Willy Brandt: kandidaat voor het Westduitse Bondskanselierschap Natu-raLax Elftal van bekwame figurendie staatsleiding kunnen overnemen Geen kasverschillen meer!! Ons aandeel in hulp aan Kongo Olympisch allerlei Olympisch programma Lugchmum-zege op Ter Leede Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 25 augustus 1960 Vierde blad no. 30134 DE S.P.D. HAKTE DE KNOOP DOOR (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse sociaaldemocratische partijraad benoemde gisteren eenstemmig de 46-jarige burgemeester van West-Berlijn Willy Brandt tot de kandidaat van de SPD voor het Bondskanselierschap bij de Bondsdagverkiezingen in september 1961, Men gaf Brandt meteen een politiek „elftal" mee, waarmee hij de verkiezingsslag in de komende twaalf maanden met succes zal moeten voeren. Zelf maakte de kandi daat-kanselier reeds gistermiddag de grondslagen van het programma bekend, waarmee hij de kiezers naar zich toe wil trekken. SPD - partijvoorzitter Ollenhauer maakte gisteren bekend dat zijn partij met dit elftal vóór alles de kiezer wil duidelijk maken dat de SPD beschikt over een groep personen, die in het openbare leven reeds lang een voor aanstaande plaats innemen, die ver stand hebben van „regeren" en die er borg voor staan dat de SPD in staat is bij de verkiezingsoverwinning het Bonner bewind in handen te nemen Wehner, de vice-voorzitter van de SPD attaqueerde de kritische uitlatingen van politieke tegenstanders, die hebben ge wezen op de afhankelijkheid van Brandts elftal ten opzichte van het par tijbestuur. Wehner verklaarde dat op twee na alle leden van het elftal in het partijbestuur zijn vertegenwoordigd. Drie belangrijke programpunten In dit elftal dat onder leiding van aanvoerder Brandt de SPD aan de ver kiezingszege moet helpen, zit allereerst de 63-jarige Prof. Oarlo Schmid, als plaatsvervanger van Brandt. Deze hoog leraar met zijn artistieke haardos en fraaie woordkeus geniet in Bonn een uitstekende naam en is vice-voorzitter van de Bondsdag. Niet minder belang rijk zijn de Bondsdagleden Erler (ex pert op militair en buitenlands politiek terrein). Deist ('n econoom van naam), Jaksch (vertegenwoordiger van vluchte lingenorganisaties) en mevr. Ka the Strobel. Naast hen staat een viertal fi guren, die buiten Bonn bij vele kiezers reeds lang populair zijn: de voorzitter van het Westduitse vakverbond DGB, Richter, de Hamburgse burgemeester Brauer, de Hessen se minister-president Zinn, de Baden-Württembergse politicus Möller en Steinhoff. de vroegere minis ter-president van Noord Rijn-Westfa- len. SCHRIJFKASSA vanaf f 115.— KASSA MET TELROL, vanaf f 643. KASSA MET TELBON en controlestrook - 2 tellers, waarvan één dagtotaal met slot en klanten teller f1575.—. SCHRIJVENDE TELMACHINE zeer handig op een toonbank f 395.- HAARLEMMERSTRAAT 167—171 LEIDEN TEL. 21400 Snellere behandeling visums spijtoptanten? (Van onze Haagse redactie) In het kabinet schijnt, zo vernemen wij, overeenstemming te zijn bereikt over een snellere behandeling van visum- aanvragen door spijtoptanten in Indo nesië. In hoeverre de procedure echter zal kunnen worden bekort, hangt in be langrijke mate af van de regeling die met de Britse diplomatieke vertegen woordiging in Djakarta kan worden ge troffen, nu deze ook de onderhavige Nederlandse zaak te behartigen krijgt na het verbreken van alle betrekkingen tus sen Nederland en Indonesia. In Djakar ta wordt hieromtrent thans overleg ge pleegd tussen vertegenwoordigers van Nederland, Engeland en Indonesië. In Den Haag wordt gezocht naar de mogelijkheid, een kleine staf Nederland se amtenaren toe te voegen aan de Brit se vertegenwoordiging in Djakarta. Deze ambtenaren zouden dan vooral kunnen worden belast met de afwikkeling van de