Bij intrekking van Ongevallenwet zal aantal uitkeringen vervallen Natu-raLax Nadeel voor werknemers boven de loongrens en de artsen Overladen program op jaarlijks paarde sportfestijn te Hoofddorp I Britse oppositieleider stemde tegen zijn eigen voorstel! Deze maand advies aan de minister DONDERDAG 14 JULI 1960 (Van onze Haagse redactie) Nog deze maand zal de Sociale Verzekeringsraad aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid advies uitbrengen over de samensmelting van de ongevallenwet en de invaliditeitswet. De bevin dingen van de Sociale Verzekeringsraad zullen de belangrijkste grondslag vormen voor de toekomstige arbeidsongeschiktheidsverze kering. De belangrijkste vraag van dit moment blijft intussen of Staats secretaris Roolvink alsnog een noodvoorziening voor invaliditeit zal treffen of dat de huidige toestand gehandhaafd blijft tot de nieuwe arbeidsongeschiktheidsverzekering er is. blaar telt mee! en dat er per jaar 12 miljoen gulden wordt betaald aan vergoedingen voor geneeskundige be handeling, heeft men wel enige Indruk van de „omzet". In het nieuwe stelsel van de arbeids ongeschiktheidsverzekering zal het on derscheid tussen ziekte en invaliditeit al naar gelang deze het gevolg zijn van de beroepsuitoefening van het slachtoffer of niet, verdwenen zijn. Het verdwijnen van de Ongevallenwet zal echter tevens het einde betekenen van een aantal voorzieningen, welke zo wel voor de betrokken slachtoffers als de artsen van grote betekenis zyn. MINDER VOOR WEDUWEN In de eerste plaats vervalt de uit de ongevallenwet voortvloeiende weduwen- en wezenrente. Dat betekent een achter uitgang voor jeugdige, kinderloze we duwen, die niet worden gesteund op grond van de Alg. Weduwen- en Wezen wet. Op grond van de Ongevallenwet kregen zy immers een uitkering van 30% van het dagloon van de echtgenoot, wel ke uitkering nog door toeslagen van het Rijk wordt verhoogd. Verder kende de Ongevallenwet nog de mogelijkheid van toekenning van een rente aan andere nabestaanden voor wie het slachtoffer kostwinner was, zoals groot- en schoonouders. Men gaat er van uit, dat deze categorie wel door de AOW en mogelijke particuliere voorzie ningen wordt geholpen. Het vervallen van de uitkering voor de begrafeniskosten acht men verdedig baar, omdat de vrijwillige begrafenis kosten acht men verdedigbaar, omdat en orema<tieverzekering vrij algemeen is. DOKTER VOOR EIGEN REKENING Het vervallen van de vergoeding van de uit een bedrijfsongeval voortvloeien de kosten der geneeskundige behande ling heeft echter veel verder reikende consequenties. Weliswaar zal er niet veel veranderen voor de verplicht-verzekerden (de groep beneden de loongrens van f.7450), maar degenen met een hoger salaris zullen er op achteruitgaan. De toekomstige arbeidsongeschiktheids wet vangt immers alleen de gevolgen van de loonderving op en voorziet voorts in de kosten van de revalidatie van de betrokkene. Echter niet in de kosten van de aanvankelijke, normale behande ling door dokter of de verpleging in het ziekenhuis. Onder de bestaande onge vallenwetten worden deze kosten geheel door de bedrijfsverenigingen gedragen, ook voor degenen boven de loongrens. De noodzaak om zich in de particuliere sfeer tegen deze risico's te dekken wordt voor deze groep dus veel groter. Wel zal de mogelijkheid worden geopend (vol gens de adviezen), dat een slachtoffer van langdurige arbeidsongeschiktheid zich bij een ziekenfonds zal kunnen aan sluiten. Maar ook de artsen, vooral de huis artsen, zullen met het verdwijnen van de Ongevallenwet weinig gelukkig zijn. Thans krijgen zij immers voor elke be handeling van de gevolgen van een be drijfsongeval