Laalsle nieuws Koster Pieterskerk wordt custos Academie Als opvolger van cle heer A. Smit DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1960 Een van de sinds tientallen jaren vertrouwde figuren in het dagelijks leven van de Leidse Universiteit, de custos de heer A. Smit, heeft zijn werk zonder grootse afscheidsfanfares neergelegd. Hij heeft in april de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, en heeft zijn werk nog tot het einde van het afgelopen academische jaar voortgezet. In september zal hem een officieel afscheid bereid worden. Thans is de keuze gemaakt van zijn opvolger, die waarschijnlijk reeds bij het begin van het nieuwe academische jaar zijn intrede zal doen. De heer J. H. Sira, sinds 1946 koster van de Pieterskerk, zal de nieuwe custos worden. Na 33 jaren een verdiende rust Deze persoonswisseling op de post van custos der Leidse Universiteit verdient bijzondere aandacht, omdat het hier twee Leidenaren betreft die zich door hun plaats een veel ruimere bekendheid hebben verworven dan in de kring van hun naaste medewerkers. De scheidende custos de heer A. Smit heeft een loopbaan van tientallen jaren bij de Universiteit achter de rug. Na enige jaren in Indië werkzaam geweest te zijn en later gewerkt te hebben bij Van Kempen in Voorschoten, werd hij in 1921 amanuensis b|j de vergelijkende pathologie by thans wyien prof. De Jong en later by prof. Bungenberg de Jong. Op 1 september 1927, dus nu on- veer 33 jaar geleden, aanvaardde hy de functie van custos van de Academie als opvolger van de heer Schippers. In dat jaar van de inschryving van Prinses Ju liana als studente te Leiden begon hy aan een taak, die zich door de jaren heen heeft uitgebreid als gevolg van de revolutionaire ontwikkelingen van de Universitaire gemeenschap. Zo langdurig is zijn arbeid ais custos geweest dat in deze periode alle thans nog actieve hoogleraren hun intrede als senaatslid hebben gedaan. De taak van een custos is veelzydig. Men zou hem het hoofd van de huishou- delyke dienst kunnen noemen, maar aan hem wordt een belangryk aandeel opgedragen in de samenstelling van het collegerooster, een byzonder moeiiyk werk, waaraan vooral in deze tyd van toenemende aantallen colleges en stu denten en nauweiyks of niet toenemende collegeruimten al erg weinig eer te be halen valt. De enige voldoening in deze werkzaamheden komt pas wanneer de arbeid achter de rug is en geconstateerd kan worden dat het toch wel weer naar vermogen loopt. Voorts heeft de custos zün zorgen te geven aan exameninde lingen, aan het gebouw, aan het perso neel dat hem ter beschikking staat en aan duizend en een dingen meer. „Mijn grootste nachtmerrie is altyd het brandgevaar geweest", zo zegt de heer Smit. „Vroeger werd er heel wat meer acht geslagen op de veiligheid dan tegenwoordig, en deze zorg heeft m|j vooral in de naoorlogse jaren dikwyis nachten wakker gehouden". Dankbare herinneringen behoudt de heer Smit aan de prettige relaties met zeer vele hoogleraren en curatoren en evenzeer aan de verstandhouding met de studenten en de studentencorporaties. Een van de huidige curatoren, mr. H. van Manen ,die onlangs werd benoemd, heeft de heer Smit in het begin van zijn werkzaamheden als custos als stu dent meegemaakt. In het jaar dat hy deze functie aanvaardde was de heer Van Manen lid van de Almanakredactie van het LSC! In 1927 trof de heer Smit in Leiden 73 hoogleraren aan, thans zyn het er by na tweehonderd. Het personeel van het De scheidende custos, de heer A. SMIT Hora esthet judicium volgt in september Universiteitsbureau bestond toen uit welgeteld 7 leden, thans zyn