ROXASECT Faure als „padvinder" naar Peking inzake de Algerijnse kwestie Chefarine 4 Gele hypotheek drukt steeds zwaarder op zwarte werelddeel Produktschap voor Siergewassen besprak EEG-problemen beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Met een enkel woord Rita Reys en Pim Jacobs met trofee terug van Jazz-festival Agenda fe WOENSDAG 20 JULI 1960 (Van onze Parijse correspondent) Nu de onderhandelingen tussen Frankrijk en de Algerijnse FLN- regering voor onbepaalde tijd zijn onderbroken, wordt in diplomatieke kringen in Parijs opnieuw de vraag opgeworpen over de rol die de Chinese volksrepubliek de laatste maanden in het conflict heeft ge speeld en de vooruitzichten die daardoor geopend zouden kunnen wor den. En om te pogen dat Chinese mysterie te ontsluieren, zullen bin nenkort twee Franse boodschappers, onafhankelijk van elkaar, Parijs met bestemming Peking verlaten. Onafzienbare markt zonder erkenning Een hoge functionaris van het minis terie van buitenlandse zaken heeft van het staatshoofd generaal De Gaulle de opdracht ontvangen speciaal de econo mische kanten van het probleem China te bestuderen. Hij zal onderzoeken welke mogelijkheden er op deze onafzienbare nieuwe markt voor de Franse produkten bestaan, en omdat Frankrijk in dit geval als de vragende partij optreedt zal zeker al gauw de vraag te berde worden ge bracht of deze leverancier of klant in hope het ogenblik niet acht aangebro ken de regering van Peking die over zo'n slordige zeshondderd miljoen zielen de scepter voert, eindelijk eerst eens offi cieel te erkennen. Evenals voor Amerika bestaat de Chinese volksrepubliek van Mao Tse Toeng officieel voor Frankrijk namelijk nog altijd niet. De Gaulle zal die Franse erkenning van de Chinese communistische staat echter ongetwijfeld Mao Tse Toeng zelfs voor een aanlokkelijke handels akkoord niet zo maar in de schoot willen werpen. Politiek aspect En het tweede punt is dan ook: welke politieke en diplomatieke voordelen zou Parijs van die officiële relaties met Pe king kunnen verwachten? Het antwoord te vinden op deze tweede, en veel ge wichtiger vraag heeft de generaal nu opgedragen aan de vroegere gematigd- conservatieve minister-president Edgar Faure, een uiterst scherpzinnig man, die hij onlangs speciaal voor deze opdracht op het Elysée ontbood. Faure is in 1957 met zijn echtgenote Lucie, die directrice is van een links-liberaal maandblad, al eens in China geweest en hij heeft over zijn bevindingen toen een belangwek kend boek geschreven waaruit grote be wondering sprak voor de prestaties van het nieuwe bewind. Het zal Faure's taak zijn in het bij zonder na te gaan welke plannen de Chinezen koesteren in Afrika en spe ciaal in Algerije. Het is bekend dat twee „harde ministers" uit het kabinet van Ferhat Abbas enkele maanden geleden in China zijn geweest waar ze als broe ders in de revolutie werden ontvangen en gevierd. De Algerijnse nationalisten werden overladen met geschenken en, nog meer, met beloften: ze hoefden hun vinger maar op te steken of hele arse nalen met wapentuig en regimenten van „vrijwilligers" zouden de reis naar Alge rije ondernemen. Tot dusver heeft die Chinese hulp al leen nog maar op papier bestaan. Zowel Ferhat Abbas en zijn principieel-westers gerichte geestverwanten in het FLN, als de Tunesische president Habib Bour- guiba en, bovenal de Marokkaanse Ko ning Mohammed V zijn krachtig gekant tegen het denkbeeld, een bijstand van de Chinezen te aanvaarden, een bijstand waarvan de politieke bijoogmerken dan ook niet omstandig behoeven te worden uiteengezet. Nieuwe druk? Voor het westen en Frankrijk in het bijzonder is het een gunstig voorteken geweest dat de leiders van het Algerijn se verzet ongeveer een maand geleden eindelijk dan toch de handschoen van De Gaulle hebben opgeraapt ofschoon toen het „genereuse" aanbod van de Chinezen juist was uitgevallen nu die Franse handschoen echter weer op de grond is gevallen, of tenminste in de lucht hangt, zou Peking 't moment wel eens rijp kunnen achten op