MATZE beter of! IcrgMjarbylmtl Kameraadschap der bezettingsjaren herleeft in Londense bijeenkomst De omgekeerde wereld Honderd pilotenhelpers gast van unieke organisatie Voor internationale vriendschap ONS KORT VERHAAL Kerkelijk Leven Bij 2 NETTE MEISJES Stalen motorkruiser (Van onze Londense correspondent) DINSDAG 1» JULI 1960 De warme, diepe kameraadschap uit de bezet' tingsjaren herleeft deze week in Londen, waar honderd mannen en vrouwen van het Europese vasteland, die actief aan het verzet speciaal in de vorm van pilotenhulp hebben deelgenomen, de gasten zijn van de Royal Air Force Escaping Society. Deze organisatie is in haar soort de enige ter wereld en wordt gevormd door Engelse oor- logsvliegers en door de burgers van vele landen, die hen verborgen en hun veilige terugkeer naar Engeland, vlak onder de neus van de Duitsers, organiseerden. De Royal Air Force heeft de behoefte gevoeld om in het openbaar te getuigen van de dankbaar- Tot het sociale werk, dat de vereniging verricht, behoort de zorg voor weduwen en wezen van hen, die hun hulp aan de vliegers met de dood moesten bekopen. Sommigen der kinderen krygen voor rekening der vereniging een schoolopvoeding in Engeland. De vereniging wil ook de gedachte der internationale vriendschap hoog houden en doet dit o.a. door vakantieuitwisseling. De organisatie, welke voor alles beoogt de nagedachtenis te eren van degenen, die hun leven gaven opdat de vliegers naar hun land konden terugkeren om de strijd voor de vrijheid voort te zetten, is geheel op particuliere giften aangewezen. se Mary Lindell uit Parijs, Britse spion ne gedurende de oorlog, die een hoofd aandeel had in de organistatie van de pilotenroute. Zij overleefde haar eigen ontsnappingspoging toen zü uit de trein sprong, waarin zij door de Gestapo ge vankelijk werd weggevoerd en daarbij haar nek brak, alsmede haar verblijf in het Duitse vrouwenkamp Ravensbrück. Thans is zij de ziel van het na-oorlogse werk der Escaping Society. De Nederlandse delegatie wordt geleid door kopstukken uit het voormalige Rot terdamse en Noordbrabantse verzet, die in mei van dit jaar het initiatief namen om een groep Engelse ontsnapte vliegers te laten deelnemen aan de herdenking van onze bevrijding. In het najaar ko men er op uitnodiging van dezelfde groepen voormalige Amerikaanse para chutisten naar ons land. Europese eenheid, Engeland incluis! Het was gisteravond een prettig tafe reel in het Londense Eccleston-hotel, waar de gasten logeren. Daar beleefde men een brokje werkelijke Europese een heid Engeland ditmaal incluis! verbonden als men zich voelde door de onuitwisbare oorlogservaring. Het was ook iets als een openbaring, dat mensen die jarenlang met het grootste levensge vaar een onzichtbare keten van mense lijke solidariteit dwars door vele landen heen hebben gevormd, elkaar voor het eerst ontmoetten. Er waren Fransen en Belgen, Nederlanders, Noren en Denen, Grieken en Italianen en een Luxembur ger. De Franse en Belgische groep was het talrijkst, omdat in hun landen de meeste vliegers waren neergevallen en de organisatie om hen te helpen het omvangrijkst was. Onder de Fransen was een aantal typische boeren en boe rinnen uit de Pyreneeën. De meeste