98P Raad van Voorschoten nam afscheid van J. de Graaff Export van rundvee verdubbeld Olympische Spelen ZATERDAG 27 AUGUSTUS 1960 Benoeming van een gymnastiekonclerwijzer geschiedde pas na langdurige discussies Slechts één voorstel van B. en W. heeft gisteravond in de gemeente- raad, waarin de heren Dirksen en Rombouts ontbraken, een langdurige bespreking gekregen, welke eindigde in een stemming, waarbij het voor stel met de kleinst mogelijke meerderheid werd aangenomen. Het betrof het voorstel van B. en W. om de heer D. H. Wassink te benoemen tot gymnastiekonderwijzer aan de openbare lagere Vlietschool. Hij bracht dank voor de medewerking en vriendschap, ook van de ambtenaren ondervonden. Als oudste raadslid sprak de heer G. v. d. Hulst van de gevoelens van de raad voor de scheidende collega. Spre ker vond het jammer dat het gezond heidsredenen waren, die de heer De Graaff dwongen te vertrekken. De meer dere rust moge in korte tijd een vol ledig herstel mede bevorderen. Burgemeester L. de Kool wees erop hoe de heer De Graaff een gewetensvol bestuurder geweest is: een man van karakter en van de daad. Tot tweemaal toe had hij de moed gehad naast het m e erd e rhe i ds voorstel uit het college een minderheidsvoorstel in te dienen en beide malen had de heer De Graaff het genoegen mogen smaken dat de meer derheid van de raad zijn voorstel steun de. Als bouwondernemer heeft de heer De Graaff. aldus burgemeester De Kool. met zijn befaamde bouwplan ,,'t Kan" een sociale daad verricht, die hem ten voeten uittekende. In de periode van zijn wethouder schap werd besloten tot de bouw van achtereenvolgens 44. 72. 73 en 107 wo ningen in Vlietwijk. De heer De Graaff heeft mede daardoor de dank van de inwoners verdiend. Spreker prees de eerlijkheid, trouw .objectiviteit, de eigen positie en de aparte persoonlijkheid van het scheidende raadslid. Ook burgemeester De Kool wenste de heer De Graaff een spoedig herstel van zijn gezondheid toe om de maatschap pelijke taak nog te kunnen blijven ver vullen in deze samenleving. Na een langdurige besloten zitting nam de raad in een gezellig onderonsje afscheid van de heer De Graaff. Een deputatie van 3 bewoners van het ..Plan 't Kan" kwam namens de bewo ners van het gehele complex een luoht- foto aanbieden om de dankbaarheid te tonen voor het woongenot dat hen ge schonken was. De foto. die nog ge maakt moet worden werd op svmboli- sohe wijze overhandigd. Spoedig voorstellen over instructiebad Nadat mr. dr. J. P. I. v. d. Wilde (P.C.) geconstateerd had, dat de voorgestelde benoeming niet strookte met de inhoud van het verzoek van het Chr. Schoolbe stuur, deelde hij mee, dat de fractie er toch geen overwegend bezwaar tegen had. Anders lag dit bij de PvdA. Mevrouw Stoker merkte nl. op, dat het schoolbe stuur gevraagd had alleen de uitbetaling van het salaris over te nemen, maar dat deze oplossing verder ging en dat daar mee ongetwijfeld een precedent gescha pen werd. Ook de heer De Groot kon zich met zijn WD-fractie niet met het voorstel verenigen. Spreker vroeg of het niet mo gelijk was de administratie over te ne men, zonder de „hele man" erbij te ne men. De heer De Groot noemde het ver gezocht iemand in gemeentedienst over te nemen om de administratie te verlich ten. Na uitvoerige discussies stelde dr. P. S. Pels (PvdA) de zaak principieel scherp door op te merken, dat hij het vreemd vond, dat een schoolbestuur aan het ge meentebestuur vroeg een bepaalde taak over te nemen. De schriftelijke stemming over de be noeming eindigde in een besluit van 7 stemmen voor en 6 blanco (aangezien er geen tegenkandidaten waren konden er door de tegenstanders geen andere stem men worden