FRANKRIJK-NATIONAAL WON... MAAR WERD TOCH VERSLAGEN DE TOUR IN CIJFERS Nederland toonde zich volwaardigivielernatie Wim van Est - „rijdend captain" Ontmoeting van generaals Opgericht 1 maart 1860 Maandag 18 juli 1960 Derde blad no. 30101 ITALIAANSE REVANCHE IN DE TOER Het stampvolle Pare des Princes heeft gister middag met gemengde gevoelens zitten kijken naar de uitbundige tonelen, die zich in het Itali aanse kamp van Tourrenners en volgers afspeel den. Het Franse wielerpubliek had zich allang verzoend met de overwinning van de 30-jarige Gastone Nencini, de ontdekking van Gino Bar- tali, men had zich getroost met de Franse zege in het algemeen ploegenklassement en met de groene trui van „Popo" Graczyk (bovendien winnaar van de laatste etappe), die drie wegen lang on aantastbaar is geweest. Men heeft Gastone Nen cini en Graziano Battistini, die tweede werd als renner, die de openbaring van deze Tour de France kan worden genoemd dan ook van harte toegejuicht, even hartelijk als Graczyk. Maar toen daar beneden op het erepodium Nencini als grootse triomfator de erebloemen werden overhandigd, was het toch weer moeilijk het gevoel van teleurstelling te onderdrukken. Frankrijk immers was op de laatste junizondag in Rijssel gestart met tenminste twee favorieten voor de eindzege, die voor het eerst 'n dubbele Franse overwinning in de twee grootste evenementen van het jaar, de Giro en de Tour de France, tot een feit zouden maken. Maar met grote suprematie heeft de squadra van Alfredo Binda revanche ge nomen voor de zege van Jacques Anquetil in de ronde van Italië. Henri Anglade en Roger Rivière waren de Franse kanspaarden, die het niet deelnemen van Anquetil wel zouden goedmaken. Het publiek en, zoals bij het opmaken van een prognose in Rijssel bleek, ook het merendeel der wielerjour- nalisten tipte Anglade als de sterkste man van het veld. Maar ook Rivière stond hoog genoteerd en hoewel Jacques Goddet het nooit zal willen erkennen, geloven wü dat de Tourdirecteur bij het composeren van zijn etappeschema heeft gezocht naar een parkoers, dat Roger Rivière het beste lag. Het is eigen lijk overbodig nog eens te vertellen, wat er met deze beide Franse toprenners, waarop Frankrijk zijn hoop had gevestigd, is gebeurd. Er waren enkele mannen in de ploeg van Marcel Bidot, die van het begin af aan absoluut niet van plan waren, zich voor de kansen van Anglade, ondanks zijn klasse toch nog maar een nieuweling onder de tricolores, op te offeren. Graczyk was in Rijssel gestart met het doel de eerste plaats in het puntenklassement te veroveren en te behouden. Darrigade, de wereldkampioen uit Dax, zou trachten zjjn sprintcapaciteiten te benutten om etappe-overwinningen te behalen en Rivière moest rekening houden met eigen kansen voor de eerste plaats in het eindklassement. sportcommissielid John Stol werden ge lukgewenst met hun goede prestaties, had een diep teleurgestelde André Dar rigade moeite zijn tranen te bedwingen. Hij had er alles voor willen geven nu toch eindelijk eens als eerste in het Pare des Princes over de streep te gaan. In 1958 was die kans ontnomen door de fatale botsing met een baancommissa ris. In 1959 werd hij op de baan inge sloten. Nu moest het gelukken en de beste sprinter onder de concurrenten, ploeg genoot