Laatste Berichten f IS$ NEDERLANDERS WEGENS SMOKKEL IN ARREST Ingewikkelde grenssituatie (Speciale berichtgeving) Onmiddellijk aan de grens tassen Nederland en Duitsland, tussen Lage en Brecklenkamp (gemeente Denekamp), ligt (aan Duitse zijde) een boerderij, die volgens de volksmond precies midden op de scheidslijn staat, zodat dan een deel van het huis Duits en de rest Nederlands rou zijn. In elk geval werd dit huis en zijn be woners door Duitse douane de laatste tijd nauwlettend geobserveerd, omdat het daar niet helemaal pluis zou zijn. Toen naar de mening van de commie zen genoeg bewijzen aanwezig waren sloegen zij toe: de bewoner van het huis, een Nederlander, diens broer en een knecht, eveneens Nederlanders, werden in verzekerde bewaring gesteld onder verdenking jarenlang veevoer en vee uit Nederland naar Duitsland te hebben gesmokkeld. Het onderzoek is nog gaande. Men houdt het voor mogelijk, dat de waarde van de goederen enz., die op deze wijze naar Duitsland en naar Duits gebied werden gebracht, in de vele tienduizen den loopt. De frauduleuze invoer heeft hoofdza kelijk betrekking op veevoer, biggen, varkens en levensmiddelen. OEGSTGEEST Schilder dronk terpentijn „GRAPJE VAN COLLEGA". Een 33-jarige schilder uit Leiden is onlangs op een werk in Oegstgeest het slachtoffer geworden van een „grap" van een van z|jn collega's. Deze had de kof fie uit de drinkensfles van de schilder verwisseld voor terpentijn. De schilder, die een slok van het gevaarlyke goedje nam, moest verscheidene dagen in het Academisch Ziekenhuis te Leiden wor den verpleegd. Tegen de „grappige" col lega is proces-verbaal opgemaakt wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel door schuld. Twee aanrijdingen, geen gewonden Gisteravond om kwart over 6 zjjn op de Haarlemmertrekvaart te Oegstgeest twee auto's met elkaar in botsing ge komen. Het ongeluk ontstond waar schijnlijk doordat een van de bestuur ders moest uitwijken voor een fietser, die plotseling links afsloeg. Beide voer tuigen werden zwaar beschadigd. Gistermiddag omstreeks 4 uur reed een auto op de Rhijnzichtweg tegen de achterzijde van een andere personen auto. Waarschijnlijk heeft de bestuur der van de eerstgenoemde wagen niet voldoende afstand bewaard. Ook bü dit ongeluk ontstond alleen materiële schade. VOORSCHOTEN Schoolsportdag Gisteren is voor alle derde en hogere klassen van de lagere scholen een school sportdag gehouden, georganiseerd door de heren Jongkind, Wassink, Geerts en Fransz. Ondanks het ongunstig uitziende weer konden gisterochtend de bijna duizend kinderen toch hun vaardigheidseisen afleggen. De eisen bestonden uit 60 me ter hardlopen, balwerpen, vérspringen en een behendingheidseis. Afhankelijk van de behaalde resultaten, konden de kinderen een A, B, C of D-diploma be halen. Om twee uur 's middags was het juist droog genoeg om te starten voor een 7% km. wandelmars, waaraan weer alle kinderen deelnamen. Gelukkig bleef het droog gedurende die wandeltocht door het dorp. De jury bestond uit de heren De Haan (consulent voor de lichamelijke oefe ning in Leiden), Jongkind en Wassink. De heer De Haan, die het woord voerde namens de jury en namens bur gemeester en wethouders, prees de spor tiviteit, die het mogelijk gemaakt had de schoolsportdag op zo'n goede wijze te laten verlopen. Spreker reikte daarna aan de vol gende scholen fraaie prijzen uit: 1. St.