Laatste nieuws ZWEMFEEST IN LEIDERDORP MAANDAG 15 AUGUSTUS 1960 Zaterdagmiddag hield „De Does" een zwemfeest voor de leden in het zwembad aan de Ericalaan. In zijn openingswoord zei de heer v. d. Horst, voorzitter van de zwemvereniging, dat hij hoopte, dat de weergoden deze middag gunstig ge stemd zouden blyven. Deze wens is ver vuld, maar het was wel erg koud. Alle hulde voor de zwemmers(sters) die on danks de lage temperatuur (17°) van het water, mee hebben gedaan aan dit zwemfestijn. Verder zei de heer v. d. Horst, dat men dit bad eigenlijk niet „De Does" had moeten noemen, maar het Van Die- peningenbad, gezien de belangstelling van de burgemeester, die er ook nu weel was, en de uitstekende samenwerking met het gemeentebestuur. Er waren zeer veel aardige program mapunten. „De Dotjes" bijvoorbeeld wa ren erg leuk. De jury bestaande uit de dames Van Diepeningen, Bakema en De Graaf, hadden geen gemakkelijke taak bij de beoordeling van de gekostumeerde jeugd. Al met al kan men zeggen, dat dit zwemfeest, ondanks de koude, goed ge slaagd is, mede dank zij de leiding van de heren Van der Reyden en badmees ter Lans en het enthousiasme der deel nemers. Uitslagen Het toepasselijk slotwoord werd ge sproken door burgemeester Van Diepe ningen, die ook de prijzen uitreikte. Deze waren: 25 m. rugroeien, meisjes 8 t/m 12 jaar: 1. Inge Heijkoop, 2. Anneke Verweij, 3. Mariëtte de Graaf. 25 m. plankzwemmen jongens 8 t/m 12 jaar: 1. R. Heek, 2. Sjef Gardenier, 3. Johnny Verbeeken Jan v. d. Graaf. 25 m. schoolslag jongens 8 t/m 12 jaar: 1. R. Heek, 2. Kees v. d. Noort, 3. Sjef Gardenier. 25 m. rugslag dames 19 jaar en ouder: 1. mevr. Pasma, 2. mevr. Bave- laar, 3. mevr. Paes. 25 m. schoolslag meisjes 8 t/m 12 jaar: 1. Inge Heijkoop, 2. Marian Vermeulen, 3. J. Vollaart. Jongens en meisjes gekostumeerd 13 t/m 16 jaar: 1. miss Poes, Corne v. d. Horst, 2. miss Brill, Willy Wittebol; 3. negerin, Rita Kasteel. 25 m. reddend zwemmen meisjes 16 t/m 18 jaar: 1. Hilda Ouwerkerk, 2. Els Pains, 3. J. Rijlaarsdam. 25 m. borstcrawl jongens 13 t/m 16 jaar: 1. Dick v. Buuren, 2. Joop Aniba, 3. Fred Laman. 25 m. rug.slag meisjes 13 t/m 16 jaar: 1. Inge Heijkoop (buiten mededinging), 1. Lenie Rodenburg, 2. E. v. Gent, 3. Ja- nette Kanbier. Paalvechten jongens 13 t/m 16 jaar: 1. Huub v. d. Zwaan, 2. Jan de Koning. 25 m. schoolslag meisjes 13 t/m 16 jaar: 1. R. Kanbier, 2. C. v. d. Kroft, 3. Hunneke Overeinder. Idem onderling clubleden DKD (De Kleine Does): 1. Nel Mom, 2. Wilma v. d. Horst, 3. Sj. Sleeboom. 25 m. Reddend zwemmen dames 19 jaar en ouder: 1. mevr. Pasma, 2. mevr. v. Basten, 3. mevr. Bavelaar. 50 m. schoolslag meisjes 16 t/m 18 jaar: 1. Hilda Ouwerkerk, 2. Jeane Pre- nen, 3. Fientie Pasma. Familie-estafette: 1 fam. Diehl, 2. fam. Mom. 3. fam. -Heijkoop. Langzaamste ploegen: 1. fam. v. d. Horst, 2. fam. v. Buuren. 3. fam. Slee boom. Tot slog nog een waterpolo wedstrijd tussen DKD I en De Vest <uit Naarden), uitslag 04. Deze wedstrijd werd op overtuigende wijze door de gasten ge wonnen. Op de foto ziet men een aardig onderdeel van het feestprogramma (Foto LD/Holvast). Veelzeggende weigering De Sovjet-Unie heeft in een nota aan de Amerikaanse ambassade te Moskou laten weten, dat niemand toestemming krijgt om met Powers, de piloot van het Amerikaanse verkenningstoestel dat op 1 mei bij Swerdlofsk werd neergescho ten, in contact te treden, voordat hy wegens spionage terecht zal hebben ge staan. Inmiddels is de echtgenote van de piloot, mevr. Barbara Powers in Moskou aangekomen. Vincent Halliman, een Amerikaanse jurist die door de Sovjetrussische rege ring is uitgenodigd om als waarnemer het proces Powers