Graczyk, zou hem dit waar schijnlijk ook wel gegund hebben. Maar weer keerde Vrouwe Fortuna zich in de laatste momenten van de Tour Darri gade de rug toe. Op 100 meter voor het stadion kreeg hij een lekke achterband en hij kon niets anders doen dan in het zadel blijven zitten om een zo goed mo gelijke plaats te bereiken. Toen hij zijn fiets eenmaal over de streep had ge duwd. had hij het ding het liefst in elkaar getrapt. Klaas Buchly: meer vriend dan leider Drie ploeggenoten van Anglade, die zich dus niet als ware ploeggenoten konden gedragen, omdat zij onder geen enkele omstandigheid verdedigend zou den willen rijden. In de zesde etappe van Saint-Malo naar Lorient is Anglade op meer dan duidelijke wijze met deze feiten geconfronteerd. Terwijl zelfbe wuste Henri zich in zijn gele trui zat te verbijten in het peloton, sprong een kopgroepje van vier man, Nencini, Jun kerman. Adriaenssens en Rivière naar voren om tenslotte in Lorient met een voorsprong van bijna dertien minu ten door de finish te gaan. Rivière won de etappe en de kleine Belg Jan Adriaenssens mocht zich in de gele trui hijsen. Anglade heeft scheldend, hui lend en stampvoetend laten horen hoe hij erover dacht. Maar Anglade had ongelijk! Vier dagen lang heeft Adriaenssens „het geel der illusie" gedragen. Toen nam Nencini, na de eerste bergetappe, de trui over en nestelde Rivière zich met iets meer dan anderhalve minuut achterstand op de tweede plaats, wach tend op zjjn kans in de tijdrit. Geannuleerd Helaas, Roger Rivière is niet aan die kans toegekomen. Tussen Millau en Avignon schoot hij uit een bocht en met ernstige verwondingen, die wellicht het einde van zijn carrière zullen betekenen, was hij uitgeschakeld. Het beslissende duel Nencini-Rivière moest worden ge annuleerd. Adriaenssens werd tweede man op twee-en-een-halve minuut, van welke plaats later de zeer sterk rijdende Battistini hem verdrong. De Tour was afgelopen. Nencini en Battistini waren onaantastbaar en de Italianen verzeker den zich bovendien van de bergprijs. Frankrijk nationaal was onbereikbaar geworden in het ploegenklassement en Graczyks groene trui was veilig. De Tour was uit. Frankrijk nationaal had gewonnen.maar was toch verslagen. Er was in Parijs nog een verslagene: Jacques Goddet. De directeur van de Ronde van Frankrijk heeft zich, naar mate de Tour naderde, niet erg geluk kig gevoeld met de nieuwe opzet van zijn ronde. Eén primeur is beslist wel geslaagd: de tijdrit op de eerste dag. In derdaad heeft deze race tegen het hor loge de beginfase van de Tour interes santer gemaakt. Maar daartegenover staat, dat aeze beginfase met negen etappes als aanloop voor de grote sprong over de drie bergketens Pyreneeën, Cevennen en Alpen weer te lang is geweest. Er is tot Bordeaux dag in dag uit van het begin tot het einde gevoch ten alsof de Tour aan de Gironde zou eindigen. Fut eruit Toen het ware strijdtoneel eenmaal was bereikt, was de fut eruit en in na genoeg gesloten gelederen is de meute over de ruggen der bergreuzen gekropen Goddet zal van de bergen niets anders meer mogen verwachten. De uitgespro ken klimgrootheden bestaan klaarblij kelijk niet meer en bovendien zijn de geitenpaden langs de afgronden lang zamerhand geëffende boulevards gewor den. Zo geëffend zelfs, dat onze corpu