PREMIER KROESJTSJEF IS IN FEITE EEN „STEPPENMENS" Mathesis reikte einddiploma's uit Aziatische boer zonder complexen (als Stalin9) maar toch: doorzichtig is zijn karakter niet Altijd 't laatste woord: in dat opzicht is hij niet hoffelijk Genootschap hoopt in september het 175-jarig bestaan te vieren i VULPEN HOUDERS DEMMENIE f Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 9 juli 1960 Derde blad no. 30094 (Van onze Weense Wie Kroesjtsjef vijf dagen lang stap voor stap heeft gevolgd, krijgt tenslotte een indruk van deze merkwaardige man, maar men voelt zich onzeker. „Wat is hij voor een mens?", deze vraag was het die telkens weer onder de 250 journalisten werd aangesneden, wanneer zij na een „extra voorstel ling" hun acht autobussen waren binnengestapt, waarmee zij de Russische premier op zijn tochten door Oostenrijk hebben vergezeld. Telkens weer vertoont zijn gezicht een geheel andere trek, een Tijdens de indrukwekkende bezichtiging van Mozarts geboortehuis liep hü opeens naar een van de ramen en riep de nieuwsgierigen, die beneden op straat stonden, in het Duits toe: „Freundschaft". Dat is waarschijnlijk een van de weinige Duitse woorden die hü kent maar toch kan hij een conversatie op gang houden, veel beter dan de stille en weinig spraakzame Raab. Hij is uitstekend ingespeeld op zijn tolk Trojanowski. Nauwelijks heeft deze een klinkslag in het Russisch ver taald of Kroesjtsjef heeft een slagvaardig antwoord bij de hand en in alle geval heeft hij het laatste woord. In dit opzicht kent hij geen hoffelijkheid. de kapitalistische en communistische. Op dit thema varieert hij zijn toespraken en telkens voelt men daarbij dat hij eigen lijk veel beter overweg kan met verte genwoordigers van een burgerlijke volks partij dan met socialisten. Telkens speelt hij hier Raab uit tegen de socialistische loco-kanselier Pittermann. Zeker van zichzelf Een woedende Kroesjtsjef heeft men in Oostenrijk niet te zien gekregen zo als op de beruchte persconferentie in Parijs. Hij is beslist geen psychopaat, geen maniak. Hij kan gevaarlijk worden, maar overijld zal hij niet handelen. Uit de norse onderlip, de korte en krachtige stierennek en vooral uit de zekerheid waarmee hij zich beweegt kan men af leiden, dat hij hard kan zijn. Hij is zo zeker van zichzelf, dat hij soms een re- correspondent) geheel onverwachte uitdrukking, nu eens een vlaag van vastberadenheid, dan van ernst, van natuurlijke humor en soms van hardheid. Wan neer de persfotografen hun werk doen, kan men dat gezicht op zijn gemak bestuderen. De eerste indruk is, dat hij zich geeft zoals hij is, maar het blijkt dat hij veel weg heeft van een volksacteur met natuurlijke aanleg. Iedere gelegenheid grijpt hij aan om joviaal te doen en met zijn hoed te zwaaien. Ook thuis geeft liij de toon aan Met zijn vrouw gaat hij niet al te zachtmoedig om. Hij beledigt de vrou wen niet, maar hij schijnt ze als mensen van tweede kwaliteit te beschouwen. Ook in de huiselijke kring geeft hij beslist de toon aan, maar toen Nina bij de plechtige herdenking in het concentra tiekamp Mauthausen tranen in de ogen kreeg, tastte hij met een onvermoed