Triest gezelschap op Schiphol verzameld Pai WIJKBEZORGERS Uw jongste maatregelen kunnen investeringsklimaat bederven Impressie van venvarde situatie Met een enkel woord Agenda DINSDAG 12 JULI 1960 Nederlandse nota aan Cuba Zij vervullen de regering met grote zorg De tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden te Havanna, dr. Kas- per W. Reinink, heeft een nota aangeboden aan de regering van Cuba over de jongste maatregelen van de Cubaanse regering tegen de Com- pagnia Petrolera Shell de Cuba. De nota bevat een waarschuwing, dat door de betrokken maatregelen niet alleen voor deze oliemaat schappij, doch ook voor andere Nederlandse takken van industrie het investeringsklimaat op Cuba kan worden bedorven. Onredelijke eis De Nederlandse regering wijst erop, dat de Compagnia Petrolera Shell de Cuba, waarbij grote Nederlandse be langen zijn betrokken, de reusachtige bedragen nodig voor de bouw van de raffinaderij op Cuba, slechts heeft kun nen besteden, omdat door toezegging van de Cubaanse regering de verwach ting was gewekt, dat dit bedrUf btf voortduring in de gelegenheid zou wor den gesteld de olie, gewonnen in Vene zuela, door de Shell-groep te verwer ken. Niet alleen heeft de Cubaanse re gering, aldus de Nederlandse nota, door het onthouden van de deviezen beno digd voor de invoer van Venezuelaanse olie, deze verwachting te niet gedaan, hetgeen onvermijdelijk moest leiden tot stillegging van het bedrijf der Compag nia in Cuba, doch bovendien werd de onredelijke eis gesteld aan de betrok ken maatschappij om een der zeer grote hoeveelheden ruwe olie, die door de Cubaanse regering elders is aange kocht, te raffineren. Toen de Com pagnia aan dit verzoek niet kon vol doen, werd haar bedrijf overgenomen. Noodlottige gevolgen „De noodlottige gevolgen van deze maatregelen, zowel voor de betrokken maatschappijen, als voor de weder zijdse betrekkingen van vriendschap tussen Cuba en Nederland, zijn helaas al te duidelijk en vervullen de Neder landse regering met grote zorg", aldus deze nota. Alle rechten voorbehouden De Nederlandse regering, die zich ten deze alle rechten voorbehoudt, spreekt in de nota de verwachting uit, dat de Cubaanse regering zal willen Vervolg van pag. 1 Washington ditmaal veel voorzichtiger De mededeling uit Moskou dat de Russen weer een Amerikaans verken ningsvliegtuig hebben neergeschoten, heeft in Washington de opwinding, ver oorzaakt door de toestand in Cuba en Kongo, nog aanzienlijk vergroot. In tegenstelling tot het incident met de U-2 hebben de Amerikaanse rege ringsleiders ditmaal blijkbaar besloten niet te haastig te zyn met reageren. De departementen van Buitenlandse Zaken en Defensie, alsmede het Witte Huis, gaven geen commentaar. President Ei senhower is met vakantie te Newport op Rhode Island. Een verschil met het vorige incident is ook, dat de Sovjet-Unie nu dadelijk bekend heeft gemaakt, dat er twee over levenden zijn opgepikt. In mei, toen de Amerikaanse U-2 boven Siberië werd neergehaald, zwegen de Russen aanvan kelijk over het feit, dat zij de piloot van het toestel, Powers, levend in handen hadden gekregen. Dit verleidde de Ame rikaanse regering tot de verklaring, dat het toestel mogelijk per ongeluk boven Russisch gebied verzeild was geraakt. Later moest zij toegeven, dat de U-2 opdracht had tot een verkenningsvlucht boven de Sovjet-Unie. President Eisen hower nam de verantwoordelijkheid voor het gebeurde op zich. Intussen heeft de Amerikaanse onder minister van Defensie, Murray Snyder, verklaard er zeker van te zijn, dat het vermiste vliegtuig geen opzettelijke po ging heeft gedaan boven Russische grondgebied te vliegen. Hij baseerde zijn mening op de opdracht om de ver kenningsvluchten boven Russisch ge bied te staken na het incident met de „U-2". Kroesjtsjef