die vorige onderhandelingen terug te komen en zijn druk op het FLN te verhogen. Voor De Gaulle is het daarom van het groot ste belang zich achter de schermen van Peking zelf te informeren om te weten wat deze troefkaart in het Algerijnse spel zo ongeveer waard is. China-Rusland Uiteraard komen in dit zelfde ver band nu ook de Russisch-Chinese ver houdingen weer in het geding en ter sprake.. Toen de Chinese volksrepubliek in het westen nog vrij algemeen werd doodgezwegen, behoorde De Gaulle al tot de eerste staatslieden die openlijk wezen op de enorme potentiele econo mische, politieke en militaire macht van BEROEP OP EUROPESE INDIVIDUELE KLACHTRECHT (Van onze parlementaire redacteur) Het is waarschijnlijk, dat de heer A. H. F. Fonteyn te Amsterdam de eerste Nederlander zal zijn die gebruik maakt van het Europese individuele klacht recht. Naar aanleiding van diens ver zoek een diepgaand onderzoek in te stel len naar de reden van zijn ontslag in 1935 uit de dienst van de Marine, heeft de Eerste Kamer gisteren geconcludeerd dat zij in dit opzicht geen taak heeft. De heer Fonteijn zou ongeschikt zijn verklaard wegens bronchiaal astma. Hjj bestrijdt de motleven voor zijn ont slag, maar op formele gTonden is hij in het ongelijk gesteld door de bevoegde rechterlijke instantie. Omdat alle na tionale rechtsmiddelen zijn uitgeput, is hij nu voornemens zich te wenden tot de Europese commissie voor de rechten van de mens. Pas enkele maanden gele den is deze mogelijkheid voor individue le Nederlanders geopend. Een voorstel van de heer Cammelbeek (PvdA) om uit te spreken dat het op de weg der regering ligt alsnog een tege moetkoming aan de heer Fonteijn te verlenen, werd het 15 tegen 29 stemmen verworpen, nadat staatssecretaris De Jong had meegedeeld, dat de heer Fon teijn vorig jaar een welwillend gebaar van de vorige minister van Defensie (een uitkering van f.2400) had afgewe zen. Peking en op het gevaar waardoor ook Moskou hier op kortere of langere ter mijn, zou kunnen worden bedreigd. En gedurende de ettelijke uren die De Gaul le samen met Kroesjtsjef in zijn bureau heeft doorgebracht om de topconferentie voor te bereiden die maar zo'n kort leven was beschoren, zullen ongetwijfeld die Russisch-Chinese relaties ook wel over de tong zijn gegaan. De Gaulle heeft Rusland de naam Sovjet-Unie neemt hij nimmer in de mond on danks het communisme altijd primair en principieel als een Europese mogend heid willen beschouwen die de rest van Europa en het westen op den duur niet kan ontberen als lid van een bondge nootschap dat eens tegen het „gele ge vaar" tot stand zou moeten komen. In dat licht liepen de gedragslijnen van Peking en Moskou ten aanzien van de Algerijnse oorlog tot voor kort ook nog al aanzienlijk en veelzeggend uiteen. Kroesjtsjef heeft De Gaulle's politiek van zelfbeschikking voor de Algerijnen zijn zege gegeven, terwijl Peking nooit een goed woord voor het Franse „kolonialis me" in deze gebieden kon vinden. Hoe de bedoelingen en verlangens van Moskou ten aanzien van de Algerijnse oorlog na de mislukte topconferentie precies zijn, ls moeilijk met zekerheid te zeggen. Doch de Chinezen achten het zeker in hun belang dat deze strijd waarin Frankrijk zich uitput en die een voortdurende haard is van diplomatieke conflictstof in het westelijke kamp, zich nog jaren voort zal slepen. En met dat doel hebben de Chinezen hun militaire, technische en economische hulp de Al gerijnse nationalisten dan ook aange boden. Geheime missie Het is dit hele complex van uiterst be langrijke vragen en problemen dat Ed gar Faure als padvinder voor generaal De Gaulle in Peking nu gaat trachten te toetsen en te exploreren. De resultaten van zijn missie, die uiteraard een zeer geheim karakter draagt, zullen in de eerste plaats hun invloed doen gelden op de onderhandelingstactiek die De Gaulle verder met de Algerijnen zal vol gen, doch op langere termijn zeker even eens op de taxatie van de gehele hypo theek die steeds duidelijker drukt op het zwarte werelddeel. Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft zich in zijn gistermiddag gehouden vergadering akkoord verklaard met een programma voor een gemeenschappelijke EEG-politiek voor de bloe- mensector, opgesteld door het internationaal verbond van de groothan del in bloemkwekerijprodukten. Dit programma vertoont veel overeen komst met het al eerder bekendgemaakte standpunt van de interna tionale producentenorganisatie in de sierteeltsector, de AIPH. Het in ternationaal groothandelsverbond bepleit voor de EEG onder meer een erkenningssysteem voor groothandelaren, uitschakeling van de con- signatiehandel in bloemen, gemeenschappelijke standaardisatie- en ver pakkingsvoorschriften als bloemen in bossen worden verhandeld, zou dat moeten gebeuren in bossen van tien of veelvouden daarvan een liberale invoerpolitiek en een actieve uitvoerpolitiek ten opzichte van derde landen. De organisaties in de zes landen zou den zich moeten verplichten, in de over gangsperiode niet bij hun regeringen op toepassing van artikel 44 van het EEG- verdrag (toepassing minimumprijzen) aan te dringen voordat getracht is via onderhandelingen tussen de organisaties eventuele moeilijkheden uit de weg te ruimen. De vice-voorzitter van de EEG-com- missie, dr. Mansholt, hoopt in september een bespreking te hebben met het in ternationaal groothandelsverbond, waar van dr. Verhage, voorzitter van het Pro duktschap, eveneens voorzitter is. Enige voorlopige reacties van organi saties op de voorstellen, die een Ameri kaans marktonderzoekbureau heeft ge daan voor de bevordering van de Neder landse bloembollenafzet in Amerika, lokten slechts weinig discussies uit. Suggesties Het Amerikaans bureau had onder meer gesuggereerd dat het aantrekken van speciale krachten, die zouden moe ten bewerkstelligen dat de afnemers-we derverkopers in Amerika meer dan nu het geval is worden betrokken bij de on persoonlijke reclame van het centraal- bloembollencomité. Later zou het werk van die speciale krachten door de ex porteurs zelf kunnen worden overgeno men. De Koninklijke Algemene Vereeni- ging voor Bloembollencultuur meent dat in deze richting, bij wijze van proef, ge durende bijvoorbeeld vijf jaar, bepaalde activiteiten ontwikkeld zouden moeten worden. De kosten daarvan zouden naar haar mening niet moeten worden gedekt door een verhoging van het budget voor gemeenschappelijke reclame, maar door een matige prijsverhoging van de te ex porteren bollen die, blijkens het rapport van het Amerikaanse bureau, op de Amerikaanse markt minder prijsgevoelig zijn dan aanvankelijk werd aangenomen. De Katholieke Vereniging van Onder nemers in het Bloembollenbedrijf meent ondetr meer, dat het „flowerminded" maken van het Amerikaanse publiek, het stimuleren van het gebruik van bloemen in huis en tuin in het algemeen, mede, en wellicht intensiever dan voorheen, door meer reclame dient te worden be vorderd. Afwachten maar Een commissie uit het Produktschap en een commissie uit de „Amerikaanse Groep" van de Bond van Bloembollen handelaren hebben vorige week een eer ste gezamenlijke vergadering aan de voorstellen van het Amerikaanse bureau gewyd. Meer van die vergaderingen zul len volgen. Het zal nog enige maanden kunnen duren voor de beide commissies een definitief rapport kunnen opstellen. Besloten werd, niet in te gaan op een verzoek van de Koninklijke Al gemene Vereeeniging voor Bloembol lencultuur om de in 1958 en 1959 ver leende schadevergoeding aan kwe kers, die door het tulpenstengelaal- tje zijn gedupeerd, te herzien. De vereniging had die herziening ge vraagd omdat in 1958 de schadever goeding op de minimumprijs was ge baseerd, terwijl dit jaar de markt prijs wordt aangehouden. Een twee tal verordeningen, de bestrijding van het tulpenstengelaaltje betreffende, werd vastgesteld Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U «eer met plezier Uw werk kunt doen 20 tabl. f. 0.