Burgemeester Van Hall terug voor laatste IJtunneloffensief Navo-taptoe te Arnhem krijgt een internationale bekendheid Drie loodsen van een scheepswerf te Amsterdam uitgebrand Kerkelijk Leven GAAT U MET VAKANTIE? DINSDAG 12 JULI 1960 aan de debatten deel te nemen, omdat ik dan meer zou hebben gesproken als burgemeester dan als Kamerlid". Vandaag zal mr. Van Hall met zyn wethouder mr. De Roos, die eveneens Eerste-Kamerlid is, meegaan naar Den Haag. Of hy de Kamer zol toespreken om te trachten alsnog een bouwver gunning voor de IJtunnel te kragen? Hij moest er gisteravond eerst nog met de andere leden van het gemeentebe stuur over spreken. „Als wy verliezen, verliezen wy ten onrechte", waren zyn laatste woorden voor hy in de auto stapte. „Als wij verliezen, is dat ten onrechte" „De regering onvoldoende voorgelicht (Van onze Amsterdamse redacteur) Huiverend in de regen stapte Amsterdams burgemeester mr. G. van Hall gisteravond om tien voor zeven uit het vliegtuig dat hem uit de Italiaanse zon van Napels had gehaald omdat de jongste verwikkelingen rond de IJtunnel zyn aanwezigheid in Amsterdam wenseiyk maakten. Dit was de tweede maal in een half jaar tyds dat er een spaak in het wiel werd gestoken van 's burgemeesters vakantie: in januari brak een dag voor zyn vertrek de dyk in Tuindorp Oost- caan door. „Ik vind dit een stinkend vervelende geschiedenis", zei mr. Van Hall hartgrondig. Hg zei weliswaar in het vermoeden dat de regering aan de Utunnel prioriteit zou verlenen met vakantie te zyn gegaan, maar hy had het volste vertrouwen gehad dat Amsterdam niets in de weg zou worden gelegd om de IJtunnel voor eigen rekening af te bouwen. Burgemeester Van Hall had over het vonnis van de IJtunnel slechts iets vernomen in een telegram en in een tele foongesprek met zijn secretaris. Op Schiphol werd hy door de beide wet houders mr. A. de Roos en mr. G. van 't Huil en de gemeentesecretaris eerst over de stand van zaken ingelicht, alvorens hy zich tegenover de pers nader uitliet. „Ik kan me niet aan de indruk ont trekken dat de regering onvoldoende is voorgelicht," aldus de burgemeester. „Er zyn over het tunnelprobleem diverse rapporten verschenen, o.a. van de com missie-De Vos van Steenwyk, van het Centraal Planbureau en het verkeers- rapport van de gemeente Amsterdam. Al deze rapporten komen tot de conclu sie dat aan de IJtunnel prioriteit moet worden verleend. Ook het rentabiliteits- onderzoek wees in die richting. Tot dus ver heeft de regering nimmer een weer legging van of een zakeiyk argument tegen deze rapporten laten horen". Mr. van Hall zei byzonder teleurge steld te zyn in het feit dat de regering kennelyk niet onder de indruk is ge komen van de klemmende argumenten die sinds jaren voor de IJtunnel zyn aangevoerd, niet alleen door het, ge meentebestuur en de gemeenteraad, maar ook door de Kamer van Koophan del en de Vereniging van bedryven van Amsterdam Noord Verenigde Indus triëlen. „De Coentunnel stelt ons voor enorme problemen. Waterstaat legt de tunnel en mondt die uit op de Hemweg, maar juist daar begint de verantwoordeiyk- heid van het Amsterdamse gemeente bestuur. Wy kunnen het verkeer niet hebben in het westen van de stad. De 6traten zyn er overbelast. Ik woon al 56 jaar in Amsterdam maar als ik uit de richting Haarlem kom weet ik nooit welke weg