Van landelijke actie om annexatie te voorkomen wordt niets verwacht Dit najaar onderzoek naar effect van de Euromarkt voor consument Voorschotense traditie leeft op Tevredenheid over busroutes NIET THUIS - MAAR OP DE BANK NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Invoerrecht voor derde landen ivordt welhaast verdubbeld DONDERDAG 28 JULI 1960 Tijdens de raadsvergadering van gisteravond, onder voorzitterschap van burge meester H. L. du Boeuff waren drie zetels wegens vakantie onbezet. Hoewel algemeen werd verwacht, dat de te behandelen agenda niet al te veel tijd zou vergen, had de raad bijna drie en een half uur nodig voor de afwerking ervan. Over een zaak, ter sprake gebracht door mevrouw Kramers, betrekking hebbend op een interne verhuizing van klassen van de openbare scholen, werd een uur gediscussieerd, hoewel deze zaak in feite alleen het College van B. en W. aangaat. Behalve de vragenstelster waren er enkele leden, die de door B. en W. gevonden oplossing betreuren, waardoor de derdeklasse van de 2e openbare school tijdelijk moet verhuizen naar de openbare school. B. en W. geven toe, dat er bezwaren aan verbonden zijn, doch betreuren, dat de bij de drie openbare scholen betrokken belanghebbenden, waarvan aangenomen zou mogen worden, dat zij allen de be langen van het openbaar onderwijs in zijn volle omvang willen dienen, en niet alleen de belangen van de eigen school, niet in onderling overleg tot een oplos sing zijn gekomen. Ware men het unaniem eens geweest dan zouden B. en W. stellig de aan de hand gedane oplossing hebben aanvaard. Subsidies Grote stroom van subsidies De gisteren gepubliceerde routes van de buslijnen kwam nog ter sprake in verband met een protest van de bewo ners van het Oude Dorp en omgeving. B. en W. menen, dat door v route van buslijn 1 in belangrijke mate aan de wen sen van de bewoners van dit dorpsdeel is tegemoet gekomen. Uniek Wethouder Steenmetser reageerde scherp op een open brief, die was bin nengekomen van een ingezetene. Ook hier blijkt z.i. dat de beste stuurlui aan wal staan. Het gevonden compromis in zake de routes noemde hij uniek. De be langen van alle ingezetenen zijn hier door ten zeerste gediend. Dit werd on derschreven door de heren K. Veen, N. van Weizen en J. G. Bergmeyer. Het voorstel tot het voeren van een onteigeningsprocedure tegen mevrouw A. W. J. Bentfort van Valkenburg-Kör- fer werd aanvaard, hoewel getracht zal worden alsnog te bereiken, dat inzake de aankoop door verdere onderhandelin gen overeenstemming wordt bereikt. Op een vraag van mevrouw P. H. Smits Witvliet antwoordde de voorzitter, dat men hiervan geen grote verwachtingen moet hebben. Besloten werd over te gaan tot het doen van een aanvraag om het aantal vergunningen en verloven uit te breiden. Verwacht wordt, dat een vaste geld lening zal worden aangeboden van f. 70.000 voor de financiering van de kosten van aanleg van het rijwielpad langs de Geversstraat en de verbetering van de Rynzicfhtweg, alsmede een geld lening van ongeveer f. 100.000 voor de bouw van de openbare kleuterschool. De Hofdijckschool en de Montessori school krijgen de gevraagde medewer king inzake de aanschafffing van leer middelen en opbergruimte. 