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f. 3.60 BINNENLAND Gisteren ls ln het veilinggebouw te Hoogeveen een ongeluk gebeurd, waarbij de 65-jarige chauffeur B. van Hemert om het leven ls gekomen. Een grote diesel wagen zou ln opdracht van de heer Van Hemert door een 18-jarlge jongen naar bulten worden gereden, doch de wagen bleek op de achteruit- ln plaats van op de vooruitversnelling te staan. Van He mert raakte met hoofd en armen bekneld tussen de cabine en de achtermuur van het veilinggebouw en was vrijwel op slag dood. Hij laat een vrouw en kind na. De Franse regering heeft zich tot de Europese commissie van de EEG gewend met liet verzoek bemiddeling te verlenen voor het afsluiten van graancontracten op lange termijn met Nederland. Bij K.B. ls benoemd tot buitenge woon hoogleraar voor het tijdvak van 6 september 1960 tot en met 31 augustus 1963 in de afdeling der weg- en water bouwkunde aan de Technische Hoge school te Delft, om onderwijs te geven ln de kennis en het onderzoek van bouwstof fen, E. M. Thelsslng. Gisteravond is te Amsterdam de 34- jarlge tremmer E. van Dongen, die op het terrein van de Steenkolen Handels Vereniging werkzaam was op een drij vende kraan, ln het water gevallen van het Hasseltkanaal-oost. Waarschijnlijk is de man op de kraanponton uitgegleden by het verhalen van een dekschuit. Een kraandryver heeft viermaal vergeefs naar hem gedoken. Later ls het stoffelijk overschot door de gemeentepolitie opge- dregd. Tussen 8 en 18 augustus zullen op de centrale begraafplaats van de Oorlogs gravenstichting te Loenen 70 Nederland se oorlogsslachtoffers herbegraven wor den. Deze slachtoffers, die ln Duitse con centratiekampen om het leven kwamen, werden ln nauwe samenwerking met de Franse opgravingsmissie terugges geïdentificeerd. Zy zyn hoofdza teruggezonden en hoofdzakeiyk af komstig uit de massagraven van de bui tencommando's Husum en Sandbostel van het concentratiekamp Neuengamme. BUITENLAND Koning Bjoemibol en Koningin Siriklt van Thailand zijn dinsdag voor een bezoek van vier dagen ln Engeland aan gekomen. De Royal Society in Londen, de oud ste wetenschappelijke instelling ter we reld. heeft gisteren haar driehonderd jarig bestaan gevierd met een receptie ln de Albert Hall ln Londen. De herden- kingsplechtlgheden, die acht dagen zullen duren, worden bygewoond door geleerden uit 48 landen. De Europa-prijs van de Raad van Europa is voor 1960 toegekend aan de steden Aarhus, in Denemarken, en Brugge in België. Deze prys wordt Jaarlijks toe gekend aan een of twee steden die zich bijzonder Ingespannen hebben voor de Europese eenheid. Tussen Barcelona en Massanet. aan de Spaanse oostkust, zyn dinsdag negen spoorwegwerkers gedood, toen een trein uit Barcelona op een groep arbeiders In reed, die bezig waren de baan te her stellen. In Engeland moet vanaf 12 septem ber de bestuurder van een auto die meer dan tien jaar oud is, een officieel bewys kunnen overleggen dat het voertuig geen gevaar voor het verkeer oplevert. In En geland ryden talryke auto's die aanzlen- lyk ouder dan tien Jaar zyn. (Wy kennen er een medicus, die dagefyks zijn visites maakt ln een Bentley van 1924! - Red. L.D.). In een laboratorium van de Tech nische Hogeschool van Massachusetts wordt de sterkste magneet ter wereld ge bouwd 250.000 gauss veldsterkte voor onderzoek naar aard en werking van het magnetisme. De bouw zal drie Jaar vergen. ANVV mengt zich in zaken VVV Noordwijk Het rapport van de heer Vet, provin ciaal-directeur van de VW Gelderland, waarom in het begin van dit jaar, op aandrang van de gemeenteraad, door het bestuur van de Stichting VW Noordwijk was verzocht, is nog steeds niet binnen. De heer Vet zou voor een verder on derzoek en het uitbrengen van het rap port toestemming hebben gevraagd aan de Provinciale VW Zuid-Holland, doch deze toestemming is tot dusver niet af gekomen. Wel zal naar wij vernemen een bespre king plaatsvinden tussen het bestuur van het ANVV en het Stichtingsbestuur, zodra de voorzitter van de Stichting, burgemeester mr. G. F. W. van Berckel, die momenteel met vakantie is, zal zijn teruggekeerd. Onder meer zal dan de stichtingsvorm en de wijze waarop over de Stichting VW Noordwijk gesproken en geschre ven is, aan de orde komen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram 18.30 Lichte muz. 19.00 Voor de kind. 19.10 Muzik. voordr. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Promenade-ork. en solist. 20.55 Ballet der bedriegers, hoor spel. 21.30 Gram. 21.50 Strijkork. en sol. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Hammondor gelspel. 23.00 Gesproken portret. 23.15 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Hammondorgelspel. 18.15 Het Spectrum, wekelijks nieuwsoverz. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksmuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.10 Hol land Festival 1960: Kamerork., koor en sol. 21.15 Ruimtevaart: Grensgebied tus sen fantasie en werkelijkheid, lezingen. 21.30 Lichte muz. 21 55 Pianorecital. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA AVRO: 17.00 Voor de kind. NTS: 17.30- 17.40 Intern, jeugdjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Voor de vrouw. 20.40 Filmrep. 21.30 Intern, variété pro gramma. 22.10 Epiloog. NTS: 22.15 pl.m. 23.00 Eurovisie: Horse of rep. te Londen. the year show, de v&teeéoze, INSECTEN-VERDELGER laat géén vlekkc radicaal en snel frisse geur IN DE VOORDELIGE, ORANJE SPUITBUS „Beste ja ZZ - orkest van Europa Contracten voor een Europese tournee (Van onze Amsterdamse correspondent) Met een zilveren bokaal van een halve meter hoog, een enorme bos bloemen en een inmiddels alwat ver fomfaaid diploma zijn Rita Reys, Pim Jacobs (25), Wim Óvergaauw (80) en Ruud Jacobs (22) gisterauiond op Schiphol uit het K.L.M.-toestel gestapt dat hen van de Riviera thuisbracht. Een glorieuze aankomst, want zij zijn in Juan-les-Pins gelijk gemeld uit geroepen tot het beste jazz-orkest van Europa! Het kwartet-Pim Jacobs heeft bijzon der aangename herinneringen aan het Europese Jazz-festival, dat door de Ri- vièra-stadjes Juan-les-Pins, Antibes en Le Cap werd georganiseerd en waaraan door 15 Europese landen, waarvan en kele van achter het ijzeren gordijn, werd deelgenomen. Pim Jacobs vertelde ons: „Opmerkelijk was, dat de Dixieland- orkesten het eerste afvielen. Voor het Franse publiek was het teleurstellend, dat 't orkest dat no. 1 was geworden in 't Franse Jazz-festival, op dit internatio nale festijn niet bij de eerste vyf werd geklasseerd. Op 13 Juli begonnen wij aan de finale met het kwartet van Hans Köller uit Oostenrijk, het Zwitserse kwintet van Pierre Bouru, het zeer goe de kwintet van Albert Mangelsdorf uit Frankfort en een uit twintig man be staan Joegoslavisch radio- en tv-orkest. De Duitsers waren onze grootste concur renten. Vlak aan zee „Het Festival werd bulten, vlak aan zee gehouden," aldus de zongebruinde Rita Reys. „Ik had by het zingen veel last van de wind. Desondanks hebben 15 van de 18 jury-leden Pim en mij voor een solistenprijs aangewezen. Omdat we ook al de Grand Prix veroverden, had den wy echter geen recht meer op die prijzen." Het Europese Jazz-festival heeft voor het kwartet-Pim Jacobs een welkom ge volg. Er z(jn reeds contracten afgeslo ten voor een tournee door Noorwegen, Engeland, Duitsland en Frankrijk. En dan is er nog een aanbieding voor een aantal concerten in Oost-Europa. „Maar eerst gaan we trouwen," zei Rita, „als we tenminste gauw een huis kunnen vinden," aldus Pim. „We trou wen uiterlijk eind september," zei Rita beslist. Pim Jacobs heeft er geen spUt van dat hij de samenstelling van zyn gezel schap een half jaar geleden heeft ge wijzigd. De drums verving hij door Wim Overgaauws gitaar - „de zang van Rita komt zo beter tot zijn recht". In Frank- ryk zyn wij vooral opgevallen omdat elk lid van het orkestje zijn mannetje als solist staat. Het viertal heeft een weekje vakantie aan het Festival vastgeknoopt, maar nu wacht het werk weer. Lou van Rees, de man die hen ook naar Juan-les- Pins uitzond, zal hen volgende week uit brengen in het songfestival van Knokke „Jammer dat die festivals altijd bui ten onze grenzen moeten worden