vergist zich De Franse bladen hebben vanochtend de bekendmaking over het neerschieten van een tweede Amerikaans verken ningsvliegtuig met vette koppen op de voorpagina's afgedrukt. „Paris Jour", zegt: „Het schijnt het oogmerk van het Kremlin to zijn ver warring te stichten in de Amerikaanse openbare mening vlak voor de verkie zingscampagne, evenals dit in Cuba ge schiedde. Waarom anders gewacht met het onthullen van een feit, dat op 1 juli plaats vond, tot de eerste bijeenkomst van de Democratische conventie? Indien Kroesjtsjef hoopt op deze wijze een gro tere kans te scheppen voor Kennedy en Stevenson, loopt hij het risico een fout te begaan. Het Amerikaanse volk zal zich wenden tot de kandidaat die het meest vastberaden lijkt, dat wil zeggen Richard Nixon. Doch in ieder geval is onze grootste zorg niet het kiezen van een andere Amerikaanse president, onze grootste zorg is de vrede. En we kunnen niet zeg gen, dat we door Kroesjtsjef zijn ge rustgesteld", aldus Paris Jour. Het rechtse blad l'Aurore schrijft: „Dit is een donderslag. Het is niet de eerste en waarschijnlijk ook niet de laatste. La ten we het hoofd koel houden." Geen verdeeldheid „Zij zullen het Westen niet verdelen", is de kop boven een hoofdartikel in het onafhankelijke rechtse blad „Daily Ex press" in Londen. „De Russen lanceren een spervuur van propaganda over het neerschieten van een Amerikaans vliegtuig. Zij doen dit met slecht verholen leedvermaak en hun doel is duidelijk: verdeeldheid zaaien tussen Engeland en Amerika. Zij zullen niet slagen. De Russen beweren niet, dat het toestel boven Russisch grondgebied vloog. Zij hebben niet bewezen, dat het boven Russische territoriale wateren vloog." „De Russen voeren," aldus het blad, „zelf veel expedities tot dicht bij het grondgebied van andere landen uit. niet alleen met vliegtuigen, maar ook met onderzeeboten en treilers. Het minst van allen hebben zij het recht van dit onge lukkige incident een internationale cri sis te maken," aldus de Daily Express. overwegen haar beleid terzake te her zien, opdat de Compagnia Petrolera Shell de Cuba, haar activiteiten in Cuba overeenkomstig de opzet van deze onderneming kan hervatten. Zij dringt aan op een billijke schadevergoeding voor het geleden verlies en op een regeling, waardoor de Compagnia Pe trolera Shell de Cuba 'in staat gesteld wordt haar bijdrage tot de Cubaanse economie te leveren en de beschikking te krijgen over de fondsen, benodigd voor de renten en aflossing van haar investeringen. Duitse loodsen onschuldig verklaard De Duitse loodsen, die betrokken wa ren by een aanvaring tussen twee Ne derlandse schepen in het kanaal van de Noordzee naar de Oostzee, zyn beiden onschuldig verklaard aan dit ongeluk, waarby twee mensen om het leven kwamen. In dit kanaal voeren de 500 brutore- gisterton metende „Uranus" en de 3000 ton metende „Theemis" recht op elkaar in. De echtgenote van gezagvoerder F. Daale en derde machinist J. Brouwers verloren hierbij het leven. Het „Seeamt Flensburg" dat de schuldvraag van deze aanvaring behandelde, sprak de loods van de „Uranus" vrij. De loods van de „Theemis" kreeg waarderende woorden voor de redding van de opvarenden van de „Uranus", waarbij hij een belangrijke rol gespeeld Ijad. Bij de uitspraak van het „Seeamt" had als overweging ge golden, dat de „Uranus" te dicht onder de zuidwal gevaren had en daardoor de „Theemis" recht voor de boek was ge komen. Vice-admiraal Van der Schatte Olivier Bij K.B. is de vlagofficier materieel, schout-bij-nacht A. H. J. van der Schatte Olivier met ingang van 1 au gustus bevorderd tot vice-admiraal. Terug uit Kongo (Van onze Amsterdamse correspondent) Vanmorgen om half zeven heeft het eerste voor de vluchtelingen uit Kongo beschikbaar gestelde KLM-toestel een triest