spijtoptantenzaak. De ambtenaren zouden geen diploma tieke status krijgen. Anderzijds is Den Haag bereid Indo nesië desgewenst toe te staan een klein aantal Indonesische ambtenaren, zonder diplomatieke onschendbaarheid, toe te voegen aan de diplomatieke vertegen woordiging van de VAR in Den Haag, voor de afwikkeling van specifieke be langen. Het wordt in Den Haag het meest doeltreffend geacht, de zaak van de spijtoptanten in handen te laten van Nederlandse ambtenaren, die hierop zijn ingewerkt. Naar raming bevinden zich thans nog 15.000 personen in Indonesië die voor toelating in Nederland in aanmerking zouden komen, volgens de hiervoor gel dende maatstaven. Ongeveer 9.000 hier van zijn spijtoptanten, de overigen wor den als maatschappelijke Nederlanders beschouwd. De afgelopen maanden cou het aantal gegadigden voor een Nederlands visum zijn toegenomen. De toeneming zou vooral zijn geko men door Chinezen, die eveneens in moeilijkheden zijn geraakt. Het ministerie van Justitie schat het aantal lopende visumaanvragen op 16.000. Prins Aschwin bezocht Delftse Antiekbeurs De twaalfde oude kunst- en antiek beurs in het Delfts stedelijk museum „Het Prinsenhof", heeft op de eerste dag al zeer veel bezoek getrokken. Tot de be zoekers behoorde Prins Aschwin von Lippe Biesterfeld, broer van Prins Bern- hard, die geen beurs overslaat. De prins, die conservator is van de af deling Aziatische kunst van het Metro politan museum in New York, kwam 's morgens om half elf en vertrok 's mid dags om half zes toen het museum werd gesloten. Hij werd op de beurs rondge leid door de organisator de heer Marcel B. Keezer. Trouw aan het Westen Brandt zelf ging gistermiddag meteen aan de slag. Het gaat er het volgend jaar niet om, zei hij, een SPD-regering te vormen: wij willen een regering van het Duitse volk voor het Duitse volk. Als grondslagen voor zijn verkiezings programma, dat op 21 november a.s. in Hannover op een SPD-partijdag met zijn benoeming officieel door de verte genwoordigers van de 625 duizend SPD. leden zal worden goedgekeurd, noemde Brandt drie punten: 1) de Bondsrepubliek zal onder een SPD-regering trouw blijven aan de Westelijke gemeenschappen, speciaal aan de veiligheidsorganen van de Westelijke wereld; 2). Een SPD-regering zal geen wijzi gingen in het huidige Westduitse le venspatroon aanbrengen, maar alleen er op uit zijn taken, die beter gedaan kunnen worden dan tot dusver ook be ter te doen; 3) grondslagen van de staat zullen de vrijheid en de democratische levens vormen blijven. Daarnaast staat de hereniging van Duitsland in het cen trum van het SPD-programma, dat zakelijk en verzoenend wil zijn en komen wil tot de gemeenschappelijke politiek. VOORRAAD KOELHUISBOTER GROEIT STERK (Van onze Haagse correspondent) De voorraad boter in de koelhuizen steeg in de week van 7 tot 14 augustus, de laatste waaronder officiële CBS- cijfers beschikbaar zijn, tot 16 miljoen kg. De gunstige weersomstandigheden veroorzaken een boteroverschot, dat veel hoger ligt dan vorig jaar. Wekelijks wordt op het ogenblik ongeveer 900 ton ingeslagen, tegenover circa 130 ton in de overeenkomstige weken van het vorig jaar. Een der bestuursleden van het Pro- duktschap voor Zuivel, de heer S. van der Ploeg, vroeg gisteren in de openbare vergadering van dit produktschap of de enorme voorraden geen aanleiding zijn om koelhuisboter op de markt te gaan brengen, althans de uitgifte voor te be reiden. Ir. J. B. Ritzema van Ikema verzette zich daar onmiddellijk tegen. Hij achtte de noodzaak nog niet aanwezig. Voorts wees hij erop, evenals enkele andere bestuursleden, dat boterproblemen in besloten vergaderingen van het Produkt schap plegen te worden behandeld. Het bestuur keurde een concept-brief aan de