het er ruim zestig. De heer Smit heeft in de vooroorlogse jaren geleden zou nauw met Leiden en de Universiteitsgebouw meegemaakt, toen het „nieuwe" gebouw gevoegd werd by het „oude" (links van het Academie plein) By zyn zilveren jubileum in dienst van de Universiteit werd de heer Smit, die tevens de recepties by promoties en oraties in het Academiegebouw verzorg de, de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau toe gekend. De heer Smit heeft voorts voor de talloze toeristen, die in hun bezoek aan Leiden ook een bezoek aan de Universi teit opnamen, steeds rondleidingen ver zorgd. Hy kreeg daardoor een veel gro ter bekendheid dan in zyn directe werkkring. Veertigduizend vreemdelingen Datzelfde geldt voor de nieuwe custos, de huidige koster J. H. Sira van de Pie terskerk. Naar schatting heeft de heer Sira in de veertien jaar, dat hij deze functie vervulde, ongeveer veertig dui zend bezoekers door dit imposante kerk gebouw rondgeleid. Vooral Amerikanen, wier geschiedenis van enkele honderden jaren geleden zou naw met Leiden en de Pieterskerk verbonden is, waren dank bare bezoekers. De heer Sira, die vijftig jaar oud is, is vroeger enige tijd concierge geweest van de studentensociëteit van SSR aan de Rembrandtstraat en nadien van 1939 tot 1946 koster van de Oosterkerk. Op 1 oktober 1946 werd hy koster van de Pieterskerk als opvolger van de heer Rameau, die thans een rustige levens avond slyt in Oosterbeek. De Pieterskerk vergt van een koster meer dan een andere kerk. Hier worden talloze byzondere diensten en bijeen komsten gehouden, zoals erepromoties, Universitaire plechtigheden, byeenkom- sten op de derde oktober. Thanksgivings- day, muziekuitvoeringen, plechtigheden by lustra, dodenherdenking en zovele andere. De heer Sira heeft slechts met moeite het besluit kunnen nemen zyn huidige functie neer te leggen. „Deze werkkring en deze kerk zyn my lief geworden, en het gaat my aan mijn hart dit alles in de steek te laten. Maar enkele overwe gingen op persoonlijk vlak hebben my toch doen besluiten van post te veran deren". De koster is in de kerk wel een repre sentant, maar ih een kerk als deze toch ook door zyn functie als „gids" in vele opzichten op een dominerende plaats gesteld. De zorg voor het kerkgebouw, dat van zo grote cultuurhistorische waarde is, is een dankbare taak, die echter zeer veel tyd en moeite vergt, zo dat de kosterstaak hier een heel andere en zwaardere was dan in andere kerkge bouwen. De heer Sira hoopt zodanige regelin gen te kunnen treffen, dat hy by de aanvang van het nieuwe Academische jaar zyn nieuwe taak zal kunnen op vatten. Lezers schrijven Geen roofdieren in het circus Naar aanleiding van het bericht in Uw blad van heden, waarin U kennis gaf dat de Nederlandse Vereniging van Dierenbescherming heeft verzocht, aan kerkeiyke instanties de zondag voor We relddierendag te spreken in de kerken over het dier, delen wy U mede, dat wy het hieronder volgende stuk schreven in ons herfstnummer, dat 1 september a.s. verschijnt. Wij hebben dit blad aan ker keiyke instanties toegezonden. „Wy leven thans in het jaar 1960 en vragen ons af: is de tyd niet gekomen dat er in alle kerken op deze zondag eens wordt gesproken over het misbrui ken van het dier. Roofdieren met hun gevoelige zenuwen, slerk ontwikkeld in stinct en stalen spieren, worden vrees achtig gebroken stumperds. Grote beren, muil dichtgebonden en klauwen aan pedalen vastgeklemd, moe ten leren fietsen. Olifanten torsen hun zware lyven op één voorpoot. Alles ge baseerd op angst voor straf. Heeft U er al eens over nagedacht hoe weerzinwek kend en tegennatuuriyk een en ander is? Secretariaat Ned. „Jack London"-Verbond Pieter de la Courtstraat 111, Leiden. BIJZONDER KERKEHEIDSWERK OPENT LUXOR-PROGRAMMA'S MET ALBERT SCHWEITZERFILM Zondag 4 september beginnen de Luxor-programma's weer van het Byzon der Kerke werk van de Leidse Hervorm de Gemeente. 