75 Finse zomervakantie onderbroken, zo belangrijk zijn de problemen 2e assistent - accountanl Seizoen opruiming nu Helsinki zit vooral in zorgen over handelspolitieke kwesties itmittmmitmmmtmtittti Teclin. Bureau J. Abspoel Tarief „SLEUTELTJES" le of 2e KAPSTER KAPSALON MINGERS Haarlemse Vakschool voor Heilgymnastiek, Massage en Physiotechniek AANKOMEND KANTOORJUFFROUW De Tombe Demeninf, account! fl MAANDAG 18 JTDI lOflO (Van onze Scandinavische medewerker) De Finse politiek doet dit jaar geen lange „zomerslaap" zoals andere jaren. Na 1 juni, als de dagen zoveel lengen, dat de periode van de witte nachten begint (die half juni eindigt, waarna het nog één maand zomers pleegt te zijn), ebt het leven uit de steden weg. Een lange stoet van wagens met verhuisboel brengt het meest noodzakelijke naar de zomerhuisjes en -huisjes, die alle op een of andere idyllisch plekje aan de kust of aan een der honderdduizend Finse meren liggen. De vrouwen en kinderen brengen er de korte zomer door, de mannen sluiten er zich zoveel mogelijk bij aan. En op 15 augustus verhuist men weer naar de stad, de scholen beginnen weer, de zomer is voorbij. Zaken doen is in deze Finse zomer alleen mogelijk als men te voren uitdrukkelijke afspraken heeft gemaakt, anders treft men niemand thuis. De politici, de ministers en de Rijksdagleden zijn dan vrijwel allen naar hun familieboerderijen of landgoederen: het is de dood in de pot rond de Senaatsmarkt van Helsinki (klemtoon op eerste letter greep gelijk bij alle Finse woorden en namen!) waar de ministeries en de universiteiten liggen. pier en cellulose en. wat Zweden betreft: hout, op de markt brengen. Hout en cel lulose worden door de tariefsverhogin gen in het buitentarief van de Euro- markt weinig of niet getroffen, zodat van deze zijde geen groot gevaar dreigt en de zonevorming voor Finland nu niet zo'n ramp zal worden. Maar men kan het niet precies overzien en tenslotte hebben de economische zones ook een politieke achtergrond! Geen verbreding van de regeringsbasis Maar dit jaar was er een aantal fac toren, die de heren voor vergaderingen terugriepen naar de hoofdstad. Tot twee maal toe heeft minister-president Suk- selainen (agrarische partij) getracht de basis van zijn minderheidsregering te verbreden door opneming van de drie kleine burgerlijke partijen en de opposi tionele sociaal-democraten daarin. En tot tweemaal toe is dat nu mislukt. Men staat voor een grote moeilijkheid, ogenschijnlijk althans. Deze ligt op han delspolitiek terrein. Economische ach teruitgang wordt zeer gevreesd. Zij zou de communisten, die nu reeds de groot ste fractie in de verbrokkelende Finse Rijksdag bezitten, nog meer wind in de zeilen blazen. Het grootste afzetgebied voor Finse produkten, als men de economische blok ken van heden vergelijkt, is de Euro- markt, daarna volgt de groep van de vrijhandelszone der zevevn met Enge land aan het hoofd en pas daarna Sov jet-Rusland en zijn satellietlanden. Associatie met de Euromarkt zou het meest voor de hand liggen maar zou En geland, sedert jaren Finlands vriend en grootste klant, misschien van zich ver vreemden, en het zou