- Mariaschool2. Openbare Vlietschool; 3. Bethaniëschool. WARMOND P.V. „WARMOND". De Postduivenvereniging „Warmond" hield een wedvlucht vanaf Ruffee, af stand 756 km. De duiven werden gelost zondag om 6.30 uur. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 15.18.39 uur. De uitslag luidt: dr. J. Venker 1, 9; J. de Weerd 2, 3; C. v. d. Zwart 4, 5, 7; J. Smeets 6; Chr. Braun 8. Ook werd een wedvlucht gehouden van Tergenier, afstand 296 km. Deze vogels werden gelost gisteren om 6 uur. De eerste prijsduif bereikte haar hok om 8.39.29, de laatste om 8.55.- uur. De uit slag luid'-- Chr. Braun 1, 4, 6; J. Korte- kaas 2; H. Kortekaas 3, 8; J. de Weerd 5, 10; J. Smeets 7, 9, 11; J. Roest 12. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Juli Vette varensmarkt: Aangevoerd 183 vette varkens. Notering per kg. levend gewicht: zware varkens geen notering; lichte varkens 1.62-1.66, 6lagersvarkens 1.67-1.70; zeugen 1.15-1.25. De handel was vlot. LEIDEN. 12 Juli. Leidse Coöp. Groente- en Fruitveiling. Prijzen per 100 kg: aardbeien 120-200, pruimen 90- 155, zwarte bessen 175-200, aardappelen 17-20. andijvie 9-18, doperwten 89-100. peulen 155, snijbonen 150-195, stambonen 145-190, tuinbonen 26-33, kroten 11-15, rode kool 14-19, groene kool 11-15, witte kool 19-23, postelein 25-33, tomaten A, B C CC 35-85, uien 40-47, waspeen 11-19, zllveruien 27-35, per 100 stuks: meloenen 143, perziken 15-40, bloemkool A, B en C 30-80. komkommers A B en C 8-31, sla A en B 5-7.30, per 100 bos: bospeen 11-20, kroten 5-7, selderie 9-11.50. BODEGRAVEN, 12 juli Kaasmarkt: Aangevoerd 107 partijen. Notering: le soort 1.96-2.04, 2e soort 1.83-1.95, extra 2.24. Handel matig. ROTTERDAM, 12 Jpul Veemarkt: Aanvoer ln totaal 3171. Weektotaal 5085. Vette koeien en ossen 275, gebrulksvee 752 vette kalveren 828. graskalveren 180, nuchtere kalveren 374, varkens 15, lopers 37, biggen 76. paarden 76, veulens 11, schapen of lammeren 533, bokken en gel ten 14. Notering: vette koeien le kw. 290- 320, 2e kw. 255-275, 3e kw. 245-255; vette kalveren 275-295. 245-265. 225-245 per kg. Graskalveren 440, 360, 260; nuchtere kal veren 78. 68. 55; varkens (lev. gew.) 79, 70. 60; boggen 47. 40. 36 per stuk. Slacht- aarden 230. 200, 190 per kg. Schapen 10, 90. 70; lammeren 90, 65, 55; kalf- koelen 1260, 1100, 900; melkkoeien 1260, 1100, 900; vare koelen 880, 780, 670; vaarzen 930, 700, 600; pinken 580, 700,600 per stuk. Chaos in Londen (Van onze Londense correspondent) In Londen heerst sinds gisteren voor de zoveelste maal een verkeerschaos als gevolg van een wilde staking. Thans zijn het 300 man personeel van drie Londense elektrische centrales, die het werk hebben neergelegd, hoewel hun vakbond de loonkwestie, welke de oorzaak van het conflict is, donderdag op de normale manier met de werkge vers zal bespreken. De arbeiders ver trouwen hun bond echter niet en trach ten door zelf de wet in de hand te nemen een beslissing te forceren. Door gebrek aan elektrische stroom moes ten de diensten van de ondergrondse treinen en trolley-bussen worden ge halveerd. De gewone bussen kunnen in de spitsuren, welke hier 's morgens en 's avonds tenminste twee uur in beslag nemen, de toevloed