U.V.S. ging overdonderend van start bleef opnieuw op 2-2 steken maar Goed debuut Koos van Weerlee Andres Gimeno, de „Don" de beste aankoop van Jack Kramer Quick Boys zegevierdeverlies van Ter Leede en Rijnsb. Boys Drie wedstrijden in VIOS- serie leverden Roodenburg 2e prijs op Hoofdprijzen gingen naar jeugd van DOCOS, VNA en VNL MAANDAG 29 AUGUSTUS 1960 Ook tegen Hilversum gelijkspel (Van een onzer verslaggevers) Ook de tweede competitiewed strijd heeft UVS geen volle winst opgeleverd. In Hilversum kwamen de blauwwitten tegen de ploeg van die naam opnieuw niet verder dan een 2—2 gelijkspel. Daarmede mag dan wel de fabel uit de wereld zijn, dat de Leidenaars in de radio- stad tot verliezen gedoemd zijn, een volledige bevrediging kan dit resultaat ons toch niet schenken. Zoals trouwens ook UVS als ploeg bepaald nog niet kon bevre digen. Zeker, ondanks de drie in vallers voor Kluivers, De Haas en Rijshouwer (de laatste slacht offer van de ,,Planta"-ziekte) ging het aanzienlijk beter dan een week tevoren tegen Longa, maar er waren nog teveel zwakke onder delen vooral het plaatsen om enthousiast te kunnen worden. Enthousiast zou men wellicht nog even kunnen zijn over die eerste twintig minuten, toen UVS in een overdonde rend offensief zijn tegenstander onder de voet dreigde te lopen. Kansen aan de lopende band, voor Wim van Kam pen, voor Han Verhoeks, voor midvoor Jan Nij dam, voor linksbinnen Freek Filippo vrij voor de doelman, die zijn schot eruit stompte en weer voor Han Verhoeks. Maar het succes bleef uit tot omstreeks de twintigste minuut, toen linksbuiten Koos van Weerlee de zoveel ste corner weer netjes naast de tweede paal deponeerde, waar de lange Jan Nijman gereed stond om met een droge harde kopstoot de UVS-aanhang voor de eerste maal reden tot juichen te geven (01). Maar in de UVS-hoek had men tevo ren al iemand ontdekt om geestdriftig over te zijn: de jonge Koos van Weerlee op de linkervleugel. De kleine, lichte ex-Roodenburger maakt een uitstekend debuut in het profmilieu. Zelden bleef een bal lang in zijn bezit, snel speelde hij het ronde ding goed geplaatst door. Hrj stichtte met zijn pittige, gevaarlijke acties heel wat verwarring in de vijan delijke defensie. „Daar kan UVS nog plezier van beleven", vertolkte een Hil- versumse collega onze gevoelens. Teleurstellend Maar goed, aanvankelijk had hjj het ook niet zo moeilijk. In die Hilversumse defensie boterde het toen niet zo best Trouwens de gehele thuisploeg stelde toen nogal teleur. Tot een behoorlijk ge vaarlijke aanval was het groenwitte quintet nog niet gekomen. Merkwaardig genoeg bracht die Leidse treffer de om- Voetbal in Engeland Tottenham Hotspur nog ongeslagen Hoe hevig de regenbuien zaterdag in het noorden van Engeland waren, blijkt wel uit het feit, dat scheidsrechter Ellis de „derby" Manchester City—Manches ter United moest staken. De verlichting was reeds onstoken toen, met nog 22 mi nuten te spelen en bij de stand 22, een hevige donderbui zich vlak boven het veld ontlastte. Binnen enkele minuten stond het veld volkomen onder water en toen verder spelen practisch onmogelijk bleek, staakte de scheidsrechter tot groot misnoegen van de 50.000 toeschouwers, de strijd. Ellis moest zelf onder politie bescherming het veld verlaten. Hoewel het seizoen nog maar pas een week oud is, heeft nog maar één