UITSTEKENDE TWEEDE PLAATS AOOR MARTIN VAN DER BORGH U.V.S.—R.C.H. DE TOUR IN CIJFERS Geslaagde tactiek 11 Wegsprinter Van Aercle te snel voor Limburger sg j (Van een speciale verslaggever) Opnieuw dagprijs kleine ploegen Braassemweek gisteren afgelast Ipgericht U 1 maart 1860 Dinsdag 12 juli 1960 Derde blad no. 30096 Derde Belgische etappezege in successie 55 Het mocht niet zo zijn. Uit de stofwolk, die b eel in de verte op de Avenue Jean-Jaures in het (lpenstadje Gap de komst van de vier koplopers inkondigde, werd het eerst de oranjetrui van lartin van der Borgh zichtbaar. Tweehonderd jetcr voor de krijtstreep nog leek de sympa- jieke Limburger, die met de dag beter gaat rij- b, voor de eerste Nederlandse etappe zege te kan zorgen. Hij lag in volle spurt en perste de |atste krachten uit zijn gespierde kuiten. Maar ft baatte niet, want aan zijn linkerkant naderde g® jet grote snelheid de Belgische wegsprintetr Mi- 59 De Brit Tommy Simpson, die 500 meter tevoren gedemarreerd en als spring- Unk voor Van der Borgh had gefungeerd, bezette de derde plaats voor de inse nationaal Rostollan. De regionaal had de elf seconden achterstand, ren kilometer voor Gap op de top van de in de tweede categorie ingedeelde ntmelle opgelopen, in de snelle afdaling niet meer goed kunnen maken en idigde als vijfde. Ruim anderhalve minuut na Van Aerde legde Ab Geldermans in de straten van Gap was weggesprongen beslag op de zesde plaats. In de rint van het peloton, dat twee seconden na de Beverweker voorbijflitste, latste Piet Damen zich na André Darrigade en Beuffeuil als negende, terwijl et van Est op de twaalfde plaats ook nog in de prijzen viel. YVim van Est en ap Kersten, die in de laatste tien kilometer door lekkebanden werden geplaagd amen enkele minuten na de hoofdmacht binnen. Klaas Buchly kon eveneens b laat in de vreugde delen, want ook hij was in de afdaling van de Sentinelle jg jor een leeggelopen voorband gestrand. Proost op tie fles 5 overwinning van Michel van Aer- betekende de derde Belgische etappe- e in successie. Een bijzonder fraai re- taat van de gedecimeerde ploeg van jrge Ronsse, die vandaag de win- van de etappe naar Millau, Louis st, verloor. De lange Belg kwam na reer 75 kilometer over een door een i Ab Geldermans schrijft in een lstig hoekje even snel een briefje naar huis. n de andere weggeworpen fles ten val. «nschijnlijk was er niets ernstigs aan hand, want Proost stapte weer op en idelde rustig naar de staart van het loton, dat in een kalm gangetje fiet- 1- Maar nauwelijks een paar honderd eter verder was het afgelopen met de ilg. Hij kreeg plotseling hevige pijnen, t zich van de fiets vallen en wankel- naar het lage muurtje, dat de laat- bescherming vormde tegen de drei nde afgrond. De Tour was voor hem gelopen. Dokter Dumas constateerde dïjbeenbreuk en met de helikopter, in deze tour al zulke uitstekende insten heeft bewezen, werd Proost ar het ziekenhuis in Gap gebracht. &r hoorde hij later, dat de internatio- ie commissarissen hem een boete van eeëneenhalve nieuwe franken hadden gelegd, omdat hij vóór zijn val in een teetje een fles drinken had gehaald daarmee naar zijn dorstige makkers teruggekeerd Geldermans valt Even tevoren was Ab Geldermans in staart van het wandelende peloton k>r twee leeggelopen banden onderuit gaan. De Beverweker kwam er heel beter af dan zijn onfortuinlijke Bel- jche collega. Wel bloedde Geldermans talloze kleine wondjes, veroorzaakt de scherpe