bij te wonen, is zon dag uit San Francisco naar Moskou ver trokken. Hij zei te verwachten dat Po wers tot twee jaar gevangenisstraf zal worden veroordeeld. Zaterdag zei hy dat de piloot tot ten hoogste tien jaar zou worden veroordeeld en waarschijnlijk na vijf jaar reeds zou vrijkomen. De verdediging zal het moeilijk hebben, omdat de Amerikaanse regering heeft toegegeven dat Powers een spionage- opdracht uitvoerde, aldus Halliman die in Amerika bekend staat (m zyn linkse sympathieën. Hij heeft reeds eerder een bezoek aan de Sovjet-Unie gebracht op uitnodiging van de juridische sectie van de Organisatie van verenigingen voor vriendschap met verschillende landen. AMBTENAAR TE SOESTDIJK SPEELDE COMEDIE Hij verloor geen f. 3000 (Speciale berichtgeving) Het is gebleken, dat een technisch ambtenaar der gemeente werken in Soest toen hy zes weken geleden de politie mededeelde, dat hij f. 3.000 had verlo ren, een komedie heeft opgevoerd. Hij zou dit geld 's morgens van zyn spaar bankboekje hebben gehaald en daarna (terwijl hij opmetingen verrichtte op een opslagterrein van bouwmaterialen) ver loren hebben. Een ploeg arbeiders van gemeente werken heeft vruchteloos uren lang naar het geld gezocht. Een speur hond had evenmin succes. De f. 3.000 werden echter nimmer verloren. De ambtenaar had het geld zelfs nooit in zyn bezit gehad. Evenmin heeft hy een spaarbankboekje kunnen tonen, waarop de boeking van dit geld terug te vinden zou zyn. Hij voerde een indrukwekkende come- die op. Zijn collega's wilden terstond helpen evenals de ambtenaren van het gemeentehuis en van de politie. Een bliksemactie onder hen leverde f. 2.000 op. De benadeelde echter weigerde dat was al opmerkelyk toen elke hulp. Na diverse verhoren door de politie en na een gesprek met de burgemeester, be kende de ambtenaar, dat hy nimmer f. 3.000 had verloren. Waarom hy deze comedie op touw heeft gezet, is nog steeds niet bekend. Nadien heeft de man ontslag uit ge meente dienst genomen. Hy is in dienst getreden by zijn vader, die een aanne mersbedrijf heeft. In ambtenaar-kringen doet men er het liefst nu het zwygen toe over deze affaire. Men kende hem daar als kundig employé, die zijn werk nauwgezet had gedaan. Het ontslag werd hem overigens eervol verleend. Treffend is ook nog, dat hy, temidden van de spanningen toen men op zoek was naar zijn verloren gemelde geld, in staat bleek te zyn een vakexamen te doen, waarvoor hy overigens nog slaag de ook! Prijs van f 35.000 In de 548e Staatslotery, derdeklasse, is een prys van f. 35.000 gevallen op no. 8219. België wil militaire uitgaven verlagen De voorzitter van de Belgische Senaat, Paul Struye, heeft vandaag in het conservatief-katholieke blad „Libre Bel- gique", onder de kop „Het uur van de waarheid" geschreven, dat België uit de behandeling, die het by de stemming in de Veiligheidsraad over de kwestie- Kongo ten deel is gevallen, het recht kan ontlenen, zekere aspecten van zyn buitenlandse politiek te herzien. „Natuurlyk zal niemand zo ver gaan om te eisen, dat ons land uit de V.N. of uit de NAVO treedt. Maar België acht zich toch gerechtigd, zyn militaire uit gaven te verlagen". Volgens de Belgische Senaatsvoorzitter hebben de V.S. zich uitsluitend bekom merd om hun eigen belangen, blykens de houding van de V.S. in de Veilig heidsraad waarmee zij afbreuk hebben gedaan aan de Atlantische solidariteit. „De Verenigde Staten zullen er derhalve niets kwaads in kunnen zien als België zich van zyn kant voortaan door zyn nationale belangen laat leiden". „GRONINGS ONTZET" OP NED.