teer gebaar naar haar hand. Hoe leeft nu eigenlijk dit echtpaar? Toen het op be zoek was in het ouderlijk huis van mi nister Figl, kwam het ook in de huiska mer waar heel goed zichtbaar een kruis hing. Kroesjtsjef liep door, maar zijn vrouw sloeg eerbiedig een kruis en wel op de oude Russische manier: eerst de rechterschouder aanrakend en dan de linkerschouder. Ondanks de controle van de politie zijn er ook hier nog altijd mensen die met een verzoekschrift, een smeekbede of een brief tot hem weten door te drin gen. Nina is eenmaal als voorspreekster opgetreden bij haar man, maar toen in Wels opnieuw een vrouw haar hulp in riep om haar ouders in Kiew te kun nen opzoeken, zei Nina, dat het consu laat hiervoor de aangewezen weg was. Daarop kwam onverwacht Kroesjtsjefs ernstige dochter Jelena, die achter haar brilleglazen nooit laoht, in actie. Ze ging naar Nikita en zei: „Vader, die vrouw huilt zo erg, u moet haar helpen". Nikita beloofde dit en toen zag men zijn dochter voor de eerste keer glimlachen. Zal hij haar dit later hebben verboden? Wie zal het zeggen? Nina schijnt echter een wenk te hebben gekregen. Geen intellectueel en ook niet achterdochtig Kroesjtsjef maakt over het algemeen de indruk van natuurlijk te zijn en on gecompliceerd. Hij is beslist geen intel lectueel type zoals Lenin en hij wordt zeker minder door achterdocht ge plaagd dan Stalin, maar doorzichtig is hij niet. Hij schijnt zich volkomen zeker te voelen en gelooft aan zijn macht ook in de nog komende jaren. Toen hij Ma- linofski in Parijs zijn waakhond noemde meende hij dat op de meest voor de hand liggende manier en in de meest natuurlijke betekenis van het woord. De maarschalk bewaakt hem werkelijk als een trouwe waakhond en meer be hoeft men er niet achter te zoeken. Dit betekent dus ook, dat hij hem verdedigt en beschermt tegen alle mogelijke in triges, desnoods ook in het leger. Daar de reis door Oostenrijk een vriendschappelijk karakter heeft en er geen militair vertoon nodig was, bleef Malinofski thuis. Gromiko echter met zijn zure gezicht en de harde plooi in de rechter mondhoek begeleidt de pre mier. Men vraagt zich af waarom, want ook deze zwijger blijft op de achtergrond. Toch is dezelfde Gromiko maandagavond toen Kroestsjef al naar bed was, lange tijd in de bar blijven zitten met Nikita's schoonzoon Adjoebej, de hoofdredacteur van de Izwestia en alle twee hebben er Russische liedjes gezongen. Ze blijven ondoorgrondelijk. Vorig jaar had Ad joebej vriendschap gesloten met de di recteur van het beste burgerlijke blad in Oostenrijk en met hem de afspraak ge maakt dat de Oostenrijker een artikel van zijn Russische collega onverkort in zijn blad zou publiceren en omge keerd. Er is van deze afspraak niets te recht gekomen. Toen Adjoebej nu daar over werd aangesproken, zoch hij naar een uitvlucht De hooggeprezen coëxis tentie is in concreto voor de Russen een nog moeilijker probleem dan voor het Westen! Boerenslimheid Wij stelden een jonge Russische jour nalist de telkens terugkerende vraag: „Wat is Nikita voor een mens?" Na enig nadenken luidde het antwoord: „Hij is een steppenmens". Waarschijn