SUNIL Wereld-Indaba te Ommen brengt vijfhonderd padvinders tezamen AUTORIJSCHOOL JULIEN ZOON WITTER DAN DE WITSTE POES SUNIL WAST STRALEND WIT Ojieniiig door hoofdcommissaris Volkmaars (Speciale berichtgeving) „Hkohmepinh" heet de krant, die elke dag door de K.L.M. uit Griekenland wordt overgevlogen naar Schiphol. Enkele uren later is het blad verkrijgbaar in een der kiosken op een knus pleintje temidden van de bossen bjj Ommen. Er zijn nog meer kranten, uit Finland, Italië, Frankrijk en andere landen. Ze worden gretig gelezen door de deelnemers aan de derde Wereld-Indaba. de inter nationale bijeenkomst van padvindersleiders en -leidsters, die tot en met 12 augustus in het padvindersbuitencentrum Gilwell Ada's Hoeve aan de Oude Zwolseweg te Ommen wordt gehouden. De meeste van de 500 bezoekers aan deze jamboree in het klein willen graag op de hoogte blijven van het nieuws thuis, maar of ze na gisteren nog veel tijd zullen overhouden om hun lijfblad te spellen moet worden betwijfeld, want het Indaba-programma is druk bezet. Het vermeldt diverse inleidingen (over allerlei onderwerpen op het gebied van de padvinderij) kampvuren, shows en natuurlijk ook enkele excursies. DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1960 Gisteren is de derde Wereld-Indaba of ficieel geopend: de vlaggen hingen in top, er was een toespraak door hoofd commissaris E. J. H. Volkmaars, voorzit ter van de Nationale Padvindersraad. 's Middags waren de leidsters en leiders betrokken bij een spel en 's avonds schaarden ze zich rond het kampvuur. Indaba nummer drie, staat op het pro gramma, dat de deelnemers bij hun aan komst in handen gedrukt kregen. Wat Indaba betekent? Het woord stamt uit Afrika waar het bijeenkomst van stam hoofden betekent. En omdat de ontmoe ting in Ommen bestemd is voor padvin dersleiders en -leidsters gaf men aan de ze kaderjamboree die Afrikaanse naam. Maandag en dinsdag reeds stroomden de deelnemers het kampeerterrein op, soms midden in de nacht zodat de staf niet voor twee uur het bed kon opzoeken De uit zes personen bestaande groep uit India, compleet met tulband, leverde ook nogal wat problemen op. De Indiërs hadd ennamelijk geen dekens meegeno men. Waarom niet? Op die vraag is de leiding maar niet dieper ingegaan. Maar er kwamen dekens. Van het Rode Kruis, er kwamen ook dekens voor de Surina- mers die aan de twee, die elk had mee genomen naar Ommen niet genoeg had den. Ze hadden de eerste nacht liggen rillen van kou in hun tentjes. Maar goed: gisterochtend was iedereen tevre den gesteld en kon de Indaba officieel beginnen. Nadat op het grasveld de Nederlandse driekleur was gehesen, luisterden de in carrévorm opgestelde deelnemers naar een toespraak van de heer Volkmaars. Hij wees op de opzet van deze bijeen komst, zei dat de padvinderij over de gehele wereld op het ogenblik ongeveer 8,5 miljoen leden telt en legde de nadruk op de grote betekens van vriendschap tussen de volkeren. Nauwelijks was het applaus waarmee al die akela's, oubazen en hopmannen de woorden van de heer Volkmaars onderstreepten, weggestor ven of er klonk een formidabele knal, die werd geproduceerd door een soort van raket naar de maan. Uit de raket kwa men een kleine honderd postduiven te voorschijn die fladderend de vrijheid verkozen. Na de duiven kwamen de maanmannetjes, in vreemdsoortig kos tuum gestoken welpen die hun rol uit stekend speelden. Het meest opvallend in het kamp is wel de 16 meter hoge totempaal, waarop staat vermeld waarheen het gevaarte al is geweest. Deze paal, die ter gelegenheid van de eerste jamboree in Engeland in 1920 werd geschonken door padvinders uit Singapore heeft de padvinders en padvindsters steeds vergezeld wanneer er weer een grote internationale