minister van Landbouw en Vis serij betreffende de voorstellen van de Europese commissie inzake de totstand koming van een gemeenschappelijk be leid in de zuivelsector, waarin de reeds eerder geformuleerde bezorgdheid van het bestuur nogmaals wordt omschreven, goed. Nederlands hockeyteam tegen Nieuw-Zeeland Het Nederlands hockeyteam voor de eerste Olympische wedstrijd zaterdag a.s. in 't marmerenstadion tegen Nieuw- Zeeland is als volgt samengesteld: Doel: De Ruiter; achter: Terlingen en Leemhuis; midden: Wagener, Van Goos- willigen en Van Dijck; voor: Van Erven Dorens, Overdijkink. De Beer. Zwier en Van Vroonhoven. Advertentie ciqdmaat day in da# uit de regelmaat van de klok Een uitkomst bij hardnekkige verstopping. 60 tabl. ft. 3S Ideaal voor kinderen, as. moeders, werk bui tens hoi* De gisteravond te Maasdijk in het Westland verreden wielerronde voor amateurs en onafhankelijken over 80 km. is gewonnen door Werner Swaneveld uit Dordrecht in 1 uur, 59 min. en 48 secon den (gemiddeld 40 km per uur). Verdere uitslag: 2. Bert Zoet, Sassenheim, 3. Maarten Breure, Rotterdam (die een achterstand van drie ronden wist in te lopen) De Europese roeikampioenschappen 1961 zullen in Tsjecho-Slowakije worden gehouden. Dit was het voornaamste be sluit, dat woensdag in Rome op het con gres van de internationale roeifederatie (FISA), werd genomen. Luzern werd definitief aangewezen voor de wereldkampioenschappen roeien 1962. Direct is men van CDU-zjjde op deze officiële benoeming van Brandt afge vlogen. In West-Berlijn verklaarde de CDU dat „nu gevreesd moet worden dat Berlijn een twistappel op het binnen landse politieke vlak van de Bondsre publiek zal worden". Waarop de SPD t« Bonn onmiddellijk reageerde met te zeg gen, dat Brandt in Bonn nog meer voor Berlijn kan doen dan hij reeds gedaan heeft... BEHARTIGING IND. BELANGEN IN ONS LAND Een woordvoerder van 't ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag heeft meegedeeld dat de ambassadeur van de Verenigde Arabische Republiek, dr. A. A. Khandji, gisteren de Nederlandse staats secretaris van Buitenlandse Zaken dr. H. R. van Houten, een bezoek heeft ge bracht om inlichtingen te verzoeken over de procedure voor overneming van de behartiging van de Indonesische belan gen in Nederland door de VAR. Volgens de woordvoerder dient Indo nesië de regering in Den Haag te vragen of zij akkoord gaat met de behartiging van de Indonesische belangen in Neder land door de VAR en moet de VAR mee delen, dat zij bereid is deze taak op zich te nemen. De Nederlandse regering kan daarna doen weten of zij het verzoek aanvaardt. Bijna vier miljoen gulden per jaar? (Van onze Haagse redactie) De Nederlandse regering zou, volgens een voorlopige berekening, bijna 4 miljoen gulden per jaar minder dan 0.05% van de Rijksbegroting 1960 aan de militaire en technische hulp van de V.N. in Kongo moeten bijdragen. De secreta ris-generaal heeft nog steeds geen kostenbegroting aan de algemene vergadering voorgelegd, maar in bevoegde kringen neemt men aan, dat de instandhouding van het militaire en civiele V.N. apparaat in Kongo minstens 100 miljoen dollar (380 miljoen gulden) per jaar zal gaan kosten. Indien dit bedrag niet een speciaal fonds, maar in de gewone jaarlijkse be groting zou worden ondergebracht, zou dat een stijging van het V.N. budget van ruim 63 miljoen dollar tot meer dan 163 miljoen dollar betekenen. De Nederland se bijdrage voor 1960 bedroeg, volgens de contributieschaal, 1.01 van het totale budget. En dat percentage zal on danks de toelating van nieuwe leden wel gehandhaafd blijven, zodat het Neder landse aandeel in de begroting voor 1961 in dat geval op ongeveer 6.5 miljoen gul den kan worden geschat. Hierbij komen dan nog de jaarlijkse