Slecht weer en dito organisatie bederven drielandenstrijd te Luik Vele landen selecteren de krachten voor Rome weer in trek Hein Cujé vestigt op 3000 meter steeple chase nieuw Ned. record Amerikaanse Lynn Burke bracht 100 meter rugslagrecord op 1.10,1 John Surtees verrassend tweede achter Australiër Jack Brabham MAANDAG 18 JULI 1960 REDELIJKE RESULTATEN VAN ORANJE ATLETEN Het Kanaal is De drielandenatletiekwedstrijd tussen België, Nederland en Zwit serland, die gisteren in het Cointestadion te Luik werd gehouden, heeft voor de Nederlandse heren een bevredigend resultaat opgeleverd. Weliswaar moesten de Nederlanders het hoofd buigen voor Zwitser land, maar en dat stemt tot voldoening zij wisten de eindrush van België te stuiten en zelfs nog met vijf punten verschil te zegevieren. De uitslag, 157 punten voor Zwitserland, 141 voor Nederland en 136 voor België laat wel zien dat er om elk puntje hard is gevochten. Overigens was het een rommelige wedstrijd. Er was geen spoor van enige orga nisatie op de te kleine 350 meter lange sintelbaan, die met hoogte verschillen van 30 cm of meer het maken van goede prestaties niet toeliet, terwijl de voortdurende druilerige regen de ruim 1000 toeschou wers tot op de botten deed verstijven. TIT 1 \JiI i Zwitser Heinz Müller, die reeds eerder JiOlllA V issei 113(1 3311 10,3 sec liep ging hem toen voorbü, maar de Belg Pote kwam toch niet verder dan de derde plaats. De tweede Neder lander, Smit. werd zesde. De 110 meter horden was natuurlijk voor de Eind- hovense tienkamper Eef Kamerbeek, die geen last meer heeft van zijn lies blessure. Peter Nederhand ofschoon hij tweemaaal uit balans raakte door hij tweemaal uit balans bereikte in 14,8 een fraaie tweede plaats. twee sprongen genoeg Zwitserland was superieur met acht overwinningen, terwijl een Nederlander zich zesmaal als eerste klasseerde, waarvan zelfs drie dubbele zeges, n.l. op de 110 m. horden door Eef Kamer beek en Peter Nederhand, bij het kogel stoten door Kees Koch en Kees van Wees en bij het speerwerpen door Joop Fikkert en Frans van der Heyden. België kwam eveneens zesmaal tot een eerste plaats. De goede 10.000 meter van Frans Kunen en de eerste en tweede plaats bij het speerwerpen de den de balans echter in ons voordeel doorslaan. Een eigenaardig incident deed zich voor bij de 3000 meter steeple chase, dat Hein Cujé bijna een nieuw Nederlands record kostte. Aangezien de organisato ren zelf niet wisten of de laatste hin dernis wel of niet in de baan moest staan, besloot een der officials maar naar eigen mening deze voor de aan stormende Belg Gaston Roelants opzij te schuiven. Roelants finishte in de fraaie tijd van 8.50.2, maar zijn nieuwe Belgische record zal wel niet worden erkend. Hein Cujé heeft het echter aan de tegenwoordigheid van geest van Jo Moerman te danken dat zijn 9.07.4 een nieuw Nederlands record werd, aange zien deze eigenhandig het obstakel weer op zijn plaats schoof. Snel verteld De i-ace over 10.000 meter is snel ver teld. Frans Kunen bleef de leidende Belgen Van Praet en Vanderhoeven tot 4 ronden voor het eind volgen, toen ging hij belden voorbij. Drie ronden voor de finish versnelde hij zodanig, dat de Belgen los waren en het was frappant te zien hoe Kunen, die Nederland in Rome waarschijnlijk op de marathon zal vertegenwoordigen, op soepele wijze de laatste 1200 meter eruit „draaide". Joep Delnoye stelde teleur op de 5000 meter. De wever uit Vaals werd na 3000 meter in 8 min 31 sec. door de Belgen Allonsius en Leenaert losgelaten moest zelfs derde plaats nog aan de Zwitser Von Wilier laten, die met 