steenslag, maar na zijn rugkeer in de hoofdmacht kwam de Nirdokter even langszij om hem te he ndelen en was het leed spoedig weer ^eten. Mislukte aanval Miljarden tsjilpende krekels zongen het afscheid van de Midi. Voor het eerst in deze Tour was het echt warm, be nauwd zelfs, toen de karavaan zich over historische bodem in de vijftiende etappe stortte. Even voorbij Carpentras 19 km), waar talrijke monumenten herin neren aan de periode van bloei onder de Romeinen van Caesar, probeerde Henri Anglade tot driemaal toe zijn aanspraken op de vrijgekomen troon der Franse nationalen te onderstrepen. Maar Nencini persoonlnijk riep de troonopvol- ger-in-spé van Roger Rivière tot de or de. Langs uitgestrekte velden met de sterk geurende blauwe lavendel keerde de meute de Midi de rug toe. Olijfbomen flankeerden de route „Des Princes d'Oranges", de aanloop naar de eerste berg in deze rit, de in de derde categorie ingedeelde Col de Perty, die na 91 km voor de renners opdoemde. Er was na de mislukte aanval van Anglade geen andere activiteit geweest dan die der waterdragers, van wie een der hunnen Proost het slachtoffer was geworden. Het eerst boven Zelfs in de beklimming van de Perty bleef alles broederlijk bijeen, tot vlak onder de top Martin van der Borgh de marreerde en onder het spandoek drie punten voor het bergklassement ver overde. Hij werd op vijf seconden ge volgd door Pavard, Gimmi en Simpson, na wie op tien seconden Nencini het pe loton aanvoerde. In de afdaling legde Simpson de basis voor de beslissende vlucht. Hij schoot naar voren en begon in zijn eentje een 9nelle vlucht naar beneden, achtervolgd door Van der Borgh en Van Aerde. Bij de ravitaillering in Orpierre (123 km) had Simpson een voorsprong van vijftig seconden op Van der Borglï en op Van Aerde, bij wie zich inmiddels Viot en Rostollan hadden aangesloten. Het pe loton kwam tien seconden later door en toonde weinig belangstelling voor de vlucht. De overmacht van de vier achtervol gers was te groot voor Simpson, die na 140 km op de Route Napoleon werd in- chel van Aerde, die tot twintig meter voor de eindstreep wachtte toen zijn beslissende aanval op Van der Borgh inzette. Met een paar fikse trappen kwam Van Aerde op gelijke hoogte met de man uit Koningsbosch, die op dat moment wel wist, dat hij verslagen was. Nog voor de eind streep richtte Van der Borgh zich op, tevreden met zijn prachtige tweede plaats, die tevens in hield dat de Nederlanders hun abonnement op de kleine ploegenprijs hernieuwden. Zondag immers was hun deze premie ontgaan door de betere klasseringen van de westelijke Franse regionalen. gelopen. De hoofdmacht was ruim twee minuten achtergeraakt, toen de vijf kop lopers aan de Sentinelle begonnen, die als een schildwacht de toegang tot Gap bewaakt. Ditmaal lieten de anderen Van der Borgh niet gaan, toen hij even als op de Perty probeerde weg te komen. Rostollan was het eerst boven, gevolgd door onze landgenoot, Van Aerde, en Simpson. De regionaal Viot was gelost en volgde op 11 seconden, terwijl na hem op 1 min. 35 sec. Adriaenssens het peloton aanvoerde. In de afdaling kwam in deze situatie geen verandering meer, want Van der Borgh, Van Aerde en Rostollan pasten wel op dat Simpson niet opnieuw aan de aandacht ontsnapte. Toen de Brit evenwel 500 meter voor de meet toch nog demarreerde, vormde hij het brug- gehoofd, waarop Van der Borgh en Van Aerde hun spannende slot uitvoch ten. Advertentie HEDENAVOND 7 