honorarium, terwijl de he- trokken patiënt in de meeste gevallen by hen ingeschreven staat als lid van een ziekenfonds, waarvan de vaste jaarlijkse vergoeding uiteraard doorgaat. In de toekomst zullen de artsen de bedrijfs ongevallen eveneens dienen te behande len op grond van de overeenkomst met de ziekenfondsen. Wanneer men denkt, dat er per dag gemiddeld 1400 bedrijfsongevallen wor den geregistreerd want elke snee of Waterpolo-nieuws Zoals verwacht, is het de Leidse Wa tervrienden niet gelukt de Bergam- bachtse Zwemclub van de overwinning af te houden, in casu van het kam pioenschap. Wel moet in deze afdeling nog een wedstrijd gespeeld worden, maar de voorsprong van de BZC-ers is zo danig, dat zij niet meer ingehaald kun nen worden. Het begin was spannend. Twee zenuw achtige ploegen tegenover elkaar. De Watervrienden waren zeker niet in de minderheid. Integendeel, in het begin was eigenlijk alleen de midvoor van BZC echt gevaarlijk. Cor van der Wilk was de grote opbouwer in de LWV-gelederen. Maar de afwerking het nogal wat te wensen over. Voor het doel werd vaak even te lang gewacht en vooral Joop van der Hulst leek ons niet in zijn beste conditie. Overigens was hij voor rust de speler, die het enige gevaarlijke schot op het BZC-doel gaf, dat net door de zich goed opstellende keeper tot hoek- worp verwerkt werd. De rust gaf een bril. Na rust ontsnapte de midvoor een ogenblikje onder de strakke dekking van invaller Kees Stokkel uit en GZC leidde met 01. Even later kreeg Leen de Hoed door een misgreep in de BZC-achter- hoede de bal vrij voor het doel, maar hij schoot wel hard, maar onnauwkeu rig. Daarna gaf de midvoor van BZC twee gevaarlijke schoten op het doel van de LWV. De een ging tegen de paal; de ander werd door de keeper van Lugdu- num en tevens van de LWV, Kerkvliet, zoals hij een paar maal deze avond deed, met het hoofd eruit gewerkt. Toen Stokkel het water moest verlaten, later door nog twee spelers, een van iedere party gevolgd, was het een koud kunst je voor BZC een veiliger voorsprong te nemen. Dat kunstje lukte ook 02. De wedstrijd was toen bekeken, BZC was kampioen. DAW 2—ZIJL 2, 1—0. Hoewel De Zijl in deze wedstrijd iets sterker was, kwamen de schoten van Van wyngaarden en Snel niet verder dan de paal, Noch voor rust die met 00 aanbrak noch na rust. DAW lukte dat wel middels de midvoor, die Louk Leune een keer te glad af was. VOORDELEN ZIJN GROTER Deze nadelen van de toekomstige ar beidsongeschiktheidsverzekering worden natuurlijk overtroffen door de voorde len. Die schuilen niet alleen in het ver dwijnen van de vaak nogal netelige dis cussies om vast te stellen of een onge luk of een kwaal het gevolg is geweest van de beroepsuitoefening of niet. Het oude principe van het beroepsrisico wordt nu vervangen door het veel al gemenere sociale risico. In de tweede plaats zal de nieuwe invaliditeitsvoor- ziening een veel betere aansluiting ge ven cp het loon en dus op de maat schappelijke positie van het slachtoffer dan thans het geval is. Verder gaat die invaliditeitsvoorzie- ning al na een half jaar in en niet na een jaar, zoals sinds 1946 het geval is. Ook dat was het gevolg van een nood maatregel. Omdat de ziektewet toen be tere voorzieningen bood dan de invalidi teitswet, werd de werkingsduur van de eerste verlengd. Nu zal de oude toestand hersteld worden en daar profiteren dan ook degenen boven de loongrens van, want de toekomstige arbeidsongeschikt heidswet kent die niet en de huidige ziektewet wel. Een ziekteperiode van een half jaar wordt in verreweg de meeste on dernemingen voor deze hogere perso neelsgroep wel overbrugd. Men lette ech ter op het onderscheid: dat geldt voor het