14.29.8 voor een nieuw nationaal record zorgde. Delnoye bleef met 14.53.8 ver beneden zijn normale vorm. Jan Parlevliet zo juist genezen van 'n hardnekkige been blessure, liep zijn eerste internationale race van het jaar. Tot de vijfde horde had hij de leiding, maar toen moest hy de Zwitser Galleker en de Belg Lam- brechts laten gaan. De Haagse land bouwkundige ingenieur had niet het uithoudingsvermogen om te kunnen blij ven volgen. Verwoed gevecht Op de 1500 meter had sergeant ma joor administrateur Meindert Blanken- stein dezelfde taktiek als in Frechen toen hij tijdens de landenwedstrijd Duitsland-Nederland zo'n formidabele 3.45,1 liep. Bij het uitkomen van de laatste bocht wilde hij de leidende Bel gen Allaert en Roger Verheuen voorbij, maar deze hadden meer in hun mars. Het werd een verwoed gevecht tot 100 meter verder Allaert zegevierde. Blan- kenstein eindigde de dezelfde tijd nl. 3 min. 52,8 sec. als Verheuen. Het speerwerpen, dat door een eerste en een tweede plaats de onzen eigen lijk de eindzege schonk was van matig gehalte. Hoe kon het anders op het doorweekte veld. De 4 x 100 meter was voor de snelle Zwitsers in 41,8 sec en ofschoon Smit, Dirks, Bruin en Visser door prima wis sels tot dezelfde prestatie kwamen, was het verschil toch wel duidelijk. Op de 4 x 400 meter gebeurde een incident, dat Nederland bijna de tweede plaats had kunnen kostsen, Zwitserland leidde met de laatste loper Waegli met tien meter verschil op België, toen Roger Moens in de baan kwam. Iedereen verheugde zich op een verschrikkelijke spurt van de Belg, maar het was niet meer nodig want Waegli liet het stokje vallen en toen was er voor Roger Moens geen vuiltje meer aan de lucht. Sensationeel Sensationeel was ongetwijfeld de 800 meter heren. De 18-jarige Jan van Uden, die zich de beschamende les van Enschede herinnerde ging zo hard als hij kon van start en had na 400 meter een voorsprong van bijna zes meter op de wereldrecordhouder Roger Moens en de Zwitserse crack Christian Waegli. Het was dapper van de jonge Van Uden, maar het toonde toch ook zijn gebrek aan inzicht. Wat hij nu in het Cointe stadion deed, de eerste 400 meter in 51 seconden lopen, had hij in de langzame wedstrijd van Enschede moeten doen. Hier tegen klassemensens als Moens en Waegli, had hij vooruit kunnen weten, dat de eerste ronde in ongeveer 53 se conden zou gaan en dan was het zaak geweest bij te blijven, in weerwil van de sterkere eindsprint van zijn tegenstan ders. De race had nu meer weg van een serie tijdens de Olympische Spelen. Na Onze landgenoot Hein Cujé mag deze hindernis tekort genomen heb ben en in het water gesprongen zijn aan het einde van de 3000 meter steeple chase stond er een nieuw Nederlands record op hem te wachten. die voor Jan van Uden zo fatale eerste ronde hij moest uiteindelijk met de vijfde plaats genoegen nemen trok ken de Belg en de Zwitser met geweld naar voren en ze hadden hem na 600 meter te pakken. Roger Moens toonde toen zijn grote klasse en ging in het zelfde hoge tempo door. Het werd een wereldtijd van 1 minuut 46,7 seconden, tetrwijl Christian Waegli met vijf me ter achterstand in 1 min. 47,8 sec., tweede werd. Van Uden moest enkele meters voor de finish zelfs de Rotter dammer Aad Steylen nog voor laten gaan. Koch op dreef Bijzonder op dreef was de Rotter damse koopman Kees Koch. Keer op keer overschreed hij de 55 meter grens en het was lachwekkend te zien hoe de jury van aankomst iedere keer als het projectiel door de lucht werd geslin gerd door een angstschreeuw van het publiek van de Jurytrap werd gejaagd. Koch bleef op