22 jr, J. W. Flllppo, 25 de Best, 27 Jr OEGSTGEEST Sleutelbeen gebroken In de afgelopen nacht omstreeks twaalf uur heeft op de kruising Laan van Oud-PoelgeestKwaaklaanAb- spoelweg een aanrijding plaats gehad tussen een bromfiets en een personen auto. De bromfietser, komende uit de richting Kwaaklaan verleende geen voorrand aan de op de Laan van Oud- Poelgeest rijdende auto. Hij reed tegen de wagen viel en brak een sleutelbeen. De EHD bracht de man naar het Acade misch Ziekenhuis over. BURGERLIJKE STAND Geboren: Randolf V.. zn van R. R. Cloes- meijer en H. J. Hulsman, Johannes M. H., dr van P. P. Molenkamp en H. H. C. Bar- tels, Frederlka J.. dr van F. Hettlch en W. M. de Jong. Ondertrouwd: A. P. van Duuren, 29 Jr en Tr. A. Ketzer, 28 Jr. Getrouwd: J. van Dorp. 47 Jr en M. H. G. Kljzer, 32 Jaar, H. Galjaard, 25 Jr en H. H. van Boven. 25 Jr.. R. de Haan. 25 Jr en M. J. Jöbsls. 25 Jr. W. C. Ravensbergen 27 Jr en J. Jelsma, 22 Ji Jr en P. van Tol, 24 Jr, en M. E. Wever6. 27 Jr. Overleden: M. van der Holst, w.v. P. Lo- gemann. VOORSCHOTEN Ruime belangstelling voor paardemarkt Dankzij gevoerde acties kon de paar denmarkt in Voorschoten zich heden morgen in een ruime belangstelling ver heugen. Er was een totale aanvoer van 194 paarden, waarvan 72 afkomstig uit Rijnsburg. De handel was willig, alhoe wel niet druk. De marktdag werd geopend met een historische optocht door het dorp, die de intocht van Jacoba van Beieren in Voorschoten voorstelde. Het voltallig college van B. en W. en het gemeentebestuur reden ook mee in de optocht. De markt, welke in de Voor straat wordt gehouden, werd symbolisch geopend door de burgemeester van Voor schoten, de heer L. de Kool, door plaat sing van „het vredeskruis" aan de in gang van de markt. De burgemeester zei in zijn openingstoespraak o.a. dat het karakter van de Voorschotense paarden markt in de loop der eeuwen is veran derd, maard at de traditie in ere gehou den moet worden. Hammarskjöld in Leopoldstad Honderden handenklappende en jui chende Kongolezen gaven de secretaris generaal der Verenigde Naties, Dag Hammarskjöld, een grootse ontvangst, toen hij hedenochtend in Leopoldstad arriveerde voor zijn beslissende bespre kingen over de toekomst van Kongo. Onder de V.N.-functionarissen in Leopoldstad is niets bekend van plan nen van hun chef om zijn goede dien sten aan te bieden tussen de centrale Kongolese regering en Katanga, dat zich onafhankelijk heeft verklaard, doch men acht een bemiddelingsaanbod niet uit gesloten. Hammarskjöld's aankomst in Leopold stad valt samen met de praktische vol tooiing van de eerste fase der operaties van de V.N.-hulpmachtde bezetting van alle belangrijke centra in Kongo buiten Katanga door V.N.-troepen en het herstel van de orde in de steden. Thans bereiden de V.N.-functionarissen zich voor op het begin van de tweede fase: de algehele evacuatie van de Bel gische troepen uit hun nog resterende vestingen. Tegen de verstrekking van een ver hoogd subsidie ten behoeve van de me disch opvoedkundige bureaus bestond geen bezwaar. Bij onderzoek was geble ken. dat de ziekenfondsen in de kosten niet bijdragen, hetgeen de voorzitter uit eenzette. Het accent ligt namelijk op de op voedkundige betekenis. Over de subsidies aan de jeugdorgani saties ontstond een principieel debat ni. over de taak van de kerk en overheid inzake het jeugdprobleem. De heer J. Brouwer, alhoewel zelf tot een van de kerken behorend (gereformeerd) die de subsidies hadden gevraagd, zei er niet zo gelukkig mee te zijn. Hij wilde niet tegenstemmen, doch meende, dat de ker ken een groter offer moeten brengen. Mevrouw P. H. Smits-Witvliet was het er niet mee eens. dat uit