uitgebracht). De VVD kon zich evenmin verenigen met het voorstel de betaling van het on derhoud van open voortuinen en ge meenschappelijke achtertuinen door de huurders van de betrokken percelen te regelen via publiekrechterlijke weg. Verwarming gemeentehuis Een belangrijk voorstel betrof ook een op het laatste moment toegevoegd plan om de verwarming van het gemeentehuis te wijzigen door omschakeling van ko- lenstook op oliestook en een van de oude ketels te gebruiken voor het badhuis, zo dat dat op korte termijn (misschien over een maand of twee) weer geopend kan worden. De wijziging van de verwarmingsin stallatie van het raadhuiscomplex was begroot op f. 15.000, het verplaatsen van een kolenketel naar het badhuis op f. 1200. Het totale exploitatievoordeel voor het gemeentehuis werd begroot op f. 2193 per jaar. Dr. M. C. Tideman vroeg of B. en W. konden mededelen hoe de plannen voor uitbreiding van het raadhuis stonden en of een efficiëncy-onderzoek aan deze verbouwingen vooraf gaat. Wethouder Dekker deelde mede. dat deze installatie, welke veranderingen er ook zullen plaats vinden, bruikbaar blijft. De raad besloot, kennelijk verheugd dat het badhuis toch weer open zal gaan, tot de voorgestelde aanschaffingen en wijzigingen. Tijdens de discussies over het badhuis vroeg de heer Pels om een nota over de stand van zaken en de vooruitzichten betreffende een instructiebad annex badhuis. De voorzitter deelde daarop mede, dat binnenkort in plaats van een nota zelfs voorstellen aan de raad aan geboden zullen worden. De raad besloot verder in de volgende vergadering de heer G. J. Rietmulder toe te laten als raadslid in verband met het bedanken van de heer J. de Graaff, de rekening-courant-overeenkomst met NV Slavenburgs Bank te Rotterdam te be ëindigen, een vaste geldlening aan te gaan groot f. 336.500 en een perceel grond in „Adegeest" te verkopen a f. 24.50 per m2. Enkele andere zaken verder zonder bespreking en zonder hoofdelijke stemming afgedaan. Hartelijk afscheid Aan het eind van de vergadering nam de raad afscheid van de heer J. de Graaff, die gedurende bijna 5 jaar lid van de raad is geweest, waarvan ruim 2 jaar wethouder van Openbare Wer ken. De heer De Graaff heeft op me disch advies voor het lidmaatschap moeben bedanken. In zijn afscheidsrede merkte de heer De Graaff op, dat hij vreest wel eens wat impulsief te zijn geweest, maar dat het bij hem nooit om de persoon, maar steeds om de zaak was gegaan. Met zeer gemengde gevoelens nam hij afscheid, omdat de gemeentelijke zaak hem altiid zeer aan het hart gegaan was. Spreker had zeer groot vertrouwen in zijn opvolger, maar toch was het hem moeilijk gevallen dit besluit te nemen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Hendrik, zn van H. Slegtenhorst en W. M. van der Pluljm, Sylvia, dr van R. Cor net en G. E. M. C. Hartgers, Hedwlgis Christina, dr van A. M. Speulman en P. C. M. Hoffman, Marius Adrlaan Pieter, zn van P. L. Schoonheim en M. A. Waterland Anna Maria Agatha, dr van A. J. Snaar en E. A. Schoone, Matthijs, zn van W. Noort en J. C. Noort. ONDERTROUWD L. P. van der Geer en C. H. Klein, G. M. Tros en A. M. van Tienen, J. Klom en A. Scheerhoorn, J. Honsbeek en A. Kleijn, D. van Oosten en J. Biesbroek, A. Brax- hoven en J. Sinteur, D. Welling en I. de Graaf, L. de Jager en H. N. Kaldenberg, H. R. Kriek en E. R. C. den Heeten, H. ten Hove en T. C. de Boer, A. J. Snelderwaard en J. M. van den Ende, J. de Jong en G. Singeling, J. C. Vreeken en E. C. Sturm, T. M. J. W. van der Kraan en W. M. van Hartevelt, J. J. Beij en F. Gorree, J. P. B. Markus en F. C. de Winter, J. Baardof en A. J. van Wetten, H. J. Nijssen en C. Keijzer, W. van Loon en E. Wagemaker, W. F. DaudeiJ en G. C. Petit, M. J. J. Grif fioen en M. Zirkzee, V. Rietkerk en W. P. Matze, M. Spadon en P. H. van Gaaien, L. J. Stokhuijzen en A. C. Meester, J. F. H. Wallaart en A. E. M. Nieuwenhuijsen. OVERLEDEN W. van Kuijeren, 51 Jaar. man, R. Klaas- sen, 14 Jaar, zoon, C. van Bemmelen, 67 jaar. echtgen. van J. G. van der Sluis, C. G. M. Bouman, 8 dagen, zoon. J. J. van Koperen. 