Laatste Berichten Nieuwe uitkeringsbedragen A.O.W. en A.W.W. thans vastgesteld VRIJDAG 15 JULI I960 De vlucht uit Kongo 10.000 Belgen wachten op vervoer Ongeveer 10.060 Belgische vluchtelin gen wachten by vliegvelden in de buur landen van Kongo op reisgelegenheid naar België, aldus heeft een woordvoer der van de Sabena meegedeeld. Gisteren brachten 28 vliegtuigen ca. 3000 vluchtelingen naar de Belgische hoofdstad, maar de luchtbrug wordt el ke dag verder geperfectioneerd en dit aantal zal nog wel worden overschre den. Diverse filantropische instellingen zor gen voor warme kleding voor de vluch telingen, die veelal slechts tropenkos- stuums bezitten. De vluchtelingen kunnen in Brussel hun Kongolese franken tegen Belgische inwisselen. Tot heden heeft de regering de vluchtelingen voorschotten verleend tot een totaalbedrag van 3 miljoen fran ken. Het Belgische comité voor het we- reldvluchtelingenjaar heeft besloten 4 miljoen franken af te staan ten behoeve van de vluchtelingen uit Kongo. Diplomatieke breuk onwettig De correspondent in Leopoldstad vgji de Vlaamse nationale radio-omroep heeft bericht, dat de Kongolese minis ter van Buitenlandse Zaken Justin Bom- boko het afbreken van de diplomatieke betrekkingen met België onwettig heeft genoemd. De mededeling van het verbreken der betrekkingen was afkomstig van de pre mier en de president van Kongo, Loe- moemba en Kasavoeboe. Het besluit zou echter niet op een kabinetsvergadering zijn genomen, en Bomboko zou er pas later van ln kennis zijn gesteld. Wil Kongo rot zondag Belgische troepen? De regering van Kongo zou erin heb ben toegestemd, dat de Belgische troe pen tot zondag 17 Juli in het land blij ven, aldus berioht de in Brussel ver schijnende „La dernière Heure". Op de ze dag beginnen de eenheden van de VN-striJdmacht met hun taak, en de Belgische parachutisten zouden Kongo moeten verlaten. De Belgische regering heeft nimmer verklaard, dat de parachutisten zullen worden teruggetrokken by aankomst van het VN-leger. Wel is meegedeeld, dat zU zich geleideiyk zullen terugtrek ken op de bases Kamina en Kitona. Volgens het vriendschapsverdrag, dat 29 juni ln Leopoldstad werd getekend, behoudt België voorlopig deze bases, waarvan de definitieve status in toe komstige onderhandelingen moet wor den bepaald. DE DIPLOMATIEKE BETREKKINGEN In Leopoldstad worden thans drukke besprekingen gevoerd tussen de Belgi sche ambassade en de Kongolese rege ring over het besluit van president Ka savoeboe en minister-president Loe- moemba om de diplomatieke betrekkin gen met België te verbreken. Na afloop van een byeenkomst van de Belgische ministerraad werd hedenochtend in Brussel vernomen, dat daarby in het bijzonder de vraag is besproken van het door de Kongolese regering geëiste ver trek van de Belgische ambassadeur in Leopoldstad, de heer J. van den Bosch. Kroesjtsjef belooft Kongo steun Premier Kroesjtsjef heeft in een bood schap aan premier Loemoemba en pre sident Kasavoeboe steun tegen de „agressors" toegezegd. Beide Kongolese staatslieden hadden de Sovjet-premier een telegram gezonden waarin zy zel den dat hun leven in gevaar is. zy verklaarden tevens dat Kongo de Sov jet-Unie wellicht om steun zal moeten vragen, wanneer de westeiyke landen hun agressie niet