lijk moet men inderdaad hier beginnen om de vraag te kunnen beantwoorden. Kroesjtsjef is ook voor zijn eigen land genoten geen slanke Wit-Rus maar een Aziatische boer met een goed stel her sens en een flinke dosis natuurlijke boe- rensluwheid, maar bovendien is hij een Aziatische fabrieksarbeider, die het tot fabrieksdirecteur wist te brengen, tot een van de hoogste „vrijgestelden" met groot organisatietalent, iemand die niet twij felt. noch aan het systeem noch aan zichzelf. Zonder intellectuele complica ties gelooft hij op grond van praktische overwegingen in het communisme, na tuurlijk in het communisme zoals hij zich dat voorstelt. Alle wijsgerige bespie gelingen daarover zijn hem vreemd. Voor hem is 't 'n systeem dat zich in en door het leven ontwikkelt. Voor zover deze ontwikkeling van hem uitgaat of door hem wordt goedgekeurd, is zij goed. De zuivere theorie blijft hierbij sterk op de achtergrond. Zijn visie op de wereld en de wereld economie is uiterst eenvoudig, zelfs sim pel: voor hem bestaan er maar twee soorten van politici en van economisten, devoering, die reeds van tevoren gesten cild was uitgedeeld, helemaal niet houdt en over een geheel ander thema begint te improviseren. Meestal slaat hij dan door, ook met zijn grapjes. Vreest hij tenslotte dat hij te ver is gegaan, dan zegt hij eenvoudig, zoals aan tafel in Linz: „Wanneer ik iemand door mijn openhartigheid of grappen heb beledigd, vraag ik excuus en wil ik mijn woorden intrekken." Al beweert hij herhaaldelijk, dat hij de Duitsers niet haat, toch hoort men duidelijk, dat hij hen niet kan uitstaan. Misschien is hij werkelijk bang, maar het is ook mogelijk dat hij een zwart schaap nodig heeft. Het is echter abso luut zeker dat hij zich met alle middelen tegen een verenigd Duitsland zal verzet ten ook tegen een federatie van twee onafhankelijke Duitse staten. Daarom zal hij een afzonderlijke vrede met Oost- Duitsland sluiten, in de hoop later het zelfde met West-Duitsland te kunnen bereiken. Zijn uitvallen tegen Amerika vinden hun diepste verklaring in zijn bewonde ring voor dit land. dat hij gewoonweg benijdt. Ook kan hij het Eisenhower niet vergeven, dat hij hem door zijn charme heeft ingepalmd. Zelf zou hij natuur lijk op zijn manier eenzelfde rol wil len spelen als Eisenhower, dus als de rijke, goedmoedige en soms oubollige oom. Aangezien de Oostenrijkers hem die rol laten spelen en deze extra voorstel ling niet bederven door de fijne heren uit te hangen, voelt hij zich volkomen op zijn gemak in het land aan de Donau. OVERSTROMING KOST AMSTERDAM 8 MILJOEN (Van onze Amsterdamse correspondent) Het herstel van de schade veroor zaakt door de watersnood in Tuindorp- Oostzaan kost de gemeente Amsterdam een bedrag van 8 miljoen gulden, waar van nog niet vaststaat in hoeverre van het Rijk enige tegemoetkoming ia te ver wachten. Het geld is nodig voor het her stel aan woningen, bestratingen, riole ringen en beplantingen. En voorts voor het aanleggen van een slaperdijk die het risico voor de bevolking van het tuin dorp in de toekomst zal moeten beper ken. Deze 8 miljoen gulden betreft de schade in de