opvangen van de loonderving, niet voor de vergoeding van de geneeskundi ge behandeling. Een andere consequentie is, dat nog veel meer werk gemaakt zal moeten worden van de revalidatie. De bestaan de beschutte werkplaatsen dragen nog te weinig het karakter van revalidatie centra, waardoor de doorstroming wordt bemoeiiykt. Dat is echter een probleem apart. Advertentie céqetmaat dap in. dop uit dc regelmaat van de klok Em uitkomst bij hardnekkige verstopping 60 tabl. 11 AS Ideaal voor kinderen, as. moeders, werk buitenshuis Ine te Laak-Spijk liep 800 m. binnen Rome-limiet Tydens nationale atletiekwedstrijden in het Diekman Stadion te Enschede liep Ine ter Laak-Spijk de 800 meter dames zonder strijd, in de goede tyd van 2 min. 11.9 sec. Zy bleef daarmee 0.1 sec. onder de door de I.A.F. gestelde limiet van 2 min. 12.- sec., een norm waaraan men tenminste moet hebben voldaan wil men aan het NOC voorge dragen kunnen worden voor een even tuele uitzending naar Rome. De Amsterdamse Plying Dutchman- zeiler Ferry Laagwater is met zyn be manning, J. Willemse, door de KVNWV aangewezen ons land te vertegenwoor digen bij het Europees kampioenschap tweemanszwaardboten, dat dit jaar van 3—7 augustus in Turku (Finland) in de Snipe-klasse verzeild wordt Enschedese Boys koopt Abe: 45.000 Abe Lenstra zal in het komende sei zoen niet voor Blauw Wit, maar voor de voetbalclub Enschedese Boys spelen. Dit nieuws is als een bom ingeslagen in de Enschedese voetbalgemeenschap. De onderhandelingen over Abe werden reeds van half Juni af gevoerd. Gister avond heeft Abe Lenstra in zün huis getekend in het byzyn van het bestuur der Enschede Boys. De transfersom be draagt 45.000 gulden en Abe kreeg een contract voor twee jaar. Lenstra speelt voortaan dus weer op hetzelfde terrein (het G. J. van Heekpark), waar hy vyf jaar geleden zyn entree maakte by Sportclub Enschede. Jan v. d. Wint in Heracles De voetbalverenigingen DOS en He racles hebben overeenstemming bereikt inzake de transfer van DOS-doelman Jan van de Wint. Over het transferbe drag wilde men zich niet uitlaten, doch zeker is dat de sympathieke DOS-doel man het volgend seizoen voor de Alme lose eerste divisie-club uitkomt. ZWEMMEN Nederland verliest Europese zwemtitel Het Franse zwemstertje Heda Frost heeft te Algiers het Europese record 200 meter vrye slag dames, dat sinds de vorige maand op naam stond van onze landgenote Wil Lambour met 2.21.5 ver beterd en gebracht op 2 min 21.3 sec. Heda Frost stelde eveneens haar eigen nationale record op de 100 m vrye slag scherper, zy zwom nu 1.05.9, terwyl het oude record stond op 1.06.1. Heda Frost leverde haar prestatie op de eerste dag van de zwemkampioenschappen van Al- gerye. Nadat voor de 200 meter vrye slag dames een limiettyd voor het Europese record was vastgesteld van 2 min 23.7 sec, is dit record steeds in Nederlands bezit geweest. Als eerste schreef op 4 januari 1958 Cockie Gastelaars haar naam op de nieuwe recordlüst met een tijd van 2.22.8, welke zy zwom te Syd ney. Tijdens de landenwedstryd West- DuitslandNederland te Saarbriicken stelde Corrie Schimmel op 27 juni van het vorige jaar het record op 2.22.1, waarna Wil Lambour op 12 juni 1960 te Leipzig het verbeterde tot 2.21.5. Het Nederlandse heren volleybal team verloor gisteravond de eerste wed strijd in het vyflanden-toernooi, dat in Berlyn wordt gehouden, met 3—2 van Frankrijk. Joego-Slavië won de ontmoe ting tegen Oost-Duitsland met 312. Gisteren in gemeentelijk sportpark Er bestond ook ditmaal weer veel belangstelling voor het jaar lijkse paardesportfestijn dat gis teren in het fraaie gemeentelijk sportpark van Hoofddorp werd gehouden. En de duizenden lief