Begin van jubileum-zeilwedstrijden op overvolle Loosdrechtse Plassen Grote slag voor motor en automobielsport Spanning in 16 m2 streepklasse MAANDAG 25 JULI 1960 Talrijke protesten bij de Valken (Van onze zeilmedewerker) Op de overvolle Loosdrechtse plassen werd zaterdag een aanvang gemaakt met de Jubileum Nieuw Loosd recht week. Het is een klassement over vier wedstrijden met een gecombineerde dagprijs op zondag over twee races. Het was bijzonder mooi weer voor toerzeilers. maar de wedstrijdzeilers hadden het liever anders gehad. In de eerste plaats was er bij meer wind beter te varen geweest door het gerin gere aantal watersportliefhebbers, maar in de tweede plaats was het dan minder gelukszeilen geworden. Want door de zoekende en steeds in kracht verande rende wind, was het soms mogelijk dat een zeiler b.v. uit de 18de positie in een keer boven een stil liggend veld naar de kop liep. Wedstrijdtechnisch gezien waren de wedstrijden op zaterdag eigenlijk het interessantste. In de Vrijheidsklasse za gen wij op die dag Fred Imhoff de ge hele race op kop liggen met achter zich C. de Haas de kampioen van 1959. Im hoff verdedigde zijn plaats zeer goed, maar had de peoh bij het laatste merk teken ruimte te moeten geven aan en kele Olymipiajollen. Hiervan profiteerde De Haas en boord aan boord gingen de jachten op de finish aan. De Haas was daar juist een halve meter eerder door heen. w. Snijders werd derde en R. van Yperen vierde. Profijt In de zondagrace wist J. F. Resting in het laatste kruisrak van de oohtend- race voor C. de Haas te komen. Maar ook W. Jansen en R. van der Laan pro fiteerden van een mooi windstrookje en kwamen in de kop. Resting won voor Jansen, V. d. Laan en J. R. de Vries. De tweede wedstrijd liet een klinkende zege zien van Jan Romkes de Vries, die met een enorme voorsprong voor J. F. Res ting. J. Aarts en Stefan de Jong ein digde. In de Finnjollen was geen sterke be zetting. Zaterdag was hier de jeugdige Rudy Bakker zijn collega's verre de baas en zonder fouten te maken ging hij voor C. Wolzak en J. C. de Winckel door de finish. In de beide zondagwed strijden voer Hans Willems mee en vanzelfsprekend was deze topzeiler zijn tegenstanders in iedere race honderden meters voor. Protestvlaggen De Valkenklasse had natuurlijk hoe kan het anders weer moeilijkheden met de reglementen en er waren nog al wat protestvlaggen zichtbaar. Trouwens bij de merktekens kwamen situaties voor. ook in andere klassen vanzelf sprekend, die alle aanleiding inhielden tot vele uitsluitingen. Maar het schijnt in de zeilerij nog altijd moeilijk te zijn fouten te homologeren door zelf uit de wedstrijd te gaan. Men laat het liever op een protest aankomen onder het motto: mischien dient mijn tegenstan der dat protest wei niet in. Intussen won Egon Rolf v. d. Baumen de beide eerste wedstrijden, waarbij in tegenstel ling tot wat wij schreven. Ed- Hoppe wél een goed voorbeeld gaf, door zelf uit de strijd te gaan toen hij meende een overtreding te hebben begaan. Hoppe won de derde wedstrijd voor J. P. J. Baker en J. F Rlasinga. In deze wedstrijd had Egon Rolf v. d. Baumen moeilijkheden met zijn genua in het begin van de race. Gelijke kraciut,.