RYNBENDE'S HIEUW BOOD 't gehele jaar door Aanrijding te Halfweg Was automobilist beschonken Drie jaar en vijf jaar niet-rijden geëist Is de diefstal in scène gezet Politie bezocht met Cook grensplaatsen Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1960 (Speciale berichtgeving) „Dit ongeluk zit mij verschrikkelijk dwars. Ik zit nu 3Vi maand in voorarrest en ik kan er nog steeds niet van slapen .ondanks het gebruik van slaappoeders. Ik geef mijn schuld volmondig toe, maar ik was niet onder invloed van alcohol houdende dranken". Dit zei gisteren een 47-jarige aannemer uit Halfweg voor de Haarlemse rechtbank. Een dode en twee zwaar gewonden dat was de tol die het verkeersongeluk, dat de aannemer in de avond van 5 mei j.l. veroorzaakte door met zijn auto op de IJweg in Haarlemmermeer geen voorrang te verlenen aan een auto die op de Schipholweg het kruispunt was genaderd, eiste. Drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en vijf jaar niet rijden de maximum straf luidde de eis van de officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman. Door de klap van de botsing vloog de personenauto, die op de voorrangsweg reed, over de weg in een sloot. Een in zittende van deze auto, de heer Graziano uit Nieuwer-Amstel, verdronk zijn vrouw en dochter werden zwaar gewond door verdachte en een automobiliste aan de kant gebracht. De beide dames lagen zes weken in het ziekenhuis en moesten daarna voor zeven weken naar een her stellingsoord. De dochter mag pas vol gende week aan het werk, maar voorlo pig nog voor halve dagen. Verdachte vertelde op de bevrijdings dag tussen vier uur 's middags en het ongeluk om acht uur twee glazen bier en vier glazen cognac te hebben gedronken. Vervolg van pag. 1 Ontevredenheid van Kongolese militairen Van Kongolese zijde in Leopoldstad is gisteren meegedeeld, dat er ontevre denheid heerst onder eenheden van het Kongolese leger in Thysstad over de be noeming van de Marokkaanse generaal Kettani tot militair adviseur van het Kongolese opperbevel. Zoals bekend is Kettani ook plaatsvervangend opperbe velhebber van de V.N.-troepen in Kongo. België heeft de Ver. Naties gevraagd hulp te verlenen bij het vervoer per vliegtuig van de rest van zijn gevechts troepen in Kongo. Zoals bekend is moet de evacuatie van deze troepen vóór maandag voltooid zijn. De Belgische regering zou Hammars- kjöld bericht hebben, dat de evacuatie van haar troepen niet binnen de vast gestelde tijdslimiet zal kunnen geschie den, als de V.N. geen vliegtuigen voor dit vervoer afstaan. Reuter meldt intussen, dat Amerikaan se transportvliegtuigen ongeveer duizend man Belgische troepen van de basis Ka- mina in Katanga naar Brussel zullen overbrengen, aldus een mededeling van het hoofdkwartier van de Amerikaanse luchtmacht in Wiesbaden. De Kongolese premier, Loemoemba, heeft in een gisteren gepubliceerd vraag gesprek met het Russische persbureau Tass de Sovjet-Unie bedankt voor haar „onbaatzuchtige vriendschap". „Wü hebben altijd de morele steun van de Sovjet-Unie gevoeld en wij zijn de re gering en het volk van de Sovjet-Unie zeer erkentelijk. Thans krijgen wjj niet alleen morele, maar ook materiële steun. Wij zijn er vast van overtuigd, dat deze steun belangeloos en humaan en vol ledig in overeenstemming is met de be ginselen van de rechten van de mens, die de Sovjet-Unie getekend heeft en metterdaad beschermt". Koning Boudewijn, premier Eyskens en de minister van Defensie, Gilson, hebben gistermiddag in Brussel deelge nomen aan een herdenkingsplechtig heid voor de 49 Belgische militairen, die in Kongo zijn gesneuveld. De Koning bevestigde de postuum verleende on derscheidingen