lente bijna 50-jarige hotelier uit Luchon, zonder al te veel moeite een wedden schap kon winnen door op zijn gewone fiets de Tourmalet over te peddelen. Goddet behoeft zich van de prestaties van onze hotelbaas uit Luchon niets aan te trekken, maar hij zal toch moe ten zoeken naar een oplossing in de vorm van een ander traject, waarin de bergen geen negen ritten van de start verwijderd liggen. grote en kleine wielerlanden meende te moeten onderscheiden. De praktijk heeft inmiddels uitgewezen, dat de achtmans formaties wel bijzonder in het nadeel waren tegenover de grote ploegen. Zij hadden bij de acties van de koers, zowel voorin als i*< de achterhoede, een bijna onuitputtelijk lijkend reservoir tot hun beschikking. Het zou dan ook niet te verwonderen zijn als Goddet voor 1961 zou terugvallen op de normalere toe stand van althans numeriek gelijkwaar dige ploegen. In dat geval zou ook Ne derland een nieuwe kans moeten krijgen om met een eigen equipe te mogen aan tonen, dat de opgedrongen „inwoning" van de Luxemburgers in de voorgaande twee jaren op een vergissing berustte. De oranjemannen brachten dit over duidelijk tot uitdrukking in het ploe genklassement, waarin zijn direct na de vier grote ploegen beslag legden op de vijfde plaats met slechts een seconde achterstand op Spanje. Maar bovendien eindigden de Nederlanders met een zeer grote voorsprong als eerste van de kleine formaties, hetgeen op de slotdag het lieve sommetje van 7500 harde fran ken opbracht. Kern aanwezig De kern voor een wellicht nog succes volle equipe voor de toekomst is zeker aanwezig. Laten we niet vergeten dat de Nederlanders gehandicapt de strijd ingingen omdat Jo de Haan tijdens de training voor de Tour door een onge lukkige val zijn plaats moest afstaan en Dick Enthoven de gevolgen van een on geluk in de Dauphine Libere niet bij tijds te boven was gekomen. Behalve over dit tweetal kan de KNWU voor de komende jaren voorts beschikken over een Bas Maliepaard en een Toon van der Steen om er maar enkele te noe men die met Ab Geldermans, Jo de Roo en Coen Niesten de basis van de Dolgelukkig zwaait de winnaar van de 47ste Ronde van Frankrijk, de Italiaan Nencini met de bloemen tijdens de huldiging in Parijs. geschreven worden. Buchly zelf weet dit aan de overmacht van de grote ploe gen. „Met veertien man hadden we nog meer kunnen bereiken, al had ik ook nu wel een etappezege verwacht. Maar des ondanks ben ik best tevreden. Het was de eerste keer, dat ik een Tour zonder klachten van de renners heb kunnen volbrengen. Ik heb het best naar mijn zin gehad". Daarmee vertolkte Buchly eigenlijk wel de stemming van het zes tal, dat zich in Parijs ook over de ver diensten bijzonder tevreden toonde. In totaal reden onze jongens een dikke 40.000 nieuwe franken bijeen, dat is ruim 30.000 gulden. Uitslag 20ste etappe (Besan?on-Troyes 229 km.) 1. Beuffeuil (Centr.-Zuid) 5.52.25 (met bonificatie 5.51.25)2. Le Buhotel (West) 5.53.14 (met bonificatie 5.52.44); 3. Bru- ni (It.) 5.53.15; 4. Graczyk (Fr.); 5. Kersten (Ned.); 6. Molenaers (Belg): 7. Graf (Zwits.-Lux.)8. Wim van Est (Ned.)9. Suarez (Sp.) 10. Ruby (Centr. Zuid); 11. Bilhouet (West); 12. Busto (Centr.-Zuid), allen in dezelfde tijd als Bruni; 13. LeMenn (Centr.