dit nummer met een verste worp van 56,30 meter slechts 2 cm onder zijn Nederlands record en het was voor de derde maal dit seizoen dat hij boven de 56 meter kwam. Ook bij het kogelstoten verzamelde hy de meeste punten met 16.07 meter. De fa natieke Amsterdamse kastelein Kees van Wees bezette hierby met 15.84 me ter de tweede plaats. De zojuist uit Amerika teruggekeerde Henk Visser presenteerde zich op twee nummers, nl. het verspringen en de 100 meter. Rille rig in zyn trainingspak gestoken sprong de lange Amsterdammer slechts twee maal. De eerste keer was het een soort van proefsprongetje met 7.01 meter, maar de tweede was raak: 7,67 meter, en dar was ruim voldoende, want er kwam geen Zwitser of Belg meer aan te pas. Reeds eerder verraste Henk Vis ser met een goed gelopen 100 meter (10,9). Op het juiste moment uit de startblokken gekomen leidde hij tot 50 meter voor de rest van het veld. De Het Kanaal komt weer in de belang stelling van de lange-afstandzwemmers (zwemsters). Een 25-Jarige Amerikaanse hulsvrouw, Jane Baldasare, traint op het ogenblik elke dag yverig te Margate om in augustus het Kanaal te bedwin gen en dat op een ongewone wyze. Jane Baldasare, die houdster is van het we relduurrecord onderwaterzwemmen (100 uur) wil nameiyk ook de oversteek ma ken onder water - op een diepte van 4.5 meter -, waarvoor z{j 38 k 50 uur denkt nodig te hebben. Om zich tegen de kou te beschermen zal zyn een rubber pak dragen. In Frankryk bereiden dr. Hiram Bad- deley en zyn 16-jarige dochter Sue zich voor op de Kanaaltocht. Zo zy slaagt zal Sue Baddeley de jongste Kanaalzwem ster zyn. De snelste tyd, waarin het Kanaal werd overgestoken, 10 uur 50 min., staat op naam van de Egyptenaar Abdel Re- him (1950) voor wat betreft de tocht van Frankryk naar Engeland. De Braziliaan Abilio Couto is met 12 uur 49 min. re cordhouder voor de tocht van Engeland naar Frankryk. Verwacht wordt dat dit seizoen zeven tig tot tachtig zwemmers (sters) een Kanaalpoging zullen doen. Nieuw Nederlands record van Gerrif Korteweg Tijdens de kringkampioenschappen van de Kring Den Haag heeft Gerrit Korteweg (DZV) gisteren in het Zui derpark een nieuw Nederlands record ge vestigd op de 100 meter vlinderslag. De tyd was 1 minuut 5.5 seconde. Het oude record stond reeds met 1.06.2 op zyn naam. Hy vestigde dat op 3 Juli j.l. in Amersfoort. Dit weekeinde vele zwemtoptijden Ria van Velsen maar één maand de snelste Topprestatie en records, dat zijn de termen, waarmee ruim een maand voor de Olympische Spelen overal ter wereld wordt ge schermd. Terecht, want vrijwel nooit tevoren zijn zoveel nationale en internationale records in één seizoen verbeterd. Ook dit week einde was het weer raak. Csilla Madarasz zwom zaterdag op de eerste dag van de landenwedstrijd Hongarije-Groot Brittannië weer 0,3 seconden sneller dan het oude Europese record op de 100 meter vrije slag, dat met 1 min 2,8 sec. op haar naam stond en de Ameri kaanse Lynn Burke zwom de 100 meter rugslag in de „droomtijd" van 1 min. 10,1 sec. Tsuyoshi Hamanaka, de Japanse troef voor de Olympische Spelen, stel de in Tokio met 17 min. 34.6 sec. het Japanse record op de 1500 meter aan- zieniyk scherper. Hy nestelde zich met die tyd tevens op de tweede plaats van de wereldrangiyst (eerste is Ion Kon- rads met 17.11.0). Helga Schmidt, de veelvoudige Westduitse rugsiagkam- pioene, verbeterde in Osnabrück haar nationale record .tot 1.12.7. Natalie Ste ward was op hetzelfde nummer in Boe dapest nog sneller. Zy noteerde daar Vaak opmerkelijke prestaties Henk Visser had in Luik maar meter was hij voor de overige