zogenaamde publiekrechte lijk sfeer. De materiele schade in de per soonlijke sfeer is vergoed door het Na tionaal Rampenfonds. B. en W. van Amsterdam hebben de raad voorgesteld een krediet van ruim 8 miljoen gulden beschikbaar te stellen. Het ligt in de bedoeling hiervoor volgens de gebruikelijke weg financieringsmid delen in de vorm van een geldlening bij de minister van Binnenlandse Zaken aan te vragen. Rente en aflossing zullen ten laste van de hoofdstedelijke begro ting worden gebracht. Nieuwe woningen in mei Volgens gegevens van het Centraal Bureau voor de statistiek werden in mei van dit jaar 6.819 nieuwe woningen vol tooid. In mei 1959 werden 6:655 nieuwe woningen opgeleverd. In de eerste vijf maanden van 1960 werden 30.912 nieuwe woningen gebouwd, tegen 28.689 in de overeenkomstige pe riode van 1959. Van de in mei voltooide woningen werden er 834 als systeemwoning ge bouwd. In de eerste vijf maanden van 1960 zijn sedert de bevrijding 800.139 nieuwe woningen gebouwd. Het aantal woningen met de bouw waarvan in mei 1960. werd begonnen bedroeg 7.323. In de eerste vijf maanden van 1960 werd met de bouw van 33.271 woningen een begin gemaakt, tegen 35.403 in de overeenkomstige periode van 1959. Doordat in mei het aantal begonnen woningen groter was dan dat van de gereedgekomen woningen, steeg het aan tal in uitvoering zijnde woningen tot 89.979 op het eind van die maand. Schade bij fabrieksbrand in Veneendaal f 250.000 Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in de bovenverdieping van de fabriek van de ijzerindustrie Van Leeu wen in Veenendaal, waar 40 a 60 ton kartonnen emballage was opgeslagen. De naast de emballage-afdeling gelegen H.M. de Koningin heeft gisteren een bezoek gebracht aan een ce- mentindustrie te Maastricht. Met behulp van een schermpje kon de vorstin een kijkje nemen in een van de grote draaiovens, waar mergel, klei en ijzeraarde bij een tempera tuur van 1450 graden Celsius wor den gebrand. kantoren en expeditie-afdeling liepen grote waterschade op, alsmede enkele kostbare machines. Hierdoor zal stag natie in de produktie ontstaan. Een grote export-order, die voor verzending gereed stond, werd door het water on bruikbaar. De schade beloopt ongeveer f. 250.000 In de foyer van de Stadsgehoorzaal vond gisteravond de jaarlijkse diploma-uitreiking plaats van het Koninklijk Genootschap „Mathesis Genitrix" te Leiden. De voorzitter van het genootschap ir. H. C. de Jong heette als bijzondere gasten welkom: de wethouder S. M. Stolp als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur; de gemeentelijk in specteur van het onderwijs, de heer B. Swanenburg; de directeur van de ambachtsschool, de heer H. Hartog, en de gedelegeerden bij het eindexamen. Geen optimisme over nieuw MSG-gebouw Ir. De Jong hield een korte toe spraak, waarin hij melding maakte van het 175-jarig bestaan van MSG. dat in september a.s. gevierd zal wor den. Over de bouw van het nieuwe ge bouw van het genootschap kon de voor zitter helaas geen optimistische gelui den laten horen. Vermoedelijk zal met de bouw eerst in 1961 worden begon nen. Nietemin blijft het bestuur opti mistisch. De