roeiseizoen Goede prestaties tijdens druilerig besluit van Nederlands DE KAAG had gisteren beruchte „eigen weertjestorm en regen Tenslotte toch bloemen en kusjes voor Kersten Talloze toplichtjes en vurige fakkels op nachtelijke plassen Redele was ongenaakbaar Baanrecord gestuurde twee Argo MAANDAG 18 JULI 1960 Zelfs bij Jubileum-Kaagweek (Van onze zeilmedewerker) Zaterdag de eerste dag van de Kaagweek was iedereen gelukkig met het stralende weer. Het beruchte Kaagweer scheen iets uit vervlogen dagen. Maar gisteren was het weer raak. In de loop van de dag gierden enkele harde zuidwestelijke vlagen over de plas. Masten gingen overboord. Een aantal jachten sloeg om. Maar dat hoort nu eenmaal bij een Kaag week en dus zeker bij een Jubileum- Kaagweek. Er is immers steeds ge zegddat de vereniging „De Kaag" er zelfs een eigen weer, het Kaagweer, op na hield Nu dit is waar gemaakt. Een ontzettend zwaar programma voor de wedstrijdleiding werd op deze eerste twee dagen afgewerkt. Namelijk de on derlinge wedstrijden. Daarbij nog als een novum nachtwedstrijden op zater dagavond voor alle klassen. Het was jammer, dat men hierbij de baan Ne gens gebrek aan wind moest afkorten. Maar de door fakkels verlichte Kager- plassen boden met de toplichten van honderden jachten een onvergetelijke aanblik. De belangrijke punten op het programma van gisteren waren onge- strijd TENNIS Sterke bezetting in om Leidse tennistitels Maris, Karamoy en Sonneville zijn zeker van de partij Gisteren zijn op het tennispark Room burg de eerste partijen van de Open Leidse kampioenschappen verwerkt. Zo als in vorige jaren is het toernooi in al le klassen, A. B en C, sterk bezet. Op het wedstrijdschema voor de A-afdeling zien we bij de heren de namen van Ma- ris, Karamoy, Sonneville en Schneider en bij de dames Weurman, Seven, Ja- min en Van Rhtyn. Mogeiyk dat de A-afdeling heren een nog sterkere bezetting krijgt. Goris, V. d. Weg en Lansdorp trachten zich ook nog voor dit toernooi vrij te maken. On nodig te zeggen, dat er deze week in Leiden van goed tennis zal zyn te ge nieten. De reputatie van de bovenge noemde spelers en speelsters staat daar borg voor. De .cracks" komen weliswaar eerst donderdag a.s. aan bod. doch dat bete kent niet, dat men voordien geen gang naar Roomburg behoeft te maken Ook in de B-klasse zullen aantrekkehjke partyen te zien zyn. DAVIS CUPTOERNOOI De wedstryd tussen Groot-Brittannië en Italië (halve finales van het toer nooi om de Davis Cup, Europese zone) is zaterdag geëindigd met een 41 overwinning voor Italië, dat vrydag al een beslissende 30 voorsprong had. De laatste twee enkelspelen waren louter demonstratie-partyen". Vooral de Italianen maakten er een grapje van. Zy arriveerden tot enthousias me van het publiek op Wimbledon met bolhoeden en typisch Engelse pa raplu's. Ook Zweden heeft zich geplaatst voor de finale Europese zone van het toer nooi om de Davis Cup. Jan Erik Lund- qvist en Ulf Schmidt wonnen nameiyk gistermorgen het zaterdag wegens de regen afgebroken dubbelspel tegen de Fransen Jean Noël Grinda en Jean Claude Molinari met 26, 64, 64 en 62. De stand werd daardoor 