gezelschap op een nauwelijks ontwaakt Schiphol afgeleverd: 24 vrouwen, 2 mannen, 48 kinderen en vier baby's, allen Nederlanders, voornamelijk gezinnen van personeelsleden van de Kongolese nederzetting van de Bata en een nieuwe Afrikaanse handelmaatschappij. Vrouwen in truitjes en bloesjes, op de vlucht geslagen zonder in de gelegenheid te zijn enige kleding mee te nemen, in dekens gewikkelde baby's, onmiddellijk door in allerijl gemobiliseerde grondstewardessen in ontvangst genomen, en kinderen die nieuwsgierig rondkeken en zich afvroegen wat deze dag nu weer zou brengen. De DC-7-C, die van Brazzaville uit tussenlandingen had gemaakt in Ghana en Brussel, kwam voor velen onver wacht twee uur te vroeg op Schiphol aan. Er was buiten de KLM-verzorgers niemand om de vluchtelingen af te halen. Het viel niet mee Mevrouw L'Hoir, die met haar twee kinderen naar familie In Zeist zou doorreizen, vertelde ons: ,,Ik heb niets van molestaties in Leopoldville ge merkt, evenmin als de meesten van ons. Vrijdag was het inderdaad een angstige dag, maar ik geloof dat dit meer een gevolg was van de paniek onder de blanken dan van het optre den van de troepen. Zaterdag was het overigens al weer rustig. Ik ben toen gewoon naar de kapper gegaan, maar die wilde me niet helpen. Toen ben ik boodschappen gaan doen. Maar toen ik om half een thuis kwam, was er bericht van de werkgever van mijn man ,dat de vrouwen en kinderen on middellijk naar Brazzaville moesten. Wij zijn toen meteen naar de veerboot gegaan. Maar ik moet eerlijk zeggen, dat ik wel had willen blijven". Leopoldville een hel Mevrouw Versteeg, wier man by de Bata in Leopoldville werkt, had echter andere ervaringen. Terwyl hanr drie kinderen in de douanehal krygertje speelden, zei ze: „Het was verschrik- kelyk. Leopoldville was een hel. Ik ben door een patrouille soldaten aangehou den, toen ik met de auto door de stad reed. Ik werd Ietterlyk uit de wagen gesleurd en terwyl een van de kerels de kolf van zyn geweer tegen mijn kin hield, doorzochten de anderen de auto om to zien of ik wapens vervoerde. Tenslotte werd my op brute wyze te verstaan gegeven, dat ik kon doorry- den. Wat ik nu ga doen? Naar familie in Eindhoven. Ik hoop dat myn man ook gauw naar Nederland kan komen en dan wil ik nooit meer weg. Nooit meer. Verleden jaar hebben ze ons ook al uit Indonesië geschopt". Niets aan de hand Mevrouw Foudrain, die met haar twee baby's een jaar en zeven we ken naar haar moeder in Rotter dam zou gaan, zei heel nuchter: ,,Het is al weer dagenlang rustig in Leopold ville. Ik mag wel zeggen dat er niets aan de hand is, vooral sinds van 6 tot 6 uur de spertijd is ingesteld. Ik heb niet meegemaakt dat er iemand is las tig gevallen. Als \vy niet waren ge dwongen om te vertrekken dan had ik mijn man beslist niet in de steek ge laten". De heer Manaarts, die met vrouw en drie kinderen door de Bata met ver vroegd verlof was gezonden en naar Tilburg zou gaan, riep al van verre: „Wij hebben niets te verklaren, hele maal niets". Maar even later zei hij toch nog de grootste waardering te hebben voor de verzorging onderweg. KLM-bussen brachten de meeste pas sagiers door naar Amsterdam, van waar ieder op eigen gelegenheid ver der ging. Een aantal kinderen bleef onder luidruchtig vertier in de Europa- wachtkamer, waar stewardessen hun een Hollands ontbyt gaven, terwyl de moeders telefonische contacten met familieleden legden. Het zou allemaal een vredig beeld kunnen zyn, als de vaders maar niet in dat verre land waren achtergeble ven, waar de toekomst zo onzeker is BINNENLAND Het Ministerie van Financien deelt mee, dat op 7 juli 1960 door uitwisseling van de bekrachtigingsoorkonden de aan vullende overeenkomst met Canada ter vermijding van dubbele belasting in wer king is getreden. Zij zal