's Ochtends wordt de kleurenfilm „Albert Schweitzer" vertoond, een groot se en boeiende reportage van een groots en boeiend leven in dienst van de mede mens in Europa en Afrika. JAARLIJKS UITSTAPJE Gisteren heeft het personeel van de begrafenis-associatie „Ad Sanctos" zyn jaarlyks uitstapje gemaakt. De reis ging ditmaal naar Amsterdam, waar o.a. een rondvaart door de grachten en over het IJ werd gemaakt. In de loop van de avond keerde het gezelschap zeer vol daan over deze prachtige tocht en de daarbij gèboden ontspanning in de Sleutelstad terug. De nieuwe custos, de heer J. H. SIRA met moeite weg uit de Pieterskerk BROK IJZER VIEL ZEVENENTWINTIG METER (Speciale berichtgeving) Een brok ijzer van 5% meter lengte en met een gewicht van 21 kg. is gistermid dag van een hoogte van 27 meter naar beneden gevallen. Dat geschiedde tydens de afbraak van de zgn. „televisietoren", een constructie van buizen aan de Nieuwstraat te Bussum. De toren van het Fideo-schakelcentrum Den Haag was eigendom van de PTT. Ze werd ge bruikt als zenderstation van de televisie voor het opvangen van beelden en het doorzenden naar Lopik. Voor dit doel waren op het gevaarte parbolen ge plaatst. De politie liet het werk direct stil leggen. Tegen de aannemer, die de to ren voor de sloop by aanbesteding had gekocht werd proces verbaal opgemaakt. Een onderzoek naar de nog te nemen veiligheidsmaatregelen by de verdere sloop van het gevaarte is ingesteld. Circus Van Bever Gekocht door multimil j onair Het Nederlandse circus „Van Bever", dat vele jaren door Nederland getrokken heeft en een bekende verschyning was in vele plaatsen, maar vooral in Ter- heyden by Breda, waar het zijn winter- verbiyf had is verkocht aan een multi miljonair. Een bananenkoopman van Martinique een van de Franse bovenwindse eilandjes in de Caraïbische Zee heeft niet alleen een grote voorliefde voor het circus, maar hy ziet er bovendien voor zyn eiland wel brood in. Derhalve kocht hy het circus „Van Bever", met uitzon dering van de manege en de paarden, die by de familie Van Bever zyn geble ven. Deze dieren worden thans aan bui tenlandse circussen verhuurd. De bananenkoopman heeft inmiddels heel Europa intensief afgespeurd naar artiesten voor zyn circus op Martinique. Vele trekkende circussen zyn door zyn activiteit vooraanstaande krachten kwytgeraakt. Maar in de meeste gevallen werd er geen bezwaar gemaakt tegen hun vertrek, omdat maar al te goed be grepen werd, dat men hier in Europa moeiiyk kon concurreren met de voor- treffeiyke omstandigheden voor artiesten op Martinique. Zy verbiyven in luxe hotels en kennen niet de ongemakken, die men by trekkende circusmensen kent. Dat komt, omdat op Martinique het circus nog byzonder hoog in aan zien staat. Daar betaalt een stad een flink bedrag aan een circus, als het maar voorstellingen wil komen geven. In ons land moet men heel wat geld neertellen om ergens een circustent te mogen op slaan Nadat Van Bever dus definitief van het Nederlandse tapyt is verdwenen, kennen wy nog slechts twee trekkende circussen in ons land: Circus Boltini en Circus Mullens. Het was overigens be kend, dat de financiële toestand by Van Bever de laatste jaren verre van roos' kleurig was. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Ingeborg J., dr van P. M. Per- quin en M. F. Slierlngs, Erik A., zn v. P. Duyn en E. Reerink, Jeroen L. M„ zn van G. W. M. Kallenberg en C. A. J. Paarde- kooper. Ondertrouwd: J. J. Dekker, 29 Jr en A. Leget, 22 jr, T. de Bruljn, 24 Jr en N. J. Vanrmeljer, 27 Jr. Getrouwd: C. A. de Bruljn, 68 Jr en C. H. Klokkenmeyer, 54 Jr R. C. Peursum, 22 Jr en J. Kerpershoek, 19 Jr, J. L. Sonneville, 29 jr en Y. E. van Straalen, 31 Jr. Overleden, Tr. zyistra. w.v. J. Feltsma. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Valérie A. E. dr. v. A. Bree- dyk en V. E. Streeder; Pieter J. z. v. A. van Leeuwen en C. Segaar; Cornelia, dr. v. M. van der Mey en H. Smit; Robert J., zn. v. O. Koch en E. Brouwers; René W., zn. v. C. N. Bruin en E. Piersma; Lilian A., dr. v. H. W. Bouter en M. J. H. J Hendriks; Wilhelmina D., dr. v. J. J. W. Heese en W. Rens; Bernadette M. C.. dr. v. G. H. B. Kievits en P. J. Horns; Marco L. H., zn. v. Th. W. J. Gruwel en E. A. Streeder; Johanna M., dr. v. D. J. de Jong en I. Meyer. Ondertrouwd: J. A. Rietmulder en C. C. Kramer; J. Ramaker en J. A. van Veen; R. A. A. van Loey en A. van den Berg. Getrouwd: Th. C. M. Binnendyk, 32 j. en M. van Wissen, 28 jaar; Th. H. Nagtegeller, 30 jaar en R. J. Zuyderduin, 20 jaar. Overleden: L. de Priester. Inbrekers te Rotterdam richtten ravage aan Inbrekers hebben vannacht in enkele zakenpanden in het centrum van Rot terdam danig huisgehouden. Vermoede- lyk zyn zij begonnen met zich te laten insluiten in een kantoor aan de West- blaak. In het pand is een grote ravage aangericht, een kast werd verbroken, maar men mist niets. Via het dak moeten de inbrekers naar een zaak voor woninginrichting zyn ge gaan. Door een luik hebben ze zich naar binnen laten zakken. Het kantoor werd overhoop gehaald, maar ook hier is niets ontvreemd. Op de bovenste etage heb ben de inbrekers vervolgens een sprei van een bed gehaald en deze in repen gescheurd. Hier is een touw van ge maakt en daar langs heeft men zich vyf meter lager laten zakken naar een kle- dingmagazyn. Gezien twee achtergela ten hoopjes ondergoed, sokken e.d., heb ben twee mannen zich hier geheel in het nieuw gestoken. Ook twee suède over jasjes nam men o.a. mee. Een schade post van in totaal f.1500. DE „KAREL DOORMAN" WEL NAAR JAPAN Van welingelichte zyde te Tokio is vandaag vernomen, dat de Japanse re gering heeft besloten de Indonesische nota waarin Japan werd verzocht de toe stemming voor het bezoek van het vlieg kampschip „Karei Doorman" aan Joko- hama van 8 tot 12 september in te trek ken, van de hand te wyzen. President Soekarno had in zyn nota de Japanse regering ervoor gewaar schuwd, dat het bezoek van de „Karei Doorman" aan Japan ernstige gevolgen zou kunnen hebben voor de Indonesisch- Japanse betrekkingen. Amerikaanse spionage in Oost-Duitsland Volgens beweringen van Oostduit-se zyde zou een Oostduitse vliegtuigcon structeur gegevens verstrekt hebben aan de Westduitse Bondsrepubliek. Hy is ge arresteerd. Deze aanhouding schynt ver band te houden met het oprollen van een Amerikaanse spionage-organisatie, waartoe, volgens mededelingen van Oost duitse zyde, tientallen personen hebben behoord. HOCKEY Nederlandse scheidsrechters leiden AustraliëPakistan Twee Nederlandse scheidsrechters, mr. J. P. A. Ballegoyen de Jong en de heer L. A. Elgershuizen, zullen vrydagoch- tend in het marmeren stadion de ope- ningswedstryd van het Olympisch hockeytoernooi tussen Pakistan en Australië leiden. Mr. Ballegoyen de Jong is behalve internationaal hockeyscheidsrechter ook lid van de sportcommissie van de KNWU en het is daarom helemaal niet vreemd, dat deze sportieve, hooggeplaat ste spoorwegemployé vaak