DE TOUR IN CIJFERS De Tour in de toekomst ITALIANEN BEHEERSEN OOK DE ZWAARSTE ALPENETAPPE WilmS Floei Braassemweek had ook gisteren goed zeilweer TIJDELIJK NENCINI ONWRIKBAAR IN HET ZADEL Zeer slechte dag voor de Nederlandse renners Graczyk naar sprintzege geduwd Zware nederlaag voor Belgen en Rohrbach Gem slechts gast 2 tuben van voor Maarse opnieuw ongenaakbaar - f. 538,- GARANTIE Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 14 juli 1960 Vierde blad no. 30098 Het door Binda voor de Alpen opgestelde schema in de veldtocht tegen de Fransen is gis teren in de zwaarste Alpenrit volgens plan uitge voerd. De Italianen hebben het heft volkomen in handen genomen. Naast Nencini als leider in de algemene rangschikking schoven zij de jonge Battistini naar voren, terwijl in de strijd om de grote bergprijs de klimspecialist Tiberio Massig- nan op gelijke voet is gekomen met Marcel Rohr- bach. En mocht Massignan vandaag op de laatste Hun enige troost is, dat Jean Graczyk de groene trui nog vaster aangordde, door op de Boulevard du Lac langs het meer dat Aix zijn toevoegsel „Les Bains" heeft bezorgd, in de spurt van een tiental koplopers voor Battistini zijn derde en de achtste etappe-overwinning voor de trocolores wist te bevechten. Die zege had overigens een naar bijsmaakje. In de beklimming van de Col du Granier, de laatste hindernis voor de in een zomers zonnetje badende badplaats werden de tricolores en vooral Jean Graczyk door de duizenden chauvinistische toeschou wers letterlijk naar boven geduwd, terwijl ternauwernood naar de zwoegende buitenlanders werd omgekeken. Natuurlijk was Graczyk er toen nog lang niet, want na de top van de Granier was het nog 32 km naar de eindstreep. Maar die hulpvaardige landgenoten, bereikten toch maar, dat Graczyk, die beslist geen klimmer van formaat is, gelijk met specialisten als Nencini, Junkermann, An- glade, Battistini en Gimmi de top bereikte en toen was het voor de gretige, hel blonde tricolore een koud kunstje om zich in de voorhoede te handhaven. twee cols van deze Tour de France soms falen, dan staat ook nog Battistini op schootsafstand van Rohrbach. Het is duidelijk geworden, waarop de Italianen het gemunt hebbent een dubbele overwinning in het individuele klassement en daarnaast zo mogelijk ook nog de eerste en de tweede plaats in de bergklassering. De Fransen hebben aan de vooravond van de „Quatorze Juil- let" weinig reden tot feestvieren te Ab Geldermans samen met Pambian- co de hoofdmacht, die vervolgens bene den in het dal tot een fors peloton van rond veertig renners aangroeide, bij wie Piet Damen en Piet van Est. De Cote de St-Pancrasse (derde categorie) gaf het gebruikelijke beeld: op 2.55 na Mari- gil voerde Massignan het peloton aan, dat in gesloten gelid over de top trok, met iedere trap echter verminderde de tegenstand van de eenzame Spaanse rui ter, die misschien nog meer tegen de dorst dan tegen de groeiende reeks ki lometers streed. Want het was dank zij de stralende, onbedekte hemel ouder wets warm en de toeschouwers langs de wegen konden niet genoeg verkoelende dranken aanreiken. Bij de tweede ra vitaillering in Le Touvet (173 km.) had Marigil slechts 20 seconden van zijn voorsprong verspeeld. Zijn grootste ver lies leed hij echter in de tien kilometer lange, bijna voortdurende stijgende klim naar de