Geen revanche voor Belgische ruiterploeg Roodenburg verloor van ONA: 4—2 „Noord-Zuid" in Nieuwkoop viert 25-jarig bestaan met zeilweek Drijfpartij in Sneekweek Olympische vlam is onderweg MAANDAG 15 AUGUSTUS 1960 Springconcours Nederland-België in Lisse Oefemcedstrijden in dit weekeinde (Van een onzer verslaggevers) De Belgische ruiterploeg is er niet in geslaagd revanche te nemen. Voor de vierde achtereenvolgende maal moesten onze zuiderburen in het Lisser sportpark in de Neder landse equipe, die ditmaal bestond uit mej. J. Th. M. van Loon, met Nakiri, mej. I. Jansen met Icare F II, mej. M. Koster met Axel en de heren L. C. M. Uytendaal met Soure Blue, ritmeester b.d. J. J. Gruppelaar met Incompris, J. van Tiel met Zola, hun meerdere erkennen. De uitslag bij de senio ren was: Nederland 12 strafpun- ten, België 24. De juniorenploeg van de Belgen deed het beter. Met 20 strafpunten tegen de Neder landse jeugd 24 trok zij aan het langste eind. Hoe vreemd het in deze natte zomer ook klinkt, deze landenontmoeting werd begunstigd door ideaal zomerweer. Des ondanks was de belangstelling voor dit hippische evenement teleurstellend. Jammer, want er viel van goede sport te genieten. Het hoogtepunt van deze interland- paardesportwedstrijd was de ontmoeting tussen de senior-ruiters. Er" werd gere den in twee manches. De beste vier prestaties in elke manch telden voor de einduitslag. Door foutloze parkoersen van Mady Koster, Irene Jansen, ritmeester Grup pelaar en Bertie Uytendaal in de eerste manche werd de basis gelegd voor de overwinning. Deze ruiters zyn toch wel van bijzonder goede klasse. Zij hadden het paard volkomen in de hand en hetgeen vooral in tegenstelling was tot de Belgen zij namen rustig de tijd om het parkoers af te leggen. By de Belgi sche combinaties ging alles veel onrus tiger en door de soms te hoge snelheid werden er nogal eens fouten gemaakt. Het parkoers was beslist niet te moei- ïyk. Het aantal hindernissen bedroeg dertien. De maximum hoogte 1.35 meter. Maar parkoersbouwer J. Ryken had al les geraffineerd in elkaar gezet en voor al een smal poortje en een op het oog ongevaarlijk uitziende sloot vormden ernstige obstakels voor de deelnemers en deelneemsters. Typisch genoeg leverde de veel lastiger driesprong en een steil hek over het algemeen minder moeilyk- heden op. In de tweede manche slaagden alleen mej. Irene Jansen en ritmeester Gruppelaar erin een foutloos parkoers af te leggen. Het totaal aantal straf punten van Nederland kwam daardoor op twaalf. By de Belgen maakten G. Hernalsteens met Eva Goras, en P. Ver- coutere met Bel Air (in de eerste man che) en mej. S. Thiry met Timbad en mej. N. Rasquine met Cambridge (in de tweede manche) geen fouten. Het totaal aantal strafpunten van België bedroeg vierentwintig. De jeugdwedstryd ging over veertien hindernissen met een maximumhoogte van 1.25 meter. De beste prestaties lever den hier mej. F. Thiry met Indicatrice (België) en San van Spaandonck met Prins Ajax (Nederland). Tussen de verschillende springcon coursen door gaven de ruiters van de landelijke ryvereniging „St.