staken, aldus een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse Zaken in Moskou. Kroesjtsjef heeft geantwoord dat wan neer de agressie aanhoudt de Sovjet regering het noodzakeiyk zal oordelen „ernstiger maatregelen" te overwegen. De Sovjet-premier zegt de agressie te veroordelen en pleit voor het toekennen van volledige soevereiniteit aan het volk van Kongo. De Sovjet-Unie zal de Republiek Kongo alle steun verlenen, die noodza keiyk is voor de overwinning voor haar rechtvaardige zaak, aldus Kroesjtsjef. „Wanneer de staten, die imperialis tische agressie tegen Kongo bedrijven, en de landen die hen hiertoe aanzetten, hun misdadig optreden niet staken, zal de Sovjet-Unie niet terugschrikken voor beslissende maatregelen om een einde aan de agressie te maken". „De regering van Kongo kan er zeker van zijn dat de Sovjet-Unie Kongo de hulp zal verlenen die nodig is voor haar rechtvaardige zaak". LIBIË WENST GEEN BELGISCHE TROEPEN OP VLIEGVELDEN De regering van Libië heeft de piloot van een Belgisch vliegtuig, dat met troe pen op weg naar Kongo was. verboden gebruik te maken van het vliegveld van Tripoli, aldus bericht het Egyptische blad „Al Akhbar". De Amerikaanse autoriteiten in Libië gaven de piloot van het Belgische toe stel echter toestemming gebruik te ma ken van de luchtbasis Wheeluf. WEST-DUITSLAND WIJST RUSSISCHE BESCHULDIGING AF West-Duitsland heeft scherp gerea geerd op de Russische beschuldiging, dat dat de Bondsrepubliek zich in de bin nenlandse aangelegenheden van Kongo heeft gemengd. „Opnieuw heeft de Sovjet-Unie uit overwegingen van eigenbelang gebruik gemaakt van een situatie, die voor alles deelneming en bereidheid tot helpen oproept," zo wordt gezegd in een nota waarvan de tekst vandaag in Bonn is gepubliceerd. Woensdag nam de Westduitse ambas sadeur in Moskou een nota in ontvangst waarin de Bondsrepubliek wordt be schuldigd van „imperialistische inter ventie" in Kongo. Evenals in andere Afrikaanse landen tracht de Sovjet-Unie de rustige ontwik keling van Kongo te verstoren om het land tot een koloniale satelliet te ma ken, aldus de Westduitse regering. EMIGRANT BRAKENHOFF OVERLEDEN De Nederlandse emigrant Albert Bra- kenhoff die kort na zijn aankomst In Nieuw-Zecland aan een dodelijke ziekte bleek te lyden, is vandaag overleden. De ouders van de jongeman zyn eer gisteren naar Nleuw-Zeeland vertrok ken om hun zoon nog levend te kunnen zien maar waarschijnlijk zyn zy te Iaat aangekomen. Zij zouden vandaag om vier uur in Sydney aankomen en vandaar doorrei zen naar Wai'kate waar Brakenhoff verpleegd. Mevrouw Anita von Kara jan, de gescheiden tweede echtgenote van de beroemde Weense dirigent Her- STADSNIEUWS Van een perceel aan de Haven is de afgelopen nacht een sigarettenautomaat gedeelteiyk van de muur afgerukt. Het glas werd vernield. Men kon nog niet vaststellen hoeveel pakjes sigaretten zyn weggenomen, daar de eigenaar met vakantie is MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Juli. Veemarkt. Er zijn aangevoerd op de veemarkt: 16 stieren. 