-Zuid) 5.54.01 14. Geldermans (Ned.) z.t.; 15. Wasko (Parijs-Noord) z.t.; 16. Gainche (West) 5.54.07; 17. Everaert (Fr.) 5.54.27; 20. Van der Borgh (Ned.); 22. Piet van Est (Ned.); 23. Piet Damen (Ned.). Vervol gens het peloton in dezelfde tijd als Everaert: 5.54.27. Ploegenklassement 20ste etappe: 1. Centraal-Zuid 17 uur 38 min. 06 sec.; 3. West 17.40 06; 3. Nederland! Kersten, W. van Est, Geldermans) 17..40.31; 4. Ex aequo: Spanje, Zwitserl. ,Lux., België, Italië en Frankrijk Het algemeen ploegenklassement na de 20e etappe ziet er als volgt uit: 1. Frankrijk 319 uur 46 min. 13 sec.; 2. Italië 319.59.19; 3. België 320.48.14; 4. Spanje 321.37.08; 5. Nederland 321 47.09; 6. Parijs Noord 322.42.54; 7. Centraal- Zuid 322.47.14; 8 Duitsland 323.38.05; 9. West 323.53.49; 10. Zwits.-Luxemburg 324.16.16; 11. Oost-Zuid-Oost 326.02.15. Uitslag 21ste en laatste etappe (Troyes —Parijs, 200 km.) 1. Graczyk (Fr.) 5.19.30 (met bonifica tie 5.18.30); 2. Brum (Italië) 5.19.30 (met bonificatie 5.19.003. Viot (Parijs-Nrd.) 5.19.30; 4. Van Aerde (België); 5. Wim van Est (Ned.); 6. Piet van Est (Ned.); 7. Kersten (Ned.). Vervolgens het gehe le peloton in dezelfde tijd als Viot: 5.19.30. Drie renners arriveerden met ge ringe achterstand: de Spanjaard Otano (5.20.46» en zijn landgenoten Pacheco en Berrendero (beiden in 5.22.48». De Nederlanders werden geklasseerd: 21. Damen, 37. Geldermans, 73. Van der Borgh. Eindklassement 47ste Tour; 1. Nencini (Italië) 112.08.42; 2. Battis tini (It.) op 5 min. 02 sec.; 3. Adriaens sens (België) op 10 min. 24 sec.; 4. Jun- kermann (Duitsl.) op 11 min. 21 sec.; 5. Planckaert (Belg.) op 13 min. 05 sec.; 6. Mastrottó (Fr.) op 16 min. 12 sec.; 7. Pambianco (Italië) op 17 min. 58 sec.; 8. Anglade (Fr.) op 19 min. 17 sec.; 9. Rohrbach (Centr.-Zuid) op 20 min. 02 sec.; 10. Massignan (It.) op 23 min. 28 sec.; 11. Manzaneque (Spanje) op 25 min. 59 sec.; 12. Geldermans (Ned.) op 26 min. 33 sec.; 13. Graczyk (Fr.) op 26 min. 55 sec.; 14. Mahe (Fr.) op 32 min. 36 sec.: 15. Rostollan (Fr.) op 34 min. 18 sec.; 16. Darrigade (Fr.) op 37 min. 23 sec.; 17. Suarez (Spanje) op 39 min.; 18. Delberghe (Fr.) op 44 min. 25 sec.; 19. Pavard (Fr.) op 48 min. 13 sec.; 20. Mo rales (Spanje) op 50 min. 44 sec.; 27. Damen (Ned.) op 1 uur 21 sec.; 28. Piet van Est (Ned.) op 1 uur 2 min. 48 sec.; 33. Baldini (It.); 34. Van der Borgh (Ned.) op 1 uur 25 min. 27 sec.; 39. Wim van Est (Ned.) op 1 uur 40 min. 10 sec.; 45. Kersten (Ned.) op 1 uur 54 min. 16 sec. 81 en laatste de Spanjaard Berren dero bijna vijf uur achter Nencini. Ploegenklassement laatste etappe: 1. Frankrijk 15.57.30; 2. Italië 15.58.00; 3. ex aequo België, Nederland (Wim van Est, Piet van Est en Kersten), Zwitserl.- Luxemburg, Oost-Zuid-Oost), Parijs- Noord, West, Centraal-Zuid, Spanje en Duitsland. De eindrangschikking der ploegen: 1. Frankrijk 335.43.43; 2. Italië 335 57.19 3. België 336.46.44; 4. Spanje 337.35.38; 5. Nederland 337.45.39; 6. Parijs-Noord 338.41.24; 7. Centraal-Zuid 338.45.44; 8. Duitsland 339.36.35; 9. West 339.52.19; 10. Zwits.