Van Swol en Rinkel niet in eindstrijd Mary Kok geslaagd Oefenduels Teamwedstrijd in Regenbogen royaal voor de Friezen Romeinse politie voorziet een invasie van onderwereld VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1960 Nationale tenniskampioenschappen Weinig schokkend was gisteren in de Nederlandse tenniskampioen schappen op de Mets-banen te Scheveningen het verloop van de kwart-finales van het heren-enkel spel. Zonder ernstig bedreigd te worden Piet van Eijsden uitge zonderd, die tegen Van de Weg vijf sets nodig had bereikten de van 1 tot en met 4 geplaatste spe lers de halve finales, waarin Van Eijsden het moet opnemen tegen Goris en Maris Van Dalsum als tegenstander heeft. Halve finalisten bij de dames zijn Madelein Wuerman, Joyce Marinkelle, Marjan Moritz en mevrouw Baars, de laatste als enige geplaatste speelster, want door haar nederlaag tegen me vrouw Baars verdween ook Rietje Ter voort uit het schema. Vlak en kleurloos was de strijd tussen Goris en Biesheuvel. De vastheid van de laatstgenoemde moest het afleggen tegen de tactiek van Goris, die zijn kansen afwachtte om dan te scoren. Missers van Biesheuvel speelden mee in de kaart van Goris. Al even weinig aantrekkelijk was, behou dens enkele uitschieters, de partij tussen Hans van Dalsum en Rob Gurowitsch. De Hagenaar had een iets betere con trole op zijn slagen en dit gaf de door slag: 75, 16, 63, 62, nadat Guro witsch in de eerste set met 42 de lei ding had gehad. Hans van de Weg was in de eerste set tegen Piet van Eijsden „nergens" en hij verloor deze met 60. Maar daarna keerde het getij. Van de Weg voerde het tempo op en trok meer ten aanval, waardoor het spel van Van Eijsden wan kel werd. Van de Weg schreef de tweede en derde set op zijn naam, waardoor hy een voorsprong nam van 21. De rust bleek hem echter geen goed te hebben gedaan. Vooral zijn service werd steeds zwakker en zonder in feite ook maar een moment in gevaar te komen, won Van Eijsden de vierde en vijfde set beide met 6—1 en daarmee de partij. Hoger niveau Op een hoger niveau stond het duel tussen Maris en Schneider, van wie laatstgenoemde bijzonder goed begon en met 6—1 de eerste set won. Maris was in de tweede set ingespeeld en vaster nu op zijn slagen. Schneider kwam onder druk en hoewel hij nog wel goede mo menten had, was zijn spel te onregel matig om Maris nog te kunnen veront rusten. In vier sets besliste Maris de partij in zijn voordeel. Grote belangstelling trok de strijd tussen de „veteranen" Van Swol-Rinkel en Van Eijsden-Van Dalsum in de halve eindstrijden van het herendubbelspel. Het werd een duidelijke zege voor Van Ejjsden-Van Dalsum, ondanks de handi cap te moeten streden tegen hun tegen standers enhet publiek, dat sterk op de hand van de oude glorie was. In het kader van haar oefenprogram ma speelt LFC met de drie KNVB-elf tallen vriendschappelijke wedstrijden. Het eerste en tweede elftal trekken naar Den Haag waar wordt uitgekomen tegen RVC. Dit zijn nederlaagwedstrij den georganiseerd door de Haagse ver eniging. De opstelling der elftallen is als volgt: LFC 1 Krijger, De Kreek, G. Nach- tegeller, W. Siera, L. de Jong, Slinger- landt, v. d. Heijden, P. de Jong, H. Sira, Francke, D. Sira. LFC 2 Missaar, Neuteboom Jr., Spierenburg, Brouwer, Pijnakken, v. d. Kleij, Rietkerken, Langezaal, Erades, Ruitenbeek, W. Nachtegeller. Het derde elftal gaat