bijdragen aan de technische hulp en de gespecialiseerde organisaties. Bij de berekening van de kosten moet een duidelijk onderscheid worden ge maakt tussen de financiering van de troepenmacht, die in Kongo opereert en de niet militaire uitgaven. De instand houding van het schaduwkabinet van Hammarskjöld, dat in Leopoldstad zetelt en dat de Kongolese regering civiele bij stand verleent, zou volgens een ruwe schatting enkele tientallen miljoenen dollars per jaar gaan kosten. In dit be drag is ook begrepen een deel van de materiële hulp aan Kongo. De kosten voor het functioneren van de ongeveer 15.000 man sterke strijd macht zullen waarschijnlijk nog hoger komen te liggen. Voor de V.N. poli tiemacht in het Midden-Oosten, die slechts 5500 man omvat, was voor 1960 al ruim 20 miljoen dollar uitgetrokken en men neemt dan ook aan dat voor de militaire operaties in Kongo minstens het drievoudige nodig zal zijn. Ter herinnering aan het feitdat vijftig jaar geleden bij Heerenveen voor het eerst in Nederland vlieg- demonstraties werden gegeven door de Nederlandse vlieger Clement van Maasdijk werd gisteren bij het monument voor deze vlieger op het Julianaplein te Heerenveen een plechtigheid gehouden. Een schoon- zuster van de vliegermevr. Van Maasdijk^Stellemalegt een krans bij het monument. Uw haar zit beter met Mant -Haarcrème Alleen verkriigbaar bij de kapper. Forse tube f 1.75 Een product van Indola. Terwijl de hele sportwereld heeft staan dringen om tot Rome te wor den toegelaten, heeft een Nederland se kandidaat-deelnemer aan het Olympisch Comité gemeld, dat hij zichzelf niet goed genoeg vond om mee te doen. Dat was onze kleidui- venschieter, de heer Jurgens, die al eerder aan O.S. heeft deelgenomen en die ditmaal weer op de nominatie stond. Hij is vanuit Lichtenstein, waar hij tegenwoordig woont, naar Amiens in Frankrijk gegaan om aan wedstrijden deel te nemenmaar zijn schoten op de kleischoteltjes waren niet zo goed gericht, dat hij er brood in zag voor Rome. „Voer me maar af", heeft hij gezegd en aldus is ge beurd. Eindelijk is het geheim ontsluierd. We hadden ons al steeds afgevraagd hoe Santé Gaiardoni, de amateur wereldkampioen sprint aan zijn goe de vorm kioam, maar nu weten we het Gaiardoni worstelt elke morgen een uurtje met een jachtluipaard van acht maanden, die gehuisvest is in het trainingskamp van de Itali aanse wielerploeg in „Frattocchie" een dorpje op tien kilometer van Rome. De jachtluipaard behoort toe aan een official van de „Squadra Azzur- ra", Guido Costa, die hem van een familielid uit Somaliland ten ge schenke heeft gekregen. Het dier laat zich door niemand aanraken dan door Gaiardoni. De wereldkampioen kwam ook nog op een andere manier in het nieuws. Hij was gewond niet door de jachtluipaard, maar ten gevolge van een val die hij tijdens de training maakte. Hij kwam er nogal goed af, met alleen wat schrammen aan bei de armen en het rechterbeen. Damkampioenschap In de voorlaatste ronde om het toer nooi om het persoonlijk damkampioen schap van Leiden speelden A. Slader en P. Olivier een onregelmatige partij, waar in zwart in het middenspel enig voordeel verkreeg. Olivier buitte dit op keurige wijze uit en foroeerde de winst. W. Blom en J. Passchier speelden een open klas sieke partij met wisselende kansen. Uit eindelijk bleek Blom aan het langste eind te trekken en won verdiend. W. Heemskerk en Th. Uittenbogaard zochten het in een onregelmatige partij, waarin wit de beste papieren kreeg. Zwart verdedigde zich echter taai. zo dat Heemskerk met remise genoegen moest nemen. De uitgestelde partij tussen W. Heems kerk en W. Blom werd door Heemskerk gewonnen. P. Olivier en W. Heemskerk hebben nu samen de leiding met 7 punten. De laat ste ronde, waarin de koplopers tegen el kaar uitkomen, zal dus de beslissing moeten brengen. Het Olympisch programma voor vrij dag luidt: 8 uur: Vijf kamp, cross-country 5 km (paardesport). 