-. De laatste wedstrijd op maandag in de 16 M2 Streepklasse zal wel zeer spannend worden, omdat de krachten hier zeer gelijk in. Driemaal kwam er een andere winnaar uit de strijd: Dat waren S. Ozinga. J. W. Siebrand en E. Agterhof. In het klassement staat S. Ozinga er evenwel het beste voor. De finish van de laatste wedstrijd was zeer spannend toen Agterhof Joop Bodegra ven en B. Ooms boord aan boord door de finish kwamen met zeer kleine on derlinge verschillen. Trouwens het was dikwijls zo, dat het wedstrijdcomité handen vol werk had om de grote massa's door de fi nish varende schepen te noteren. Soms De Valken in actie tijdens Nieuw-Loosdrechtweek. de finishten jachten van wel vijf of zes verschillende klassen tegelijkertijd. In de Flying Dutchmanklasse speelde in de eerste twee wedstrijden Jack Röper, een met vakantie in Nederland vertoefende Zuidafrikaanse zeiler een grote rol. In een geleend schip voer hij voortreffelijk en eindigde met grote voorsprong. Maar Dick de Rat was de man die de derde race won met Ulrik Jager, die eenmaal derde en eenmaal tweede werd achter zich. Nadat J. L. Evers een wedstrijd in de 12 M2 klasse gewonnen had waren de beide zondagwedstrijden voor Jan van Staveren. L. Borra werd evenals in de Raagweek weer alle keren tweede. In de Olympiajollenklasse won de Raagzeiler F. M. de Vries zaterdag- en zondagmid dag. Gistermorgen was J. Saltzherr de snelste. Oslo-Oostende Staatsraad Lehmkuhl (Noorw.), Nord- wind (G.B.) en Lutine (G.B.) zijn de winnaars geworden van de zeezeilwed strijd van Oslo naar Oostende. Met inachtneming van de handicaps zien de klassementen er als volgt uit: Rlasse 1 (dwarsscheepsgetuigde jach ten): 1. Staatsraad Lehmkuhl (Noorw.) 127 uur 1 min., 2. Sorlandet (Noorw.) 133 urn- 55 min.; klasse 2 (langsscheepsge- tuigde Jachten): 1. Nordwind (Groot Brittannië) 122 uur 7 min.. 2. Wyvern (Noorwegen) 122 uur 51 min., 3. Urania (Nederland) 125 uur 8 min.; Rlasse 3 (jachten onder 50 ton): 1. Lutine (Gr. Brittannië) 80 uur 8 min., 2. Merlin (GB) 88 uur 47 min., 4. Najade (Ned.) 97 uur 24 min., 5. Rijkduin (Ned.) 100 uur 41 min. Hans Sleeswijk vijfde bij Europese Finnjollenelite Hans Sleeswijk is vijfde geworden in de strijd om het Europees kampioen schap in de Finnjollenklasse, welke te Oostende werd gevaren. De titel bleef in het bezit van de Deen Paul Elvström. De eindrangschikking was: 1. Paul Elv ström (Denemarken) 5074 pnt., 2. Willy Ruhweide (W.-Dld.) 4870 pnt., 3. André Nelis (België) 4518 pnt., 4. Yves Pinaud (Fr.) 4326 pnt., 5. Hans Sleeswijk (Ned.) 3472 pnt., 6. Goran Anderson (Zweden) 2615 pnt., 7. Jack Night (Eng.) 2534 pnt., 8. Rlaus Roop (Oost-Dld.) 1566 pnt., 9. Jouko Valli (Finl.) 1361 pnt., 10. Andre- zei Podoiski (Polen) 1193 pnt. Willemarie GS won Gouden Zweep Willemarie GS heeft zondagmiddag op de Groningse drafbaan de klassieke draverij om de Gouden Zweep gewon nen. Prins Bernhard overhandigde na afloop van de koers met enkele toe passelijke woorden de zweep aan de fokker-eigenaar-trainer en rijder van het winnende paard, Roelof Hamming, uit Groningen. Door het terugtrekken van de paar den van het entrainement-Geersen Geersen was 's ochtends al met zijn zes dravers teruggegaan, daar hij de baan te zwaar vond was de strijd volkomen open. Direct na de start van het 2400 meter lange parkoers, stuurde Hamming zijn paard naar de eerste plaats en daar bleef de merrie de hele verdere race, met achter haar het dicht opeen ge drongen veld. Willemarie GS ging ten slotte onbedreigd als eerste door de finish. Uferlooper S werd tweede en Vite Hollandia, die in rechte lijn van uit de achterhoede sterk kwam opzet ten, eindigde als derde nog voor Veld- uil S, die direct na de start door een grote fout voor de overwinning was uit geschakeld, maar zich in de handen van Johan Oosting prachtig herstelde. De uitslagen lulden: Streamline-prijs: 1. X. B. II (P. DJ. Bolt) (1.30.7); 2. Yllte Rose; 3. X. Quin- ta. Tot.: wl. f6.40, pl. f2.70, f 1.90, f4.70. gek. f24.20, cov. f £20. Juweel van Salnt-prljs; 1. Windy Han over (A. Th. Knijnenburg) (1.29.7); 2. Weerlicht B; 3. Wallna Hollandia. Tot.: wl. f3.10, pl. f2.