Prestatietocht Leidse Reddings Brigade in Nieuwe Vaart HOUDT DAF IN 'T OOG GEBR. VAN ULDEN Bevorderingen Lyceum te aan Rijnlands Wassenaar uvs Kon. goud voor W. C. Gaijkema Loop der bevolldng te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 18 juli 1960 Tweede blad no. 30101 Reddingsbrigade Noordwijk won wisselbeker Voor de 42ste maal organiseerde de Leidse Reddingsbrigade zaterdagmiddag in het Rijn- en Schiekanaal (Nieuwe Vaart) de prestatietocht gekleed rem men over een afstand van 550 meter voor deelnemers(sters) vanaf 16 jaar en over 200 meter voor jongens en meisjes tot 16 jaar. Via een geluidsinstallatie sprak de voorzitter van de LRB, de heer A. van Egmond, er zijn vreugde over uit, dat hij niet alleen 150 zwemmers en zwem sters, doch ook een groot aantal toe schouwers (sters) welkom mocht heten. Spreker dankte allen, die tot het wel slagen van deze middag hadden meege werkt en richtte zich hierbij in het bij zonder tot de opzichter A. van de Prov. Waterstaat, de heer N. Belogne, die we derom een groot aandeel had in de be schikbaarstelling van het Kanaal en de verkeersregeling te water, de inspecteur van politie, de heer H. Oudman, die niet alleen met zijn mannen voor 'n prima verkeersregeling had gezorgd, doch ook het startschot zou lossen, de Rijkswater- politie, die de scheepvaart regelde en de dienstdoende leden van de EHBO-raad. Nadat spreker aan allen, die niet kun nen zwemmen, de raad had gegeven dit LRB het reddend zwemmen te gaan be- alsnog spoedig te leren en daarna bij de oefenen, sprak de heer M. P. Viool, be stuurslid van het district-West nog een propagandistisch woord en memoreerde o.m., dat ook bij de LRB het redden van denkelingen uit te water geraakt auto's intens wordt beoefend. Hierna gaven enige leden van de LRB een aantal spectaculaire demonstraties in het redden van drenkelingen o.m. met behulp van het zgn. hoofdtuig en de reddingsstok, alsmede een aantal des kundige bevrydingsgrepen. Omstreeks halfvijf loste de heer Oudman het start schot voor de prestatietocht over 200 m., kort daarna gevolgd door de 550 meter- tocht voor de senioren. Alle deelnemers (sters) volbrachten de tocht en meerderen onder hen (ook by de junioren) deden dit nu voor de derde of vierde maal in successie, terwijl mej. M. Gijzenij (LRB) zij was de enige, die voor de vijfde achtereenvolgende maal deelnam een extra vermel ding verdiende. Zij, die de tocht voor de eerste maal volbrachten, ontvingen een medaille, terwijl de anderen een bron zen jaarcijfer ontvingen ter bevestiging aan het lint van de reeds eerder ver worven medaille. De wisselbeker, beschikbaar gesteld voor de brigade, die met het grootste aantal leden de tocht volbracht, werd voor de derde achtereenvolgende maal gewonnen door de Noordwijkse Red dingsbrigade, die met 37 leden deelnam. Met deze bijzondere prestatie kreeg de NRB de beker definitief in eigendom. De lauwertak voor de verstkomende deelnemende brigade ging ook dit jaar weer naar de R.B. „Sint-Hyronimus" uit Roozendaal (N.B.) De technische leiding was by de he ren L. Plug en P. Stouten in goede han den. De deelnemers (sters) waren: Bevorderingen Chr. Kweekschool Aan de Chr. Kweekschool te Leiden zijn bevorderd naar klas 2: H. Benz, T. van der Boon, G. Donker, A. Drenth, B. de Feijter, M. de Groot, A. van Heijnin- gen, T. Hoekstra, E. Hofland, T. Hoge- weg, L. Jonker, C. Koelewyn, N. Kwa- kernaak, L. van der Land, M. Leune, B. van Leusden, H. Maris, N. Heerloo, A. Müller, Chr. van der Neut, A. Rynsbur- ger, G. de Vos, H. Wyma, P. Hilberts, S. Loeven, M. Bakker, J. Benschop, H. Berkhout, L. v. d. Bos, Z. v. d. Broek, A. Burggraaf, M. Dekker, G. van Dulleman, R. van Dijk, J. Hoogerdyk, J. Janson, J. Jonk, A. Kasteleijn, D. Koster, J. Lock, A. van der Marei, I. Oemar