30. De beide enkelspelen, die daarop volgden gingen voor de Zweden verloren, maar desondanks speelt Zweden dus in de finale tegen Italië. De tennisploeg van de Verenigde Sta ten heeft in de eerste ronde, Noord- amerikaanse zone met 50 gewonnen van Canada. In dezelfde zone nam Nieuw-Zeeland een 02 voorsprong op Brits-West-Indië. Buytelaar kampioen bij tennisleraren M. Buytelaar heeft het Nederlandse kampioenschap enkelspel van de ten nisleraren gewonnen door in de finale van het toernooi, dat de Vereniging van Nederlandse Tennisleraren heeft ge houden op de banen van het Gemeen telijk Sportpark te Hilversum, S. G. Parlevliet te verslaan met 64, 86, 63. De titel in het dubbelspel kwam aan H. Hemmes-Th Dekkers, die in de eindstryd met 64, 63, 62 wonnen van Bela Simon-J. Schuring. Jack Kramer wil Europese prof-competitie Pomotor Jack Kramer de schrik van de amateur-tennissport heeft zaterdag in de Zuidzweedse plaats Baastad, waar hy de laatste partijen var de Daviscup-wedstryd Zweden- Frankrijk bywoonde, medegedeeld, dat hy een Europese Profcompetitie wil or ganiseren. Kramer zal daarvoor in de komende weken besprekingen hebben met ver schillende Europese top-spelers. Spe lers van Davis-cup teams, voorzover die althans op het ogenblik nog aan het toernooi deelnemen laat hy voorlopig echter met rust. Tenminste 30 wedstrijden voor de com petitie zullen in Frankrijk worden ge houden. Onder de kandidaten zyn dan ook verschillende Fransen. Kramer zei voorts, dat hy de Italiaan Pietrangeli al vroeger een bedrag van 50.000 dollar had aangeboden voor een contract van drie jaar. DUIVENSPORT De Reisduif - Wedvlucht met 19 oude duiven vanaf Ruffe, pl.m. 751 km. De duiven werden om 6.30 uur met z.w. wind gelost. De eerste duif meldde zich om 15.31.33, de laatste of 5e prijswin- naar om 16.11.58. De uitslag was: S. Koster 1; A. Siera 2, 3; W. Siera 4; H. de Haas 5. twyfeld de seniorenwedstryden in Vrij- heidsklasse en Jeugdboten, de dames races in de Regenbogen en de wed strijden voor Oud Regenboogzeilers en Oud 12 Voetsjollenzeilers. Hiervoor is altyd grote belangstelling. Zwaar werk In de dameswedstryd in de Regen bogen vielen de zwaarste buien en de stuurvrouwen zullen dan ook menig be nauwd moment gehad hebben. Regen bogen zyn voor de wind namelijk voor de toeschouwer wel zeer spectaculair, maar als de lange giek by de slingering van het schip om de langscheepse as nu eens hoog oppiekt, om dan weer door het water te sleuren, dan is het aan boord werkelyk niet zo gezellig. Wy za gen een echtgenoot, die zyn levens gezellin zonder zyn daadwerkelijke steun zo zag varen, de ogen maar sluiten. Hy wist niet, waar hy meer bevreesd voor moest zyn: voor zyn schip, byn mast of zijn vrouw. Hoe dan ook, er waren uitvalsters. maar mevr. N. Hoekstra-Kolk smaakte het zoet der overwinning, want zy wist in de laatste rakken mevr. B. de Vries- v. d. Linden kruisend voorby te gaan. De financiers van Jeugdboten en Vry- heidsklasse konden in de Seniorenwed stryden in deze klassen eens demon streren dat zy niet alleen betalen en adyies geven konden maar ook zeilen. Hier waren de resultaten in de