Rusland prikkelen. Associatie met de EVA; de vrijhandels zone, lijkt het kleinste kwa^d maar de gevolgen zijn nog moeilijk te overzien. Finland kan nauwelijks verwachten er iets mee te winnen. Men moet alleen tot elke prijs voorkomen dat men in een slechtere concurrentiepositie komt dan Zweden en Noorwegen, die eveneens pa- Een klein beetje genoegen Het afspringen van de onderhande lingen over de verbreding der regerings basis heeft nu het echte reces wel in geluid. De Finnen hebben er in de loop der eeuwen een grote handigheid in gekre gen zich hun korte zomer niet te laten bederven, door geen Rus en ook door niemand anders. Zij rekken de zaken, stellen de moeilijkheden uit en hebben zich daar tot dusver wèl bij bevonden. Men moet tenslotte ook nog een beetje voor zijn genoegen leven. En delegaties zijn weer welkom in september, als de jaarbeurs opent of de oosterburen in Helsinki hun auto-shows willen houden. Rusland drijft gaarne handel in Fin land, dat overigens voor de Russische kolos geen enkel gevaar meer oplevert. Het is geisoleerd gelegen, kan geen op- marsgebied voor een vüandig leger wor den en is dat ook nimmer geweest. De wens naar revisie van het vredesverdrag wordt niet meer vernomen. Finland heeft er zich kenneiyk bij neergelegd. Een deel van deviezen, in West-Europa verdiend, besteedt Finland weer in de Sovjet-Unie en het helpt de laatste aan bepaalde kapitaalgoederen (papierfa brieken, schepen). Neen, Finland is in het grote politieke spel voor Rusland geen onzekere factor. Tragische crisis Maar toch Is de jongste Amerikaanse „double fault", die de politieke tekenaar van Svenska Dagbladet Eisenhower liet maken in zijn tennismatch met de Rus sische minister-president, in Helsinki niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het harde vakverbond, waar alle Finse ar beiders by waren aangesloten, is in tweeën gevallen sinds de communisten de meerderheid in de leiding verwier ven. De landsregering is een minder heidsregering, die het doen moet zonder de ervaring van de oude staatslieden zoals Mannerheim en Paasikivi, wier stem in Moskou gewicht in de schaal legde. De boerenpartij, welker leider Kek konen nu president is, krijgt in het eigen land onvoldoende steun en zoekt verbre-1 ding van de regeringsbasis om tezamen de verantwoordelijkheid te dragen voor een aansluiting bij de vrijhandelszone (EVA, de Zeven). De communisten wil men niet in de regering opnemen en de indruk bestaat, dat deze er zelf ook niet op gebrand zijn. De sociaal-democratische fractie in de Kamer is in twee delen uiteen ge vallen. De oppositie zou wel, de meerder heid niet aan de regering willen deel nemen. De crisis in de sociaal-democratie zou tragische gevolgen kunnen krijgen want zy verzwakt de groep de gematigden en maakt de conservatieven onzeker. De minderheidsregering-Sukselainen heeft al meer dan eens het Kremlin laten pol sen om te weten te komen hoe men te nemen besluiten daar zou opvatten. Mi- kojan heeft nu in Noorwegen gezegd, dat Finland wat hem betrof aan de EVA kon gaan deelnemen, daarmee duidelijk ma kend, dat zijn mening in dit opzicht van belang is. Menige