gelden van 1 Januari 1960 af. Ruim een maand geleden, op 10 Juni 1.1. werd in de mond van de Nieuwe Wa terweg een in staat van ontbinding ver kerend stoffelijk overschot gevonden van een man op middelbare leeftijd. Eerst thans is het gelukt tot identificatie te komen. Het stoffelijk overschot is van de 43-1arige Arie Westers, die kapitein was op net te Groningen thuisbehorende kust vaartuig „Bermuda", dat op 20 Januari J.l. bij Hoek van Holland met man en muis is vergaan. Het Amerikaanse opleidingsschip voor koopvaardij-officieren Empire-State IV" is gisterochtend in de Amsterdamse haven gearriveerd. Het schip (12.000 brt.), dat ligplaats heeft gekregen aan het Stenen Hoofd, blijft in de hoofdstedeiyke haven tot 17 Juli a.s. De N.S. ploegbaas by het brugonder- houd J. van der Groep is gistermorgen op de Vechtbrug te Weesp door een pas serende trein gegrepen en gedood. De ma chinist van de trein bemerkte het onge val niet en is doorgereden. De machinist van een uit tegengestelde richting komen de trein zag net slachtoffer langs de spoorlijn liggen. BUITENLAND President Eisenhower heeft gisteren een Amerikaans hulpprogramma voor La- tyns-Amerlka bekendgemaakt. Hij zei daarbij dat Cuba hier alleen onder zal kunnen vallen als het zich tot samen werking bereid toont. De Nederlandse vakantieganger A. Verhoef uit Slledrecht heeft van een on bekend gebleven Italiaan 840 gulden te ruggekregen, die hem in Genua door een zakkenroller waren ontstolen. De onbe kende. bood namens zijn stadgenoten, zyn verontschuldigingen aan voor de diefstal. Het kabinet van premier Kisji zal donderdag aftreden, aldus heeft een Ja panse regeringswoordvoerder meegedeeld. Morgen houdt de (liberale) Democratische gartij een congres om een opvolger van Ilsji te kiezen Frankrijk en de vier Westafrikaanse landen van de „Raad van begrip" Ivoor kust, Dahomey. Opper-Volta en Niger hebben gisteravond te Parijs verdragen ondertekend waarbij deze vier staten vol ledige onafhankelijkheid krijgen. De tachtigjarige Israëlische minister van godsdienstige zaken, rabbijn Jaakof Toledano, is vorige week in het geheim gehuwd met een meisje van achttien. Vol gens persberichten is de vader van de bruid een rabbijn uit Marokko, die zich onlangs in de Negeb heeft gevestigd. To- ledano's eerste vrouw stierf in april. De vorige week zijn 3.126 Oostduit sers vla Berlijn naar het Westen gevlucht, aldus is officieel in Bonn meegedeeld. De week daarvoor bedroeg het aantal vluch telingen 3.181. Maarschalk Abdel Hakim Amer, de vice-president en minister van Oorlog van de Verenigde Arabische Republiek heeft gisteren op het algemene congres van de Nationale Unie te Cairo verklaard, dat de strydkrachten van de V.A.R. de overheer sende macht in dit deel van de wereld zijn geworden. Hij zei dat de V.A.R. begonnen was zelf pantserwagens te bouwen, die met de beste in de wereld konden wed ijveren. Zaterdag had president Nasser mee gedeeld, dat het eerste in de V.A.R. ge bouwde straalvliegtuig geslaagde proef vluchten had gemaakt. Gooise zakenlieden willen herstel van de „oude" AVRO Een aantal Gooise zakenlieden, leden van de AVRO, heeft de heer P. van der Meulen te Naarden verzocht contact op te nemen met bestuur en directie van de AVRO, teneinde „op zakelijke wijze het herstel te bevorderen van de oude AVRO als onafhankelijke omroep vereniging". De heer Van der Meulen zal morgen hierover een bespreking hebben met de heer D. Repko, directeur van de AVRO. De Gooise zakenlieden zyn volgens de heer Van der Meulen van mening dat het huidige beleid van de AVRO ver nieuwing behoeft, doch zij willen trach ten dit via constructief overleg tot stand te brengen. De heer Van der Meulen en de zynen veroordelen zowel naar vorm als inhoud het optreden van het z.g. „actiecomité van