eerste- divisieclub alle wedstrijden gewonnen. Tottenham Hotspur kwam zaterdag nl. tot zijn derde achtereenvolgende over winning. Door doelpunten van Bobby Smith (2x), Les Allen en Terry Dyson versloegen de Londcnaren de Cupfinalis ten Blackburn Rovers met 41. De uitslagen in de eerste divisie wa ren: Arsenal—Nottingham Forest 3—0; Birmingham City—Sheffield Wednesday 1lBlackburn RoversTottenham Hotspur 14; Blackpool—Aston Villa 5—3; Cardiff City—Preston North End 2—0: Chelsea—Wolverhampton Wande rers 33; EvertonLeicester City 31: Manchester City—Manchester United 22 (gestaakt): Newcastle United Burnley 0—1; West Bromwich Albion— Fulham 2—4; West Ham United—Bol ton Wanderers 2—1. Jan Nijman scoorde gistermiddag twee doelpunten. Maar ditmaal was de Hilversumse doelman de Leidse aanvalsleider toch te vlug af. (Foto L.D./Holvast) mekeer. UVS viel wat terug en de gastheren kwamen steeds sterker opzet ten, hetgeen reeds na 32 minuten in een gelijkmaker resulteerde. Jac. van Leeu wen redde een corner ten koste van een uitbal. Een verschrikkelijke ingooi van rechtsbuiten Lefering bracht de bal echter voor het doel op het draaiende hoofd van linksbinnen v. d. Voort en tot grote verrassing van Frits van Duyl wipte het leder over zijn handen in het net (11). Van Duyl dook er korte tijd later een hard schot uit. Duwel redde in paniek ten koste van een corner, het rustsignaal in de stromende regen was een uitkomst voor de Leidenaars. Tegenovergesteld De tweede helft was juist het tegen overgestelde van de eerste. Uit een grie zelig slecht begin groeide langzaam een Hilversums overwicht, dat na enkele kansen ook in de twintigste minuut resulteerde in een doelpunt. Rechtsbui ten Lefering zette een uit paniek ge boren corner voor het doel. de bal werd zacht ingeschoten door linksbuiten Van Beek en toen Ineens dook daar rechts binnen Vonk als uit het niet op om het leder langs de verbouwereerde Van Duyl te jagen. Alle Leidse protesten wuifde scheidsrechter Regtop weg, nu had Hil versum de leiding (21). En nu vormde dit doelpunt juist voor UVS de stimulans om het wat steviger aan te doen. Tweemaal was Freek Filippo goed op weg, maar eerst werd Schuerman uitstekend verwerkt en even later lag er toevallig een gestruikelde spil op de doellijn. Via zijn lichaam ketste het schot corner. Een fel hard schot van Nijman ging net naast. Maar weer na 32 minuten was het raak. Een afgemeten pass je van Verhoeks en Nijman op de juiste plaats. Doelman Schuerman had geen schijn van kans op zijn kopbal (22). Bjjna had Nijman UVS in die laatste slopende minuten nog een zege bezorgd. Hij omspeelde de spil zeer handig, maar de keeper kon vallend zijn boogballetje nog net onderscheppen. Zo bleef het bij een gelijkspel. Hetgeen ook wel de beste verhouding was. Twee jeugtlrecords De Nederlandse jongens en meisjes hebben zondag op de sintelbaan aan de Laan van Poot in Den Haag een ruime 134107 overwinning behaald op de Jongens en meisjes atleten van Mittel- rhein. De opvallendste prestatie leverde Piet van der Kruk. die het Nederlandse Jeugdrecord kogelstoten, dat met 15.72 sinds 18 september 1955 op naam stond van Cees Koch, met 35 cm verbeterde. Bij de meisjes stelde Betty Biljardt met 1.39.4 haar Nederlandse record 600 m. seconde scherper. Lia Hinten behaalde een dubbele overwinning: zij won het verspringen met 