gehou den." zei hij. „Daar in Juan-les-Pins bij voorbeeld zijn f. 300.000 onkosten ge maakt die door de gemeenten zijn be taald. Moet je hier eens om komen. Het podium stond midden op de grote ver keersweg Nice-Cannes en het verkeer moest maar zien hoe het verder kwam. Zoiets is in Amsterdam onvoorstelbaar!" Advertentie Twee torpedobootjagers van de Ame rikaanse marine zyn dinsdag ln een dichte mist ter hoogte van Newport Beach ln Callfornië met elkaar in aanvaring Sekomen, waardoor elf opvarenden ge- ood zyn en één van de schepen in brand ls geraakt. Engeland, dat reeds meer dan tien zondagsbladen de meeste met fantas tische oplagen telt, zal het volgend Jaar een nieuwe zondagskrant erby krij gen, nameiyk „Sunday Telegraph", een uitgave van het Londense dagblad de ..Dally Telegraph". Dit ls de eerste maal ln veertig jaar dat een nieuwe zondags krant verschynt. Een bewoner van Noord-Siberië heeft een leeftyd van 144 Jaar bereikt, aldus Radio Moskou. Siberië telt meer dan 2.500 mensen, die ouder dan honderd Jaar zyn! WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur Varkensmarkt: Straatprediking Open- Deurwerk Herv. Gemeente. 7.30 uur nam. DONDERDAG Gebouw Prediker: Dr. J. A. Smlnk. 8 u. nam. ZATERDAG „Ec- Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 10-11 uur voorm. bijbelstudie: 11 uur ds. K. C. van Oossanea. Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar „De Beer". 8.49 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. BIOSCOPEN Casino: „Incognito", 18 Is .Sissi" A.l. ar. Dagelijks: Dageiyks 2.30 7 en 9.15 uur, uur, Lldo: „De koe en de gevangene". A.I. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Parachutisten". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45 7 en 9.15 uur. Studio: „Een les ln liefde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Helden op sokken". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: "The big circus" AJ. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Das elnfache M&d- chen" istra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Al leen op de wereld". A.l. Maandag-, dins dag- woensdag 8 uur „Op het spoor der verdwenen vrouwen". 14 jr., donderdag 2.30 en 8 u „Het leven van Enrico Caruso' A.l. Van vrydag t/m woensdag": 2.30 u. (zaterdag niet) „Op naar Hollywood". Alle leeftyden. VOOR DONDERDAG 21 JULI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00_Nws. 8.15 Gram. 8.30 Voor de kind. 8.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 De Groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Unesco en Intern, hulpverle ning, lezing. 11.15 Zangrecital. 11.35 Gram 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.- meded. 12.33 Orgelspel. 12.50 Uit het be drijfsleven, lezing. 13.00 Nws. 13.15 Meded of gram. 13.20 Mil.prk._ 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Voor de vrouw. 14.50 Gram. 15.00 Planorecital. 15.30 Gram 16.00 Gevar. progr. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Gram. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Journ. 19.00 Gevar. muz. 19.45 Ge sproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Filharm. ork. en soliste. 21.25 Bezoek voor mr. Friedland. hoorsp. 22.20 Gram. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Jazzmuz. 23.00 Sportact. 23.10 Dag boek van een grootvader, hoorsp. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.40 Voor de jeugd. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewyde muz. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinb.- meded. 12.38 Gram. 12.55 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Lichte muz. 14.30 Gram. 15.35 Oude muz. 16.00 Bybel- overdenking. 16.20 Kamermuz. 16.45 Gram 17.00 Klankb. voor de Jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. KRO: 18.15 Gram. 18.30 Accordeonspel. 18.50 Verslag v. d. Wereldconferentie v. Christen Studenten te Straatsburg. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Klaveclmbelrecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Gram 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Filmverslag. 