85 jaar, wed. van C. van den Oever, G. Bekker, 60 Jaar, man, W. Hoo- gendoorn, 1 Jaar, zoon. BENOEMINGEN LEIDSE UNIVERSITEIT Bij beschikking van de minister van O. K. en W. zijn benoemd tot weten schappelijk hoofdambtenaar aan de Leidse Universiteit: voor het tijdvak van 20 juni 1960 tot en met 30 Juni 1961 voor de heelkunde Dr. R. Zeven, arts; voor het tijdvak van 1 oktober tot en met 30 september 1961 bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor de al gemene geschiedenis de heer Van Gulik, thans wetenschappelijk hoofdambte naar bij de bibliotheek: voor het tijdvak van 16 juni 1960 tot en met 15 juni 1961 tot wetenschappelijk ambtenaar voor de fisiologische chemie de heer J. van Steveninck, thans assistent; voor het tijdvak van 1 juni 1960 tot en met 31 mei 1961 tot wetenschappelijk ambte naar voor inwendige geneeskunde de heer W. van der Slik, thans assistent: voor het tijdvak van 1 augustus 1960 tot en met 31 juli 1961 tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse voor de kinderge neeskunde mej. A. H. C. de Haas. kin derarts: gerekend van 1 juli 1960 tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse in vaste dienst voor de fysiologische chemie de heer F. A. Deierkauf; voor het tijdvak van 1 september 1960 tot en met 31 augustus 1961 tot weten schappelijk ambtenaar bij de natuur kunde de heer R. de Bruyn Ouboter, thans assistent, gerekend van 1 janu ari 1960, alsnog tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst voor de fysische scheikunde dr. H. W. Joustra, thans wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse in tijdelijke dienst. Medische Dienst Leiderdorp dokter H. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828. Oegstgeest dokter H. A. Reterdink, Evertsenlaan 14, tel. 20394. Voorschoten dokter Th. van Schaik, Juliana van Stolberglaan 62, tel. 3344, wijkverpleging: Gezondheidscentrum, tel. 2177. Warmond dokter A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 0-2532— 7393. Zr. Konijn, Dorpstraat 68, War mond, tel. 0-1711—250. Wassenaar Dokter H. S. Boogaart, Storm van 's-Gravesandeweg 1, tel. 4466 en dr. H. D. Boer, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. Apotheek Siderius, Langstraat 86, tel. 2141. „De Burcht" wederom naar Zundert Op de eerste zondag van september staat Zundert (N.-B.) in het teken van het traditionele bloemencorso. Dit corso is telkenjare het resultaat van het werk, dat amateurs in onderlinge wedijver in hun vrije tijd en op eigen kosten ver richten. In elke praalwagen zijn circa 60.000 bloemen verwerkt. De stoet heeft een lengte van ruim 6 km. Het voorbij trekken van dit corso, dat zondag 4 september a.s. voor de 19de maal zal worden gehouden en waarin o.m. een praalwagen van 23 meter lengte onder het motto „Romantiek" niet minder dan honderdduizend bloemen zal torsen, duurt ruim 2 uur, terwijl het aantal te verwachten toeschouwers op ca. 200.000 wordt geschat. Van de twaalf muziekverenigingen, die het a.s. corso muzikaal opluisteren, worden ook dit jaar, naast een aantal Noordbrabantse orkesten, wederom vier bekende muziekverenigingen van elders uitgenodigd om muzikale mede werking te verlenen. Na het grote suc ces, dat het Leidse Jeugdorkest en Drumband „De Burcht" vorig Jaar te