naar Rijpwete- ring, speelt tegen het eerste elftal van de Rippers en komt als volgt in het veld: Lichteveld, W. Slingerlandt, v. d. Berg, Waasdorp, Nieuwenburg, Kooien, Web bers, Bink, Schroef, Herreur, v. d. Wete ring. ROODENBURG De blauwzwarten gaan ook naar Den Haag en nemen deel aan een toernooi van de derdeklasser VIOS. Onze stadge noten komen in het veld tegen de twee deklasser VCS (Den Haag). Bij winst mogen de Leidse Houtbewoners volgende week nog een keer terugkomen. De opstelling is als volgt: Keereweer, Henzen, Kijk in de Vegte, Van Rooyen, Van Polanen, Logeman, Choufour, Honsbeek, Ouwerkerk, Den Os en I. van Weerlee. LUGDUNUM De groenwitten zetten hun oefenwed strijden voort met een tweetal ontmoe tingen tegen Rijswijk. Beide duels wor den aan de Vaart gespeeld. Voor de strijd tegen Rijswijk 1 komen de Kikkers met de volgende formatie binnen de lijnen: Holtrop, Van Leeuwen, Van Mei) gaar den (ex-UVS), Leget, Crama, Bavelaar, Honsbeek, v. Daalen, Pet, Vermond, De Cler. Oranje Groen zoekt het ver van huis en maakt met haar eerste en tweede elf tal een uitstapje naar Geertruidenberg, alwaar tegen de plaatselijke 4e-klasser twee wedstrijden worden gespeeld. DOCOS dat vorige week wegens het slechte weer nic' binnen de lijnen kwam, trekt naar Kerkehout met als tegenstan der een Wassenaar combinatie. A.S.C. Een combinatie van de roodzwarten neemt deel aan een toernooi van SVLV te Voorschoten. Opstelling: Eradus, Bek kering, v. Staal, Spiering, v. d. Broek, Lasander, Brands, Vreeken, Pardon, Lol- kes de Beer en Raaphorst. Voorts speelt een tweede combinatie van ASC op het terrein aan De Kempe- naerstraat tegen Vogel 1 (2 uur). Goed gesteund door Van Dalsum speelde Van Eijsden een sterke partij, dit in tegenstelling tot Rinkel, die zeer ma tig was. Met zijn nog altijd sterke service boekte Van Swol menig succesje, maar hiermee kon hij de nederlaag toch niet afwenden. Uitslagen Herencnkelspelkwartfinales: v. Eijs den versl. v. d. Weg 6—0, 2—6, 4—6, 6—1, 61; Goris versl. Biesheuvel 61, 61, 62; W. Maris versl. Schneider 16, 63, 63, 64; Van Dalsum versl. Gu rowitsch 75, 16, 63, 62. Dames enkelspel: kwarfinales: mej. Wuerman versl. mej. Hannessen 75, 16, 64; Joyce Marinkelle versl. mej. Commandeur 6—0, 6—2; mej. Moritz versl. mej. Ferir 86, 62; mevr. Baars versl. mej. Ter voort 62, 61. Damesdubbelspel: halve finales: mej. F. en J. Marinkelle versl. mej. Spruyt en mej. Sluijter 4—6, 7—5, 6—3; mej. Seven en mej. Wuerman versl. mevr. Pufkud en mej. Siemers 63, 62. Herendubbelspel: halve finales: Van Eydsen en Van Dalsum versl. Van Swol en Rinkel 6—2, 4—7, 6—1, 6—2; Goris- Herok versl. Maris-Frederikse 63, 57, 8—10, 6—2, 6—3. Competitie begint EREDIVISIE Sparta—NAC ADOGVAV Alkmaar—DWS/A Spel. Enschede—DOS Fortuna '54NOAD Willem 2—MW ElinkwijkRapid J.C Ajax—VW PSVFeijenoord EERSTE DIVISIE A Fortuna VI.Vitesse RBCLeeuwarden EDOVolewijckers LimburgiaKFC AGOVV—DFC Hermes DVSHelmondia StormvogelsEnschedese Boys HVCVolendam VeendamBW EERSTE DIVISIE B ExcelsiorSHS 't GooiEindhoven WageningenGo Ahead DHC—VSV Helmond—SW EBOH—Sittardia ZFCHeracles Blauw Wit—RCH Be QuickHeerenveen TWEEDE DIVISIE WilhelminaHilversum BaronieDe Valk GraafschapNEC Roda SportOldenzaal PECTubantia ZeistZwolse Boys VeloxRigtersbleek ZwartemeerHaarlem UVS—LONGA LKB-jubileumtoernooi voor junioren Het korfbalseizoen 1960/1961; wordt zondag