Vry- heidsklasse: 1. H. Schmitz sr., 2. Romke de Vries, 3. W. Couwenberg. In de Jeugdklasse: 1. G. Biesot, 2. ir. G v. d. Want, 3. mevr. J. C. van Wee- zenbeek-Schouten, 4. A. A. van Tien hoven, 5. W. Klomp. In de race voor Oud Regenboogzeilers nam ir. H. Zuiderbaan met Cadans een eerste plaats voor zyn rekening en hy hield ir Jan Loopuyt en Jaap de Vries achter zyn spiegel. J. H. v. d. Stadt won in de Oud 12 Voetsjollen- zeilerswedstryd, met als opvolgers J. C. Tims, A. van Tienhoven, F. Daniëls en A. H. van Vliet. Zeilers met grote na men in het verleden. Het eerste gedeelte van de Kaagweek is hoewel het weer zich zeer tweeslach tig toonde alleszins geslaagd. UITSLAGEN VAN ZATERDAG Valkenklasse: teamwedstrijd: 1. Braas- semermeer 34 pnt., 2. Elfhoeven 31 pt., 3. De Kaag 22 pt. Individueel: 1. Whippet (strmn. ir. H. F Zuiderbaan), 2. Annie (N. Both jr.), 3 Watergeus (F. Goudriaan). Olympiajollenklasse: teamwedstryd: 1. Aegir 17 pt.. 2. De Kaag 16 pt., 3. Het Witte Huis 11 pt. Individueel: 1. Glipper (S. H. H. Haaksma), 2. Mustafa (G. A. A. Visser), 3. Windveer (B. Tournier). VrUheidsklasse: teamwedstryd: 1. De Kaag 19 pt., 2. Braassemermeer 18 pt., 3. Loosdrecht 8 pt. Individueel: 1. Rakker (Bouw van wyk), 2. Naatje (Jan Romke de Vries), 3. Stormy (F. Imhoff). Sternklasse: teamwedstryd: 1. HJC 30 pt., 2. Te Werve 21 pt., 3. De Kaag 14 pt. Individueel: 1. Carmen (H. F. van der Rest), 2. Lilofee (E. Cancrinus), 3. Gau- gek (W. H. Holtrop) 12 Voetsjollenklasse: teamwedstryd: 1. HJC 42 pt., 2. RZV 40 pt., 3. De Kaag 36 pt. Individueel: 1. Glipper (F. L. Plan- tenga), 2. Padroncito (C. H. de Goede ren), 3. Twinkel (mej. M. Bootz). UITSLAGEN NACHTWEDSTRIJDEN Flying Dutchmanklasse: 1. DJinn, stmn. Dick de Kat, 2. Brave Hendrik II, Heike Blok. Valkenklasse A: 1. Dolfyn, Ans de Wit, 2. Goesting, ir. G. F. v. d. Want. 12 m2 Sharpieklasse: 1. Hiphaam, Sjoerd Haaksma, 2. Spotvogel, Wim Guldemond. Regenboogklasse1. Beneventum, John Hofland, 2. Meteoor, A. G. Buis. Finn jollen: 1. Dennis the Menace, R. P Bakker, 2. Beer, H. J. de Jong. Olympiajollen: 1. Janus, T. de Vries, 2. Robin Hood, C. Dykstra. VrUheidsklasse A: 1. Naatje, Jan Rompke de Vries, 2. Stormy, Fred Im hoff. 16 m2 Streepklasse A: 1. Fenris, H. B. Worst, 2. Zeven Provinciën, J. W. Bauer. Flying Juniorklasse: 1. Blue Pirate, 2. A. M. Tholen. Sternklasse: 1. Carneo, H. F. v. d. Rest. 2. Steady, W. H. Schutjes. Pampusklasse: 1. Westeinder, H. J. de Ruyter, 2. Watergeus, G. K. Pauli. 12 Voetsjollen: 1. Glipper, F. L. Plan- tenga, 2. Watervloo, A. J. van Beekum. UITSLAGEN VAN ZONDAG Pampuswedstryd om de bronzen bal: 1. Tobbedanser, O. P. Besseling, 2. Wa tergeus, G. K. Pauli. Daar er by de teamwedstryd na af loop een zeer groot aantal protesten by de jury binnenkwam, was het gister avond nog niet mogelyk een uitslag op te maken en de eindstand te geven. Ajax (L.) wint van Garrison Hook Het zag er in het begin van de wed stryd niet naar uit, dat een volledige match gespeeld kon worden. Juist op het moment, dat de eerste bal door Spiering gebowld werd (Garrison Hook had de toss gewonnen en verkoos te batten) be gon het te