Zundert mocht oogsten, ontvingen de kleine „Leidse muziek-ambassadeurs deze titel werd hen vorig jaar te Zun dert gegeven de uitnodiging om ook aan het 19de corso hun muzikale mede werking te verlenen. EXPOGÊ NAAR VLIEGKAMP VALKENBURG In het kader van de derde lustrum viering van het district Leiden van de Ned. Ver. van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd wordt donderdag 15 september een familiedag gehouden. Op deze dag zal een excursie worden ge maakt naar het Marine-vliegkamp Val kenburg. Verder organiseert het district a.s. dinsdag een bezoek aan de Taptoe Delft. Met zes bussen vertrekt men die avond naar Delft. FLUITISTEN VAN „KUNST GENOEGEN" BIJ TAPTOE DELFT De leden van het Chr. Tambour- en Pijperkorps K. en G. die, zoals gisteren reeds gemeld, op uitnodiging van de directeur van de Marinierskapel hun medewerking aan Taptoe Delft verlenen, zijn Lens Derogee, Rien de Reede en Henri Schoeman. Zij dienen ter versterking van het aantal beroepspijpers van de Kon. Marine bij de historische groep. De heer H. Freysen, solo-fluitist van de Marinierskapel en instructeur van de fluitafdeling van „K. G.", zorgde voor het instuderen van de nummers. De start van een der series 100 meter vrije slag dames. Cockie Gastelaars start op baan zes. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN HAAGWEGKW ARTIER Dinsdagmiddag maken 180 ouden van dagen en invaliden uit het Haagweg- kwartier in 25 auto's en 2 bussen hun jaarlijkse autotocht. Deze tocht wordt nu reeds voor de veertiende maal herhaald, 's Avonds om ongeveer/8.15 uur worden de deelnemers terugverwacht en afge haald met muziek vanaf het 5 Meiplein. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrik Jan zn. van B. van Klaveren, 29 jr. en van J. M. Saris; Aafke dr. W. Scharloo, 32 jr. en T. H. Korteweg; Bernadette Maria dr. W. P. J. Helversteljn, 35 jr en H. A. J. Kulj- ken. Restauratie „Irene" In april werd een bazaar gehouden, waarvan de opbrengst ruim f300 be droeg. Dit bedrag was bestemd om het verenigingsgebouw van de Geref. Kerk „Irene" te restaureren. Dit is in de af gelopen maanden gebeurd en wel met eigen krachten. Vele jongelui hebben hun avonden besteed om te timmeren, te zagen en te verven, terwijl de meis jes him aandeel hebben geleverd met het zelf naaien van de gordijnen. Volgende week zaterdag, 3 september, begint het nieuwe seizoen. Er komt een voordrachtskunstenares uit Den Haag en verder wordt de avond verzorgd door eigen krachten. Een bezoek aan dit „vernieuwde" Irene zal zeker bewondering wekken voor diegenen die hier zo menig uurtje 's avonds in de afgelopen maanden heb ben gewerkt. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) I onze noteringen al gauw een paar tien- Het ligt voor de hand, dat de grote I tjes omlaag gingen. Met de betere soor- regenval van de laatste tijd niet zonder i ten ging hét toch ook stroever en gingen nadelige invloed is gebleven op de vee- --1x - handel. Op de weiden staat weliswaar buitengewoon veel gras. doch de bodem wordt te drassig, zodat de beesten mo menteel veel vertrappen. Tengevolge hiervan zijn de aanvoeren op de rund veemarkten boven de vraag uitgestegen en werd enige druk op het algemeen prijspeil uitgeoefend. Dit was voornamelijk het geval met de minder goede kwaliteiten, waarvoor be medewerkers aan de musical Rotterdam bijeengekomen voor een „My jair lady" zijn gisteren in\algemene repetitie. de scherpste puntjes van de hoge prij zen af. Toch noteerden we voor enkele bijzonder beste exemplaren nog tot rond f. 1300. In hoofdzaak lagen de prijzen voor het gebruiksvee echter tussen f. 850 en f. 1150 per stuk. Oudere beesten met niet veel melk echter