—, f3.20, gek. f9.40, cov. f3.80. Kentucky King-prJJs: 1. Zefa (buiten weddenschap) (A. Slderius) (1.31.2); 2. Zoritha; 3. Zilverreiger S. Tot.: wi. f 10.40 pl. f2.30, f2.10, f 1.70, gek. f23.60, cov. f 5.70. De Gouden Zweepprijs: 1. Willemarie G. S. (R. Hamming) (1.26.8); 2. Uferloper S; 3. Vite Hollandia. Tot.: wl. f8.60. pl. f3.60 f2.90. gek. f33.60, cov. f4.60. Lady Ruth B-prijs: 1. Yvonne (J. M. Lugles) (1.31.5); 2. Yrma Dunst; 3. Ybe van Papenhoef. Tot.: wl. f4.20, pl. fl.80, f2.f 1.60, gek. f7.30, cov. f6.80. Old Gold-prijs voor amateurrijders: 1. Vauban B (J. L. Bolt) (1.28.7); 2. Vuur- goudhaantje S; 3. Thea Drabbe. Tot.: wl. f4.30, pl. f 1.60, fl.80, f3.20, gek. f9.30, cov. f 5.10. Peterhof-prijs: 1. X. Henny D (D. La- geweg) (1.28.8); 2. Wilna van Oranje; 3. Wlnnlfred. Tot.: wl. f3.70. pl. f 1.70, f 1.80, f 1.60, gek. f8.40. cov. f6.90. De uitslag van de gehouden rennen lulden Cadara-prijs: 1. Mlstinguette (mej. A. Belssel von Gymnlch); 2. Wurftaube; 3. Cold Water. Tot.: wl. f2.50, pl. fl.40, f 1.50, gek. f 11.90, cov. f4, Totalisator-omzet f78.310.50. Koersen Alkmaar De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Vakantie-prijs: 1. Zelma Dunst (J. Zuy- derduin) (1.37.9); 2. Zibello Hanover K; 3. Zelma Dear. Tot.: wl. f 1.90, pl. f 1.50, f 2.—. gek. f 7.60, cov. f 4.60. Bossen-prijs le afd.: 1. Yna van Barke (C. J. Blokdijk) (1.33.8); 2. Young Six; 3. Xandamour. Tot.: wi. f2.20, pl. fl.20, f 1.50, f 1.40, gek. f 3.40, cov. f 4.60. Bossenprijs 2e afd.: 1. Yashmir (N. Oos ting) (1.31.4); 2. Yonker Axkit; 3. Y. Y. V. Tot.: wi. f4,—, pl. f 1.60, f 1.60, f2.—. ge koppeld f 8.40, cov. f 4.80. Heide-prijs: 1. Young Erebus V (K. G. v. d. Veen) (1.29.9); 2. Yllnotte; 3. Union Tot.: wi. f3.9" gek. f 3.20, cov. Duinen-prijs: 1. Unica (J. Ham) (1.26.8) 2. Victory Queen; 3. Wirna O. Tot.: wi. 129.40. pl. f6.20, f2.80, f2.20, gek. f24.50, cov. f 6.80. De Zilveren Roos-prijs voor amatrices: 1. Violina Norton (mevr. P. J. Kooyman) ,(1.27.1); 2. Tarzan Hollandia G; 3. Too- mel D. Tot.: wi. f3.—. pl. fl.80, f3.80. fl.80, gek. f23.90. cov. f 15.60. Strand-priJs: 1. Vrijdag (A. R. Nottel- man) (1.26.4); 2. Qui Suit; 3. X. Hanover Tot.: wl. f 1.50, pl. fl.20, fl.80, fl.20, gek. f8.10. cov. f6.10. Reigerbos-prijs1. Vina van Barke (A. R. Nottelman) Tot.: wl. f170, pl. fl.20, f 1.60, f 1.60, gek. f2.60, cov. f4.40. Kattenberg-prijs: 1. Typhoon (P. A. Strooper) (1.27.1); 2. Tabor Harvester D; 3. Traviata. Tot.: wl. f 1.40, pl. f 1.20, f 1.70 gek. f 5.10, cov. f 4.60. Totalisator-omzet f 141.954, CRICKET Ajax (L.) II verliest van Rood en Wit V Ajax (L) ging na het winnen van de toss eerst fielden. Het scheen alsof Ajax een gemakkelijke dag zou gaan krijgen toen de stand na ongeveer een half uur spelen 143 was. Doch toen de innings van Rood en Wit om 12.45 uur was af gelopen, was de score toch nog 94 runs all out. Bowlingcijfers Ajax: F. Tattersall 433; J. Bakker 219 en A. Wempe 221. Dat dit totaal voor de Ajax batting- side toch nog te groot was, bleek toen om 14.30 uur het laatste wicket viel bij het totaal van 44 runs! Alleen F. Olt- huis was in staat weerstand te bieden aan het correcte bowlen van de Rood en Wit-aanval. Hij werd tenslotte gevan gen met een persoonlijke score van 21 runs. Daar er nog maar 