50 melkkoeien, 375 vette koelen, 38 vare koeien, 115 vette kalveren, 77 nuchtere kalveren, 323 vette schapen, 1289 zuiglam- meren en weldelammeren, 35 varkens (zeugen), 489 schrammen, 881 biggen, 4 veulens, 12 gelten. Totaal 3.704. Notering: melkkoeien f 800-1125, vette koelen (schoon gewicht) f 2.65-3.15, vare koeien 1475-900, vette kalveren (levend ?ewlcht) f 1.80-2.55, nuchtere kalveren levend gewicht per kg) f 1.20-1.60, nuch tere kalveren (levend gewicht per stuk) 150-65, vette schapen f 70-90. zuiglam- meren f 65-85, weldelammeren f 45-55 en tot f 60. drachtige zeugen f 225-300, schrammen f 65-85, biggen f 38-42 en tot f45. De handel: voor melkkoeien rustig, vet te koelen rustig, vare koelen rustig, vette kalveren kalm, nuchtere kalveren vlug. vette schapen stug. zulglammeren redelijk weidelamemren stug, zeugen, schrammen en biggen traag. LEIDEN, 15 juli. Kaasmarkt. Op de kaasmarkt werd aangevoerd 31 partijen Goudse kaas. 1 partij Leidse kaas. Note ring: Goudse extra kwaliteit tot f2.10, Goudse eerste kwaliteit f 1.96-2.04. Goud se tweede kw. f 1.85-1.95, Leidse eerste kw. tot f 2.13. Handel matig. bert von Karajan heeft op het vlieg veld van Keulen de vierde DC-8 van de K.L.Mgedoopt. De beman ning van de luchtreus ontving een plaquette met de beeltenis van haar overgrootvader Nicolaas August Otto een Duitse luchtvaartpio nier ter plaatsing in de machine. KOLONEL VAN HEUVEN COMMANDANT PAPOEA-BATAUON (Van onze Haagse correspondent) Verwacht wordt dat de kolonel van de Mariniers W. A. van Heuven zal worden benoemd tot commandant van het Pa poeabataljon. dat In Nieuw Guinea zal worden gevormd. Kolonel van Heuven bevindt zich thans voor besprekingen in Den Haag. Hy zou tegen het najaar naar Nieuw-Guinea terugkeren. Intussen is men in Den Haag nog bezig met het opstellen van de maatregel van bestuur, regelende de oprichting, samenstelling, opleiding, taak en bezol diging van het bataljon. Verwacht wordt, dat deze maatregel van bestuur in september zal worden af gekondigd. Naar verluidt zou kolonel Van Heuven zich reeds bezig hebben ge houden met de voorbereiding van het op te richten bataljon en zyn opleiding. Er zou een kamp voor worden inge richt by Manokwari in de Vogelkop. Het kamp is in de rimboe gelegen en zou een oppervlakte krygen van 300 ha. De bedoeling is. het bataljon speciaal af te richten op de stryd in de rimboe. Voorshands zou worden begonnen met de training van 200 rekruten. De sterkte zou dan worden opgevoerd tot 800 man. Voor het bataljon komen Papoea's in aanmerking van 18 tot en met 20 jaar. Zo spoedig mogeiyk zal ook worden be gonnen met de vorming van kader. Voorts wordt gehoopt, dat ook geschikt personeel zal worden gekregen om tot officier te worden opgeleid. Tenslotte ligt het in de bedoeling, de Papoeas tevens een vakopleiding te geven, waar zy in de burgermaatschappij voordeel van hebben. De opleidingskosten worden geraamd op 4 miljoen gulden per jaar. BELG VAN GENEUGDEN HEDEN NIET GESTART De Belgische coureur Van Geneugden die gisteren een ernstige val maakte ln de afdaling van de Col de la Colom- bière. maar de achttiende etappe van de Tour de Prance toch uitreed, is van daag niet aan de tydrit kunnen begin nen. HU wordt than6 verpleegd in het ziekenhuis te Thonon-les-Bains. Vooral de verwondingen aan zyn linkerarm zyn van ernstige aard. Vanmorgen kon hy deze arm in het geheel niet bewegen doordat verscheidene pezen zyn bescha digd. Morgen zal Van Geneugden het ziekenhuis verlaten en per vliegtuig