rechtgeaarde Fin, of hij nu Fins of Zweeds als moedertaal heeft, zal zich, di^ lezend, met de oude verzuchting der zigeuners afvragen: „waar zijn de wo joden (stadhouders, leiders, aan voerders) van voorheen?" Taai en eigenwijs De Finse regering maakt wellicht on bedoeld de indruk de lyn verlaten te hebben die conservatieven en sociaal democraten steeds tegen de Russen heb ben gevolgd: door het tonen van karak ter afdwingen van respect. De Russen wisten steeds precies wat ze aan de Fin nen hadden, want zij kwamen alle ver plichtingen die zij op zich namen letter lijk en tot de laatste duit nauwgezet na. Hun woord was hun woord. Maar zy gaven dat woord niet gauw, onderhan delden taai en eigenwijs, lieten zich door niets en niemand intimideren. Pre sident Paasikivi ging meermalen zelf naar Stalin als hij dat nodig vond. En dan behoefden zij geen tolk, want Paasikivi sprak goed Russisch. Dat be ïnvloedt het „klimaat" van een bespre- £g' En nimmer zocht hij de vriend schap der Russen tegen elke prijs. Tanner terug in politiek De sociaal-democraten hebben in hun grote nood en gebrek aan leiders de oude In Rotterdam is op de Floriade een maquette opgesteld, welke een beeld toont van de nieuwe toekom- stige Rotterdamse verkeersvorm: de metro. Modeltrelntjes trekken er hun rondjes onder een maquette van het Rotterdamse stadsbeeld. Vaino Tanner weer als partyvoorzitter binnengehaald, deze laatste hoge den in het politieke kreupelhout. Hy, de nu 79-jarige tijdgenoot van Mannerheim en Paasikivi, heeft „ja" gezegd toen men een beroep op hem deed. Velen zal dit een hart onder de riem steken. Niemand geniet in Finland zoveel gezag als Tan ner. En hij heeft van zijn eigen hart geen moordkuil gemaakt maar dadelijk zowel naar links als naar rechts van zich af gebeten. Hij is de stichter van de sterke coöpe ratieve beweging in Finland, was minis ter in de revolutionaire (rode) regering van 1917, leidde de sociaal-democratie na de overwinning der „Witten" van Mannerheim naar gematigder vaar water, werd de leider van de enorme coöperatie Elanto en minister-president in een sociaal-democratische regering. Tijdens de winteroorlog was hij minis ter van Buitenlandse Zaken. Na de ne derlaag werd hij jarenlang door de Rus sen gevangen gezet om na zijn vrijlating doctor honoris causa te worden. De oude taaie boer hekelde dezer dagen de be- noemingspolitiek, die zijn tegenstander, president Kekkonen, toepast door vooral partijgenoten in hoge ambten te benoe men en hij vergt van hem een krach tiger houding en geen serviliteit jegens de Russen. Deelneming aan een regering onder leiding van de agrariërs van Sukselainen wenst hij niet, dan liever nieuwe verkie zingen. In oktober zullen gemeenteraads verkiezingen worden gehouden, die de regering aanwijzingen zullen geven over de stemming onder de kiezers. TWEE JONGENS AAN DOOD OP WAD ONTSNAPT (Speciale berichtgeving) Slechts gekleed in zwembroek en to taal verkleumd zyn zaterdagavond de 13-jarige Lieuwe Sjoerdsma uit Ternaard en de 16-jarige Broer Tienstra uit Han- tumhuizum van de Engelsmanplaat op de Waddenzee gehaald. Ze werden nog maar juist op tijd