aan de kisten en onder hield zich. geruime tijd met familieleden van de gesneuvelde militairen. Aanvankelijk gaf hij ook nog vier bor rels op, maar een dag na het politiever hoor verklaarde hij deze borrels pas na het ongeluk te hebben gedronken. Een brigadier van politie vertel de, dat hij de aannemer 's avonds even na elven thuis had opgehaald, om dat hij na het ongeval was vertrokken. „De man rook sterk naar drank, schold en raasde tegen de politie en maakte op dat ogenblik nog de indruk onder in vloed van drank te zijn," aldus de bri gadier. Een agent van politie, die ook bij de arrestatie was, vertelde dat de aanne mer versuft was en onzeker liep. De dochter van de omgekomen auto mobilist verklaarde, dat zij tot haar ont zetting de wagen van de aannemer had zien doorrijden. Later was zij pas in het ziekenhuis weer bij kennis gekomen. ZIJ kreeg een hersenschudding, infectie aan beide longen door het slootwater en een voorhoofdsholte-ontsteking. De verdediger, mr. O. H. van Wijk. voerde aan, dat op het bewuste kruis punt een transformatorhuisje het uit zicht belemmert. Bovendien stond iemand er een auto te repareren. Verder zei de raadsman dat 's avonds om twaalf uur een dokter over de aan nemer had verklaard: „Gang zeker, spraak normaal." Volgens de politie ech ter was hjj korte tijd later agressief en bjjna dronken. „Hier klopt iets niet," al dus mr. Van Wijk. „Bovendien, hoe zou verdachte dan vier uur tevoren onder moeilijke omstandigheden een der slachtoffers hebben kunnen redden? Mr. van Wijk achtte, gelet op het al coholgehalte in het bloed van 1.15 pro mille, het rijden onder invloed niet be wezen, ten hoogste schuld aan een onge luk. Daarom vond hij de eis van drie jaar veel te zwaar. De rechtbank zal op 8 september uitspraak doen. Amerikaanse Marine speelt baseball aan de Noordpool De Amerikaanse atoomonder-zeeër „Seadragon" is erin geslaagd de Noordpool te bereiken via de Canadese archipel, d.w.z. zonder het Amerikaanse continent te ver laten. De vaart is gedeeltelijk onder en gedeeltelijk boven water onder nomen. Amerikaanse zeelieden, die de ..Seadragon" hadden verlaten, speelden aan de Noordpool een partijtje baseball. De zon scheen helder en het vroor maar twee graden Celsius, aldus een radio boodschap van de commandant van de „Seadragon", kapitein-lui- tenant-ter-zee Steele. Aanvankelijk had het ministerie van Marine in Washington mede gedeeld, dat de commandant ge- durenden enige tijd geen berichten had gezonden, mogelijk tengevolge van het feit, dat hij geen opening in het ijs had kunnen vinden om de antennen uit te steken en radio contact tot stand te brengen. Hedenochtend volgde daarop het bericht uit de aanhef. COMMUNISTISCHE PARTIJ IN ZUID-BORNEO VERBODEN Volgens een bekendmaking van de woordvoerder van het Indonesische le ger, overste Soenarjo, heeft het militai re commando in Zuid-Borneo aan de communistische partij aldaar een verbod opgelegd van alle activiteit. De woord voerder wilde hierover verder geen me dedelingen doen. Eerder had het mili taire commando in Zuid-Borneo de com munistische partij in zijn gebied bevolen „tijdelijk alle activiteit te staken". (Advertentie) Verkorte werkweek bij De Jong Met ingang van 1 oktober zal bjj N.V. De Jong's Machinefabriek te Hazers- woude een 47-urige werkweek worden Ingevoerd. Hoe de verdeling van de uren over de verschillende dagen van de week zal zijn is nog niet bekend. De vergun ning ls verleend door de Vakraad van de Metaalindustrie. De verkorte werkweek geldt voor ongeveer 300 werknemers. De „Van Speyk" verkocht Door de inspectie der domeinen te Alkmaar is vanmorgen publiek verkocht Hr. Ms. kanonneerboot „Van Speïjk". Er waren 14 inschrijvingen. Het hoog ste bod, f 212.345,67, kwam van de heer W. Mantel uit Amsterdam. Vervolg van pag. 1 (Van onze Amsterdamse correspondent) Hoofdinspecteur H. Postma,, die de leiding heeft in de mysterieuze schilderijen diefstal uit een woning in de Sloestraat te Amsterdam maakt er geen geheim van te vermoeden, dat de inbraak in scène is gezet en dat de schilderijen wellicht nooit in Nederland zijn geweest. Het bewijs van deze stelling zou de jonge makelaar Robert Cook en wellicht ook zijn beide vrienden Peter Scaramanga en Mark Sykes in een moeilijk parket kunnen brengen. Maar er is geen bewijs en de verhoren, welke zij tot dusver hebben ondergaan woonden zij niet by als ver dachten, maar als vrijwillige hulpvaardigen. Vrijwillig was ook het afdragen van hun paspoorten, waardoor zij ons land niet kunnen verlaten en woensdag de reis van Scaramanga en Sykes geen doorgang kon vinden. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Instrumentaal trio. 18.40 Olympische Spe len. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 De stad nu. lezing. 19.45 Op bezoek bij anderen, vraaggespr. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Radlophilharm. sext. 20.35 Ontmoeting met het Oosten, klankb. 20.50 Volksontwikkeling in Bel- gie, lezing. VARA: 21.00 Vrijdagavond retour. 21.45 Buitenl. weekoverz. 22.00 Olympische Spelen. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gespr. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Gram. 23.45 Olympische Spelen. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Fanfaremuz. 18.20 Licht progr. 18.50 Regerlngsuitz.: Sociale actua liteiten, door mr. H. Dorpema v. d. afd. voorlichting v. h. Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.15 De Murillo, hoor spel. 21.05 Liederen. 21.35 Kunstrubr. 21.55 Omr. ork. en soliste. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Kunstkron. 23.20 Ork. muz. 23.55- 24.00 Nws. Cook heeft verklaard dat de Neder landse douane bij zijn komst in Neder land geen acht heeft geslagen op de schilderijienscbat. die voor ruim een half miljoen gulden was verzekerd. De Am sterdamse recherche vindt dat vreemd, en men zou graag willen weten welke grenscontrole Cook in zijn donkergroene Jaguar heeft gepasseerd. Helaas laat het geheugen de Engelsman op dit punt in de steek en een reisje langs de grens posten Nispen, Putte en Wüstwesel heeft zijn herinnering gistermiddag niet kun nen opfrissen. Verdreven Wrevel (Van onze t.v.-medewerker) Het was slechts een kort extra-jour naal, dat de NTS inlaste om de vele honderdduizenden, die overdag geen ge legenheid hadden gehad om de opening van de Olympische Spelen op hun scherm te aanschouwen, de schade te doen inhalen. Daarna was de beeldbuis voor de NCRV en we moeten eerlijk zeggen, dat we ons met iets van wrevel zetten om ten tweede male „De gilde viert" te gaan bekijken. De opvoering van juli 1959 was op telerecording vastgelegd. We vonden het een goedkope oplossing om de kij kers na ruim een jaar weer op hetzelfde gerecht te trakteren en vooral toen het warrige begin de huiskamer binnentrad, hadden we alles behalve plezier in het geval. Ergens riep de schoenmakers vrouw uit, dat het huilen geblazen was en dat vonden we uitstekend op deze vertoning slaan. Naarmate het spel vorderde, zijn we echter wederom onder de indruk geko men van het talent van schrijver, ver taler en hoofdrolspelers. En tot onze verwondering gingen we langzamerhand nog meer plezier krijgen in het geval dan de eerste keer. De fijne spel- en taainuances deden het op het tweede gehoor (en gezicht) nog beter dan een jaar geleden. Daar komt nog iets