5.45 meter en de 80 meter horden in de goede tijd van 11.7 seconde. Bij het hoogspringen bleef Marianne Kort met 1.60 meter ruim voor op al haar concurrenten. De tijd waarin de Duitser Schmidt de 400 meter won, 49.9 seconde, was eveneens van goed gehalte. WIELRENNEN Swift Uitslag trainingsrit. A- en B- klasse (38 km): 1. J. v. Amsterdam, 56 min. 55 sec.; 2. C. de Jongh; 3. W. Hilger- som; 4. L. Sikking. O-klasse (38 km.): 1. Van Engelen, 59 min. 52 sec.; 2. C. v. d. Hulst; 3. P. de Jong; 4. B. Kerkvliet; 5. Odijk; 6. v. d. Werf; 7. Warmerdam: 8. v. Beek: 9. v. Dam; 10 Chrispijn; 11. Wesselman; 12. A. Sikking. Woensdag j.l. werd de amateur B. Zoet tweede in een rit te Maasdijk over 100 km. Gerben Karstens werd zaterdag derde in de ronde te Zevenbergen voor Nieuwelingen. Tennisprofs speelden in Noordivijk (Van onze tennismedewerker) Bij een interview te Barcelona naar aanleiding van zijn toetreden tot de elite-groep van Kramer moet Andres Gimeno hebben ge zegd, dat hij zou tonen geen twee- de-rangs aankoop te zijn, de repu tatie van Hoad, Gonzales, Rose- wall etc. ten spijt. Als de „Don", zoals zijn bijnaam luidt dit inderdaad heeft gezegd, dan tekent zijn optreden voor I Kramer tot dusver hem als een man niet alleen van het woord, maar ook van de daad. Aan de overwinningen, die hij reeds temidden der groten heeft weten te boe ken hij startte met een 64. 61 winst op Almedo! - voegde hij er tijdens het afgelopen weekeinde te Noordwijk nog twee toe. Zaterdagmiddag weerstond hij Hoads kogelende services. De Australiër speel de overigens zeer bepaald beneden zijn normale vorm. Aan het net werd hij herhaaldelijk door Gimeno verslagen. De Spaanse service zal Hoad ook zwaar op de maag hebben gelegen. Hij zag tenminste een, pak weg, dozijn aces langs zich heen suizen. Van 02 kwam Gimeno in de eerste 6et op 32 en 5—4. Een opleving van Hoad gaf nog 55, maar daarna triomfeerde de Spanjaard, op service en volley, 75. Snel liep Gi meno in de tweede set naar 52. Hoad zond enkele flitsen over het net, 54. maar hij moest onvoorwaardelijk buigen voor Glmeno's service. Op love werd het 64 voor Gimeno. Eenzelfde besluit had Zaterdagvoetballers hielden generale LFC winnaar RCL-toernooi (Van een onzer verslaggevers) Zaterdag a.s. gaat de competitie van de zaterdagvoetballers in de KNVB van start. De laatste gelegen heid om in een vriendschappelijke wedstrijd de krachten nog eens te testen werd dan ook gretig gebruikt. Vrijwel alle verenigingen uit Leiden en de omgeving kwamen zaterdag binnen de lijnen. Alleen de warmte drukte wèl een stempel op de diverse duels. CSVD—RIJNSBURGSE BOYS De Boys uit Rijnsburg trokken met 5 invallers naar Delft en traden tegen de derdeklasser CSVD aan. De thuisclub won met 42. Verdiend ook want de roodzwarten demonstreerden agressiever voetbal dan de wat tam spelende Rijns burgers. Bovendien had doelman Paauw zijn dag niet en had zodoende schuld aan twee goals. Invaller Dick Heems kerk scoorde voor de Boys 01, doch volkomen verdiend werd de ruststand 21 voor CSVD. Bij de laatste Delftse treffer ging rechtsback De Mooy niet vrijuit. Na de thee liep CSVD tot 31 uit, doch linksbinnen Kees Heemskerk zorgde ervoor dat de Boys in de 20e mi nuut tot 32 terugkwamen. Een blun der van de jeugdige Paauw was oorzaak dat de stand 42 werd. In de slotfase pakten de geelzwarten