8.30 uur: zwemmen: series 100 m vrije slag heren. 9 uur: kano: series wielrennen: start ploegentijdrit op de weg 100 km). 10 uur: hockey, worstelen (Grieks-Ro meins). zwemmen: series 200 meter schoolslag dames. 11 uur: waterpolo. 15 ♦ur: boksen, hockey, kano, wielren nen (series en herkansing sprint en tandem), zwemmen (series 100 meter vrije slag dames). 16 uur: voetbal (PolenTunesië, Hon garijeIndia), zwemmen (schoon- springen dames). 16.30 uur: hockey. 20 uur: worstelen (Grieks-Romeins). 20.30 uur: zwemmen: halve finales 100 meter vrije slag heren. 20.45 uur: wielrennen; achtste finales sprint, kwart-finales tandem, finale tijdrit 1 km. 21 uur: boksen, zwemmen (halve fina les 200 m schoolslag dames), water polo, voetbal (Z.-SlaviëEgypte. De nemarken Argentinië, Bulgarije Turkije, BraziliëGr. Brittannië, Ita liëNat. China, FrankrijkPeru). 21.30 uur: zwemmen: series 200 meter schoolslag heren. 22 uur: waterpolo. V oetbalprogramma EREDIVISIE GVAV—Sparta DWS/A—ADO DOSAlkmaar NOADSpel. Enschede MVV—Fortuna '54 Rapid JCWillem 2 VWElinkwijk FetfenoordAjax NAC—PSV le DIVISIE A LeeuwardenFortuna VI VolewijckersRBC KFC—EDO DFCLimburgia HelmondiaAGOW Enschedese BoysHermes DVS VolendamStormvogels BW-HVC Vitesse-r-Veendam le DIVISIE B EindhovenExcelsior Go Ahead't Gooi VSVWageningen SVV—DHC SittardiaHelmond HeraclesEBOH RCHZFC HeerenveenBlauw Wit SHS—Be Quick 2e DIVISIE De ValkWilhelmina NECBaronie OldenzaalDe Graafschap TubantiaRoda Sport Zwolse Boys—PEC RigtersbleekZeist HaarlemVelox LongaZwartemeer Hilversum—UVS Gisteravond speelde Lugdunum in Sassenheim een vriendschappelijke wed strijd tegen Ter Leede. De Kikkers won nen dit sportieve duel met 12 en de monstreerden héél wat beter spel dan afgelopen zondag tegen Rijswijk. De aanval waarin Van Daalen was vervan gen door Zweistra, draaide ditmaal uit stekend en vooral rechtsbinnen Pet was goed op dreef. Met zijn vele schoten was de groenwitte schutter echter niet erg fortuinlijk, want de Ter Leede doelman Heijl, die de geblesseerde De Vries ver ving, stak in bijzonder goede vorm. Beide ploegen gingen met 2 invallers van start. Bij Ter Leede ontbraken H. Molenaar en Thijssen, terwijl bij de groenwitten Lëget en v. Leeuwen (mili taire dienst) verstek moesten laten gaan. De roodgelen gingen goed van start, maar aldra nam Lugdunum door een iets hoger tempo het beste van het spel in handen. Vooral aanvallend werd er soms prima gespeeld en zó was het dan ook heel normaal, dat de Vaartbewoners in de 18e minuut de leiding namen. Op links begon het en op rechts deed De Cler de rest: 01. Lugdunum bleef do mineren en een minuut of tien voor de rust werd het 0—2. Het was linksbin nen Vermond, die doelman Heijl kans loos sloeg. Zo gingen onze stadgenoten met een verdiende voorsprong theedrin ken. Na de thee - de lichten waren in middels aangegaan - pakte Ter Leede de zaken veel energieker aan en kreeg de strijd een meer gelijkopgaand karakter. Dit resulteerde in de 17e minuut in een treffer: Jac. Molenaar, de Sassemse rechtsbinnen, gaf doelman Kerkvliet - eveneens uitstekend op dreef - geen schijn van kans: 12. Nadien beukte een keihard schot van invaller-junior v. d. Biezen nog het Lugdunum-houtwerk. Aan de gelijkmaker kwam Ter Leede dus niet meer toe. Het bleef 12, want de nog vele aan de orde komende Leidse aanvallen - met schoten van Pet - konden bij de Ter Leede-defensie, met doelman Heijl aan het hoofd, eveneens geen meerdere tref fers boeken. Resumerend: een leuke wedstrijd, waar in het spelpeil na de rust op een lager peil stond dan in de eerste