hebbers, die het terrein omzoom den, zijn niets te kort gekomen. Het overladen programma bood elck wat wils. In de ochtenduren dressuurproeven voor landelijke ruiters - leden van maar liefst tien verenigingen uit alle delen van het land hadden ingeschreven -, een springconcours voor de jeugd en ook één voor de landelijke ruiters. In de middag uren naast enkele springconcoursen met prominente ruiters en amazones - al moest helaas Harry Wouters v. d. Oudenweyer, die alsnog een gooi doet naar een uitzending naar Rome, verstek laten gaan - ook concoursen voor aller lei tuigpaarden. Hoogtepunt in deze rustige categorie programmapunten werd het concours van tweespannen tuigpaarden openklas se om het kampioenschap van Neder land 1960. Het was tenslotte de heer S. Offringa uit Ten Boer, die als lands kampioen het Wilhelmus mocht beluiste ren, de door Prins Bernhard aangeboden zilveren medaille uit handen van de heer J. H. W. Pasman, voorzitter van de Ned. Hippische Sportbond, in ontvangst kon nemen en zyn met rood-wit-blauw ge tooide vn, nn Graaf van Asperen en Hen n'- E in de ereronde mocht men nen. ampioen van vorig jaar, de heer J. V van Dyk uit Emmeloord, werd met Alex en Ulex nu derde achter de heer E. Hemmes uit Groningen met Sandor en Graaf Prior. Springconcours In het springconcours Ma om de Gro te Prys van de Haarlemmermeer kwa men twee deelnemers in eerste instantie foutloos over de 14 hindernissen van 1.30 m. hoogte: Willy Scheeren op Pour- quoi in de snelle tyd van 88 sec. en de altyd lachende Mady Koster op Axel in 103.7 sec., maar dus ook binnen de ge stelde limiettyd. In de barrage nam Wil ly Scheeren helaas een verkeerde route etn werd uitgebeld. Mady Koster had dus slechts het parkoers te volbrengen om winnares te worden. Met 4 strafpun- ten kwam zy door de finish. Het was ruim over zes eer men aan het laatste programmapunt begon: het springconcours „Speel Uw Spel". Dit steeds populairder wordende springcon cours, waarbij de deelnemers in 60 se conden zoveel mogelyk punten moeten verzamelen over verschillend gewaar deerde hindernissen werd een zege voor de Hagenaar Van der Tuyn, die op Ko kette met 64 pnt. onbereikbaar bleef voor Velstra op Fernes (61 pnt.). Uitslagen Landelyke ruiters: Dressuurproef achttallen: 1. Delfland- ruiters 103pnt., 2. Ritmeester De Kruyff 100% pnt. 4. Venneperruiters I 96 pnt. Dressuurproef viertallen: 1. Bemmel en omstreken 105% pnt., 2. Prinsestad- ruiters 104% pnt., 3. Koningin Emma 98% pnt., 4. Venneperruiters 95% pnt. Dressuurproef Z.: 1. mevr. R. Rooden- burg-Kempenaar - Jacoba (Ritm. De Kruyff) 95 pnt. Dressuurproef M.: 1. mevf. Groene- woud-Gramser - Wodan (Eist) 106 pnt., 3. C. van Zadelhoff - Majesteit (Nieuw Vennep). Dressuurproef LI: 1. J. Roodenburg - Odin (Ritm. De Kruyff) 102% pnt. Een schilderachtigplaatje van de kunstmarkt, welke thans weer op het Amsterdamse Rembrandtplein wordt gehouden. Dressuurproef L2: 1. J. Walter-Paul 108 pnt. Dressuurproef L2: 1. Fr. Koeman - Donald (Bemmel) 104 pnt. Springconcours L (10 hindernissen): Na barrage 1. A. L. Verhagen - Romeo (Delflandruiters) 0 str„ 2. J. Wouters v. d. Oudenweyer - Silhouette (Eist) 4 str. 3. A. Duyndam - Alex (Prinsestadrul- ters) 4 str., 4. A. Jongebloed - Zadonis. Handicap springconcours M. en Z. (12 hindernissen)1. J. de Haan - Artist (Delflandruiters) 0 str. 75.3 sec., 2. H. Brugman jr. - Swingley 0 str. 79.2 sec., 3. mej. Stuart - Wervelwind (Bemmel) 0 str. 82. sec. Klavertje drie: 1. Eendrachtruiters - Zevenhuizen, 3. Venneperruiters - Nieuw Vennep, 4. Koningin Emma - Wasse naar. Concoursen Eenspannen tuigpaarden, limietklasse: 1. A. Schouwen met Sarina, 2. Bulk met Robino. Eenspannen