mannelijke leden van het gezelschap droegen de donkerblauwe zijden das met het vliegtuigembleem der vereniging. Mary Lindell Het middelpunt vormde een vitale vrouw van omstreeks 60 Jaar, de Engel- Dood door schuld twee weken cel Het Gerechtshof in Amsterdam heeft vanochtend een 53-jarige monteur uit Voorschoten in hoger beroep veroor deeld tot 14 dagen hechtenis wegens roekeloos rijden en het in gevaar bren gen van de verkeersveiligheid. Tengevolge van dit laatste gebeurde 24 augustus van het vorig jaar op de Rijksweg Amsterdam-Den Haag een ernstig ongeval, waarbij de Haagse kelner P. J. Stolp werd gedood en drie collega's, die bij hem in de auto zaten, zwaar werden gewond. De Haarlemse rechtbank had de mon teur in eerste aanleg tot een maand veroordeeld en hem bovendien voor een jaar de rijbevoegdheid ontzegd. De Procureur-Generaal had tegen de Voor schotenaar een maand gerequireerd. Hij achtte ontzegging van de rijbe voegdheid niet nodig, aangezien de monteur in zijn 35 jaar lange loopbaan als chauffeur nog nimmer met de jus titie in aanraking was geweest. De Voorschoter monteur had op de bewuste dag nabij Schiphol een zware vrachtauto door middel van een trek- stang op sleeptouw genomen met zijn lichtere servicewagen. Hij moest op een gegeven moment afremmen tenge volge waarvan de gesleepte auto ging slingeren. Deze kwam op de andere weghelft terecht en botste tegen de uit Den Haag komende bestelauto. Zweefvliegwedstrijden te Teriet Gisteren zijn op het zweefvliegcentrum Teriet te Arnhem de nationale zweef vliegwedstrijden 1960 gehouden. De op dracht voor de 20 deelnemers was een koersvlucht in de richting Hamburg. Onder zeer moeilijke weersomstandig heden, harde wind en onweersbuien, wist de Duitser Hans Böttcher, die als enige buitenlander aan deze wedstrijd deelneemt, het dagmaximum van 1000 punten te behalen, met een afstand van 77 gecorrigeerde kilometers op de koers- lijn. De tweede plaats was voor Rijk Breunissen van de Gelderse Zweefvlieg- club met 998 punten en 76 km. De derde plaats was voor John van Meizen van de Nijmeegse Aero-club met 948 punten en 73 km. De vierde plaats voor Jan Minoli van het zweefvliegcentrum met 805 punten, terwijl sergeant-majoor Van Zalm de vijfde plaats bezette met 649 punten. Negen deelnemers slaagden er niet in het startveld te verlaten. AFRIKAANSE LANDEN EISEN TERUGTREKKING BELGISCHE TROEPEN. De groep van Afrikaanse landen in de Verenigde Naties heeft gisteravond een verklaring gepubliceerd, waarin onmid dellijke terugtrekking van de Belgische troepen uit Kongo wordt geëist. Deze terugtrekking is „een eerste voorwaarde voor herstel van orde en vrede". „Opmerkend dat de provincie Katanga een integraal deel is van de republiek Kongo zoals zij is gevormd en erkend, betreurt de groep buitenlandse pogin gen om de territoriale onschenndbaar- heid van Kongo te ondermijnen". De Afrikaanse landen brengen Ham- marskjöld hulde voor de wfjze waarop hij de resolutie van de Veiligheidsraad betreffende de internationale strijd macht uitvoert. heid der Britten voor het feit, dat duizenden het als iets vanzelfsprekends beschouwden hun leven voor hen in de waagschaal te stellen. De unieke vereniging hoopt door deze