naar België terugkeren, waar hy zich verder onder medische behandeling zal stellen. Vanmorgen werden de 81 overgeble ven renners en de volgers heel vroeg uit bed getrommeld, want zy moesten het Meer van Genève over naar Morges vanwaar zy per autobus zyn gereden naar Pontarlier. de startplaats voor de 83 km lange tijdrit, waarvan de Zwit ser Sohleuninger om half elf de spits heeft afgebeten. Overigens heerste er vanmorgen een weinig vrolijke stem ming onder de renners, die geen goed woord over hadden voor het vroege „uitstapje NEDERLAND HEEFT 20.000 ITALIANEN NODIG Als de Nederlandse autoriteiten willen voorkomen dat er een aanzienlyke ver traging ontstaat In de economische ex pansie in Nederland, zullen zy ertoe moeten overgaan 20.000 Italiaanse arbei ders toe te laten. Deze opvatting huldigt de Europese commissie van de EEG, zo verklaart dr. E. W. Meier, secretaris-ad viseur van de Algemene Katholieke Werkgeversvereniging en het Katholiek Verbond van Werkgeversvakverenigin gen in het jongste nummer van „De Katholieke Werkgever". De commisie baseert zich o.a. op een j tekort van ongeveer 5000 arbeiders in de I metaalindustrie, 2000 in de bouwnyver- heid, 2000 in de textiel- en lederindus- trie, 2000 man administratief personeel i en leerlingen, 10.000 voor de voedings- en genotmiddelensector, 1000 voor de I chemische industrie en 1000 in de ove- rige bedryfstakken. Volgens de schattin- gen van de commissie zou er in Duits- i land plaats zyn voor 150 tot 200.000 Ita liaanse arbeiders. Het grote probleem is evenwel de aanpassing en beroepsopleiding der Ita liaanse arbeiders. Met het oog hierop j heeft de Europese commissie aan de mi nisterraad van de gemeenschap een aantal concrete maatregelen aan de hand gedaan. Men zal in Italië ten spoedigste met de beroepsopleiding moe ten beginnen afgestemd op de in Duits- land en Nederland bestaande vacatures. Aan die beroepsopleiding zouden Neder- i landse en Duitse instructeurs moeten meewerken. In de twee landen zouden dan de Italianen die thuis reeds hun basisopleiding hebben gehad, verder spe cialistisch moeten worden geschoold. Het Europese sociale fonds zou hieraan kunnen meewerken. Het is immers juist i bedoeld om by te dragen ln de kosten van herscholing, verplaatsing en over schakeling van arbeiders. Meisje ernstig gewond door vlammen (Van onze Haagse redactie) Het 12-jarige meisje Rietje van den Deyi uit de Dirk Hoogenraadstraat te Den Haag is gistermiddag ernstig ge- Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de K.Z.R. en M.-ver eniging „De Kaag" en het houden van de veertigste Kaagweek vindt morgenavond o.m. een muzikale show en een taptoe plaats voor het Kasteel „Huys te Warmont". Het Fanfare- en Tamboerkorps van de Limburgse Jagers zal gedurende dit festijn van klank en kleur in cere monieel tenue optreden. Huys te Warmont" onlangs nog door de Wielerwedstrijden van „De Bollenstreek" Gisteravond werden in het Lisser Sportpark wielerwedstryden gehouden, uitgeschreven door de Ren- en Tour vereniging ..De Bollenstreek", waarvan de uitslag is: C-klasse: 1. S. van der Ham 1.32.8; 2. S. van Lierop 1.32.9; 3. H. Stuifber gen 1.34; 4. N. de Kuiper 1.38.4; 5. J. Vierwinden 1.41.4; 6. P. v. d. Ileep 1.44.9; 7. T. Zeldenthuis 1.45.8; S. B. v. Leeuwen 