gered, want ze zouden de even later opkomende vloed niet heb ben overleefd. De jongens hadden reeds bijna 15 uur op het wad rondgedwaald. Ze waren bij een poging de geulen over te zwemmen hun kleren kwijtgeraakt en geraakten, toen het donker werd, geheel overstuur. De knapen waren 's morgens half tien ten oosten van het vissersdorp Wierum het wad opgegaan voor het z.g. botste- ken. Toen ze 's avonds om half negen nog niet terug waren voer de reddings boot Insulinde van Oostmahorn uit om te trachten langs de geulen de Engels plaat (een zandbank tussen Ameland en Schiermonnikoog) te bereiken, waar men de jongens hoopte te vinden. Tezelfder tijd gingen vanuit Moddergat de vader van Lieuwe Sjoerdsma en een tochtge noot te voet het wad op, terwijl uit Wierum een uit vier man bestaande reddingsploeg hetzelfde deed. Beide groepen slaagden erin de plaat te be reiken. De jongens werden toen spoedig gevonden, waarna men zo snel mogelijk de Friese kust weer opzocht. Men wist veilig en op tijd aan land te komen. Het hachelijke avontuur van de beide jongens bewijst wel weer dat het z.g. „wadlopen" een levensgevaar lijke onderneming is, waaraan men zich niet zonder ervaren leiding kan wagen. KOSTUUM EN FOTO'S VA TOON HERMANS GESTOLEN Zyn het fans of verwoede liefhebh van de foto's geweest, die in de na< van zaterdag op zondag de hand ht ben geslagen aan de afbeeldingen t Toon Hermans in de vitrines aan ingang van het Centraal Theater in Ai sterdam? Dit vroeg het personeel n af, dat gisterochtend tot de ontdekfa kwam, dat een ruit van deze uitsta kasten was vernield en alle foto's t Toon daaruit waren verdwenen. Donderdag j.l. bemerkte de tone meester, die het decor voor de twet helft van het programma in gereedhi zou brengen, tot zijn verbazing Toons rokkostuum, dat aan de zijks van het toneel aan een kamerscha behoort te hangen, eveneens spoorlo was. MARKTBERICHTEN Aanvoer in totaal 2069, vette koeien ossen 1209, varkens 860. Prijs in cents per kg: vette koeien kw. 290-320 2e kw. 255-275 3e kw. 2( 255, varkens ()lev. gew.) 166 164 RIJNSBURG, 16 Juli. Bloemenvellii Flora. Gladiolen: Sunny Boy morial Day 500-600, Firmament 25Ö-2" Am. Express 340-380, Acca Laurentia 3 360, Strauss 450-500, Ornithogalum 3 440, Colvillei 280-320 per 100, Leeuwenb 28-33, Godetia (kop) 20-28, Rtdderspi 43-50, Segetum 20-25, Phygostegia 30 per bos, Lelie Auratum 34-40 per kelk, TER AAR. 16 juli. Groenteveiling Augurken: fijn 35. fijnbasterd 34. bas 35. grof A 28. grof 27-28, CD. 23, 1 afw. 6. E. 21, idem geel 8, alles per DUSTERS Speciaal voor uw vakantie kocht Gerzon een enorm gevarieerde partij dusters! U kiest uit nylon, katoen en satin feutre in een keur van vrolijke dessins en kleuren. Normale prijs 19.75 en 24.75 13 Mjf uw Modehui* Korevaarstraat 16. Wegens vakantie zal onze zaak van 25 TOT EN MET 30 JULI GESLOTEN zyn. 1—20 woorden f L— 130 woorden f 1.50 (een woord hpogstens 12 letters). Bewijsnummers f 0.10 extra Toezending nummerbrleveD f 0.20 meer. „SLEUTELTJES" worden behoudens gebrek aan plaatsruimte dagelijks opgenomen. GEVRAAGD voor direct BREESTRAAT 9 Telefoon 20862 Opgericht 1920. 