilhelmina Fonds deelt mee: Prinses Wilhelmina heeft de zeer sympathieke gedachte gehad onze Ver eniging. welke haar naam draagt, een prachtig wandbord aan te biedien. Het heeft H.K.H. behaagd dit unieke ge schenk. waarvan sleohts éèn exemplaar is vervaardigd, af te stemmen op een grote nationale manifestatie, nd. de Floriade Tuinbouw Tentoonstelling te Rotterdam. Het nationale Koningin Wilhelminafonds en de nationale Flo riade zijn hiermede als het ware in éèn greep omvat. H.K.H. heeft echter een zeer speciale bedoeling met dit geschenk en wel deze, dat dit bord in het bezit zal komen van een landgenoot en tevens dat hieruit belangrijke baten aan het Koningin Wilhelmina Fonds zullen toevloeien. Onze Vereniging stond derhalve voor het probleem aan Hare wens op de beste wijze uitvoering te verlenen. Na overleg met het Floriade-bestuur werd door het Koningin Wolhelmina Fonds aan de Minister van Justitie vergunning gevraagd voor een eenvoudige loterij, bestaande uit het raden van het juiste totaal aantal betalende bezoekei's van de Floriade. Zij of hij, die het juiste aantal bezoekers zal raden, krijgt het Koninklijk geschenk in eigendom. Deeltjesversneller met zeer hoge energie Sovjet-geleerden die deelnemen aan een internationale conferentie over na tuurkunde aangaande hoge energieën, welke in Rochester in de Amerikaanse staat New York wordt gehouden, heb ben meegedeeld dat in de Sovjet-Unie wordt gewerkt aan een versneller van atoomdeeltjes met een energie van 70 miljard elektronvolt. Deze versneller, die de grootste ter wereld zal zijn, is over enige jaren ge reed. Hij wordt in de buurt van Mos kou gebouwd. De deeltjesversneller van Brookhaven in de VS heeft een vermo gen van 31 miljard elektronvolt. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Johanna Elisabeth Maria, dr. van L. C. Olilerhoek en M. A. M. de Vogel; Berend, zn van J. Dijkhuis en J. Bouwman; Hen drik. zn. van C. P. Nagtegaal en W. Ot- gaar; Julieke Suzanne, dr. van H. S. Ka- pelle en S. J. M. v. Maarseveen; Jacque line Henrlëtte Marie Anne. dr. van G. J. Sips en E. J. M. A. v. Montfoort; Leen- dert, zn. van A. van Leeuwen en P. van INBRAKEN In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in de yssalon van de heer Swanenburg aan de Van 't Hoffstraat. De inbrekers wisten zich toegang te verschaffen door vernieling van een keukendeur. Zij namen uit de muziek automaat een onbekende hoeveelheid geld mee. By het politie-onderzoek is ge bleken, dat in de nacht van 21 op 22 augustus op dezelfde wijze is ingebroken. Uit de kassa werd die nacht veertig gul den ontvreemd. Er was van deze inbraak geen aangifte bij de politie gedaan. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in een perceel aan de Sta tionsweg, waarin het kantoor van Sik- kens Constructieverven is gevestigd. Via de achterzijde heeft men zich toegang weten te verschaffen. Alle bureaus wer den doorzocht en ook heeft men ge tracht de brandkast in de directiekamer open te breken. Uit een niet afgesloten lade van een bureau in de directiekamer werd f 16 ontvreemd en uit een lade in het achter deze kamer gelegen kantoor- vertrek vier loonzakjes, inhoudende f2600. OPERA ITALIANA Een groep solisten van de Opera Ita- liana, welke momenteel een tournee door ons land maakt, geeft vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal een uitvoering in kostuum van een aantal bekende opera-fragmenten. Voor de pauze ver meldt het programma een opvoering van de opera in één bedrijf „II maestri di Capella" van Ferdinando Paër. Tijdens het tweede gedeelte van de avond volgen een reeks fragmenten uit bekende werken van Verdi, w.o. het lief desduet tussen Violetta Mildela d'Ami- co) en Alfredo (Alfio Farina) uit La Traviata en enkele gedeelten uit de tweede akte van Rigoletto. welke rol vertolkt wordt door de bariton Gino Or- landini. VERENIGING „HET ZONNEHUIS" De in de vorige week alhier gehouden huis-aan-huis collecte ten bate van de vereniging „Het Zonnehuis" heeft een bedrag van f 1859,50 opgebracht. Noordwijkse Golfweek dit weekeinde besloten De Golfweek op het terrein van de Noordwijksche Golfclub is gisteren be sloten met de Foursome Vlaggenwed- strijd, welke een recordaantal van 126 deelnemers trok. Het resultaat van deze spannende strijd