1.32.9. B-klasse: 1. K. Weyers 1.26.4; 2. C. Leugers 1.28.8; 3. G. Hoorman 1.32.2; 4. F. v. d. Vosse 1.31.9; 5. H. v. d. Wolf 1.32.6; 6. J. Aarts 1.32.6; 7. J. de Ruyter 1.33.4; 8. C. Stroombergen 1.33.9; 9. C. Boot 1.35.8. Stand der wedstryden (na drie wed- strUden) Voorzitter „De Kaag" onderscheiden By K.b. van 1 juli is de heer L. van der Steur, voorzitter van de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereniging „De Kaag", te Warmond, benoemd tot rid der in de Orde van Oranje-Nassau. 30500 30500 30500 Naar het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid mededeelt is bin nenkort de publikatie te verwachten van het K. B. waarby de nieuwe uitkerings bedragen ingevolge de Algemene Ouderdoms en de Algemene Weduwen- en Wezenwet worden vastgesteld. De nieuwe bedragen gelden vanaf 1 april 1960. Ingevolge de AOW zullen de ongehuwden per jaar f. 1134 gaan ontvangen en de gehuwden f. 1794. sen 10 en 16 jaar f.6,en voor wezen tussen 16 en 27 Jaar f.8,—. Vanaf 1 april is op deze verhogingen reeds een maandeiyks voorschot gege ven. Deze voorschotten bedroegen voor ongehuwde AOW-trekkers f. 7.— per maand en voor gehuwden f. 11,—. We duwen zonder kinderen ontvingen een voorschot van f.9,— en weduwen met kinderen f. 14,— per maand. Het voor schot voor wezen tot 10 jaar, wezen van 10 tot 16 jaar en van 16 tot 27 jaar be droegen resp. f.3,—, f4,50 en f.6,— per maand. De reeds ontvangen voorschotten zul len uiteraard in mindering worden ge bracht by de uitbetaling van de achter stallige uitkeringsbedragen. Het ligt in de bedoeling dat de achterstallige be dragen ln augustus worden uitbetaald. Ingevolge de AWW zullen de wedu wen zonder kinderen per jaar f. 1512 krygen en de weduwen met kinderen per jaar f. 2196. Voor wezen tot 10 Jaar is het nieuwe bedrag op f.486 vastge steld, voor wezen van 10 tot 16 jaar op f. 732 en voor wezen van 16 tot 27 jaar op f 960 In deze bedragen is de compensatie voor de huur- en melkpnjsstyging inbe grepen. De nieuwe uitkeringen beteke nen voor de ongehuwden, die AOW-pen- sioen genieten, een maandelijkse verho ging van f. 13,50 en voor de gehuwden een verhoging van f. 17,50. Weduwen zonder kinderen ontvangen f. 15,50 meer en weduwen met kinderen f. 19,Voor wezen beneden 10 jaar bedraagt de ver hoging f.4 per maand, voor wezen tus- Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. Grote beker: 1. C. Leugers 56 p.; 2. C. Weyers 53 p.; 3. G. Huurman 47 p.; 4., H. v. d. Wolf 47 p.; 5. C. Stroombergen 44 p. Kleine beker i. S. van der Ham 22 p.; 2. S. van Lierop 21 p.; 3. H. Stuifbergen 13 p.; 4. T. Zeldenthuis 13 p.; 5. N. de Kuyper 8 p. Tweede reis „De Hoop" 83 PATIËNTEN BEHANDELD Na een reis van dri eweken is het hospitaal-kerkschap ,,De Hoop" giste ren te Amsterdam aangekomen en af gemeerd aan de De Ruyterkade. De scheepsarts A. G. Hartman behandelde gedurende deze reis 83 patiënten, van wie er 14 in het scheepshospitaal wer den opgenomen. Het totaal aantal ver- pleegdagen bedroeg 91. De scheepsarts verstrekte 31 recepten. Er werden 50 medische adviezen via de radio gege ven. BU aankomst in IJmuiden werden 7 patiënten gedebarkeerd. Gedurende deze reis was ds. W. L. Tukker, hervormd predikant te Kat wijk aan Zee, de voorganger. Hy bracht aan 20 treilers en