tuigpaarden, open klasse: 1. J. W. van Dyk met Alfred. Tweespannen landbouwtuigpaarden: 1. C. Hoogendoorn met Sini en Garo- netje. Eenspannen tuigpaarden (dames): 1. mevr. Van Dyk met Alfred. Springconcoursen Jeugd B (12 hindernissen, rytyd 86 sec., strafpunten daarna gelijkmatig tempo doorslaggevend: 1. Yvonne Wel link - Köningswinter 0 str., 2. Jan Hey- broek - Tristan 0 str., 3. Wim v. Rooyen - Cosse de Ruberoy 0 str., 4. Ine Wou ters v. d. Oudenweyer - Silhouette 0 str. Ma om Grote Prys Haarlemmermeer polder (14 hindernissen, 1.30 m. hoog, 700 m., limiettyd 120 sec.): Na barrage: 1. Mady Kosten - Axel. 2. Willy Schee ren - Pourquoi, 3. W. Scheeren - Balti more 4 str., 85.5 sec., 4. R. K. Velstra - Charmante 4 str. 98.8 sec. „Speel Uw spel" (60 sec. naar eigen keus te besteden, 10 hindernissen geho noreerd met verschillende punten)1. E. A. v. d. Tuyn 1 Kokette 64 pnt., 2. R. K. Velstra - Ferner 61 pnt., 3. J. v. Zomeren - Goudster 57 pnt., 4. W. Scheeren - Bal- timore 55 pnt. GROOT NIEUWS voor de echte liefhebber. De Karei I ELBGANT ia er weer. No als eeo echte „heren"- sigaar van (bolknak-) formaat Van ons geeo woord verdet over zijn kwaliteit! Zelf proberen - en U zegt, wat wij al wisteneen puike sigaarGeniet er eens rustig van. Inzake nationaliseringspolitiek De kiezers hebben sinds 1951, toen Labours macht naar een zesjarig be wind ten einde kwam, duideiyk te ver staan gegeven, dat zy na de eerste vloedgolf van nationaliseringen, daar van schoon genoeg hadden, al werd de naasting van een aantal bedryfstakken, omdat ze het uitgesproken karakter droegen van openbare nutsbedryven, wel degeiyk door het Engelse volk aan vaard. Zo lieten de conservatieven de natio naliseringen van de steenkolenmynen, de spoorwegen, de kanalen, de havens, de burgerluchtvaart, de elektriciteits- en gasvoorziening, van de Bank van Engeland en van de grootste Engelse particuliere telegraafmaatschappy on gemoeid, omdat zy onontbeeriyk waren voor de na-oorlogse economische op bouw. Bovendien waren in andere lan den vele van deze dingen al Jaren voor de oorlog door niet-socialistische rege ringen aan de gemeenschap getrokken. De even voor het aftreden van de WIELRENNEN (Van onze Londense correspondent) Hugh Gaitskell, de socialistische oppositieleider heeft gisteren een zware neder laag geleden, doordat de machtige, weerspannige vakbonden hem gedwongen hebben zün voorstel in te trekken om de in vele opzichten verouderde partysta tuten een modern uiterlyk te geven en de beweging daardoor minder kwetsbaar te maken voor de propaganda van haar tegenstanders. Gaitskell en velen met hem schreven Labours achtereenvolgende nederlagen by de algemene verkiezingen vooral toe aan het feit dat de partyconstitutie door de jaren heen de historische clausule handhaafde, welke nationaliseringen op de grootste schaal eisten zodat Labours vyanden gemakkelyk spel hadden, wanneer zy tegen de verontwaardigde ontkenning van de socialistische parle mentaire leiders in volhielden, dat de algehele onteigening van de produktie- middelen Labours eigeniyke doel is. Labourregering genaaste staalindustrie werd echter door de conservatieve re gering ten dele aan particulieren terug- verkocht .evenals dat het geval was met het vrachtvervoer op de weg. Omdat het Engelse volk besefte, dat na twee wereldoorlogen het Britse pro- duktieapparaat hopeloos verouderd was, gaf het Labour vlak na de oor log het mandaat om tot drastische na tionaliseringen over te gaan, omdat dit toen de enige manier scheen om de toekomstige welvaart te verzekeren. Maar voor een algemene nationalise ringsleus bedanken de Britten feeste- ïyk. Vele kiezers hadden door hun