-Hubertus" demonstraties. Tevens werd een con cours d'elegance paard en auto gehou den. Hierby werden de auto's beoor deeld, daarna de paarden, gereden door amazones en tenslotte het fraaiste ge heel en het correct samengaan van de combinatie. De Belgische dames Thiry Flevo-race De deelnemers aan de Flevo-race, de driedaagse nationale lange afstandzeil- wedstryden op het IJsselmeer, hebben door de bank genomen mooi zeilweer gehad. Zaterdag, de tweede dag, werd te Enk huizen gestart bij windkracht 2 tot 3, die tegen vyf uur was gedaald tot 1 (byna geen wind). De zeilers kwamen met de wind achter in Hoorn bin nen, waar omstreeks half acht de laat ste boten afmeerden. De laatste dag van deze nationale zeilwedstry den voerde de deelnemers van Hoorn naar Pampus. De prijzen werden als volgt gewonnen: Flevo-beker, wisselprijs voor de kleinste RORC-klasse: Jupiter, strm. G. S. Kroes (Ned. Ver. van Kustzeilers) 110 punten, Maarten de Wit-beker, wisselprijs voor de middelste RORC-klasse: Pionier, strm. E. G. v. d. Stadt (KNZ en RV) 78 punten. Platbodemprys, wisselprys voor de kleine platbodem-klasse: Jan Klaas- sen, strm. H. Kuylman (KWV Loos- drecht) met 49 pnt. Drakenbeker plus Enkhuizerprys (voor de Drakenklasse voor de eerste dag van de race): Dirck Duyvel (strm. P. Poorter (Alkm. R. en ZV). De uitslagen van zaterdag waren: Ronde en platbodemjachten: klasse OA: 1. Onrust, stuurman Spits <KZV Oostergo)2. Brontoliet, Terwindt (Jachtclub Hedel). Klasse OA met streep eronder: 1. Hol- lantsch Leeuw, Beumer (KNZ en RV) 2. Vlieland, Schoen Pz. (KNZ en RV). Klasse OB: 1. Jan Klaassen, Kuylman (KWV Loosdrecht)2. Séhoun, Boonstra (Noord Ned. WB). Klasse OC: 1. Albatros, ir. Vreeden- burgh (KNZ en RV)2. De vrouw Lucia, mr. Di^dok van Heel (KNZ en RV). Klasse 4 van kruiser jachten: 1. Sven, Aarts (ZV Het IJ); 2. Pimpernel II) Bouhuys (ZV Het IJ). Klasse 3 van kruiser jachten: 1. Pio nier, v. d. Stadt (KNZ en RV)2. Tuil», De Wit (KNZ en RV). Klasse 2 van kruiser jachten: 1. Zwa luw, Sikkema (KNZ en RV); 2. Witte Raaf, ir. Tromp (KNZ en RV). Internationale drakenklasse: 1. Dirck Duyvel, Poorter (Alkm. R. en ZV)2. Vanguard, Warners (KNZ en RV). Uitslag van zondag: Ronde- en platbodemjachten klasse OA: 1. Onrust, Spits (KZV Oostergoo) 2. Brontoliet, Terwindt (Jachtclub Hedel). OA-streepklasse1. HoUantsche Leeuw, Beumer (KNZ en RV); 2. Vlieland, Schoen Pz. )KNZ en RV). Klasse OB: 1. Jan Klaassen, Kuylman (KWV Loosdrecht)2. Séhoun, Boonstra (Noord Ned. WB). Klasse OC: 1 Albatros, ir. Vree- denburgh (KNZ en RV)2. De Vrouw Lucia, mr. Dudok van Heel (KNZ en RV). Klasse 4 van kruiser jachten: 1. Ju piter, Kroes (Ned. Ver. van Kustzeilers) 2. Marina, dr. v. d. Waals (ZV Het IJ). waren de winnaressen van dit overigens minder geslaagde onderdeel van het pro gramma. De organisatie van deze landenont moeting was in handen van de hard draverijvereniging „Lisse en Omstre ken". De voorzitter van de organiseren de vereniging, dr. G. A. Schaiy, reikte de pryzen uit. Onder de aanwezigen wa ren ook de burgemeester van Lisse. mr. Th. M. J. de Graaf, met echtgenote en mevrouw De Graaf van Lynden, echtge note van de beschermheer van de Lisser harddravery vereniging. Belangrijke resultaten Resultaten: Jeugd: Nederland: Yvon ne Wellink met Köningswinter eerste manche 8 strafpunten, tweede manche 0; San van Spaandonck 0-0; Cees Schmal met Feldblume 8-8: Frans Brugmans met Swingley 20-8. Totalen van de beste drie eerste manche 16, tweede manche 8 strafpunten. België: Francoise Thiry met Indica trice eerste manche 0, tweede manche 0 strafpunten; Francoise Thiry met El Kantara 8-4; Eric Verbeeck met Lulu 4-8; Jean Pierre Musette met Sandy 4-8. Totalen van de beste drie: eerste man che 8, tweede manche 12 strafpunten. Individueel klassement: 1. Francoise Thiry (België) met Indicatrice en San van Spaendonck met Prins Ajax (Ne derland) beiden 0 strafp.; 3. Yvonne Wellink (Ned.) met Köningswinter. 8 strafpunten. Senior-ruiters: Nederland: Mej. Mady Koster met Axel in de eerste manche 0 en in de tweede manche 4 strafpunten; Bertie Uytendaal met Source Bleue 0-8; mej. Irene Jansen met Icare F-II 0-0; J. J. Gruppelaar met Incrompris 0-0; J. van Tiel met Zola 8-12; mej. J. van Loon met Nakiri 13 uitgebeld. Totalen van de beste vier: eerste manche 0, tweede 12 strafpunten. België: Mej. Sylvia Thiry met La Galene eerste manche 12, tweede Ritmeester'b.d. J. J. Gruppelaar met Incompris in actie tijdens het concours hippique te Lisse. manche 8 strafpunten; mej. Sylvia Thiry met Timbad 8-0; George Hernalsteens met Evagoras 0-8; mej. Brigitte Scho- kaert met Chaitane 4-12; Pierre Vercou- tere met Bel Air 0-16; mej. Nancy Ras- quinet met Cambridge 4-0. Totalen van de beste vier; eerste manche 8, tweede manche 16 strafpunten. De individuele uitslag van de senio renwedstrijd luidt: 1 en 2 ex aequo: Irene Jansen (Nederland) met Icare F n en ritm. b.d. J. J. Gruppelaar (Nederland) met Incompris beiden 0 strafpunten: 3. en 4. ex aequo Nancy Rasquinet (België) met Cambridge en Mady Koster (Neder land) met Axel beiden 4 strafpunten. Irene Jansen verwierf tevens de Coupe Carven, de beloning voor de beste ama zone van het concours. De Watersportvereniging „Noord-Zuid" uit Nieuwkoop viert haar zilveren jubi leum met een nationale zeilweek. Het feest werd zaterdagmiddag ingezet met een muzikale rondgang door het dorp van het Fanfarekorps „Eensgezind". Ondanks een nogal dreigende wolken massa's bleef het de gehele middag droog. De belangstelling richtte zich vooral op de prestaties van de plaatseiyke fa voriet Jo Bodegraven. Deze leverde in de 16 m2 klasse een uiterst spannend duel met Jan Blonk, dat uiteindeiyk op de finishiyn door laatstgenoemde in zyn voordeel werd beslist. In de Vrijheids- klasse wist J. H. Natte zyn „Hinde" als eerste over de eindstreep te sturen, ter- wyl bij de jeugd B. de Vries zegevierde. De tweede wedstrijddag kenmerkte zich door fraai zeilweer. In de Valken klasse won A. de Wit beide keren onbe dreigd. B. Kraan werd bij de Sharpies winnaar. De grote strijd werd ook nu weer in de 16 m2 klasse gestreden. W. Ooms zegevierde in de ochtendwedstryd, terwyi Jo Bodegraven als vierde finishte. In de middag deed de laatste het echter beter. Hy liet alle concurrenten ver ach- Klasse 3 van kruiser jachten: 1. Va riant IV, De Gier (Ned. Ver. van Kust zeilers)2. Pionier, v d. Stadt (KNZ en RV) Klasse 2 van kruiserjachten1. Zee zwaluw, Sikkema (KNZ en RV)2. Gooi- Hamming (KNZ en RV). Internationale drakenklasse: 1. Trin- tel, Van Roessel (WV Nieuwe Meer); 2. Joy II, mr. Nybakker (KNZ en RV). Een mooie start van de 16 M2 klasse tijdens de