regenen, doch dit mocht het eerste half uur de beide teams niet be letten door te spelen. Later werd het er ger en kon in combinatie met de lunch de schade zoveel mogelyk worden be perkt. Spiering, maar vooral Bouman had er goed het oog in, daarby gesteund door een veld, zoals op het Ajax-terrein in de laatste jaren zelden werd vertoond. In totaal zes vangen, waaronder enkele uitstekende, zorgden er voor, dat Gar rison niet gevaarlijk kon worden. De wyze waarop P. von Oven Tingling uit- ving, mag zeker extra vermeld worden. Totaal 71 all out. Bouman: 6 voor 20! en Spiering 3 voor 50. Tingling bleek de eerste twee batsmen van Ajax te moei- lyk, doch Spiering en R. Smith wisten er wel raad mee en in snel tempo voer den zy de score omhoog. Via 4 voor 2 werd het 58 voor 3 en tenslotte 72 voor 5, de winning hit geslagen door Bou man met een zes. Daarvoor had echter Smith met 27 en Spiering 32 not out la ten zien, dat zy in goede vorm waren. Het werd dus een verdienstelyke over winning met 5 wickets voor de thuisclub. CVHWLCC: draw Tussen de vele regenbuien door „pro beerde" CVHW de bowlery van LCC op goede wyze te bespelen. Het peil van de Haarlemmers stond echter op een zo laag niveau, dat voor 74 alle elf hun beurt hadden gehad. Nico den Hoed bowlde met de harde wind en regenvlagen in de rug zo snel dat hy met de verdiende cyfers 6-36 uit de bus kwam. Henk Laman pikte ook een graantje mee 2-7, terwyl Guus Won- dergem ditmaal het geluk niet aan zyn zyde had: 0-25. LCC kreeg door tydgebrek een kleine twee uur de tyd, wat later onder deze moeiiyke omstandigheden iets te kort bleek. G. Wondergem 15 en N. den Hoed 13 openden goed en er was alle hoop dat het lage totaal van CVHW overschreden zou worden. Toen captain Kantebeen op een per- sooniyke score van 19 runs byzonder ongelukkig uitging zat er niets anders op dan de resterende 10 minuten uit te spe len. Leo van Es en Hans Laman lieten zich door de felle Haarlemmers niet van de wys brengen en bewerkstelligden der halve een draw. Het einde van deze min der prettige wedstryd kwam op 70 voor 7 zodat LCC z'n vierde punt veroverde Zondag a.s. ontvangt LCC koploper Concordia. Het is te hopen dat de Leidse dan weer volledig is. Uw eigen horloger... uw betrouwbare adviseur (Advertentie) MANDERSLOOT Donkersteeg 14 Leiden, tel. 25982 Zwakke bezetting nationale kampioenschappen Onder bijzonder ongunstige weersomstandigheden bijna de gehele middag maakte een druilerig regentje het verblijf op de Bos baan allerminst tot een genoegen hebben de roeiers gistermiddag op de Amstelveense Bosbaan het Nederlandse seizoen besloten. Maar al is het dan, voor wat het weer betreft stellig geen geslaagde dag geweest, toch zijn er in weerwil van die hinderlijke wind enkele opvallend goede prestaties geleverd. De beste prestatie bij deze wedstrijden om de nationale kampioen schappen 1960 leverde ongetwijfeld de gestuurde twee van Argo (A. G. Wientjes, boeg. M. M. U. v. Dis, slag en J. J. Bos, stuurman). De ploeg van de Wageningse studenten bleef maar liefst 5,5 seconden onder het nationale baanrecord, dat in bezit was van De Laak. De gestuurde twee