van passa giers onmogelijk verwerken. Nieuwe xet van Soekarno Regeringscontrole over partijen De Indonesische regering heeft van daag bepalingen bekendgemaakt, die haar de bevoegdheid zullen geven alle politieke party en in het land te contro leren. President Soekarno had in janu ari laten weten dat de regering hiertoe zou overgaan. Volgens de bepalingen worden partijen opgericht na de terugkeer (op 5 juli 1959) naar de revolutionaire grondwet van 1945, verboden. Partjjen van minder dan 150.000 leden zullen niet worden erkend. Erkende partijen moeten voor 31 de cember 1960 aan de president rapport uitbrengen over haar statuten, leden, steun en algemene omstandigheden. Elk half jaar moet opnieuw rapport worden uitgebracht. Geen partij mag buiten landse leden hebben. Alle partijen moe ten het politieke manifest van de pre sident, de grondwet van 1945, de presi dentiële theorieën over .geleide demo cratie", „Indonesisch socialisme", Indo nesische indentiteit" en de „pantjt Sila" (geloof in God, mensheid, nationalisme, democratie en sociale rechtvaardigheid) als grondvesten van de staat erkennen. Een partij kan worden ontbonden als blijkt dat zij „tegen de beginselen van de staat is, als haar programma „een wijziging beoogt in de grondvesten van de staat", of als by rebellie steunt. De president zou een dergelijk geval aan het Hooggerechtshof voorleggen. Als bewezen wordt dat de partij daaraan schuldig is, zou de partij binnen 30 da gen moeten worden ontbonden of ver boden worden. Britse zeeman overviel taxi-chauffeur (Speciale berichtgeving) Op de Nieuwe Binnenweg te Rotterdam stapten vannacht twee Engelse zee lieden, een kok en een steward, opva renden van het Britse m.s. Wandly, in een taxi.. Zij gaven de chauffeur op dracht naar de Merwehaven te rijden Toen de taxi in de Galileistraat reed zeiden de Engelsen, dat zij naar de werf van Wilton moesten. De bestuurder vroeg of zij wel voldoende geld bij zich had den. Als antwoord greep de achter hem zittende kok hem by de keel, maar de chauffeur slaagde er in zyn wagen stil te zetten. Hij greep een steeksleutel en sloeg de Engelsman daarmee op de arm. De kok moest loslaten. De chauffeur wist uit de wagen te komen, waarna de beide zeelieden de vlucht namen. Tot zyn grote verbazing zag de bestuurder dat een van hen verderop in de straat een andere taxi aanhield. Hy waar schuwde de chauffeur daarvan, die het vrachtje, de kok, linea recta naar het politiebureau aan het Marconiplein reed. De steward werd door twee politie agenten in de Marconistraat aangehou den. Hy reed op een damesfiets, welke hy had weggenomen. Aan het bureau bleek dat beide zee lieden geen cent en geen penny op zak hadden. STADSNIEUWS N.V. v.h. J. C. Zaalberg Zn. FINANCIËLE RESULTATEN THANS BEVREDIGEND Onder leiding van de president-com missaris, mr. J. H. B. Kernkamp, uit Laren, werd hedenochtend ten kantore van de vennootschap de aandeelhou dersvergadering van de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon gehouden. Bü de behandeling van de jaarstuk ken informeerde de heer W. F. Koen, uit Den Haag, namens een groep aan deelhouders naar de investeringspoli tiek, eventuele plannen tot nieuwbouw en de te verwachten financiële resul taten. Uit de uiteenzetting, welke zowel de president-commissaris