bijeen komst werd gehouden. Omdat de paal nu is volgebeiteld met allerlei tekens en namen van landen blijft hjj in Ommen en een sterke jongen die hem nog uit de grond krijgt Erasmus-prijs 1960 voor Chagall en Kokoschka Prins Bernhard, regent, en het be stuur van de Stichting Praemium Eras- mianum hebben besloten de Erasmus prijs 1960 toe te kennen aan de twee schilders Marc Chagall en Oskar Ko koschka. De Stichting wil hiermee twee kunstenaars eren, die gedurende lange jaren door hun werk hebben bijgedra gen tot de verrijking en de vernieuwing van dat onverbrekelijke deel van Eu ropa's cultureel erfgoed: de schilder kunst, aldus een mededeling van de Stichting. De Erasmus-prys, die in 1958 ingesteld is om in het kader der Europese saam horigheid belangrijk weric op cultureel of sociaal terrein te onderscheiden, be draagt f. 100.000. Het bedrag zal ditmaal tussen de twee bekroonden worden ver deeld. Een deel van de prijs dienst steeds door de winnaars, in overleg met het be stuur van de stichting, bestemd te wor den voor een project, dat herstel of een wording van de Europese geest en cul tuur dient. De prijs zal op 22 oktober te Kopen hagen door Prins Bernhard aan Chagall en Kokoschka worden uitgereikt, tijdens een plechtige zitting van het congres van de Foundation Europeenne de la Culture, dat van 20 tot 22 oktober in de Deense hoofdstad gehouden wordt. Advertentie LIJSTERSTRAAT 14 - LEIDEN Telefoon 31721 GESLOTEN wegens vakantie van 6 t.m. 15 augustus, en ook na de vakantie wordt op zondagen NIET gelest. Smaldeel V zal goodwillreis maken Het verblijf van het Nederlandse smal deel V in de wateren van Ned. Nieuw Guinea zal hoogstwaarschijnlijk worden onderbroken door een „goodwillreis" naar een land in de omgeving. Het is echter nog niet bekend, welk land dit zal zijn. Dit heeft commandeur Ferwerda medegedeeld in een vraaggesprek voor de radio en met de pers te Hollandia. Hij zei ook, dat de terugreis naar Nederland, half oktober, zal gaan via een ongebrui kelijke route: om de zuidpunt van Zuid- Amerika, door straat Magelhaen. Over de reis naar Nieuw-Guinea zei de commandant van het smaldeel, dat de opvarenden talloze malen van tenue hebben moeten wisselen door de vele kli maatzones waarin men voer. Aan boord van de schepen heeft steeds een goede stemming geheerst. Het smaldeel zal veel oefeningen houden in de wateren van Nieuw-Guinea, doch op zee en ver bui ten het oog van het publiek. Het bezoek van het smaldeel is tot dusver in de beste harmonie verlopen. Te Hollandia trekt de „Karei Door man" elke middag vele honderden be zoekers, meest Papoea's, die voor alles de grootste belangstelling tonen. Morgen zullen op de beide torpedobo- ten 350 gasten worden ontvangen, onder wie 60 Papoea-hoofden uit Hollandia en omgeving. Het publiek krijgt een vrije vaartocht en er worden vliegdemonstra- ties gegeven. In een prachtige wedstrijd heeft een versterkt gemengd elftal uit Hollandia in een voetbalwedstrijd met 4 tegen 3 gewonnen van een elftal van het smal deel. Turkse generaals met pensioen De Turkse minister van Defensie, generaal Fahri Ozdilek, heeft op een persconferentie waar uitslui tend Turkse journalisten werden toegelaten meegedeeld, dat 235 generaals op eigen verzoek met pensioen gaan. Tot hen behoren de staf-chef van het leger generaal Gomuspula en het hoofd van de inlichtingendienst van het leger, admiraal Sargut. In Ankara circu leren geruchten, dat generaal Gomuspula en zes andere hoog geplaatste officieren zijn gearres teerd. Minister Ozdilek gaat als generaal met pensioen, maar behoudt de porte feuille van Defensie. Ten tijde van de opstand was hij militair gouverneur van Istanbul. Generaal Gursel, de leider van de staatsgreep, benoemde