ik zal kiezen ze zyn alle maal te nauw en te druk. Natuurlyk zal de doorbraak van de Haarlemmerstraat eens worden uitgevoerd, wy moeten daar echter 400 woningen en 200 bedryven onteigenen. Afgezien van jaren die hiermee zyn gemoeid kost dit onvoorstelbare bedra gen. Wy hebben onlangs in een onteige ningsprocedure f. 240.000 moeten betalen voor een onaanzieniyk kroegje. Als we deze kosten by de bouwsom van de Coentunnel optellen komen we tot een astronomisch bedrag. De IJtunnel heeft daarentegen de attractie dat deze uit mondt in de voormalige Jodenbuurt die thans wordt gesaneerd. De wegen in het oostelyk stadsdeel kunnen het verkeer ruimschoots verwerken". Burgemeester Van Hall die tevens Eerste-kamerlid is, had aanvankeUjk de tunneldebatten in de Kamer niet willen bywonen, „Ik vond het niet juist om Raab ontevreden over uitlatingen van premier Kroesjtsjef De Oostenrijkse kanselier dr. Julius Raab heeft een radiotoespraak ge houden, waarin hy heeft medegedeeld aan premier Kroesjtsjef duid el yk te hebben gemaakt, dat hy niet Instemde met enige door de Russische premier in Oostenrijk afgelegde verklaringen en dat zyn opmerkingen over dr. Konrad Adenauer „in het bijzonder onaange naam voor my waren." De Sovjet-premier, aldus dr. Raab, heeft een overvloedig gebruik gemaakt van de vryheid van het woord, die in Oostoenryk gebruikelijk is. Dit heeft tot protesten van bevriende landen geleid. „Dooh wij hebben er bij de Russische premier geen enkele twijfel over laten bestaan, dat wy het niet eens zyn met zijn uitlatingen over met ons bevriende landen en persoonlijkheden die hy op Oostenrijks grondgebied heeft gedaan. Ik wens hier met nadruk persoonlijk te verklaren, dat de uitlatingen van de Sovjetrussisohe-premier over de Duitse kanselier dr. Adenauer, met wie ik door vele jaren van vriendschap verbonden ben, in het byzonder onaangenaam voor mij waren, daar ik ze volkomen onge grond acht. Ik heb dit dan ook duide lijk tegenover de Sovjetrussisohe-pre mier persooniyk verklaard." Verder deelde de Oostenrykse kanse lier in zijn rede nog mee, dat de con cessies, die de Sovjet-Unie op het ge bied van de Oostenrijkse olieleveranties aan Rusland heeft gedaan, voor Oos tenrijk een besparing van ongeveer 75 miljoen gulden zullen betekenen. CORSETTEN - BUSTEHOUDERS GAINES LEIDEN: BREESTRAAT 35 TEL. 30768 Bevelmutaties bij Kon. Marine Met ingang van 15 juli wordt com mandeur J. A. Bientjes belast met het bevel over smaldeel I als opvolger van kapitein ter zee L. E. H. Reeser. die sinds eind april tijdelijk met dit bevel belast was. Tevens zal kapitein ter zee Reeser zyn functie van commandant van Hr. (Speciale berichtgeving) De heer S. Waagenaar die in december 1929 als recalme-chef van de Metro- Goldwyn-Mayer zyn vaderland vaarwel zegde heeft in Amerika een nienwe car rière opgebouwd. Hy is sedert een aantal jaren manager van de televisie-ster Dinah Shore die in Amerika een grote populariteit geniet. En toen hy het vorig jaar by een vriend in Nederland logeerde en op de tv iets zag van de NAVO- taptoe in Arnhem, rypte in hem het plan om de NAVO-taptoe op een kleuren film vast te leggen. En deze film, uiteraard een verkort programma van de hele taptoe, in te lassen In het grote Dinah Shore programma. T.V. en film zorgen er voor Zo'n Dinah Shore programma, dat in