bij, een geheel subjectieve kwestie, wij erkennen het volmondig. Voor de tweede opvoering ontvangen de spelers een toeslag op hun oorspronkelijk honorarium, zonder dat ze er iets voor doen. Nu gunnen we dat hen graag, want overmatig zijn de ho noraria bepaald niet. Maar als deze ta melijk goed beschermde toneelgroep „Theater" zonder enig streven naar ge win' een deel van de vakantietijd ge bruikt om' een cultureel jeugdfestival in Velp te organiseren, dat zijns gelijke in Nederland niet heeft, dan zijn wij graag geneigd om het voordeeltje speciaal aan deze kunstenaars, die zich inzetten om een jongere generatie kunstgevoelig te maken, van harte te gunnen. Maar nog maals, dit heeft met een kritische be oordeling der geboden prestatie niet van doen. Het hielp echter, mèt de kwaliteit van het gebodene mee, om de aanvan kelijk rijzende wrevel te verdrijven. sinaasappel citroen vruchtenlimonade De schilderijen konden overigens vrij in Nederland worden ingevoerd. Wel had Cook een oautie van 5% van de verzekerde waarde in dit geval een bedrag van f. 25.000 moeten storten, welk bedrag zou worden terugbetaald in het geval hij de schilderijen weer buiten Nederland zou brengen. Nu hij beweert dat de kunstwerken zijn ge stolen en hij niet in staat is de doeken weer uit te voeren, bestaat de mogelijk heid dat hij alsnog de f. 25.000 zal moeten storten. Aanvankelijk heeft Cook verklaard dat hij de indruk had gedurende zijn reis van Londen naar Amsterdam te zijn gevolgd en dat de inbraak het werk was geweest van een grote internatio nale bende. De rechercheurs, die uiter aard ook deze mogelijkheid onderzoeken, hebben in deze richting nog geen aan wijzingen gevonden. Cook, die erkent dat dit de eerste maal zou zijn, dat hij in de verkoop van schilderijen zou bemiddelen, hetgeen tal van merkwaardige handelingen zou moeten verklaren heeft gezegd zó verrukt te s$n geweest met deze op dracht dat hij hierover met vele mensen heeft gesproken. Tal van figuren uit de Londcnse society en Cook placht meestentijds in het twijfelachtige deel van deze society te verkeren waren op de hoogte van zijn Nederlandse reis met de schilderijen, aldus Cook zelf. Achttien jaar zijn vrouw mishandeld (Speciale berichtgeving) Woensdagavond is een 42-jarige café houder uit Zwartehaan (Fr.) door de Rijkspolitie van het naburige Sint An- naparochie aangehouden en ingesloten, verdacht van het feit zijn vrouw 18 ja ren lang te hebben mishandeld. De man, die als zeer driftig bekend staat hij werd „de schrik van de buurt" genoemd had in een van zijn vele driftbuien weer ernstige mishande ling ten opzichte van zijn vrouw ge pleegd. Zijn 14-jarig dochtertje, die tussen beide wilde komen, werd eenvoudig op zij gesmeten. Zij deed daarop de aan gifte. Dat deze zaak niet eerder aan het licht is gekomen vloeit voort uit de angst die de vrouw voor de man koes terde. Deze had haar namelijk verzekerd dat lijj „haar zou verdrinken" of wel „alle benen in haar lichaam zou breken", als zij het waagde over het wangedrag van haar echtgenoot te kikken. De man zit nu dan veilig opgeborgen. Hij is voor de officier van Justitie ge leid. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Tubbergen (toez.) D. A. ten Haaft, voorheen zendingspredikant, wo nend te Zeist. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Oppenhulzen E. Groe- nenberg, kand. te Ommen. BINNENLAND De Stichting „Door de eeuwen trouw" houdt zaterdag 17 en zondag 18 septem ber een weekeindconferentie op Woud- schoten" bij Zeist. Verscheidene sprekers, o.w. het Tweede-Kamerlid de heer J. H. Scheps, zullen inleidingen houden over het verblijf van de Ambonezen in Neder land en Indonesische problemen. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. Zaanland (29/8), ss Apherat (3/9) Australië: ss Oronsay (31/8) Brazilië: Eemland (1/9), ss Apherat (1/9) Canada: ss Rotterdam (28/8), ms Prins Willem van Oranje (1/9), Chili: ms. Worms (1/9), Indonesië: ss Dortmund (28/8), Ned. Antillen: ss Helicon (30/8), Nieuw Zeeland: ss Corintic (1/9), Surina me: ms. Mennon (31/8), Unie van Zuid- Afrika en Zw. Afrika: ms. Pretoria Castle (28/8), ss Averdijk (30/8), Brits Oost-Af- rika: ss Afrika (1/9). BUITENLAND De Amerikaanse regering heeft bij de Tsjechoslowaakse regering geprotesteerd tegen het feit, dat Amerikaanse brieven, gefrankeerd met postzegels met de beelte nis van wijlen president Masaryk, door de Tsjechische PTT zijn teruggezonden. De postzegel maakt deel uit van een serie „kampioenen van de vrijheid", waarin ook afbeeldingen van Lafayette, Bolivar en wijlen president Magsaysay van de Phl- llppijnen voorkomen. De democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap. John Ken nedy, heeft verklaard dat hij wanneer hij wordt gekozen alle landen zal vragen een verklaring te tekenen om met de Verenig de Staten met spoed en beslistheid op te treden tegen elk land in het Midden-Oos ten dat een aanval op een buurstaat doet. Kennedy wil als president al zijn gezag aanwenden om een conferentie tussen de leiders van de Arabische staten en Israël tot stand te brengen ter regeling van de diverse geschillen. Kennedy sprak op een Zionistisch congres in New York. Burgemeester Willy Brandt van West-Berlijn heeft donderdag op een so cialistische partijbijeenkomst meegedeeld, dat zich in West-Berlijn tussen september 1949 en april van dit jaar 217 gevallen van ontvoering hebben voorgedaan. Bovendien waren 77 pogingen gedaan om mensen te ontvoeren. Brandt stelde de Oostduitse communistische partij hiervoor verant woordelijk. Het onderzoek naar de brand in de „Hannoversche Treue" bij Salzgitter, die 19 lull 33 mijnwerkers het leven kostte, lieert talrijke feiten aan het licht gebracht die wijzen in de richting van sabotage. De onderzoekers worden in hun overtuiging §esterkt door het feit dat afgelopen dins- ag een poging tot brandstichting werd ontdekt. Een arbeider rook brandlucht, ging op onderzoek uit en ontdekte in een zijgang waar een sterke luchtstroom door heen gaat 9en brandend stuk karton on der een stapel mijnhout. Het hout had reeds vlam gevat, maar de brand kon tij dig worden geblust. Het postpakket met een bom dat 11 augustus aan de minister van Justitie van Rijn-Westfalen, Flehlnghaus, werd ver zonden blijkt afkomstig te zijn van een vroegere caféhouder uit Dusseldorp, die in 1955 wegens schulden uit zijn zaak werd gezet. De man woont thans in Zwit serland. De Westduitse autoriteiten heb ben zijn uitlevering verzocht. BIJ een treinongeluk in Joego-Slavië zijn gisteren negen mensen om het leven gekomen en achttien gewond. Het ongeluk deed zich voor op de lijn Split-Zagreb. Een sneltrein botste op het station van Martin Brod tegen een stilstaande goede rentrein Het ongeluk zou te wijten zijn aan een seinfout. Twaalf opvarenden zes beman ningsleden en zes passagiers van de 600 ton metende Birmaanse schoener „Aung Thax Aye" zijn omgekomen toen het schip aan de kust van Tenasserim op een klip stootte en zonk. De schoener zocht aan de kust een schuilplaats omdat er een zware storm was opgestoken. De Westduitse Bondskanselier, dr. Adenauer, en de zendeling-arts dr. Schweitzer hebben meegedeeld het hun aangeboden erelidmaatschap van de Car- negie-Stichting voor de internationale vrede te aanvaarden. De stichting viert in december van dit Jaar haar vijftigjarig