loggers in volle zee een „huisbezoek". Op de zondagen wer den 5 kerkdiensten gehouden en drie dagsluitingen op de woensdagavonden, die op golflengte 129 m. te beluisteren waren. De radio-telegrafische dienst voerde aan boord van de vissersschepen 16 re paraties uit en verstrekte 34 radiotech- nische adviezen. Het machinekamer- personeel voerde 5 noodreparaties aan boord van de loggers uit. Aan twee I loggers werd drinkwater verstrekt. In i totaal werden 130 weerrapporten naar het KNMI te De Bilt verzonden. Gedu rende de afgelopen reis werden 1.650 zeemylen afgelegd. gemeente aangekocht baadde gisteren reeds enkele uren in een zee van licht. Tal van schijnwerpers zijn op dit idyllisch gelegen oude gebouw gericht, waardoor de ro mantische sfeer wordt verhoogd. Op de foto ziet men het verlichte kasteel. (Foto L-D./Holvast) BEURSOYERZICHT Aku's vast Amsterdam, 15 juli. Mede in verband met het naderende weekeinde deed de beurs het vanmid dag kalm aan. De politieke gebeurtenis sen van de afgelopen 24 uur waren van weinig betekenis en konden het koers verloop niet beïnvloeden. In tegenstel ling tot gisteren was het vandaag in de Aku-hoek zeer stil. Toch zorgde de vraag voor Westduitse rekening ervoor dat het rayonconcern aan de forse koerswinst van gisteren nog een paar punten kon toevoegen. Op circa 545 bedroeg zij circa drie punten. Philips ontmoette wat be langstelling voor Belgische (vlucht in dollars) en Amerikaanse rekening en noteerde op 1174 circa 6 punten boven het vorige slotniveau. Unilevers verloren op 933 circa 3 punten. Voor Kon. Olie was behoorlyke belangstelling aanwe zig; de aandelen noteerden onveranderd op f. 134.70 De prys van Hoogovens was op 766 circa 3 punten beneden de slot- koers van gisteren. Evenals gisteren gaven de koersen der scheepvaartwaar den weinig vervanderingen te zien. Dit zelfde kan gezegd worden van de lei dende cultures. Staatsfondsen vast. WISSELKOERSEN Amsterdam, 16 juli. Londen 10.58%—10.59%, New York 3.77A3.77A. Montreal 3,84%—3.84%, ParUs 76.95—77.00. Brussel 7.56%—7.57, Frankfort 90.42—90.47, Stockholm 72.97 —73.02, Zürich 87.41%—87.46%, Milaan 60.75%—60.80%, Kopenhagen 54.70%— 54.75%, Oslo 52.84%—52.89%, Wenen 14.55%—14.56%, Lissabon 13.19—13.20%. 30500 30500 30500 vrond geraakt toen haar kleren by het spelen in het bos in brand raakten. In zorgwekkende toestand is zy opgenomen ln het ziekenhuis Bronovo. Met haar 13-jarige broer Jan speelde het meisje ln de bosjes langs de Brussei- selaan. De kinderen hadden een kuil met planken afgedekt en om de aldus ontstane „hut" te verlichten, van huls een bakje petroleum meegenomen. Toen dit bakje omviel vatten de kleren van het meisje vlam. Om hulp roepend rende zy door het bos tot twee mannen haar opvingen. Zy blusten het vuur. maar het kind had toen al brandwonden over het gehele lichaam opgelopen. GUINEA EN KONGO De Kongolese radio-omroep heeft vandaag omgeroepen, dat Guinea zijn diplomatieke betrekkingen met België heeft verbroken en alle andere Afri kaanse landen heeft uitgenodigd het zelfde te doen. De radio voegde hier nog aan toe, dat Guinea troepen ter be schikking van de Kongolese regering heeft gesteld, in het kader van haar verzoek om hulp aan de Verenigde Na ties, doch dat Guinea om vliegtuigen heeft gevraagd