3 j. opleiding voor het Staatsexamen Heilgymnastiek en Massage te Haarlem. Vooropleiding: min. m.u.l.o. Inlichtingen: bij de heer J. Degeling, Afd. voor Physische Therapie van het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haar lem. Tel. 59001, toestel 62, of bij: Drs. W. Overliese, Joan Mauritsplein 21, Overveen telefoon 56360 (02500). gevraagd. Leeftijd plm. 17 jr. voor lichte kantoorwerkzaam heden. Om in de administra tie opgeleid te worden. Liefst kunnende typen, met mulo opleiding. Stoom- en Chem. Wassery „DE ZON", Fa. H. J. DIEBEN, Zoeterwoudse Singel 23, Leiden. RAPENBURG 27 te LEIDEN, vragen studerend voor het N. I. v. A.-diploma resp. voor b diploma M.B.A. en of S.P.D. Brieven worden ingewacht aan bovenstaand adn SLEUTELTJES GEVRAAGD BLnnenverlngmatrassen overtrekken en bijvullen tij dens Uw vakantie. 1-pers. f24.90. Kapokmatrassen 1-pers. f 18.90. Brieër's Beddenmake- ry, Hooigracht 4A. Tel. 31459. Laat tijdens Uw vakantie- afwezigheid. Beddenmakerij Brieër, Uw matrassen overtrek ken, bijvullen enz., dan bent U van een vakkundige behan deling verzekerd. Brieër's Bed denmakerij. Hooigracht 4 A. Tel. 31459. Gevraagd: Verkopers-incas seerders voor radio en t.v. en luxe artikelen, op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Hoge prov..-basls. Borg6tortlng ver- licht. Grote verkoopmogelijk- eden. Brieven bur. van dit blad onder 1648 k. S| Wy kopen alle soorten oeken, romans, tydschrlften. enz. J. Borsboom. Oude Rijn 23 Leiden, tel. (0 1710) 21876. 2-pers. zit-slaapkamer te huur gevraagd, per 1 aug. te Oegstgeest of Leiden, omgeving Station. Brieven bureau van dit blad no. 10679. Gevraagd hulp In de hulsh. voor halve dagen, in gezin met 2 jonge kinderen. Mevr. Urban, Nieuwe Rijn 43. Leiden. Tel. 20484. Werkend meisje zoekt kamer in Leiden per 1 aug. Br. bur. v .d. blad no. 10676 k, 2 kamers en keuken of vr(|e etage of flat gezocht, door moeder met 2 kinderen (4 en 3 jaar). Lelden of omgeving. Br. bur. v. d. blad no. 10674 k. Gevr.: In Oegstgeest, een gezinswoning. 3 of 4 kamers, tuintje en schuur. Huur plm. f 60.- p. mnd. Brieven bureau van dit blad no. 10673. Werkster of meisje voor Schof melden na 7 uur, Bekwaam chauffeur ge vraagd voor taxibedrijf enz. Aanb. met .ef. btuk »ftn dit blad no. 1701k. Werkster gevr. voor de dins- agmiddag van 25 uur. Raaphorst, Hoge Rijndijk 104. Gemeubileerde zit-slaap- kamer gevraagd per 1 septem- j ber. Brieven aan mej. E. Dek ker. Kluithoekweg 3, Blgge- kerke (Zld.). H S| Werkster gevraagd voor 3 alve dagen per week. Mevr. Holtzer, Pr. Marijkelaan 5, Oegstgeest. ^meisje. Banketbak kerij A. P. Kraay, de Kempe- naerstraat 20. Tel. 26858. Oegstgeest. 3e bediende en een leerling. Banketbakkerij L. P. v. Eg- mond. Vliet ZZ 14. Rijnsburg. Telf. 2634 b.g.g. 4440. Gevraagd in klein gezin net meisje voor halve dagen of de ochtenduren. Mevr. Juta, Wilhelmlnapark 3, Oegstgeest. Verpleeginrichting Zonne wende, Boerhaavelaan 2. tel. 24821, vraagt verpleeghulp. Verpleeginrichting Zonne wende, Boerhaavelaan 2, tel. 24821, vraagt nachtzuster. AANGEBODEN Correspondentie moderne talen, opl. assoc. v. prakt.exa- mens. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65, tel. 26558. Brommers - Jawa, H.M.W, f85.-, „Berini" M 21 f 75.-,NSU „Quickly" f 115.-, „Typhoon" sport 1957 f 175.-, Batavus '68 f275, „Jawa" 250 cc. f175. Alles in prima staat. Pasteur- straat 17. tel. 34434. Trouwjapon (maat 40) aan- feboden. Zo goed als nieuw, 'e bevragen: Balistraat 61 (Kooi), Leiden. Aangeboden: NSU fox 125cc. 100 banden. Vanavond na 7 uur. Dahllastr. 54. Noord- wijk. 2-persoons opklapbed en kinderledikant. 4 stoelen 2 arm stoelen f 40.-. 6 stoelen 2 arm stoelen f 55.-. 8 stalen kasten. Pianokrukje f 5.-. 4 tuin-arm- stoelen. opklapbaar f 35.-. Dres soirs, tafels, oud-hollandse kast f 60.-. J. Bouman, Utr. Veer 1 hoek Kraalerstraat) Tel. 22882. F| Slerdulven, per stuk f 1.- en 1.50. Kroppers f2.-. Jac. Ramak. Haven 10, Leiden. Vespa scooter te koop aan geboden. Desk. onderzoek toe gestaan. Na 7 uur namiddag. Fr. v. Mierisstr. 16. Leiden. BAangeb. van part. D.K.W.- i. 3 cil. 1953. In ultst. cond. f825.-. Tevens A.J.S. motor- rljw., 500 cc. k.k. 1953 f635.-. Laeyendecker, Boisotkade 2, Leiden tel. 20277. Opel te koop, nieuwe ban den. Rijndijkstr. 33. Kinderwagen aangeboden. In zeer goede staat f 60.-. Lammenschansweg 145, Leiden. ■Aangeboden: Kuifje- en Eric de Noormanboeken. In goede staat, tegen halve prijs. Van Slingerlandtlaan 9 Leiden. Kamer, met of zonder pen sion voor keurig persoon. Nette stand, agb. Haarl.straat 216 A. Mooie zit-slaapkamer aan- feboden voor rustige student, r. bur. v. d. blad no. 1700 k. H.M.W. bromfiets te koop. Wegens aanschaf van scooter. Lammenschansweg 67, Leiden. Aangeboden: Singer- en Lewenstein handnaaimachines f 45.-. f 65.- f 85.-. Verkoop met garantie. Haagweg 172 A. Leiden, tel. 32833. 9 Te koop aangeboden snoep automaat, 2 maaden oud. in staat van nieuw. Met dubbel- tjes-inworp. Brieven bureau van dit blad no. 1646 k. f| Verhuur zonder chauffeur ieuwe Opel. Tel. 31607. Hooi gracht 71. Hoover wasmachine te koop. 127 volt. wegens aanschaf gro ter f50.-. Steenschuur 7 A. Tel. 33701. Nylonkousen: het nieuwste produkt sylon. Per paar f 1.25. Twee paar voor f2.00. Kousen huis Gejo, Haarlemmerstraat 8, Leiden. Opgelet voor schoorsteen vegen, door een erkend schoor steenveger. Nu bespreken. Sind 1875. Mr. schoorsteenveger. Schelpenkade 23, Leiden, tel. 21751. Te koop: Snelbromfiets, merk Magneet. Te bevr.: Lange Mare 67 a. Na 6 uur. 9 Gereviseerde sleestofzuiger, 220 V., i.g.s. f 40.-. Rekenma chine „Burroughs", oud en zwaar model, werkt nog goed f 40.-. Te bez. na 6 uur Abra ham Crijnssenstr. 14. Leiden noord Rifles? Neem geen risico, .(leiding tot rijbewijs f 100.-. Herengracht 3, 2 x b. Tussen 710 's avonds. 9 Te koop aangeboden: Pas- sap automatische breimachine, weinig gebruikt. Dorpsstraat 41 Oegstgeest, tel. 21946. 9 2-pers. opklapbed, coinpl. met matrassen, ombouw en gordijnen f 35.-. 's Avonds na uur. Spieghelstraat 34. 9 Progress scooter met 2U0 cc. Sachs motor en elektr. starter, 16 inch wielen, compleet met windscherm, bagagerek en stuurslot. Km.stand 32.000 km. Geversstr. 31, Oegstgeest. tel. 23483. 9 Te koop: Puch motor, 2 takt v.b. 125 cc., in pr. st. f 125.-. Huisorgel. 