Said, K. Passchier, A. Plug, T. Schmohl, J. van Tongeren, A. Versnel, T. van der Vis, W. de Vries, E. Rombout, T. de Graaf, A. van Aalst, B .Bakels, J. van de Berg, L. de Bruin, S. Burger, L. Buskens, T. van Driel, G. van Egmond, R. van Elk, L. van der Eist, J. Fuchs, W. van Hove, M. Kroon, J. van der Mey, G. v. Meij- gaarden, W. Noort, M. Reijeveld, R. Sie mens, Sj. van der Spek, R. Spruit, I. v. Steenwyk, K. v. Steenwijk, W. v. Til, W. Vahrmeijer, F. Verboon, W. Zeilstra. Bevorderd naar klas 3: B. Betsy, R. Bouman, A. Breuker, L. Buijs, J. Buys, F. Colpa, C. de Die, S. van Doorn, J. van Duyn, P. van Duijvenbode, H. Eikerbout, T. van Eybergen, J. van Harten, L. Hoogstraten, A. den Hollander, S. Knibbe, G. Koops, A. Lubbers, A. van der Nagel, J. Selier, S. Sleeboom, L. Stortenbeker, W. Volker, D. Verloop, W. Vromans, P. Warnaar, E. Wieringa, M. Barendse, R. Barendse, W. Blok, K. Borsboom, R. Both, W. de Geus, L. O. v. d. Goor, T. Huigens, A. Immink, J. Jacobs, F. Jasperse, D. Jongebreur, P. Kaptein, L. Klein, F. Koelewyn, T. Kromhout, A. Kwakernaak, T. Leurdijk, K. v. d. Meent, H. Ooms, A. Ouwerkerk, H Sasburg, N. Schouten, T. Singeling, R. Soesman, N. Stam, J. Tissing, H. v. Tol, F. Verra, J. de Vries, A. Zand bergen. Bevorderd naar klas 4: S. Barnhoorn, E. Batteljee, T. Bokma, J. Boot, J. van Burg, R. Buys, A. Buys, A. Drewes, R. Ginsel, T. Kammenga, G. Koelewyn, A. Leeuwis, N. Moonen, B. Bos, G. v. Rjjn, H. Rijnbende, W. van Schaick, W. Zijl- stra, L. Wassenaar, J. v. d. Berg, H. v. d. Burg, J. v. d. Burgh, P. Brussee, R. Chaudron, E. v. Elburg, R .v. d. Have, D. Hilgeman, F. Klunder, M. v. Lidjn, A Lutgendorff, A. Moerenhout, G. Roe- loffs, N. Romyn, W. Sierat, H. Starken- burg, M. Vöge, M. de Vries, J. Benschop, B Brinksma, H. Burggraaff, M. v. Dam, A Henstra, C. v. Hilten, M. Jongeneel, D. Lock, H. v. d. Maaden, W. Nieuwen- huis, T. v. Oostenbrugge, E. Paats, J. Poort, H. Snel, P. v. Tol, C. de Vente, S. Wassenaar, W. Willemse. Mulo-examens Voor het mulo-examen diploma A (met x) tevens voor middenstandsdiplo ma) zyn geslaagd de dames L. Y. v. Luijn te LeidschendamM. C. Wester beek, Voorschoten: M. J. Koppe, Voor schoten; N. v. Schadewijk, Leiden; P. H. Geervliet, Katwijk a. Zee; C. v. d. Lip, Abbenes; E. A. Hoek x), Noordwijk; C. v. d. Born x), Hazerswoude; M. J. Borreman x), Leiderdorp; M. J. M. Braam x), Leiderdorp; S. W. Molema x) Leiderdorp; H. J. v. Schothorst x), Bo degraven; A. Manschot x), Bodegraven; en de heren J. B. Crabbendam, Leiden; J Kolyn, Oude-Wetering; M. F. d.Vos, Leiderdorp; M. v/d. Luijt x), Noord wijk; P. Langezaal x), Leiden; W. A. Pit x), Leiden; M. P. Punselie x), Lei den. Afgewezen: 7. Noordwijkse Reddingsbrigade: de dames J. Kortekaas (vierde maal), Joke Cas- pers, H. v. t Wout, D. Hazenoot (allen derde maal), C. Bal (eerste maal), de he ren W. Caspers (vierde maal), J. Ooms, D. v. d. Bergh (dprde maal), J. Smal, P. Ploeg, A. van Went (allen tweede maal), D. Kramer, G. Kleton, V. Went, J. v. d. Ploeg, R. de Winter, H. Weent, S. Ren dering, J. Hens (allen eerste maal); de meisjes: J. Smit (derde maal); J. Schut, C. Lette, R. Caspers (allen tweede maal), G. Groen, J. Hazenoot, B. Krijger (allen eerste maal); de jongens: A. Ha zenoot (derde maal); Sj. v. d. Ploeg, G. Broks (beiden tweede maal)A. G. Plug, L. 