3 van de 6% uur was gespeeld, werd besloten een tweede innings te gaan spelen. Ajax, dat nu op nieuw moest gaan fielden, deed dit nu veel beter en zond R. en W. voor een totaal van slechts 34 runs naar het pa viljoen terug. Bowlingcijfers Ajax: F. Tattersall 515; J. Bakker 29 en A. Wempe 1—9. De thuisclub moest nu gaan proberen met een speeltijd van nog plm. 2% uur, 85 runs te scoren om deze wedstrijd als nog te winnen. Dit gelukte echter niet omdat Ajax een toch wel zeer zwakke batting-side bleek te hebben. Alleen F. Olthuis en A. Wempe, respectievelijk 27 en 21 runs. bereikten de dubbele cijfers. Het Ajax- totaal werd derhalve slechts 61 runs all out. VIERDE TESTMATCH ENGELAND—ZUID-AFRIKA Engeland 260 all out Nadat donderdag en vrijdag de aan houdende regen het spelen onmogelijk had gemaakt, kon zaterdag te Man chester eindelijk de 4de testmatch tus sen Engeland en Zuid-Afrika beginnen. Engeland, dat de toss won, was kort voor het einde van de speeltijd all out voor een totaal van 260 runs. In de resterende 25 minuten scoorde Zuid- Afrika 17 runs zonder wicketverlies. De Engelsen hadden bij een score van 134 runs reeds 5 wickets verloren Ren Barrington was topscorer met 76. Van de Australische bowlers veroverde Neil Adcock vier wickets, maar Thevor God- dard was met 26 voor 3 de grote man. CRICKETUITSLAGEN Eerste klasse A: HaarlemRW: gew. door RW met 6 wickets (Haarlem 200 voor 6, RW 202 voor 4, w.v. Van Liempt 108 not out); HCC IACC gew. door HCC met 5 wickets (ACC 97, HCC 98 voor 5); Quick HHCC II: gew. door HCC met 2 wickets in 44 runs (Quick 94, HCC 138 voor 8); VOC—HDWS: gew. door VOC met 3 wickets en 45 runs (HDVS 111, VOC 156 voor 7). Eerste klasse B: Quick NHBS: gew. door Quick met 64 runs (Quick 181, HBS 117); SpartaPW: gew .door PW met 9 runs (PW 142, Sparta 133). Tweede klasse C: 41 Grn Hook Ajax (L) 41; Grm Hook niet opgeko men; HBS II-Sparta II gew. door Spar ta met 1 wicket (HBS: 135, Sparta 136 voor 9); HTCC—CCG: gew. door HTCC met 154 runs (HTCC 217, CCG 63). Tweede klasse E: LCCConcordia: gew. door LCC met 42 runs (LCC 93, Concordia 51); RoggewoningCVHW: gew. door Roggewoning met 88 runs (Roggewoning 203 voor 9, gesl. CVHW 115); RW IV—ACC II: gew. door RW met 6 wickets (RW 117 voor 4, ACC 111). Derde klasse C: Ajax (L) II—RW V: gew. door RW met 23 runs (Ajax 44 en 61, RW 94 en 34). WIELRENNEN Bahamontes enige tijd uitgeschakeld De kwaal, die Federico Bahamontes dwong tot opgeven in de beginfase van de Tour de France van dit jaar, blijkt niet gesimulerd te zijn. Op bevel van de Spaanse wielerbond zal hij tenminste twee maanden rust moeten houden. De Spaanse wielerbond nam dit be sluit op advies van de acht doktoren, die de Spanjaard onderzochten. De dokto ren kwamen tot de conclusie, dat Ba hamontes lijdt aan een chronische ont steking van de ademhalingsorganen en bovendien last heeft van een slechte spijsvertering. Bahamontes zal dus niet uitkomen in de Spaanse ploeg voor de wereldkam pioenschappen wielrennen. Deze ploeg is nu als volgt samenge steld: stayers professionals: Pedro Go- mila en Guillermo Timoner. Wegwed strijd profs: Fernando Manzaneque, José Perez Frances, Miguel Poblet en Anto nio Suarez. Maliepaard wint in België De Nederlander Bas Maliepaard is zondag winnaar geworden van een 123 km. lange wegwedstrijd in de omgeving van de Belgische plaats Diest. Hij ver sloeg in de eindsprint de Belg Hofmans. De tijd van beiden was 3 uur en 8 minu ten. De Belg Van Gompel werd derde met 20 seconden achterstand. Na hem finishten, in