stichting MSG ontving wederom van een aantal bedrijven en particulieren bijdragen als steun voor het genootschap. Deze steun schept voor het bestuur de mogelükheid om naar eigen inzicht verbeteringen in het onderwijs aan te brengen. Zo hoopt men aan de vervolgcursus voor bouw kunde een afsluitende opleiding toe te voegen voor bouwkundig opzichter, buiten subsidieverband. Alvorens de schoolzaken te bespreken herdacht ir. De Jong het overlijden van de heer Van der Hoogt, de oud-directeur. De voorzitter dankte de heer Hortensius, die met pensioen gaat, voor zijn bij drage aan de vorming van de leerlin gen. Ook de concierge, de heer Ouds hoorn, gaat met pensioen. De cursus 1959—1960 is bevredigend verlopen. Ir. De Jong dankte direc teur en leraren voor hun toewyding, die tot dit resultaat hebben geleid. Bij de aanvang van de cursus be droeg het aantal leerlingen aan de avondschool: lager nüverheidsonder- wü's: 213; uitgebreid lager nüverheids- onderwijs: 228: vervolgcursussen: 120. De dagschool werd door 200 leerlingen bezocht, zodat het totale aantal leer lingen 761 bedroeg. Na nog dank te hebben gebracht aan de gecommitteerden, wenste ir. De Jongh de geslaagden geluk met het be haalde resultaat en reikte hü de di ploma's uit. De volgende leerlingen behaalden het diploma 5-jarige cursus afdeling Werktuigbouwkunde: W. v. Beelen, Kat wijk; E. Berends, Holten; M. Bouman, Den Haag; H. Braggaar; W. F. Bred- dels; F. D. Busser, Arnhem; K. M. du Clou, Zoetermeer; J. Dekker, Am sterdam; F. Dorlandt, Leiderdorp; C. J. van Eek, Den Haag; M. Groene- wold. Leiden: J. W. P. van Hees; J. W. M. Hendriks; Th. Kooien; C. de Lange, Woubrugge; R. A. v. d. Lans, Lisse; A. H. A. v. d. Meer, Rüpwete- ring; P. J. Molenkamp, Oegstgeest; G. M. Mulders, Aarlanderveen; G. Th. J. v. Niekerk, Warmond; G. A. Ofwe- gen, Alphen a. d. Rün; A. J. Olree, Den Haag; C. v. Oosten; L. v. Oos- terom, Alphen a. d. Rün; H. G. J. Pie- ters, Den Haag; J. C. Pols, Alphen a. d. Rijn; P. Redegeld, Alphen a. d. Rün; A. A. Rodenburg, Leiderdorp; B. E. Rodenburg, Voorschoten; D. Roest; N. A. Schouten. Roelofarendsveen; F. Snel, Delft; C. Veefkind, Apeldoorn; H. J. A. van Veen, Zoeterwoude; R. L. van Veen, Wassenaar; C. C. v. Venetiën, Noordwük: H. Verschoor. Hoogeveen; Th. J. B. Wand, Oegstgeest; J. W. v. d. Wel, Oegstgeest; I. de Wolff; Sch. Zeilstra; M. Zwaan, Katwük. Afgewe zen 29. Diploma 5-jarige cursus afdeling Bouwkunde: E. H. Altorf, Noordwük; J. v. Ammers, Noordwük; J. Bleyen- berg (met lof), Alphen a. d. Rijn; J. Budding; W. den Daas, Alphen a. d. RÜn; N. van Duin, Noordwük; N. v. Dük, Valkenburg (Z.-H.); L. J. Gü's- man; H. Huisman; P. J. J. de Jeu, Oude-Wetering; A. Masmeyer. Katwük; G. W. v. d. Meer, Woubrugge; C. T. F. Perdok, Oegstgeest A. M. J. Pieterse, Zoeterwoude; B. Remmerswaal, Leid- schendam; J. P. v. Rijn (met lof), Roe lofarendsveen; H. J. Sieval; C. A. W. v. d. Star, Oegstgeest; J. L. A. Steen voorde, Noordwük; G. Uithol, Bode graven; Th. P. Ch. Vermey, Lisse; C. Wagemaker; A. B. Wagter (met lof), Katwijk; A. de Wolf; C. Wuyster; J. J. Zwetsloot, Abbenes. Afgewezen 6. Diploma vervolgcursus