AVRO-leden" Op de zaterdag J.l. gehouden algemene vergadering van de AVRO is Assen. Zy hopen dat vele AVRO-leden en ook ge westelijke besturen hun gedachten wil len ondersteunen. BETREKKINGEN INDONESIË—CHINA GESPANNEN Militair kordon om ambassade Het garnizoenscommando van Dja karta heeft vandaag een bewapend mili tair kordon om de ambassade van com munistisch China geplaatst. Regerings functionarissen deelden de pers mede, dat er geruchten waren over plannen tot demonstraties tegen de ambassade. De betrekkingen tussen Indonesië en Peking zyn gespannen door het Indo nesisch verboa aan Chinezen in de bui tengebieden om handel te drijven. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Radio-Volksuniversiteit: Reuma, door dr, J. J. de Blécourt. Tweede lezing. 19.00 Paris vou8 parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.50 Jean Merlin en zijn meisje, hoorsp. 22.00 Hol land-Festival 1960: Koperkwartet en vo caal ens. 22.30 Nws.. SOS-ber. en beurs- ber. 22.45 De toverstaf van het woord, lezing. 22.55 Kamermuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. rlngsultz.: 10 Jaar vakantiecursussen voor Belgische docenten, 1. h. kader v. h. Bel gisch-Nederlands cultureel verdrag door prof. dr. P. Minderaa. 18.30 Kronlngsstad in de Haspengouw, klankb. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Tour de France. 19.40 Gram. 20.30 De Kongo op eigen benen, lezing. 20.45 Holland- Festival 1960: Concertgebouw Orkest en soliste. 21.45 Planorecital. 22.15 Tour de Franc. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kamerork. en solist. 23.25 Klass. en mo derne meesterwerken. 23,55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 15.45-17.00 Tour de France. 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Film-reportage. 20.30 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 13 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 V. d. jeugd. 8.55 V. d. vrouw. 9.00 Gym. v .d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Moderne teho- logie, lezing. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Pianorecital. 11.00 Lichte muz. 11.30 Ca baret. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Promenade- ork. 13.45 De wereld wil bedrogen worden, lezing. 14.00 Gram. 15.00 V. d. jeugd. 16.15 Gram. 17.00 V. d. toeristen. 17.50 Rege- ringsultz. Emigratierubriek. Het emigra tiepraatje van H. A. van Luyk. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Tour de France. 18.30 Lichte muz. 19.00 V. d. gevraagd voor de bezorging van Leidsch Dagblad, boven 16 jaar. Tijd van bezorging 46.15 uur. Aanmelden: Bureau Leidsch Dagblad, Witte Singel 1, Leiden. Bouwvakkers mishandelden politieman in Nijkerk (Van onze correspondent) Vier opgeschoten jongens uit Bunscho ten en een 19-jarige jongeman uit Hoogland hebben gisteren in Nijkerk een Rykspolitieman overmeesterd, tegen de grond geslagen en hem mishandeld. Een tweede politieman, die te hulp schoot, werd eveneens aangevallen, maar deze trok zijn pistool en joeg met enkele schoten de aanvallers op de vlucht. Zij verspreidden zich onder het tal rijke publiek in de drukke winkelstraat, waarin men een winkelweek organiseert. Vijf man politie kamden het stadje uit en arresteerden de daders. Het bleken bouwvakkers te zijn, die in Nijkerk de bloemetjes buiten wilden zetten. Zy hadden vrouwen lastig gevallen, auto portieren geforceerd en vernielingen in een café aangericht. Toen een politie man de brooddronken jongelui tot kalm te aanmaande, werd hij aangevallen. Het vijftal is ingesloten en zal worden voorgeleid voor de officier van Justitie. 