eveneens unieke ge- beurtenis, waarbij de Britse ex-onderduikers vaak voor het eerst sinds de oorlog weer hun bescher mers ontmoetten, grotere bekendheid te krijgen om haar hoofddoel beter dan totnutoe te verwe zenlijken, namelijk financiële en sociale hulp bie den aan de gezinnen op het contingent, die als rechtstreeks of zijdelings gevolg van hun offer gezindheid tijdens de oorlog in moeilijke omstan digheden zijn geraakt. Geschenken Als een hoogst origineel geschenk heb ben onze landgenoten een speciaal ont worpen gietijzeren elektrische wandklok in de vorm van een propeller meege- gebracht, bestemd voor het kantoor van de Escaping Society in Londen. De klok draagt het opschrift „Nederlands ver zet 19401945" en is versierd met twee toortsen, symbolen van de vrijheid. De klok zal donderdagochtend tijdens een ontvangst op de Nederlandse ambassade officieel aan het bestuur van de vereni ging worden overhandigd. Reeds eerder in het jaar hadden de Nederlandse le den der vereniging een luidbel aan het hoofdkwartier van de Royal Air Force geschonken. Vandaag brengt het gezelschap een bezoek aan het kasteel Windsor en het Runnymede-oorlogsgedenkteken van de Royal Air Force. Woensdag zal een krans worden gelegd in het tijdens de oorlog verwoeste, maar kort geleden ge restaureerde, door Wren gebouwde kerkje van de Royal Air Force, St.-Clemens Danes aan het strand in Londen, ge volgd door een ontvangst door de lord- mayor van de City van Londen. Het hoogtepunt van het bezoek vormt donderdag de ontmoeting met Konin gin Elizabeth en Prins Philip, tijdens een ontvangst in de tuinen van Bucking ham Palace. Vrijdag wordt de terugreis aanvaard. door Herbert Harris Rok Keever, de huis-detective van het Park Palace Hotel, keek vanachter zijn bureau glimlachend naar inspec teur Rawson van Scotland Yard. „Dit keer hebben we je archief niet hoeven na te pluizen", zei hij. „We hebben nu een eigen archief. Krante knipsels. 't Is natuurlijk niet compleet, maar m'n secretaresse is er hard mee bezig". Keever knikte in de richting van het meisje, Peg Bacon. Haar kastanje bruine krullen kwamen van achter een archiefkast te voorschijn. „Hier heeft U het knipsel, dat U inspecteur Rawson wilt laten zien", zei ze. „Dank je wel", antwoordde Keever. „Ik ben weer eens op m'n intuïtie af gegaan. Ik kreeg zo het vermoeden, dat de man op kamer 81 in werkelijkheid niet John Ross is, met welke naam hij getekend heeft, maar Lenny Carter". Hij gaf het knipsel aan de man van de Yard. „De snor, die hy heeft laten groeien, heeft hem niet veel veranderd, 't Is een goede foto van hem uit de Evening Express. Je ziet uit het onderschrift, dat John Ross bi) die gelegenheid een paar diamanten oorhangers heeft ge stolen uit een kamer van het Adelphus Hotel in Bermingham. Dat is drie jaar geleden gebeurd". Rawson knikte en bestudeerde het knipsel. „Hij heeft zes maanden gekregen, hè? Nogal weinig als je bedenkt, dat hij daarvoor al eén of twee keer voor hoteldiefstallen is gegrepen. Hij heeft misschien een lesje geleerd. Daarna heeft hy in ieder geval nooit meer ge zeten". „Misschien hebben ze hem nooit meer kunnen betrappen", zei Keever. Hij greep het knipsel en gaf het te rug aan Peg Bacon, zodat