deel- twee sprongen nodig. Met 7.67 nemers toch onbereikbaar. De Grote Prijs van Engeland,, Wereldkampioen Jack Brabham is zaterdag op het circuit van Silverstone winnaar geworden van de race om de Grote Prijs van Engeland, de zevende van de elf wedstryden die meetellen voor de competitie om het wereldkam pioenschap. De Australiër reed met zijn Cooper de 362 km (225 mijl) in 2 uur 4 minu ten en 21,6 seconden, met een gemid delde snelheid van 174,88 km per uur. John Surtees. wereldkampioen-motorrij- den, werd tweede op bijna 53 seconden Inner Ireland, eveneens een Brit, derde. Beiden startten met een I/Otus. Het was de vierde achtereen volgende Grand-Prix-overwinning van Brabham in dit seizoen. Hy triomfeerde nameiyk ook al in de races om de grote prijzen van Nederland, België en Frankrijk. Brabham nam onmiddellijk na de start de leiding en leek aanvankelyk een gemakkelijke zege te gaan behalen. De Zweed Joachim Bonnier (BRMi, de Schot Innes Ireland (Lotus), Bruce Mclaren (Cooper) en de voortreffelyk rydende John Surtees (Lotus), die felle duels leverden om de tweede plaats, kregen in de eerste 225 km geen enkele kans om hem te bedreigen. Maar toch kon de Australiër zich niet handhaven. Pech voor Graham Hill Uit de aohterhoede was nameiyk lang zamerhand de grote pechvogel van za terdag. Graham Hill (Brm). opgerukt en in de 55ste ronde nam de Brit. die zijn aohterstand had opgelopen door een aanryding by de start maar zich met om. een snelste ronde prachtig herstelde, tenslotte de leiding over Bonnier staakte kort daarop de stryd wegens een geboken vering. De peoh voor Graham Hill was ech ter nog niet compleet. Zeventien ronden achtereen bleef hy voor op Brabham tot op 18 km voor de finish. Toen vloog hy uit een bocht en was uitgeschakeld. Gelukkig werd hy daarby niet gewond. Brabham finishte daarna als eerste, voor Surtees die in de slotrase verras send naar voren was gekomen. Wereldkampioenschap Na de race om de Grote Prys van En geland is de stand in de competitie om het wereldkampioenschap Op verschillende plaatsen in de we reld zijn in het afgelopen weekeinde uitstekende atletiekprestaties geleverd. In Rusland werd tijdens de nationale kampioenschappen die tevens gelden crjs een selectie voor de Olympische Spelen te Rome, waar tachtig atleten naartoe zullen gaan niet alleen een wereldrecord kogelstoten dames ver beterd en een wereldrecord 80 meter harden dames geëvenaard (men zie el ders), er kwamen ook andere opmerke lijke resultaten uit de bus. Zo zorgde Tamara Press gisteren op nieuw voor een byzondere prestatie. Nu niet by het kogelstoten, maar het dis cuswerpen, waar zy tot een afstand van 55.57 meter kwam. De Olympische kam pioene Nina Ponomareva werd met een worp van 54.14 meter tweede. Galina Dolina en Valentina Ballod sprongen beiden 1 73 meter hoog. Vladi mir Bulatof, die by het polsstokhoog springen tweede werd, bereikte nog een hoogte van 4.50 meter. De 3000 meter steeple chase werd gewonnen door Ni kolai Sokolof, die in de eindsprint In .4 Semon Rlchzin tweetiende secon de te snel af was. De 1500 meter werd gewonnen door Marichef in 3.46.9 voor Artynyuk en Momotkof in 3.47.4 en 3.47.6. Verrassende marathon De marathon werd verrassend gewon nen door de onderwyzer Konstantin Vorobyef. Hij finishte in 2 uur 29 minu ten en 16 sec. De lopers liepen de ruim 42 km onder een temperatuur van 30 graden Celcius. De Europese kampioen Serge Popof, die na 30 km ruim twee minuten op alle tegenstanders voor lag, werd de dupe van de hoge temperatuur. Na 37 km gaf hij de strijd op. Het was de tweede marathon van