per- sooniyke en maatschappeiyke zorgen iets anders aan hun hoofd dan groot scheepse economische theorieën. Bo vendien zyn de Engelsen sterker dan anderen afkerig van politieke dogma's en geven zy altyd de voorkeur aan het proefondervindeiyke. Indien bepaalde nationaliseringen een succes zouden biyken er is veel tyd voor nodig om zulks aan te tonen dan zou men altyd nog kunnen zien, was het alge mene oordeel. Dat de anti-nationalise ringscampagne van de conservatieven zo insloeg, ligt ook aan de omstandig heid ,dat Labours geloof in het eigen economische ideaal maar zwak is. Van daar dat de beweging weinig of niets gedaan heeft om de massa er geest driftig voor te maken. Zelfs de radi caalste figuur onder de socialisten, de pas overleden Aneurin Bevan, aan vaardde het feit ,dat in de twintigste eeuw er in Engeland hoogstens aan een gemengde economie valt te den ken. Gaitskell, die als intellectueel te veel geïsoleerd is van het gros der party, maakte de tactische fout door onmidel- lyk na de verkiezingsnederlaag de na tionaliseringsclausule te ïyf te gaan. Psychologisch was de beweging daar niet op voorbereid, temeer niet omdat Gaitskell gemene zaak scheen te ma ken met een groepje van zyn intellec tuele vrienden, die de nationaliserings gedachte voorgoed wilden afzweren en zelfs de onschuldige naam van de party veranderen. Zo ver wilde Gaitskell ech ter niet gaan. Hy trachtte van de na tionalisering uitzondering te maken in- plaats van regel. Dit is volgens de partyprogramma's van de laatste jaren reeds een onom stotelijk feit, dat de militanten, die een aantal belangryke vakbonden beheer sen, echter niet openiyk wensen te er kennen. Nationalisering aan de lopende band van alles en nog wat lz voor hen een geloofsartikel. Daar deze inwendige stryd de party verlamt, wil Gaitskell korte metten maken en zyn voorstel er op het par tycongres in oktober door jagen. Te- geiykertyd met de nieuwe socialisti sche defensiepolitiek, welke weliswaar naar het voorbeeld van de Britse rege ring uit praktische overwegingen de eigen Britse kernwapens opgeeft, maar zich verzet tegen de met ophef in de vakbonden en in linkse partykringen verkondigde eenzydige kernontwape ning door Engeland. Om de defensie politiek te redden is Gaitskell thans te ruggekrabbeld op het gebied van de nationaliseringen. Had hy zulks niet gedaan, dan stond zyn nederlaag en waarschyniyk ook zyn aftreden vast. Het gevaar voor Labour is nu dat de nationallserlngskwestie nog jarenlang zal biyven smeulen en opnieuw een hinderpaal zal biyken te vormen by de volgende algemene verkiezingen. Stayersinterlaiul te Utreclil gisteravond Gisteravond is in het stadion te Utrecht een landenontmoeting gehouden tussen de stayers van Nederland en Bel gië. De Belgen wonnen met 19 punten tegen Nederland 23 punten. De belang rijkste uitslagen luiden: Stayers twee manches van 40 km: Eerste manche: 1. Koch (N) 33.25; 2, Proost (B) op 40 meter; 3. De Paepe (B) op 160 meter! 4. Verschueren (B) op 300 meter; 5. Wierstra (N) op 320 meter; 6. Van Houwelingen (N) op 360 meter. Tweede manche: 1. De Paepe (B) 33.20; 2. Koch <N) op 40 meter; 3. Prodst op 210 meter; 4. Wiersma op 505 meter; 5. Van Houwelingen op 700 meter; 6. Verschueren op 775 meter. Finale sprint: 1. De Graaf 6 pnt; 2. Van der Touw 7 pnt.; 3. Nol ten 8 pnt.; 4. Hoogwout 9 pnt. Ploegachtervolging over 4 km: 1. (Van der Lans-Nydam-Mikkesen en Oudkerk) 4 min. 45 sec; 2. Pereboom-Legrand- Schuuring-Pupping) 4 min 48,8 sec. Tandemrace over 4 ronden totaal 1600 meter: 1. Gerritsen en Paul (laatste 200 meter in 11.2 sec); 2. Schepp en Kappel. POSTDUIVENSPORT De Reisduif Wedvlucht met oude duiven vanaf Tergnies. Afstand plm. 291 km. Zy werden gelost om 6 uur met z.w.