in het velo drome te vinden is als de Nederlanders trainen» Hedenmorgen stond hy de achtervolgingsploeg, die een oefenrit tegen de Belgen reed en won, geestdrif tig aan te vuren. „Moet je opletten, als die Oudkerk op kop komt gaat het ont stellend hard". Het sportcommissielid vertelde lachend over zyn aankomst in de Italiaanse hoofdstad. „Je had ze moeten zien ky- ken, toen ik uit het stadion kwam en op myn fietsje stapte. Maar ik ben biy dat ik myn karretje heb meegenomen, want op de fiets zie je veel meer van Rome". Mr. Ballegoyen de Jong biyft dus nog ruim veertien dagen een be zienswaardigheid voor de bewoners van Rome. die zich verbaasd afvragen, hoe die vreemde snoeshaan het aandurft om zo rustig tussen het razende verkeer door te peddelen. Want fietsers ziet men in de straten van deze wereldstad zo weinig, dat men geneigd zou zyn zich af te vragen hoe de Italianen toch elk Jaar weer in de wielersport topfiguren kunnen opleveren. Kampement veer Papoea bataljon te Manekwari (Van onze Haagse redactie) By Manokwari op Nieuw-Guinea is men begonnen met de bouw van een kampement voor het toekomstige Pa poea-vry williger skorps. Dit werk is voor ruim 1% miljoen gulden gegund aan In- tervam NV te Den Haag. De aannemer verwacht in augustus 1961 het kampe ment gereed te hebben. Het ls de bedoeling, dat het Papoea- vrywilligerskorps in eerste aanleg een sterkte zal krygen van omstreeks 800 man, te bereiken door jaariykse werving van 200 man. De opleiding van het Papoea-bataljon komt onder bevel van de kolonel der Mariniers W. A. van Heuven. Schilderijen waardeloos voor de dieven De eigenaar van de vier in Amsterdam gestolen schilderyen, de heer Leapman, verklaarde vandaag te Jersey, dat hy er byna zeker van was, dat de diefstal niet het werk van schilderijendieven is ge weest. „Het lijkt my toe, dat de dief of dieven gewone inbrekers waren, die slechts besloten de schilderyen mee te nemen toen zy er op stuitten. „Zy zyn buitengewoon moeiiyk te verkopen". Een van de doeken was reeds enige jaren in het bezit van zyn familie, de overige had hy kortgeleden verworven. „De diefstal ls opmerkelyk ongewoon. De overigens waardevolle schilderyen zyn nagenoeg waardeloos voor de dief" aldus de heer Leapman. BEURSOVERZICHT Hoogovens hoger in iets lagere markt AMSTERDAM, 25 augustus Aandelen Hoogovens noteerden van middag, in tegenstelling tot de overige internationale waarden, hoger ten op zichte van de vorige siotkoers. Er was vraag voor dit fonds van Westduitse zyde waardoor op 850 werd geopend. De vorige siotkoers was 845 1/4. Aku's wa ren op 540 circa 2 punten lager verge leken by de siotkoers van gisteren. Philips steeg van 1346 tot 1349, doch verloor op deze prys circa 5 punten. Unilevers 7 punten lager op 914 en Kon. Olies ruim f. 1,lager op f. 134,30. De cultuursector kon zich vry goed hand haven. Certificaten Deli echter moesten op f. 183, circa f. 1,50 van de winst van gisteren afstaan. De Scheepvaartafde ling had ook vandaag over het algemeen de wind goed in de zeilen en gaf koers- verbeteringen te zien van 1 tot 3 pun ten. Er vond in deze sector herbelegging plaats van vry gekomen gelden als ge volg van verkopen van o.a. aandelen Philips met een flinke koerswinst. Aan delen Kon. Boot en Scheepvaart Unie waren goed gevraagd. Staatsfondsen rond de vorige siot koers. In de lokale sector werden aande len walvisvaart in een ruime open hoek tegen oplopende koersen van 116 tot 123 verhandeld. De siotkoers van gisteren was 113 3/4. De vaste stemming werd veroorzaakt door het bericht dat de maatsohappy het ex - fabrieksschip „Bloemendael" aan Japan