hem tot minister van Oorlog. Ozdilek is lid van het comité voor nationale eenheid. De aftredende generaals hebben een dagorder tot de troepen gericht, waarin om. wordt gezegd, dat „het reeds jaren verwaarloosde leger niet langer efficient is georganiseerd. Om de strijdmacht en het potentieel te vergroten, om een jeugdige en dynamische strijdmacht te vormen is het noodzakelijk gebleken het defensie-apparaat volledig te reorgani seren". De commandant van de NAVO, generaal Lauris Norstad, zou reeds van de reorganisatie op de hoogte zijn ge bracht toen hij enkele dagen geleden een kort bezoek aan Ankara bracht. In verscheidene gebieden van Turkije worden revolutionaire tribunalen ge vormd ter bestrijding van „acties tegen de geest van nationale eenheid", zo is officieel in Ankara bekendgemaakt. Voor deze trubinalen zullen aanhangers van de afgezette regering-Menderes moeten verschijnen, voor zover hun misdaden ten laste worden gelegd. Ook zouden mensen, die de godsdienst voor politieke doeleinden gebruiken, ervoor terecht moeten staan. In doorgaans goed ingelichte kringen in Ankara meent men dat de regering de uitvoering van een plan voor reorga nisatie van de strijdkrachten heeft ver sneld met het oog op de plotseling toe genomen contra-revolutionaire en reac tionaire propaganda. De contrarevolutio naire beweging zou in enkele militaire centra aanhang hebben gekregen en het nieuwe Turkseb ewind, dat zich vrij soe pel heeft getoond, zou thans hebben overgeschakeld op een „harder" beleid. Men acht het niet uitgesloten, dat de pensionering van Ozdilek samenhangt met een plan van het Comité voor natio nale eenheid een nieuwe politieke party in het leven te roepen om de idealen van de revolutie van de 26-ste mei te verwer kelijken. Thans zijn alle politieke par tijen verboden en wanneer het regime de politieke activiteit opnieuw zou toestaan zou Turkije een soort politiek vacuum blijken, met slechts de volksrepublikei nen van Ismet Inönü als groepering van enige betekenis en met enige aanhang. Een nieuwe politieke partij zou aantrek kelijk kunnen zijn voor de gematigde de mocraten van oud-premier Menderes en die sectoren van het politieke leven die weinig vertrouwen hebben in Inönü. President Trujillo gisteren afgetreden „Manoeuvre" in verband met Venezolaanse klacht De 52-jarige president van de Dominicaanse Republiek, Hector Trujillo, heeft gisteren in een bood schap aan het parlement verklaard, dat het zijn onherroepelijk besluit is als staatshoofd af te treden. Een afvaardiging van het parlement, bestaande uit de voorzitter van de Kamer en twee senatoren, probeer de tevergeefs de president van zijn voornemen af te brengen. Deze verklaarde, dat hij om gezond heidsredenen zijn functie beschik baar stelde. Daarop werd dr. Joaquin Balaguer door de volksvertegenwoordiging aange wezen als staatshoofd. Balagues was tot dusver vice-president. Hij is hoogleraar en was van 1955 tot 1957 minister van Buitenlandse Zaken. Hij is een bekend historicus, wiens werk hij schreef meer dan twintig boeken in het Westelijk halfrond veel is gelezen. Generaal Hector Bienvenido Trujillo Molina werd op 16 mei 1952 tot staats hoofd gekozen, als opvolger van zijn broer generaal Rafael Leonidas Trujillo, die staatshoofd was van 1930 tot 1938 en van 1942 tot 1952. Dit zijn vijf nieuwe leden van de Eerste Kamer. Van boven naar be neden: mej. C. Zeelenberg, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden. prof. dr. W. F. de Gaay Fortman, de heer C. J. van Mastrigt en prof. dr. I. Samkalden. Minister Luns naar Italië De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, zal met de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Antonio Segni, een gedachtenwisseling hebben