wei f-100 tot f. 150 daar beneden. Prima vaarzen en schot ten deden tussen f.900 en f.1100, min dere soorten en klamvaarzen f. 700 f. 850, pinken f. 500 f. 675 en gras kalveren f.275 f - 400 per stuk. Voor de vare koeien voor de naweiderij was de handel eveneens stroever met wat zwakkere prijzen. Ofschoon een werke lijk mooi vleestype met f. 1000 of meer werd betaald, werd in hoofdzaak tussen f. 625 en f. 900 genoteerd. De export van fok- en gebruiksvee loop deze zomer redelijk goed. Er gaan wekelijks een 500 stuks de grens over. In de 2e week van deze maand nam Egypte hiervan 189 stuks stamboekvee en Joe- go-Slavië 183 stuks. Marokko nam 62 ongeregistreerde runderen en West- Duitsland 38. Bovendien gaat er mo menteel nogal wat jong materiaal naar Italië, waarvan ook jonge stiertjes voor de slacht. Vanaf 1 januari tot heden is de uitvoer van rundvee bijna dubbel zo groot als in dezelfde periode van het vorig jaar! De slachtveemarkt was in de afge lopen week ook voldoende bezet tegen over de vraag. De beste jonge vleestypen zijn echter duur verkocht. Werkelijk prima jonge dieren waaraan niet te veel vet zit. noteerden we tegen f. 3,40 tot f. 3,70. De „markt" lag echter in hoofd zaak tussen f. 2,80 en f. 3,30 per kg ge slacht gewicht, voor wel 80% van het totale aanbod. De slachtstieren deden van f. 2,90 f- 3,25 per kg voor de goede tot prima kwaliteiten. De handel in vette kalveren verliep bij flinke aanvoeren eveneens een tikje kalmer dan de laatste weken het geval was. terwijl de prijzen gemiddeld met 5 10 cent per kg terugliepen. Onze noteringen lagen tussen f. 2.30 en f 3,10 per kg levend gewicht, uitgezon derd voor extra kwaliteit, waarvoor wat meer werd betaald. Op de wolveeafde- lingen drong het aanbod waarschijnlijk door het vele regenwater ook wat op en kwamen handel en prijzen even onder druk te staan. Men moest in doorsnee met enkele guldens per stuk verlies op de vorige weekse prijzen genoegen ne men. De varkens bleven ongeveer op de oude prijzen, doch toch ook vooral niet beter, met meestal een flauwere afloop. De goede vleesvarkens deden meest f. 1,70 f. 1,72 (enkele nog wat er bo ven) en de middelzware soorten rond f. 1,65. Vette zeugen tussen f. 1,20 en f-1,30 per kg levend gewicht. Lichte vleeszeugjes tot f. 1,50 idem. De paardenmarkt was goed gestemd met vaste prijzen. Werkpaarden van f.850 f.1200, luxe f.1000 f.1300. veulens f. 250 f. 475 per stuk. Slacht- paarden tussen f.2 en f. 2,40 per kg ge slacht gewicht, naar gelang de kwali teit. VOORSCHOTEN Twee keer goed afgelopen Twee verkeersongelukken in Voorscho ten zijn bijzonder goed afgelopen. Om ongeveer half 5 stak een bejaarde Voorschotenaar ter hoogte van de Zil- verfabriek de Leidseweg over waar schijnlijk zonder op het hem achter opkomende verkeer te letten. Zijn fiets werd bij het achterwiel ge grepen, waardoor de fietser viel. Hij brak zijn bovenarm. Omstreeks half 6 stak bij de over steekplaats Beurseweg een 49-jarige Leidse bromfietser over. Hij keek wel achterom, maar niet voor zich, waar personenauto naderde. De snelle reactie van de bestuurder van de auto, die met grote tegenwoor digheid van geest de bromfietser trachtte te ontwijken, maakte, dat de bromfiet ser ongetwijfeld zijn leven aan de be stuurder te danken heeft. De auto kon de bromfiets niet hele maal ontwijken, zelfs scheurde een spatbord van de wagen en kwam er een scheur in een van de portieren, maar de bromfietser werd niet gewond. Kortere kerkdiensten De kerkdiensten in de Hervormde Kerken van Voorschoten en Veur zullen zondag a.s. korter zijn dan gewoonlijk, omdat de predikanten na de dienst mededelingen willen doen aan de ge meenteleden over grootse en zeer ingrij pende plannen, die men met de Her vormde Kerk heeft. Een korte uiteenzet ting na de dienst zal gevolgd worden door een uitvoerige bespreking van de plannen op donderdagavond 1 sep tember. Bromfietser viel Gistermiddag om half vijf is ter hoogte van 't Eiland van Ome Niek" aan de Veurseweg de bromfietser uit Wassenaar door een onverwachts het fietspad overstekende voetganger zoda nig komen te vallen, dat hij een sche- delbasisfractuur opliep. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toestand is ernstig. ZOETERWOUDE Rijnstreekwandeltochten Zaterdag 3 en zondag 4 september houdt de Wandelsportvereniging „Zwie- ten" voor de vierde maal haar zoge- naamde grote Rijnstreekwandeltochten, i die zich in een steeds groeiende belang stelling mogen verheugen en vorig jaar ruim 800 wandelsportliefhebbers(sters) I op pad brachten. Gezien het aantal vóór-inschrij vingen beloven deze wandel- I tochten ook dit jaar weer een groot suc- I ces te worden en zullen de talrijke deel- I nemers (sters) weer kunnen genieten i van de mooie parcoursen, die in het i Rijnstreekse polderlandschap zijn uit- I gezet over de afstanden van 10. 15 en 20 kilometer. De starttijden zijn op zater dag 3 september van 1415 uur en op zondag 4 september van 1012.30 uur met als startplaats café-restaurant „Ik Leer Nog" Hoge Rijndijk 313 te Zoeter- woude. De deelname is opengesteld voor individuële wandelaars (sters) en groe pen, terwijl ook jeugdige deelnemers 'sters) van 8 t.m. 15 jaar en militairen kunnen inschrijven. Elke deelnemer (ster» ontvangt een speciaal ontworpen me daille, terwijl groepen van tenminste 12 personen een fraaie groepsprijs krijgen Naast een prachtige beker, geschonken door burgemeester H. A. A. J. Smeets van Zoeterwoude, hebben eveneens een aantal Zoeterwoudse winkeliers vele fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Tot en met 29 augustus kan nog worden ingeschreven bij: J. W. Hoogervorst. Hoge Rijndijk 357, Zoeterwoude (post Leiderdorp); mej. R. van Steijn, Water tje 8, Zoeterwoude; W. C. de Wekker, Resedastraat 19, Leiden; J. P. Woordes, Herman Gorterstraat, Alphen a. d. Rijn Inschrijvingen na die datum aan de start. Tijdens de halve finale schoonspringen voor dames vanmorgen in Rome heeft onze landgenote Thea du Pon zich met 88.81 punt als zesde van een plaats in de finale verzekerd. De tweede Nederlandse springster Greetje Lugthart kwam niet verder dan de vijftiende plaats en kon daardoor niet tot de finale doordringen. De kanoër Chick Weyzen is er niet in geslaagd door te dringen tot de fi nale van de 1000 meter in de kl-klasse. Op 2 meter na heeft de man uit Maas tricht de eindstrijd gemist. Direct na de start nam de Hongaar Szollossi de leiding. Fel sprintten de 5 overige se- mi-finalisten achter hem aan. Even zag het er naar uit, dat Weyzen, die in vijfde positie lag, zijn huzaren stukje van vrijdag zou herhalen. Wel passeerde hij in een snelle eindsprint nog de Pool Skwarsci, doch de Noor Rolf Olsen en dus de derde plaats bleek juist onbereikbaar. Auto reed tegen boom en ramde huis Een auto, die gisteren de spoorweg overgang in Bodegraven passeerde moest op de viersprong uitwijken voor een tegenligger. De dame uit Leiderdorp, die de auto bestuurde reed daarop tegen een boom, stak daarna dwars de straat over en ramde een huis. De auto werd aan de voorzijde flink beschadigd en moest later door een kraanwagen uit Leiden worden weggesleept. 30500 30500 30500 MARKTBERICHTEN AALSMEER, 26 augustus. C V. Cen trale Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloe men: Gerbera per stuk 15-23, Lelies 10-18, Clematis 25-37, Bouvardia 15-28, Rayonan ten 30-50, Chrys. (kl.) 15-28, Fresia per 20-40, Gladiolen 25-47. Llatrix 25-49, Dah lia (gr.) 30-51, id. (kl.) 18-31, Cyclamen 20-47. BOSKOOP. 