Laatste nieuws Koelhuis „Flora" gisteren geopend SCHOOL NABIJ WASHINGTON BESTRIJDT LEESBLINDHEID Tour de Lisse gaat op 25 juli met acht ploegen van start Raad van Wassenaar behandelde een gevarieerde agenda Er komt een VVV in Rijnsburg DONDERDAG 14 JULI I960 Deze moeilijkheid (vaak erfelijk) is daar meestal na vijftien maanden verholpen (Van onze correspondent in Washington) Wanneer een op de tien kinderen meestal een jongen bepaalde, karakteristieke moeilijkheden blijkt te hebben wanneer hij de spelling leert, dan is het wel van belang, dat men naar middelen zoekt om dit probleem te overwinnen. In ons land wordt dit verschijnsel vaak met „leesblindheid" aangeduidt. Maar de term doet er niet zo veel toe en klinkt eigenlijk verontrustender dan het euvel meestal is. In de buitenwijk van Washington D.C., die Kensington heet, staat een openbare school, Parkwood Elementary School genaamd, en daar heeft men speciale leeslessen georganiseerd voor kinderen die te kam pen hebben met wat men sedert 1920 in wetenschappelijke kringen wel strephosymbolia noemt, een „verdraaiing van de tekens" zou men kunnen zeggen. een goed verstand Ook bij kinderen met Wat zijn de moeilijkheden van die kin deren? In het algemeen een omdraai- of verwisselingsneiging. Hun wordt bij voorbeeld het woord „mat" gedicteerd en dan schrijven ze „tam". Men heeft dan ook wel gesproken van „spiegel beeld-lezers". Maar een volmaakte om draaiing behoeft het toch ook weer niet te zijn. Als zulke kinderen het woord „stam" moeten schrijven, kan het woord „mast" op het papier verschijnen. De zelfde tekens dus, maar door elkaar ge schud. Populair gezegd lijkt het wel, alsof er in de hersenen van die kinderen een ze kere onordelijkhead heerst. Zij verwar ren ook lange en korte klinkers, ze zeg gen soms gisteren als ze morgen bedoe len enz. Maar nu moet men niet denken dat zulke kinderen in het algemeen minder intelligent zijn dan anderen. Men vindt die „onordelijkheid" bij kin deren met een matig, maar ook bij kin deren met een heel goed verstand! Het is echter van belang, dat men die moeilijkheden vroegtijdig ontdekt en met zorg corrigeert. De speciale leesles sen, die zulke kinderen op de Parkwood School krijgen, duren veertig minuten per dag (de rest van de tijd doen ze gewoon mee met de anderen) en na vijftien maanden kunnen ze gewoonlijk weer gelijk-op werken met de andere al wordt hun ook verteld, dat ze extra hun best moeten blijven doen op hun spel ling. Genezen kan men hun aanleg blijk baar heel moeilijk. Het heeft de aan dacht getrokken, dat zulke kinderen, wanneer zij vermoeid raken of het emo tioneel zwaar hebben kunnen terugval len in hun oude gewoonte van verward spellen en daarmede verbonden algehele stunteligheid. Ouderwetse methode In Amerika volgt men tegenwoordig vrij algemeen de lees-methode, die het kind van het begin af aan vertrouwd maakt met het gehele woordbeeld. Dat gehele beeld moet de leerling in zich op nemen en uitspreken. Hij moet dus niet trachten de lettertekens min of meer fonetisch uit te spreken en langzaam aan elkaar te rijgen. Het is nu gebleken, dat sommige kinderen er juist moeite mee hebben om zulk een woordbeeld als geheel in zich op te nemen en in de Kong ;o verbreekt diplomatieke betrekkingen met België De Belgische minister van Buiten landse Zaken heeft hedenmiddag in de Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers medegedeeld, dat Kongo de diplomatieke betrekkingen met België heeft verbroken. De heer Wigny, zeide deze mededeling