helft. En Lugdunum won verdiend! Amsterdam verloor van Barcelona Het stedelijk elftal van Amsterdam heeft gisteravond in het Olympisch Sta dion voor 40.000 toeschouwers met 31 verloren van F. C. Barcelona. Bij de rust hadden de Spanjaarden een 21 voorsprong. Ondanks de veel betere techniek, li- chaamsbeheersing en grotere snelheid heeft F. C. Barcelona pioeite gehad met het Amsterdams elftal, dat enthousiast maar ook zeer constructief voetbal liet zien. De Amsterdammers speelden on bevangen tegen hun veel betere tegen standers, maar toch was het reeds in de 6e minuut dat de Spaanse midvoor De- macedo van zeker 30 meter afstand de bal onverwachts en onhoudbaar langs doelman Jongbloed joeg. Amsterdam het zich niet ontmoedigen en met prachtige combinaties tussen Prins, Am ara en Henk Groot werd de Spaanse defensie, waarin doelman Ramallets uitstekend op dreef was, onder druk ge zet. In de 17e minuut gaf de zeer zwak en vaak onbegrijpelijk fluitende Leo Noordwijkse Golfweek De Noordwijkse Golfweek werd giste ren voortgezet met de wedstrijd om de J. W. Henny Mixed Greensome Wissel- prijs. Uitslag: 1. Bsse H. van Heecke- ren van BrandsenburgJhr. E. Wittert van Hoogland 61. 2. Renate en Jürgen Speek (64), 3. de heer en mevrouw Ver hoef jr. (65!-:). SPOKTSPLINTERS Voor de eerste divisie van de En gelse league werden gisteren de volgen de wedstrijden gespeeld: Blackburn RoversNottingham Forest 41, Bolton WanderersWolverhamp ton Wanderers 02, Cardiff CityShef field Wednesday 01, ChelseaLeicester City 13, EvertonManchester United 40, Manchester CityBurnley 21, Newcastle UnitedFulham 72, West Bromwich AlbionBirmingham City 1—2. CRICKET Flamingo'sFree Foresters Op het VRA-terrein te Amstelveen is gisteren de tweedaagse wedstrijd tussen de Free Foresters (Engeland) en de Ne derlandse combinatie de Flamingo's be gonnen. Op de eerste dag gingen de Neder landers all out voor 89 runs, waarvan De Nijs 25, Van den Bosch 17 en Her- klotz 11. Robinson 4/16, Mordaunt 4/29 en Richardson 2 32. Toen men om zes uur naar het paviljoen terugging, hadden de Free Foresters een totaal van 129 runs bijeengeslagen voor het verlies van vier wickets. De meest succesvolle batslieden waren Durdan Smith (33), Fetherson- haugh (24), Manners (22 Mordaunt (17 n.o.) en Richardson (24 n.o.) Van de Nederlanders nam Baak drie wickets en Wijkhuizen een. HENGELSPORT Viscollege „De Zinker" hield een wedstrijd in de Kever terzijde van De Kaag. Uitslag: 1. Chr. Joh. de Wit 24 stuks 1200 gr., 2. B. Kok 5 st. 785 gr., 3. J. Kromwijk, 4. H. van Gent, 5. W. de Wit, 6. J. van Gent, 7. A. J. van Thiel, 8. C. Willemse, 9. B. Kromhout, 10. W. de Wit. Hom de Spanjaarden een penalty we gens een vermeend handsgeval. De Spaanse midvoor begreep het loeiende publiek en schoot de bal onder luid applaus over Ruim twintig minuten waren er gespeeld toen Amara de bal op de voet van Henk Groot wipte en deze de bal beheerst langs doelman Ra mallets jongleerde. Een klein misver stand in de Amsterdamse defensie gaf in de 43ste minuut linksbuiten Villaver- de de kans de stand op 1—2 te brengen. Na rust kwam Amsterdam snel opzet ten en het was linksback Hans Boskamp die na een schijnbeweging van Muller de bal via een Spaanse voet ineens ach ter doelman Ramallets knalde. In de 13e minuut zakte vrij onverwachts de Amsterdamse defensie in. Linksbin nen Suarez schoot onhoudbaar in en een minuut later scoorde de ex-Hongaar Kocsis opnieuw: 42. Amsterdam beet zich door deze tegenvaller heen en drie minuten voor tijd was het een geweldig hard schot van Swart dat de stand op 43 bracht. Met Amsterdam in de aan val floot Leo Horn die nogal eens aan vechtbare beslissingen nam, voor het einde.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11