UUR Toegangsprijs f 0.50. VOETBAL Abe naar Blauw Wit Dat Abe Lenstra ondanks zijn 39 ja ren nog een gevraagde voetballer is moge blijken uit de belangstelling, welke di verse clubs voor hem hebben. Eén van die clubs is Blauw Wit, dat Lenstra een aantrekkelijk contract heeft aangeboden. Of het door gaat kan Abe nog niet zeg gen. Dat zal ook afhangen van de be sprekingen met andere verenigingen en Sportclub Enschede, dat Abe vrij wil laten in de keus voor welke vereni ging hij zal willen spelen. Abe zelf zegt er niet veel over. „We wachten maar rustig af", was zijn laco nieke commentaar. Rijnsburgse Boys tegen Haags garnizoenselftal In het kader van het scheidsrechters- internaat, georganiseerd door de scheids- rechterscommissie afdeling 's-Graven- hage en de subcommissie KNVB district West II, zal morgenavond een voetbal wedstrijd worden gespeeld tussen Rijns burgse Boys en het Haagse Garnizoens elftal. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Rijnsburgse Boys aan de Noordwijkerweg en wordt geleid door scheidsrechter Leo Horn. De opstelling der beide elftallen is als volgt: Rijnsburgse Boys: doel: W. Paauw; achter: H. de Mooy en B. Kralt; mid den: G. v. d. Mey, L. v. d. Sleet en G. Starkenburg; voor: G. v. d. Kwaak, H. v. d. Meij, v. d. Gevel, C. Heemskerk en T. van Zuylen. Haags Garnizoens elftal: doel: v. El- deren (RCH)achter: v. Eyck (Eindho ven) en Veldhoen (Feijenoord)midden: Kamerbeek (Laakkwartier), Koenen (EDO) en Diederich (Heracles); voor: G. Groen (Rapiditas), P. de Vries (Spar ta), Heesbeen (Excelsior), Eckhard (SHS) en Sprenkels (SHS). Nederland is in de Tour de France zonder twijfel wel eens sterker ver tegenwoordigd geweest. De successen van de ploeg van 1953 bijvoorbeeld lig gen de wielerliefhebbers nog vast in het geheugen. Maar zelden heeft de Nederlandse equipe in de Ronde van Frankrijk met zoveel pit en eendracht gevochten om een bepaalde tactiek tot een succes te maken. Het is een tactiek, die uit noodzaak is aanvaard, want het zou natuurlijk waanzin zijn om te durver veronder stellen dat iemand van de Nederlan ders een kans zou maken op de indi viduele zege. De strijdleuze, die Buchly en zijn mannen daarom tot de hunne maakten werd: zonder kopman zoveel mogelijk „van voren" rijden om de eerste positie in het klassement dei- kleine ploegen te verdedigen. Daarbij zijn elke overwinning in de Simonspre- mie, de dagprijs voor de beste man uit de kleine landenploegen en vanzelfspre kend ook elke goede plaats in het dag- klassement, meegenomen. In grote saamhorigheid en met hart verwarmende felheid wordt elke dag Uitslag vijftiende etappe: 1. Van Aerde (België) 5 uur 15 min. 15 sec. (met bonificatie 5.14.15) 2. Van der Borgh (Ned.) 5.15.15 (met bonificatie 5.14.45); 3. Simpson (G.-B.) 5.15.19; 4. Rostollon (Fr.))) 5.15.20; 5. Viot (Pa rijs-Noord) 5.15.39; 6. Geldermans (N.) 5.16.57; 7. Darrigade (Fr.) 5.16.59; 8. Beuffeuil (Centr.-Zuid), 9. Damen (Ned), 10. Casati (It.), 11. Robinson (G.