dezelfde tijd, Anthonis, Mortiers, Luyten en Schaeckens. Er wa ren 58 deelnemers. Nederlandse Olympische baanploeg in Duitsland De Nederlandse Olympische baanploeg heeft gisteren in Friesenheim voor 3000 toeschouwers de landenomnium tegen de Duitse Olympische kandidaten met 7—5 verloren. Van de vier onderdelen won nen onze landgenoten er slechts één, de sprint. De nationale kampioen Ad de Graaf werd namelijk zowel in de twee ritten deux als in de rit quatre eer ste. Ook Mees Gerritsen won een rit. Het individueel eindklassement van de sprint was: 1. De Graaf (Ned.) 3 pnt., 2/3 Gerritsen (Ned.) en Rieke (Did.), beiden 6 pnt., 4. Dieter Gieseler (Did.) 7 pnt., Landenklassement: Nederland 9 pnt., Duitsland 13 pnt. In de ploegenachtervolging over 4 km. was de Duitse ploeg (Edler, Fred Giese ler, Magold, Renz) duidelijk sterker dan de Nederlandse combinatie Legrand- Oudkerk-Nydam-Nikkesen. De tijden waren resp. 4.46.5 en 4.54.0. De tijdrit over een baanronde werd in 20.4 seconde gewonnen door Dieter Gie seler. Mees Gerritsen en Rieke deelden de tweede plaats met 20.5 seconde en Ad de Graaf werd vierde in 20.7 seconde. De Duitser Renz tenslotte werd win naar van een klassementswedstrijd. Twee doden dit weekeinde Wederom een grote slag voor de motor- en automobielsport. De internationale races, welke dit weekeinde zijn gehouden hebben twee slachtoffers geëist. De Belgi sche coureur Jean Blanc is gisteren in een wedstrijd te Salerno (Zuid- Italië) verongelukt, terwijl de Australische motorrenner Bob Brown zaterdagmiddag tijdens de Dynamo Tiglis klopte Feijenoord met 3-1 Tijdens Russische toernee De Nederlandse eredivisieclub Feije noord, die momenteel een tournee door Rusland maakt, heeft in de tweede wed strijd met 31 verloren van Dynamo Tiglis. Eerder hadden de Rotterdammers met 10 gewonnen van Admiralteyets Leningrad. Ook in deze tweede wedstrijd toonden de Rotterdammers een voortreffelijke techniek en een bijzonder goede tactiek. Toch kon dit niet verhelpen dat de zege naar de Russen ging. In de 31e minuut opende midvoor Raloyev de score. Uit een pass van de Russische rechtsbuiten kwam Raloyev in vrije positie voor Pie- ters Graafland, die ook in deze tweede ontmoeting voortreffelijk heeft gekeept. De Rotterdammer poogde door zich voor de voeten van de Russische aanvalslei der te werpen, een doelpunt te voorko men. Raloyev zag echter nog juist kans de bal langs de Nederlandse doelman te plaatsen. Bijzonder jammer was het, dat kort na het begin van de tweede helft een Feijenoord-verdediger de bal in eigen doel kopte waardoor de score 2—0 in het voordeel van Dynamo werd. Toen de Russen na een kwartier voor een derde doelpunt zorgden was de strijd beslist. Toch poogde Feijenoord nog ver woed de score een gunstiger aanzien te geven. Dat gelukte nadat Jan Rlaassens met een vrije trap Schouten lanceerde. Bijzonder knap omspeelde deze doelman Kotrikadze waarna hij zonder moeite kon scoren (3—1). Grote Prijs van Nederland motorcross Ziveden beheersten de strijd in Bergboren van begin tot eind Broer Dirks was de beste Nederlander Bill Nilson, de 27-jarige Zweedse verwarmingsmonteur, die dit jaar ook de Grote Prijzen van Zweden en Engeland op zijn naam heeft gebracht, is de grote figuur geweest van de Nederlandse Grand Prix Motorcross die zondag te Berg- haren werd gehouden. Ruim 20.000 toeschouwers waren getuige van de van de zege van de Zweed. Het moeilijke parkoers met zijn vele heuvels en kuilen stelde hoge eisen aan rijders en machines. De Zweden, spe cialisten op de