als de directeur, de heer W. A. Schrandt, gaven, bleek o.m. dat er thans geen plannen tot nieuwbouw bestaan en dat na de twee de wereldoorlog een bedrag van circa f. 5 miljoen is geïnvesteerd. Hoewel er in technisch opzicht altyd nog enkele wensen biyven, is het bedryf, waarin pl.m. 400 personen werkzaam zyn, thans modern geoutilleerd. In de toe komst zyn dan ook geen grote inves teringen te verwachten. De financiële resultaten in 1959 werd een netto winst van f. 98.499 ge maakt zyn momenteel bevredigend. Indien dit ingetreden herstel zich voort zet, zal in de toekomst wederom tot een dividenduitkering worden overge gaan. Wanneer dit het geval zal zyn, kon nog niet worden gezegd. Eerst moet nog een verlies van f. 495.484 worden weggewerkt. 6 Na deze toelichting werden de jaar stukken goedgekeurd en de directie voor haar beleid gedechargeerd. Op voorstel van commissarissen werd de netto-winst in mindering gebracht van het verlies over voorgaande jaren. Mr. Kernkamp werd by acclamatie herbenoemd tot commissaris. GEVONDEN VOORWERPEN In de maand juni 1960 zyn gevonden: mape inh. foto's, herenpolshorloge, ak- tentas, sportkousen, sportbroekje, overjas vierkleurenpotlood, bril, damesporte monnee, schroevendraaier, sleutels, re- kenliniaal, kokosloper, radio, autostep, kinderschoentje, handtasje, scooterwiel, metalen kratten, boodschappentas, lorg net, handschoenen, koffer, muntbiljet, bankbiljet, portefeuille, armbandje, tas inh. visgereedschap, trainingsblouse, sok ken, vulpen, badhanddoek, zwembroekje, kettinkje, herenregenjas, dameshoed, schoolétui, rolschaatsen, windsels, jon gensblouses, zonnebril, vulpotlood, col lier, meisjesvest, blazer, in-entingsbewys, balletschoentjes, ring, pettycoat, kano, dasspeld, rüwielpompje, leefnet, geldsbe drag, tabakzak, zak inh. planten, vlees- warenpakket, dames^armband, vlag, da mespolshorloge, damesparaplu, contact sleutels, tinsoldeer,, ruitenwisser, hanger. Terug te bekomen en inlichtingen te verkregen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8 te Leiden, ingang poort, op woensdag- en zaterdag middag tussen 14 en 16 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. PRESTATIETOCHT LEIDSE REDDINGSBRIGADE Zaterdagmiddag a.s. houdt de Leidse Reddingsbrigade haar jaarlykse pres tatietocht en 550 m. gekleed zwemmen in het Ryn- en Schiekanaal (Nieuwe Vaart). De start vindt om half vier plaats by de fabriek van Van Wyk en Heringa. De 55-jarige D. Zaalberg, wonende aan het Kort-Rapenburg, is gistermid dag omstreeks kwart voor vier in een bakkerü aan de Mare uitgegleden over een hoeveelheid gemorste gelatine. De man viel en brak het rechteronderbeen. Gistermiddag omstreeks kwart over twee is in de Marnixstraat het voorwiel van een vrachtauto door het wegdek gezakt. Door een lek in de wa terleiding was het zand onder een ge deelte van de wegoppervlakte wegge spoeld. Een kraanwagen hees de vrachtwagen uit het circa 3 m2. grote gat. Illlllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Voor anker! De bocht, welke het Galgewater maakt in de richting van de Blauwpoortsbrug, is voor lange binnenvaartschepen beslist te krap. Het kwam vanmiddag zelfs zóver, dat het achterstuk van de Duitse aak „Hunte", uit Hamburg (1/10 tonover het wegdek voor de R.