-Lux. 340.14.46; 11. Oost-Zuid- Oost 324.00.45. Nederland won in de laatste etappe het ploegenklassement van de achtmans- ploegen. Ook in de eindrangschikking van de equipes van acht renners was de eerste plaats voor onze landgenoten. De speciale prijzen voor de achtmans- ploegen werden in de laatste etappe toe gekend aan Viot Parijs-Noord i, als lid van een regionale equipe en aan de Ne derlander Wim van Est. als lid van een landenteam. Eindstand puntenklassement: 1. Graczyk <Fr.» 74 punten; 2. Battis tini (Italië) 40 pnt.: 3 Nencini (Italic) 35 pnt.; 4. Defilippis (Italië) 25 pnt.; 5. Darrigade (Fr.) 22 pnt.; 6 7 Bruni (It.) en Van Aerde (Belg 19 pnt.; 11. Van der Borgh (Ned.) 14 pnt. De Fransman Graczyk werd uitgeroe pen als de strijdlustigste renner van de laatste etappe en tevens van deze gehele Ronde van Frankrijk, waarmee hij een extra-prüs verdiende van 5000 nieuwe franken. Na hem kregen de meeste stem men op zich verenigd de Italiaan Bat tistini en de Franse regionalen Milesi (Oost-Zuid-Oost) en Beuffeuil (Cen traal-Zuid). Het gemiddelde van Nencini over de 4173.800 km. bedraagt 37,210 km. per uur, waarmee hij een nieuw record heeft ge vestigd. Het oude stond met een gemid delde snelheid van 36.905 km. per uur sinds 1958 op naam van de Luxemburger Charly Gaul. De laatste premie voor de „pechvogel van-de-dag" viel ten deel aan de Frans man André Darrigade, die vlak voor het Pare des Princes 'n lekke band kreeg en daardoor niet kon deelnemen aan de eindsprint. Als de „ongelukkigste" ren ner van deze Tour werd uitgeroepen de Franse nationaal Roger Rivière, die in de etappe van Millau naar Avignon door een val in een ravijn ernstig werd ge wond, in een ziekenhuis moest worden opgenomen en daarmee alle hoop op een goed resultaat - hy bezette op dat mo ment in het algemeen klassement de tweede plaats met een achterstand van 1 min. 38 sec. op Nencini - in rook zag vervliegen. Weer pech Terwijl de Nederlandse renners in het gedrang op het middenterrein door KNWU-voorzitter dr. P. van Dijk en het De laatste etappe had het gebruike lijke beeld van de parade langs de men senmassa's. die ondanks het regenach tige weer en ondanks de wetenschap, dat er toch niets zou gebeuren, met honderdduizenden naar het parkoers tussen Troyes en de Ville Lumiere wa ren getrokken. Om nog iets van leven in de brouwerij te brengen, hadden de or ganisatoren zes klassementsproeven met hoge prijzen ingelast. Ook daarin zege vierde Jean Graczyk, die behalve tot de strijdlustigste renner van de gehele Tour ook nog tot de strijdlustigste van de laatste dag werd uitgeroepen. Elke sprint was aanleiding tot een ontsnap ping van enkele renners. Wim van Est. waagde zijn kans na de spurt in Versailles, maar er waren te veel gegadigden voor een zege in de laatste etappe en geen vlucht kon zo doende slagen. De Nederlanders waren overigens best tevreden met het resultaat van de slot rit, waarin Wim van Est als vijfde de beste buitenlander van de kleine ploe gen werd en waarin hij met broer Piet (zesde) en Jaap Kersten (achtste) naast de individuele dagprijs ook nog de dub bele dagprijs voor de kleine ploegen won en daarenboven de eerste plaats in het eindklassement der kleine ploegen nog eens dik onderstreepte. Nederlanders Zonder enige overdrijving kan gesteld worden, dat de Nederlanders in deze Tour het recht verworven hebben vol gend jaar weer als een volwaardige wielernatie behandeld te worden Als tenminste Jacques Goddet blijft vasthouden aan zijn „vondst" om on derscheid te maken tussen wat hii j\h Nederlandse