't Wout, K. de Mooy, L. v. d. Bent, R. van Nes, J. Meyrink, H. Meyers (allen eerste maal). Delftse Reddingsbrigade: de dames: A. Klinkenberg, G. v. d. Kooy (beiden eerste maal); de meisjes: J. van Boven, B. v. d. Schee, W. v. d. Schee. T. de Vries (allen tweede maal): J. Al. H. Bakkenes, J. de Boer, A. v. d. Burgh, I. Hoorn, D. Garos, L. Geenjaar, J. de Graaf, C. Heuvelman, S. Nibbius, E. Sa let, J. Sader, L. Sanker. L. Vink, W. de Vries, G. Voogt (allen eerste maal); de jongens; P. Kuypers, J. de Koekoek, H. de Koekoek. P. Thijssen (allen tweede maal). Boskoopse Reddingsbrigade: mej. L. Klaverveld (tweede maal); de heren: A. Metselaar (tweede maal); A. van Els- wk, A. Zijde (beiden eerste maal)de meisjes: J. Benschop, W. Benschop, A. Koemans, E. van Stevelingen, R. Verhey, C. Wever (allen eerste maal); de jon gens: L. Wever, J. Rodenburg. K. Veer man (allen eerste maal). Goudse Reddingsbrigade: de heren E. Leeflang, J. Slinger, die evenals de jeug dige Anneke Oosterom en Hans Kerkhof voor de eerste maal deelnamen. Roozendaalse RE. „St.-Hynomius": de heren: J. Hauser, P. de Leeuw en de junioren L. Rozenboom (allen eerste maal). Leidse Reddingsbrigade: de dames M. Gijzenij (vijfde maal) en mevr. J. Teu gelaar (derde maal); de heer H. Broers Advertentie Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 (tweede maal); de meisjes: Ans van Vliet (vierde maal), Erica van Tuyl (derde maal), Carla Middelham (tweede maal)Ria van Vliet, Corrie Broers (beiden eerste maal). Wassenaarse Reddingsbrigade: mej. E. Planje (eerste maal); de heren: B. Ken nedy (vierde maal), H. van Velzen, M. Kern, E. Kerkhof (allen eerste maal) de meisjes: E. Laurier (derde maal); J. Zonneveld (tweede maal), E. Lousberg, P. v. d. Berg, M. Wildenberg, A. Tette- roo, A. van Stein, J. de Bleker, P. Kee- mijk, A. v. Rhijn, C. Boon, C. de Groot, jongens: H. de Vos (tweede maal), E. de G. Bunschoten (allen eerste maal)de Kompeer, B. Bekkers, A. Schrijver, H. v. Vos, J. Koole, J. Bakkers, A. Fischer, H. d. Hoeven, W. Verpoorten, W. Haze laar, A. v. Rijn, K. v. Straaten, B. van Straaten, R. Bommel (allen eerste maal). De Kleine Does: de dames: E. Prins, R. Kasteel, G. Rijlaarsdam; J. Scheep stra (allen eerste maal); de meisjes: I. Heykoop, L. Roodenburg (beiden tweede maal)A. Roodenburg, H. de Dood, N. Mom, M. Vermeulen, N. van Oosterom, E. van Gent, W. v. d. Horst (allen eerste maal); de jongens: P. van Egmond (tweede maal)D. Molema, D. van Buu- ren, H. van Straten, J. Gardemeer, L. v. Barsten, J. Aniba, B. Buurman (allen eerste maal). Leidse Golfbrekers: de heer Th. van Noort (eerste maal). De Zyl: Elsje de Veer (tweede maal); Jan de Veer (eerste maal). Individueel: Hans Damen (tweede maal). Aan het Rijnlands Lyceum te Wasse naar zijn bevorderd naar klas 2: A. Aarsbergen, M. van Bilderbeek, F. Bis- schoff v. Heemskerck, R. van der Boom, D. Brinkman, S. van der Does de Bye, H. Dyserinck, R. Flesseman, H. Gnodde, W. Gunning, W. van Gunsteren, B. Ha zenberg, R. Hegenbarth, O. Lamet, E. Laurentius, E. Mac Gillavry, W. Nagt- glas, D. Schmal, M. Schroder, K. Syt- hoff, L. Volker, L. Gorkovoi, A. Bannier, K. Diederix, F. Doing, B. Edelman, K. v. Eendenburg, F. v. Gennep, S. Gheyse- linck, K. Heeroma, M. Hollander, H. Huitema, J. Kolff van Oosterwyk, J. W. Lamsvelt, H. van Leeuwen, M. Meijer, D. Moret, G. van Noortwijk, A. Posma, R. de Rooy, J. Rypstra, H. Treffers, F. Vlot, W. Vos, A. Aukes, J. Berghuis, S. Beyerman, H. Dubourcq, A. de Graaf, M. van Haaften, H. Hensel, M. Homan, D. Laman Trip, L. van Limburg Stirum, E. van der Meulen, A. Mulder, E. Rosen Jacobson, N. Siddré, T. Smallenburg, W. van Someren Greve, R. van Thiel, J. W. van der Velden, H. van Vloten, M. van der Wyck, J. van Zanten, D. Bisschoff van Heemskerck, F. Brouwers, P. de Bruyn, R. de Bruyn, S. ten Cate, L. Doyer, L. Holle, T. de Jong, H. van der Kam, A. Kirchmann, J. H. Lugthart, G. Maat, B. Magnus, M. Mulder, N. Oele, R. Oussoren, A. Roggeveen, P. Rozen- daal, J. Schneyder, R. Schoonbeek, B. Smissaert van de Haere, M. van de Vel de, K. van der Vijver, M. Westerhof, E. Bezemer, P. Dek, M. van Eijsden, J. Gill, M. de Jong, W. Kammeraat, M. van Kesteren, T. Kohlenberg, E. Kreijenveld, G. Maaskamp, M. Schols, G. Schramm, J. Sluimers, M. Vermaas, D. Winnen, Y. Winters, R. Zwanenburg, J. de