zeilwedstrijden op de Nieuwkoopse plassen. (Foto Leld8Ch Dagblad) ter zich. H. J. Natte won ook nu beide keren in de Vrijheidsklasse, terwyl dit in de 12 Voetsjollen het geval was met Huisingh. B. de Vries was in de jeugd- klasse weer tweemaal de sterkste. Mej. N. J. Schipper won beide malen in de Flying Juniorklasse. Nederlandse honkbalploeg Na overleg met de technische com missie heeft coach Ron Fraser in sa menwerking met assistent-coach Ch. Urbanus de Nederlandse honkbalploeg. die in september as. zal deelnemen aan de strijd te Barcelona om het Europese honkbalkampioenschap, als volgt samengesteld: Werpers: H. Beidschat (E.H.S.). R. zyistra (Sdhoten), J. Smidt (H.H.C.), R. Hoffmann (H.C_A.W.) en F. Ie Cuivre (O.V..V.O.). Vangers: J. Geurts (Schoten), C. Hiele (U.V.V.) en N. Tromp (E.H.S.). Binnenvelders: S Heem kerk (Scho ten). H Keulemans (Schoten). H Ur banus (O.VV.O Leyssner (U.V.V L Kops (E.H.S.) en P. de Nieuwe (E.D.O.) Buitenvelders: B. Tromp '^H.S.), A. Fabrie (Sparta). W. Vreenegoor (H.H.C.) en N. Houtkamp (EH.S.). (Van onze zeilmedewerker) Niet alleen de Kaag heeft een jubileum-week, ook Sneek blijft niet achter met zijn 25ste Sneek week. Zaterdag werd een begin gemaakt met het eerste gedeelte. Het is namelijk zo, dat de eerste drie dagen georganiseerd worden door de Sneker Zeilclub en de tweede drie door de Kon. Zeilver. Sneek. Zaterdag ging dus het eerste start schot en het belooft een zeer interes sante zeilweek te worden. In 25 klassen nemen meer dan 300 jachten deel. Het leek er zaterdag op, dat de wind In de loop van de dag zou gaan doorzetten, maar de zeilers die hierop rekenden, kwamen bedrogen uit. Het werd steeds stiller en de laatste uren was het een complete drijfparty. De banen waren zeer lang en werden niet afgekort, zodat diverse klassen ruim vier uur voeren. Zondag stond er een matige oostenwind, maar ook deze dag werd het steeds stil ler tot zelfs volledig windstil. Roerloos lagen de jachten op het rimpelloze wa ter van het Snekermeer, waar geen zuchtje wind meer overheen streek. Het wedstyrdcomité kortte deze races af, door de jachten met de politieboot tege moet te varen en te finishen in de volg orde waarop zy op dat moment lagen! Voor de 22 m2 zeiler A. Doedijns uit Voorschoten had de Sneekweek een allerminst prettig begin. Zijn schitterend jacht viel bij het uitladen uit de strop pen van de iakel en stortte terug in het ruim van het vrachtschip. De stroppen bleken namelijk in zeer slechte conditie te zyn. Een geluk dat de zeiler A. Ge- buis, die de zaak biykbaar niet ver trouwde, gezorgd had dat zich niemand in het niim bevond. Maar de 22-er was totaal vernield. Ook dit jaar vaart de Commissaris van de Koningin in de provincie Fries land mr. H. P. Linthorst Homan met zyn jacht Duco mee in de 22 m2 klasse der NNWB. In de Vryheidsklasse bewees C. de Haas dat hy nog altyd een van de top- Vryheidszeilers is. Zaterdag kwam hy, na de eerste rakken als tweede achter Hans Gaillard gelegen te hebben, on weerstaanbaar naar voren om met een voorsprong van ruim 15 minuten win nend door de finish te gaan voor G. Kraak. In de race van zondag startte De Haas in de kopgroep en na 2 rakken was hy weer ver weg van het veld. Ditmaal was Peter de Reuver