om deze troepen naar Kongo over te brengen. Voorts deelde de omroep mede, dat de Kongolese minister van Voorlich ting. Kashamoera, die zich donderdag naar de radiostudie wilde begeven voor het afleggen van een verklaring voor de radio, daarin werd verhin derd door Belgische valschermtroepen, die op zyn auto schoten. Beurs van Amsterdam Vrydag 15 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v beden Ned '58 4% 100H 100H Ned '59 4% 100} i lOOfi Ned '59 4% 98H 98% Ned. '60 II 4% 100} i 98% Ned '53 3% 94% 94% Grootboek obl 3% 78% 78 Ned '47 3% (3) 93H Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 93A 93% Ned '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 87%B 87%B Ned '54 3% 87 87% Ned '55 I 3% 88%GB 88% Ned *55 n 3% 90% 90% Ned *37 3 91% 91% Dollarlng '47 3 92% 92 Investeringscert 397 A 97 A Ned 62-64 3 97} g 98A Indlë '37 A 3 93% 94 Grootboek '46 3 89A Ned WB 6% 109H 109H ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind B 33% 33% Nat Handelsbank 169% 170 Ned Handelmy 287% 288GB Amst Rubber 113% 113AGB H.VA 160GL 161 Senembah 550 540 A K O ^41U, <S44 Berk el's Patent "(V.) 303 312GB CaJvé Delft cert 882%GB 882% Deü My.en (Ver.) 187.40 187GB Kon Pap v Gelder 305UGB 300% Hoogovens cert 769Y4 770 MUller en Co NB 429% 425 Ned Kabelfabr 585GB 592GB Philips 1168 1177GL Philips pref 310GB 312 Onliever 935 934% Wilton Feyenoord 208V4 Billton 2de r 429 431 Dordtse Olle gew 642 647 Kon Olle (f 20.— 136.50 135.50 idem (50 a f20—134.70 134.80 Holl Amer iyn 138 138% Java China Paket 140GB 139 SUM 106.10 106.90GL Kon Ned Stmv Ml) 181% 181 Kon Paket My 133% 132 Stoomvaart My Ned 165 164 Nieveit Goudi cert 139% 140% v Ommeren cert 268 267% Kon Rott Uoyd 141 140% Ned Scheep? Unie 141% 141 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Pro*.- en Uem leningen Adam 47 (3%) 3 93% 93% idem 48 <3%) 94 93% Rdarr 52 I '4%> 97% 97% ld ld 37 1-11 (3%) 94% 94 I.-Holland '56 (4%) 99 L Bankwezen Bank N G '58 (5%) 104% 104% ld NWB '52 (4%) 96A 96% Industr. Obligaties Philips DoUarlng '51 95% 94% Premieleningen 106 A'dam '51 12% 84% 83% 79 79% A'dam "56 n 2% 95{| 96 A'dam '56 III 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 78% 80 Enschede '54 2% 77% Den Haag '52 I 2% 86% 86 Idem 11 2% 86% R'dam '52 I 2% 88% 1 88% 88 Idem '57 2% 98% 98% Utrecht '52 2% 89 89 Z.-Holl 1957 2% 93% 93% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen RoDeco 237.50 Amst Bank 351% HBO eert 222% Rott Bank 290% Twentsche Bank 283 Industrie Ondernemingen Albert Heyn430L Borsumy 65 K N Edznet A-AA 97 Idem pref wd. 102% Electrolasmy 355 Kon Ned Grofsm 172 Holl Constructie 548 Ing our v Bouwnyv 259% tnternaöo 147% Int Kunststof! Ind 60 Leidse Wolsplnnery 475 Rott Droogdok My 630 Slkkens Groep 800 Ver Touwtabrleken 345 Walvisvaart 113 Wernlnk'a Betonm 154 Van Wt1k en Heringa 111% Zaalberg 122 Spoorwegen Den Spoorweg My 6 Amerik rondsen Canadian Pacific R 24% Intern NtckeJ 111% Anaconda 52% Bethlehem 8tee) 45% Cities Service 41% Oeneraj Motors 42} Kennecott 77% Republic Stee) 61% 8heU OU 64% Onion Pacific 26% Un States 8teeJ 80% 236.50 350 222 290% 282% 425 67 98 102% 172% 549% 262 148% 58 479 627 850 112% 156 112 124 24% 111 52% 45 40% 43% 77% 62 64% 27 80

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5