top van de Granier. Bovengeko men lag hij nog maar 35 seconden voor op Massignan, 50 seconden op Mastroto, 1 minuut op Anglade, 1.15 op Gimmi en Morales, 1.20 op Battistini, die niet van de zijde van Nencini week, 1.25 op Was- ko, Graczyk en Junkermann en 1.43 op Adriaenssens, Pambianco, Rostollan, Mahe en Manzaneque. Van de Neder landers had Piet Damen het eerst moe ten lossen, daarna was Geldermans met Dot to afgehaakt en tenslotte had ook Piet v. Est in 't illustere gezelschap van wereldkampioen Darrigade het contact met de voorste groep verloren. Op dezelfde Granier werd een gevoe lige nederlaag van de Belgen Adriaens sens en Planckaert en de regionaal Mar cel Rhorbach voorbereid. In de door Massignan ontketende jacht op de Spanjaard Marigil, die de laatste drie van de vier cols in een lange solovlucht overmeesterde, werden Adriaenssens, Planckaert en Rohrbach los gereden. Adriaenssens verloor in de laatste der tig kilometer, 2 min. en 22 sec. en zag zich van de tweede plaats in het alge mene klassement verdrongen door Bat tistini, die 4 min. en 3 sec. op zijn grote baas achterstaat. Adriaenssens zakte naar de derde plaats op 5 min. 47 sec. van Nencini, terwijl de Duitser Junker mann, die in de bergen niet los te rijden is naar de vierde plaats steeg, doordat Planckaert drie minuten in die lange afdaling verloor. Ook Rohrbach de best geplaatste Fransman in het algemeen klassement raakte 3 min. aan Nencini kwijt en staat nu op 14.16. De tijd, dat de Nederlanders in de ber gen mee konden komen ligt achter ons, Want noch Ab Geldermans, noch Piet Damen, noch Piet van Est, die zij aan zjj met de grote azen aan de beklimming van de Gamier begonnen, kon zich handhaven. Piet van Est en Geldermans verloren in de laatste 35 km. bijna vier en halve minuut op de koplopers, het geen betekende dat Geldermans van de elfde naar de dertiende plaats in het al gemeen klassement terug viel. Piet Da men kreeg in de afdaling een lekke band en kwam met een achterstand van ruim 8 minuten binnen. De voor pech be spaard gebleven Jaap Kersten eindigde op 1VA minuut terwijl Wim van Est en Martin van der Borgh, die de ene lekke band na de andere kregen, met achter standen van resp. bijna 26 minuten en een half uur binnenkwamen. Vette premie Twee kilometer onder de top van de tot de derde categorie gedegradeerde Lauteret kreeg Piet van Est een lekke band. Op hetzelfde moment demarreerde „Popof" Graczyk uit de hoofdmacht, die in een gezapig tempo te midden van schitterend decor aan de reis over vier Alpenreuzen was begonnen. Want boven op de Lauteret wachtte de vette premie door de organisatie uitgeloofd ter nage dachtenis aan de schepper van dit wie- Iercircus, Henry Desgranges. En de meu te herinnerde zich nog maar al te goed hoe Piet van Est twee jaar geleden de 100.000 franken naar de geldbuidel van de oranje-equipe had laten verhuizen. Graczyk zette door en veroverde de buit met 5 seconden voorsprong op Bruni, die met anderhalve lengte verschil Martin van der Borgh naar de - onbeloonde - derde plaats verwees. Wim van Est mag in deze Franse Ronde dan niet zo goed boerende meisjes hebben nog wel belangstel ling voor de handtekening van onze Tomveteraan. Deze jongedame wil zijn naam zelfs op haar bovenarm hebben. Hoe zij het nu in de toe komst met wassen zal doen, ver meldt de geschiedenis