de zaak nog even goed aan. maar verder dan het testen van het houtwerk (2x) kwam men niet. CSVD 2Rijnsburgse Boys 3 32, Rijns- burgse Boys 2Roodenburg 2 90. QUICK BOYS—DOVO De Katwijkers namen op overtuigende wijze revanche voor de, indertijd geleden nederlaag in de strijd om de zaterdag beker en klopten DOVO met 41. Quick Boys begon overdonderend en binnen een kwartier spelen hadden de blauwwit ten reeds een 30 voorsprong. Dank zij drie goals van rechtsbuiten Cor v. Duij- venbode, die evenals trouwens zijn naamgenoot op de linkervleugel, een uit stekende wedstrijd speelde. Tot de thee kwam er geen wijziging meer in de stand. Daarna liep een technisch beter Quick Boys tot 40 uit. De voorzet van linksbuiten v. Duijvenbode rondde links half Pluimgraaff met een magnifiek schot af. Eerst een minuut voor de finish redde DOVO de eer. Het had daarvoor een penalty nodig, die Leen Aandewiel (hands) veroorzaakte: 41. Overigens speelde de nationale stopper een magni fieke partij. Trouwens de wedstrijd zélf stond óók op een behoorlijk peil. Jam mer, dat rechtsback Blankemeijer in de eerste helft ernstig geblesseerd raakte en voor onderzoek naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vermoedelijk heeft de onfortuinlijke Katwijker een beentje gescheurd en is dus voorlppig uitgeschakeld. Steenbeek nam zijn plaats over. TER LEEDE—FOREHOLTE Een met vele invallers gehandicapt Ter Leede - er stond zelfs een reserve doel man van de bezoekers tussen de palen bij de Sassemmers - verloor verdiend met 35 van Foreholte. Tot de rust hield de thuisclub goed stand en kwam door Ko Molenaar nog tot 11. Na de thee liep Foreholte tot 13 uit, doch door invaller H. v. Biezen werd de ach terstand tot 23 verkleind. Via 24 zag H. Molenaar kans zijn ploeg nogmaals wat dichterbij te brengen (34), maar uiteindelijk beslisten de Voorhouters met nog één treffer de sportieve strijd defi nitief in hun voordeel. RCL—UVS comb. LFC is definitief winnaar geworden van „De Sleutels", de eerste prijs van de nederlaagserie van RCL. De op papier sterke UVS-ploeg stelde nl. teleur en won slechts met 12, al dient gezegd, dat trainer Kantebeen het o.a. zonder Verkuijlen, Bekkering en Maaskant moest doen. Zo wonnen de Kanaries met een 03 score, de eersteprijs voor de derde maal in successie. UVS nam door De Zoete de leiding, dank zij een geval len steek in de Leiderdorpse defensie. Jan de Lange bracht na een voorzet van Ossevoort in de 25e minuut de balans in evenwicht, maar kort vóór de rust werd een fout van doelman Van Well de Ra cings noodlottig. Linksbuiten Regeer gebruikte de kans goed: 12. Na de thee was eerst UVS aan bod, maar in de slot fase mochten de blauwwitten toch dank baar zyn met de 12 winst, want de thuisclub werd door lat en paal van een gelijkspel afgehouden. De voorzitter van RCL, ds. J. P. Honnef, reikte de prijzen uit. DUNO—LEIDEN Vierdeklasser Leiden met 2 junioren (Kraan en Brusse) als nieuwe gezichten in de aanval en met Robbers (ex-Lug- dunum) speelde tegen DUNO een pittig partijtje. De 24 zege was volkomen verdiend. Na een 10 achterstand kwam Leiden (door De Boer) op 12, doch nog vóór de thee was de balans weer in evenwicht: 22. Daarna grepen de rood- witten de zege: Keij en Brusse namen de twee treffers voor hun rekening. DUNO 2Leiden comb. 31. WOUBRUGGE—OEGSTGEEST Oegstgeest ging naar