0 Vervolg van pag. 1 Dapper gedrag van minister Bomboko (Van onze Brusselse correspondent) De grootste operatie van evacuatie van Belgische vrouwen en kinderen uit Kongo is gisteravond om 11 uur begon nen. Liefst 16 vliegtuigen hebben gedu rende de nacht van maandag op heden dinsdag ongeveer 1500 vrouwen en kin deren naar Zaventem, de nationale luchthaven, gebracht. De minister van volksgezondheid Paul Meyers was aan wezig op de luchthaven en beraadslaag de met de ordedienst om het passeren der douane en het vervullen der andere formaliteiten tot een minimum te beper ken. In tegenstelling met de eerste da gen, toen zich hier werkelyk hartver scheurende tonelen afspeelden, verloopt de aankomst van vluchtelingen thans veel kalmer. Alle koloniale maatschappyen, waar onder de ln Leopoldstad gevestigde Ne derlandse Nieuwe Afrikaanse Handels vennootschap, hebben op de luchtha ven een permanente opvangdienst geor ganiseerd. De duizenden vrouwen en kinderen die hier zyn geland hebben bijkans geen bagage, vandaar dat de douaneforma liteiten uiterst snel verlopen. Vaak zyn zy uit hun huizen gevlucht voor de na derende horden van muitende soldaten, hierbij dikwijls geholpen door Kongolese burgers. Veel buitenlandse vluchtelin gen. en in het bijzonder Nederlanders, hebben wij hier niet ontmoet. Een meisje van het Rode Kruis, het laatste dat Leopoldstad verliet, vertelde hoe de inlanders, die zij zondagavond verliet, huilden, want zy schenen te be seffen dat zy nu de voortreffelyke ge zondheidszorgen zullen moeten missen en dat allerlei tropische kwalen opnieuw de Kongolezen zullen gaan bedreigen. Het meisje vertelde ons dat de zwarte soldaten in Leopoldstad correct optra den en zelfs de weinige handbagage van oude mensen hielpen dragen tot aan de boten die de vluchtelingen over de Kon- gostroom naar Brazzaville brengen. Maar anderen vertelden weer, dat de houding van de inlanders gauw veran dert en dat zy, wanneer de honger be gint te knagen, hetgeen in deze grote stad van 400.000 inlanders al gauw het geval zal zyn, tot alles in staat zyn. Dan zal ook het leven van de in het algemeen DINSDAG Ryksherbarium (Nonnensteeg 1): Avond wandeling Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. door de Hortus. 7.16 uur nam. WOENSDAG Garenmarkt: Tweedaagse excursie K. en O. naar Brugge. 7 uur voorm. Lage Morsweg/Damlaan: Straatpredl- king. Open Deurwerk Herv. Gemeente. 7.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uurn.m. DONDERDAG Stationsplein: Strandwandeling te Noordwyk door Ned. Chr. Relsver. 7.30 uur nam. VRIJDAG BoshulzerlaanOpening St.-Antonius- school. 3 uur nam. Don Bosco-school: Diploma-uitreiking. 8 uur nam. Stationsweg 43: Ledenvergadering Ka mer van Koophandel. 3 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen gemeente „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk: 1011 uur voorm. Bijbelstudie; 11 uur voorm. ds. C. Dlngemanse van Den Haag. BIOSCOPEN Luxor „La Paloma". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9 15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Een les ln liefde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino „En dat we toffe Jongens zyn". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „De koe en de gevangene". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Das blaue Meer und Du". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex „Fanfare". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar Vrydag 8 uur, zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur: „Come Prima" (A.l.); maandag, dins dag en woensdag 8 uur: „De onoverwln- neiyken" (14 jaar). Zondag, maandag, dinsdag, woensdag 2.30 uur; donderdag 2.30 en 8 u.: „The sleeping Beauty" (A.l.) TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan vaD Goyententoonstel- Ung. (tot 27 lull) Rijksmuseum voor de geschiedenis der NatuurwetenschappenEinthovententoon- stelllng. Werkdagen 10-4 uur, 's zondags 1-4 uur nam (t.e.m. 31 lull) Rynsmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie vaD Nederland Op werkdagen vaD 10 12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundi. (tot 16 oktober). Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur (Tot 27 lull) Avond- en nachtdienst der apotheken Te Lelden ls geopend de Zulder apotheek Lammenschansweg 4, tel. 23553. By geen gehooi by l)w bulsarts ol specialist (of diens waarnemers), be) op dokterstelefoon 22222 op hun post gebleven blanke mannen in gevaar komen. Maar zy voegden er aan toe, dat Belgische troepen paraat wor den gehouden om in Leopoldstad op te treden. Tientallen evacué's waren eenparig van oordeel dat de Belgische regering hulde diende te brengen aan de Kon golese minister van Buitenlandse Zaken. Justin Bomboko, die op vele plaatsen in Leopoldstad had getracht mishandelde Europeanen te bevrijden. Hy aarzelde daarby niet muitende soldaten met zyn vuisten te bewerken kind. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metro- pole-ork. 20.45 Tour de France. 20.55 Bal let der bedriegers, hoorsp. (7). 21.35 Hol land-Festival 1960: Kamermuz. 22.10 Tour de France. 22.30 Nws. 22.40 Orgelspel. 23.00 Gesproken portret. 23.15 Muz. en gedichtjes. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d zieken. 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Kinderen van ons eigen volk, klankb. 11.55 Gram. 12.00 Voordr. en muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.53 Voorbesch. over de Eur. Oecume nische Jongeren Conferentie in Lausanne. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. lezing. 13.20 Volksmuz. 13.45 Gram. 14.00 Gram. 14.20 Holland Festival 1960: Philharm. Ork. 15.30 Interscholalr jeugdtoernool Haarlem 1960. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Hobo, klarinet en fagot. 17.40 Beursber. 17.45 Promenade-ork. en ollst. NCRV. 18.15 Het spectrum, lezing. 18.30 Leger des Hellsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Lichte muz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Meisjeskoor. 20.10 In tern. orgel Improvisatieconcours Haarlem 1960. 21.15 Medische aspecten van de ruimtevaart, lezing. 21.35 Gewijde muz. 22.05 Gram. 22.20 Rep. openingsplechtig heid Eur. Oecumenische Jongeren Con ferentie te Lausanne. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Gram. 2.45 Avondoverdenking. 23.00 Intern, orgel Improvisatie-concours (verv.) 23.55-24.00 Nws. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e ll|n van 1820 uur) You're the top (Porter), Orkest Stanley Black; Begin the begulne (Porter), Orkest Johnny Douglas; All of you (Porter), Or kest Stanley Black; I love Paris (Porter), Orkest Les Baxter; I get a kick out of you (Porter), Orkest Morton Gould; I've got you under my skin (Porter), Orkest Staley Black; What is this thing called love (Porter), Orkest Morton Gould; True love (Porter), Orkest Ray Martin; Night and day (Porter), Orkest Werner Müller; So ln love (Porter), Orkest Ray Martin; C'est magniflque (Porter), Orkest Wernc, Müller; Dream of me (Sauter), The Kalln Twins; It had to be you (Jones), Cole man Hawkins: Keep a knockln' (Pemmi- man) The Everley Brothers; Ida, sweet as apple cider (Munson), Orkest Red Ni chols; You mean the world to me (Wolf), The Kalln Twins; I'm yours (Green), Co leman Hawkins; Long time gone (Hart ford), The Everley Brothers; Lazzarella (Modugno), Orkest Roberto del Gado; Mario (Scharfenberger), Margot Eskens; Maria Marietta (Conclna), Orkest Roberto del Gado; Endlos slnd die Straszen (Götz), Die Tedles; Giorgio (Burghard), Orkest Roberto del Gado; Glockengiesser- fox (Anka), Ernl Bieler; Vola Colomba (Conclna), Orkest Roberto del Gado: Wal- kln'to school (Kalln), The Kalln Twins; Mood Indigo (Ellington), Orkest Red Ni chols; You belong to me (King), Paul Anka; With every breath I take (Robin), Coleman Hawkins; Jumpln' Jack (Ballard) The Kalln Twins; Maple leaf rag (Joplln), Orkest Red Nichols; Waiting for you (An ka), Paul Anka; Lover man (Davis), Or kest Jo Jones; Georgia Mae (Jones), Ork. Jo Jones; You're looking at me (Troup), Nat King Cole; I got It bad and that ain't good (Ellington), Urble Green and his band; Med's tune (Flory), Urble Green and his band. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 16.00-17.00 Rep. Oecu menische Jeugddienst te Lausanne. VPRO: 17.00-17.35 V. d. kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VARA: 20.20 Act.progr. 20.30 Kunstrubriek. 21.00 Licht progr. 21.40 Forum. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 830 m. 12.00 Cricket. 12.15 Gevar. muz. 12.30 V. d landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Pianorecital. 14.00 Lichte muz. 15.00 Hoorspelen. 16.00 Ves pers. 16.45 Cricket. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Schotse dansmuz. 19.30 Ork.- conc. en solist. (Festival v. Cheltenham) 20.30 Negro-spirituals. 21.00 Nws. 21.15 Retirement. 22.00 Onbekend. 22.25 Voor dracht. 22.45 Parl.overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.42 Vlooi en plano. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 in. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Lichte muz. 13.30 Nws. en cricket- ultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Verz.progr. (Om 15.30 nws.) 15.45 Dans muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en fabrieksfanfare. 18.00 Gram. (Om 18.29 Weerber.. nws. en act.) 18.45 Hoor spel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 nws.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Muz. voor blazers. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Amus.muz. 14.15 Uit opera en ballet. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Ork.conc. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws. en weerber. 19.30 Ork.conc. 20.30 Hoorsp. 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Jazzmuz. 22.30 Barockmuz. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Lichte muz. 0.30 Ork.conc. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrilk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Musical. 21.05 Festival v. Bellac. 23.10 Gram. 23.54— 24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. (verv.) 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Ork.conc. 15.35 Gram. 16.00 Koer sen. 16.06 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamer muz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold. 18.45 Tour de France. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse lie deren. 20.00 Gram. 20.30 Kamermuz. 21.10 Koorzang. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.25 Ethnische muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13 00 Nws. 14.18 Gram. 14.30 Pianorecital 15.30 Gram. 16.07 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.10 Ka mermuz. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) CX Ml Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twenthe Eindhoven zw. bew. 1 zw. bew. licht bew. i half bew. s zw. bew. s zw. bew. 5 geh. bew. zw. bew. i Zuid-Limburg 8eh- bew- Helsinki zw- beW- Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Athene Rome AJaccio Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. licht bew. half bew. zw. bew. regen onbew. onbew. onbew. zw. bew. licht bew. licht bew. onbew. B Sm 8 20 10 18 7 19 8 18 6 21 4 20 4 21 6 21 6 21 4 21 15 0.3 2 17 11 13 9 19 13 14 2 15 11 0 4 18 12 6 5 20 13 1 4 20 12 1 4 22 12 1 13 6 13 2 13 0.6 W 4 24 zzw 8 25 zw 3 23 zzw 4 23 WZW 1 17 windstil 19 windstil 22 nnw 3 29 windstil 29 windstil 28 n 6 windstil 30 no 2 28 no 8 31 ono 10 31 11 25 13 15 10 16 14 29

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2