de subsidiegel den o.m. het zondagschoolonderwijs zou worden bekostigd. De raad ging evenwel akkoord met de subsidieverstrekking omdat tenslotte 85% van de uitgaven door de organisaties zelf moet worden opgebracht. Belastingverhoging Op een vraag van de heer K. Veen of GS deze subsidieverhoging zouden goed keuren, antwoordde de voorzitter, dat dit wel het geval zou zijn, indien de raad althans in zal gaan op het voorstel van GS. de begroting aanvaardbaarder te maken door het verhogen van belastin gen. Dit komt binnenkort aan de orde. De subsidie-aanvrage ten behoeve van de Algemene Openbare Bibliotheek ver liep niet zo vlot, omdat de aanvrage was ingediend tijdens het lopende dienstjaar. Het is nl. gebruikelijk, dat alle tussen tijdse aanvragen verschoven worden naar de nieuwe begroting, hetgeen hier niet is gebeurd. Waarom niet. wilde de heer V. d. Voort weten. Men doorbreekt op deze wijze de eigen gedragslijn. Was daarvoor reden? Ook andere raadsleden wilden liever van de behandeling van dit verzoek op dit tijdstip afzien Uit de discussies bleek evenwel, dat aan deze pas opgerichte bibliotheek, die van groot belang voor de gemeente wordt geacht, belangrijke voordelen verbonden zijn, indien de subsidies wordt toege kend en wel o.m. met betrekking tot de Rijkssubsidie-aanvrage. Met 7 tegen 4 stemmen werd besloten de gevraagde subsidie thans toe te ken nen. De onteigeningsprocedure waartoe was besloten, kan achterwege blijven ten aanzien van huis, schuur en erf toebe horende aan de gebroeders Lubbe. Er was inmiddels overeenstemming bereikt. Tot vakonderwijzer lichamelijke oete' ning werd benoemd de heer W. Wendt te 's-Gravenhage. Tot onderwijzer aan de tweede openbare school werd be> noemd de heer J. N. Gelok. Daar tengevolge van de uitbreiding van de R.K. jongensschool het oefenveld van de Voetbalvereniging UDO aan de Rhijngeesterstraatweg niet meer be schikbaar is, werd besloten tot aanleg van een tijdelijk voetbalveld achter de Plet Heinlaan. In verband met de aanschrijving van GS ovr in te voeren belastingverhogin gen merkte de heer P. van Nieuwkoop op, dat by de begrotingsbehandeling, door B. en W. niet al te zeer werd aan gedrongen op bezuiniging. Hy meende dat de raad daarin ten dele was meege- meyer merkte daartegenover op, dat alle gemeenten in Zuid-Holland de aan schrijving tot opvoeren van de belastin gen gekregen hebben, een paar uitzon deringen daargelaten. Oegstgeest zou daaraan toch niet ontkomen zyn. „Ove rigens smijten we hier allerminst met geld. Het zal moeilijk zijn het begro tingstekort in belangrijke mate te ver minderen." Bij de rondvraag deelde de voorzitter mee, dat de wagenvoerders van de trams uiterst behoedzaam zullen rijden bij de Oranjelaan. Nogeens kwam ter sprake, wederom door de heer Brouwer, hoe samenwerking mogelijk is met de bedreigde gemeenten rondom Leiden om zich zo krachtig mogelijk te verzetten tegen de grenswijzigingen. De voorzit ter verwachtte van een landelijke actie niet veel. De heer Van Weizen deelde mede ,dat hij verwacht t.z.t. contact te kunnen opnemen met een te vormen anti-annexatiecomité te Voorschoten. Algemeen was men van mening, dat het structuurplan weer ter hand genomen moet worden. ACHT JAAR GEËIST WEGENS MISHANDELING Het O.M. bij de Rotterdamse Recht bank eiste vanmorgen tegen een 22- jarige havenarbeider uit Rotterdam, die rond de kerstdagen 1959 in de Spangen- se polder te Rotterdam op weerzinwek kende