ze het weer kon opbergen. „Je bent er zeker van, dat het Len ny Carfer is, die onder de naam van John Ross op kamer 81 logeert?" „Positief!", antwoordde Keever. „Ik wil er mijn laatste dubbeltje onder ver wedden, dat hy het halssnoer heeft gestolen, dat uit kamer 72 wordt ver mist". Hij zuchtte. „Ik had het veel prettiger gevonden, als die schatryke vrouwen hun hals snoeren van tienduizenden guldens niet lieten slingeren, zodat de Lenny Carters ze niet kunnen jatten". „Gek eigenlyk", zei Peg Bacon, „dat hij niet meteen na de diefstal ver trokken is". Keever schudde het hoofd. „Nee, dat is niets voor Carter. Dat zou maar de aandacht op hem vesti gen. Hij speelt de onschuldige rol van toerist: John Ross met zijn aantrekke lijke vrouw en moeder-op-leeftijd". Hij rammmelde nadenkend met zijn sleutelbos. „Nee, hij houdt dat snoer by zich totdat het niet meer zo „heet" is. In tussen blijven hij, zijn vrouw en zijn oude moeder opgewekt hun rol van onbezorgde en hartelijke mensen spe len, terwijl de andere gasten mompe len, dat de Rosses toch zulke aardige mensen zijn. En dat z ij n ze inderdaad ook!" Inspecteur Rawson wreef zich eens over de kin. „Zouden ze aardig genoeg zijn om geen stampei te maken, als we op een huiszoeking van hun kamers zouden aandringen en niets zouden vinden?" „Mevrouw Carter was bijzonder har telijk, toen ik een bezoek bracht aan suite 81", zei Keever glimlachend. „Misschien had ik my niet zo snel bloot moeten geven, maar ik wilde nu eenmaal een kat-en-muis-spelletje met Carter spelen. Misschien vind je me wel een sadist". „Ik zou misschien nog even gewacht hebben", zei Rawson, terwijl hij de Gunstig spaaroverschot De besparingen bij de plaatselijke spaarbanken hebben zich, volgens de Ned. Spaarbankbond, in juni gunstig ontwikkeld. Er werd in deze maand f128 miljoen gestort en f 107,4 miljoen terugbetaald, zodat het spaaroverschot f20,6 miljoen bedraagt. In totaal werd gedurende het tweede kwartaal van 1960 bij de plaatselijke spaarbanken f693 miljoen gespaard, tegen f67,9 miljoen in dezelfde periode van 1959. wenkbrauwen fronsde, „maarhad zij er enig idee van dat je de huis-de tective bent?" „Enig idee?", zei Keever, „Ik zou zo zeggen, dat zij 't wel wist. Ze knipper de echter geen moment met de ogen, toen ik mijnheer Ross te spreken vroeg. „Mijn man zit momenteel in het bad", zei ze, „Kunt U over een half uur nog eens terugkomen?" „Natuurlijk zei ik niet, dat ik waar schijnlijk vergezeld zou worden door inspecteur Rawson, die in het bezit zou zijn van een bevel tot huiszoe king". „Dat heb je dan handig gedaan", zei Rawson brommend, „Ze verwachten ons dus. Ze hebben nu tijd genoeg ge had om de boel te laten verdwijnen. De hemel mag weten, wat hy met het halssnoer heeft gedaan, als hij het ten minste ooit heeft gehad". „Zullen we erom wedden?", vroeg Keever. „Ik las verleden week over een ge val, waarbij de gestolen juwelen in de stortbak van het toilet werden gevon den. In de beginnen had niemand er aan gedacht daar te zoeken". „Wij zullen daar wèl kijken", zei Rawson glimlachend. Hij keek op zyn horloge. „Het half uur is bijna voorby. Zul len we onze pelgrimstocht naar suite 81 maar gaan maken? Ik hoop, dat je voorgevoel niet