was, dat de eerste en tweede plaats gedeeld moesten worden door een Nederlands paar, mevr. Mut- saerts en de heer Van Marle en een Duits paar, mej. A. Frese en de heer J. Speek. Op de derde plaats eindigde het paar Eberwein en mevr. Janssens, terwijl het Engelse paar Bressenham-A. d'Aquin de vierde plaats voor zich opeiste. De British American Challenge Cup werd zaterdag gewonnen door de heer H. J. de Koster (handicap 21) met score 66 voor de Duitser J. Weghmann (2), score 68 en de heer T. van Kalken (13) I met score 70. De beslissing in de strijd om de Palace Hotel Wisselbeker viel uit ten gunste van de Duitser J. Speek. Eerste paal: 9 september VOOR FLATGEBOUW STATIONSPLEIN Waar vele jaren op is gewacht, wordt vrijdag 9 september realiteit: op deze dag gaat de eerste paal voor de toe komstige flatbouw aan het Stations plein de grond in! Uit alles blijkt, dat het de directie van de NV Aanneming Mij. J. P. van Eesteren te Rotterdam ernst is om dit miljoenenplan zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Nadat de Leidse raad in juli j.l. tot de grondverkoop overging, werd reeds enkele weken daarna met de voorbereidende werkzaamheden: het plaatsen van een omheining en het graven van de bouwput, begonnen. Hierdoor is ter plaatse een geheel nieuwe situatie ontstaan. Zoals bekend wordt het werk in twee fasen uitge voerd en komen allereerst de flatwonin gen aan de zijde van de Stationsweg ge reed. NED. HERV. KERK Beroepen te Schoonhoven (toez.) L. Blok te Capelle a. d. IJssel. GEREF. KERKEN Beroepen te Berkel-Rodenrijs A. Cor- poraal te Edam. Benoemd tot hulppredi ker te Aalsmeer ds. D. G. A. Brouwer, emeritus-predikant te Edam. OUD-GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Grafhorst L. Gebraad te Sint Philipsland. Vernieuwing van de kerk nooit klaar Vijftien jaar Kerk en Wereld „De vernieuwing van de Ned. Herv. Kerk na de oorlog, waar zo hier en daar hoog over opgegeven wordt, is niet meer geweest dan een aanloopje. De vernieuwing van de kerk is dan ook geen zaak, die zyn beslag heeft gekregen, al is een beweging als ge meente-opbouw in onze situatie on herhaalbaar". Dat meent synode-prae- ses dr. A. A. Koolhaas uit Amersfoort. Hij sprak zaterdagmiddag als praeses van de kerk op de derde lustrumvie ring van „Kerk en Wereld" te Drie bergen. van welk instituut hij binnen kort het conrectoraat op zich neemt. Ruim 250 kerkleden woonden de spe ciale jubileumconferentie bij (thema: vandaag en morgen) die de praeses opende met de opmerking: in de oud heid was een lustrumviering, een lustra tio, een reiniging en inkeer. Terugziende op 15 jaar kerkewerk zei hij: er is veel in de herv. kerk gebeurd, dat reden tot vreugde geeft. Niettemin is er een te grote leegte tussen de leiding van de kerk en kerkleden, een tekort aan soli- Dat de leden van het volkstuincomplex „Ons Buiten" een actieve en gezonde vrije tijdsbesteding op hun tuintjes gepaard hebben laten gaan met een ontwik keling tot een pr zenswaar dig hoog niveau van vakmanschap, hebben zij bewezen met de organisatie van de tentoonstelling van door hen gekweekte produkten, welke zaterdagmiddag onder grote belangstelling in het fraaie clubhuis „Ons Buiten" door de heer A. Zaalberg, voorzitter van de Leidse Bond van Volkstuin verenigingen, officieel werd geopend. UUl O, All. VC*** TT Duiln; Anna Maria Heléne, dr. van A. H. de Ridder en T. C. M. PUpers; Astrld dr. van E. W. de Nils en M. J. J. Goddijn; Ronald, zn. van H. Vermond en A. M. A. v. Vonderen; Leonardus Marlnus, zn. van C. N. v. d. Lans en M. Onos. GETROUWD r. GrtJm en J. M. C. Zweer». OVERLEDEN de Jong, 64 Jr. man. In zyn woord van welkom wees de voorzitter van „Ons Buiten", de heer H. J. Haarlem, er o.m. op, dat met deze eerste tentoonstelling van hen zelf ge kweekte produkten, de leden van de diverse volkstuincomplexen het onder linge contact de nodige bestendigheid hebben gegeven en tevens het nut van een eigen clubhuis duidelyk hebben be wezen. Spreker dankte allen, die tot het welslagen van deze expositie hun mede werking hadden verleend en richtte zich hierbij o.m. tot de jury, bestaande uit de heren J. H. Smit, N. de Leeuw en A. Wetselaar. die de niet gemakkelijke taak hadden de prijzen toe te kennen, die beschikbaar waren gesteld door de be sturen