echter niet Voorlopig was hiermee de strijdlust weer afgelopen. Wel probeerde Piet van Est bij de eerste ravitaillering in Bourg d'Oisans (65 km.) het vuurtje weer aan te wakkeren, maar niemand had lust om voor de zware lange klim naar de top van Luitel Chamrousse de krachten te verspillen. Op de smalle weg langs de dichtbeboste hellingen van deze berg van de eerste categorie werd het werkelijk heid. Tot een paar kilometer onder de top wist Ab Geldermans zich bij de gro ten te handhaven, maar toen werd ook hy gelost. De Spanjaard Marigil, die twee km. voor het hoogste punt was ge demarreerd, was als eerste door op 1.10 gevolgd door Massignan, Battistini en Rohrbach. Het peloton, tenminste wat er nog van over was, want tallozen waren naar de achterhoede verhuisd, volgde op 1.25, Geldermans reed in het gezelschap van Pambianco en de eertijds zo be faamde klimmer Jean Dotto, op 1.55 on der het spandoek door, Piet- Damen en Piet van Est volgden in een groep met o.m. Darrigade, op 3 min. 55 sec. Martin van der Borgh had een ach terstand van 6 min., waarna Wim van Est en Jaap Kersten op 7.45 althans voor de Nederlanders de rij sloten. Lekke banden Vlak over de top begon voor Wim van Est en Martin van der Borgh de narig heid. Eerst moest daar de veteraan van de Tour voor een lekke band van de fiets, maar Wim herstelde zich prachtig en haalde al spoedig de groep-Kersten weer in. In de rush naar beneden reed de Nederlandse liaison wagen eerst glad weg Martin van der Borgh voorbij, die in de buitenkant van een bocht tussen de toeschouwers stond te repareren. Het ge schreeuw van de toeschouwers maakte Jo Hulshof echter nog bijtijds attent op de pechvogel. Even later kreeg Wim van Est zijn tweede lekke band en toen moest hij weer op Martin van der Borgh wachten. Hergroepering Inmiddels had zich in de afdaling ch- ter Marigil de gebruikelijke hergroepe ring voorgedaan. Bij Nencini, Juncker- mann, Adriaenssens, Robinson, Lorono. Massignan, Battistini, Anglade en Planckaert sloten zich steeds meer ren ners aan. Van de Nederlanders bereik- Aan Gerrit Schulte is, naar men weet, het volgen van de Tour de France in de status van journalist, of radiomedewer ker, of chauffeur, geweigerd. Dat heeft in ons land nogal wat beroering teweeg gebracht en het verbaasde ons daarom zo in hoge mate, toen wjj op de top van de Luitel-Chamrousse gistermiddag Ra phael Geminiani na doorkomst van de eerste groepen in de officiële voiture van een Tour-commissaris zagen stappen, op weg naar de finish. Geminiani schrijft over de Tour de France en wy hebben hem al in meer etappeplaatsen in de buurt van de finish en van de renners gezien. Niet het schrijven is echter ver boden voor renners, wier licentie nog geen zes maanden is afgelopen, doch al leen het volgen. De secretaris-generaal van de Torn de France, Jean Garnault, kon in Aix- les-Bains onmiddellijk opheldering ge ven: „Inderdaad wjj hebben Geminiani geweigerd als verslaggever voor de zen der Europa I en als journalist de Tour te volgen. Maar wij hebben hem uitge nodigd de twee grote Alpen-etappes als onze gast te volgen. C'est tout Het Russische waterpolozevental is in het Zwemstadion Mahlersbeck te Wuppertal voor 2000 toeschouwers tegen een Westduitse selectieploeg niet ver der kunnen komen dan een gelijk spel 44. De Russen waren sneller en