Woubrugge en telde in haar gelederen enkele nieuwe gezichten (Selier, v. d. Valk, v. d. Mark). In deze uiterst sportieve en leuke wed strijd waren de roodgelen beduidend sterker en door doelpunten van Selier, Den Hollander (2x), Jansen en Flippo was de zaak met de rust reeds bekeken: 05. Na de thee zorgde Peter Dat voor 06 en daarna nam Oegstgeest de zaken wat gemakkelijker op. Zodoende kon de junior-invallerrechtsbuiten van Wou brugge tweemaal scoren en door de mid voor werd doelman Hillebrand voor de derde maal gepasseerd: 36. Dit werd ook de eindstand, want de lat hield een zevende treffer van Oegstgeest tegen. Woubrugge 2—Oegstgeest 2 1—3. Vriendschappelijk voetbal Forse zege Lugdumim van (Van een onzer verslaggevers) Lugdunum blijkt de goede opstel ling te hebben gevonden, ivant ook gisteren legden de Kikkers weer een prima wedstrijd op de grasmat. Daar van getuigt de 51 zege op 3e-klas- ser Naaldwijk. De Kanaries daaren tegen deden het heel matig en kwa men in een zelfs slechte tweede helft niet verder dan 22 tegen de Ken- nemers. Roodenburg deed het in het toernooi om de Zilveren Ooievaar" van VIOS niet slecht en kwam na drie ivedstrijden met de tweede prijs in Leiden terug. KENNEMERS—LFC LFC was gisteren een dagje uit met haar 1ste en 2e elftal en combineerde daarmee twee oefenduels tegen de Ken- nemers in Beverwijk. Het eerste elftal, zonder Gerrie Nachtegeller voor wie De Kreek inviel, speelde een matige wed strijd en deelde met 22. De thuisclub had al spoedig succes want na 5 minu ten spelen vloog 10 achter doelman v. Leeuwen. Overigens was een dekkings- fout hier toch wel de oorzaak. Enkele minuten later was de balans alweer in evenwicht, want na een goede aanval passeerde rechtsbuiten Rietkerken op z'n eentje drie man en schoot vervolgens raak: 11. Tweemaal achtereen redde Van Leeuwen uitstekend na harde scho ten even buiten de rand afgevuurd en werd een doelpunt van H. Sira (buiten spel) afgekeurd. Een fraaie kans om LFC op 12 te brengen liet P. de Jong 8 minuten voor de rust nog ongebruikt. De tweede helft was ronduit slecht aan beide kanten. De Kennemers nam na 10 minuten spelen de leiding (21), maar een minuut later bracht H. Sira uit een knappe aanval de balans in evenwicht: 22. De warmte drukte een stempel op de matige strijd, die verder als een nachtkaars uitging zonder verdere hel dendaden. De reserves, waarin Kooien en Pijnak ker het uitstekend deden, zegevierden na spannende strijd met 4—3. Ruststand 1-2 Francke, Eradus en Ruitenbeek (2x) scoorden. Ter gelegenheid van 50 jaar voetbal in en rondom Loosduinen speelde een LFC combinatie tegen het Loosduins elftal. Ook hier was de eindscore 22. De rust stand was 11, dank zij een treffer van H. Sira. In de tweede helft trok v. d. Heijden (penalty) na een 2—1 achter stand de score weer recht. Als bijzonder heid nog vermeld, dat Piet Moeskops, de oudkampioen wielrennen, de aftrap deed. LUGDUNUM—NAALDWIJK De Kikkers deden het wederom uitste kend en sloegen derdeklasser Naaldwijk kansloos met 51. De Leidse zege kan niet eens geflatteerd genoemd worden. 