-DUITSE TELEVISIE De viering van „Gronings Ontzet" in 1672, het traditionele 28 augustusfeest, dat dit jaar in verband met het feit, dat 28 augustus op zondag valt, op 27 augus tus gehouden zal worden, zal meebeleefd kunnen worden door hécl televisieky- kend Nederland en door de kykers in Noordwest-Duitsland. De NTS komt na- melijk met een reportagewagen en een ploeg van 25 mensen naar Groningen voor een directe uitzending dés middags van kwart voor drie tot rond vier uur. De Norddeutsche Rundfunk komt met een reportagewagen en een staf van 60 personen voor een uitzending over Gro ningen in het Nordschauprogramma van kwart over zes tot tien voor half acht in de rubriek „Schön ist es auch an- derswo". Wereldvrijgezellencongres te Grevenbicht Zaterdagavond heeft de heer Ger Greyn, stichter en organisator van het Wereldvrijgezellencongres en van het wereldcongres voor weduwen en weduw naars, in Grevenbicht het achtste we reldvrijgezellencongres geopend. De heer Greyn deed dit nadat hij, ter inleiding van het congres, in het gemeentehuis van Grevenbicht een expositie van on geveer 60 werken van leden van de schil derclub „Licht en kleur" uit Geleen had geopend. De congresfestiviteiten begonnen met het afschieten van 23 kanonschoten door de meer dan 400 jaar oude schuttery „Het heilige kruis". De deelnemende congressisten werden vervolgens in hotel „Neerlandia" ontvangen. De heer Greyn heeft by deze ontvangst vlaggen over handigd aan vertegenwoordigers der ver scheidene nationaliteiten. Door muziekverenigingen en schutte rijen begeleid hebben de ongeveer 800 deelnemers aan het congres vervolgens de intocht in Grevenbicht gemaakt. Bij het gemeentehuis is men begroet door het gemeentebestuur. In de congrestent is het gezelschap byeengekomen voor het bywonen van en deelnemen aan een soiree-dansante. In deze tent heeft de heer Ger Greijn hei congres officieel geopend. Hy deelde o.a. mede dat dit achtste congres zich in het byzonder zal bezig houden met het on derwerp: „De psychologie van het al leen-blijven" Een speciaal woord van welkom richtte hy tot de heer Richard B. Kay uit Cle veland (Ohio), algemeen voorzitter van de Vereniging van Vrijgezellen in de VB. De heer Kay toonde zich verrast door de organisatie van het congres en nodigde de heer Greyn uit het volgend jaar in Washington een dergelyk congres te helpen organiseren. De congressisten kozen tot vrygezel- lenkoningin 1960 mej. Essenmaeker uit Halle (België). VERKEERSBRIGADE VAN VOLWASSENEN IN DEN HAAG Naar Amerikaans voorbeeld is men vanmorgen in Den Haag begonnen om volwassenen op gevaarlijke punten de taak over te laten nemen van de jeugd- verkeersbrigadiertjes. In de stromende regen stond vanmorgen de 37-jarige me vrouw A. Sevensma uit Den Haag, moe der van twee schoolgaande kinderen, on der wakend oog van de politie in prak- tyk te brengen, wat haar door de ver keerspolitie geïnstrueerd was. De verkeerspolitie in Den Haag heeft in samenwerking met de Ned. Ver. Be scherming van Voetgangers op een aan tal scholen circulaires verspreid, waarin moeders gevraagd werd zich op te geven om viermaal per dag schoolgaande kin deren te helpen veilig de drukke ver keerswegen over te steken. Voorlopig is men met zes personen gestart, daarvan zyn er drie huismoeders en drie gepen sioneerden, waarvan er twee vroeger by de politie werkzaam waren. Vandaag is men op twee punten in Den Haag be gonnen, namelijk op het Paul Kruger- plein en de Troelstrakade. Morgen zal ook het punt Javastraat hoek Suriname- straat bij de proefneming betrokken worden. De proef duurt tot aan de kerstvakan tie. Daarna zal bepaald worden of ze geslaagd is. Als het resultaat gunstig is, ligt het in de bedoeling oök in de ove rige stadswyken van Den Haag en even tueel in