ook technisch superieur, maar met de tac tiek, die de Westduitsers hier tegenover stelden en die sterk op verdedigen was gericht, hielden zij de Russen in be dwang. Voor parelwitte tanuen Bestrijdt tandbederf Slotaanval In de afdaling deed Anglade met de steun van Mastrotto een verwoede po ging om enkele minuten van zijn ach terstand op Nencini goed te maken. In middels was Marigil door Massignan overrompeld. Tot overmaat van ramp kreeg de Spanjaard, die bijna 100 km. alleen op kop had gereden, een lekke band en hij viel op de groep-Nencini te rug. Toen Massignan het gezelschap van Anglade en Mastrotto kreeg, deed hij geen kop meer, zoals het een goedopge- leid renner betaamt. De Franse na- tionalen trokken echter zo hard, dat zij na 209 km. een voorsprong hadden ver overd van 1.15 op Nencini, Gimmi, Mo rales, Battistini, Graczyk, Junkermann en Wasko, die intussen Pambianco, Adrieaenssens, Rostollan en Mahe defi nitief van zich hadden afgeschud. Het werd een hard gevecht, totdat de lange Mastrotto in een scherpe bocht onderuit ging en Anglade het vrijwel in zijn eentje tegen de achtervolgers moest opnemen. Tegen deze opgave was An glade niet opgewassen en voor Aix-les- Bains werd hij door de jachtende Nen cini en diens makkers achterhaald. Uitslag 17de etappe: 1. Graczyk (Fr) 229 km in 7 uur 30 min 20 sec met bonificatie 7.29.20; 2. Battistini (It) met bonificatie 7.29.50; 3. Wasko (Parijs Noord); 4. Gimmy (Zw/ Lux); 5. Nencini (It); 6. Massignan (It) 7. Junkermann (Did); 8. Morales (Sp); 9. Anglade (Fr); 10. Mastrotto (Fr) al len in dezelfde tijd als Graczyk; 11. Ma rigil (Sp) 7.32.4; 12. Rostollan (Fr) 7.32.42; 13. Pambianco (It); 14. Manza neque (Sp) 15. Mahé (Fr) 16. Adriaens sens (Belg) allen in dezelfde tijd als Rostollan; 17. Delberghe (Fr) 7.33.20; 18. Pavard (Fr)19. Otano (Sp)20. Lerono (Sp); 24. Piet van Est 7.34.44; 26. Ab Geldermans (N) 47. Piet Damen (N) 7.38.36; 54. Kersten (N) 7.43.49; 81. Wim van Est (N) 7.56.06; 82. Martin v. d. Borgh (N) 7.59.06. Algemeen klassement: 1. Nencini (It) 92 uur 10 min 19 sec; 2. Battistini (It) 92.14.22 op 4 min 3 sec; 3. Adriaenssens (B) 92.16.06 op 5 min 47 sec; 4. Junkermann (Did) 92.18.44 op 8 min 25 sec.. 5. Planckaert (B) 92.21.32 op 11 min 13 sec; 6. Rohrbach (Centr.- Zuid) 92.24.35 op 14 min 16 sec; 7. Pam bianco (It) 92.24.49 op 14 min 30 sec; 8. Anglade (Fr) 92.25.54 op 15 min 35 sec; 9. Massignan (It) 92.26.59 op 16 min 40 sec; 10. Mastrotto (Fr) 92.27.29 op 17 min 10 sec; 11. Graczyk (Fr) 92.32.48 op 22 min 29 sec; 12. Mahé (Fr) 92.33.44 op 23 min 25 sec: 13. Geldermans (N) 92.35.27 op 25 min 8 sec; 14. Darrigade (Fr) 92.41.17 op 30 min 59 sec; 15. Man zaneque (Sp) 92.41.44 op 31 min 25 sec; 22. Piet Damen (N) 92.58.11 op 48 min 8 sec; 28. Piet van Est (N) op 59 min 55 sec; 34. Martin van der Borgh (N) op 1 uur 16 min en 14 sec; 44. Wim van Est (N) op 1 uur 36 min en 46 sec; 54. Jaap Kersten (N) op 1 uur 47 min en 40 sec. Ploegenklassement 1. Frankrijk 22 uur 30 min; 2. Italië 22.30.30: 3. Spanje 22.35.36; 4. Parijs Noord 22.40.38; 5. België 22.43.