a.s. ingeluid met een jubileum- toernooi van de Leidse Korfbalbond voor junioren van 15 t.m. 17 jaar, waarvan de organisatie in handen van Vicus Oriëntis berust. Dit toernooi vindt plaats in het sport park Leidse Hout en vangt aan om half •tien. Deelnemende ploegen zijn: Afd. IA: Fluks A, O. Eibernest A, Phoenix A, Vic. Oriëntis A. Afd. B: De Algemene A, KNS A, Luto A, Ready A. Afd. 2A: Morskwartier A, Phoenix B, Vic. Oriëntis B. Afd. 2B: De Algemene B, Fluks B, Luto B. De FIFA (internationale voetbalfe deratie) zal geen onderzoek instellen naar de amateurstatus van de Italiaan se spelers, die zijn opgenomen in het Italiaanse Olympische voetbalelftal, wel ke status door Denemarken in twijfel was getrokken en waartegen h£t had ge protesteerd. Advertentie Sneekweek niet best afgesloten (Van onze zeilmedewerker) De Jubileum Sneekweek is weer ten einde. Het zag er op de laatste dag aanvankelijk niet best uit wat het weer betrof. Een stevige bries met af en toe een regenbui maakte het zeilen nu niet bepaald tot een onverdeeld genoegen. Daarom waren de opklaringen tegen de middag een aangename verrassing. Het werd een stuk stiller en de zon kwam door. En hoewel het slappe windje veel concentratie vergde, ontaardden de laatste races niet in drijfpartijen. Vrijwel hopeloos was de zaak voor het Hollandse team in de Regenboog teamwedstrijd FrieslandHolland, toen het startschot voor de beslissende race viel. De Hollanders echter probeerden er toch nog zo veel mogelijk van te maken. Maar J. Alberda wist aan de Hollandse tang te ontkomen. In tweede positie lag ir. G. A. Bakker en hij hield E. K. Hoek stra (Friesland) goed in de gaten. En hoewel Hoekstra de meest verwoede po gingen deed met zijn sneljacht ir. Bak ker te passeren, bleef de stand tot de finish onveranderd. De Friezen vergroot ten hun puntenvoorsprong nog meer; ze behaalden in het totaal 93.3 punten tegen Holland 71 punten. Ook in de overige teamwedstrijden hebben de Hol landers het er niet al te best afge bracht. In de Pampusklasse was de einduitslag Holland 28.1 pnt., Fries land 43.1. Mr. H. P. Linthorst Homan, de Com missaris van de Koningin in Friesland zeilde een bijzonder goede race in de teamwedstrijd van de 22 m2 klasse. Hij werd royaal eerste voor A. Doedijns (Holland). De uitslag was Friesland 63.3 pnt., Holland 44 pnt. Op het nippertje De teamwedstrijd De Kaag tegen Sneek in de Vrijheidsklasse werd op het nippertje nog een Sneekse zege. Peter de Reuver (De Kaag) won de laatste race voor mej. R. v. d. Zijpp. Het Kaag team behaalde 20.1 pnt. en Sneek 22.1 pnt. Alleen in de Valkenklasse hebben de Hollanders van zich af gebeten. A. Velsink (Friesland) eindigde in de laat ste wedstrijd weliswaar als eerste maar na hem kwamen de Hollanders Ben Staartjes en J. H. de Wilde door de aan- komstlijn. Holland won met 41.1 pnt. tegen Friesland 31.1 pnt. Cees de Haas was in de open wedstrijd van de Vrijheidsklasse weer de grote meester. In het eerste rak kwam hij voor het veld en liep gestadig uit. Bij de finish bedroeg zijn voorsprong welhaast een rak. Om de tweede plaats ging de strijd tussen P. van Walbeek en Peter de Reuver, maar Stefan de Jong maakte van dit duel gebruik om over hen heen te lopen naar de tweede positie. De volg orde van aankomst was: 1. De Haas, 2. De Jong, 3. Th. Waterlander. Cees de Haas is dus elke dag eerste geworden en dus wel