Amerika van oost tot west door minstens 40 miljoen kykers wordt gevolgd kost de kapitale -om van 125 duizend dollar per uur. Maar de Broadcasting en de t.v. hebben er dat voor over, omdat dankzy de reclame van een wereldconcern deze gelden er toch wel komen. Waagenaar filmt thans met een hele staf van meer dan 30 man in Kopenhagen om opna men te maken voor een nieuwe Dlnah Shore show, en om verzekerd te zyn van Ms. kruiser De Ruyter op genoemde datum overdragen aan kapitein ter zee A. E. J. Modderman. Kolonel Reeser zal begin september belast worden met de functie van chef staf Commandant Zeemacht Neder land als opvolger van Commandeur B. Poortman, die' de dienst bij de Kon. Marine met pensioen zal veriaben. Erhard contra de 40-urige werkweek Schadelijk voor het land De Westduitse minister van Economische Zaken prof. Ludwig Erhard heeft protest aangetekend tegen een vrijdag gesloten over eenkomst over de arbeidstijd in de metaalindustrie. Volgens dit ak koord tussen de metaalarbeiders bond en de metaalindustrie zal op 1 juli 1965 de 40-urige werkweek in de Bondsrepubliek* een feit moeten zijn. Dit akkoord had een precedent: ln Beieren waren werknemers en werkge vers donderdag tot eenzelfde besluit, uitsluitend voor Beieren, gekomen. Daarop beëindigde men te Homburg de al geruime tyd durende onderhandelin gen over de werkweek voor de metaal arbeiders in de rest van de Bondsrepu- bliek byzonder snel. Men besloot name- j ïyk de huidige werkweek van 44,5 uur, die werd ingevoerd in 1956, toen de 48- I urige werkweek nog gold, per 15 Januari 1962 terug te brengen tot 42,5 uur, per 1 Januari 1964 tot 41 Vi uur en per 1 juli 1965 op 40 uur. Dat zal dus neerkomen op de invoering ln de grote Westduitse industrie van de 5-daagse werkweek, voor zover deze al niet bestaat. Tegeiykertyd kwamen werkgevers en werknemers tot een opzienbarend ak koord over de Ionen. Men besloot name lijk ver uit te gaan boven het advies van de Centrale Bank, de Bundesbank te Frankfort, die onlangs In een overzicht met het oog op 's lands conjuncturele toestand had aanbevolen toch vooral niet meer dan 4% loonsverhoging toe te staan. De metaalindustrie voert met terugwerkende kracht op 1 juli j.l. een verhoging in van niet minder dan 8,5% en daarna per 1 juli 1961 nog eens 5%! Met is alles ls voor het eerst na 1945 tussen werkgevers en werknemers ln de Westduitse metaalindustrie een over eenkomst op lange termyn tot stand ge komen. Van werkgeverszyde was men zo gewillig met het oog op de dikke stroom orders, die men nauwelijks aan kan en de precaire situatie op de arbeidsmarkt waar een ware noodtoestand heerst. Erhard heeft thans als zijn mening: gegeven „Het is onbegrijpelijk dat uit gerekend nu de werktijd wordt verkort. De Westduitse economie schaadt zich zelf daarmee: zij is namelijk niet in staat op de binnenlandse en op de ex portmarkt te voldoen aan de vraag, die straks helemaal niet meer beantwoord kan worden". Erhard waarschuwde nog eens extra met het oog op een ander 1 punt van kritiek: ln het buitenland heeft men de laatste anderhalf Jaar voortdurend klachten kunnen horen over de achteruitgaande kwaliteit van het Westduitse produkt. Men gelooft algemeen dat deze kwaliteit, waarover vroeger zo geroemd werd. minder wordt in vergelijking met de buitenlandse kwa liteit. Dat acht