Hoog. Bevorderd naar klas 3: G. van Altena, F. ten Arve, R. Atsma, H. Bloem, A. Bol, K. Braat, A. de Groot, S. de Jonge, W. Keiser, E. Koornhof, L. Korvink, E. op 't Landt, N. Sax, A. Vaandrager, J. W. de Waal, F. Weisglas, J. van Alphen, R. Bolhuis, D. Bouland. H. van Dort, F. Goudriaan, T. de Hek, C. Hendriks, H. Hogewoning, L. Hogewoning, P. de Jon ge van Ellemeet, O. Jonker, M. van Kep- pel, H. Klumpes, C. Lamet, A. van Leeuwen, P. Vöge, N. van der Waay, D. de Wilde, A. de Vos van Steenwijk, J. Blankespoor, C. Bos, W. Costerus, J. Dekking, M. Feuth, K. Hellesoe, H. Hue- ting, W. Kolff, C. Loopuyt, R. Meyer, H. Millenaar, J. Jacob Roggeveen, T. Spoor, J. Tiktak, M. Timmermans, M. Ver- schuijl, T. Wernink, R. von Winning, F. Wolff, H. Lauryssens. Bevorderd naar klas 4: M. Atsma, D. Bloemendaal, J. Bongenaar, P. Burki, W. Doyer, O. de Graaf, F. Heybroek, A. den Hollander, L. Hueting, A. Keers, J. Leyerzapf, G. Lubsen, B. van der Marei, G. van Marie, T. Nasveld, K. den Otter, E. Phaf, R. Ruppert, G. Scherpenzeel, R. Timmermans, J. Wiertsema, S. Beukers, M. Coenen, O. Heldring, M. van der Meulen, B. Moret, F. Perié, F. Schols, L. Sloos, H. van der Stok, N. van Zanten, L. Coenen, Ernst Kohlenberg, E. Koren- hof, R. Meijer, R. Mol, J. Siere, R. Spritzer, Jaan van Till, H. Timmermans, G. Vriesman, F. van Zanten, R. Lind. Bevorderd naar 5 H.B.S.-A: G. Schramm, H. Jan van Steenbergen, D. Verbeek, N. de Vries, M. Waalkens, L. Waayer, B. Wielenga, D. Wolff, G. Brom, J. Klein, E. Kreijenveld, H. v. d. Meer, J. Meyboom. Bevorderd naar 5 HBS-B: M. Aukes, H. van den Bergh, F. Bicker Caarten, M. Bloemen, A. de Boer, J. Frowein, H. Haardt, W. van Hertum, H. Keiser, E. Klaasesz, H. Moser, R. Schroder, N. van der Velden, O. Wentges. Bevorderd naar gymnasium 3R. Brouwer, M. Burgemeister, M. Doedys, M. Dijkhuis, M. Fischer, R. Gevers Dey- noot, M. Goppel, F. Grooss, P. Jens, M. Josephus Jitta, P. van de Kreeke, M. Lansen, I. Leyerzapf, K. van Luijpen, B. Magovern, M. van der Meer, M. Niks, M. van Nimwegen, J. Riedstra, W. Ro- zendaal, R. Schreve, O. Wiersma, H. Frederikse. Bevorderd naar 4 gymnasium: E. Bee- laerts van Blokland, E. Gerst, M. van Gunsteren, T. Hart, L. Heyning, L. Huët, I. Kramer, D. Kreijenveld, G. Lamsvelt, T. van Lookeren Campagne, H. Lück- hoff, M. van der Meulen, N. Mout, Ch. van Ommeren, H. Alfred Plantenga, R. Rogaar, D. Sandee, W. Sandee, P. Six, T. Spaenhauer, A. Speekenbrink, E. Ter- vooren, N. Verzaal, M. de Vries, M. Vol ker. Bevorderd naar gymnasium 5: M. van Altena, M. van den Bergh, W. Brom, M. Coelingh, H. van Dijk, R. Huygens, H. Keegstra, M. Kerdel, M. Kramer, J. Kruyt, L. Lanting, E. Maitland, M. de Meester, I. van der Meulen, E. Nikkels, J. Niks, W. Noordanus, K. Phaf, P. Schreve, B. Schwencke, T. Verzaal. Dit is de negenjarige Richard Christian van Holtz uit Noordwijk, die slaagde voor het toelatingsexa men van het Christelijk Lyceum te Leiden. Naast hem zijn zusje Edith, die maar wat trots is op haar leer gierige broer. Richard slaagde erin de drie eerste klassen van de lagere school in één jaar door te lopen. Dit meldden wij zaterdag reeds in een groot deel van onze edities. (Foto Leldsch Dagblad) Koos Weerlee gaat waarschijnli jk van Roodenburg naar De mogelijkheid is groot, dat Koos Weerlee, die in het afgelopen seizoen nog als linksbuiten stond opgesteld in Roodenburg, voor UVS gaat spelen. Het herhaald contact tussen de Leidse semi-profclub en deze speler schynt tot een overeenstemming te hebben ge leid over de voorwaarden voor een contract. De beide verenigingen moe ten nog tot een akkoord komen. Maar het ziet er thans wel naar uit, dat Koos Weerlee in het aanstaande seizoen als betaald voetballer in de blauwwitte kleuren tussen de krytlynen zal stap pen. De personen, die by UVS aan de