zandcircuits, hebben de strijd volkomen beheerst. Zij bezetten de eerste drie plaatsen in het eindklasse ment. Slechts de Nederlander Broer Dirks heeft de Zweedse suprematie enigszins kunnen doorbreken. De eerste manche werd een overtui gende zege voor Nilsson. Direct na de start nam de Husqavarna-rijder de kop om die niet meer af te staan. Zonder ook maar een moment bedreigd te zijn ging de Zweed door de finish. Weliswaar heeft de 24-jarige Eindhovenaar Broer Dirks de gehele wedstrijd de tweede plaats kunnen behouden, toch was het tempo van de Scandinaviër te hoog voor de Nederlander. De wedstrijd verloor veel aantrekke lijkheid toen Nilssons grootste concur rent in de strijd om de wereldtitel, zijn landgenoot Sten Lundin, na drie ronden de strijd moest staken, nadat voor de start al was gebleken, dat er water in de benzinetank van zijn Monark was geko men. Toch kregen de toeschouwers nog een verwoed gevecht te zien. Daarvoor zorgden de Zweden Tibblin en Johansson gedurende de volle 16 ronden. Bijzonder slecht begon de tweede man che. Het startmechanisme werkte niet geheel goed waardoor een aantal rijders na de eerste ronde wegens een valse start werden afgevlagd. Toch beloofde de race voor de Neder landers bijzonder interessant te worden. Groot was de geestdrift van de toeschou wers, toen na de eerste ronde Albert Dirks en een ronde later Broer Dirks op kop doorkwam. Ondertussen hadden echter de Zweden Tibblin en Nilsson gunstige posities ingenomen om de aan val in te zetten. Met succes lanceerde dit duo een ronde later die aanval. Daar na hebben zij, hoewel rijdend voor het zelfde merk, tot het bittere einde van de race een wiel-aan-wiel gevecht gevoerd, dat uiteindelijk door Tibblin werd ge wonnen. Broer Dirks heeft de Zweden lang op 50 meter afstand kunnen volgen. Er zat op dat moment nog een kans op een Nederlandse eindoverwinning in, daar Nilssons machine verdacht begon te ro ken. Indien Dirks - aangenomen dat Nilsson inderdaad de strijd moest sta ken - erin zou slagen dicht achter Tibblin te eindigen, was de man uit Eindhoven zeker van de eindzege. Het liep echter helaas allemaal heel anders. In de achtste ronde bleef de machine van de Nederlander plotseling in het mulle zand steken. Oorzaak bleek later een defecte magneet. Albert Dirks slaag de er echter in zich prachtig op de vier de plaats te handhaven. Na de grote pryzen van Oostenrijk, Frankrijk, Zweden, Italië, Duitsland, Engeland en Nederland luidt de stand in de competitie om het wereldkampioen schap motorcross (van de tien wedstrij den, die worden gehouden tellen van elke rijder de beste zes resultaten voor het eindklassement 1. Bill Nilsson (Zweden) 34 pnt., 2. Sten Lundin (Zweden) 26 pnt., 3. Rolf Tibblin (Zweden) 23 pnt., 4. Don Rick- mann (Gr.-Br.) en Gunnar Johansson (Zweden( beiden 19 pnt., 6. Leslie Ar cher (G.-B.) 7 pnt. Op de Wageningse wielerbaan zijn gisteren wedstrijden gehouden voor amateurs en professionals. Een omnium voor profs werd gewonnen door Peter Post met 10 punten voor Jan Derksen (11 punten), Joop Captein (12 pnt.) en Wout Wagtmans (17 pnt.). training voor de Grote Prijs van Duitsland op het circuit Solitude bij Stuttgart het leven verloor. Jean Blanc, die voornamelijk in formule junior-wagens uitkwam, reed met zfjn Cooper op het publiek in. De Belg kwam om het leven en negentien toeschouwers werden gewond, van wie een ernstig. Later verklaarde een official van de plaatselijke automobielclub, dat Jean Blanc een pseudoniem was voor Jos Saveniers. De verongelukte Belg