men o.m. het gevolg van de vermindering in vakbekwaamheid van de gemiddelde Westduitse arbeider en van de verminderde algemene zorg voor de eigen produktie. Enkele jachten verloren Vannacht zün drie van de vyf hou ten loodsen van de scheepswerf „Het Fort" van de firma G. de Vries Lentsch aan de Nieuwedammerdyk in Amster dam-N. uitgebrand. Enkele in aanbouw zünde luxe-jachten gingen verloren of werden zwaar beschadigd. Omtrent de oorzaak van de brand, die de werf stil- legde, tast men nog in het duister. De uitslaande brand werd omstreeks drie uur ontdekt door schipper A. Brink van een sleepschip, dat thans op de werf by De Vries Lentsch wordt gere pareerd. Hij waarschuwde de brandweer die de stryd tegen het hoogoplaaiende vuur met 14 stralen en de waterkanon nen van de dryvende brandspuit „Ja- son" aanbond. Het vuur vond in de 45 Jaar oude naast elkaar gelegen houten loodsen gretig voedsel. Twee bouwlood sen van 60 bij 10 meter brandden nage noeg geheel uit, terwyl een derde loods van dezelfde grootte, waar onder meer de bankwerkery was ondergebracht, voor de helft uitbrandde. In de twee verloren bouwloodsen waren o.m. 3 sta len motor-zeilschepen voor Engelse re kening in aanbouw. Een 13-meterjacht brandde geheel uit en wordt als verlo ren beschouwd. De andere jachten wer den licht beschadigd. Vier houten zeil jachten die naast de schilderswerk plaats in één van de uitgebrande lood sen op verzending lagen te wachten, ble ven gespaard. Nagenoeg alle machines, materialen en gereedschappen gingen verloren, waardoor de 45 personeelsle den van de werf hun werk niet kunnen hervatten. Hun directeur hoopt één van de andere loodsen als noodwerkplaats te kunnen Inrichten zodat de normale werkzaamheden zo spoedig mogelyk kunnen worden hervat. Hy is niet te gen bedrijfsschade, doch wel tegen brandschade verzekerd. NED. HERV. KERK Beroepen te Middelburg (vac. dr. H. van der Linde) A. P. Nauta te St.-Johannesea. Aangenomen naar Velp (vac. A. van der Flier) C. D. Israël te Sint Nlcolaasga (Fr.) Toegelaten tot de Evangeliebediening de heren B. J. Bannlnk te Deventer, J. Be- zemer te Waalwijk, K. A. Cladder te Am sterdam. M. W. S. Cramer te Noordbroek (Gr.) R. Crouwel te Amsterdam. J. C. Del beek te 's-Gravenhage, A. L. Groenenberg te Amsterdam. A. J. Hoorn te Hulshorst (Post Nunspeet), G. F. H. Keiling te Nij megen. A. W. J. A. Koorth te Hulssen (Geld.). T. Lekkerkerker te Wagenlngen, G. Nijenhuls te IJmuiden, T. Tijsma te Workum, F. I. Verbaas te Groningen, J. Verwey te Amsterdam, A. Vroegop te Lelden en R. P. Utsma te Amsterdam. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Eefde-Gorssel H. A. Starenburg te Kanters (Gron.). BAPTISTEN GEMEENTEN Agter- VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Rotterdam-Zuid A. J. Buurman te 's-Gravenhage. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem-Hoofddorp, Gorln- chem, Meliskerke, Woerden en te Zaan dam H. Llgtenberg. kand. te Rljssen. Tweetal te Aagtekerke en te Tholen W. C. J. Boschaart, kand. te Wolphaartsdijk en H. Llgtenberg, kand. te Rijssen. Be- RUSSISCH-INDONESISCH COMMUNIQUE UITGEGEVEN Wederzijds begrip De Indonesische premier, ir. Djoeanda, is gisteren na een bezoek van twee we ken aan de Sovjet-Unie naar Warschau vertrokken. In een gezamenlyk Russisch-Indone- sische communiqué werd