wijze een 12-jarig jongetje om het leven had gebracht, wegens doodslag 8 jaar gevangenisstraf met aftrek, zo mede terbeschikkingstelling van de rege ring geëist. Uitspraak 10 augustus. Dodelijke val van 14 meter Vanochtend is op het terrein van de N.V. Olie-import gebr. Broere aan de Julianahaven te Dordrecht, de 53-jarige heer J. de Vos Burghardt uit Rotter dam, die werkzaam was aan het dak van de in aanbou zijnde olietank, van een hoogte van 14 meter naar beneden ge stort. De man was op slag dood. Turks-Russisch incident Vandaag is te Istanbul vernomen dat Turkse en Russische grenswachten dins dagavond j.l. nabij de Oost-Turkse grensplaats Savsat ongeveer twee uur lang schoten hebben uitgewisseld. Hier bij zijn geen slachtoffers gevallen. Turkse grenswachten zagen vanaf Russisch gebied vijf personen naderen. Zy vroegen hen om het wachtwoord, doch de betrokkenen antwoordden niet. Hierop begon men aan beide zijden te schieten. Bescherm uw spaargelden tegen brand, inbraak en verlies. Uw besparingen zijn veilig op een spaarreke ning bij de N.H.M. WIJ vergoeden over uw spaartegoed 3V« rente tot f 30.000,- U kunt zonder opzegtermijn ten laste van uw spaar tegoed effecten kopen en uw belastingaanslagen in termijnen laten betalen. SPAAR VEILIG - SPAAR BIJ DE N.H.M. Ambassadeur bij Mali-Federatie Binnenkort is de benoeming te ver wachten van mr. D. de Roo van Alder- werelt, laatstelijk consul-generaal der Nederlanden te Algiers, tot H.M.'s bui tengewoon en gevolmachtigd ambassa deur in de Mali-Federatie met stand plaats te Dakar. Naar wy vernemen, zal het ministerie van Economische Zaken in het najaar een onderzoek instellen naar de doorwerking van als gevolg van de Euromarkt verlaagde invoerrechten in de prijs van 'n aantal artikelen. Tevens is de aandacht van de importeurs erop gevestigd, dat het departement de winstmarges op de uit de EEG-landen ingevoerde produkten kritisch bekijkt. Men gaf ons ten departemente toe, dat de prijsverlagingen na twee keer afbraak van de tolmuren met telkens 10% inderdaad nog niet spectaculair zijn met uitzondering van de autobranche. „Er is by de propaganda voor de Euromarkt misschien wel eens teveel gesproken en gedacht over een prijsverlaging in absolute zin, terwijl zy eigenlijk voornamelijk relatief blijkt te zijn: „Er vinden geen prijsverhogingen plaats, waar die toch verwacht hadden kunnen worden op grond van stijging van loon- en materiaalkosten of door waardedaling van het geld en dergelijke factoren", zo zei men ons. Daar komt nog bij, dat een aantal buitenlandse bedrijven op de verlaging van de invoerrechten vooruit zyn gelo pen uit concurrentie-overwegingen, waardoor men de verlaging van de in voerrechten niet bespeurt. En ook is het mogelijk, dat de importeur de invoer rechten voor zijn rekening nam om met het binnenlandse produkt te kunnen blijven concurreren. In dat geval wil hij nu eerst zelf de voordelen van de tariefsverlaging genieten. Het ministerie van Economische Zaken houdt dat aspect echter in het oog, opdat de winstmarges niet onredelijk worden. Een andere en belangrijke reden waarom de consument nog niet zo heel veel van de Euromarkt merkt, ligt uiteraard in het nog maar geringe effect van de gedeel telijke tolvermindering op de eindprys der produkten. Nederland hief nimmer hoge rechten op grondstoffen en half fabrikaten. Maar zelfs bij een recht van 10 of 15% scheelt dat in vele gevallen in de eindprys ten hoogste