vertegenwoordiging in de Tour zullen moeten uitmaken. De ploeg, die onder leiding van Klaas Buchly de Tour 1960 tot een goed einde bracht, vormde een eenheid, niet in het minst door de aanwezigheid van de „rijdende captain" Wim van Est, wiens grote Tourervaring onmisbaar was. Want Klaas Buchly was dan wel in naam ploegleider, maar in werkelijkheid gaf het tactische inzicht van Wim van Est in de koers de doorslag. En mis schien zou het wel nuttig zijn onze Tourveteraan volgend jaar in een jonge ploeg nog een keer te laten meerijden. Zelf wil Wim dolgraag. „Als de omstan digheden het toelaten ben ik weer van de partij", zei de ronde Brabander ons in het Prinsenpark. Nieuwe kans Maar ook Klaas Buchly verdient een nieuwe kans. Hij stond voor een moei lijke taak te bewijzen dat oranje een eigen ploeg in La Grande Bouclé vaard is. En al was hij dan niet een grote baas als Binda en Bidot en om het verleden nog maar weer eens op te roepen als Kees Pellenaars, de Hagenaar vond de juiste manier om het „moreel" van de ploeg te dienen. Hij heerste niet over de ploeg, maar was een goed kameraad, die op zijn tijd met een kwinkslag alle narigheid deed vergeten. Buchly was misschien wel wat te voorzichtig na alle kritiek, die er in het verleden op hem was geuit. Juist daarom zou men hem een tweede kans niet moeten weigeren. Deze Tour heeft de oud-sprinter het zelfvertrouwen gegeven, waarop hij in de bekomst zal kunnen voortbouwen. Dat er nu geen etappe-overwinningen wev^c" beh°aH, kan niet op zijn conto Toekomst Van de acht renners, die ruim drie weken geleden uit Rijssel vertrokken, heeft Ab Geldermans zich een kansheb ber voor de toekomst getoond. De Be- verwijker is een raspaardje, dat zich, na wat meer routine opgedaan te hebben, in de komende jaren onder de groten van de weg zal kunnen scharen. Met zijn twaalfde plaats heeft Geldermans een veelbelovend Tourdebuut gemaakt. Niet voor niets kwam zijn stalbaas Lou- viot onmiddellijk na de finish in het Prinsenpark Geldermans feliciteren. Van de anderen hebben eigenlijk al leen Piet Damen en Martin van der Borgh niet aan de verwachtingen vol daan. Van der Borgh putte zich teveel uit in de 15e etappe, waarin hij op de finish in Gap de winst aan de Belgische wegsprinter Van Aerde moest laten en was nog voor de Alpen „uitgeblust 1 Wim van Est was de steun en toeverlaat van de ploeg, de enige ook. die in de vlakke aanloop naar de bergen heel dicht bij de gele trui kwam. Zijn broer Piet daarentegen begon pas in de tweede helft van de Tour goed te rijden, even als trouwens Jaap Kersten, die een haast onvervangbare „knecht" is. Het was bijzonder jammer dat de Nederlandse ploeg Coen Niesten zo vroeg verloor. Hij was niet alleen de grapjas, om wie men schaterde van het lachen, maar hij had tot ieders verrassing in de allereerste bergrit een aanleg laten zien, die het beste deed hopen. En tenslotte Jo de Roo. De Zeeuw, die vroeg in het seizoen de Ronde van Sardinië had gewon nen, kon in de Tour zijn draai niet Het Nederlandse Tourgroepje werd in het Pare des Princes ge huldigd wegens het winnen van het ploegenklassement der kleine lan den. Van links naar rechts Jaap Kersten. Wim van Est, ploegleider Klaas Buchly voor deze gelegen heid ook op een fiets) Ab Gelder mans. Piet van Est. Piet