van minister-president Loemoemba te hebben ontvangen. De Belgische minister deelde voorts mede dat België een klacht bij de VN zal indienen over de wreedheden, die in Kongo Jegens de blanken zijn bedreven. MOEDER AMERIKAANSE PILOOT SCHRIJFT KROESJTSJEF De moeder en de echtgenote van John McKone, een van de twee inzittenden van de Amerikaanse RB-47 die volgens Russische mededelingen zijn gered, heb ben premier Kroesjtsjef om inlichtingen verzocht. Luitenant McKone en luitenant Ol- stead waren de enigen van de zes inzit tenden, die uit het water werden opge vist. Het vliegtuig werd 1 juli neerge schoten, omdat het volgens Russische woordvoerders de Russische territoriale wateren was binnengedrongen. De moeder van McKone heeft de Sov jet premier getelegrafeerd dat zij zich bezorgd maakt over de gezondheidstoe stand van haar zoon. Zij heeft toestem ming gevraagd hem door iemand in Moskou te laten bezoeken. „Als vader zult U mijn bezorgdheid over myn zoon kunnen begrijpen". McKone's vrouw zegt dat zij en haar drie kinderen „hem nodig hebben". OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Franclscus C., zn van M. Pr. Th. de Haas en J. B. M. van Leeuwen, De- slree Y., dr van G. Klopma, en E. Came ron, Theodoras A. P., zn van A. T. van der Maat en G. M. J. van der Weljden. Ondertrouwd: N. de Goede, 25 Jr en M. J. van der Hulst, 21 Jr, A. J. J. van der Meij en W. A. H. J. Versteeg. 23 Jr, R. de Haan, 25 Jr en M. J. Jöbsls, 25 Jr C. A. de Bruijn, 68 Jr en C. H. Klokkenmeljer. 54 Jaar. Getrouwd: L. van der Bent, 30 Jr en G. van der Meij, 19 Jr. H. Schipper, 29 Jr en Chr. A. Hildering, 28 Jr. Overleden: A. van Delft, w.v. H. J. den Haan. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Mariene, dr van A. Verkerk en P. L. Vos. Pleter J., zn van P. J. Segaar en J. Bakker. Cecile A., dr van H. P. A. M. Heijs en M. J. Kreijns, Cornells J. M., zn van J. G. Paassen en M. G. E. van Bo- hemen;Dagobert R. L., zn van H. J. Schulp en H. C. Schook. Ondertrouwd: A. R. Petersdorff Reyn- hart en W. de Joode. Overled«J echtgen. van C. G. BUlavelri groep, die men in de Parkwood School heeft gevormd, volgt men weer de „ou derwetse" methode, waarbij men lang zaam de fonetische elementen van een woord in elkaar doet versmelten tot een geheel. Men heeft namelijk bemerkt, dat kindeven, die er moeite mee hebben het woordbeeld ineens in zich op te nemen, de neiging krijgen om te „gokken" en neer te schrijven wat zij maar half ab sorberen. Vandaar bijvoorbeeld „mast" in plaats van „stam". Wie zich in Nederland wil verdiepen in dit probleem kan zich het best een Amerikaans boek aanschaffen over dit onderwerp: „Remedial training for chil dren with specific disability in reading spelling and penmanship". De auteurs zijn Anna Gilligham en Bessie Still- man. Het schijnt dat bovengenoemde eigenschappen erfelijk zijn. Wanneer een kind moeilijkheden heeft van deze aard, komt het vaak voor, dat de familie zich een oom herinnert, die met dezelfde eigenschappen behept was! Tot troost van ongeruste ouders kan hierbij wor den vermeld, dat die oom het heel goed tot bankdirecteur gebracht kan hebben. Moordaanslag op Japanse premier Slachtoffer niet ernstig gewond Onze reisredacteur telegrafeerde ons hedenmorgen uit Tokio: Japans politie ke crisis kreeg vanochtend opnieuw een bloedig aspect door een moordaanslag op de aftredende premier Kishi. Een zestigjarige man, naar verluidt behoren de tot de ultra-rechtse patriottische partij „Groot-Japan", stortte zich met een mes in