verklaard, dat tydens het overleg van de Indonesische premier met Russische leiders de Rus- sisch-Indonesische betrekkingen en de huidige internationale situatie bespro ken zyn. Het overleg leidde tot volko men wederzyds begrip over de vraag stukken waarvoor de wereld zich ge steld ziet. Bü een gedachtenwisseling kwamen premier Djoeanda en premier Kroesjtsjef tot een nog beter begrip van de posities die de Sovjet-Unie en de Republiek In donesië innemen in de wereld van van daag. Beide züden zün van mening dat ko lonialisme ln welke vorm ook een be lemmering vormen voor het versterken van de vrede en de internationale samenwerking. Over de economische samenwerking wordt o.a, gezegd, dat overeenstemming werd bereikt over de bouw van een staal fabriek in Indonesië met een jaarlijkse capaciteit van 100.000 ton staal per jaar >pen te Aagtekerke en te Tholen H. ;tenberg, kand. te Rijssen. Beroepen te j. Boschaart, kand. Scfievenirigen W. C. te Wolphaartsdijk. Het eeuwige vrouwelijke Zelfs onder water moet mevrouw Jane Baldasare haar make-up ver zorgen. Maar ja, deze 25-jarige echtgenote van een filmdirecteur wil volgende maand onder water het Kanaal oversteken en voor zo'n lange overigens wel originele tocht moet je er toch behoorlijk uit zien. Congres Jehovah's getuigen HET HUWELIJK IN HET PARADIJS Tydens het congres dat Jehovah's ge tuigen in de Houtrusthallen in Den Haag hielden, heeft de heer H. van Vuure een lezing gehouden over het onderwerp: „Altyd gereed u te verdedigen". De heer M. W. de Boer moedigde ver volgens allen aan, aan het werk te bly- ven onder leiding van de Heer van de oogst, Jezus. De heer N. H. Knorr, president van het Wachttorengenootschap, hield een lezing over „Het huwelijk in het para- dys". Het huwelijk, dat zijn oorsprong in het paradijs vond, zal bestaan totdat het voornemen, dat God ermee had. zal zijn verwerkelijkt, aldus de heer Knorr. Toen de eerste mens de goddelyke beginselen van het huwelijk negeerde, begonnen de huwelijksmoeilykheden. Buiten het pa ra dys werden de huweiyksmoeilijkheden alleen maar groter en de geschiedenis heeft ons geleerd dat door het meren deel der ménsen de goddelyke maatsta ven zün veronachtzaamd, aldus spreker, die besloot met te zeggen: „In Jehovah's nieuwe verbond werd ten aanzien van de christelyke gemeenten echter de vol maakte maatstaf voor het huweiyk, die Jehovah zelf ln het paradijs voor de vol maakte man en vrouw had vastgesteld, hersteld, welke maatstaf wij christenen thans dienen te volgen". Tydens deze lezing waren er ruim 11.000 toehoorders. Er werd een nieuw leerboek vrijgegeven, getiteld: „U kunt armageddon overleven en Gods nieuwe wereld binnengaan". De heer A. D. de Kruijff besprak hier na het onderwerp „Jaagt vrede na door middel van toegenomen kennis". Over het onderwerp: „De by bel het door Jehovah's getuigen vervaardigde boek", vertelde de heer N. H. Knorr ten slotte onder meer dat de plus minus 30 schrijvers van de bijbel allen getuigenis van God aflegden en derhalve getuigen van Jehovah waren. Sedert 1926 zijn door het Wachttorengenootschap 8% miljoen bübels gedrukt. In 1950 kwam het eerste deel van de door de getuigen zelf vertaalde bybel uit. De vijfentwintigste In Artis zag voor de vüfentvvintigste maal een nylpaard het levenslicht. De heugelüke gebeurtenis geschiedde kort