zeer verdiend hoofdprijswinnaar. Na een niet al te beste start liep Ulbe de Vries in de Val ken door het hele veld heen naar de leiderspositie. Mevr. Mabel 't Hooft- Snijders ging achter hem aan en zij gaf haar tweede plaats niet meer prijs. Bij de finish was er tussen Ben Staartjes en mr. R. Mulder slechts een klein ver schil, maar het was Staartjes die als derde genoteerd werd. De Valkenhoofd prijs was voor mr. R. Mulder. De kans hebbers voor de hoofdprijs in de Regen boogklasse, C. J. de Jong en E. K. Hoek stra, stonden voor de aanvang van de laatste wedstrijd vrijwel gelijk in pun ten. Hoekstra echter startte zeer scherp en rondde als eerste het volgende merk teken. Gerrit Ooms moest intussen uit de strijd door stuurboord-bakboord met mr. A. v. d. Werf. Hoekstra liep steeds verder weg en in tweede positie kwam A. van der Zee, die aanvankelijk nog vijfde lag. Verschillende loefduels moest ir. G. A. Bakker aangaan met J. Al berda om zijn derde plaats achter Hoek stra en v. d. Zee zeker te stellen. Toen ir. Bakker door de lijn voer pas seerde juist mr. A. v. d. Werf Alberda nog, zodat mr. v. d. Werf als vierde ge noteerd werd. Ulrik Jager had het in de laatste wed strijd iets moeilijker dan in de vorige races maar dat nam niet weg, dat hij na enige strijd toch weer voor H. Bel- linga kwam. En Beilinga moest nog ge ducht uitkijken voor J. Koelman bij de finish. Maar Beilinga had de zekere lij positie en liep onder Koelman door om met een halve scheepslengte zijn tweede plaats te verdienen. Ook Ulrik Jager had dus vijfmaal de dagzege en de hoofdprijs. En dit zelfde was het geval met K. Husslage in de Olympiajollen. Ook hij had het weer voor het zeggen. Hij kwam ruim vijf minuten eerder dan P. van Wamel over de eindlijn. En dit was ook voor Husslage de vijfde overwinning. De hoofdprijs in de Olympiajollen van de Jubileum Sneekweek was dus voor Huss lage. De 9 min. 55.6 sec., waarmee Jane Cederquist woensdag het wereldrecord op de 800 meter vrije slag verbeterde, en die met zoveel wantrouwen werd beke ken, blijkt onder normale omstandighe den te zijn gemaakt. Het imponerende nieuwe Britse lijnschip „Windsor Castle" is gis teren zijn eerste reis begonnen. Drie jaar is er gebouwd aan dit zeekasteel. De kosten bedroegen meer dan 100 miljoen gulden. Er zijn 2 zwembaden en een schoon heidssalon aan boord. sinaasappel citroen vruchtenlimonade Boevenpak op weg naar Rome Politie van Rome en van de andere Italiaanse steden is om tweeërlei reden in een toestand van directe paraatheid gebracht. Enerzijds heeft dat ten doel het leven in Rome van de atletenbe geleiders, journalisten en de toeristen tijdens de Spelen zo aangenaam moge lijk te maken, maar anderzijds om het hoofd te bieden aan het offensief dat de Italiaanse en internationale onder wereld ongetwijfeld „op alle fronten" zal ontketenen Die tweeledige taak is inderdaad enorm. Tijdens de Olympische Spélen zal de bevolking van Rome tijdelijk met verscheidene tienduizenden toenemen: nl. meer dan 5000 atleten, om nog maar niet te spréken van het. aantal officials, begeleiders en familieledenbijna 2000 journalisten en naar men hoopt meer dan 100.000 toeristen. Speciale Olympische wijken zijn inge richt, zoals het Olympisch dorp, het perscentrum en de kampeerplaatsen rond Rome. In de stad zelf zal het aan tal toeristen groter zijn dan ooit. Ongetwijfeld zal