de hand op Kishi en bracht hem een diepe wonde toe in het boven- dijbeen. De premier werd hevig bloedend, maar niet levensgevaarlijk gewond, naar een hospitaal vervoerd. De dader is terstond door de politie gegrepen. Kishi keerde zojuist terug van een bij eenkomst van de liberaal-democratische partij, waarop na wekenlange strubbe lingen eindelijk zijn opvolger als partij president en premier werd gekozen, na melijk handelsminister Hatayo Ikeda. Kiöhi zou in de residentie een re ceptie geven voor Ikeda, die hem mor gen zou opvolgen. De aanslag op Kishi werd de climax van een serie politieke moeilijkheden, die begonnen met groot scheepse linkse demonstraties en sta kingen tegen Klshi's kabinet, het Ame rikaans-Japans veiligheidsverdrag en het bezoek van Eisenhower. Kishi redde zyn verdrag, maar moest onder de druk der manifestaties Eisenhowers bezoek afzeggen en zijn aftreden aankondigen. Dat aftreden luidde een hevige inter ne worsteling in de liberaal-democrati sche partij in, waar conflicterende be langen elkaar met alle politieke en fi nanciële middelen te lijf gingen. We kenlang manoeuvreerden de aanhangers van Ikeda en vice-partij-president Ohno met geld en beloftes om een meerderheid te krijgen. De felle strijd bedreigde de partij met scheuring tot eindelijk vanochtend Ike da met steun van Kishi een ruime meerderheid kreeg. Kishi zou vandaag of morgen aftreden en het parlement! zou morgen op de laatste zittingdag Ike da tot premier benoemen. De linkse manifestanten-coalitie had voor vanavond overigens al een nieuwe grootscheepse demonstratie van twee honderdduizend man tegen Ikeda aan gekondigd Rijnsburgse Boys versloeg Hoogs garnizoenselftal In het kader van het scheidsrechter internaat, dat wordt georganiseerd door de scheidsrechtercommissie afdeling 's Gravenhage, werd gisteravond op het terrein aan de Noordwjjkerweg een voet balwedstrijd gespeeld tussen Rijnsburgse Boys en het Haags garnizoenelftal. De gastheren wonnen de ontmoeting met 21. Het voornamelijk uit semi-prof spelers samengestelde militaire elftal stelde bitter teleur. Wel waren de gasten technisch beter, maar te weinig op el kaar ingespeeld om tot een redelijke af werking van hun goed opgebouwde aan vallen te komen. De Rijnsburgers speel den directer, hetgeen hun tenslotte een verdiende overwinning opleverde. Links buiten Van Zuylen en rechtsbuiten V. d. Kwaak scoorden voor de thuisclub. Scheidsrechter Leo Horn moest een kwartier voor het einde de wedstrijd staken in verband met de invallende duisternis. Gasten Dominiei vrijgelaten De 83-jarige Gaston Dominiei, die in 1954 ter dood werd veroordeeld voor de moord op het Britse gezin Drummond, en wiens vonnis later werd gewijzigd in levenslange gevangenisstraf, is vanmor gen uit de gevangenis ontslagen. Dominiei heeft steeds verklaard on schuldig te zijn. Vorige maand zei zijn advocaat te verwachten, dat president De Gaulle gunstig zou beslissen op een verzoek tot vrijlating van Dominiei in verband met zijn gezondheidstoestand. Quatorze Juillet in Parijs Generaal De Gaulle heeft vanochtend in Parijs de traditionele parade ter ge legenheid van de Quatorze Juillet - de herdenking van de bestorming van de Bastille - afgenomen. Ongeveer 100.000 belangstellenden zagen in anderhalf uur ca. 11.000 man troepen over de Champs Elysées trekken. Tot de gasten behoorde ook mevrouw De Gaulle. Het was de eerste maal dat de vrouw van een Franse president de parade gadesloeg. De Gaulle legde een krans op het graf van de Onbekende