-; 6. Oost- Zuid-Oost 22.46.26; 7. Duitsland 22.47.32; 8. Nederland (P. van Est, Geldermans, Damen) 22.48.04. Advertentie Is uw kampeeruitrusting en vakantiegarderobe in orde SPORTHUIS HAARLEMMERSTR 182-184, tel. 24872 De Tour-1960 is nog niet afgelopen maar nu reeds wordt druk gesproken over en vooral gegist naar de Ronde van Frankrijk-1961. Tour-directeur Jacques Goddet pleegt élk jaar na een maand welverdiende vakantie in sep tember alweer met zijn naaste mede werkers over het karakter en de for mule van de volgende Tour te gaan praten. Er is echter enkele maanden geleden in de Franse pers een bericht verschenenwaarin met vele vraag tekens de mogelijkheid werd geopperd de Tour van 1961 officieus in Noord- Af rika te laten starten. Het officiële vertrek zou dan plaats vinden in Mar seille of in een van de andere steden aan de Middellandse Zee-kust. TE DUUR Van de adjunct-directeur van de Tour de France, Levitan, vernamen wij echter da tvan een dergelijke ex peditie geen sprake zal kunnen zijn. Organisatorische en financiële bezwa ren staan een dergelijk uitstapje in de weg. Er wordt daarentegen wél over wogen om tijdens de Tour, tussen Py reneeën en Alpen, een etappe op het eiland Corsica te laten verrijden. Maar meer dan een plan en een voornemen om de mogelijkheden te onderzoeken kan men het nog niet noemen. Ook een omweg over Corsica, hoe enorm groot de belangstelling daar ook zal zijn, zal namelijk een bijzonder kostbare ge schiedenis worden. Renners, officials, materiaal, volgwagens enz. moeten alle naar en van het eiland worden ver voerd en het aandeel in de kosten, dat voor rekening van de inrichters van de Tour komt, zal zonder twijfel zeer hoog zijn. ATTRACTIES Het staat evenwél vast en het ver loop van de huidige Ronde van Frank rijk, heeft deze mening alleen maar versterkt dat Jacques Goddet naar nieuwe attractieszal moeten gaan zoeken, wil zijn jaarlijkse Tour het grootste wiélerevenement ter wereld op de weg levensvatbaarheid hou den. De bergen, die vroeger voor velen een onoverkomelijke hindernis beteken den en ivaarop alleen de heel groten e nde heel dapperen uit de voeten kon den (en er dan ook vaak vele minu ten winst boekten), verliest blijkbaar élk jaar weer aan betekenis. De wegen worden voortdurend verbeterd, waar door zowel de bestijgingen als de af dalingen bij normale weersomstandig heden nauwelijks meer gevaarlijk zijn te noemen. Slechts het stijgingspercen tage is een zwaarwegende factor ge bleven. JUISTE FORMULE Natuurlijk wordt ook mi weer in de „wandelgangen" van de Tour de vraag gestéld of de organisatoren van de Ronde van Frankrijk de strijd tegen de macht van de sportieve en extra- sportieve merken zullen kunnen vol houden. Een officieel antwoord op deze en dergelijke vragen is niet te krijgen, maar onofficieel valt er een antwoord te beluisteren, dat zó aannemelijk klinkt, dat men het rustig als juist kan aannemen. En dat antwoord luidt: de Tour de France zal alleen kunnen be staan met de huidige ploegenformule. Het toenemende verkeer op de Franse wegen, het toenemende toerisme, dat ook de kleine routes zoekt, heeft telken- jare meer hinder van de Tour, die een wegafzetting van uren per traject vergt. Het betreffende ministerie en de hoge politie-autoriteiten in Frankrijk willen hun medewerking, ondanks de groter wordende bezwaren, nog steeds blijven geven, omdat het nationale élement in de Tour, het ook in Franse ogen zo belangrijke nationale element, over heerst. Het is echter vrijwel zeker, dat de regering en politie-autoriteiten deze absoluut noodzakelijke medewerking niet meer zullen geven, zodra de na tionale formaties verdwijnen en fabri kanten van fietsen, banden, zadels en, wat erger is, van koffie, tandpasta, bouillonblokjes eto. de lakens gaan uit delen. Algemeen ploegenklassement: 1. Frankrijk 275 uur 46 min 10 sec; 2. Italië 276.01.44; 3. Belgie 276.43.07; 4. Nederland 277.42.58; 5. Spanje 277.49.31; 6. Parijs Noord 278.28.51. Algemeen bergklassement: 1. Exaequo: Rohrbach (Centr.