Damen en Martin van der Borgh. Goddet„Nederland komt weer terug!" Bij de aankomst van de Tourkara vaan in Parijs heeft directeur Jacques Goddet duizend-en-een ceremoniële ver plichtingen en maar heel weinig tijd en lust om op vragen te antwoorden. Maar toch was hij gistermiddag on middellijk bereid het volgende oordeel over de Nederlandse ploeg te geven: „Uw equipe heeft op mij als geheel, als eenheid, een bijzonder goede indruk vinden en sleepte zich slechts voort tot na de rustdag. Maar de klasse is ongetwijfeld ook bij De Roo aan wezig en men zal een volgende keer beslist opnieuw een beroep op hem doen en dan wellicht met meer succes. Het peloton hield stil en nam de petten af. Het gebeurde in het klei ne bijna onooglijke dorpje Colom- bey-les Deux-Eglises op ongeveer 55 km voor de finish van de voorlaat ste etappe, waar op dat moment een rijzig heer zich in gezelschap van een dame losmaakte uit het publiek langs de kant van de weg. Het was generaal Charles de Gaulle en zijn echtgenote, die geheel on opvallend tussen de bewoners van het dorp, waar het Franse staats hoofd de dagen, dat zijn aanwezig heid in Parijs niet noodzakelijk is, doorbrengt, de doorkomst van de troepen van collega-generaal Jac ques Goddet wilde gadeslaan. De algemeen secretaris van de Tour, Jean Garnault, die de etappe achterop een motor volgt, had ech ter ver voor de karavaan uitrij dend de president tussen de massa ontdekt. Hij reed onmiddellijk de naderende rennersstoet tegemoet om Tour baas Goddet van het hoge bezoek op de route te verwittigen. Goddet nam onmiddellijk zijn besluit. Hij reed langzaam langs de renners om hen mede te delen, dat in Co- lombey-les Deux-Eglises een halve minuut halt zou worden gehouden. De gele-truidrager Gastone Nenci ni. de groene-truidrager Jean Grac zyk en regenboog-truidrager we reldkampioen André Darrigade werden naar de kop van het pelo ton gedirigeerd en het consigne werd gegeven: zodra de Franse pre sident naar voren treedt, petten af. Generaal De Gaulle schudde de renners met de ere-tricots de hand, wisselde enkele woorden met God det en de aanstaande Tourwinnaar Nencini en groette met het beken de brede gebaar van beide handen de rest van de renners, die na het korte oponthoud weer rustig ver der peddelden. Het was het enige interessante moment van de etappe van zater dag. gemaakt. Het is een ploeg vól goede wil en met grote atletische kracht. Met uitzondering van de prachtig rijdende Geldermans mankeert het de Neder landers echter aan individuele lacali- teiten en aan het juiste gevoel voor de plaats en het moment voor de grote slag in elke etappe. Maar nogmaals, de homogeniteit heeft mij gefrappeerd en ik durf te zeggen dat het m dat opzicht de beste Nederlandse ploeg was, die ooit in de Tour heeft gereden. De plaats van Nederland tussen de grote landen is bijzonder fraai". „Dus in de volgende Tour kan Ne derland met een volledige ploeg star tenf" Goddet lachte geheimzinnig. „Het staat nog niet vast of wij vol gend jaar weer deze landenformule .uilen gebruiken. Misschien worden de ploegen weer even groot, misschien ook niet. In dat laatste geval is Neder land zonder twijfel een serieuze kan didaat voor een plaats bij de grote ploegen".

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5