Soldaat, onder de Are de Triomphe. De driejarige Clara Lindhorst, doch tertje van de chef van het gistermid dag geopende spiksplinternieuwe koel huis van „Flora" te Rijnsburgxvas wel een beetje verlegen toen zij de echtgenote van de voorzitter van de veilingvereniging, mevrouw E. Kralt Star een bos heerlijk ruikende bloemen aanbood zie foto). Er waren ook zo veel mensen naar de officiële opening komen kijken. En ze zagen er alle maal zo plechtig uit Voordien had de voorzitter van „Flora", de heer T. Kralt, de geno digden toegespróken en de vertegen woordigster van Oegstgeest, mevrouw P. H. Smits—Witvliet (de veiling staat nog steeds niet op Rijnsburgs grond gebied), alsmede burgemeester B. H. Koomans van Rijnsburg welkom ge heten. De tweede officiële handeling, die mevrouw Kralt verrichtte, was het in werking stellen van de elektrische in stallatie van het koelhuis, waarover de experts zeer tevreden zijn. Het koelhuis, dat ruim 3 ton heeft gekost, heeft 4 kolossale koelcellen, die elk 10.000 kisten groenten kunnen be vatten. Toch is het koelhuis in de eerste plaats gebouwd om er bollen op te slaan. In de cellen kunnen tempe raturen van 3 tot 4 graden beneden nul worden bereikt. De bollen worden echter opgeslagen bij een temperatuur, die wisselt van 17 tot 9 graden boven nul. Het koelhuis is zodanig gebouwd, dat laden en lossen zo snel mogelijk kan geschieden. Tvjee grote vrachtwagens kunnen naast elkaar het koelhuis in- en uitrijden. Elke cel is voorzien van twee grote deuren. De totale opper vlakte is 1100 m2. Dat het koelhuis geen overbodige luxe is, blijkt wel uit het feit, dat het nu eigenlijk al weer te klein is. Toerbaas Jan van Kesteren heeft gisteravond met zijn adjudant P. de Koning een samenvatting gegeven over de komende gebeurtenissen in de Tour de Lisse, die nu voor de vierde keer zal worden gehouden. Zes dagen achtereen zal Lisse in spanning zijn wie de Tour gaat win nen. In de Tour-tijd leeft bijna geheel Lisse enthousiast mee: renners, vriendjes, familie en niet te vergeten de „Tour-misses", die ook nu weer „vele kussen" voor de winnaars in petto hebben. Deze spannende dagen zijn 25, 26 en 27 juli en 1, 2 en 3 augustus. In afwijking van vroeger begint de Tour iedere avond om half 8. Verschillende instanties zijn de Ren en Tourvereniging De Bollenstreek be hulpzaam: politie, schoolhoofden en E.H.B.O. De Tour bestaat uit 8 ploegen van ieder 6 man. Ploeg 1 (ploegleider J. v. Dijk) van de St.-Wilhelmusschool, rijdt in oranje; ploeg 2 (H. Slingerland) van de O.L. School te Sassenheim in zwart; ploeg 3 (P. v. d. Zwet) van de St.- Jozefschool, in rood; ploeg 4 (H. v. d. Zwet) van de St.-Jozefschool B, in don kerblauw; ploeg 5 (G. Kaptein) van de St.-Willibrordschool, in paars; ploeg 6 (G. Huurman uit Bennebroek) van de Hervormde School, in lichtgeel; ploeg 7 (N. Teeuwen) van de o.l.s. „Marijke" uit Hillegom; ploeg 8 van de St.-Pan- cratius- en St.-Anthoniusschool uit Sas senheim in grijs. Tourmecanicien is de heer J. Reijer- kerk, die in een personenauto reserve- fietsen meevoert. Kamprechter is de heer P. de Koning; tijdwaarnemer S. emotionele daad van een heethoofd, die op eigen initiatief de oude traditie van politieke moord hervatte. Kishi zelf is immers conservatief en nationalist. In Japans gespannen politieke situatie Zo kort na de aanslag heb ik nog geen kunnen zulke daden echter gevaarlijke duidelijk beeld omtrent de motieven van 1 oonsequenties hebben. Vermere; microfoon Egbert van 't Oever; premies J. v. Eijck; klassemen