afdeling Bouw kunde: Ch. v. d. Hart (met lof); G. F. v. d. Linden (met lof), Lisse; J. S. v. d. Linden, Lisse; C. E. M. Klein, Zoe terwoude; D. v. Rün, Katwijk; A. Wendt; P. J. M. Zandvliet: A. S. Zwet sloot, Sassenheim. Afgewezen: geen. Diploma vervolgcursus afdeling Elek trotechniek: J. C. Bevelander; P. C. Bloot, Katwük; P. Groenendijk; J. Hollem; M. A. J. Huyssoon, Voorscho ten; J. B. M. Luyckx, Noordwük; A. Rombout; P. J. Schmal, Wassenaar; J. Sinteur. Afgewezen 1. Diploma vervolgcursus afdeling Werk tuigbouwkunde: H. Buitendük; P. W. Dool; J. G. de Graaf, Leiderdorp; J. D. H. Kranenburg; A. L. Rozier; J. Sommeling; A. N. Sütsma; J. A. G. Verkuyl; J. Vink, Noordwük; N. v. d. Vlist; W. R. Weidema, Voorschoten; J. Wesselius; N. Zwanenburg, Katwük; T. v. ZÜP- Afgewezen 2. Aan de volgende leerlingen van de Uitgebreid Technische School, die het praktükjaar tot tevredenheid heb ben volbracht, is het diploma uitge reikt: Afdeling Elektrotechniek: P. C. v. Bladel, Sassenheim; A. Biesheuvel, Middenmeer; H. Irrgang, Den Haag; C. J. M. Koelewün, Noordwükerhout; F. L. v. Rooden, Wassenaar; J. P. Versluys, Warmond; P. A. N. v. d. Zwet; B. Mark. Afdeling Werktuigbouwkunde: C. J. v. Brero; H. Crama; O .J. Frenks, Rot terdam;; H. Geels, Wassenaar; A. J. Grimbergen; R. Huisken, Katwük; B. J. Lambooy; G. v. Leeuwen, Wasse naar; Ch. v. d. Linden; A. H. v. Noort; J. v. d. Plas, Katwük; P. v. Remundt; H. Soegiarto; P. Sollewün Gelpke, Oegstgeest; J. F. Taberima, Woerden; J. M. Witte. Leiden. Bevorderd van klasse 1 naar 2: A. J. W. Arkeveld; C. M. Brouwer A. Coert; P. Franchen; H. Hamaker; R. Jansen; J. v. Kooperen; P. Mark; G. de Mol, Katwük; J. Schoneveld, Rijnsburg; F. J. M. v. d. Steen; D. T. Stok, Wasse naar; G. v. d. Vüver, Rünsburg. Af gewezen 4. Bevorderd van klasse 2 naar 3: A. F. Beekman; C. N. M. Beugelsdük; W. C. D. Blansjaar; A. F. Broekhuizen, Noordwük; R. G. Dissel, Koudekerk a. d. Rün; A. J. H. Flaman; A. Groe- neweg; J. A. de Haas; J. van Hemert; G. van Heezik, Woubrugge; M. Hey- Advertentle Kijk e n rijd bij Uw Fiat-dealer snel, sportief en toch hypertoni as fortabel door de gedetailleerde. Hierom hebben zorgvuldige afwerking de kleinere FIATS 9"uisloze ™'°r' d,e °°k„b°ven 60 km snelheid nog pittig en -» prettig accelereert de voorkeur K 3 snelle service door heel Europa Sterk in prijs verlaagd! Thans FIAT 500 f 3760.- FIAT 600 f4599.- Agent voor: Leiden e.o. KOREVAAR GARAGE Korevaarstraat 43 Tel. 01710-23730 mans, Oegstgeest; F. J. v. Heyningen, Voorschoten; W. D. N. Honders; F. P. J. Hoogendoorn, Wassenaar; F. B. P. M. v. d. Klugt; N. Kluivers; L. H. M. M. Kortekaas; A. Laterveer; J. P. M. v. Leeuwen; W. A. Mugge, Voor schoten; S. Nauta; A. Nell, Wasse naar; H. J. M. W. de Nie; M. v. d. Niet, Noordwük; C. Noort, Voorscho ten; J. C. Noyen; J. Ouwehand, Kat wük; A. v. d. Plas, Katwük; L. v. d. Post, Koudekerk a. d. Rün; N. Riet hoven A. de Roode; A. F. M. van Roo den, Hillegom; A. Th. A. Roosen. Noordwük; I. van Rooyen; W. F. Rüns- burger; R. C. F. v. Schie, Oegstgeest; E. Spaan, Nieuw-Vennep; J. Spaarga ren; A. v. d. Waals; J. v. d. Wal, Noordwük; P. J. M. Weenink; C. A. v. Wilgen, Alphen