één of een half percent. Bovendien weet het publiek niet of het artikel geheel of ge deeltelijk uit de Euromarkt komt: in Nederland is de invoer uit derde landen altijd nog groter dan die uit de zes. Auto's goedkoper Alleen in de autoprijzen komt de tariefsverlaging spectaculair tot uitdruk king. Maar in dat geval is dan ook sprake van een hoog tarief <24%) en daarop nog eens een weeldebelasting van 20%, welke dus ook minder wordt. Toch is het best mogelijk, dat de scherpe concurrentie op de automarkt meer tot deze verlaging heeft bijgedra gen dan de Euromarkt. Tenslotte heeft zich by de eerste ronde van de Euromarkt nog een aan passing voorgedaan van de druk van de omzetbelasting op ingevoerde artikelen aan die van in Nederland zelf gefabri gaan, doch nu moet de rekening worden ceerde produkten. Dat deze aanpassing betaald door hogere belastingen, waar- samen viel met de eerste tariefsverla- voor niemand wat voelt. Mr. J. G. Berg- ging van de zes was even toevallig als ongelukkig, omdat het effect van de Euromarkt toen vrijwel verloren ging. Hogere buitentarieven Intussen is het voor Nederland, dat zelf arm is aan grondstoffen, niet alleen belangryk wat het effect is van de Euromarkt op de binnenlandse prijzen van uit de EEG-landen ingevoerde arti kelen, maar nog meer wat het resultaat zal zyn van de nieuwe buitentarieven, welke zullen gelden voor de import uit landen die niet by de Euromarkt zyn aangesloten. Het gaat daarbij vaak om grondstoffen en halffabrikaten, welke in Nederland worden veredeld en vervol gens weer uitgevoerd. Het staat vast, dat de handel op derde landen van een verhoging van het bui tentarief minder te lijden zal hebben, omdat de op de grondstoffen en half fabrikaten geheven invoerrechten bij uitvoer van het veredelde produkt wor den gerestitueerd. Wel blyft dus een nadelig effect op de binnenlandse prijs en op die van de prijs voor de handel in de Euromarkt zelf bestaan. Komt men met derde landen niet tot overeenstem ming dan zal het bestaande gemiddelde Nederlandse invoerrecht (in feite een Benelux-tarief) van 5.7% vrijwel ver dubbeld worden tot 10.1%. Komt men wel met derde landen tot een akkoord (van derde landen wordt dan ook een verlaging van de tolmuren gevraagd) dan zullen de buitentarieven met 20% worden verlaagd tot 8.1%. De stijging is het sterkst voor de grondstoffen (waarbij aardolie nog bui tenbeschouwing is gelaten, omdat daar over geen overeenstemming bestaat) het huidige Benelux-tarief bedraagt ge middeld slechts 0.9%, terwijl het toe komstige buitentarief naar 3.5 gaat. Mocht er overeenstemming worden be reikt dan wordt dat ook tot 2.8% ver minderd. Voor halffabrikaten en eindprodukten is de tariefsverhoging veel geringer, namelijk van 8.1% thans tot 13.3% in het ongunstigste geval en 10.1% wan neer overeenstemming wordt bereikt. Nederlandse markt wordt bedreigd Het merkwaardige feit doet zich voor, dat in een aantal gevallen het nieuwe buitentarief lager zal zijn dan het Bene- luxtarief. Het is echter de vraag of de Nederlandse industrie dat zo prettig zal vinden wanneer het gaat om artikelen die zij zelf reeds voor de binnenlandse markt en de Euromarkt produceert. In dat geval is zy een beschermend element kwijt. Omgekeerd zal het binnenlandse prijspeil stijgen en de concurrentieposi tie binnen de Euromarkt moeilijker wor den in al die gevallen waarin het toe komstige buitentarief van de EEG be langrijk hoger zal zijn