over de situatie in Europa en in de wereld. De bespreking wordt gehouden op 16 augustus in Venetie op verzoek van de Italiaanse bewindsman. Het aftreden van Trujillo wordt in diplomatieke en politieke kringen in Washington als een „manoeuvre" gezien om verwarring te zaaien aan de voor avond van de ministersconferentie der Amerikaanse Staten in Costa Rica, waarop de Venezolaanse klacht tegen de Dominicaanse regering zal worden be handeld. Zoals bekend wordt deze regering door Venezuela ervan beschul digd Venezolaanse ballingen opdracht te hebben gegeven tot de moordaanslag op president Betancourt. Men ziet geen. verandering in de Dominicaanse politiek, daar Rafael Trujillo nog steeds als de machtige man wordt beschouwd, zowel tijdens het presidentschap van zijn broer als de komende ambtstermijn van Balaguer. Het Venezolaanse dossier voor de minis terconferentie, die 16 augustus begint, bevat overigens getuigenissen volgens welke Rafael Trujillo persoonlijk aan de Venezolaanse ballingen de opdracht tot de moordaanslag heeft gegeven. Schilderij van generaal Spoor in „Bronbeek" Het militair museum „Bronbeek" bij Arnhem bevat naast ©en versame- ling wapens en andere curiosa een eregalerij met schilderijen van alle opeenvolgende commandanten van het Knil. Aan deze collectie wil men nu toevoegen een schilderij van wijlen generaal S. H. Spoor, die als leger commandant in Indonesië het bevel voerde over de aldaar na 1945 inge zette troepen van de Kon. Landmacht en de Kon. Luchtmacht. Een comité, onder voorzitterschap van de luit-kolonel b. d. mr. J. Ph. H. E. van Lier. heeft zich ten doel gesteld gelden bijeen te brengen voor de vervaardi ging van een schilderij van generaal Spoor, welk schilderij men wil aanbie den aan het museum „Bronbeek". Me vrouw Spoor heeft haar instemming met dit plan betuigd en haar medewerking toegezegd. Een aantal vooraanstaande oud-com mandanten' heeft zitting genomen in een college van aanbeveling. Nadere InlichtingenGoeman Borge- siusstraat 29, Amsterdam. Gelden kun nen worden gestort op Postgiro 575539 en gemeentegiro Amsterdam). Advertentie j Festivalverwarring Het „Festival van twee werel den" in Catanzaro, Italiëis dins dagavond rumoerig besloten. De Oscar van twee werelden" voor medische wetenschap werd uitge- i reikt aan Sophia Loren, de Duitse hoogleraar Johannes Kellin ont- ving de prijs voor de „beste strip- teaser" van het jaar. Vrijwel niet één kandidaat ontving de prijs waarvoor hij, of zij, naar redelijke verwachting, in aanmerking z komen. De organisator van het festival verdacht een van zijn as- sistenten van een boosaardige grap en ging hem te lijf. Beide mannen moesten door carabinieri worden gescheiden. TROUWEN MET MUZIEK! (Speciale berichtgeving). Het gemeenteebstuur van Enschede is voornemens de huwelijksvoltrekking tot een nog meer sfeervolle plechtig heid te maken dan tot nu toe, en wel door deze een muzikale omlijsting te geven. De bedoeling is zowel bij het betreden als bij het verlaten van de trouwzaal muziek ten gehore te brengen en tevens na de door de ambtenaar van de Bur gerlijke Stand, uitgesproken verklaring dat het huwelijk tot stand is gekomen. Wat betreft het laatstbedoeld muziek nummer kan het bruidspaar keuze ma ken uit 50 muziek- of zangnummers. Overleg hierover kan worden gepleegd bij de huwelijks-aangifte eventueel ook als geen muziek wordt gewenst. De mu- ziekapparatuur zal onzichtbaar worden aangebracht in de tafel waar de ambte naar van de Burgerlijke Stand en zijn assistente plaatsnemen. Door middel van enkele knoppen kan de assistente het geheel op onopvallende wijze bedienen. Formidabel wapen De Amerikaanse vliegtuigenfabriek „General Dynamics" heeft medegedeeld dat zij thans .,B-58-Husfcler"-bommen- werpers aflevert voor de Amerikaanse luchtmacht. De „B-58" is de eerste Amerikaanse bommenwerper die, vlie gend met een snelheid welke hoger ligt dan die van het geluid, kernwapens meevoert. De 43ste bombardementsesca- drille van de luchtmachtbasis te Cars- well ,in Texas, heeft thans de beschik king gekregen over twaalf van deze toe stellen. Programma UVS De eerste helft van het competitie programma ziet er voor U.V.S. als volgt uit: 21 augustus U.V.S Longa 28 Hilversum U.VB 4 september Zwartemeer U.V.S. 11 U-V.S. Velox 25 Zeist U.V.S. 9 oktober U.V.S. P.E.C. 16 Roda Sport U.V.S. 23 U.V.S. De Graafsch. 6 november Baronie U.V.S. 13 U.V.S. Wilhelmina 20 De Valk U.V.S. 27 U.V.S. N-E.C. 4 december Oldenzaal U.V.S. 11 U.V.S. Tubantia 18 Zwolse Boys U.V.S. 26 U V.S. Rigtersbleek 1 april 1961 (Paaszaterdag) Haarlem U.V.S. 3 april 1961 (maandag 2e paasdag) U.V.S. Haarlem Het sectiebestuur Betaald Voetbal wijst er uitdrukkelijk op dat dit een ba sisprogramma is en het zich het recht voorbehoudt hierin zo nodig wijziging te brengen. SCHAKEN Open kampioenschap van Nederland Lex Jongsma uit Rotterdam heeft in de vierde ronde van het open kampioen schap van Nederland gewonnen van de Utrechtenaar Verholt en hiermede de leiding In het toernooi overgenomen. Verholt bezet nu de tweede plaats. De uitslagen van de vierde ronde lui den: Verholtr—Jongsma 01; Kuypers Van Donk lAV2GorisDiemer af gebroken: JansenQuakkelaar afge broken: SpeyerMulder 10; Coninghs Meddeler 01. De stand na de vierde ronde luidt: 1. Jongsma 3'/2 pnt; 2. Verholt 3 pnt; 3/4/5. ir. Van Donk, Kuypers en Speyer elk 2V2 pnt; 6. ds. Goris IV2 pnt en 1 afgebroken partij; 7/8. Jansen en Die mer beiden 1 pnt en 2 afgebroken par tijen; 9. Meddeler 1 punt en 1 afgebr. partij; 10. dr. Mulder 1 pnt; 11. Quakke laar Z2 pnt en 2 afgebroken partijen; 12. .Coninghs 0 pnt. Mevr. Heemskerk won van mevr. Van der Veen en bracht daarmee haar score op 4 punten uit 4 partijen. De stand: 1/2. mevr. Timmer en mevr. Heemskerk, beiden 4 punten; 3/4. mevr. Vree ken en mej. Broerse, beiden 2 pnt en 1 afgebroken partij; 5/6. mevr. Van der Veen en mevr. Van Aalst, beiden IV2 punt; 7/8 mej. Bruinenberg en mevr. Beelaerta van Blokland, beiden 0 punten. Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt min der. Uw wasgoed slijt dus minder I U en honderdduizenden andere huisvrouwen merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte poes verliest het van uw stralend witte was! Het extra voordelige drielingpak bespaart u elke keer geld Koersen Duindigt De uitBlagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Peter Arlonprijs: 1. Yvonne Hanover (E. Kruithof) (1.25.1); 2. Yankee Maid; 3. Yellow Rose. Tot.: wi. f 10.60, pl. f2.60, f 1.40, f2.30, gek. f 14,cov. f§.90. Peter de Grooteprijs: 1. Yec. (J. van Dooyeweerd) (1.31); 2. Ydeal Double; 3. Wish you were here. Tot.: wi. f3.60, pl. f 1.90, f 2.20, f 3.90, gek. f 2.40, cov. 15,-. Peter Hanoverprijs: 1. Youthful Nora Spencer (P. G. H. M. Fokke) (1.26.6); 2. Yvonne Hollandia; 3. Xanthia S. Tot.: wl. f 3.10, pl. f 1.40, f 1.50, f 1.30, gek. f 2.50, cov. f5.20. Peter Karnacprljs: 1. Volann Erebus (H. C. ten Hagen) (1.25.6); 2. Wllma Dear; 3. Victor Maire. Tot.: wl. f 8.20, pl. f2.50, f 4.10, gek. f 18.60, cov. f 4.50. Peter Pechprljs: 1. Xuthus T (E. Kruit hof) (1.24.3); 2. Volann O; 3. Willy's Lie veling. Tot.; wi. f 1.90, pl. f 1.70, f 1.70, gek. f 7.50, cov. f 5.40. Peter Snelprijs: 1. Q. Bascom (J. S. van Dooyeweerd) (1.22.6); 2. Urma Norton; 3. Dead Heat Quick Hollandia G en Qui Suit. Tot.: wi. f 3.10, pl. f 1.40, f 1.80, f 1.30, f 1.20, gek. f 14.60, cov. f 8.10. De rennen: Brln d'HerbepriJs; le afd.: 1. Alofl (F. Delbrassinne)2. Ignatius; 3. Leone. Tot.: wi. f 1.80, pl. f 1.20, f 1.50, gek. f 4.