-Zuid) en Masssignan (I) 49 pnt.; 3. Battistini (It) 44 pnt.; 4. Gimmy (Zw/Lux) 38 pnt.; 5. Nencini (It) 36 pnt.; 6. Plan ckaert (B) 21 pnt.; 7. ex aequo V. d. Borgh en Marigil (Sp) 19 pnt. Puntenklassement 1. Graczyk (Fr) 55 pnt.; 2. Battistini (It) 38 pnt.; 3. Nencini (It) 31 pnt.; 4. Defilippis (It) 25 pnt.; 5. Darrigade (Fr) 22 pnt.; 6. Van Geneugden (B) 20 pnt.; 7 Van Aerde (B) 16 pnt.; 8. V. d. Borgh (N) 14 pnt.; 19. ex aequo Gelder- mans (N) 5 pnt.; 23. ex aequo W. van Est 4 pnt. Marigil (Sp) kreeg de prijs voor de meest strijdlustige renner van de 17de etappe. Hij verzamelde 938 pnt. voor An glade (68). Marigil kreeg ook de prijs1 voorraadde. voor de grootste pechvogel, omdat hij In de kopgroep een lekke band kreeg. De speciale prijzen voor de achtmansploegen werden toegekend aan de Zwitser Gimmi als lid van een buitenlandse ploeg en aan Wasko (Parijs Noord) als lid van een regionale ploeg. De wedstrijd commissarissen hebben gisteren de volgende straffen opgelegd: 25 nieuwe franken en 30 strafsecon- den aan Pacheco, Van Geneugden, Ca- sati, Damen, Bisilliat en Gauthier we gens het zich „vrijwillig" laten duwen. 25 nieuwe franken en 1 straf mi nuut aan Groussard wegens het zich „vrijwillig" laten duwen (tweede over treding). 25 nieuwe franken en 1 straf minuut aan étappewinnaar Jean Graczyk we gens het zich „onvrijwillig" laten duwen op de Luitel en de Granier. 25 nieuwe franken en 30 straf- seconden aan de Spanjaard Marigil we gens het aannemen van een etenszakje van zijn ploegleider buiten de ravitail- leringszone. 10 nieuwe franken aan de reeds uitgevallen Jean Forrestier, omdat hij langs het parkoers Antonin Rolland be- Weer vele indringstarts (Van onze zeilmedewerker) Slechts één dag heeft het weer roet in het eten van het wedstrijdcomité van de Braassemmermeer gegooid. Ook gisteren was het prima zeilweer, waar bij de zuidwest- en de westbaan geva ren werd. Wedstrijdtechnisch gezien werd er echter maar door zeer weinig zeilers een juiste start gemaakt. Het was duidelijk te constateren, dat zoals de startlijn was uitgezet, alléén een start bij het lijwaartse merkteken voordelen had. Alles Jduitte bijeen bij het hoge merkteken en indringstarts waren daardoor weer aan de orde van de dag. De sterkste zeiler in zijn klasse is on getwijfeld D. Dudok van Heel in de Flying Juniorklasse, die tot nog toe alle wedstrijden met waarlijk enorme voorsprongen gewonnen heeft. Na hem is H. Keyser de opvolger in het klas sement. Cor Kist trok geducht van leer in de Regenboogklasse en wist J. C. van der Velde de gehele race achter zich te houden en ook als winnaar te eindigen. Het leek er veel op dat Kist ook de tweede wedstrijd ging winnen, maar bij het naderen van de keerboei trok de spinnaker van Cor van Staveren zo goed, dat hij Kist royaal voorbij zeilde. In het kruisen kwam evenwel ir. G. A. Bakker voor het ronden van het laat ste merkteken in een iets