andere plaatsen, die hiervoor belangstelling hebben, volwassen ver- keersbrigadiers in te zetten. Tsjombe over Kongo als federatie Moise Tsjombe, premier van Katanga, heeft in een vraaggesprek met de „Daily Mirror" gezegd, dat Katanga bereid is deel uit te maken van een Kongolese fe deratie waarin de defensie, de buiten landse politiek, de buitenlandse verte genwoordiging, de Justitie en het bank wezen gemeenschappelyk geleid worden „Ik heb myn mensen in heel Kongo en ik weet, dat het Kongolese leger niet meer bestaat." Tsjombe sluit echter een militaire interventie in Katanga van Loemoemba's aanhangers niet uit. Maar Katanga heeft voldoende solda ten om elke „agressie" te weerstaan. „Vrywilligers" uit België of enig ander land zouden evenwel welkom zijn. „Wy zullen ons onbuigzaam tonen en met de uiterste strengheid de aanstich ters tot de ongeregeldheden straffen," zo heeft de Katangese regering vandaag verklaard in een communiqué over de relletjes, die gisteren in Jadotstad aan drie mensen het leven kostten. Zeven mensen liepen verwondingen op. Volgens de verklaring hadden betaal de handlangers van Loemoemba, de pre mier van de centrale Kongolese regering, gebruik gemaakt van de aankomst van V.N.-troepen om incidenten uit te lok ken. Zy hadden vijandige leuzen aan het adres van secretaris-generaal Hammar- skjöld geroepen. Strandzesdaagse. Negen van de honderdzeven deelnemers aan de strandzesdaagse van Den Helder naar Hoek van Holland hebben de strijd tegen de blaren en vermoeid heid moeten opgeven. De overige 98 werd zaterdag door een grote mensenmenigte op de noorderpier in Hoek van Holland een groots welkom bereid. CENTRAAL COMITÉ „NATIONAAL FRONT" President Soekarno heeft vandaag een centraal comité van 61 leden be noemd, dat leiding zal moeten geven aan het .nationale front", dat de natio nale Indonesische revolutie zal moeten voltooien. Soekarno zelf ls de voorzit ter van dit comité. Het is samengesteld uit leden, die ,,zyn doordrongen van de geest der worsteling voor de onafhankeiykheid" en ervoor zal moeten zorgen, dat de politieke en burgerlyke organisaties zul len handelen volgens de richtiynen van de „geleide democratie" en van het Indonesische socialisme. Er hebben ministers, kerkelyke leiders, militairen en de voornaamste leiders der politieke partyen in zitting, alsmede vertegen woordigers van de vakverenigingen, de wetenschap, de pers, jeugd- en vrou wenbewegingen. De communistische party is vertegenwoordigd door 4 leden, de overige politieke partyen door 12 leden. Zwitserland remt vloed van buitenlands geld af Tussen de directie van de Zwitserse Nationale Bank en die van de toonaan gevende Zwitserse banken en bankver- enigingen hebben dezer dagen bespre kingen plaatsgevonden over de ontwik keling op de Zwiterse geld- en kapittaal- markt in verband met de grote toevloed van geld uit het buitenland, die in de af gelopen weken een hoogte van bijna 1 miljard Zwitserse franken heeft bereikt. In een communiqué, dat na de bespre kingen door de Zwitserse Nationale Bank werd verstrekt, wordt medegedeeld, dat de bank met het oog op de gevaren, die de verdere conjunctuurontwikkeling van Zwitserland tengevolge van de in tensivering van de monetaire stygings- impulsen bedreigen, aan de banken en bankinstituten heeft voorgesteld onmid- dellyk een overeenkomst te sluiten in zake het tegengaan en verminderen van de toevloeiing van buitenlands geld. De banken hebben zich tot een dergeiyke overeenkomst bereid verklaard, die zal worden beëindigd, zodra de omstandig heden het toelaten. Naar in Bazel verluidt, betreft de over eenkomst de opheffing van rentebetaling op zichtdeposito's