Vorobyef. Igor ter Ovanesian, de Europese re cordhouder, won de titel ln het ver springen met een sprong van 7.81 meter. De 100 meter dames werd ln 11.7 sec. gewonnen door Maria Itkina. zy had in de halve finale reeds 11.6 gelopen. Twee de en derde werden Irina Press en Vera Krepklna in 11.8 en 11.9. Kampioen 100 meter heren werd Ozo- line in 10.6 sec., voor Leonid Bartenef 10.7 sec. De 400 meter was voor Constantln Gratsjef in 47.5 seconde. Arnold Matsu- levitch werd tweede in 47.6 sec. Winnaar by het kogelslingeren werd Vasily Rudenkof. die met 67.27 meter ruim vyf meter boven de Olympische kwalificatie-eis bleef. Duitsland De Oostduitse lange-afstandsloper H. Grodotzki won gisteren in Schwein- furt een race over 10.000 meter, die gold als selectie voor de Duitse Olympische ploeg. De 24-jarige atleet verbeterde met een tyd van 28 min. 57.8 sec. het na tionale reoord op deze afstand. De twee de plaats was eveneens voor een Oost duitser Gerhard Hoenlcke, die 29.08.6 af liet drukken. In Cuxhaven sprong Theo Püll over 2.07 meter, Hanna Bienert wierp de dis cus 50.59 meter. ATLETIEK Canadees Jerome liep de 100 meter in tien seconden Tydens de Canadese selectiewedstry- den voor de Olympische Spelen in Sas katoon heeft de sprinter Harry Jerome vrydag de 100 meter gelopen in 10 se conden precies. Het offioiële wereldre- oord op deze afstand staat nog steed6 met 10.1 seconde op naam van vijf Amerikanen, maar de Duitser Armin Hary kwam de vorige maand in Zlirich reeds tot 10 seconden. Deze tyd is ech ter nog niet offloiëel als wereldrecord erkend Tydens de wedstryden in Saskatoon stond er een stormachtige wind. maar de Canadese officials verklaarden dat de wind duidelyk onder de limiet was. toen Jerome zyn race liep. 1. Jack Brabham (Australië) 32 punten; 2. Bruce Mclaren (Nieuw Zeeland). 27 punten 3/4 Stirling Moss en Innes Irland (bel den Groot-Brittannië) 11 punten; 5. Gendeblen (België), 10 punten. De Oostduitser Bruno Bartholome won zaterdag in Dresden een marathon in de snelle tyd van 2 uur 24 minuten en 33 seconden. De wedstryd telde even eens als selectie voor de gecombineerde West-Oostduitse atletiekploeg voor de Olympische Spelen. De eerste zeven plaatsen werden alle door Oostduitsers bezet. De Westduitse favoriet Wedeking gaf op. Londen Ook de tweede dag van de Engelse atletiekkampioensohappen ln Londen heeft enkele zeer goede prestaties opge leverd. Richard Kotel (Ghana) kwam by het hoogspringen tot 2.082 meter, een record voor de kampioenschappen. Bruce Tulloh, die meestal barrevoets loopt, maar voor deze gelegenheid spikes droeg, werd op de drie mjjl overtuigend verslagen door Frank Salvat, die 13 mi nuten 33 seconden liet afdrukken. Tul loh finishte 4.3 sec. later. Derek Ibbot- son, die de titel in 1956 en 1957 behaal de. werd vierde, maar bleef onder de Olympische kwalificatie-eis van 13 mi nuten 45 seconden. De titel by het kogelstoten was met 18.04 meter voor de Europese kampioen Arthur Rowe. Frank Alsop, die vrydag reeds met verspringen had gewonnen, behaalde met 15.41 meter een tweede titel by het hinkstapspringen De 880 yards werd gewonnen door vroegere 440 yards-hordeloper. Tom Farrell. De laatste 300 meter voluit spurtend finishte Farrell ln de zeer snel le tyd van 1 minuut 49.3 seconden. Wenk en Hewson werden resp. tweede en derde, beiden in 1.49.7. Mohammed Nawaz (Pakistan) stelde by het speer werpen met 76.39 meter het „British Empire"-record scherper. Zyn landge noot Ghulam Raziq werd met 14.6 sec. kampioen op de 120 yards horden. Pe ter Radford was met 9.5 sec. de snelste op de 100 yards. nameiyk 