van de Leidse Bond, „D.E.V.", de Kon. Ned. My. voor Tuinbouw, „Ons Buiten" en het „0-B"-lid de heer J. Vermeulen. De heer Zaalberg was verheugd, dat hij was aangezocht deze eerste en bijzonder geslaagde tentoonstelling in het fraaie clubhuis te mogen openen. Reeds in 1941 toen het clubhuis en de „huisjes" op de tuinen de naam .schuur" nauwelijks verdienden ontstond het plan om te komen tot de bouw van een eigen club huis en tuinhuisjes, die het aanzien waard waren. De realisering van een en ander duurde lang. Hoewel het einddoel nog niet is bereikt, zyn de schuren ver dwenen en veirijzen steeds fraaiere huisjes op de tuinen. Met deze expositie is wederom een mijlpaal bereikt, aldus spreker. Gezien het succes zullen onge twijfeld velen het voorbeeld van de in zenders volgen en een herhaling in 1961 in nog grotere omvang rechtvaardigen. Aangezien de „Leidse Bond" er wilde toe bijdragen een en ander te stimuleren, Een der fraaie stands van de bloemenexpositie Ons Buiten". kon spreker een fraaie wisselbeker be schikbaar stellen. Met de wens, dat op de beker in de komende jaren de namen van vele winnaars mogen prijken, ver klaarde hij de tentoonstelling voor ge opend. Reeds direct bleek de belangstelling voor deze tentoonstelling bijzonder groot te zijn. Vooral de demonstraties „bloem schikken" trekken de aandacht van vele bezoeksters. De uitslag van de jury was als volgt: „Mooiste gemengde stand" (wisselbeker „L-B"), W. Honders; „mooiste uitbeel ding van de volkstuingedachte*' wissel standaard-K. M. v. T.>, A. Hofman; „fraaiste bloemenopmaak in vaas": 1ste prijs (medaille „D.E.V."), W. Honders; 2de prys A. Beekman; 3de prijs A. Hon ders; „fraaiste bloemstuk": 1ste prijs A. Zaalberg; 2de prijs W. Honders; „fraai ste stand assortiment fruit": P. de Haas; „mooiste inzending meloenen": A. Hof man (aanmoedigingsprijs: wisseltak en vaantje, beschikbaar gesteld door de heer Vermeulen). De heer W. F. Stoute kreeg eveneens een extra aanmoedigingsprijs voor zyn fraai miniatuur tuinhuisje. COMMUNISTISCHE PARTIJ IN Z.-SUMATRA VERBODEN De militaire autoriteiten in Zuid-Su- matra hebben aan de afdeling van de Ind. communistische partij in Zuid Su matra een verbod van alle activiteiten opgelegd. Verleden week is in Zuid-Bor- neo hetzelfde gebeurd. Het verbod heeft eveneens betrekking op communistische vakverenigingen, boeren-, jeugd- vrou wen en culturele organisaties. Ook het verbond van vakverenigingen in de olie-industrie valt er onder. Dit verbond had zijn leden geinstrueerd in het organiseren van stakingen. Dit was een der symptomen van communistische activiteit, die de plaatselijke legerleiding had waargenomen sedert het besluit van president Soekarno, waarbij de Masjoe- mi en de socialistische partij werden ontbonden. Andere symptomen van deze activiteit waren o.a. obstructie van de maatregelen tegen de verdrijving der chemische kleinhandelaren en een actie tegen vakverenigingen die niet commu nistisch gezind zijn, contacten met de Masjoemi en het advies aan onder nemingsarbeiders, zoveel mogelyk gron den te occuperen teneinde de pogingen der regering om de produktie te ver hogen, te dwarsbomen. Mededeling Vakraad Metaalindustrie TEGEN „ONBEHEERSTE ACTIES" De Vakraad voor de metaalindustrie heeft een bespreking gewijd aan de ge beurtenissen in de afgelopen week by een aantal ondernemingen. Naar aan leiding van deze gebeurtenissen, welke door deze raad in hoge mate worden be treurd, wil de vakraad niet nalaten na- drukkelyk te verklaren, dat werkgevers en werknemers zich dienen te realise ren, dat uit maatregelen onder druk van onbeheerste acties slechts grote schade voor de bedrijfstak in zijn geheel kan voortvloeien. Bovendien zou het overleg, dat overeenkomstig de vorig jaar ge maakte afspraak in de vakraad binnen het kader van de huidige loonpolitiek en gelet op de ontwikkeling van de eco nomische situatie plaats vindt, hierdoor in ernstige mate, zo niet geheel, kun nen worden belemmerd. „Werkgevers en werknemers dienen er zich derhalve dui delijk van bewust te zyn, dat ook zy zich moeten houden aan de in onze bedryfs- tak geldende en aanvaarde spelregels voor het georganiseerde overleg", aldus de Vakraad voor de metaalindustrie.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3