en bepalingen over opzegtermynen. By vroegere overeen komsten, die als voorbeeld zyn genomen voor de huidige overeenkomst, werden de zichtdeposito's omgezet in drie maands deposito's. NASOETION EN SOEBANDRIO OVER NED. NIEUW-GUINEA De Indonesische minister van Defen sie, generaal Nasoetion, heeft in een toespraak op een openbare byeenkomst dit weekeinde verklaard, dat naar zyn mening de Indonesische stryd om Nieuw-Guinea zal worden beslist In Nieuw-Guinea zelf, en niet in de V.N., Rusland, V.S. of in Indonesië. „Vertogen van Indonesië in het ver leden en massa-byeenkomsten hebben in deze stryd geen enkel resultaat op geleverd, Indonesië moet daarvan af stappen en zyn aandacht concentreren op de economie en de beveiliging van het land", aldus Nasoetion. Minister Soebandrio, die op deze byeenkomst eveneens het woord voer de, zeide, dat Nederlandse kracht moet worden tegemoet getreden met Indone sische kracht, ook op economisch ge bied. Japan herdenkt capitulatie In Tokio en andere Japanse steden zyn vandaag herdenkingsdiensten ge houden ter gelegenheid van het feit, dat Japan vyftien jaar geleden capituleerde. Een plechtigheid by het graf van de onbekende soldaat werd by gewoond door wenende weduwen, onder wie mevrouw Tomojoeki Jamasjita, wier echtgenoot opperbevelhebber van de zuidelyke Japanse expeditionaire strydmacht was. Volgens schattingen worden nog 26.000 Japanse militairen vermist. Men neemt aan, dat 7.000 van hen zich in de Sovjet- Unie, China of Noord-Korea bevinden. Het aantal Japanners, dat sinds 1945 uit de voormalige bezette gebieden is terug gekeerd, wordt geraamd op 6.288.000. Pr» „Muzikale" duiven Hoog boven Zierikzee, op de grootste klok van het carillon ln de stadhuistoren heeft een koppel houtduiven een nest gebouwd. Ze zitten er hoog en droog, maar allerminst rustigDe 29 klokken van het carillon komen namelyk elk vol uur haar stem laat horen. Ondanks alle lawaai, heeft het duiven- paar twee eieren in het nest gedepo neerd. Deze eieren worden voortdurend bebroed, met uitzondering van twee klei ne pauzes om 12 en 24 uur. Op die tyden wordt het lawaai de beesten kenneiyk te bar. Rustig rond de toren vliegend, wachten ze tot het laatste gelul verklon ken is Dit is mr. H. van Manen te Wasse naar, die zoals men elders kan lezen bij Koninklijk Besluit is be noemd tot curator van de Leidse Uni versiteit, in welke functie hij dr. F. Kleyn opvolgt. ALPHEN AAN DEN R1]N Jac. Boot begraven Zaterdagmiddag is onder grote be langstelling op de Oosterbegraafplaats het stoffelijk overschot van wylen de heer Jac. Boot ter aarde besteld. Namens de commissarissen en direc tie sprak de heer L. Sprey. Deze wees op de grote verdiensten van de over ledene voor het bedryf. De heer Boot leefde met zyn tyd mee en hy had een open oog voor de veranderingen, die aangebracht moesten worden. Namens het personeel voerde de heer W. Dirkzwager het woord. Hy noemde de overledene een hard man voor zich zelf, maar ook voor het personeel. In velerlei opzicht was hy een groot man, die daadwerkeiyk meeleefde met de noden en zorgen van dc personeels leden. Ds. J. H. Bogers leidde de korte rouwdienst. De predikant wees er op, dat het niet belangrUk is wat van de mens gezegd kan worden, maar hoe diens geloof geweest is, dat immers is beslissend voor de toekomst. Hierna werd het stoffelyk overschot in he tfamiliegraf bygezet, waar een der familieleden dank zegde voor de grot ebelangstelling. Jongen onder auto Zaterdagmiddag omstreeks half vyf was een 8-jarig jongetje aan de Steek- terweg, naast de rybaan van deze weg, met enkele vriendjes aan het spelen. Toen uit de richting Leiden een file auto's