uit Wageningen heeft met deze onverwachte record- verbetering waarschijnlijk een reisje naar Rome verdiend, want na afloop van de wedstrijden besloot de roeibond de ploeg alsnog bij het NOC voor te dragen voor uitzending naar de Olympische Spelen. Rentmeester-Bakker; bijzondere klasse Helaas heeft de spanning op de veel al zwak bezette nummers ontbroken. Slechts op een enkel nummer kwamen ditmaal drie of meer ploegen aan de start. Zelfs werd in een drietal gevallen de kampioensmedaille in een „row over" verdiend. Het eigeniyke enige goed bezette num mer was het skiffnummer bij de heren. Vyf roeiers gingen van de start. Vol spanning werd de stryd tussen de drie voudige kampioen Lex Redele. Co Rent meester en Peter Bakker tegemoet gezien De man uit Dordrecht heeft er eigen- lyk geen moment twyfel over laten be staan dat hij. ondanks zyn zwakke start aan het begin van het seizoen, Neder lands beste sculler is. Direct al nam Re- dele een voorsprong van een lengte. Wel leek het er even op dat Co Rentmees ter ln de laatste fase van de stryd nog voor een bedreiging zou kunnen zorgen Doch toen zette de skiffeur van de Dordtsche zijn eindsprint in en die maakte Rentmeester volkomen kansloos Voor de vierde maal in successie ver overde Redele de titel Diezelfde prestatie leverde ook Ma rian Luderus. Weliswaar moest zy in de laatste 250 meter eveneens nog een ver twijfelde aanval van haar rivale afslaan, doch ook hier bleek de eindsprint van de kampioene onweerstaanbaar. Van byzondere klasse was uiteraard ook de dubbel twee Rentmeester-Bakker („Wellicht de snelste dubbel-twee waar over Nederland ooit de beschikking heeft gehad," zo stelde voorzitter Van der Ploeg bij de prysuitreiking vast) die he laas met twee gestuurde vieren over de baan moest gaan. Nog steeds is de ploeg in voortreffeiyke vorm. En dat is. zeker amper een maand voordat op het meer van het startsein wordt gegeven voor de Olympische roeiwedstryden. een uitermate verheugend teken. De uitslagen waren: HEREN: Skiff: 1 en kampioen van Nederland Redele (De Dordtsche) 7.19.3; 2. Rentmeester (Willem III) 7.22.8; 3 Bakker (De Maas) 7.25.6; 4. Besteman (Viking) 7.36.9; 5. Nyst (Gouda) 7.40.4. Dubbel-twee: 1 en kampioen van Ne derland De Maas-Willem III-comb 7.01.6. Twee zonder stuurman: 1. en kam pioen van Nederland Nereus 7.24.-. Twee met stuurman: 1. en kampioen van Nederland: Argo 7.41.7 (nieuw na tionaal baanrecord); 2. Aegir 7.56.8; 3 Nereus 8.00.7; 4. De Amstel 8.01.9. Lichte vier: 1. en kampioen van Ne derland Argo 7.24.1. Vier zonder stuurman: 1. en kampioen van Nederland Nereus 7.07.2: 2. Argo 7.16.4. Acht: 1. en kampioen van Nederland Laga 6.12.9; 2. Nereus 6.17.9 DAMES: Skiff: 1 en kampioene van Nederland Marian Luderus (Nereus) 4.02.8; 2. Me vrouw A. Zeegers-Jochems (Wetterwil- le) 4.07.8. Dubbel twee: 1. en kampioen van Ne derland Nautilus/Dordtsche comb. 3.53.4; 2. De Hunze 4.03.2. Dubbel vier: 1. en kampioene van Ne derland Nautilus-Dordtsche comb. 3.43.6; 2. Nereus 3.47.5; 3. De Vliet 3.52.9. Vier met stuurvrouw: 1. en kampioen van Nederland Corn. Tromp 4.28.1. Acht: 1. en kampioen van Nederland De Hunze 3.29.5; 2. ex aequo De Vliet en De Amstel beide 3.37.3. De uitslagen van de nationale wed- stryden, die eveneens gisteren op de Bosbaan werden gehouden, luiden: DAMES: Jonge Skiff: 1. Willem III 4.11.5; 2. RIC 4.17.6; 3. Poseidon 4.19.1. Jonge vier met stuurvrouw: 1. Corne lls Tromp 4.01.8; 2. De Vliet 4.03.5. Jonge dubbel vier: 1. Nereus 3.49. 