— cov. f 3.50. Colnlkaprys: 1. Desiree (H. J. v. d. Kraats); 2. Solvino; 3. Montezuma. Tot.: wl. f 2.30, pl. f 1.40, f 1.60, f 2.40, gek. f 5.40. cov. 14.40. Brin d'Herbeprys 2e afd.: 1. Meteoor (A. W. van DIJk)2. Good Books; 3. Wurf- taube. Tot.: wl. f 2,pl. f 1.60, f 1.30, gek. f 2.70, cov. f 3.50. Totalisator-omzet f 94.477,50. PAARDENSPORT Scheeren in ziekenhuis Tijdens een nationaal concours hip- pique in Buitenpost heeft de Neder landse springkampioen Willie Scheeren, niet Baltimore een flinke val gemaakt ln het springconcours „speel uw spel" een nummer waarin de ruiter uit Vught anders zo uitblinkt. Dit keer liep het voor Scheeren minder gelukkig af. Op 'n gegeven moment sloeg hij met paard en al over de kop en beiden kwamen naast elkaar op de grond. Baltimore draaide zich om en trachtte meteen weer op te staan. Willie kwam toen tussen de hoeven terecht en kreeg en kele harde tikken op schouder en rug. Een eerste onderzoek in het diacones- senhuis in Leeuwarden wees uit dat er niets gebroken was. Scheeren zelf klaagde echter over flinke pijn. DUIVENSPORT PV „De Reisduif" hield een wedvlucht met 220 Jonge duiven vanaf St.-Ghis- lain H. Afstand plm. 197 km. Los om 9.20 uur met kalme zw-wind. De eerste duif bereikte zijn hok om 12.09.37 uur; de laatste of 44ste prijswinnaar was er om 12.26.43 uur. De uitslag luidt: 1. J. en H. van Leeuw; 2. J. den Dunne; 3. N. v. d. Dop; 4. F. W. Bouwman; 5. W. Ka- Prijzenbeschikking bouwbedrijf Gisteren is In het ministerie van Eco nomische Zaken een bespreking gehou den tussen de ministers van Economi sche Zaken en van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid en de raad van bestuur Bouwbedryf. Tijdens deze bespreking is overleg ge pleegd over de toepassing van de prij zenbeschikking bouwbedrijf 1960 naar aanleiding van een ingekomen brief van de raad van bestuur bouwbedrijf van 22 juni 1960. In de loop van dit gesprek, dat door een sfeer van wederzijds vertrouwen werd gekenmerkt, is voorts onder ogen gezien of en zo ja, op welke wijze in de toëkomst tot intrekking van deze prij zenbeschikking kan worden geraakt, on der handhaving van de doelstellingen van het prijsbeleid der regering in het algemeen en van die waarvoor deze prij zenbeschikking was uitgevaardigd in het bijzonder. In aansluiting op deze bespreking werd een overeenkomstig gesprek gehouden met het bestuur van de Ned. Chr. Aan nemers- en Bouwvakpatroonsbond. Op 27 augustus zullen nieuwe besprekingen tussen de betrokken ministers en de raad van bestuur bouwbedrijf en de Ne derlandse Chr. Aannemers- en Bouw vakpatroonsbond worden gehouden. Floriade-postkoets naar concours hippique De Floriade-postkoet», die zoals men zich wellicht nog wel zal herinneren het afgelopen voorjaar van Turkije via Lei den naar Rotterdam reed en sindsdien op de Floriade tentoon werd gesteld, zal zondag op het internationale concours- hippique in Rotterdam voorrijden. Chef d'equipe Joop van der Touw, die de bar re tocht over 3400 kilometer over de Bal kan en de Alpen leidde, zal de met vier paarden bespannen koets zondagmorgen van het tentoonstellingsterrein naar het manegeterrein ln Kralingen rijden. paan; 6. W. Siera; 7. en 9. D. Albers; 8. P. v. d. Drift; 10. S. Koster. Kampioen Fond: 1. S. Koster 174 pun ten; 2. A. v. d. Hulst 161.9; 3. A. Siera 148.8; 4. H. de Haas 129.4; 5. P. v. d. Drift 925. Kampioen oude duiven; 1. A. v. d. Hulst 586.7 punten; 2. S. Koster 443.2; 3. J. den Dunne 417.8; 4. W. Siera 417.1; 5. F. W. Bouwman 389.5. Kampioenduif Vitesse: A. v. d. Hulst met H59 789193 met 183.8 punten. Kam pioenduif Fond A. Siera met H58 171867 met 135.1 punten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9