-B.), 12. Piet van Est (Ned.), 13. Massignan (It.), 14. Junkermann (D.), 15. Delberghe (Fr.), allen in dezelfde tijd als Darrigade; 16. Hoorelbecke (Parijs-Noord), 17. Planckaert (Bel gië), 18. Nencini (It.), 19. Morales (Sp.) 20. Mahé (Fr.), 21. Anglade (Fr.), 22. Adriaenssens (België), 23. Graczyck (Fr.), 2S. Battistini (It.), allen in de zelfde tijd als Darrigade: 5.16.59; 41. Wim van Est (Ned.) 5.18.41; 50. Ker sten (Ned.) 5.19.29. Proost (België), Gouget (Parijs- Noord) en Ferrer (Oost-Zuid-Oost) ga ven op. Er zijn nog 85 renners in de strijd. Het algemeen klassement: 1. Nencini (It.) 79.20.23 2. Adriaenssens (België) op 2 min. 25 sec.; 3. Battistini (It.) op 6 min.; 4. Planckaert (België) op 8 min, 14 sec.; 5. Junkermann (Did.) op 8 min. 25 sec.; 6. Rohrbach (Cen- traal-Zuid) op 11 min. 16 sec.; 7. Pam- bianco (It.) op 12 min. 8 sec.; 8. An glade (Fr.) op 12 min. 29 sec.; 9. Ma- hé (Fr.) op 14 min. 23 sec.; 10. Mas- trotto (Fr.) op 15 min. 07 sec.; 11. Graczyk (Fr.) op 15 min. 46 sec.; 12. Geldermans (Ned.) op 16 min. 34 sec.; 13. Massignan (It.) op 17 min. 36 sec.; 14. Darrigade (Fr.) op 18 min. 52 sec.; 15. Manzeneque (Sp.) op 22 min. 23 s.; 16. Rostollan (Fr.) op 27 min. 01 sec.; 18. Simpson (G.-B.) op 30 min. 38 sec.; 19. Morales (Sp.) op 31 min. 51 sec.; 20. Delberghe (Fr.) op 32 min. 25 sec.; 21. Damen (Ned.) 79.43.19; 23. Van der Borgh (Ned.) 79.44.40; 33. Piet van Est (Ned.) 79.56.29; 36. Wim van Est (Ned.) 79.56.29; 50. Kersten (Netl. 80.29.07. Het ploegenklassement: 1. België 15.48.13; 2. Nederland, 15.48.41; 3. Frankrijk 15.49.18; 4. Groot-Brittannië 15.49.25; 5. Parijs-Noord 15.49.37; 6/7. Italië en Spanje, beide 15.50.57. Algem. ploegenklassement: 1. Frank rijk 236.43.15; 2. Italië 237.04.49; 3. Bel gië 237.22.37 4. Nederland 238.06.21; 5. Spanje 238.27.43 6. Parijs-Noord 238.54.59. Bergklassement: 1/2. Nencini (It.) en Gimmi (Zwits./Lux.) 27 p.; 2. Rohr bach (Centraal-Zuid) 25 p.; 4. Battis tini (It.) 19 p.; 5. Van der Borgh (N.) 18 p.; 6. Manzeneque (Sp.) 16 p.; 7. Rostollan (Fr.) 15 p.; 8. Massignan (It.) 13 p. Puntenklassement: 1. Graczyk (Fr.) 45 p.; 2. Nencini (It.) 28 p.; 3. Defi- lippis (It.) 25 p.; 4/5. Battistini (It.) en Darrigade (Fr.), beiden 22 p.; 8. Van der Borgh (Ned.) 14 p.; 18. ex aequo o.a. Geldermans (Ned.) 5 p.; 21. ex aequo o.a. Wim van Est (Ned.) 4 punten. De premie voor de strijdlustigste renner werd in de vijftiende etappe toe gekend aan de Engelsman Tommy Simpson, die 542 punten kreeg. Zijn grootste concurrent, de regionaal Viot, kreeg 144 p. Tot grootste pechvogel werd uitge roepen de Belg Proost, die bij een val zijn dijbeen brak en daardoor de strijd moest staken. De Nederlander Piet van Est kreeg dertig seconden straf en een boete van 25 fr., omdat hij tijdens de rit van zijn ploegleider een bidon had ont vangen. De speciale prijzen voor de ploegen van acht renners werden toegekend aan Martin van der Borgh. als lid van een landenteam en aan Viot, als lid van een regionale equipe. met dit doel voor ogen gestreden. En met succes. Nadat Ab Geldermans zon dagavond voor de vijfde maal de pre mie in de wacht had gesleept, was het gisteravond voor de derde maal Mar tin van der Borgh, die zijn lange lichaam diep voorover rhoest buigen om zich voor de leuzen door de plaat selijke „missen" te laten kussen, ter wijl de tresaurier van de Tour een nieuwe aantekening maakte onder het hoofdstuk ,Jja Hollande" in zijn kas boek. In totaal heeft Nederland van de vijftien etappes tienmaal deze prijs in de wacht gesleept. Met de fraaie zesde plaats van Geldermans, die zich kort voor de streep uit het peloton los- reed om nu eens niet tegen de kuiten van Darrigade en Graczyk te moeten aankijken, en de negende plaats van Piet Dam»jr., toas de eerste plaats in 't kleine klassement en de tweede in de grote ploegenrangschikking veroverd. In het algemeen klassement van de twaalf nog meetellende equipes heeft het oranjesextet