naderde, stak hy plotseling en zonder op het verkeer te létten, de ry baan over met het gevolg, dat hy werd gegrepen door een van de auto's. Het ventje rolde onder de auto door en bleef er achter op de weg liggen. Het ongeval bleek nog goed te zyn afge lopen, want dokter K. Gill, die eerste hulp verleende, constatterde slechts een aantal schaafwonden alsmede en kele wondjes aan het hoofd van de jongen. Deze is per auto naar zyn wo ning vervoerd. BEURSOVERZICHT INTERNATIONALS VAST; KON. OLIE LAGER Amsterdam, 15 augustus By een tamelyk levendige affaire zette het Damrak vandaag de nieuwe beurs- week in met een vaste stemming voor de internationale waarden met uitzondering van aandelen Kon. Olie, die zwak in de markt lagen. Wall Street sloot vrydag jl. vast, ook voor de meeste Nederlandse hoofdfondsen. Dit was voor Amsterdam een goede stimulans om de vaste stem ming van vrydag jl. vandaag verder voort te zetten. Philips breekt het ene hoogterecord na het andere en ook van daag bereikte de koers van de aandelen van dit concern een nieuw hoogterecord aller tyden by een koers van 1312%, te gen vorige slotkoers van 1298%. Zwitser land blijft voor rekening van Amerika de stukken op het Damrak uit de markt nemen, aldus de beurs en daarnaast ko men er ook directe kooporders uit New York. Aan winstnemingen wordt nog niet gedacht, dit in verband met de bin nenkort te verwachten eerste halfjaar- cyfers van het concern. Hierdoor heeft de vraag nog steeds de overhand met als gevolg steeds oplopende pryzen. Direct na Philips moet de vaste stemming van Hoogovens worden genoemd. Na de stille voorgaande weken ontwikkelde deze hoek vanmiddag een grote activiteit. De lo kale speculatie liet zich geducht gelden door de stukken uit de markt te nemen, terwyl ook New York met kooporders aanwezig was. Ook van dit concern wor den binnenkort de eerste halfjaarcyfers verwacht en deze zullen, aldus de beurs, zeker gunstig uitvallen. Verder werkt de goede gang van zaken by Dortmund- Hörder, in welke maatschappy Hoog ovens een groot belang heeft, de vaste stemming voor de Hoogoven waar den in Amsterdam in de hand. De certificaten liepen op van 798 tot 812, tegen een vo rige slotkoers van 790. Unilevers gaven een scherp koersavance te zien by een prys oplopend van 922 tot 927. De vorige slotkoers was 913. Ook voor Unilevers bestond belangstelling van Amerikaanse zyde. Aku's waren op 539 circa 5 punten hoger. Kon. Olies lagen tegen de draad in zwak en moesten op f. 138.70 met een rijksdaalder verlies genoegen nemen. Dit fonds sloot vrydag in New York een wei nig lager. De omzetten in Kon. Olie wa ren gering en gingen gepaard met lokale winstnemingen. De Internationale waar den sloten op vrywel het hoogste punt van de dag. Voor de Scheepvaarten waren er me rendeels verbeteringen te zien vergele ken by die van het vorige slot. Van de leidende cultures werden certificaten Deli aangeboden en in zeer stille markt bedroeg het verlies op f186,50 ruim f3 Staatsfondsen kalm. WISSELKOERSEN Amsterdam, IS augustus. Londen 10.60%—10.60%, New York 3.77—3.7714, Montreal 3.89f|—390A. Parijs 76.94%—76.99%. Brussel 7.53%— 7.53%, Frankfort 90.41%—90.46%. Stock holm 73.11%—73.16%. Zürich 87.31%— 87.36%, Milaan 60.75%—60.80%, Kopen hagen 54.73—54.78, Oslo 52.90%—52.95% Wenen 14.61—14.62, Lissabon 13.21— 13.22%. BEURS VAN AMSTERDAM Inbraak in Nederlands Openluchtmuseum Zaterdagnacht hebben ongewenste gasten een bezoek gebracht aan het Ne derlands Openluchtmuseum te Arnhem. Uit een der paviljoens en uit de pronk kamer uit Hindelopen worden naast een Friese stoeltjesklok, enige tinnen borden een lepelrek met tinnen lepels en een koperen