beschaamd wordt". „Dat worden zyn voorgevoelens nooit", zei Peg Bacon. Keever streek even over haar krul len en zei: „Herinner me eraan, dat je sa lar is verhoging krijgt!" Het was Carter, alias Ross, die de deur van de suite opende. Hij begroet te hen met een vriendelijke, ontwape nende glimlach. „Komt U binnen", zei hij uitnodi gend, „mijn vrouw heeft me verteld, dat U langs bent geweest en dat U een half uur later zou terugkomen. Het spijt me, dat ik op dat moment juist in het bad zat". „O, dat is best", verzekerde Keever hem. „Mag ik me even voorstellen? Keever, de huis-detective". Carter bleef bestudeerd rustig. „Ik wil niet ontkennen, dat ik dat nog niet wist", gaf hij openhartig toe. „Ze hebben U laatst aan my en mijn vrouw in de American Bar aangewe zen". Keever, die zag dat de man van de Yard enigszins ongeduldig begon te worden, zei: „Ik heb een vriend meegenomen, in specteur Rawson. U vindt dat toch niet erg?" „Waarom zou ik?", antwoordde Car ter, waarna hij hen uitnodigde te gaan zitten. „Mag ik even voorstellen? Mijn moeder, mevrouw Ross, en myn vrouw Rita. U heeft haar al ontmoet, mijn heer Keever". Het was een huiselijk tafereel. De oude mevrouw Ross keek op van haar breiwerk. Ze had een open gezicht en slordig, grijs haar. Ze begroette hen met een nietszeggende glimlach en staarde hen toen zwijgend van achter haar dikke brilleglazen aan. Rita, die iets te opvallend geblon deerd was, zat op de bank. Ze had haar benen opgetrokken en bladerde in een damesblad. Rawson dacht: „We zouden wel eens kunnen beginnen met de kussens, waar zy op zit". Toen zag hij, dat er en kele waterdruppels naast de vaas met bloemen, die naast de bank stond la gen. „Misschien is dat wel een aan wijzing", dacht hy. „De reden van onze komstbe gon Keever. „U hoeft 't niet uit te leggen", zei hun gastheer, die nog steeds glim lachte. „Ik geloof, dat het hele hotel langzamerhand wel gehoord heeft van de diefstal van het halssnoer uit kamer 72. U wilt vermoedelijk de gasten on dervragen. Wilt U soms wat drinken?" „Nee, dank U", antwoordde Keever, terwijl Rawson bromde: „Ik heb dienst". „U heeft er toch geen bezwaar te gen als ik een glas neem?", zei Car ter. Rawson keek aandachtig toe, ter wijl Carter met een fles sherry bezig was. Niet dat dit nu nog noodzakelijk was. Hij had tyd genoeg gehad om het ding ergens te verbergen. De oude mevrouw Ross was weer aan het breien geslagen. Keever keek naar het bewegen van de pennen, toen Rita plotseling opkeek van haar lec tuur. „John en ik hebben niets gezien of gehoord, evenmin als mijn moeder. Ik ben bang, dat we U niet kunnen hel pen, mijnheer Keever". Inspecteur Rawson zag, dat Carter de kurk weer op de sherryfles deed. Hij haalde een opschrijfboekje te voor schijn. >„Vertelt U mij eens, mijnheer Car ter", zei hij langzaam en nadrukkelijk. Een fractie van een seconde was de glimlach van zyn gezicht verdwenen, maar toen kwam ze weer terug. „Ross is de naam", zei hij. „Hé, ik meende, dat U het register met „Leonard Carter" heeft gete kend", zei Rawson. Hy keek naar het glas. Trilde het soms? Nee, dat kon hij moeilijk zeggen. „Nee, John Ross", zei Carter effen. Keever stond naast de oude mevrouw Ross. „U breit mooie