a. d. Rijn; W. A. C. Wünands, Noordwükerhout; M. G. Wü- nia; A. F. Hoffman, Oegstgeest. Afge wezen 21. Bevorderd van klas 3 naar 4, afde ling Werktuigbouwkunde: W. O. B. Agema, Katwyk; J. Anema; F. A. G. Bakker; W. J. A. Bavelaar, Warmond; P. Beekmans, Voorschoten; K. H. v. Beelen, Katwük; A. M. v. d. Berg, Al phen a. d. Rijn; J. Bloemendaal, Lei derdorp; A. Bouman, Sassenheim; P. S. Cupido, IJmuiden; M. J. N. Doffer- hof, Oegstgeest; A. C. Donkersloot; W. F. Eibers; H. J. Elderhorst; P. W. J. v. d. Ende, Den Haag; E. A. Feen- stra. De nHaag: J. H. van Gent; Th. N. v. Griensven; B. Grill; P. F. de Gunst; C. Haasnoot, Katwijk; B. W. Heinen; P. v. Hemert, Alphen a. d. Rijn: J. Hondelink, Oegstgeest; J. C. J. Hoog kamer, Wassenaar; W. K. v. Huis, War mond; P. L. Keur; J. P. A. de Kier; J. C. de Knegt; F. J. M. Koek, Roe lofarendsveen; M. Korbee, Noordwük; J. Koet; J. H. B. M. Koster; P. Kruik, Sassenheim; M. Laszló; G. Laterveer: M. Leünse, Amsterdam; C. Loef; W. B. Marks, Amsterdam; W. P. v. d. Meer. Oude-Wetering; H. W. Meppe- link, Noordwük; A. F. M. Oosterbaan, Purmerend; H. Oranje, Delft; J. Pater- notte, Amsterdam; J. v. d. Plas, Kat wijk; D. J. Plugge, Utrecht; F. J. Prins; J. du Prie, Zoeterwoude; W. Regeer; J. D. Schreuder; W. F. van Ulden; B. Venema, Den Haag; J. J. H. Verdel, Roelofarendsveen; Th. A. Ver min, Noordwükerhout; G. J. Verschra- gen, Oegstgeest; W. C. J. Versluys, Warmond: J. M. Q. v. d. Voort, Sas senheim; J. Weber; C. T. de Wit, Was senaar: R. N. Wittebrood. Voorscho ten; M. C. Zonneveld, Leiderdorp. Voorwaardelük 2, afgewezen 14. Bevorderd van klasse 3 naar klasse 4 (afdeling Bouwkunde): A. Beljaars; A. F. B. J. Bik; B. W. v. Buuren; P. P. Diemei, Voorhout; M. Duvndam, Noordwük; P. J. A. v. Ègmond, Aar landerveen; H. G. L. H. Elligens, Voor schoten; J. G. v. Evert; J. Pb. Hamer- ling; W. Kramer; A. Kromhout, Rijns burg; G. W. Kromhout; G. Kijk in de Vegt; J. N. v. Leeuwen, Zoeterwoude; A. Nek, Oegstgeest; J. E. A. v .d. Plas. Wassenaar; A. J. Schreuder; Th. J. Schrüvers, Voorschoten; H. W. Steen bergen; W. F. A. Veldhoven, Lisse; J. W. Vermeulen. Zoeterwoude; J. ,T. M. v. d. Voort; W. de Vos, Warmond; H. C. Vreeburg. Hazerswoude; M. Willemsen, Lisse; K. C. van 't Woud, Lisse; C. A. J. Zevenhoven, Zoeter- oude W. H. Zitman. Afgewezen 8. Bevorderd van klasse 4 naar 5 (afd. Werktuigbouwkunde)A. J. Bergman, Wassenaar; H. W. Beutick, Hillegom; J. H. H. Bonarius; W. Boonekamp, Katwijk; G. Q. J. v. Cromvoirt. Zoe terwoude: C. J. den Dopper: N. van Duyvenbode. Katwük; J. G. P. J. Dui- vesteyn; B. J. Erades V. Gerritsma. Voorschoten; A. L. M. Groenen. Noord wükerhout; C. A. de Groot, Bodegra ven; J. Harteloh, Den Haag; A. v. d. Heyde; J. H. F. Hillenaar; C. J. van Houten; J. Jongeleen; W. C. Jonker, Katwük; P. M. Juffermans, Den Haag; G. J. v. Kampenhout, Oegstgeest; M. Kaptein, Lisse; W. F. de Koning; C. J. v. d. Kooy, Wassenaar; G. v. d. Kuil; Kruyff, Haarlem; M. G. J. van Leeuwen. Zoetermeer; L. M. Links; J. H. Lut. Oegstgeest; J. S. P. v. d. Meer. Sassenheim; H Metselaar; J. Opgelder, Lisse; G. Oskam, Voorscho ten; G. J. v. d. Poel; D. v. d. Reüden; met