1.11.2. Snel waren in de Hon gaarse hoofdstad ook de wisselslag estafetteploegen. De Britse dames won nen in 4 min. 50.2. Hongarye werd tweede in 4.52.3. In de landenwedstryd zegevierde Groot-Brittannië met 96— 89 punten. Onwaarschijnlijk goed Tydens de kampioenschappen der Verenigde Staten in Indianapolis won het 17-jarlge Amerikaanse meisje Lynn Burke gisteren de 100 meter rugslag in de onwaarschyniyk goede tyd van 1 min. 10.1 sec. Lynn Burke, die vry dag reeds het wereldrecord 200 meter rugslag op haar naam bracht, had tot nu toe voor de 100 meter als beste tyd 1 min. 11.2 sec. Slechts ruim een maand lang dus heeft Ria van Velsen het frêle Haagse meisje, zich de snelste ter wereld op de 100 meter rugslag kunnen noemen. Ria verbeterde op 12 juni van dit jaar in Leipzig het wereldrecord van de Amerikaanse Carin Cone van 1 min. 11.4 sec. tot 1 min. 11 sec. rond. Op de tiende van deze maand bracht ze te Maastricht het record zelfs terug tot 1.10.9. Deze laatste tyd heeft echter slechts een week standgehouden. Het wereldrecord op de 100 meter rugslag dames is vrijwel steeds in Ne derlandse handen geweest. Willy den Turk plaatste zich in 1927 als eerste op de recordlijst met een tijd van 1 m. 22.0 sec. Zij werd opgevolgd door Zus Braun, die tot 1 min. 21 sec. kwam. Na een onderbreking van vier jaar, waarin een Engelse, Australische en Amerikaanse zwemster domineerden, kwam de grote tijd van Rie Masten broek, die in de periode '8!,-'86 het record terugbracht tot 1.15.8. Van 1956 tot 1956 bleef het record in het bezit van Nederlandse meisjes: Nida Senff was tot 1988 de snelste met 1.15.6. Iet van Feggelen haalde daar nog 0.7 sec. af en op 22 september 1989 kwam Cor Kint in Rotterdam tot de historische tijd van 1 min. 10.9 sec. Deze tijd bleef onaantastbaar tot 1956 toen de FINA besloot slechts tijden gemaakt op 50 meter- of 55 yardsbanen als wereld record te erkennen. Het duurde tot 10 juli van dit jaar, eer Ria van Velsen er in slaagde weer op dezelfde hoogte te komen als Cor Kint. Nog meer De mijl De Fransman Michel Jazy leidde op de myi tot het laatste rechte stuk toen nam de ex-Hongaar Laslo Tabori de lei ding over en hij won in 4 minuten 1 se conde. Jazy moest de Engelsman Wiggs ook nog voor laten gaan, tyden: 4.01.2 en 4.01.3. Verrassend was de come-back van Eric Sherley op de steeple chase. De Engelsman, die zich In Melbourne voor de finale plaatste bracht een sterke 8.51 op de klokken. Tenslotte won Milka Singh (India) de 440 yards in 46.5 sec. Brightwell werd tweede in 47 sec. Op merkelijk was het falen van de Euro pese 400 meter kampioen John Wrigh- ton, die „traag" lopend slechts tot 47.4 seconden kwam. Stan Vickers, Europees kampioen 20 km snelwandelen, verbeterde het 56 jaar oude Engelse record op de 2 myi tot 13.02.4 sec. Lynn Burke was natuuriyk de meest gevierde zwemster tydens de wedstry den voor het kampioenschap der Ver enigde Staten, maar ook Chris von Saltza kwam tot opzienbarende presta ties. Zaterdag won zy de 100 meter vrye slag dames in 1 min. 1.6 sec. en gisteren verbeterde zy het Amerikaanse record op de 400 meter vrye slag tot 4 min. 46.9 sec., slechts anderhalve seconde boven het wereldrecord van Ilsa Konrads. Becky Collins was, by afwezigheid van Carolyn Wood (beste tyd 1.10.2) en Caroly Schuier (beste tyd 1.10.5) de snelste op de 100 meter vlinderslag. Zy maakte een tyd van 1 min. 10.8 sec. Tydens universitaire wedstryden in New Haven bleef Jeff Farrell als eer ste zwemmer onder de twee minuten op de 200 meter vrye slag. ZUn tijd. 1.59.4, zal echter niet als wereldrecord erkend