7 registers, in pr. st. f 25.-. Minnebroersgr. 27. bij de Haven. 9 Aangeboden een in goede staat zijnde vloerkleed. Tegen elk aannemelijk bod. Magda- lena Moonsstraat 98. Óp] U behoeft niet met nat goed te zitten als U een sneldroger koopt. Alle merken. Edy vanaf f 159.50. Fa. de Lange. Hoge Rijndijk 74, Hoofdstraat 26. Leiderdorp. Kippe- en duivevoer. honde en kattebrood, alle soorten vo gelzaden, vogelkooien, honde- riemen, hengelsport enz. enz. Depot Turkenburgs zaden. F. Robbers. Haven 24, telef. 25107. A.s. bruidsparen! Voor goed en verzorgd trouwrijden in 7- persoons auto's is Uw adres: Zeemanlaan 12 a. tel. 23055 k 9 Auto's in goede staat. WIJ leveren U elk gewenst merk. 10.000 km garantie. Financie ring mogelijk. Van den Berg, Hoogl. Kerkgr. 42, tel. 30692. Kinderrywielen v.af f 49.5U, sportrij wielen vanaf f 80. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 1—3. tel. 24409. 9 T.V.C., Vyf Meiplein 16, Leiden, tel. 25100. Adres voor wereldbekende Novak auto radio. vanaf f159. Tevens ook auto-en transistorradio's. 9 Een grootbeeld Novak t.v. voor f 798. Indien gewenst, zeer prettige betalingssprel- ding. Vraagt demonstratie aan bij T.V.C. Vyf Meiplein 16, tel. 25100, Leiden. 9 Rijles met Volkswagen door fedlpl. instructeur, Blonk's utorijschool, Hugo de Vries- straat 68, tel. 33002. (Na 6.30 uur). Leiden. iogewoerd 41, houdt maandag grote opruiming. Zie de etalages. 6 stoelen f 2.40. Dressoir f 9.90. Alles staat ge prijsd. Pluym koopt inboedels. 9 Snel, goedkoop lessen voor al Uw rijbewijzen. Rijschool Lowi. Erkend gediplomeerd, halen en brengen. Meerburger kade 10, tel. 30396. Leiden. 9 Leert D.A.F. rijden. Een voudiger. goedkoper. Inlich tingen by Gebr. van Ulden, D.A-F.-dealer, Verdamstraat 6. Tel. 23041. 9 Gulf smeerstation. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam straat 6. Gulf benzine. Een weldaad voor Uw motor, ook mengsme- ring. Gulf Service. Hoge Ryn- dijk 90. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bol man, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. S Markiezen, rolschermen, al- jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Melchers Markiezenfabriek. C. E. Jedeloo Juffermansstraat 23. Oegst geest. Tel. 01710 - 31165. 9 Hout, triplex, latten in alle maten, plasticplaten voor ta fels. vensterbanken, meubel- Blaat enz. Bij de Timmerman, ooigracht 92 a, tel. 33090. 9 Nieuwe elektr. naaimachi nes!!! Te huur aangeb. f 10 p. maand. Wordt vanzelf Uw eigendom. Schrijf „Champion Naaimachines", Meppelweg 1198. Den Haag. 9 Stalen stoelen in 4 versch. kleuren, voor spotprijs, f 12.50 per stuk. Alleen bij de Tim merman, Hooigracht 92 a. tel. 33090. 9 Overhemden reparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no-iron. Vanaf heden ook de pot. Self-Service Express sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie bedrijf. Nieuwe Rijn 94, telef. 25391. 9 't Huren van automobielen is een vertrouwenszaak. Tip- Top heeft Mercedes. Consul, Taunus, V W en V.W.-busjes St.-Aagtenstraat 14. Lelden, telefoon 25709 Q| Iedereen Is enthousiast als wy Uw matras overtrekken met damast, eenpers vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smit's bedden-tapytenmagazijn. Mare 98. Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen- en bekleden van wiegen Fa. v. d. Vaart, Lange Pleterskerkkoor- steeg 24. reparatie-inrichting, tel. 30534. 9 Snelle, dus voordelige op leiding. Rijschool Frans Goddijn Madoerastr. 29 of Garenmarkt 5. Leiden, tel. 01710-34430. Lest met Opel 1960. 9 Gratis op zicht by U thuis! Herenkost., sportcolb.. panta lons, regenjassen, zomerman tels. mantelkost., regenmantels, suède en lederen Jasjes. (Kleur en maat vermelden). Vanaf f5. per maand. Brieven onder no. 10321 k bur. van dit blad. Snelwasmachlne vanaf f 125 zonder beschadiging. Postbox 166. Lelden. Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel. Simca, V.W. en DAF. Bierman's Automobielbedrijf, Oude Singel 66. Leiden, tel. 34403. 9 Wh financieren ook van garticulleren. nieuwe en ge mikte draglines, bulldozers, auto's, scooters. landbouw machines. W. Piketh. W. de Wittstr. 50, Alphen a/d. Rijn, tel. 0-1720 - 3408-2795. 9 Ook over 24 maanden finan cieren wij: Bromfietsen, tele visie. radio's, koelkasten, meu belen. enz. Duur twee dagen. Wa Piketh. W. de Wittstr. 50. Alphen a/d. Rijn, tel. 01720 - 3408 - 2795. Tevens alle verz. 9 Te koop aangeboden ii Twin, 350 cc. Deskundig derzoek toegestaan. Te ber gen: Langenstr. 10, Leiden 9 Te koop aangeboden: Mor bouwjaar 1953, in prima sti Leidseweg 379, Voorschoten 9 Part. biedt te huur V.W. Per dag, per week. Reitzstr. 7, Leiden. 9 Motorbootje te koop. Kit met nieuwe b.b.motor, 3 Pr Tel. 20862. 9 Aangeboden: Maico, 200 In prima staat. Na 5 uur. H laan 81, Leiden. DIVERSEN 9 Dageiyks rondvaart Kager- en Braassemermeren bezoek aan Avifauna. Afv dagelijks: Roomburgerweg helminabrug) pl.m. 11.00 v.m. Tarief volw. 3.50-3 kind. 2.50-2.00. Rederij Neut boom, tel. 01710 - 30339, bi 01720-3000. Woningruil. Aangebodt ruime bovenwoning Parkstn in de Kooi. Huurprijs 18. Gevraagdandere woning Leiden, onverschillig wat waar. Hoge huur geen bezw Br. bur. v. d. blad no. 1067! R Woningruil: aangebod gstgeest vrije beneden-eti 3 kamers, serre, keuken, s derkamertjes, badkamer, scbï en grote tuin. Huur f 96.- p," Br. bin-, v. d. blad no. 106! 9 10% korting voor leden olize Inkoopvereniging op ninginrichting, behang. elektrische artikelen, kletb: schoeisel, huishoudtextlel, by-uitzet. radio, televisie, f-; sen. uurwerken. Vraag d nemerskaart. geldig in 40 i kels. Postbus 158. Lelden 9 Nette man, 48 jr. ei zoekt kennismaking met rieuze vrouw. Leeftyd 44- jaar. Brieven bureau van blad no. 1655 k. ed., 60 j., zoekt wed., haar door te brengen in (I badplaatsje). Brieven bun van dit blad no. 1614 k. 9 Woningruil: A'dam-Lel* Aangeboden te A'damfw® 2e etage 3 kamerwoning b douche en fietenbox. Gevrtl vrije woning. 4 of 5 kamers Leiden. Brieven bureau van blad no. 1608 k. 9 Wie kan ons nieene® 2 pers. en 2 koffers, op 24. of 26 Juli naar Nunspeet D noods tot Amersfoort. 22495. 9 Gelieve geen geld, goeden af te geven aan mijn wefl lopen vrouw Johanna N# tanjeDe Zwijger, daar my niets wordt vergoed. P. Montanje, Kneppelboc' straat 4 B, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 8