ten P. Langelaan; route-commissaris P. Vink; algemeen leider van het ren nerskwartier B. v. Stijn. De eerste etappe gaat over 4 ronden, samen 10 km.; de volgende dag is er een ploegentijdrit van 10 ronden over de sintelbaan van het gemeentelijk sportpark; de derde etappe gaat weer over 4 ronden. Daarna is er tot 1 augus tus rust. Op die dag is er weer een etappe van 4 ronden; op 2 augustus een individuele rit over één ronde op de sintelbaan en één ronde over het parkoers. Er wordt gestart beginnende bij de laagst geklasseerde en vervol gens om de minuut. Op 3 augustus vol gen dan de laatste 4 ronden over het parkoers. Door twee commissieleden zal zaterdag 23 juli een fietsenkeuring worden gehouden, waarbij erop wordt gelet dat er geen versnelling gemon teerd is en geen race-onderdelen. De gene, die het eerst over de streep gaat krijgt een bonificatie van 10 sec.; de 2de krijgt 5 seconden. Hij, die bij iedere de dader. Hoort hij inderdaad tot ultra- ronde het eerst doorkomt krygt 5 pun- rechts, dan betreft het vermoedelijk een ten. Het aantal punten beslist over de groene trui. De snelste tijd beslist over de gele trui. In beroep bij de Kroon Onder voorzitterschap van loco-burge meester mr .dr. J. Hazenberg burge meester dr. baron van Wijnbergen is ziek heeft de Wassenaarse gemeen teraad gisteravond een gevarieerde agenda behandeld. Het merendeel van de voorstellen ging vlot onder de hamer door. Slechts enkele punten gaven aan leiding tot een discussie. De kwestie van het Dorpsplein in het komplan kwam weer even ter sprake. Hadden een maand geleden G.S. wat het Dorpsplein betreft de roolijnvoor- schriften niet goedgekeurd, nu was be richt binnengekomen, dat ook de rege ling van de bestemming en het gebruik der gronden voor dit plein geen goed keuring had verkregen van Gedeputeer den. B. en W. stelden de raad nu voor, bi) de Kroon in beroep te gaan. Evenals de vorige keer wensten en kele leden van de raad tegen te stem men. Mr. R. T. M. van der Lugt (KVP) waarschuwde, dat dat een vreemde in druk naar buiten zou maken, gezien het feit, dat het komplan zelf indertijd door de raad met algemene stemmen op 2 na werd vastgesteld. Drie leden van de fractie van de heer Van der Lugt, n.l. de heren Van Dillen, Duyve- styn en Van den Berg en de heer Van der Stap (gemeentebelang) stemden tegen. Discussie over bouwfonds Er was een discussie over de NV Bouwfonds voor Nederlandse Gemeen ten. B. en W. hadden voorgesteld aan dit bouwfonds een stuk grond aan de Twickelstraat te verkopen voor f. 23,50 per m2, er zullen daar 18 woningen voor bouwssaarders worden gebouwd. De he ren Van Dillen en Van der Lugt (KVP) vonden deze grondprijs bijzonder laag; voor andere stukken grond in het uit breidingsplan wordt steeds minstens f40,— gerekend. Mr. Van der Lugt zeide de indruk te hebben dat het bouwfonds bevoordeeld wordt en daartegen had hij ernstig bezwaren. Hij wilde dit bouw fonds zien als een gewone commerciële onderneming, Mr. dr. J. Hazenberg antwoordde, dat het hier grond betreft, die aanvanke lijk bestemd was voor woningwetbouw. Toen geruime tijd geleden de onder handelingen over deze grond begonnen was de prijs vastgesteld op f. 20,50 per m2. De wethouder geloofde niet, dat deze grond verkoopbaar zou zijn voor f.40,per m2. Mr. Van der Lugt toonde zich niet overtuigd en stemde tegen, met zijn fractiegenoot G. van der Holst. De raad had geen bezwaar tegen een Het Leidsch Dagblad Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. gepremieerde spaarregeling voor het ge- meentepersoneel. Er werden enkele na men vastgesteld voor nieuwe straten in het uitbreidingsplan Zijlwatering. Een krediet van f. 25.000 werd gevoteerd voor de verdere financiering van het huur koopsysteem voor elektrische en gas- apparaten. De verkoop van een nieuw stuk grond in het uitbreidingsplan Zijl watering voor de bouw van 208 etage woningen werd goedgekeurd, de ver koop van grond aan het Kerkbestuur der St.