-K. Huishoudschool reikte. Het anker kwam toen in aanraking met een houten paal, die als een lucifershoutje afknapte. Een uit stekende punt van het anker ver brijzelde ook nog de koplamp en voorruit van een geparkeerde auto, wélke toebehoorde aan een lerares van de huishoudschool! Burgemeester mr. Van Hall van Amsterdam heeft in verband met de tunnelkwestie zijn vakantie on derbroken. Toen hij uit Rome op Schiphol aankwam, werd hij reeds in het busje van het vliegtuig naar de aankomsthal door journalisten met vragen bestookt. RB47-incident voor de Verenigde Naties De Sovjet-Unie zal het incident met de FB-47 eerst by de Veiligheidsraad en vervolgens by de Algemene Verga dering van de Verenigde Naties aan hangig maken, aldus heeft Kroesjtsjef vandaag op een persconferentie in Moskou meegedeeld. wy hebben geen hoge verwach tingen van de concrete resultaten van dergeiyk optreden, maar het zal eens te meer de Verenigde Staten en de hui dige samenstelling van de raad aan de kaak stellen, zo voegde hij hier aan toe. „Wy zullen doorgaan met het neer halen van vliegtuigen die ons lucht ruim schenden, maar daarnaast moet de wereldopinie worden gemobiliseerd, op dat zy die verantwoordelyk zyn voor deze vluchten onder druk komen te staan en er mee ophouden". Het neerschieten van het Amerikaan se vliegtuig boven territoriale wateren van de Sovjet-Unie bewyst, dat de be lofte die Eisenhower op de topconferen tie deed de spionagevluchten zullen worden gestaakt „geen cent waard is", aldus beweerde Kroesjtjsef. „Uit de verklaringen van twee over levenden is gebleken dat het zesmotorige vliegtuig opdracht had voor spionage- doeleinden langs de noordelijke grenzen van de Sovjet-Unie te vliegen. Daarna zou het naar Engeland terugkeren". Een journalist vroeg Kroesjtsjef of de vliegers is gevraagd of de RB-47 per ongeluk het Russische luchtruim heeft geschonden, of dat dit het vooropgezette doel van de vlucht was. „Verwacht men soms van ons dat wy de piloten eerst zullen vragen of zij op een goodwill- of spionagemissie zyn?", antwoordde Kroesjtsjef. In Elisabetlistad is toestand veel beter Volgens hedenmiddag in Brussel ont vangen berichten ontwikkelt de situatie in Elisabethstad zich gunstig. Kolonel Weber, de commandant van de Belgi sche parachutisten in de stad, heeft de zaken energiek in handen genomen. HU richtte een oproep tot de bevolking, waarin hU meedeelde vastbesloten te zUn het normale leven in Katanga te herstellen en de aftocht van de Euro peanen tot staan te brengen. Een toenemend aantal Europeanen brengt vrouwen en kinderen uit Ka- tanga naar Rhodesië om daarna op hun posten terug te keren. De terug keer wordt echter belemmerd door verstoppingen op de verkeerswegen. Het schUnt echter ,dat er een ontspan ning onder de bevolking optreedt en dat het gezag zich langzaam herstelt. BOYCOT NED. SCHEPEN OPGEHEVEN De secretaris van de Australische vakbond van zeelieden, D. H. Dans, heeft er op een verplichte bijeenkomst, die de president van het Hof van Ar bitrage van de Staat byeengeroepen had, in toegestemd de boycot op de Nederlandse schepen op te heffen. SHELL DE CUBA NEEMT GERECHTELIJKE MAATREGELEN Shell de Cuba heeft besloten tot het nemen van die gerechtelyke stappen, die voor haar bij de Cubaanse ge rechtshoven openstaan. Dit is vandaag door de Canadian Shell Limited in To ronto bekendgemaakt. 