touwtjes van het betaalde voetbal trek ken, zyn in deze dagen druk in de weer om tot een zo hecht en goed mo gelijk team te komen, waarmede men de competitie kan ingaan. Zo verne men wy, dat ook weer onderhandelin gen gevoerd worden met Theo van Kampen. De spil van het blauwwitte elftal is op een vroeger genomen be sluit teruggekomen en het ligt wel in de lyn der verwachtingen, dat zyn con tract vernieuwd zal worden. Op verzoek van C'oen Ryshouwer zelf zyn ook met hem de onderhandelingen over een hernieuwing van zyn contract weer geopend. Of deze besprekingen tot een resultaat zullen leiden, zal nog even moeten worden afgewacht. DE JONGE GENERATIE EN DE FILM „De jonge generatie en de film" is het thema van de jaarlijkse academische filmstudiedagen, die dit jaar op 2, 3 en 4 november a.s. in Leiden worden ge houden. Ze worden voor de zevende maal georganiseerd door het Nederlands Filminstituut, ditmaal in samenwerking met de „Academische filmstudiekring Salon Indien" van de Leidse studenten. Het thema zal van drie kanten wor den belicht. Op de eerste dag zullen drie sprekers de vraag behandelen hoe de jonge mens van vandaag tegenover de film staat. De volgende dag wordt aandacht geschonken aan het onder werp. „Hoe worden in de hedendaagse film de relaties tussen ouderen en jon geren voorgesteld" en op de laatste dag zal de jonge generatie van filmers on derwerp van bespreking zijn. De inlei dingen, die met filmmateriaal zullen worden toegelicht, worden gehouden door binnen- en buitenlandse deskun digen. Een forum-discussie besluit elke dag. CORRESPONDENTIE A. v. d. V. te Leiden. Leiden - Utrecht - Amersfoort - Apeldoorn - Deventer - Holten - Ryssen - Nyverdal. Circa 166 km. Leiden - Utrecht - Amersfoort - Nijkerk - Harderwijk - Hierden. Circa 110 km. Hierden is per trein niet te be reiken. De heer W. C. Gaijkema herdacht hedenmorgen het heuglijke feit, dat hij kort geleden voor 50 jaar bij de Ma chinefabriek ..Overrijn" in dienst t id. De jubilaris was de laatste jaren pro curatiehouder en is thans gepensio neerd. Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot bood ten huize van de jubila ris aan de Herenstraat zijn gelukwen sen aan. Hij prees de eerlijkheid, ijver UITSTAPJE IMENEXCO Zaterdag ging de Personeelsvereniging „ICO" van de N.V. Intern. Handel-"] nogmaals de heer en mevrouw Gatj My. „Imenexco" aan de Hoge Rijndijk, een dag met het personeel uit in door de directie beschikbaar gestelde auto's In de ochtenduren werd de Floriade be zichtigd, terwyl 's-middags een z.g. „puzzelrit" werd gehouden, welke vanuit Rotterdam over Schoonhoven, langs het riviertje De Vlist, één der mooiste plek- jer van Nederland, door Haastrecht naar Gouda leidde, waar het eindpunt was. Aan deze puzzelrit werd met groot enthousiasme deelgenomen. De opdrach ten werden met veel plezier uitgevoerd, hetgeen 's-avonds vooral aan het diner in Den Haag tot uiting kwam, toen de prijswinnaars werden bekend gemaakt en er gelegenheid was tot discussiëren. Laat in de avond ging men in de beste stemming en zeer tevreden over deze dag huiswaarts. In de week van 7 tot en met 13 juli 1960 GEVESTIGD O. Grijn en fam, radio-radarmonteur, Boerhaavelaan 41, H. M. Otto en fam., rijksambtenaar MvO. Hoge Rijndijk 256, G. van den Bosch en fam, typograaf, Antll- lenstraat 114, G. J. Boomgaardt-Pathuis en fam., Antillenstraat 108, S. Malipaard- Kerver en fam., Veilingkade 41. C. M. M. Ewals-Jötten en fam., Antillenstraat 84, C. J. Hahn en fam, arts, Haagweg 18a, J. G. Scheepe en fam., tijdschrijver, Antillenstr. 