zijn viercle positie achter de grote ploegen van Frankrijk- Nationaal, Italië en België, maar voor de Spaanse equipe, tot een voorsprong van ruim twintig minuten op Lorono en zijn mannen verstevigd. De verdiensten gingen vandaag maar liefst S600 franken omhoog, waarmee Nederland thans op de vierde plaats, in dezelfde volgorde als in het ploegen klassement, staat met een totaal van 23.535 franken, dus bijna 19.000 gulden. Gespecificeerd luidt de nota van deze rit in het voorportaal der Alpen: Tweede plaats Van der Borgh 1000 fr., eerste plaats kleine ploegen 1000 fr., eerste plaats Van der Borgh in Si- monsklassement 500 fr., zesde plaats Geldermans 300 fr., negende plaats Piet Damen 150 fr., twaalfde plaats Piet van Est 150 fr., eerste plaats op de Col de Perty voor Van der Borgh 300 fr., tweede plaats op de Sentinelle voor Van der Borgh 200 fr. SPORTSPLINTERS De Canadees Walter Windeyer, vo rig Jaar winnaar van de Dragon Gold Cup, maar dit keer op het IJsselmeer bijzonder slecht zeilend, zal niet kunnen deelnemen aan de Olympische zeilwed strijden in Napels. Windeyer startte zondag niet in de laatste race om de Dragon Cup. Hfj lag toen reeds met een lichte hartaanval in een Amsterdams ziekenhuis. Zijn toestand was gisteroch tend bevredigend. De Chileen Luis Ayala is gisteren voor de tweede achtereenvolgende keer winnaar geworden van het heren-enkel spel van de internationale tenniskam pioenschappen van Zweden. Evenals vo rig jaar versloeg hij in de finale Ra- manathan Krishnan uit India. De cij fers waren ditmaal 61, 60 en 6—4. Kampioenen in het heren dubbelspel werden de Zweden Ulf Schmidt en Jan- Erik Lundqvist. Zij wonnen in de finale met 75, 9—7, 26 en 61 van de Amerikanen Hugh Stewart en Chuck Mckinley. Programma bekercompetitie Het bekerprogramma voor het betaal de voetbal luidt als volgt:. 14 augustus (afd. J.)LFCSHS en ExcelsiotUVS. 17 augustus: SHSSparta, terwijl eveneens die dag de derby UVSLFC op het programma staat. Water po I o-ni eu ws De Zijl veilig De met zoveel spanning tegemoetge- ziene wedstrijd tegen de Waddinxve- ners is gestreden. En met welk een re sultaat. De Gouwe, dat tot dusver bete re resultaten boekte dan De Zijl, werd kansloos geslagen. Door deze overwin ning heeft de Kooiploeg nu uit 6 wed strijden 6 punten en is daarmede hoe wel nog vier wedstrijden gespeeld moe ten worden, waaruit wellicht ook nog een graantje meegenomen zal worden, veilig ver van de onderste plaats. Er werd in deze wedstrijd door De Zijl uitstekend gespeeld. Het lukte de Kooiploeg echt deze a/vond. Al direct In het begin was het raak toen Hennie Heonsing een rusih over het gehele veld ondernam en met een onhoudbaar schot scoorde (1-0). Gouwe nam het initiatief even over. maar kwam niet verder dan enkele schoten op het Zijldoel, die te zacht waren of naast en over gingen. Joop de Haas kreeg een bal goed aan gegeven, maar zijn schot kwam in han den van de keeper, terwijl Wim Berg man Hennie Hensing lancerend even min succes van deze actie zag. Voor de rust veranderde er verder niets. Na rust waren de Leidenairen beslist in de meerderheid en kwam Gouwe eigenlijk alleen tot enkele verre schoten. Toen een Waddinxvener het water moest verlaten, waren er eerst enige scrim mages voor het Gouwe doel nodig voor Loek van Kampen uit een daarvan kon doelpunten. (2-0). Joop de Haas zorgde daarna voor 3-0 met een schot, dat zo hard was dat de keeper de bal door zijn handen liet gaan. In