1 Bij Lugdunum ontbrak v. Meijgaarden j «vakantie), die werd vervangen door Ro bijn. Na 10 minuten spelen lanceerde linksbuiten Honsbeek zijn midvoor en Zweistra schoot raak: 10. Een goed spelend Lugdunum bleef sterker en voer de in de eerste helft de score tot 2—0 op. Ditmaal door linksbinnen Vermond. Ook na de thee bleek Naaldwijk kans loos en dank zij prima werk van „zwer ver" Pet kon Zweistra 3—0 in de touwen schieten, terwijl even later Pet zélf 4—0 voor zijn rekening nam. De groenwitten deden het defensief toen een tikje te ge makkelijk en zodoende kon de Naald- wijk-midvoor de eer redden. Wederom goed gelanceerd door Pet deponeerde Zweistra tenslotte nog 51 in de vijan delijke touwen en nam dus drie treffers voor zijn rekening. Lugdunum 2—Naaldwijk 2 5—2, Lugd. jeugdNaaldwijk jeugd 93. Hoad voorgrondin actie tegen de Spanjaard ..Don" Gimeno. zondagmiddag de partij tussen Cooper en Gimeno. Na twee heel matige sets Cooper verloor de eerste met 79, won de tweede met 64 ging de Austra liër voluit in de aanval. In een jagend tempo overspeelde het Gimeno volko men. Telkens weer stak de „Don" zijn handen vertwijfeld omhoog als Cooper weer een onhoudbare backhand had af gevuurd of een return aan het net had afgekapt. Met 50 leek Cooper zeker te kunnen zijn van de winst. Gimeno wenste echter niet te capituleren. Hij toog op zijn beurt ten aanval, zocht wanneer het maar even kon. het net en toonde zich daar een virtuoos op de volley. Coopers tegenaanvallen bedwong TWEEDE PRIJS VOOR ROODENBURG Ditmaal was het VIOS-complex be speelbaar en zo trad Roodenburg in eer ste instantie aan tegen DHC 2. Bart Ouwerkerk zorgde voor een 10 rust stand, daarna verhoogde Jan van Heek in samenwerking met Den Os voor 20. DHC redde vervolgens de eer: 21. In de tweede ronde was ADO, dat met een zéér sterke combinatie aantrad, de tegenstander van de blauwzwarten. De Hagenaars voelden doelman Keereweer danig aan de tand, doch deze liet zich eerst 4 minuten voor de rust passeren: 10. Goede passes van Piet van Polanen leidden tot een ander spelbeeld en ju nior De Nobel (probeersel) scoorde uit een van die passen de gelijkmaker: 1l. ADO dat gevaarlijk ten aanval trok vond een prima defensie op haar post en kreeg geen kans. Aan de andere kant was het weer junior De Nobel die scoor de. Ditmaal passeerde hij handig de uit gelopen Haagse doelman: 12. Er wa ren toen nog 5 minuten te spelen en Roodenburg hield de winst vast. In de finale - om de Zilveren Ooievaar - moesten onze stadgenoten aantreden tegen VCS, dat vier verse spelers in de strijd wierp. Roodenburg deed het juist in die eindstrijd zonder de bekwame krachten Choufour en Van Polanen. Na 20 minuten spelen was de stand 20 voor VCS, doch met een enorm hard schot verkleinde Ouwerkerk de stand voor de thee tot 2—1. In de tweede helft zat het de blauwzwarten niet erg mee en bovendien stond de VCS-doelman zijn mannetje. Zo bleef de situatie ongewij zigd en won VCS toch wèl verdiend met 2—1. Roodenburg kan op een prima ge slaagde dag terugzien en kreeg als 2e prijs een fraaie beker. Wassenaar, dat aanvankelijk ook zou deelnemen, had zich teruggetrokken. VVO A 1Roodenburg 3 17. hij met flitsende passeerschoten. Voor al uit de backhand-back liet hij enkele juweeltjes van zijn racket komen. Twee matchpunten overleefde Gimeno, voor dat hij aan een triomfantelijke beslis sende service-game begon. Die game haakte hij met knallende services op love, 75, tegen een ontredderde Cooper. Sedgman deed het ditmaal heel pover Noch tegen Cooper, noch tegen Hoad, had hij iets in de melk te brokken. Van Cooper verloor hij