degene die als tweede na De Haas binnenkwam. E. K. Hoekstra had zaterdag aanvan kelijk de leiding by de Regenbogen, maar C. J. de Jong uit Joure kwam in het kruisrak steeds meer by hem. By het bereiken van het indewindse merk teken was het zover, dat De Jong defi nitief de leiding en een enorme voor sprong verkreeg. Maar zondag was de dag voor Cor Kist, die als derde gestart was. Spoedig ging hij ir. G. A. Bakker voorbij en na vier rakken was hij al ver voor Hoekstra en A. Gebuis. En in deze volgorde kwam ook de finish. In de Flying Dutchmanklasse is Ulrik Jager ongenaakbaar. Beide dagen werd hy eerste voor H. Bellinga. Mr. R. Mulder (Valkenklasse) lag za terdag na het eerste korte rak van de starttoren naar de Gosse Palen al een behoorlijk eind voor zyn tegenstanders en daarna vergrootte hij ieder volgend rak zijn voorsprong. W. Nobbe werd tweede. Maar zondag was Ulbe de Vries goed in vorm en mr. Mulder moest dit keer met een tweede plaats genoegen nemen. Winst voor Lugdunum, Oranje Green verleer en ASC speelde gelijk (Van een onzer verslaggevers) Roodenburg opende het oefenprogram ma in Gouda tegen de eersteklasser ONA Beide elftallen telden 2 invallers, het geen niet wegnam, dat het talryke pu bliek een levendige wedstryd te zien kreeg, die eerst in de slotfase door de Gouwenaars werd gewonnen met 42. In hoog tempo gingen de ploegen van start met beide doelen beurtelings in ge vaar. Een byzonder actieve Choufour scoorde na een half uur spelen, doch dit feest ging wegens buitenspel niet door. Een minuut later was het toch Roodenburg, dat de score opende. Bart Ouwerkerk nam 01 voor zyn rekening. Midvoor Geers van ONA zorgde al spoe dig voor de gelijkmaker <11) en zyn collega by Roodenburg, Ouwerkerk, liet kort vóór de rust een fraaie kans onbe nut - hy schoot in de grond - om zyn ploeg weer de leiding te geven. Na de thee had Roodenburg zyn op stelling gewyzigd. Van Haek kwam weer in de aanval, I. v. Weerlee, die tot dat moment linksbuiten had gespeeld (en niet onverdienstelijk) verhuisde naar de hem bekende linkshalfplaats en junior Den Os werd linksbuiten. Met een ver schot van de voet van Hesse nam ONA een 21 voorsprong, doch na uitstekend werk van Choufour slaagde Ouwerkerk erin de Goudse doelman koppend te pas seren: 22. Door slecht schieten gingen aan beide kanten enkele kansen verlo ren. Een misverstand tussen Van Pola- nen en Keereweer - een minuut of tien voor het einde - legde de basis van de Goudse zege, want rechtsbuiten Keymel faalde niet: 32. Het tempo en het wed- strydpeil zakten daarna. Op de streep liep ONA door midvoor Geers (hands!) nog uit tot 4—2 en kreeg daarmee wèl iets teveel. LFC comb.Oranje Groen De ster ke combinatie van de geelzwarten boekte een royale 40 zege. Aanvankeiyk was de strijd geiykopgaand, doch allengs ver kreeg LFC een technisch overwicht. Dankzy doelpunten van Dick Slra en Francken kwam de rust met 2—0. Ook na de thee kwam een zwaar gehavend Oranje Groen niet aan doelpunten toe. Regelmatig liep LFC uit naar een 40 overwinning.- Wederom zorgden Fran cken en Slra voor de goals. LFC comb.