sokken", zei hy, „Mijn lievelingskleurblauw en zulke prachtige wol". Keever greep de sok en keerde haar om. Een diamanten halssnoer gleed er uit en bleef in al haar glanzende pracht op haar schoot liggen. „Verduiveld!", riep Rita. Carter, Rawson en de oude vrouw staarden hem aan. Keever pakte het snoer op, bekeek het zorgvuldig en liet het toen in zyn binnenzak glijden. „Jammer voor je, Lenny", zei hy tot Carter. „De inspecteur en ik zouden uren gezocht kunnen hebben, terwyl je moeder doodkalm met haar brei werk verder zou zyn gegaan: het her stellen van de boord van een sok, die afgelopen half uur is uitgehaald. Nu brei ik zelf wel niet, maar ik heb het vroeger, toen ik nog bij de Marine was, wel eens geprobeerd. Daardoor weet ik, dat je altyd met de boord van det sok begint en by de voet eindigt. Nooit andersom. Deze methode scheen mij zelfs voor mevrouw Carter, ik be doel mevrouw Ross natuurlyk, nogal vreemd". Rawson mompelde wat binnens monds. Het zou toch zo'n voldoening gegeven hebben, als nu eens een ver moeden van Keever onjuist was ge bleken MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 juli Vetto vorkensmarkt: Aangevoerd 132 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: zware varkens: geen notering; lichte varkens 1.63-1.66; slagersvarkens 1.67-1.69; zeugen 1.15-1.25. Handel matig. LEIDEN, 19 juli Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: per 100 kg.: pruimen 115-170, zwarte bessen 175-210, andijvie 7-12, doperwten 78-84, snijbonen 90-170, stambonen 87-108, rode kool 9-19, poste lein 30-44, rabarber 18-19, spinazie 30-43, tomaten A 46-73, idem B 59-73, idem C 22-70, idem CC 14-15, uien drielingen 16- 24. waspeen 12-13, zllverulen 19-20. 100 stuks: perziken 11-40, bloemkool Per 40-73, idem B 10-27, komkommers 19-28, sla 6.20-14. Per 100 bos: bospeen 16-17, kroten 6-7, selderij 2.80-4. AALSMEER, 18 Juli C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A.: Snijbloemen: Gerbera 20-39, Lelies 25-42, Calla 20-34, Clematis 53, Bouvardia 20-38, Rayonan ten 50-90, Chrys. (gepl.) 15-25, per stuk. Fresia 30-50, Asp. Plumosus 125-220, Col- vlllei 45-80, Ornithogalum 75-120, Zinnia 45-85, Gladiolen 40-75. Dahlia (groot) 40- 70, idem (klein) 30-61 per bos. Rozen: Better Times 5-11, Rosalandia 5-11, Parel van Aalsmeer 5-12, Geh. Dulsberg 5-12, Pechtold 4-9, Verschuren 5-13, Mad. Of- man 4-8, Baccarat 20-35, Nymph 15-26 per stuk. BODEGRAVEN. 19 juli Kaasmarkt: Aangevoerd 115 partijen. Noteringo: eerste soort 2-2.08, tweede soort 1.88-1.99, extra 2.22. Handel matig. BOSKOOP, 18 Juli „De Boskoopsche Velling": Pechtold 140-180, Vlerlanden 240-220, Duisburg 220-260, Butterfly 200- 140, Offmann 220-130, gemengd 66. White Butterfly 420-360, Better Times 130-80, Hadley 140-100. Baccara 440-340-280, Sweetheart 120-95, Else Poulsen 90-65, Moulin Rouge 100, gemengd 48, Juweel tje 110, White Sweetheart 90-47, Nymph 190-280. Aria 75-42, Fire King 330-220, Ellen Poulsen 85-61. Zinnia 40. Liatrls 55- 60, Lelie Auratum per kelk 25-19, Ascle- pla's 40-29-58, Achillea 18-11, Hypericum 85-70. Verbenia in pot 12. Clematis Du- randli 230-190, Nemesla 34, Asters 53-35, Anemonen 21. KATWIJK AAN DEN RIJN, 18 juli Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 