het boevenpak be langstelling hebben voor de talrijke offi ciële persoonlijkheden, die naar Rome zullen komen, zoals de leden van diverse Koninklijke families, de ministers en de staatshoofden. In de nieuwe woonoorden zijn daarom speciale politieposten geïnstalleerd, die niet alleen ten doel hebben obscure per sonen af te schrikken, maar ook ten dienste zullen staan van iedereen die hulp nodig heeft. In de stad zelf is de sterkte van de politiemacht opgevoerd en op verschil lende plaatsen zullen agenten surveille ren om te verhinderen dat de toeristen worden lastig gevallen, maar tevens om hun inlichtingen te verstrekken en de weg te wijzen. Deze taak rust niet in zijn geheel op de schouders van de Romeinse politie, het grootste deel van deze ser vice komt voor rekening van de talrijke „hostesses". Ook de andere openbare diensten van Rome zijn ingeschakeld. Zo is de brand weer tijdens de duur van de Spelen ver sterkt en heeft het Rode Kruis verschil lende hulpposten ingericht bij de grote Invalswegen. Zodra de Spelen een aanvang nemen, zullen volgens plan alle sportieve mani festaties, vergezeld gaan van een reeks politiemaatregelen. Hierbij is voorzien in alle denkbare eventualiteiten, zelfs in incidenten, die voor de te nerveuze toe schouwers, hier „tifosi" genoemd, zou den worden veroorzaakt. In een minimum van tijd zal het spe ciale reserve-korps van de politie kun nen ingrjjpen om de orde te herstellen. Het ligt voor de hand dat misdadigers van allerlei slag, ladenlichters, zakken rollers, raudeurs en aanranders zullen proberen hun slag te slaan tijdens de Spelen. Maar op het moment, dat in het stadion de spanning tot het uiterste is gestegen, zal niet alleen het boevenpak Advertentie OPGELET Voor uw voetbal-, hockey-, korfbal- en balletschoenen, shirts, broekjes, kousen, enz., naar SPORT- EN KAMPEERPARADIJS VAN DELFT STEENSTRAAT 45 (naast UdO) TELEFOON 22479 Olympische vlam in Italië Een juichkreet steeg op uit 35.000 kelen, toen de Amerigo Verpucci" gis teravond, met aan boord de Olympische vlam, komende vanuit Griekenland, de haven van Syracuse binnenvoer. De menigte kwam tot groot enthousiasme, toen de fakkel aan de eerste estafette- loper werd overgedragen. Het Olympi sche vuur is op Italiaanse bodem om in een estafette over een afstand van 1532.8 km van Syracuse naar Rome te worden gedragen. Vijftien honderd lopers, meest studenten, zullen aan de „expeditie" medewerken. CRICKET Engeland-Zuid-Afrika Engeland, dat voor de tiende achter eenvolgende keer de toss won de langste reeks, sinds in 1877 met test cricket werd begonnen streed op de eerste dag van de vijfde testmatch tegen Zuid-Afrika op een door de regen effectvolle pitch voor runs. Engeland, dat de eerste drie testmatches won en in de vierde een draw bereikte, had een score van 131 voor acht, toen tien minu ten voor het sluiten wegens de invallen de duisternis de strijd moest worden gestaakt. Door de regen moest de wed strijd verscheidene keren worden onder broken. Geoff Pullar (Lancashire) was de enige batsman, die de overhand wist te verkrijgen over de accurate Zuid- Afrikaanse bowlers. Hij scoorde 59 runs, alvorens hij werd gebowld door Neil Adcock. Bij het sluiten had Adcock een score van 5 voor 60. SPORTSPLINTERS De oud-international Jan Odenthal, die het vorige seizoen voor de eredivisie voetbalclub .Sportclub Enschede" is uit gekomen, zal waarschijnlijk door de tweede divisieclub „Tubantia" te Henge lo worden gecontracteerd. Real Madrid, de Spaanse topploeg en houder van de Europa Cup, heeft te Kopenhagen een 43 overwinning be haald op een Deense selectieploeg. Di Stefano scoorde drie doelpunten en Pus kas schreef het vierde Madrileense doel punt op zijn naam. Steffan Hasselberg, een 29-Jarige Zweedse zwemmer, is er gisteren in ge slaagd het Kanaal over te zwemmen. 