bestaan. Irak en de Sovjet-Unie hebben een overeenkomst getekend voor hulp bij de aanleg van een spoorlijn tussen Bagdad en Basra. Krachtens deze overeenkomst zullen 48 Russische deskundigen naar Irak gaan om een begin te maken met de aanleg van de spoorlijn. De overeenkomst is gesloten binnen het raam van het nieu we verdrag tussen beide landen voor eco nomische en technische samenwerking, dat Irak en Rusland de vorige week heb ben getekend. Om de kosten van de spoor lijn te betalen zullen de Russen Irak een lening verstrekken van ruim 160 miljoen gulden. Secretaris-generaal Hammarsklöld van de V.N. arriveert 2 september in Pre toria voor besprekingen met premier Ver woerd over de rassenpolitiek in Zuid-Af- rika en de weerslag van deze politiek in de wereld. Hammarskjöld zou reeds in juli een bezoek aan Zuid-Afrlka gebracht heb ben maar dit bezoek moest door de ge beurtenissen in Kongo uitgesteld worden. In Wenen wonen tien a vijftiendui zend chronisch drankzuchtigen die eigen lijk opgenomen zouden moeten worden terwijl nog een dertigduizend anderen voortdurend onder dokterstoezicht zouden moeten staan, dienst wil nu het t drankzuchtigen doeltreffender gaan orga> niseren. Een openbare aanklager te Dresden heeft levenslange gevangenisstraf geëist voor de 55-Jarlge Oostduitse luchtvaart ingenieur Manfred Gerlach wegens spio nage. aldus het Oostduitse persbureau A.D.N. Deskundigen hebben vastgesteld dat het materiaal dat Gerlach ter beschik king van de Westduitse geheime dienst heeft gesteld, voldoende was om een dui delijk beeld te geven van de plannen en de produktie van de Oostduitse vliegtuig industrie. De rechtbank zal maandag von nis wijzen. De Zuidkoreaanse minister-president Tsjang, verscheidene van zijn ministers, de Amerikaanse ambassadeur in Seoel, Mac- Conaughy, en de commandant van de V.N.-strijdkrachten in Korea, generaal Carter Magrudes, hebben gisteren te Seoel gesproken over een eventuele inkrimping van het Zuidkoreaanse leger met 100.000 man. Tsjang heeft Mac Conaughy op deze bespreking tevens verzocht om een on middellijke hulp van vijftig miljoen dollar om Zuid-Korea te helpen zijn financiële moeilijkheden te boven te komen. De Ame rikanen geven Zuid-Korea elk jaar reeds hulp ten bedragen van 200 miljoen dollar. De stedelijke gezondheids- het voorkomend toezicht op zorgt voor Uw gezondheid ƒ532.- Prijzen vanaf verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenvertegenwoordiging N.V. Willem van Rijn Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Olympische Spelen. VARA: 20.30 Kunst kron. NTS: Eurovisie: Olympische Spelen. VARA: 21.30 Act. 21.40 Film. 22.30 Pauze. NTS: Eurovisie: Olympische Spelen. VOOR ZATERDAG 27 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 Voor de Jeugd. 8.50 Voor de hulsvr. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 11.25 Pianotrio. 12.00 Metropole Ork. 12.30 Land- en tulnb.- medea. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.00 Nws. 13.15 Voor de Jeugd. VARA: 14.15 Voor de jeugd. 14.55 Jon genskoor. 15.05 Gram. 15.20 Kamerork. en soliste. 16.10 Boekbespr. 16.30 Versierde vakantletips. 17.00 Jazzmuz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianospel. 18.30 Muziekklosk. 19.00 Artistieke Staalkaart. VPRO: 19.30 Binnen en buiten de gren zen, lezing. 19.40 Christus, Zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Amus. muz. 21.25 Socialistisch comm. 21.40 Cabaret. 22.05 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zang met In terviews. 23.10 Taptoe Delft. 23.5524.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Chansons. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Olympische Spelen. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.30 Lichte muz. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Jongenskoor. 14.10 Gra VRIJDAG Den Burcht: Verwarmingsdemonstraties firma Jan de Nie en Zonen. 210 uur nam. Wassenaar: Clubgebouw S.V. Wassenaar. Algemene ledenvergadering. 8 uur nam. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Clubhuis „Ons Bulten": Tentoonstelling Volkstulndersver. „Ons Bulten". 4 uur Den Burcht: Verwarmingsdemonstraties firma Jan de Nie en Zonen. 210 uur nam. Stadszaal (vestibule): Inschrijving uit deling haring en wittebrood. 610 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Natuurhis torische Ver. naar het Zuiderpark in Den Haag. 1.48 uur nam. MAANDAG Geregracht: Straatprediking Baptisten- gemeente. 8 uur nam. DINSDAG Roosëveltstraat: Opening gebouw Groot handelsmarkt voor Groente en Fruit. 4 u. nam. Station N.S.: Excursie Ned. Chr. Reisver. naar Westerbouwlng. 7.50 uur voorm. WOENSDAG In den Vergulden Turk: Aandeelhouders vergadering N.V. Leidsche Wolspinnerij. 11 uur voorm. Stationsplein: Excursie Ned. Chr. Re ver. naar Taptoe Delft. 7.15 uur nam. DONDERDAG BIOSCOPEN Rex: „De vrouw met de zweep". 14 jaar, Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Trianon: „De brulden van Dracula". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Casino: „You're never too young". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus „De zwarte Orchidee". 18 jaar. Studio: „Doctor at sea". A.1. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Soldaten in nylons". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15"uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Echt iets voor Conny". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Astra-theater-Wassenaar Van vrijdag t/m woensdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „De koe en de ge vangene". A.l. Donderdag 2.30 en 8 uur „Houseboat". A.l. Zondag en woensdag 2.30 uur „Laurel en Hardy bij de lucht bescherming". A.l. ram. 14.20 Kunstkron. 14.50 Metropole ork. en solist. 15,30 Voor de jeugd. 16.00 Grego riaanse zang. 16.30 Instr. octet. 16.50 Voor de jeugd. 17.45 Olympische Spelen. 18.00 Gram. 18.15 Journalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.40 Olympische Spelen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Kamerork. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Cabaret. 21.00 Emile. hoorsp. 22.00 Olympische Spelen. 22.30 Nws. 22.40 Gesprekken over muz. m. jongeren. 23.45 Olympische Spelen. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 14.00 Voor de kind. NTS: 14.45- 16.00 Rep. v. d. jaarlijkse viering v. h. ont zet v. Groningen op 28 aug. 1672. 17.30- 18.30 Eurovisie: Olympische Spelen. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Olympische Spelen. KRO: 20.30 Act. 20.50 Oude Jour nalen. NTS: 21.10 Eurovisie: Olympische Spelen. KRO: 22.00 Gevar. progr. NTS: 23.00-24.00 Eurovisie: Olympische Spelen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Automobilistenkron. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoor spel. 13.40 Gram. 14.10 Hoorspelen. 15.10 Hoogtepunten uit de progr. v. d. afgelo pen week. 16.00 Boekbespr. 16.30 Planoreci tal. 16.45 Voor de kleuters. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportuitz. 19.45 Lichte muz. 19.30 Inter views. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 in. 12.00 Twintig vragen. 12.30 Nws. en ge var. muz. 12.45 Sport. 13.10 Olympische Spelen. 13.20 Cricket. 13.35 Sportuitsl. 13.40 Intermezzo. Daarna: afwisselend sportber. 16.05 Sportuitsl. en rep. voetbal- wedstr. 17.00 Sportrep. 18.00 Onbekend. 18.25 Jazzmuz. 18.55 Sportuitsl. 