—ASC Zaterdagmiddag speelde ASC met enkele experimenten Noordwijksche Golfclub De wedstryd om de Heinöken Tan- hard, 18 holes strokeplay ls op de Noordwijksche Golfclub gewonnen door de heer S. E. Freze. Wereldrecordhouder ook naar Rome.... De Amerikaan Bill Nieder, die zater dag het wereldrecord kogelstoten op 20.06 meter bracht, is toch nog in de Amerikaanse Olympische ploeg opge nomen. Dit besluit is zaterdag genomen I door de Amerikaanse Atletiekbond, die j daarmee voor de eerste maal een uit-1 zondering maakte, want in de afgelopen jaren is het altyd zo geweest, dat! degenen, die zich tydens de selectiewed- 1 strijden kwalificeerden ook werkelyk naar de Olympische Spelen werden af gevaardigd. Dave Davis, die niet in zyn beste vorm steekt, zal nu als reserve de reis naar Rome maken. Olympische ploeg in Rurhaus hijeen Het leek alsof de zon het wist. Juist toen de leden van de Nederlandse Olympische ploeg, zaterdagmiddag in het Scheveningse Kurhaus byeen, zich gereed maakten om voor de tientallen fotografen op het Kurhausterras te „poseren", brak de zon door het drei- gende wolkendek. Maar desondanks hebben de fotogra- fen en cameralieden het toch niet zo I heel erg gemakkeiyk gekregen, want j om de ruim honderd „Rome-reizigers" in een fototechniseh goede formatie te krygen, was meer nodig dan de uit roep van chef de mission Kees Kerdel: „Jongens, dit is de frontlijn Nadat die juiste formatie dan ein delijk was gevonden en nadat een bordje met een nogal storend op schrift was verwijderd, konden de foto- j grafen aan het werk gaan. Deze kennismaking van de Neder landse ploeg voor de Olympische Spe len met de vertegenwoordigers van pers en radio werd besloten met een „massa-interview" van de journalis ten, waarby de grootste belangstelling natuurlyk uitging naar de voornaamste kanshebbers. Vooral Ria van Velsen, j die verleden week door een niersteentje byna scheen te zyn uitgeschakeld voor de Spelen van Rome, stond fit en wel in het middelpunt van de be langstelling. Het opleidingsschip van de Italiaanse Marine „Amerigo Vespucci" is zaterdag avond uit Piraeus, de haven van Athene, naar Italië vertrokken met aan boord de Olympische vlam. Griekse atleten had den het vuur van Olympia naar Piraeus gebracht. De laatste van de lopers bereikte za terdagavond het Olympisch Stadion in Athene, waar 40.000 bezoekers aanwezig waren. In dit stadion werden in 1896 de eerste moderne Olympische Spelen ge houden. Kroonprins Constantyn, de 20 jaar oude voorzitter van het Griekse Olym pische Comité, leider van de Griekse af vaardiging naar de Spelen en actief deelnemer als drakenzeiler in Napels, nam de toorts in ontvangst en stak een „Olympisch altaar" aan, dat in het ste- on was aangebracht. Daarna werd de fakkel naar Piraeus gebracht, waar Prins Constantijn het vuur overbracht in een Kerosine storm- lamp, die hy aan een afgevaardigde van het Italiaans Olympisch Comité, over handigde. een oefenwedstryd tegen een geelzwart» combinatie, welke met 33 werd afge sloten. De rust kwam met 11. Eerst opende Schroef voor LFC de score, doch uit een scrimmage kwam ASC weer naast haar tegenstander. Na de thee lie pen de roodzwarten vlot naar een 12 voorsprong, doch Langezaal zorgde na een kwartier spelen weer voor 22. Eerst vyf minuten voor het slot vielen de twee resterende doelpunten. LFC kwam op 32, doch dezelfde minuut nog was de balans weer