poffertjespan vermist. De da ders hebben zich toegang verschaft door het verbreken van ruiten. Een onderzoek is gaande. Ballonsatelliet zichtbaar De door de Amerikanen gelanceerde ballonsatelliet bereikt maximaal de 47ste breedtegraad, op een hoogte van onge veer 1620 km. Hy zal dus in het algemeen slechts in het zuiden te zien zyn, ver moedelijk als een zwakke ster. In de eerstkomende dagen zal hy te zien zyn gaande van west naar oost hoog in het zuiden op een grootste hoogte van onge veer 60 graden. Vannacht zal hy te zien zyn om ongeveer drieëntwintig uur 12 minuten, aldus een mededeling van de Sterrewacht te Utrecht. Maandag 15 augustus ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100% 101GL Ned. '59 4% 100fè 100% Ned. '60-1 4% 100H 100% Ned. '60-II 4% 100H 100% Ned. '59 4% 100 98*i Ned. '53 3% 98% 95A Ned. Grtbk obl. 3% 9577% Ned. '47 3%-3 93% 93% Ned. '51 3% 93H 96% Ned. '53 3% 94V8GB 94% Ned. '56 3% 94A 93%GB Ned. '48 3% 93A 89 Ned. bel. cert. 3% 89 Ned. *50 3% 88A «Mr Ned. '54 3% 88% 89%GB Ned. '55-1 3% 89A 89 A Ned. '55-11 3% 89% 91%GB Ned. '37 3 91%GB 90% Ned. doll. ln. 47 3 90% 92 Ned. Inv. cert. 3 92AGB 98 GB Ned. '62-'64 3 97% 99 Indië '37 3 98 Indië '37-A 3 94% 94% Ned. grtbk. '46 3 94% Ned. won.b.l. '57 6 110% 109 Ned. won.b.l. '58 4% 99% 99% ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank34% 34% Nat. Handelsbank 179 182 Ned Handelmll300 305GL Amst. RubbCT 110% 111% H.VA 154% 154 Senembah 540 540 A.K.U 527 540% Berkel's Patent (v.) 534%GL 345GL Calvé Delft cert ..885 891% Dell My.en (Ver.) 189.50 186.25 Kon. Pap. v Gelder 314GB 315GB Hoogovens cert789 810% Mtiller en Co. NH 431 432 Ned Kabelfabr 599GB 600GB Philips 1298 1309% Philips pref 327% 329% Unilever 912% 928% Wilton Feyenoord 205 203% Billton 2de r455% 449 Dordtse Olie gew. 678% 660% Kon OUe (f 20.—142.50 139.90 Idem (60 A f 20.141GB 138.60 Holl Amer UJn 137% 138 Java China Paket 138% 137% KLJd 104 104 Kon Ned Stmv My 182B 183% Kon Paket My 135% 135 Stoomvaart My Ned 167 166% Nlevelt Goudr cert 141% 140% v Ommeren cert 270 268% Kon Rott Lloyd 142 144 Ned Scheepv Utile 145% 145% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Pro».- en Gem leningen Adam 47 (3%) i 94 94% idem 48 (3%) 94 R dam '52-1 <4%> 98% 97% id Id "37 I-D (3%) 94% 95 Z.-Holland *56 (4%) 99 Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. *68 (5%) 104% 104% id. N.WB. '52 (4%) 97A Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 95 95% Premieleningen A'dam "53 3 102 80% A'dam '51 12% 85% 99 A'dam '66 I 2%.... 79% 85% A'dam "56 n 2% 88 79% A'dam '56 m 2% 93% 88 Eindhoven *54 2% 80% 79% Enschede'54 2% 79% 79 Den Haag '52 I 2% 85 79% Idem D 2% 85% 86 R'dam *52 I 2% 88L Idem H 2% 89 88 Idem '57 2% 100% Utrecht '52 2% 90% Z.-Holl 1957 2% 95% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 240 242 Amst. Bank 388 390 HH.U. cert220 219% Rott. Bank 312% 312 Twentsche Bank 292 293 Industrie Ondernemingen Albert Heyn Borsumy K N Ed .met. A-AA Idem pref wd Electrolasmy Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing bur v Bouwnyv Internatlo Int Kunststof! Ind Leidse Wolsplnnery Rott Droogdok My Slkkens Groep Ver. Touwtabrleken Walvisvaart Wernlnk'e Betonm. Van wyk en Heringa Zaalberg Spoorwegen 463 67 96% 104% 356% 194 547 267 148% 67 530 633 885 350 113% 151 111 130% 470 B 68 96% 104% 365 194 555 146% 67% 540 642 915 352 113 153 112 130 L Dell Spoorweg My 5B Amerlk fondsen Canadian Pacific ft 24%exd. 24A 109 54% 52% 52% Bethlehem 8teel 44% 45% 44% 44% General Motor» 42 fi 43A Kennecott 83% 83% Republic Stee) 63% 62% 67 67% 26% 26% Un States Steel 82% 82%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9