3Iet het oog hierop is eerstgenoemde vennootschap op donderdag 7 juli een procedure be gonnen, waarby zy stelt dat de twee resoluties, waarop de Cubaanse rege ring haar interventie heeft gebaseerd. In stryd met de grondwet zyn. DE VLIEGENDE BOER We weten dat het vliegtuig aan de landbouw belangrijke hulp kan verle nen. We weten ook dat er vliegende boeren bestaan. Maar het volgende Amerikaanse" bericht spant wel de kroon. Onlangs riep een landbouwvereniging haar leden op om in Dodge City (USA) een vergadering by te wonen. Van de 150 boeren, die aan de op roep gehoor gaven, kwamen er 94 met hun eigen vliegtuig naar de vergade ring! Een brandweerman is gewond geraakt en enkele in aanbouw zijn de jachten gingen verloren bij een felle brand, die vannacht drie Een wethouder in Bergen (Lim burg), een 45-jarige arts, is aangehou den onder verdenking van valsheid ln geschrifte. Hy wordt ervan verdacht de valsheid in geschrifte te hebben ge pleegd bU de afgiften van landbouw gronden. Hy zal voor de officier van Justitie worden geleid. De 9-jarige Paul Schuttelaar, uit Deventer, gelogeerd by familie te Zwolle, is gistermiddag op een gevaar- lyk kruispunt in Zwolle door een vrachtauto overreden. Hy overleed een half uur later in het ziekenhuis. De ouders van het slachtoffer ver toefden met vakantie in Italië. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 van de houten loodsen van de scheepswerf ..Het Fort'' van de fir ma G. de Vries Lentsch jr. in Am sterdam-Noord in as heeft gelegd. De oorzaak van de brand, welke de werf lamlegde. is niet bekend. BEURSOVERZICHT Stemming viel mee Amsterdam. 12 juli Vergeleken met de laagste koersen van de niet-officiële ochtendbeurs van vandaag voor Aku op 524, Kon. Olie f. 133.40, Philips 1168, Unilever 949 en Hoogovens op 777, viel de stemming vanmiddag heel erg mee. Wall Street sloot gisteren flauw, hoofdzakelyk als gevolg van het neerschieten door de Russen van een Amerikaans legervlieg tuig. HierbU komen dan nog de onaan gename toestand in. Kongo en Cuba. Dat de tendentie uiteindeiyk toch nog meeviel, moet op kooporders voor bui tenlandse rekening worden geschoven, vooral in aandelen Philips. Over het algemeen was de handel in de inter nationale wEiarden zeer kalm. mede doordat de arbitrage internationaal niet veel kon uitrichten. Philips opende op 1178 en liep op tot 1189, tegen een vorige slotkoers van 1168V,. Unilever, met flinke belangen in de Kongo, steeg van 953 tot 959, doch moest op dit ni veau toch nog een koersverlies van circa 15 punten incasseren. Aku's ver beterden van 527 tot 532% en bleven op deze prUs slechts een puntje bene den de slotkoers van gisteren. Hoog ovens op 782, 8 punten lager. Voor Kon. Olie bestond een behooriyke belang stelling, waardoor de prijs opliep van f. 133.70 tot f. 134.90, ofwel 30 cent bo ven de slotkoers van maandag. Voor Cultures waren de koersver schillen, vergeleken bU het vorig slot- niveau, van weinig betekenis. Billiton rubriek II werd een paar punten lager geadviseerd. Gisteren steeg dit fonds 30 punten, met een omzet van nomi naal f. 147.000 op het gepubliceerde jaarverslag. Scheepvaarten rond de vorige slotkoersen met minimale za ken. Staatsfondsen zeer kalm en vrUwel onveranderd met een goede ondertoon. WISSELKOERSEN Amsterdam, 12 juli. Londen 10.59—10.59%, New York 3.773.77%, Montreal 3.8444—3.84 f4. ParUs 76.