14 uur en 30 minuten nadat hij bij Kaap Gris Nez in zee was gegaan, stapte hij tussen Dover en Folkestone aan land. meer aandacht hebben voor zijn buur man, dan voor het sportieve gebeuren. Talrijke inspecteurs van politie zullen op de tribunes van de stadions en van de zwembaden Juist op dat moment hun volledige aandacht concentreren op „hun cliënten". ..Specialisten" MARY KOK De 20-jarige Hilversumse zweir/Ster Mary Kok is er gisteren in geslaagd. 'Het Kanaal over te zwemmen van Cap »Griz Nez (Frankrijk) naar Engeland Lti de snelle tijd van 12 uur 25 minuten. An de vroege ochtend van donderdag om. ?kwart voor vijf ging zü te water. DadeJjjk na haar aankomst in Engeland ke»»; de zij terug naar Calais. Mary Kok is nu de eerste Ner'ie rlandse vrouw die het Kanaal heeft br/dwongen. Zij zwem de afstand van 35 's;n, in de magnifieke tijd van 12 uur en '25 minu ten. De snelste tijd die ooit, door een vrouw werd gemaakt staat or/, naam van de Deense Greta Anderson rnet 11 uur en 2 min., in 1958 en bij dj: heren op naam van de Egyptenaar Hassan Abdel Rahim, die in 1950 tot 10 unr 52 minu ten kwam. Om kwart voor vijf dor jrdaginorgen vertrok Mary Kok van Cr/p Gris Nez en Onder dezen bevinden zich de beken den van de Romeinse politie, maar ook de „specialisten" die uit geheel Italië zullen samenstromen om de evenemen ten door hun aanwezigheid .Juister" bij te zetten. Maar ook zij zullen niet ongestoord kunnen werken. Want op het moment dat zo'n notoire boef zijn operatieterrein verlegt naar Rome, wordt hij gescha duwd en gaat een plaatselijke politie man eveneens „op reis". Ook de Inter nationale onderwereld zal weinig kans krijgen, althans de meer bekende leden daarvan. De meest beruchte misdadigers zullen de grens niet mogen passeren en de „twijfelgevallen" zullen een voorwerp van voortdurende zorg vim de Romeinse politie zijn. Door de bemiddeling van Interpol heeft de Italiaanse politie een speciale lijst kunnen aanleggen met de meest uitgebreide gegevens over de han del en wandel van de internationale on derwereld. De meeste zorg baart de politie het optreden van de betrekkelijke nieuwe lingen op het pad der misdaad. Men verwacht dan ook, dat zij de enigen zul len zijn, die een kans zullen krijgen, maar ook voor hen is de politiemacht op haar hoede. ALGEMEEN ONTSLAGRECFfT IN NED. NIEUW-GUINEA Thans in voorbereiding In een gesprek van de Nieuw-fjfulnea Koerier met mr. P. E. Stolp, hoofd van de afdeling arbeidszaken van de dienst van Sociale Zaken en Justitie, '»ver de arbeidsverhoudingen in Ned. Nie-tw-Gui- nea. heeft mr. Stolp oa meegex'/eeld dat gestreefd wordt naar een nie'/rw alge meen ontslagrecht. In de prak'£jk is wel duidelijk geworden, dat daara an bij alle bevolkingsgroepen behoefte bestaat. Hij zei, dat het de bedoeling is cm het hui dige voor Europeanen geldende ontslag recht uit het Burgerlijk Wetboek te lich ten, de inhoud aan de omstandigheden aan