gouden pen. EEN WAARDEVOL GESCHENK. Als beloning na een jaar van studie. Reeds vanaf f 3.95 HAARLEMMERSTRAAT 167—171 J. H. Robbers; C. J. Ruygrok, Spaarn- dam; A. Rüken, Alphen a. d. Rün; A. v. Rün, Alphen a. d. Rün; A. Rüs- wük, Alphen a. d. Rün; T. B. Schou ten, Ter Aar; J. F. Slegtenhorst, Eind hoven; J. J. Smet, Oegstgeest; H. W. Smit; P. H. Souverein, Katwijk; A. C. M. v. Steyn, Zoeterwoude; W. Stikke- lorumJ. A. Ulfman; J. W. Versteeg, Groenlo; G. Vletter, Rünsburg; L. H. v. d. Voet, Rijnsburg; A. Vredenveldt; E. de Vries, Delfzül; W. M. Walraven, Warmond; J. A. v. d. Werff, Stads kanaal; A. G. M. v. Wieringen; C. de Wilde, Zoetermeer; J. H. van Tuil. Arnhem. Afgewezen 16. Bevorderd van klasse 4 naar 5 (afd. Bouwkunde): H. Aartse, Noordwijk; J. Biezen, Wassenaar; J. Boers, Kat wük; Ch. L. Bosman, Zoeterwoude; A. H. H. Burger, Oegstgeest; J. G. Duynisveld, Voorschoten; A. v. Duy- venvoorde, Katwijk; J. van Es; W. de Geus; C. Hakemulder; G. Huigsloot; G. J. v. d. Hulst, Voorhout; P. v. d. Kamp. Oegstgeest: Th. J. F. Neder- pel. Wassenaar; M. Noordervliet, Kat wijk; W. Ouwerkerk; J. Parlevliet, Katwük; L. Poldervaart, Oegstgeest; A. L. M. Remmerswaal; J. Sie- monsma; R. J. Veldhuizen van Zan ten, Hillegom; A. P. van Velzen, Lei- muiden; J. Verdoes, Alphen a. d. Rijn; E. Verdoold, Koudekerk a. d. Rün; P. Verdoold, Koudekerk a. d. Rün; P. Verkade, Alphen a. d. Rijn; A. W. Vintges; A. J. Vreeburg. Zilk; P. Vrie- sekoop; A. H. v. Winsen. Afgewezen 4. Vervolgcursus Elektrotechniek: Bevorderd van klasse 1 naar 2: M. T. Bos. Driebergen; J. A. de Croon; Chr. F. Diemei; A. M .Fasseur; J. A. de Haas; S. Hamminga. Amsterdam; J. Jansen: L. Kalsbeek. Katwük; C. J. v. Klink, Zoeterwoude; A. Kwestro, Wassenaar; J. E. L. van Meegen; K. Ravensberg, Hazerswoude; H. J. Re- del; J. J. Rooy, Den Haag; R. E. v. d. Spek, Oegstgeest W. Star. Noord wük; J. P. Versluys, Warmond: C. A. de Willigen. Katwijk. Afgewezen 1. Bevorderd van klasse 2 naar 3: J ten Donkelaar, Rijnsburg; J. H f! Grondel; J. P. Hemerik; G. N. Her mans. Noordwük; W. L. van Kamp; H. J. Kerkvliet; J. P. Kortekaas, Sas senheim; Th. Nauta; H. J. M. Schoon- derwoerd, Hazerswoude; G. J. Stem mer; J. v d. Waals. Afgewezen 3. Vervolgcursus Werktuigbouwkunde: Bevorderd van klasse 1 naar 2: A. Abspoel;. J. C. Akerboom, Lisse; C. J. v. Brero; J. Buurman, Lisse; H. Cra ma; A. Crama; J. W. F. van Dam; A. L. Dirksen, Oegstgeest; A. N. v. d. Geest, Sassenheim; B. J. Lambooy; Ch. v. d. Linden; Th. H. A. Looven- steün. Wassenaar; E. J. Paauw;" H. Soegiarto; W. B. A. N. Veenman. Voorwaardelük 1. Bevorderd van klasse 2 naar 3: N. H. Breedük. Sassenheim; C. v. Driell Hazerswoude; W. de Groote, Boskoop; G. Keuning; A. Pardon; H. Petersen; L. v. d. Plas. Katwük H. Ruytenbeek, Valkenburg (Z.-H.); Th. Schouten; R. van Slooten; N. Sporre, Den Haag; J. A. v. d. Steen; H. H. Vodegel; J. van 't Zand. Afgewezen: geen. Vervolgcursus Bouwkunde. Bevorderd van klasse 1 naar 2: H. v. d. Berg R Hoek: N. Kroon. Katwük; F. J. W. Mugge; J. v. d. Oever, Kat wük; H. Renee. Afgewezen geen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5