2. De Vliet 3.53.-. Jaap Kersten mocht zaterdag zijn eerste en voor dit jaar laatste Tourkussen uitdelen. Op de Boulevard Jules Guesde in Troyes spurtte de Limburger in de groep, die met een achterstand van 49 seconden op ritwinnaar Pierre Beuffeuil over de meet flitste, naar de vijfde plaats achter Le Buho- tel, Bruni en Jean Graczyk. Kersten was dus de eerste buiten lander van de kleine ploegen en ont ving van in de plaatselijke klederdracht gestoken schone de bloemen en de ge bruikelijke omhelzingen, waarbij Ker sten zich beslist niet onbetuigd liet. Zo trots als een pauw reed de Limbur ger vervolgens zijn ereronde langs de tienduizenden Troyenaren, die echter pas tevreden waren toen zij Nencini, in levende lijve mochten aanschouwen. Maar Kersten merkte dat niet eens. Hij klemde zijn tuil anjelieren stevig vast en zette met opgeheven hoofd koers naar het hotel van de Neder landers, waar de stemming overigens niet zo uitgelaten was. Weer gelijk Want de Oranjemannen, van wie Wim van Est in de groep van Kersten beslag legde op de achtste plaats, zagen zich door de vlucht van Beuffeuil de dage lijkse prijs voor de kleine ploegen ont gaan. Het was een schrale troost voor de Nederlanders, dat zy in het algemeen ploegenklassement de achterstand van één minuut en negenendertig seconden op de Spanjaarden geheel teniet deden en in precies dezelfde tyd met de forma tie van de equipe van Berrendero de vierde en vijfde plaats gingen delen Niemand had verwacht, dat er in deze voorlaatste etappe nog zo veel stryd ge leverd zou worden. Van het begin af werden er demarrages gelanceerd met een heftigheid alsof de Tour pas was begonnen. Alle pogingen om het vuur te ontsteken werden echter door de verde digende tactiek van de Fransen en Ita lianen in de kiem gesmoord. Alleen op pad Pas toen Pierre Beuffeuil na 197 km alleen op pad ging, volgde er niet da- delyk een tegenactie en dat leverde de eerste regionale zege van deze Tour op. Beuffeuil verdedigde zijn voorsprong in de laatste 22 km met succes. Ook tegen Graf, Bruni, Graczyk, Suarez, Ruby, Bi- houet, Le Buhotel, Molenaers en de Ne derlanders Kersten en Wim van Est, die een vergeefse jacht op de Franse regio naal begonnen. Aanvankeiyk waren daarby ook twee ploeggenoten van Beuf feuil betrokken, maar Le Menn raakte door een lekke band achter, terwyl Busto in de laatste kilometers door de jacht- groep werd afgehaakt. Een paar kilometer voor Troyes ont snapten ook Geldermans en Wasko uit het peloton en voegden zich bij Le Menn die met een paar centimeter verschil voor Geldermans de dertiende plaats veroverde. Cijs Nederlands kampioen 50 km, snelwandelen De skiffeur Redele was onge naakbaar op de Amsterdamse Bos baan. De Amstel 3.35.6; 2. 