%%—77.01%, Brussel 7.56% —7.57%, Frankfort 90.43—90.48, Stock holm 73.02—73.07, Ztirich 87.42% 87.47%, Milaan 60.76%—60.81%. Ko penhagen 54.71—54.76, Oslo 52.86—52.91, Wenen 14.55%-14.56%, Lissabon 13.19V4 —13.20%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 12 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100% 1001J Ned '59 4% 100% lOOiè Ned '59 4% 98% 98H Ned '60II 4% 100% 100%GB Ned '53 3% 94% 94% B Grootboek obl 3% 78% B 78% Ned 47 3% (3) 93% 93% Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 93H 93% Ned '56 3% 93% 93% Ned '48 3% 87% B Ned '54 3% 87 87 Ned '55 I 3% 88% 88% Ned '55 II 3V4 90% 90% Ned '37 3 91 %GB 91% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert 3 97% 97% Ned 62-64 3 97% 97% Indië '37 A 3 93% 9314 Grootboek '46 3 89^ Ned WB 6% 109%GL 109% ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B 34% 33% Nat Handelsbank 170 170 Ned HandelmU 293% 289 Amst Rubber 115% H.VA 160% 161 GL Senembah 555 550 AKU 533% 531% Berkel's Patent (v.) 324 315 Caivé Delft cert 922 896 GB Dell My en (Ver.) 189 188.50 Kon Pap v Gelder 317 GB 310 Hoogovens eert 790% 778% Müller en Co NB 432 431% Ned Kabelfabr 605GB 595 Philips 1185% 1186% Philips pref 314 312 Onliever 973% 953% Wilton Feyenoord 220 GB Biliton 2de r 440 429 Dordtse Olie gew 657% 650% Kon Olie (f20.— 139 137.50 idem (50 a r20 136 70 135 35 Holl Amer iyn 138 138% Java China Paket 141 140 KL-M 108 107.80 Kon Ned Stmv MU 181 180% Kon Paket My 132 131% Stoomvaart My Ned 167% 166% Nievelt Goudr cert 143GB 141% v Ommeren eert 272% 271% Kon Rott LJoyd 143 143 Ned Scheepv Unie 143% 143% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A'dam '47 (3%) 3 93% idem 48 (3%) 93% R'daro 52-1 (4%) 98 97% ld ld "37 l-n (3%) 93y4 Z.-Holland *56 (4%) 93 99 L 104% 96% 45% 104% 96 A 95% 106 B 106 83% 84% 80 79f| 95,V 95,', 94% 95 77% 177% 78 78 L 87% 87 87% 88% 88% 88% 98% 91 89% 98% 93 93 Bank N. G. *58 (5%) ld. N.WB *52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 Premieleningen A'dam "53 3 A'dam '51 I 2% A'dam *56 I 2% A'dam '56 n 2% A'dam '56 Hl 2% Eindhoven '54 2% Enschede "54 2% Den Haag *52 I 2% Idem H 2% R'dam '52 I 2% Idem H 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Hoil 1957 2% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 241 239.50 Amst. Bank 358 350 HB.U eert. 223% 222% Rott. Bank 306 301 Twentscbe Bank 286% 286% industrie Ondernemingen Albert Heyn441 440 BorsumiJ 73% 69 K N Edmet. A-AA 95 96 Idem prei wd 103 103 Electrolasmy 357 355 Kon Ned Grofsm 175 173% Holl Constructie 570 572 lng our v Bouwnyv 264% 263 tnternatlo 149 148 Int Kunststof! Ind 60% Leidse Wolspinnern 495 487 Rott Droogdok Mil 634 633 Sikkens Groep 775 787 Ver Touwtabrteken 360 350 Walvisvaart 113% 114 Wernlnk's Betonm 154% 151 Van Wyk en Heringa 113 110% Zaalberg 120 121 Spoorwegen Dell Spoorweg My 6 A me rik fondsen Canadian Pacific ,R 24% 24% Intern Nickel 111% 110% Anaconda 50% 50% Bethlehem Stee)46% 44% Cities 8ervice 43% 42% General Motors 45 43% Kennecott 76% 77 Republic Steel 63 63 Shell OU 67 66% Union Pacific 27%exd. 27% üel States Steel 82% 80%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5