19.00 Jour naal. 19.25 Rep. voetbalwedstr. 19.30 Nws. en Henry Wood Promenade conc.: Symf. ork., koor en sol. (Om 20.45 Amateurko ren). 21.50 Gram. 22.15 Olympische Spe len. 22.30 Nws. 22.40 Popul. gram. (Om 23.30 nws.). 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Olym pische Spelen. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Ge var. muz. 15.30 Muz. uit Indonesië. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.15 Olympische Spelen. 19.40 Zang en instrum. ens. 20.00 Gevar. muz. 21.15 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.55 Dansmuz. 23.40 Olympische Spelen. 24.00 Nws. 0.05 Dansmuz. 1.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankr(|k 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 en 13.05 Gram. 14.30 Kamermuz. 15.32 en 18.05 Gram. 18.50 Ork. conc. 20.25 Gram. 20.30 Festival v. Salzburg: Cosi fan tutte, opera. 23.10 Gram. 23.52-24.00 Nws. Brussel 324 en 484 ni. 324 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleidoscoop. 14.30 Gram. 15.00 Gevar. muz. 15.45 Amus. muz. 16.15 Gram. 16.45 Pianomuz. 17.00 Nws. 17.10 Viool en klavecimbel. 17.20 Bal- letmuz. 17.30 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Fanfaremuz. 20.00 Omr. ork. 20.45 Gram. 21.00 Orgelspel. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. (Tussen 22.45 en 23.00 Olympische Spe len). 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gevar. muz. 484 m. 12.17 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 18.02 Gram. 18.38 Gram. 18.53 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Hoorsp. 21.00 Lichte muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuz. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Rllksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1Tentoonstelling geolo- ele van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- en feestdaeen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Zeg het met bloemen in het Chinees" (Tot 31 oktober). Lakenhal Verzameling dr A Weicker. Werkdagen 10-17 uur: zondags 13-17 uur. 'Tot 29 agustus) Lakenhal: Ten toonstelling van werken uit Leldse School (tot half september). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24809. De politie te München heeft een ben de opgerold die de afgelopen twee maan- illen, oc" den vele wlnkelovervall ook In andere plaatsen, heeft gepleegd. De gearresteer de leden van de bende, die meer dan der tig man telde, zouden in totaal een twee honderdtal strafbare feiten hebben ge pleegd. Voorlopige schatting van de scha de is meer dan honderdduizend mark. Voor al juweliers en bontwinkels werden ge plunderd nadat de ruiten met stenen wa ren ingegooid. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) ga 6 H 3* c ei 33 Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Franltfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Alaccio Madrid Mallorca Lissabon regen zwaar bew. regen regenbul zwaar bew regenbul mist regen onweer mist zwaar bew. regen mist mist zwaar bew. onweer onweer zwaar bew licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt licht bew. half bew. half bew. mist onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. zwaar bew. half bew. no 2 22 13 z 1 20 13 ono 2 21 13 o 6 20 16 w.stil 22 15 w.stll 22 16 w.stil 23 15 ono 2 23 16 o 4 24 17 W.stil 18 5 w.stll 20 10 w.stil 17 14 n 2 21 11 w.stll 14 10 w.stil 21 11 o 4 21 16 wnw 2 25 15 zzw 4 20 17 z 1 28 14 w.stll 32 12 nnw 4 25 17 w.stll 28 17 zzo 4 28 18 zzo 2 28 17 w.stll 30 15 no 2 28 13 ozo 2 27 17 o 4 29 18 w 4 32 14 w.stll 31 17 w.stll w.stil 32 16 no 2 30 16 z 1 30 14 w.stll 30 22 wnw 2 25

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2