betere positie dan Van Staveren. Deze laatste echter riskeerde het vlak voor ir. Bakker bij het merkteken te draaien, waardoor hij ir. Bakker tot uitwijken dwong en bo vendien naar ons inzicht de boei nog raakte. Vanzelfsprekend zette ir. Bak ker de protestvlag. Vierde maal In de eerste ochtendwedstrijd 16 m2. won A. Taselaar voor de vierde maal in deze Braassemweek met Wim Grimm als tweede achter zich. J. de Haas werd derde voor W. de Vries en Jan Blonk. In de tweede wedstrijd had Wim Grimm bij het aanlopen van de keerboei een kleine voorsprong op Joop Bodegraven, die met een geleend schip voer. Grimm nam echter de ron ding van het merkteken zo ruim, dat hij Bodegraven gelegenheid bood er tussen te komen. In het volgende kruisrak ging toen W. Spaargaren met een goed gekozen slag naar de kop en werd winnaar voor Grimm, A. Ta selaar en H. B. Worst. Een goede start betekende voor Jan Romke de Vries het winnen van de eerste Vrijheidsklasse-wedstrijd voor Stefan de Jong en Fred Imhoff. Bouw van Wijk revancheerde zich door een fraaie zege in de tweede wedstrijd. Van Wijk had beslist geen goede start maar wist in het eerste kruisrak reeds bij de kop te komen. Stefan de Jong werd weer tweede en Jan Romke de Vries derde. Tweemaal werd Wim Maarse win naar in het Finnjollenveld, de laatste keer voornamelijk, doordat Koos de Jong zich danig in de baan vergiste. Ook de besten kunnen falen brengt. Ook op de vierde dag ging hij beide malen winnend door de lijn. Een maal was R. Ketelaar tweede, eenmaal I. v. d. Want. L. Hommels zegevierde in de eerste wedstrijd in het 12 voets-jollenveld met mevr. Plantenga in tweede positie. Ondanks het feit, dat Patrick de Kos ter in de tweede wedstrijd een prach tige start had aan het lage merkteken, ging toch de overwinning na een felle strijd naar P. Bulders en J. Hulsker en L. Hommels kwamen daarna door de lijn. In de Valkenklasse wonnen Th. Kraan en J. M. Snijders ieder een wedstrijd. Rolf v. d. Baumen werd in de eerste wedstrijd tweede en Th. Kraan in de tweede. Ed. Hoppe voer regelmatig en werd beide malen derde. Voor mej. Vunderink was het een goede dag want in de Jeugdklasse voegde zij weer twee overwinningen bij haar to taal. R. v. d. Want was beide malen als tweede door de aankomstlijn. Verdere uitslagen: Flying Dutchmanklasse: le race: 1. J. Kraan; 2. F. Kamerling. 2e race: 1. J. Kraan; 2. F. Kamerling. Olympiajollen: le race: 1. S. Haak- sma; 2. H. Tournier. 2e race: 1. H. Tournier; 2. T. de Vries. Pampusklasse: le race: 1. L. van Dijken; 2. mej. G. v. d. Berg. 2e race: 1. G. K .Pauli; 2. J. C. v. Tienhoven. Vrijheidsklasse B: le race: 1. J. Eichhorn; 2. P. Karsten. 2e race: 1. J. Eichhorn 2. R. Breur. Sternklasse B: le race: 1. K. de Boer; 2. R. de Monchy. 2e race: 1. mej. M. Kingma; 2. R. Steensma. 12-voetsjollen B: le race: 1. C. Zant; 2. mej. v. Splunter. 2e race: 1. C. Zant; 2. M. Behrend. Jeugdklasse B: le races 1. F. ten Kate; 2. D. Peterson. 2e race: 1. F. ten Kate; 2. Riel van Rij. Niet te genaker Na een slecht begin op de eerste wed strijddag is H. v. d. Rest niet meer V genaken in de Sternklasse, waar hij 1 wedstrijd na wedstrijd op zijn naam bij de erkende vak- handel met de volle dige garantie van De Technische Unie. DE compressiekoelkast 1 met TECHNISCHE UNIE-

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13