worden, aangezien Farrell in een 25 meter-bad zwom. WATERPOLO Amerikaanse dames Tydens de Amerikaanse damesselec- tiewedstryden voor de Olympische Spe len In Abilene (Texas) kwam Willye White by het verspringen tot een af stand van 6.21 meter. De Amerikaanse, die in 1956 In Mel bourne de zilveren medaille won, verbe terde hiermee het Amerikaanse record. Wllma Rudolph, een 19-jarige kleur linge, die vorige week in Corpus Christi met 22.9 sec. het wereldrecord op de 200 meter dames verbeterde, won zowel de serie 100 m. als 200 meter. Behalve de prestaties van White en Wllma Rudolph waren er in Abilene nog verschillende andere goede resulta ten. Billie Pat Daniëls liep de 800 meter ln 2.15.6, waarmee zy het Amerikaanse re cord op deze afstand verbeterde. Karen Andersson Oldham kwam by het speer werpen tot 49.82 meter (nieuw Ameri kaans record) en Shirley Crowder liep de 80 meter horden ln 11,4 seconden, waarmee zy het Amerikaanse record evenaarde. Earlene Brown wierp de dis cus 53 91 meter ver (nieuw Amerikaans record) en overtrof o.m. de Olympische kampioene-1956 Olga Fikotova-Connol- ly, die tweede werd met een worp van 52.54 meter. Brown behaalde ook een overwinning op het nummer kogelstoten (15.50 meter). Het hoogspringen tenslot te was voor Naomi Rogers met sprong van 1.63 meter. Waterpoloërs naar Rome Negen kandidaten voor de Neder landse waterpoloploeg zullen zich van 1 tot 5 augustus a.s. in Rome voorbe reiden op het Olympisch toernooi. De training, onder leiding van de coaches Frans Kuyper en Cor Braassem, ge schiedt in samenwerking met de Ita liaanse Olympische ploeg. De geselecteerde spelers zyn: Fred van Dorp, Henk Hermsen, Ben Kniest, Harrie Lamme, Bram Leenards, Hans Muller, Haro Ran, Harrie Vriend en Fred van der Zwan. DAMMEN Int. toernooi te Kief Onze landgenoot Keller is in dit week einde in het Internationaal damtoer- nool in Kief byzonder succesvol ge weest. Zaterdag behaalde de Amster dammer zyn eerste overwinning op de Belg Demesmaecker en gisteren voegde hy daar een zege aan toe be haald op de kampioen van Parys Aubier. Wereldkampioen Koeperman ging voort met winnen. Gisteren ver sloeg hy de kampioen van Letland Zvirbulis. Koeperman leidt thans met 19 punten uit 12 partyen, gevolgd door zyn landgenoten Suplin en Schegolef met resp. 16 en 15 punten. Keiler be haalde 13 punten uit 12 partyen. MOTORSPORT Motorraces in Zandvoort Wederom organiseerde de KNMV ra ces voor standaardmotoren op het cir cuit van Zandvoort. Slechts 2 000 toe schouwers waren getuige van deze wed stryden, die onder uiterst ongunstige weersomstandigheden, vrywel de gehele wedstryd stroomde de regen neer, wer den verreden. Het spekgladde circuit vergde het uiterste aan voorzichtigheid van de ryderr, en drukte de snelheid aanzieniyk. Talrijke valpartyen waren het gevolg van de gladheid. Ruim ze ventig ryders namen adn de wedstryden deel, Ingedeeld ln vyf klassen die ieder twee manches van vyf ronden moesten ryden. De uitslagen luiden: Klasse E tot 250 cc: 1 H Ar ends NSU 39 pnt, Snelste ronde 93 km. per uur. 2. P. Hogervorst, Ardle 38 pnt. Klasse D tot 250 cc.; 1. C. Bunnlk, NSU 38 pnt; snelste ronde 96 km. per uur; 2. B. de Graaf, MV Augusta 38 pnt. Klasse C tot 300 cc.: 1. K. van Vliet, Adler 40 pnt., snelste ronde 99 km. per uur; 2. L. Nlessen, Adler, 37 pnt. Klasse B 1.000 cc.: 1 Th. de Vries, Norton 38 pnt., snelste ronde 103 km. per uur; 2. J. Keessen, BMW. 36 pnt Klasse A tot 650 cc.: 1. H. Spahn, een I BMW, 40 pnt., snelste ronde 107 km. per uur; 2. H. Byi, Velocette, 38 pnt.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9