-Josephparochie voor de bouw van een nieuwe parochiekerk eveneens. Een bedrag van f. 1500 werd beschikbaar gesteld voor een nieuwe geluidsinstalla tie ten behoeve van de politie, en een bedrarg van f. 18.000 voor de inrichting van de Openbare kleuterschool en van de Prinses Margrietkleuterschool in een vrijwel voltooid nieuw gebouw aan de Bremhorstlaan. Naar wtf vernemen is het zo goed als zeker, dat er in Rynsburg een VVV zal worden opgericht. De enquête is een succes geworden. Vijftig Kijnsburgers heb ben zich al als lid opgegeven. Er zijn nu al 40 bedden beschikbaar. Het infor matiekantoor zal in de veiling „Flora" worden gevestigd. De logiesprijzen zullen uiteraard iets lager komen te liggen dan in Katwijk en Leiden. Dit resultaat werd binnen een week verkregen. Zoals men zich wellicht nog zal herinneren werd ongeveer een week geleden besloten tot het houden van een enquête, waar uit zou moeten blijken of een VVV in Rijnsburg werkelijk levensvatbaarheid zou hebben. Van de winter zal een in Nederlands, Frans, Duits en Engels geschreven foldertje worden uitgegeven. Hierin zullen in het kort de bezienswaardigheden van Rijnsburg worden beschreven, zoals het Spinozahuis, de oude toren en de veiling. Het ligt ook in de bedoeling het bezoek van toeristen aan de veiling in de toekomst te stimuleren. Heel eerlijk zal in de folder tevens op het overwegend religieuse karakter van de bevolking van Rijnsburg worden gewezen. BEURSOVERZICHT Aku „willig" AMSTERDAM. 14 juli. Verreweg de grootste belangstelling trokken vanmiddag de aandelen AKU op de bekendgemaakte tweede kwartaal cijfers over 1960. Het concern heeft in dit tweede kwartaal een netto winst ge boekt van f.16 miljoen tegen f.5.3 mil joen vergeleken met de overeenkom stige periode van het vorige jaar. Deze netto-winst van f. 16 miljoen houdt, vol gens de beurs, de bonus van de Ver. Glanzstoff in. Zoals bekend heeft het AKU-concern in genoemde maatschap pij een groot belang. Het rayonconcern behaalde in het tweede kwartaal een omzet van f. 81,3 miljoen tegen f. 73.9 miljoen in het tweede kwartaal over 1959. Deze zeer gunstige cijfers waren aanleiding om tot kooporders over te gaan. Na een openingsprijs van 537 daalde de koers even tot 531 om daarna te stijgen tot 543 als gevolg van aan houdende buitenlandse aankopen. De slotkoers van gisteren was 517. Ook voor de overige internationale waarden was de stemming beter. De schijnbare verlichting in de toestand in de Kongo was voor het Damrak reeds voldoende om de zwakke tendentie van de beide voorgaande beursdagen de rug toe te keren en tot aankopen over te gaan. Tevens vonden hier en daar wat dekkingsaankopen plaats, hetgeen de stemming ten goede kwam. De handel bleef echter binnen nauwe grenzen doordat de arbitrage er de voorkeur gaf kalmpjes aan te doen. Philips draaide rond de 1170 en boekte een koerswinst van circa 8 punten. Unilevers circa 4 punten hoger op 935 en Hoogovens 8 punten beter op 766. Kon Olies, die in een lager Wall Street van gisteren kans zagen om een halve dollar hoger af te komen, zagen