3. De Vliet 3.40.3. Jonge acht: 1. Willem III 3.37.2 HEREN: Jonge Skiff: 1. Njord 7.41.4; 2. Willem III 7.55.7; 3. De Hunze 8.09.1. Jonge vier met stuurman: 1. Laga 7.19.5; 2. De Amstel 7.41.9 CRICKETUITSLAGEN Tengevolge van het slechte weer zijn vrywel alle wedstrijden voor de cricket- competitie verregend of in het geheel niet gespeeld. De uitslagen van de wed strijden die doorgingen waren: eerste klasse b: pw-quick n. gewonnen door pw met 108 runs (pw 145 ao quick n. 37 a.o.) 2de klasse A CVHW-LCC; draw (CVHW 74. LCC 70 voor 7) 2de klasseC: Ajax 1-41. Grn Hook. Gewon nen door Ajax 1 met 5 wickets (41 Grn Hook 71. Ajax 1 72,5). WIELRENNEN Wielerploeg Rome en regenboogtruien De Sportcommissie van de KNWU heeft de volgende ploegen voor de we reldkampioenschappen 1960 samenge steld Sprint amateurs: A. de Graaf, Rotter dam; M. Gerritsen, Amsterdam; M. Paul, Den Haag. Achtervolging amateurs: P. v. d. Lans Sassenheim; H. Nydam, Eelderwolde; reserve: J. Oudkerk, Amsterdam. Amateur-stayers: H. Buis, Vyfhuizen; L. v. d. Meulen, Badhoevedorp; A. Ro- myn, Ryswyk. Sprint professionals: J. Derksen, Am sterdam; reserve: J. Captein, Amster dam. Achtervolging profs: P. Post, Amstel veen. Prof-stayers: A. van Houwelingen, Sassenheim; N. Koch, Utrecht; M. Wierstra, Amsterdam. Amateurs op de weg: D. Groeneweg, Numansdorp; J. Hugens, Amstenrade; J. v. d. Klundert, De Heen; L. van Kreu ningen, Utrecht; R. Lotz, Stein; M. Snij der, Halfweg; reserves: J. Jansen, Noot dorp; C. de Jongh, West-Grafdyk; E. Verstraete, Ede. Professionals op de weg: M. v. d. Borgh, Koningsbosch-Echt; P. Damen, Lieshout; D Enthoven, Halfweg; A. Geldermans, Beverwyk; J. de Haan, Klaaswaal; B. Maliepaard, Willemstad; P. Rentmeester, Ierseke; M. Stolker, Breda; reserves: P. van Est, Klundert, J. Lahaye, Borgharen; J. de Roo, Schore. Verder heeft de KNWU aan het NOC voorgesteld de volgende renners af te vaardigen naar de wielerwedstrijden, die in het kader van de Olympische Spelen te Rome zullen worden gehouden: -Sprint: A. de Graaf, Rotterdam en P. van der Touw, Den Haag. Kilometer-tydrit: P. van der Touw, Den Haag. Tandem: M. Gerritsen, Amsterdam en M. Paul, Den Haag. Ploegenachtervolging op de baan: H. Nydam, Eelderwolde of C. Schuuring, Amsterdam, P. v. d. Lans, Sassenheim; J Oudkerk, Amsterdam; T. Nikkesen, Siebengewald; reserve: J. le Grand, Am sterdam. Voor de weg tevens ploegentydrit over 100 km., zullen de volgende vyf renners voor afvaardiging naar Rome worden voorgesteld J. Hugens, Amstenrade; J. Janssen, Nootdorp; L. van Kreuningen, Utrecht; R. Lotz, Stein en A. Sluis, Badhoevedorp. Ter plaatse zal door de chef d'équipe worden beoordeeld welke vier van deze vyf renners definitief zullen deelnemen aan de Olympische Spelen. Bertus Zoet eerste in Ronde van Zuiderpark In de Ronde van het Zuiderpark in Den Haag zaterdag j.l. werd de Swift- renner Bertus Zoet eerste by de ama teurs over een afstand van 100 km. Cir ca 90 amateurs namens aan de koers deel. Op advies van de nationaal tech nische commissie heeft het bestuur van de Nederlandse Roeibond besloten een skiffeuse en een dubbel vier af te vaar digen naar de Europese roeikampioen- schappen voor