21.00 De Test, biyspel. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Voordr. 14.00 Ork. conc. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Latyns-Amerikaanse muz. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Lezing. 21.45 Gram. 22.15 Klankb. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gram. arb. 13.00 Gevar. muz. 13.1 match. 13.30 Nws. en crlcketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voordr. 14.15 Muz., poëzie en act. 14.30 Nws. en Travalogues. 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.). 15.45 Militair ork. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 16.45 Uitsl. ra ces en lichte muz. 17.30 Nws. en piano- muz. 18.00 Cricket test match. 18.34 Weer ber., nws. en act. 18.40 Intermezzo. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hersengym. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en western-muz. 21.00 Vragenbeantw. 21.30Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws en lichte muz. 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 14.00 Amus. muz. 16.05 Fllmmuz. 16.45 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.35 Amus. muz. 19.00 Nws. 19.20 Slmone Boccanegra. opera. 21.50 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Weerber. en Gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Kamermuz. 14.05 Ka mermuz. 14.25 Klass. muz. 17.15 Orgel- recital. 18.30 Gram. 20.05 Nationaal ork. 22.30 en 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Amus. muz. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 13.00 Nws. en Toespraak 13.15 Voor de sold. 14.00 Opera- en Bel- cantoconc. 1600 Lichte muz. 16.50 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.55 Kamermuz. 18.15 Barokmuz. 19.00 Nws. 19.30 Amus. muz. 20.00 Ork. conc. 21.00 Gram. 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.10 Gram. 24.00 Sluiting. 484 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Ork. conc., 15.15 Omr. koren. 15.30 Lichte muz. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.35 Pianorecital. 18.05 Lichte muz. 18.55 Gevar. muz. 19.30 Nws. 21.00 Ork., koren en sol. 22.00 Wereldnws. 22.40 Gram. 22.55 Nws. 23.10 Dansmuz. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakennal: Jan van Goyententoonstel- nng (tot 27 Juli) Ryksmuseum voor de geschiedenis der N atuurwetenschappenElnthovententoon- stelling. Werkdagen 10-4 uur, 's zondags 1-4 uur nam. (t.ejn. 31 lull). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 -12 eD 24 Zon- en feestdageD 24 uur. Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl. (tot 16 oktober). Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker. Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur. (Tot 27 juli) spend de Centraal apo- '4, tel. 20552. By geen gehoor by Ow halsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 unr) a c p. bó 2 a -1 g 3 B a fi O 3 ■s Q §3 is Amsterdam regenbul zzw 4 20 13 i Den Helder zw. bew. w 5 19 15 0 Ypenburg Vlissingen regenbui half bew. zzw zw 4 6 19 18 14 13 1 0 Eelde zw. bew. zzw 4 21 12 0.1 De Bilt geh. bew. zzw 4 19 12 1 Twente geh. bew. zw 4 21 12 0 Eindhoven zw. bew. wzw 4 22 11 0 Zuid-Limburionbew. z 4 21 12 0 Helsinki half bew. z 6 22 14 0 Stockholm zw. bew. zw 4 21 13 0 Oslo zw. bew. O 1 19 10 3 Kopenhagen regen wzw 4 20 13 4 Aberdeen zw. bew. nnw 2 16 10 0.2 Londen zw. bew. nnw 4 14 0 Brussel zw. bew. zzw 3 19 12 8 Luxemburg mist zzw 2 20 11 6 Parijs Bordeaux geh. bew. w 3 22 12 1 regen zzw 3 23 12 0.1 Grenoble zw. bew. windstil 22 14 7 Nice licht bew. nnw 2 26 19 0 Berlijn Frankfort half bew. 4 25 14 0 zw. bew. zzw 3 25 14 0 München regen mist w 3 24 13 12 Zürich O 2 19 14 11 Genève half bew. wzw 1 19 12 32 Locarno zw. bew. O 1 22 18 47 Wenen zw. bew. wnw 6 29 20 0 fnnsbruel: regen windstil 29 16 2 Athene onbew. n 6 27 0 Rome onbew. windstil 33 17 0 AJaccio Madrid onbew. nno 3 30 15 0 onbew. n 3 35 18 0 Mallorca onbew. no 4 19 0 Lissabon onbew. nnw 11 24 16 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2