2.70-3.90. idem A2 3-4, Idem BI 2.40-3.80, bloemkool Al (per 100 stuks) 39-67, idem A2 23-48, idem B2 17, bospeen (per 100 bos) 10-26, andijvie 7-9, rode kool 16-19, ?rinsessenbonen per kg. 1.06, kroten A .30-1.70, idem B (per 100 bos) 60-90, sla 3.10-7.40, uien 4.90-5.80, kroten per 100 bos 5, selderie 8-10, peterselie 6-9, komkommers 21, gele komkommers 13-23, tomaten 57-59. Aanvoeren: waspeen 15.000 kg., waarvan 8.000 kg. voor export werd verkocht; bloemkool 36.000 stuks, waar van 8.000 stuks voor export werd ver kocht, bospeen 4900 bos. RIJNSBURG, 18 Juli Bloemenveiling Flora; Gladiolen: Sneeuwprinses 250-280, Gold Dust 230-280, Lady Boreel 300-310, Pactolus 480-500, Pride of Holland 430- 450, Flowerdream 240, Am. Anjers: Sim wit. roz, Red 700-880. Sim Derby 700-900, Fanfare 900-1000, Shocking Pink 800-900, Dahlia's: Glory van Heemstede 450-500, Kochelsee 400-420. Liatris I 650-690, Col- villei wit I 250-390, Charm 790-800. Campanula wit en blauw I 600. Astero wit 280, alles per 100. Goudsbloemen 20- 26. Statice (zilver) 31. Statice (kam) 63- 70. Iris Imperator 48-51, Leeuwenbeek 50- 56, Godetia kop 48-60 per bos. Chrysan ten Mlgotie 19-20, White Hope 25-24 per stuk. RIJNSBURG, 18 Juli Groenteveiling: Bloemkool 10-54 per 100 stuks. Sla 360- 620 per 100 krop. Selderij 720-870, peter selie 580-710, prei 450-480, radijs 8, bos peen 13-16, per 100 bos. Waspeen 9-12, spitskool 22-23, uien 15.50-17, kroten 450- 10, per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN. 18 juli Bloe menveiling: Liatrix 20-46, Ornithogalum 30-70, Lathyrus 16-31, Colvillei 22-89. Gladiolen 20-48, Dahlia's 31-60, Asters NED. HERV. KERK Bedankt voor Amsterdam (Amstelkerk- gemeente) J. W. Kooten te Amsterdam (Ooeterkerkgemeente). Benoemd tot gees telijk verzorger van het Irene-ziekenhuls te Almelo E. Dorkstra te Middelburg. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Toronto (Canada) (Free Chr. Ref. Church) J. W. van de Gron den te Enschede-oost. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zeist (vac. J. Gille- baard) J. van Leeuwen te IJmuiden. Be dankt voor Eindhoven (vac. A. J. Fanoy) G. W. RiJksen te Apeldoorn. 67 VARKENS VERBRAND (Speciale berichtgeving) By een brand in de boerdery van de psychiatrische inrichting „Vogelenzang" in Bennebroek zyn gistermiddag 67 var kens omgekomen. Van de 166 varkens konden er 99 uit de brandende schuren worden bevryd. Eén dier was zodanig bedkt met brandwonden, dat het later moest worden afgemaakt. De brandweren konden niet voor komen, dat de schuren door het vuur totaal werden vernield. De schade is zeer groot. De oorzaak van de brand is onbekend. De gebouwen en de levende have waren verzekerd. 16-18, Phlox 21-28, Phygostegla 18-26, Wirrals Spreme 10-21, Mlmle 22-24, Vio lieren 40-45, Cantulance 12-14 per bos. Am. Anjers Sim roze, rood en wit 4-7, Queen Sim 4-6, G. J. Sim 7-8, Brenner 36, Harvest Moon 6-8, Fanfare 8-8'/2. Rozen 4-19 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 18 Juli - Groen teveiling: Aardbeien 82-99 per 2% ons doos, Bloemkool 31-59, Kropsla 3-8, an dijvie 13-14, spinazie 22, komkommers 9- 15, tomaten 49-66, kroten 9.50, snijbonen I 140-180, idem II 125-150, idem