-wind. In concours 42 duiven. De eerste duif meldde zich om 8 38.15, de laatste duif om 8.45.21. De uitslag was: A. v. d. Hulst 1, 4, 7, 8; F. W. Bouwman 2, 5; W. Siera 3, 6. Het kampioenschap Vitesse (10 wedvluchten) werd als volgt behaald: 1. A. v. d. Hulst, 424,8; 2. J. den Dunne 375.6; 3. W. Siera 354,6. De Rijnklievers hield ook een wed vlucht met oude duiven vanaf Fergnier. In concours 96 duiven, 's Morgens 6 uur gelost met sterke zw.-wind. De eerste duif werd geconstateerd om 8.44.27. De laatste prijswinner om 8.55.21. Uitslag: Chr. v. d. Pluym 1 en 9; A. v. d. Dop 2; A. Hemert 3; Lolkes de Beer 4; H. Ket- tenis 5; H. en J. v. Alphen 6; E. Hoo- gervorst 7 en 8; Gebr. Kok 10. Dit was de laatste Vit.-vlucht. De heer A. v. d. Dop won de statulet met aangewezen duiven 654 punten op de 10 Vitesse-sta- tions. Uitslag Ruffex-afstand 750 km. Los 6 30 uur Z.w.-wind. Eerste duif om 15.22.09. 1. W. de Haas; 2. N. Hooger- vorst; 3. A. Rooda; 4. J. Brantenaar; 5. A. v. d. Dop; 6. J. Brantenaar 7. H. en J. v. Alphen en 8. Gebr. Kok (16.36.51). SPORISPL1NTEKS De Amerikaan Mike Troy heeft ty dens de kampioenschappen van Indiana zyn eigen wereldrecord op de 200 meter vlinderslag, dat hy het vorige jaar op 11 juli vestigde te Los Altos met een tyd van 2.16.4, verbeterd en gebracht op 2 min 15 sec. Brazilië heeft in het Stadion Mara- cana te Rio de Janeiro een overwinning met 51 (rust 31) behaald op Argen tinië in een wedstrijd voor het toernooi om de Coupe Atlantique. De Argentynen speelden de gehele tweede helft met tien man, daar in de voorlaatste minuut van de eerste helft Varacka uit het veld werd gestuurd na een incident met de Bra ziliaanse „zwarte parel", Pele. Opnieuw heeft de 20-jarige ama teur Jan Janssen uit Nootdorp getoond momenteel één onzer sterkste amateur renners te zyn. In de ronde van Mid den-Nederland, een wedstrijd over 183 km., behaalde hy de zege i a een ver woede eindspurt uit een kopgroep van acht man, op de baan van het Utrecht se Stadion. Het was zyn tweede over winning in vyf dagen na de Ronde van Overijssel, waarin hy eveneens de sterk ste bleek. Het partybestuur is gisteren met Gaitskells omzwaai meegegaan, nadat het in april diens voorstel tot amende ring van de nationaliseringsclausule had aanvaard. Thans stemde Gaitskell met de rest van het bestuur mee tegen zyn eigen voortsel! Het enige dat er van gered is, dat het als algemeen discussiepunt op het aanstaande partycongres aan de orde zal worden gesteld. Morgan Phillips, de secretaris-generaal van de Labour- party, heeft gisteravond uitgelegd dat Gaitskell zoveel verzet en vyandschap ontlokt heeft, dat de party niet by machte is het in deze atmosfeer zake- lyk te beoordelen! Het is een allerminst verheugende illustratie van de geestelijke ontredde ring, waarin de grootste, maar wankele oppositieparty zich bevindt. Aangezien in Engeland, meer dan waar ook, de oppositie een onmisbaar bestanddeel vormt van het politieke leven, betekent de jarenlang voortslepende Labourerl- sis ook een verzwakking van de Britse democratie in het algemeen. De con servatieven, die soms leedvermaak met hun tegenstanders tonen, maken er zich minsters zo bezorgd over als zy. BEMIDDELING TUSSEN CUBA EN VER. STATEN? Volgens officieuze kringen zou Vene zuela bereid zyn. tezamen met andere Zuidamerikaanse landen, als bemidde laar op te treden tussen Cuba en de Ver enigde Staten. Aan de groep bemidde laars zou worden deelgenomen door Ve nezuela, Columbia, Peru, Chili, Pana ma, Bolivia en Mexico. Andere landen zouden zich hderby kunnen aansluiten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7