158, J. Verlind en fam., meubelmaker, Pioenstraat 24, F. E. Pape en fam., naai- mach. monteur, Antillenstraat 122, T. J. Hoogenboom en fam., bouwk. tekenaar, Tomatenstraat 9. C. van Erp. Kam. On- neslaan 3, C. Brandwijk, transp. arbeider, Vliet 46, A. Tuis, technlker, Apothekers- dijk 30, M. H. Simonis, med. analiste, Lijs terstraat 32, F. R. Klveron, Morsweg 164, E L. Faret Jentink, verpleeghulp, Zoeter- woudsesingel 67, F. J. Pronk. Apothekers- dyk 29a. G. van Hall, P. Paaltjenspad 6, E. M. J. Rljsbergen-Bovelander, Willem Kloos laan 30, J. T. M. Rood, chauffeur. Noord einde 47, E. E. B. Breedeveld, Havenkade J. C. Versteeg-de Bock. Sophiastraat J. Wielinga, groepsleider. Heemskerk- straat 54, A. M. van Egmond, Journalist, Tlb. Siegenbeekstraat 3, M. M. S. van Kempen, v. Vollenhovenplein 33, A. J. H. Haak, Marienpoelstraat 27, A. A. C. Ver hees, Boerhaavelaan 40, M. J. Mattern, doktersassistente. Leeuwerikstraat 6. M. F. A. Van den Camp, 2e luit. Milva, Vondel laan 26, J. M. M. Doove, scheepswerkt.- kundige, Morsweg 86, H. van der Reijden, Bevorderd naar 6 gymnasium-alpha: E. Jansen Schoonhoven, J. Laman Trip, K. Mout, M. van Oldenborgh, Chr. Op- penheimer, D. Prins, J. Rempt, J. Ro gaar, A. van Valkenburg, P. Voüte, A. Willink, L. Zaaijer, A. van Zalingen. Bevorderd naar klas zes gymnasium- bèta: Wouter Bloem, Frans van Gun steren, Kees Heyning, Dorothée van Iterson, Rob Katz, Maarten Riedstra en Paggie van der Stok. Bevorderd naar MMS 3: L. van den Berg, H. Byl, H. de Haas, R. van dei- Haar, P. Huët, A. van Iterson, H. Krut- hoffer, U. Ligteren, H. Reidt, M. Trost, A. Wernink, A. van Oordt. Bevorderd naar MMS 4: L. de Gaay Fortman, B. Haks, M. Huët, J. Key, H. van der Laan, M. van Lynden, L. Pel, L. Schrikker, M. Voorwijk, M. Westenberg, I. Wiersma, G. Findlay. Bevorderd naar MMS 5: M. van Ame- rom, D. van den Bent, I. van Dobben de Bruijn, E. Enthoven, M. Grootveld, J. Hazelaar, M. de Jong, M. Kohlmeijer, E. Kolff, M. Kutterink, I. Loggers, E. Mees, Ch. Montyn, M. Ostwald, E. Reidt, M. Spaargaren, F. Weening, A. Wentges, B. Wijers, K. Weening. COLLECTE GROESBEEKSE TEHUIZEN Men schryft ons: Deze week wordt in Leiden de huis-aan-huis collecte van de Ned. Centrale P. H. (Praktische hulp aan alleenstaanden) gehouden. De Cen trale, welke elf Groesbeekse tehuizen exploiteert), bestaat reeds meer dan dertig jaar en heeft zich al die tyd bezig gehouden met het verzorgen van alleenstaanden zonder onderscheid van geloof of stand. Honderden jongens en meisjes, die een behoorlijke opvoeding door hun eigen ouders moesten ontberen en honderden volwassenen, die zich tij- delyk of duurzaam niet konden hand haven in deze gecompliceerde maat schappij, vonden in de 11 tehuizen ont plooiingsmogelijkheden en wat geluk in hun moeilijk bestaan. Maar er zijn grote wachtlijsten. Er is geen plaats vrij, terwijl elk geval urgent is. Zy, die deze week bij de inzameling willen assis teren, kunnen zich opgeven bij mevr. H. E. de Koning, Jan van Houtkade 42a. opvoedkundig ambt., Prinsenstraat 50. J. C. J. Caspers, chauffeur, Marienpoelstr. la, E. Rulter-v. d. Boom, Hoge Morsweg 23, A. T. M. van Veen. laborant. Greven- straat 1, H. A. Verschuur, stucadoor. Lijs terstraat 4, C. W. A. Göbel, verkoper. Roomburgerlaan 22. C. J. Kraan, sloper, Sophlahofje 3. L. Rijsbergen. Celebesstr. 43, A. M. Nagtegaal-v. d. Wijgert, Groen- hovenstr. 12. C. C. Juffermans. kinderver zorgster. Kam. Onneslaan 32. G. M. Hem- mes-Budding, Boerhaavelaan 2, M. van Amsterdam-de Lange, de Wetstraat 26, P. A. A. Duwel-Pennings. Middelweg 11, N. C. Jongkind-Bos, Hoge Rijndijk 49, R. Muil wijk, Klikspaanweg 13, E. van Amerongen, militair. Noordeinde 2a, I. Pieplenbosch, 11. verpleegster. Hooigracht 11-29. VERTROKKEN H. Habraken en fam. Drie Octoberstr. 39a, nr Australië; L. Vogelenzang en fam Pioenstraat 24, nr Zoeterwoude, Besjes- laan 6b, M. van den Ouweelen en fam., Haarlemmerweg 6, nr Amsterdam, ab. ligg. Oostenburgergrt t.o.71, A. van Lunteren en fam.. Herengracht 92a, nr Leiderdorp. Mauritsslngel 106, G. J. Elzinga en fam.. Rijnsburger weg 140, nr Schiedam, v. d. Duyn van Maasdamstraat 17. H. J. van Wijlen en fam., Boshuizerkade 27, nr De venter. Rembrandtkade 44, C. Walison en fam., Maredijk 64, nr 's-Gravenhage, Ful- tonstr. 