heeft ver kocht voor ruim f.4 miljoen. Bieraan delen wederom vast als gevolg van Westduitse aankopen. WISSELKOERSEN Amsterdam, 25 augustus. Londen 10.60—10.60%New York 3.77%- 3.77%; Montreal 3.89%—3.89%; Parys 76.96%—77.01%; Brussel 7.54%—7.54%; Frankfort 90.44%—90.49%Stockholm 73.21—73.26; Zürich 87.55—87.60; Milaan 60.77%60.82%; Kopenhagen 54.72% 54.77%; Oslo 52.89—52.94; Wenen 14.61% —14.62%; Lissabon 13.20%—13.22%. BEURS VAN AMSTERDAM Donderdag 25 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Siotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101 101% Ned. '59 4% 100% 101 Ned. '60-1 4% 100% 101 Ned. '60-11 4% 100% 101 Ned. '59 4% 98fj» 9815 Ned. '53 3% 95% 95% Ned. Grtbk obi. 3% 78 Ned. '47 3%-3 94%GB 94.fr Ned. '51 3% 96%B. Ned. '53 3% 94% 95 Ned. '56 3% 94 94% Ned. '48 3% 89% 89 Ned. bel. cert. 3y4 87% 88% Ned. '50 3% 88% 88% Ned. '54 3y« 89% 89% Ned. '55-1 3% 89% 89% Ned. '55-11 3% 911* 92% Ned. '37 3 90% 90% Ned. doll. In. 47 3 90 Ned. Inv. cert. 3 98Vs 98frGB Ned. '62-'64 3 99% 99fr Indië '37 3 97% Indië '37-A 3 94% 94% Ned. grtbk. '46 3 91% Ned. won.b.l. '57 6 llOfr 110%GB Ned. won.b.l. '58 4% 99** 99% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank34% GL 33% Nat. Handelsbank 190 GB 186 Ned. Handelmij330 GB 324 Amst. Rubber 111% ill B H.VA154% 153 Senembab 540 530 AE.U 542 GB 539 Berkel's Patent (v.) 354 GB 350 GB Calvé Delft cert. 900 GB 899 Dell My .en (Ver.) 184.50 184 GL Kon Pap v Gelder 335 GB 335 Hoogovens cert844% 849% Mllller en Co. NB 444% 444 Ned Kabelfabr 605 GB 614GB Philips 1352 GB 1348% Philips pref. 350 340 Unilever 920 912 Wilton Feyenoord 216 217% Bill ton 2de r 462 475 GB Dordtse Olle gew. 651 642 Kon Olle (f20.—650% 133.50 Idem (60 a f 20.135.30 133.70 Holl. Amer. iyn 143 GB 142% Java China Paket 147 148% 103 103 Kon Ned. Stmv My 187% 190% Kon Paket My 136 136% Stoomvaart My Ned 170 171 Nlevelt Goudr cert 143 %GB 144% v OmmereD cert 275 GB 278% Kon Rott. Lloyd 149% 149 Ned Scheepv Onie 149 %GB 151% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen Adam '47 (3%) 3 94% Idem '48 (3%) 94 94 R'dam '52-1 (4%) 98% Id. Id. *37 I-n (3%) 95 Z.-Holland *56 (4%) 98%B. 97% Bankwezen Vorige Siotkoers koers v. heden Bank N. G. '58 (5%) 104fj 104*1 id. N.WJ3. '52 (4%) 97% 97% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 95% 95% Premieleningen A'dam '53 3 loo 100 A'dam '51 I 2% 85 84% A'dam '66 1 2%.... 78% 78% A'dam '56 II 2% 87% 87% A'dam '56 III 2% 93% 93% Eindhoven '54 2% 78% Enschede'54 2% 79 78% Den Haag '52 I 2% 85 85% Idem n 3% 85% 85% R'dam '52 I 2% 84% 85% Idem n 2% 86% 86% Idem '57 2% 98% 98% Utrecht '52 2% 90 Z.-Holl 1957 2% 95% 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en CredietinstellingeD Robeco 247.50 248.50 Amst. Bank 410 413 HB.Ö. cert 233% 235 Rott. Bank 328 330 Twentsche Bank 305 309 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 478 479 Borsumy 62% 62% K N Ed.met A-AA 98 100 Idem pref wd 104 104 Electrolasmy 385 Kon Neo Grof am 214% 194 Holl Constructie 569 569 Ing our v Bouwnyv 281 283 Internatlo 149% 153 int. Kunststoft Ind 68 Leidse Wolspinnery 580 580 Rott Droogrlnk Mil 725 725 Sikkens Groep 925B. Ver. Touwtabrieken 355 359 Walvisvaart 113% 119% Weralnk's Betonm 163 161 Van WtJk en Hennga 114% 114% Zaalberg 131% 132 Spoorwegen Dell Spoorweg My 5% Am e rik fondsen Canadian Pacific R 24% 24 ft Intern NlckeJ 55 55 Anaconda 54 55 Bethlehem Steel 45% 45 Cities Service 45% 45% General Motors 46% 46% Kennecott85 86 Republic Steel 63 63% Shell Oil 70% 72% Union Pacific 27 fr 27% Un. States 8teel 84 84%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7