de slotperiode, waarin Wim Bergman met zijn zwem men de tegenpartij murw maakte wist Joop de Haas nog eenmaal te doelpun ten (4-0) aldus een onverwacht ruime overwinning voor De Zijl. Het vierde zevental van De Zijl was kansloos tegen de Vitesse-reserves. Het werd een 3-0 nederlaag, een stand die reeds voor de rust bereikt was. ZIJL DAMES-VITESSE DAMES 3-4 Voor de rust was de Leidse ploeg iets sterker, maar kon geen voorsprong ne men ondanks doelpunten van Ineke van Oosten en Ruitenbeek, na rust liepen de Haagse dames eerst uit tot 4-2 al vorens Wil Teyn kon tegenscoren. ZIJL MEISJES SLEUTELSTAD MEISJES 3-2 Vierdaagse-Nijmegen: 13.316 aanmeldingen Voor de 44ste Vierdaagse van Nijme gen, die van 26 t.e.m. 29 juli a.s. wordt gehouden, zijn 13.316 aanmeldingen bin nen gekomen. Dit aantal Is iets gerin ger dan in het recordjaar 1959, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat ver schillende legereenheden in die periode op oefening zijn in Frankrijk (La Cour- tine) of Duitsland. De inschrijvinen van dit jaar zijn als volgt verdeeld: 55 km: 1146 deelnemers. 50 km: 1641, 40 km: 10.045, 30 km: 4484. Het totaal aantal militairen be draagt 8127, het aantal burgers 5189. Naar de sekse verdeeld 1509 dames en 11.807 heren. Het contingent buitenlan ders is toegenomen tot 3242 uit 15 lan den, t.w. België, Canada, Ceylon, Duits land, Engeland, Frankrijk, Israël, Italië, Libië, Luxemburg, Nieuw-Zeeland, Noor wegen, Pakistan, de Ver. Staten en Zwit serland. HENGELSPORT Viscollege „De Zinker" hield zondag de derde viswedstrijd in de Ringvaart te Oude Wetering. Het weer wjis heel slecht, de vangst matig. De uitslag: 1. B. Kok 19 stuks 1150 gram., 2. W. de Wit jr. 9 st. 1050 gr. tevens grootste voorn 82^ cm., 3. J. van Gent 12 st. 1050 gr., 4. P. Willemse 16 st. 960 gr., 5. K. Oevern 2 st. 530 gr., 6. S. Tegelaar 3 st. 430 gr., 7. A. v. d. Hulst 7 st. 320 gr., 8. Chr. Joh. de Wit 4 st. 315 gr., 9. H. v. d. Leek 4 st. 300 gr., 10. C. Willemse 6 st. 300 gr. Totaalstand op heden: 1. P. Willemse 25 st. 1810 gr., 2. W. de Wit jr. 17 st. 1565 gr. gr. voorn, 3. B. Kok 25 st. 1410 gr., 4. J. Kromwijk 18 st. 1060 gr., 5. J. van Gent 12 st. 1050 gr. 6. H. van Gent 13 st. 920 gr., 7. B. Kromhout 11 st. 860 gr., 8. H. v. d. Leek 8 st. 850 gr., 9. C. Willemse 15 st. 835 gr., 10. Chr. Joh. de Wit 14 st. 835 gr. De Amerikaan Bill Alley verbeter de gisteren tijdens wedstrijden in Short Hills het wereldrecord speerwerpen met een woip van 86.38V-! meter. Het oude record stond sedert 6 juni 1959 (Comp- ton) met 86.04 meter op naam van zijn landgenoot Al Cantello. Bill Alley is 23 Jaar oud, weegt 102 kg en meet 1.90 m. Het Westduitse waterpoloteam heeft maandag in een oefenwedstrijd in Merkstein bij Aken voor 1500 toeschou wers met 53 verloren van de Russische Olympische ploeg. Bij de rust hadden de Russen een 31-voorsprong. Record international Schwenijwase van Rus land (meer dan 200 officiële landenwed- strijden) was met twee doelpunten topscorer. De Belgische wegsprinter Michel van Aerde (rechts) was in de eind sprint te snel voor onze landgenoot Martin van der Borgh, die met een voortreffelijke tweede plaats ge noegen moest nemen. (Telefoto) Toen de harde stormachtige wind in de loop van de ochtend aanwakkerde tot kracht 8 op de schaal van Beaufort zag het wedstrijdcomité van de Water sportvereniging Braassemermeer zich genoodzaakt alle wedstrijden af te gelas ten. Het programma van gisteren is echter