243II, J. P. van Rooijen en fam., Marienpoelstraat 41, nr Eindhoven, Jeroen Boschlaan 243, A. Helsterborg en fam., Rijnsburgerweg 144, nr Oegstgeest, Gevers straat 47, J. L. A. van Goozen en fam., Hoge Rijndijk 59, nr Leiderdorp, M.P. Splinterlaan 132, H. Smit en fam., Bree- straat 85, nr Groningen, Coendersweg 6a, P. F. van Gijzen en fam., Calandstr. 39. nr Warmond. Byleveldlaan 21, H. M. J. Ouwens-v. d. Wetering en fam., Morslaan 52, nr Enschede, Kotmanlaan 24, A. J. Zwartelé en fam., Franchimontlaan 10, nr Alkemade, Elzenstraat 1. M. Wassink en fam., de Goejestraat 72, nr Leiderdorp, Resedastraat 8, L. C. van Putten en fam., Hoge Rijndijk 242, nr Deventer, J. v. d. Vondellaan 4, C. A. Kamhues en fam., Haarlemmerweg 73, nr Wassenaar. Gr. Hae- se broekseweg 55a, E. W. C. Soesman- Hoefdraad en fam.. Nieuwe Rijn 94. nr 's-Gravenhage, Kwartellaan 49. F. A. Mens Rodijk en fam., Brederostr. 32, nr Oegst geest, ab achter Hoge Morsweg 34, N. L. Holswilder-Segaar. R. Visscherstr. 8. nr Voorschoten, Prof. v. d. Waalslaan 20. W. M. T. Rusman- v. d. Tuuk, Oude Singel 18. nr Haarl. meer, Venneperweg 11. A. Vijgeboom-v. d. Sluis. Burggravenlaan 192, nr Voorschoten, Prof. v. d. Waalslcan 6, G. Holswilder. Hoflaan 134, nr Voorscho ten, Prof. v. d. Waalslaan 20, P. van Ko men, Boshuizerlaan 7, nr Wassenaar, Jon kerlaan 80a, G. Verhulst-Furster. Hoge- woerd 136, nr Veen. Grotestraat 153b, C. Vygeboom, van 't Hoffstraat 2, nr Voor schoten, Prof v. d. Waalslaan 6, L. J. van Welzen, Koninginnelaan 48. nr Katwijk, Drieplassenweg 17, F. M. Habraken. Molen straat 27, nr Australië. M. M. Wessels, Hooigracht 11-29, nr Suriname, H. Tals- ma, Stille Rijn 9a. nr 's-Gravenhage, L. v. Meerdervoort 778, P. J. Veger, Klikspaan- weg 16, nr Echt, Waldfeuchterbaan 101, G. Rütgers, Bllderdijkstr. 4. nr Zwitserland, K. Dijkstra, Drulvenstraat 36, nr Oegst geest. Regentesselaan 38, W. van Draanen, Noordeinde 2a. nr Den Helder. Marsdiep- straat 328, W. Wassenaar. Zijlstngel 37, nr Rotterdam. Rijpstraat 49, J. L. Webster. Volmolengracht 2a, nr 's-Gravenhage. v. Leeuwenhoekstraat 75. D. J. Ravensber- gen, Rijnsburgerweg 98, nr Amsterdam, Woerstdulnstraat 51hs, A. Vooljs. Spieghel- straat 33, nr Katwijk, Pr. Beatrlxlaan 45, N. A. Adney, Haagweg 22. nr Amsterdam, Linnaeusstraat 87II, J. Roest, Witte Sin gel 8, nr Voorschoten. Molenlaan 77. E. Jesse, Vreewijkstraat 16a. nr Heemstede. Alb. Thymlaan 51. H. G. Egter van Wis- sekerke. J. van Goijenkade 18, nr Haren Gr., Rijksstraatweg 376, B. J. Goddyn, Maresingel 33a. nr Leimuiden, W. v. d. Veldenweg 51. M. Raatsle. Rijnzichtstr. 23. Haarlem. Grote Houtstr. lOrd, A. van El- burg-Luttekes, Dijkstraat 24, nr Oegst geest. Terweeweg 36, C. E. Donck, Noord einde 47, nr Harderwijk. Randweg 2. U. D. Straull, Rapenburg 122. nr Groot Brlttan- nieë. J. W. Fokkema, Rijnsburgerweg 112. nr Amersfoort. Dr. A. Kuijperlaan 21. E. J. van Hees, Rijnsburgerweg 10. nr Moor drecht, Dorpsstraat 33. A. J. M. van der Voort, Morsweg 83-83a, nr Voorschoten, Raadhuislaan 104, N. van Treuren, Ker senstraat 19, nr Baarn, Madurastraat 8c, B. J. van de Kraats, Hoge Rijndijk 144 nr Arnhem, Velperweg 32, J. Groenendijk, J. van Houtkade 24, nr Duitsland. De burgemeester speldt de Koninklijke onderscheiding op. (Foto LD./Hol vast) en plichtsbetrachting van de heer Gaij kema. De burgemeester was trots op dergelijke stadgenoten. ,,Ook bij de ho gere autoriteiten bestaat belangstelling voor mensen zoals u". Het deed burge meester Van Kinschot dan ook bijzon der veel genoegen mee te kunnen delen, dat het H.M. de Koningin had