met 61, 64 en van Hoad met 68, 75, 61. De dubbelspelen gaven de volgende resultaten: zaterdagmiddag wonnen Cooper-Gimeno van Hoad-Sedgman, 46, 64, 64 en zondagmiddag com bineerden Cooper-Sedgman naar 61, 64 op Hoad-Gimenx). „Jeugdfes tij nvan Oranje Groen (Van een onzer verslaggevers) Er is een enorme organisatie voor nodig geweest! Het compliment dat het bestuur van Oranje Groen na mens de deelnemende verenigingen en ook bij monde van Afdelingsvoor zitter, mr. J. J. De Jongh, gistermid dag omstreeks vijf uur werd overge bracht, zoas volkomen verdiend! Denkt U eens in: het organiseren van een jeugdtoernooi waaraan plm. 420 pupillen en adspirajiten verdeeld over 14 verenigingen deelnemen. Dat bovendien niet alleen de hele zaterdagmidag duurde, maar óók de zondag geheel in beslag nam. Zeker, het weer ivas mèt Oranje Groen, maar de wijze - zonder één ivan- klank en behoorlijk volgens pro gramma afgewerkt - waarop alles „draaide" verdiende niets dan lof! Het is bovenal duidelijk geworden hoe de jeugd „te binden" en in goede banen te leiden is. Sport, mits in goede banen geleid, is daartoe een probaat middel. De ouders - en er waren er velen aan de Boshuizerkade - die acte de presence ga ven en het gewriemel der jeugd hebben gadeslagen, zijn beslist - net als wij - onder de indruk gekomen van de wijze waarop „hun kinderen" zich konden uit leven en dit óók deden. Het was werke lijk treffend de voetballertjes-in-de-dop te zien opgaan in hun spel waarin lief en leed hun deel werd. Penalty's nemen blijft nog altijd een attractie apart. Dit bleek ook gistermiddag, toen UVS en LFC (pupillen A) samen moesten gaan uitmaken wie tweede of derde zou wor den. Overigens stonden in de kring van enkele honderden peuters, bijna evenveel volwassenen Afdelingsvoorzitter mr. J. J. de Jongh, achtte, zo zei hij in zijn speech aan het slot, dit jeugdfestijn dermate belangrijk, dat hü gaarne persoonlijk de vele prijzen wilde uitreiken. Met voor elke jeugdige aanvoerder, die de prijs in ontvangst kwam nemen, 'n toepasselijk opwekkend woord, reikte de afdelingsvoorzitter, op een tafel staande, temidden van een grote schare belangstellenden, de prijzen uit. Uiteraard onder groot enthousiasme van de jeugd. Bij de adspiranten ging DOCOS (on geslagen) met de eerste prijs naar huis, de pupillen A van VNA deden dit ook. Bij de hele kleintjes - de B-pupillen - veroverde VNL de hoogste prijs. Boven dien - en daar waren die knapen in de wolken mee - waren er voor dit winnen de elftal als persoonlijk aandenken 11 draagmedailles, beschikbaar gesteld door ons Blad. De eindstand luidt: Adspiranten: 1. DOCOS 10 pnt., 2. Lugdunum 9 pnt., 3. ZLC 8 pnt. Pupillen A: 1. VNA 9 pnt., 2. UVS 8 pnt. (na strafschoppen); 3. LFC 8 pnt., 4. UDO 7 pnt. Pupillen B: 1. VNL 9 pnt., 2. Rooden burg 8 pnt., 3. LFC 7 pnt. Zeilwedstrijden op de Mooie Nel (Van onze zeilmedewerker) Het wordt tijdens de nationale zeil wedstrijden steeds drukker op de Mooie Nel en het Buitenspaarne. Ieder jaar wordt het aantal inschrij vingen groter. De plas op zichzelf is niet groot, maar de lokale omstandigheden maken het zeilen bijzonder moeilijk. In de kruisrakken kan door één enkele slag een zekere positie volkomen verspeeld worden. De wind was over het algemeen zeer zwak. Af en toe bracht een vlaagje wat beweging in het veld, maar spoedig dreven de