deze koersstijging in Am sterdam gehonoreerd met een winst van f. 2 bij een prijs van f. 134,70. Scheepvaarten en cultures werden volkomen genegeerd met koersafwijkin gen van weinig betekenis. Voor Staats fondsen was de tendens aan de vaste kant. WISSELKOERSEN Amsterdam, 14 juli 1960 Londen 10.58%—10.59%, New York 3.77—3.77%, Montreal 3.84%—S. 84%, Parijs 76.95—77.00. Brussel 7.56%— 7.57%, Frankfort 90.42—90.47. Stock holm 72.97%—73.02%, Zürich 87.42%— 87.47%, Milaan 60.76%—60.81%, Kopen hagen 54.70—54.75, Oslo 52.84%—52.89% Wenen 14.54%—14.55%, Lissabon 13.18% —13.20. Beurs van Amsterdam Donderdag 14 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v heden Ned "58 4% 100li 100f| Ned. '59 4% 10011 1001* Ned. '59 4% 98 ft 98 lè Ned. '60II 4% 10011 100|i Ned. *53 3% 94% 94% Grootboek obl. 3% 78% Ned '47 3% (3) 93ftGB 93H Ned *51 3% 96% Ned '53 (3%) 93% 93ft Ned '56 3% 93ft 93' Ned '48 3% 87% GB 87%B Ned '54 3% 87 87 Ned '55 I 3% 88% 88%GB Ned. "55 n 3% 90% 90% Ned. *37 3 91% 91% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert. 3.. 97% 97 ft Ned. 62-64 3 971» 97)2 Indië '37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 89ft Ned WB 6% 109% 109Ü ACTIEVE AANDELEN Clt. Han dl en Ind B 33 33% Nat. Handelsbank 166 169% Ned Handelmij 289% 287% Amst. Rubber 113 GB 113% H.VA 158 160GL Senembab 550 550 AJ£.U 516 541% Berkel's Patent (v.) 310 GB 303 Calvé Delft cert 871 882%GB Dell Mij.en (Ver.) 188.60 187.40 Kon Pap v Gelder 303 305%GB Hoogovens eert756 769^1 Müller en Co NB 422 429 Ned Kabelfabr 565 GB 585GB Philips 1160GB 1168 Philips pref310 GB 310GB Unilever 931 935 Wilton Feyenoord 210 %GB 208% Biliton 2de r 411 429 Dordtse Olie gew. 642 642 Kon Olie (f20.-).. 134.50 136.50 Idem (50 6 f20—132 50 GB 134.70 Holl Amer üjn 137% 138 Java China Paket 138% 140GB KLM 106 10 106.10 Kon Ned 6tmv Mi) 181 181% Kon Paket My 131% 133% Stoomvaart Mi) Ned 165 165 Nlevelt Goudr eert 138 139% v OmmereD eert 268 268% Kon Rott Lloyd 141 141 Ned Scheepv Unie 141 GB 141% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 3 93% idem '48 (3%) 93% 94 R'daro *52-1 <4%) 97% ld ld "37 I-n (3%) 93% 94% Z.-Holland *56 (4%) 99 L Bank N. G. '58 (5%) id. N WB *52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 104% 96% B 94% 104% 96ft 95% Premieleningen A'dam '53 3 106 A'dam '51 I 2% 83% 84% A'dam *56 I 2%79% 79 A'dam *56 H 2% 95% 95f| A'dam '56 m 2% 95% 95% Eindhoven '54 2% 78% 78% Enschede '54 2% 76 77% Den Haag *52 I 2% 86% Idem 2% 87 86% R'dam -52 I 2% 88% 88% Idem D 2% 88% 88% Idem *57 2% 98% 98% Utrecht *52 2% 89 89 Z.-Holl 1957 2% 93% 93% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 237.50 Amst Bank 345 HB eert 222 Rott Bank 295 Twentsche Bank 280 Industrie Ondernemingen Albert Heyn435 BorsumiJ. 66 K N Edmet A-AA 97 Idem pref wd 103 Electrolasmy 355 Kon Ned Grofsm 173 Holl Constructie 548 lng our v Bouwnijv 259% Internaöo 145 Int Kunststof! Ind 60 Leidse Wolspinnerij 480L Rott Droogdok Mij 634 Sikkens Groep 790 Ver. Touwfabrleken 350 Walvisvaart 113 Wernink'8 Betonm. 152 Van WHk en Heringa 110% Zaalberg 123 Mi) Spoorwegen Dell Spoorweg Amerik. fondsen Canadian Paciflo R Intern Nickel Anaconda Bethlehem Steel Cities Service Genera) Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific ün States Steel 24 109% 51% 44% 41% 43% 77% 61% 64% 27% 80% 237.50 351% 222% 290% 283 430L 65 97 102% 172 548 147% 475 630 800 345 113 154 111% 122 24% 111% 52% 45% 41% 42|è 77% 61% 64% 26% 80%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9