behaagd de heer Gaijkema te onderscheiden met de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na kema van harte te hebben gefelici teerd speldde hy de hoge onderschei ding op de borst van de jubilaris. Hierna sprak de broer van de reeds overleden directeur van de fabriek ..Overyn" zijn erkentelijkheid uit voor het werk door de heer Gaijkema in de afgelopen vijftig jaar verricht. Garage en werkplaats voor 125 bussen Zoals bekend zullen de tramdiensten Leiden-Katwijk en -Noordwijk en in de stad met ingang van 9 oktober worden vervangen door autobusdiensten, terwijl deze omschakeling op de lijn Leiden Den Haag in september 1961 zal plaats vinden. Het is ook bekend, dat in op dracht van de directie van de N.Z.H.V M. in verband met de overgang van tram op autobus, aan de Rijnsburgerweg, op het huidige remiseterrein, een garage voor 125 bussen en onderhoudswerk - plaats worden gebouwd. In het vandaag verschenen maand blad van de N.Z.H.V.M. wordt uitvoerig aandacht besteed aan de toekomstige indeling van deze garage- en werk- plaatsbouw, waarbij ten dele ook gebruik wordt gemaakt van de bestaande remise. Aan de voorzijde van het complex, waartoe een gedeelte van de bestaande bebouwing moest worden gesloopt, komt een onderhoudswerkplaats, met dienst ruimten. Teneinde stalling voor 125 bussen te verzekeren, zal aan de bestaande remise 100 bij 35 meter— nog een nieuw ga- gare-gedeelte eveneens 100 by 35 meter worden toegevoegd. Vijftien meter ten noorden van dit nieuw te bouwen garagegedeelte wordt het terrein afgesloten door een hek, dat zal worden doorgetrokken tot aan de Boerhaave laan. Hierdoor ontstaat een vrije ruimte tussen deze te maken afscheiding en het noordelijkst gelegen woonhuis aan de Boerhaavelaan. Deze vrye ruimte zal worden benut voor een afsluitbare uitrit naar de Boerhaavelaan teneinde by eventuele afsluiting van de Rijnsburger weg toch uit te kunnen rijden met de bussen. Rondom de garage is ruimte gehouden voor het maken van een rijweg, zodat de bussen vooruitrijdend om de garage kunen komen en niet achteruit behoeven te rijden. Medicamentenkaart voor noodgevallen (Van onze Haagse redactie) Sedert enkele dagen kunnen patiënten by hun huisartsen en specialisten een „medicynenkaart voor noodgevallen" krijgen. Op de kaart kunnen de medi camenten worden aangetekend, waarvan de houder gebruiker is. De kaart laat verder ruimte voor per soonlijke gegevens van de houder en voor het vermelden van naam, adres, woonplaats en telefoonnummer van diens huisarts of specialist. De kaart kan tenslotte van een pasfoto worden De kaart is ingesteld omdat In het verleden herhaaldelijk is gebleken dat bij het acuut opnemen in ziekenhuizen van patiënten, vooral wanneer deze be wusteloos waren, onbekendheid met een bepaald medicament tot moeilijkheden leidde, die voor de patiënten levensge vaar opleverden. Van de thans ingestelde medicamen tenkaart, die de patiënten bij zich kun nen dragen, kan de arts die hen in noodgevallen krijgt te behandelen, on middellijk de noodzakelijke gegevens af lezen. Het advies tot instelling van de kaart is gegeven door een commissie be staande uit vertegenwoordigers van de Geneeskundige Vereniging tot bevorde ring van het Ziekenhuiswezen, het Ned. Roode Kruis, de geneeskundige hoofdin spectie en de Kon. Ned. Mij ter Bevor dering der Geneeskunst. De commissie meent, dat het vermelden van de ge bruikte medicamenten, met of zonder dosering, op de kaart alleszins is gewet tigd. De Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst zal de de kaarten laten drukken en tegen een geringe vergoe ding ter beschikking stellen van huis artsen en specialisten. Het staat patiënten geheel vrjj, of zij al dan niet van de kaart gebruik wille maken.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3