te passen en de nieuwe» tekst voor zover mogelijk van toepassing te verkla ren op alle bevolkingsgroepen. Op de vraag wanneer di l plan en an dere plannen zouden kunnen zijn uitge voerd, antwoordde mr. SAolp, dat nie mand In staat zou zijn /Jaarop een be vredigend antwoord te ge ren, omdat der gelijke Ingrijpende wijzingen in de wet geving nog steeds med/e in Nederland plegen te worden beoordeeld. In dit ge val werd niet het minis'cejrle van Binnen landse Zaken bedoeld doch de Raad van State, waarbij de gouverneur „voorlich ting" dient in te winr/en volgens art. 126 van de bewindsregell:ag. Met f. 11.000 ervan door? (Speciale berichtgeving) De Bredase rechf rche zoekt naar een 18-Jarige Bredanaar, die met f. 11.000 van zijn werkgever verdwenen is. De jongeman had g' Etermorgen opdracht gekregen om voo r zijn werkgever de olie- en benzineh andel Smite van Tette rode, in de Spoor straat te Breda f. 11.000 te storten op h et stationspostkantoor. Toen hij om elf uur nog niet terug was, informeer» Je men op het postkan toor of het gel A was gedeponeerd. Dat bleek niet het geval te zijn. De politie heeft onmiddr ilijk alle zuidelijke grens posten gewaarschuwd, omdat het niet denkbeeldig ras dat de jongeman naar België zou "'duchten. Gisteravond laat ontdekte im ga echter zijn fiets ln de sta tionary wlels falling. Verder spoor ont breekt van hem. De Jongen ia nog niet eerder in e cvnraking geweest met de po litie. De f/ederlandse wielrenner Piet van Est is als tweede geëindigd in een weg- wedstrij d over 175 km. te Lessen (Bel gië) m<*t een achterstand van twee lengten, op de winnaar, de Belg Roger Baens. die een tijd van 4 uur 22 min. voor ich liet afdrukken. De wereldkampioen op de 440 yards hord en, de Zuidafrikaan Potgieter, die door ,een ernstig ongeluk in Duitsland voor deelneming aan de Olympische Spe'jen werd uitgeschakeld, zal als toe- sch Miwer de Spelen bijwonen, indien de art Ben, die hem in het ziekenhuis te Hei de fc>erg behandelen, daarmee akkoord gf/an. tij zette om precies tien minuten over vijf in de middag voet op Engelse bo dem, een prachtige prestatie waarmede het Hilversumse meisje, dat na haar verrichtingen als wedstrijdzwemster en haar eclatante succes tijdens de zgn. wereldkampioenschappen in de Ameri kaanse stad Atlantic City, waar zij even als haar landgenoot, de Utrechtse onder wijzer Herman Willemse, een zege boek te, nu haar grootste wens in vervulling zag gaan om als eerste Nederlandse vrouw over het Kanaal te zwemmen. Was het bij de start slecht weer - de re gen viel bij stromen uit de bewolkte he mel - na tien uur ln de ochtend scheen de zon en het water was rustig. In een gestadig tempo vorderde Mary Kok op haar tocht tegen de afstand, de ver moeidheid en de eenzaamheid, terwijl zy zich voedde met gecondenseerde melk met suiker en koude thee, die haar door behulpzame handen uit de volgboot „Ro- lande Sonla" werd aangereikt. Zonder enige inzinking te hebben ondervonden bereikte Mary Kok de Engelse krijtrot sen en het is voor haar ongetwyfeld de bekroning geweest van een zwemcarrière die vele ups en downs heeft gekend. Als eerste Nederlandse vrouw over het Ka naal in een tyd die sneller was dan die van onze landgenoten Jan van Hems- bergen in 1951 (14 uur 30 min.) en van Herman Willemse in 1959 (12 uur en 50 minuten)

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9