stek 40- 90, dubb. stambonen 80-105, tuinbonen 12-15, augurken B 36. idem C 37. idem DA 28, idem D 30-32, idem E 22-24, idem CD 23. per 100 kg. TER-AAR, 18 Juli Groenteveiling: Snijbonen 1.40-1.76, idem B 1.07-1.39, idem stek 35-99, stokprlnsessenbonen 97- 1.10, stamprlnsessenbonen 81-1.12, witte Sronkers 73-88, alles per kg., tuinbonen 0-1.10 per 10 kg. Tomaten A 51-70, idem B 48-72, idem C 40-51, idem CC 20-31, andijvie 19-27, postelein 20-32, rode kool 6-14, waspeen 10-12, aardappelen 13-18, idem kriel 6, kroten 15, rabarber 6-7, zil veruien 26-27, alles per kg. Andijvie stek 8 per kg. Sla 3-9.70 per 100 stuks. Bloem kool A 34-64, idem B 20-31, idem C 10- 18, komkommers 10-20, idem stek 8, alles per stuk. Bosuien 14-16, bospeen 14-17, bosprei 3-6, selderij 7, alles per bos. Stoof- sla 90 per kist. 'Peren: Kruideniers 39, Jan Baas 18, Appelen: Yellow Transpa rant 39, zwarte bessen 1.68-1.78, alles per kg. Bloemen: 6-8 per bos. 200 gram ZOMERDRUPS voor 25 et., by aankoop van f2.50 aan kruidenierswaren. DRINK SUPER PILS, 2 pullen 0,75 PILS, 4 flesjes 1,— LIMONADESIROOP, per fles 0,85 HELEDROOGK. RIJST, per kilo 0,59 GEBR. RIJST, per kilo 0,45 PRUIMEN, 250 gram 0,45 DEZE WEEK 200 gr. de Heer's bonbons de luxe voor f 1.—. SANTOS KOFFIE, 250 gram 0,98 HUISHOUDTHEE, 100 gram 0,39 KRULTHEE, 100 gram.. 0,70 VRUCHTENKOEKJES, 250 gram 0,49 VERSE PINDA'S, 250 gr. 0,50 ZOUTE PINDA'S, 250 gr. 0,50 GEDR. APPELTJES, 300 gram 1, PINDAKAAS, p. pot 0,55 CHOC. PASTA, p. pot.. 0,59 JAM, p. p., div. smaken 0,59 APPELSTROOP, p. beker 0,59 ECHTE CHOC. HAGEL, 200 gram 0,48 Morsstraat 50 HOGEWOERD GESLOTEN WEGENS VAKANTIE gevraagd, f 60,— per week bruto, van 85 uur. HOTEL „DE STAD ROME", WARMOND. aangeboden 7.75 x 2.50 m., w.c., keukentje, butagas, ka juit met 4 slaapplaatsen en cockpit met nieuwe zuinige bootmotor, boot isop de hel ling te bezichtigen. Vraag prijs f 4500. Tel. inl. ".vorden niet verstrekt. Jachthaven ZWANEGAT, Haarlemmertrekvaart 1, Oegstgeest. Alle zeven zeeën liggen voor een Marineman open en achter elke horizon wacht hem weer een ander land met boei- ende mensen en „vreemde" gewoonten. Hij wordt wat je noemt een man van de wereld, die overal thuis is en nergens meer vreemd tegenover staat. Bij de Marine ben je beter-afl Wij hebben een uitvoerig en fraai uitge voerd inlichtingenboekje voor U ZEND DEZE BON AAN: Het Hoold Marinewerving. Bezuidenhoutseweg 123, Den Haag STRAAT - PLAATS - L I I I I I I I I I V, verzoekt toezending inlichtingenboekje. Bij de Koninklijke Marine is voor flinke jongemannen van 16 jaar en ouder weer plaats in vele dienstvakken en functies als: elektromonteur (sterkstroom en elektronisch) telegrafist machinist schrijver ziekenverpleger matroos marinier vliegtuig-technisch personeel enz. Zend voor nadere inlichtingen bovenstaande coupon in of, beter nog, kom eens praten op een van de volgende adressen: LEIDEN: Gemeentehuis, elke maandag van 10.30—12.00 uur, elke woensdag van 19.00—20.00 uur. ALPHEN AAN DEN RIJN, Politiebureau elke le, 3e en event. 5e maandag v. d. maand v. 13.0014.30 uur en te *s-GRAVENHAGE, Hoofd Marinewerving, Bezuiden houtseweg 123. koninklijke marine

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4