schepen dan weer verder. De Flying Dutchman van H. van Rij- menam passeerde zaterdag als eerste de finish. Zondagmorgen kwam Albert Wulff ver voor F. A. Eekels als winnaar aan. Lange tijd had H. van Rijmenam de lei ding in de middagrace, maar in het kruisrak kwam Albert Wulff door een geluksslag aan kop. De 12-voetsjollenklasse is op Haarlem altijd bijzonder sterk vertegenwoordigd. F. Speekman zorgde voor een grote verrassing door driemaal als goede eer ste te finishen. Ditzelfde presteerden Barto Kraan in de 12 m2 sharpieklasse en mej. E. van der Stadt in de Stern- klasse. Hoewel Bouw van Wijk in de Vrjjheidsklasse de wisselprijs in de wacht sleepte, had hij het toch niet zo gemakkelijk als gewoonlijk. Zaterdags werd hij eerste voor H. Schmitz en Leen Amons. Na felle strijd met Peter de Reuver en Jan. Smits verkreeg Bouw van Wijk zon dagmorgen de leiding. Bij de finish was de volgorde van aankomst 1 Bouw van Wijk, 2. N. Korswagen, 3. H. Schmitz. In de middagwedstrijd nam H. Schmitz na een goede wedstrijd de leiding, en stond die niet meer af. Korswagen zeilde ook nu weer een goede wedstrijd en werd tweede voor I Bouw van Wijk. I Verdere uitslagen zijn: Zaterdag: Olympiajollen: 1. mej. P. van Roesel, 2. A. Blok. Zondagmorgen: 1. W. Bijker, 2. P. van Roessel. Zondagmiddag: 1. W. Bijker, 2. A. Blok Valkenklasse: Zaterdag: 1. C. Toete- nel, 2. A. Holtermen. Zondagmorgen: 1. R. van Dijk, 2. R. Engelbracht. Zondagmiddag: 1. Engelbracht, 2. R. van Dijk. Westeinder zeilwedstrijden Op de Westeinder plassen werden dit weekeinde de tweede lustrumwedstrijden voor ronde, platbodem- en R.O.R.C.- jachten gehouden. Het was prachtig weer, maar de echte wedstrijdzeilers kwamen niet aan hun trekken. De wind viel namelijk tegen het eind van de wedstrijd steeds meer weg. Vele schepen waren van heinde en verre naar de Westeinder gekomen om deze zo langzamerhand traditionele wedstrijden te zeilen. De uitslagen waren: Zaterdag, RORC klasse 2 en 3 gecom bineerd: 1. Razende Bol, strm. C. van Harlingen, W. V. Nieuwe Meer; 2. Aphrodite, strm. R. W. v. d. Valk, Rot- terdamsche Z.V.; 3. Ran, strm. Ph. H. Keegstra, KNZ en RV. RORC klasse 4: 1. Marije strm. W. Metelerkamp-Cappenber, De Kaag; 2. Rob. strm. H. Schmitz. De Kaag; 3. Hidde Biddes strm. J. W. v. d. Zijpp, Sneek. Zondag: RORC klasse 2 en 3 gecom bineerd: 1. De Razende Bol, strm. C. van Harlingen; 2. Aphrodite strm. R. W. v. d. Valk; 3. Saluki strm. J. H. v. d. Sterr, Ned. Ver. van Kustzeilers. RORC klasse 4: 1. Resolute strm. C. Kleijn, De Koenen; 2. Marijke, strm. W. Metelerkamp-Cappenberg (zilveren wis selbeker) 3. Li, strm. W. B. v. d. Meer, NNWB. Rotterdammer winnaar van eerste toto (Van onze Haagse redactie) De eerste toto van het nieuwe voet balseizoen is voor de heer Versluis (Rot terdam) bijzonder goed verlopen. Hij is n.l. tot nu toe de enige deelnemer met 14 punten. Achter hem komen, met 13 goede uitslagen, 15 deelnemers. De eerste prijs bedraagt evenals de tweede, f 51.040.-. In totaal werd door 270.506 deelnemers f 340.270.- ingelegd, dat is ongeveer f 50.000.- méér dan de eerste toto van vorig jaar. Het Zweedse protest tegen Nederland, hetwelk betrekking had op de ploegen tijdrit op de weg van vrijdag j.l., is zaterdag afgewezen. Zweden heeft zich bü deze uitspraak neergelegd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10