nadat de hoofdstedeiyke dierentuin het feit herdacht, dat honderd jaar geleden de eerste nylpaarden voet op Amster damse bodem zetten, zodat de dieren zelf, al hebben ze er geen idee van, voor een kostelyk jubileumgeschenk hebben gezorgd. Moeder Ans en doch ter Tanja maken het uitstekend. Door deze geboorte beschikt Artis momen teel over vyf van deze kolossen, ter wyl er ook nog een dwergnylpaard is gehuisvest. in plaats van de twee fabrieken met een capaciteit van 50.000 ton per jaar. Voorts werden de ratificatiedocumen ten uitgewisseld van de tweede alge mene overeenkomst over economische en technische bystand, die op 28 februari werd getekend. Deze overeenkomst voor ziet o.a. in samenwerking by de bouw van instellingen op het gebied van in dustrie en landbouw en in het verstrek ken van een Russische regeringslening op lange termün op gemakkelyke voor waarden ter waarde van 250 miljoen Amerikaanse dollars. Beide zijden tekenden een overeen komst tot samenwerking bü het gebruik van kernenergie voor vreedzame doel einden. Voorts werd een handelsovereen komst voor 1961/1963 ondertekend. I Het bezoek van de Indonesische pre mier versterkte de overtuiging, zo wordt tenslotte gezegd, „dat staten met ver schillende sociale stelsels vreedzaam naast elkaar kunnen bestaan en vrede en vreedzame samenwerking tussen de landen kunnen bevorderen". opnamen over de NAVO-taptoe heeft hy de hulp van Polygoon gevraagd. Gedu rende 39 zondagavonden, zegt Sam Waagenaar komt Dlnah Shore in het tv-zoeklicht te staan, tydens een musi cal-show, waarvoor de voorbereiding tenminste 7 dagen vraagt. Want 52 mi nuten show en 8 minuten reclame eisen een enorme planning. Nu z«f-ten we hier met 13 man vertelde deze effaren mana ger gistermiddag tydens een ln het VW-kantoor te Arnhem gehouden pers conferentie. Deze mensen geven genoeg van de NAVO-taptoe door om zowel Ne derland en speciaal Arnhem ln Amerika een nog grotere bekendheid te geven. Er is nog een tweede man die belang stelling toont voor de NAVO-taptoe en die er speciaal voor uit Parüs is geko men. Het is de Amerikaanse leger-kapi- tein George Reinhard die in opdracht van de Shape een film vervaardigt over deze taptoe. Een film in zwart-wlt, die gebruikt zal worden voor propaganda doeleinden. Want de NAVO geniet de verheugende interesse van meer film en tv-maat- schappyen. De Canadese Omroepmaat- schappy, de British and American Nett- workforces, de BBC, de Nord-West- Deutsche Rundfunk, de Bayrische Rund funk en nog meer internationale licha men werkzaam ln de sector van film en tv hebben hun nieuwsgierige blikken ge richt op de uniformen van de interna tionale militaire korpsen om opnamen te maken en deze door te geven. Kapitein Reinhard heeft zyn ogen in Arnhem en omgeving goed de kost gege ven. Hy zorgt ervoor dat de naam „Arnhem" verder verspreid wordt. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Ellen Hendrina, dr van L. C. G. van Bochove en O. A. A. Sleloff: Aleid Jacob, zn van W. H. Moraal en A. Spaargaren, Susan Margaret Holten, dr van H. A. H. Dall en V. M. Swinnerton. Robert, zn van H. Resoort en L. Oussoren, Petra Adrlana dr van G. M. R. de Haan en C. E. de Bruine, Anthonius Hendrik, zn van A. H. Slebert en C. Heijkoop, Cornells Leendert, zn van C. Schoneveld en C. K. Parlevliet, Jacoba Nicoline. dr van B. A. Nijland en M. P. C. Boendermaker, Martlnus Petrus Johannes, zn van PP. J. M. Vreeburg en I. M. van Berge Henegouwen, Beligje, dr van G. Verheul en G. A. Hoeflak, Jan IJpe zn van IJ. Krol en C. de Vries. Leendert Cornells, zn van J. Klunder en H. W. Pol, Antonia Sibylla Jacqueline, dr van H. de Roode en J. A. M. Lefeber. Maria Catha- rlna Theodora, dr van C. J. Knijnenburg en E. Zwaan, Cornells Gijsbertus, zn van G. van Delft en A. Driebergen, Nlcolaas, zn van J. Haazebroek en J. H. v. d. Velde Peter Joban, zn van H. J. de Jongh en F. E. Veldhorst. Robert, zn van A. Brug- mans en H. M. Bronmeijer, Jacob, zn van P. van der Plas en M. Hoek, Jan. zn van P. van der Plas en M. Hoek. Wllhelmtna Margaretha. dr van R. Theewls en H. Wes- sels, Hendrik, zn van H. Zitman en M. Mleloo. Johan. zn van L. J. van Haalem en C. Strijd. Dirkje, dr van J. J. van Meu- lenaarsgraf en M. M. Lljnzaat, Chrlstlaan, zn van M. Sierat en A. van Beelen, Eric, zn van F. Vink en P. T. Nagtegaal, Dave Johan. zn van L. L. A. van Lith en M. A. Martij n. GETROUWD J. A. Renes en A. J. Vermeer, J. J. Na- thalia en C. Engelsman, W. F. J. C. van Piere en G. M. A. den Hollander. J. A. M. Verklelj en M. A. den Hollander, G. M. M. DODELIJK MISVERSTAND Een jonge huisvader uit Stolwijk, die 's avonds in gedachten naar huis fietste, veronderstelde dat zijn vrouw achterop de fiets zat. In de duisternis reed hij een brede poldersloot in. Hij raakte in pa niek toen hij op de wal was ge klommen, want hij miste zijn vrouw. Óp zijn hulpgeroep kwa men om wonenden aanlopen en toen men het verhaal hoorde, begon men onmiddellijk te dreggen. Een in de buurt wonende veekoopman belde de vader van de angstige jongeman op en vertelde wat er gebeurd was. De vader spoedde zich per fiets naar de vermeende plaats des onheils. Toen hij zijn zoon daar geheel overstuur aantrof schrok hij zo hevig, dat hem een hartverlamming overviel. De man overleed ter plaatse. De echtgenote van de jongeman bleek niet achterop de fiets van haar man te zijn gaan zitten, maar rustig kaar huis te zijn gewan deld JONGE REIGERS ALS KIND IN HUIS Een in het wild levende reiger-pa zorgde onlangs in Ouwehands Dieren park voor nieuw leven. Hü streek neer op de vogelweide, koos een vrouwtje uit en verdween tot een Ieders verba zing na enkele weken weer. Inmiddels kwam zün kroost terwereld. Twee lieve jonge reigertjes, thans alweer ongeveer 40 cm. hoog, bevolken het nest. Parmantig küken zü over de rand de wyde wereld ln. Langzaam komt er tekening ln de staalblauwe verenpracht van de jonge vogels, die nu alleen door de moeder worden groot gebracht. Men vraagt zich op het park af wat er toch wel met de vader ls gebeurd. Zou hy verongelukt zün of moet hy worden beschouwd als 'n ontaarde pa? Marceli6 en E. M. L. Hoogeveen, I en B. L. Nerden, A. G. van Tol Bartsch. OVERLEDEN E. M. Voermans, 73 Ir, echtgen. van J. J. van Tongeren, M. A. Overvllet. 68 Ir, echtgen. van G. M. Kok, J. F. Tlsseur, 93 Hendrikx, 9 maanden, zn, W. J. M. Kunen, 2 maanden, zoon, B. C. M. Laken, 69 jr, echtgen. van C. P. T. Omtzigt. Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRES: Naam: Straat: Woonplaats: No. Kwartaal Maand Week Post VAKANTIEADRES p a Straat: abonnee doorhalen wat niet van toepassing is. No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4