in evenwicht: 33. RCL oefende zaterdagmiddag tegen Roodenburg 2. Dit in het kader van de nederlaagserie van de Leiderdorpers. De Racings met invallers voor Luijk (enke le weken uitgeschakeld wegens een on geluk), Geel en v. Telgen zegevierden met 3—1. Midvoor De Lange zorgde voor de 10 ruststand. Na 11 scoorde een Roodenburgverdediger zélf 21 en kort vóór de finish deponeerde De Lange 3-1 in de Leidse touwen. Er rest in deze serie nog één wedstryd nl. RCLUVS comb. De reserves van LFC, die vorige week met 3—0 zegevierden hebben dus een goede kans om de „Sleutels" definitief te winnen, aangezien de geelzwarten reeds tweemaal achtereen met de eerste prys gingen strijken. Verder werden tot dusver gespeeld: RCL 2—Or. Groen 4-4 en RCL 2St. Bernardus 1 22. Lugdunum was zaterdag met 2 combi naties op bezoek by VWS aan de Ka- naalweg. Tegen VWS 2 hadden de Kik kers een gemakkeiyke taak hetgeen in de 210 uitslag duideiyk tot uiting komt. De tweede wedstryd tegen VWS 1 ging aardig gelyk op. L'Ecluse opende voor de wolmensen de score, doch nog voor de thee zorgden v. Mourik en Zweistra ervoor dat Lugdunum op 12 kwam. Na de rust kwam VWS door De Wit en L'Ecluse op 32, doch Zweistra bracht de balans weer In evenwicht (3-3) en op de streep hield Lugdunum door een treffer van Van Daalen aan deze aardige stryd een 34 zege over. Blauw ZwartDOCOS ging wegens de terreingesteldheid niet door, zodat de roodwitten nog een weekje moeten wachten alvorens in het veld te komen (zondag a_s. tegen Wassenaar). Jan v. Utlen en Henk Heida „zakten" ook voor laatste examen Terwyi in Het Kurhaus te Scheve- ningen zaterdagmiddag de Nederlandse Olympische ploeg door fotografen erl Journalisten onder vuur werd genomen, probeerden de Amsterdammer Henk Heida en de Limburger Jan van Uden alsnog hun kandidatuur te stellen. He laas vergeefs echter. Henk Heida kwam ln Londen met een goede race over de 800 meter tot een nieuw Nederlands record in 1 min 49.8 sec., maar de door de KNAU gestelde limiet had hy nog niet bereikt. Henk Heida. Jan van Uden zegevierde omstreeks diezelfde tyd op de 400 meter ln 47,9 sec, waarmee hy wel zyn eigen record evenaarde, maar de limiet evenmin haalde. Gisteren probeerden de belde atleten het opnieuw. Henk Heida ln Vlaardin- gen. Met zyn tyd van 1 min 51.1 sec bleef hy op de 800 meter 0,6 sec voor Wim Essajas, die in Rome voor Suriname aan de start komt, maar het was niet voldoende. Hy was er ook in zyn laatste „examen" niet in geslaagd onder de 1 min 48.5 sec te biyven, de gestelde li miet. Hoe kon het ook anders, na een harde wedstryd in Londen een vliegtocht en een treinreis. In Schaesberg deed Jan van Uden ty dens Internationale atletiekwedstryden ook nog een wanhopige poging om de Eeuwige Stad te bereiken. Ditmaal op de 800 meter. Helaas, de Limburgse at leet moest het stellen zonder de beloofde hulp van wereldrecordhouder Moens, die zonder af te schryven wegbleef en in zyn eentje zonder stryd kwam Jan van Uden niet verder dan een op zichzelf zeker verdienstelijke 1.51.9. Na een eerste ronde van 53.5 sec zag het er voor de 18-Jarlge atleet gunstig uit, maar in de tweede ronde bleek de eis toch ook voor hem te zwaar te zyn.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 6