dames, die van maan dag 8 t.m. zaterdag 13 augustus a.s. te Willesden by Londen worden gehouden. Nederland zal vertegenwoordigd wor den door de skiffeuse Marian Luderus (Nereus) en de dubbel vier Nautilus/ Dordtsche-combinatie (F. de Rie, boeg, W. van Wieringen, W. Ek. D. Verlinde, slag, en A. Wolters, stuurvrouw). JAN CIJS de nieuwe Nederlandse kampioen snelwandelen. De Amsterdammer Jan Cys heeft gistermiddag in Rotterdam beslag ge legd op het kampioenschap van Neder land 50 km snelwandelen. Met zyn tyd van 4 uuur 54 min. en 32 seconde was hy ruim 25 minuten sneller dan zyn naaste concurrenten Van de Goes én Maas, die vrijwel gelyk over de eind streep kwamen. De kampioen van het vorige jaar, Hein Zethof uit Aalsmeer, staakte na ruim twee ronden de stryd. Hy bezette op dat moment de eerste plaats, die hij direct na de start veroverd had. Zyn spieren bleken niet langer bestand te gen de stromende regen, die vrywel onafgebroken op de snelwandelaars neerdaalde. De uitslag is als volgt: 1. en kampioen van Nederland, Jan Cys (LAT A'dam) 2. V. de Goes (RWV, R'dam) 3. Maas (RWV R'dam) 4. Den Elzen (RWV R'dam) 5. Van Wieringen (RWV R'dam) SCHERMEN Sabreur Heidenrijk won in Brussel De Nederlandse sabreur Eoudewyn Heidenryk heeft in het internationale schermtoernooi te Brussel de grote prys van de stad gewonnen, na barrage met de Fransman Roulot. Beiden behaalden in de finale vier overwinningen. De Belg Van Baelen was met 3 overwinningen derde, terwyl de Nederlander Kardolus met twee overwinningen op de vierde plaats beslag legde. De Zwitser Schuier en de Fransman Parent eindigden resp. als vyf de en zesde met elk één overwin ning. In de halve finales werden onze landgenoten Haenen en Verschoor uit geschakeld. In het dames-florettoernooi om de Challenge Arthur Dony was Nederland vertegenwoordigd door de dames Pool, die reeds in de eerste ronde werd uitge schakeld, Kleypool en Noels, die beiden in de kwart-finales struikelden, en Dany van Rossum en Lies je Vermolen. In dit sterk bezette toernooi slaagden de beide aatsten erin, tot de finale door te dringen. De Britse Sheen was onbe twistbaar de sterkste in dit gezelschap. In haar halve finale boekte zy vijf over winningen en in de finale stapte zy zes keer als winnares van de loper. De uit slag van de finale was: 1. G. Sheen 6 overwin., 2. Dany van Rossum (Ned.) (5); 3. Offredy (Engeland) (5); 4. Glen Heig (Engeland) (4); 5. Wallet (Belg.) (4); 6. Bailey (Engeland) (2); 7. Liesje Vermolen (Ned.) (2); 8. Rymen (Belg.) Het degentoernooi werd gewonnen door de Zwitser Bassler na barrage met de Belg Debeur. De Australiër Warren Woodcock heeft het herenenkelspel van het inter nationale tennistoernooi te Dusseldorp gewonnen door een overwinning in de finale op de Braziliaan Carles Fernan- des met 63, 46, 63. In verband met het onzekere weer werden er slechts drie sets gespeeld. De Wimble- don-kampioene, de Braziliaanse Maria Esther Bueno, won het dames-enkel spel. In de finale versloeg zy de vroe gere Duitse kampioene Edda Buding met 61, 61. Binnen 35 minuten was de stryd beslecht.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 6