ingevoegd in de nog komende wedstrijddagen, zodat de zeilers uit alle klassen toch in het totaal 7 wedstrijden zullen kunnen varen. WIELRENNEN 29 landen ingeschreven voer wereldkampioenschappen Voor de wereldkampioenschappen- wielrennen, die dit jaar in Oost-Duits- land worden gehouden, werden nu reeds renners uit 29 landen, onder welke Ne derland, ingeschreven. De organisatoren verwachten dat ook Spanje en Portugal zich nog zullen aanmelden. Er is voor de wedstrijden een grote belangstelling. De kaarten voor de 2400 zitplaatsen in het „Alfred-Roschsta- dion" in Leipzig zijn reeds lang ver kocht en ook de passes-partout zijn uit verkocht. De verlichting in het stadion is verbeterd. Ruim 150 journalisten zullen de wed strijd bijwonen. Van hen komen er 16 uit Italië. GOLF Jkvr. Van Riemsdijk Benelux-kampioen Jkvr. A. H. E. M. van Riemsdijk uit Eindhoven is winnares geworden van het jaarlijkse toernooi om het Benelux- golfkampioenschap voor dames, dat dit maal in Luxemburg werd gehouden. In de finale (over 36 holes) won zij maan dag met 7/6 van de Belgische mevrouw Mortelmans. Zondag had jkvr. Van Riemsdijk al haar grootste rivale, me vrouw Engel (België), uitgeschakeld met 1 up. Mevrouw Mortelmans won in de halve finales met 3/1. Van de Ne derlandse mej. A. M. A. E. van Land schot uit Den Bosch. CRICKET ENGELAND WON OOK DERDE TESTMATCH Engeland heeft, overeenkomstig de verwachtingen, ook de derde testmatch en daarmee de testserie tegen Zuid-Afrika gewonnen. De 24 runs, die na de derde speeldag nog nodig waren voor de zege, werden maandagmiddag in 32 minuten gescoord, voor het ver lies van twee wickets. Maandagmorgen kon wegens de regen niet worden ge speeld. De score van de derde testmatch was: Engeland: eerste innings 287, tweede in nings: 49 voor 2. Zuid-Afrika: eerste in nings 88, tweede innings: 247. Politie van Sydney op zoek naar ontvoerders Circa 3000 politiemannen en 200 sol daten, geholpen door burgers, hebben vandaag het bos bij Sydney doorzocht waar gisteren kledingstukken van de ontvoerde jongen Greane Thome zijn gevonden. Het zoeken bleef zonder re- sulbaat. Greane werd zes dagen geleden ont voerd, nadat zijn ouders een prijs van 100.000 pond in de loterij hadden ge wonnen. Het echtpaar Thome heeft zich bereid verklaard het losgeld van 25.000 pond te bebalen, maar de ont voerders hebben na het eerste contact niets meer van zich laten horen. De politie heeft verklaard elke overeen komst die Thome met de ontvoerders sluit te zullen eerbiedigen. De Australische pers publiceerde van ochtend in het Duits, Italiaans en Grieks een oproep van de vader aan de ontvoerders zich met hem in verbinding te stellen om het geld ln ontvangst te nemen. De man die telefonisch het losgeld eiste sprak namelijk met een buitenlands acoant Levenslang voor Karoendeng Een krijgsraad in Djakarta heeft luitenant Sam Karoendeng veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. Hij bekende een van de leiders van de opstandige ,,Mangoeni"-bew®gIng te zijn. Hij wordt o.a. beschuldigd van sa menzwering tot ontvoering van presi dent Soekarno en drie andere leiders en het geven van een opdracht aan de luchtmachtpiloot Maoekar om aanval len te doen op de palelzen van presi dent Soekarno in Djakarta en Bogor. Karoendeng verklaarde dat hij slechts van plan was Soekarno ertoe te be wegen een bestand te sluiten met alle opstandelingen in Indonesië.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7