26 augustus. „De Bos- koopsche Velling". White Butterflv 420 300. Butterfly 200-220. Duisburg 160-220 Gemengd 52-48. Pechtold 220-240. New- yorker 200, Bouchê 100-50, Vierlanden 320- 150, Bettertlmes 120, Hadley 80. Offmann 240-200, Ellen Poulsen 65-41, Else Poulsen 75-110, Wolfsglorie 110-75, Glory Mundi 110-65, Nymph 170-200-230, Sweetheart 70 80-100, Moulin Rouge 90-70, Fire King 280-180. Aria 90-85. Juweeltje 120-55, White Swetheart 110-75, Asters gemengd 15-19-39, Phlox gemengd 5-7, Clematis Du- randii 140, Gladiolen 40. Dahlia 32-61, Zinnia 26-24, Margrieten 21-19, Hyperaim 95-75, Karmozijnbes 41-38, Nerine 160. Le lie wit 200, rood 220. Viburnum bes 350- 210, Clematis Le Coultre 170, Prins Hen drik 220-130, Geplozen Chrysanthen 260- 150, Troschrysanthen geel 54. Anemonen 20-17, Thum'bergia in pot 15. Begonia 50- 25, Ster 31-30, Peper 47. St.-Paulia 49. Trades 31, Ficus Repens 34, Hedera 33. Phyllia 44. Asplenium 60, Gesserla 31. San- sevlera 100-85, Varens 29. Bladbegonia 35- 34. KATWIJK AAN DEN RIJN, 26 augustus Groenteveiling: waspeen Al 2.00, A2 2.40-3.50, BI 1.40-1.70 per kist, bloemkool Al 36— tot 67.—. A2 12— tot 48.— per 100 stuks, groene kool 7.tot 9.bos- peen per 100 bos 17.tot 34.sla per 100 st. 11.tot 16.snijbonen 25.tot 68.prinaessenbonen 33,tot 66, Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, ▼óór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor A dm in. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 pronkbonen 34.tot 36.prei 22. uien per kist 1.90-2.10, kroten per ki6t 1.70-1.90, rabarber 6.tot 7.tomaten 26.tot 44.selderie per 100 bos 8. tot 10.knolselderle 20.tot 22.pe terselie per 100 bos 7.tot 8. Aanvoeren: waspeen 81.000 kg. waarvan 5.000 kg voor export werd verkocht, bloem kool 42.000 stuks, waarvan 2.500 stuks voor export werden verkocht. RIJNSBURG, 26 augustus. Bloemen veiling Flora. Gladiolen: Scarlet Leader der, Europa, Beatrix le kw. 400-600, Am. Anjers: Sim wit. Red, roze 9.00-11.00, Mac Arthur. Tangerlna, Lucky Strike, Harvest Moon 10.tot 13,Dahlia's: Juweeltje 600-610, Bacchus 400-420, Glory van Heemstede 330-360, Gerry Hoek 340-370, Pompon gemengd 340-380, Asters. Bouw man gemengd 120-180. Enkele 140-160. Ro zen Asters 140-180, alles per 100, Troschry santhen: Chatworth 60-65, Tllly 55-60, September geel 55-60, Golden Delight 90- 95, Reveille 78-80, Physalis 100-105 per bos. Grote Chrysanthen: Migoll 12-14, Royal Flame 24-27, White Hope 14-15 per stuk. Vuurpijlen 10.tot 11,per 10(L TER-AAR, 26 augustus. Groentevei ling: snijbonen 30-53, id. B 25-29, kassnlj- bonen 84, ld B 33. stokprinsessenbonen 40-65. id. B 38, stamprlnsessenbonen 37- 52. id. B 25-33. spekbonen 30-37.. ld. B 20 25. witte pronkers 25-34, id. B 15-19, to maten A 33-48. ld. B 35-49. id C 22-32, id. CC 20 BB 34, andijvie 12-16, uien 8, kroten 6, waspeen 8-11, aardappelen 5-11, id. kriel 5. postelein 19-25, rode kool 5-7, komkommers krom 14. sjalotten 9 alles p. kg., sla 1 11-22, ld. 2 3-9, bloemkool A 25- 56, B 16-17, komkommers 9-23, alles per stuk, selderie 2-4, bospeen 17-19, alles per bos. Appelen: James Grieve 27-28. Idem 2 11-13, Early Victory 10-15, idem 2 6. zoete bloemée 28. moesappel 5-6. Peren: suiker peren 8-12, Clapp' Favorite 26-28, Beurré de Merode 13. St.-Remy 14, Pruimen: Vic toria 62-64, alles per kg. perziken 13. me loenen 35-57, alles per stuk. Augurken: fijn 69. fynbnsterd 78, basterd 51-52, grof A 44. grof 34-36, CD 35-40, idem afw. 18. ld. groot 14, E 22-23, ld. geel 3 alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7