kwam uit Brussel. Hij is 22 jaar gewor den. De Australiër Bob Brown vloog tijdens een trainingsrit met zyn 250 cc Honda uit de bocht op twee kilometer voor de finish. Met een schedelbasis- fractuur werd hij naar een ziekenhuis in Stuttgart overgebracht, waar hy enkele uren later aan de gevolgen van zijn val overleed. In de Engelse TT van dit jaar was Brown de snelste van het Honda-team in de 250 cc klasse en bezette toen de vierde plaats achter de MV's van Hocking en Ubbiali en de Morinl van Provini. In Assen in de Nederlandse TT startte Brown zowel in de 350 als de 500 cc klasse op Norton en niet zon der succes. In de 500 cc klasse eindigde hy als tweede achter de Italiaan Venturi met MV en in de 350 cc was hy vierde achter Surtees Hocking en Anderson. Nog groter waren evenwel zUn successen in 1959, toen hy tydens de Asser TT de 350 co klasse op Norton won en in de 500 cc klasse achter Surtees op de tweede plaats eindigde. Surtees won prijs Duitsland (500 cc) Wereldkampioen zijspan ook nu weer oppermachtig Oppermachtig waren de vertegenwoor digers van MV Agusta in de race in de 500 cc-klasse om de gTote prijzen van Duitsland op het circuit Solitude bij Stuttgart. Van hen eiste wereldkam pioen John Surtees, die dadelijk na de start de leiding nam om die gedurende de achttien ronden niet meer af te staan, de overwinning voor zich op. Sur tees voerde door deze overwinning zijn voorsprong in de stand voor het wereld kampioenschap op de Italiaan Venturi, die als tweede eindigde, op tot zes punten. De Duitsers Helmut Fath en Alfred Wohlgemuth hebben zaterdag in de eerste race om de Grote Pryzen van Duitsland in de zdjspanklasse, getoond waardige dragers van de wereldtitel te zyn. Op BMW behaalden zy de over winning vóór de Zwitsers Camathlas- Fiston en Scheidegger-Burkhardt, die eveneens op BMW reden. Ook de vol gende drie plaatsen werden door BMW bezet. Zeventien zyspannen kwamen aan de start voor de race, die in de regen werd verreden, waardoor men ver bleef verwyderd van het ronderecord, dat sinds 1956 op naam staat van de Duit sers Noll-Cron met 139.6 km per uur. De 22-jarige Gary Hocking uit Zuid- Rhodesië won gisteren de 250 cc-klasse. Hocking, die reed op een MV Agusta, leidde van start tot finish. De Italiaan Carlo Ubbiali, die kort na de start een buiteling maakte finishte als tweede. Hocking en Ubbiali delen na deze race de eerste plaats in de competitie om het wereldkampioenschap. Beiden hebben 28 punten. Eveneens werden een tweetal auto races gehouden. De race voor formule 2-wagens over 20 ronden (228,34 km) le verde een overwinning op voor de West duitser Wolfgang von Trips met Ferrari. In de formule Junior zegevierde Jim Clark (GrootiBrlttannië) met Lotus. Het Nederlandse Olympische hoc- key-elftal heeft gisteren te Tilburg in een oefenwedstryd met 5—0 gewonnen van de militaire ploeg. De ruststand was 10. De doelpunten in deze ontmoeting, die door ongeveer 1000 toeschouwers werd by gewoond, kwamen op naam van De Beer, Van Vroonhoven, (beiden twee maal) en Zwier. De militairen hielden tot de rust vry goed stand, maar na de hervatting konden zy het tempo niet meer volgen. De Nederlandse volleybalploegen (dames en heren) hebben zaterdagavond beide van West-Duitsland gewonnen. De heren zegevierden met 31, de dames met 30. De Zweed Bill Nilsson (no. 4) ploegt zich te Becgharen door het mulle zand naar de zege in de strijd om de Grote Prijs van Nederland. Op nummer 5 zit Rolf Tibblin. ook een Zweed.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7