dan thans het ge val is. Voor tabak, welke van 7,2% naar 30% (of 24% na akkoord) zal gaan is die ver hoging al heel ingrijpend. Dergelijke stijgingen doen zich ook voor bij organi sche en anorganische chemisch produk ten (van 0,8 naar 11,5 en van 0,6 naar 16,2%) en nog tal van andere zaken. Bij dit alles moet men bedenken, dat de „opbouw" van het buitentarief even geleidelijk zal gaan als de „afbraak" van de tolmuren binnen de Euromarkt. Op 1 januari 1961 wordt daarmee een be gin gemaakt, zodat men dan gelegen heid zal hebben een eerste ervaring met het effect van de tariefsverhoging op te doen. In de tweede plaats zijn van Ne derlandse kant de onderhandelingen over de buitentarieven steeds gevoerd in overleg met het bedrijfsleven. Dat heeft zich in vele gevallen neergelegd bij de voorgestelde percentages omdat men hoopt (en verwacht), dat binnen de Eu romarkt een compensatie kan worden gevonden. De stijging van de handel met de andere EEG-landen zou erop kunnen wijzen, dat die verwachting niet onge grond is. Toch moet men zich daardoor niet laten bedriegen. Een levendig han delsverkeer is namelijk een normaal ge volg van elke hoogconjunctuur en het is normaal, dat de handel met de dichtstbij gelegen landen sneller stijgt dan die met verder verwijwderde gebie den. In het economisch leven valt altijd maar weinig waterdicht aan te tonen. Perzische erkenning van Israël Koning Hoessein van Jordanië heeft de Sjah van Perzië een speciale bood schap gezonden, waarin hij hem ver zoekt de Perzische erkenning van Israël op te schorten. Vandaag werd te Amman vernomen, dat de Arabische staten een gemeen schappelijke actie overwegen, indien Perzië zijn erkenning van Israël niet teniet doet. De leden van de Arabische Liga zouden in dat geval mogelijk de diplomatieke betrekkingen met Perzië verbreken. Jordanië wil nu Perzië in de gelegenheid stellen zijn standpunt te wijzigen, voordat een dergelijke stap wordt gedaan. BEURSOVERZICHT Ongeanimeerde markt AMSTERDAM, 28 Juli. De stemming voor alle internationale waarden was vanmiddag ongeanimeerd en de fondsen gaven over de gehele linie koersverschillen te zien, vergeleken met het voorgaande slotnlveau. De verliezen droegen echter merendeels een beperkt karakter. Wall Street kwam gisteren opnieuw met lagede slotkoersen af. Na beurs werd aldaar bekend, dat de Federal Reserve Board het stortingspercentage voor de aankoop van effecten met 20% had verlaagd van 90 tot 70%. Hierop reageer den de beurzen aan de Westkust met hogere koersen by een levendige handel. In Amsterdam had vandaag de verlaging van dit stortingspercentage geen invloed op de koersvorming van de aandelen. De lagere slotkoersen uit Wall Street had den dit echter wel. Het Damrak was by de opening bepaald flauw gestemd voor de unileverpapieren, die toen circa 18 punten lager op 893 noteerden. De arbitrage vond dit blijkbaar te laag en nam de stukken uit de markt, waardoor de koers snel opliep tot 899. Philips liep op van 1196 tot 1199 en bleef op deze prijs een puntje beneden de vorige slot- koers. Aku's op 535 na een opening op 533 circa 3 punten lager. Hoogovens eveneens min 3 punten op 775. Kon. Olies moesten de opwaartse tendentie van de beide vorige dagen weer verlaten en noteerden f. 1.lager op f. 127. De Scheepvaarten verloren 1 tot 2 punten by minimale omzetten. Certifica ten Deli waren een weinig in reactie. Staatsfondsen bij kalme handel iets hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 28 juli. Londen 10.58%—10.59%, New York 3.773.77%, Montreal 3.87%—3.88, Pa rijs 76.93—76.98, Brussel 7.54*4—7.55%, Frankfort 90.40%90.45%, Stockholm 73.07—73.12, Zllrich 87.49—87.54, Milaan 60.75%—60.80%, Kopenhagen 54.72%— 54.77%. Oslo 52.8552.90, Wenen 14.57% —14.58%, Lissabon 13.18%—13.20. Beurs van Amsterdam Donderdag 28 juli 1960 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Omdat er weer een paardenmarkt in Voorschoten wordt gehouden, was het vandaag feest in deze zich snel uitbreidende forensenplaats. Er werd vandaag o.m. een histo-\L. de Kool en zijn echtgenote ziet rische optocht gehouden, waarvoor, I ge op de foto bezig met de ,.in~ het slechte weer ten spijtveel be-1 spectie langstelling bestond. Burgemeester I (p0to L-D./Hoivast) Vorige Slotkoers koers v. heden lOOü lOOfiGB Ned. '59 4% 100% 100HGB Ned. '59 4% 98% 100 lï 100HGB Ned. '53 3% 94% B 94% Grootboek obi. 3% 78 Ned '47 3% (3) 93% 93% Ned. '51 3% 96% 96% 94% 94% 93% 93* 88% 88% 88* 88% Ned. '55 I 3% 89 88% Ned. *55 II 3% 91 91 Ned '37 3 91% 91H Dollarlng '47 3 92% 92%GL Investeringscert 3 97% 97%GL 98* 98* Indlë '37 A 3 94% 94 y4 Grootboek '46 3 89* 110 GB 109H ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl. en Ind. B. 32% 32 %GB Nat. Handelsbank 170 171GL Ned. Handelmij 287% 288 108B 108% H.VA 155% 155% 550 AK.U 538% 533% Berkel's Patent (v.) 310 GB 310GB Calvé Delft cert. 858 850 Dell MU.en (Ver.) 189.10 187.50 Kon. Pap. v. Gelder 304% 303% Hoogovens cert 778 777 Müller en Co. NJ3 433% 431 Ned. Kabelfabr 591GB 590GB 1200% 1197% 317 318 910% 896% Wilton Feyenoord 210 443 446 Dordtse Olie gew. 612 609 Kon Olie (f20.—) 129.50 128.80 Idem (50 A f20.—) 128.10 127.20 Holl Amer HJn 137 136% Java China Paket 137% 137% KLM 107 105.50 Kon Ned Stmv Mij 180% 179 y4 Kon Paket MU 132 130% Stoomvaart Mij Ned 165% GL 163 Nievelt Goudr eert 138 137% v Ommeren eert. 271% 268 Kon Rott Lloyd 139 139 Ned Scheepv Unie 143% 142 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Bank N. G. '58 (5%) id. N WH. *52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 12% A'dam '56 I 2%.... A'dam '56 II 2% A'dam '56III 2% Eindhoven '54 2% Enschede '54 2% Den Haag *52 I 2% Idem U 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Prov.- en Gem. leningen Adam 47 (3%) 3 94 idem 48 (3%) 94% R'dam 52-1 '4%) 98% ld ld 37 1-11 (3%) 94 Z.-Holland *56 (4%) 93 104* 96% 104* 96% 99% 84% 78% 93% 94 79 78% 84% L 85 88 88% 97% 90% 94% 84% 78% 92 92% 78% 77% 83% 85 99% 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 232 231.50 Amst. Bank 359 259 HH.U eert219 219 Rott. Bank 304 303 Twentsche Bank 279% 281.50 Industrie Ondernemingen Borsumij K. N EdJnet. A-AA Idem pref wd 420 B 420 61% 61 100% 100 104% 104% 351 169 170 531 259 145% 147 62% 64% 495 494% 629 632 839 842 335 111 110% 154 154 110% 110% 125% 125 Kon. Ned. Grofsm. Holl Constructie Ing. bur v. Bouwnyv. Internatio Int, Kunststof!. Ind. Leidse Wolspinnerij Rott. Droogdok Mij. Sikkens Groep Ver. Touwfabrleken Walvisvaart 111 Wernlnk's Betonm Van Wijk en Heringa Zaalberg Spoorwegen Dell Spoorweg Mij. 5%B Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 24 Intern Nickel 103% Anaconda 49 Bethlehem 8teel 44% Cities 8ervice 40 General Motors 42 Kennecott 77 Republic Steel 59% Shell OU 62% Union Pacific 26% ün. States Steel 78% 23% 103% 48% 44 40% 42% 76% 59% 61% 27 Va 79%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9