K©ü Laurianen in Alphen Rijn ondanks regen door zeer velen toegejuicht Woubrugge bood vaantjes aan Leidse Ambachtsschool levert ruim 200 gediplomeerden af Baptisten voor tiende keer in wereldcongres bijeen Dié is pas lekker. dié prikt niet! B ABYDERM ZATERDAG 9 JULI 1960 Regen nu eens geen spelbreker Ook de laatste dag van de 13de Laura-rit is de regen de rijdsters en rijders trouw gebleven. Rijkelijk stroomde het hemelwater op de fiet- sennde schare, die dan ook enkele keren doornat werd, maar door de wind korte tijd later weer droog waaide. Dit alles heeft echter niet kun nen voorkomen, dat een vrolijke Laura-stoet gistermiddag omstreeks drie uur Woubrugge binnenreed. Burgemeester J. C. van Wageningen was van vakantie uit Duitsland teruggekomen om de intocht van de Lau rianen mee te maken. Bijzonder aardig was het vaantje, dat het gemeen tebestuur van Woubrugge voor de deelnemerssters) had laten maken. Een geste, die bijzonder op prijs werd gesteld. Bij de aankomst in Woubrugge was ook de heer J. de Ruiter, lid van de Tweede Kamer van de Staten Generaal en raadslid van Alphen aanwezig. Nadat de groepen waren opgesteld en mejuffrouw Rosita van der Vaart, een hoogblond Alphens meisje, tot Miss Laura was uitverkoren en plaats had genomen in de speciale sportwagen, werd omstreeks half vijf het sein tot vertrek gegeven. Toen lage,n de laatste vijf ki lometers naar Alphen aan den Rijn voor de boeg. Prettig deed het enthousiasme aan van de Woubruggenaren, die de fietsers hartelijk nawuifden. Rijen dik In Alphen stonden de mensen ondanks de gestaag stromende regen rtfen dik om toch maar niets van het schouwspel te missen. Met armen vol bloemen kwamen de meeste rijders en rijdsters by het Nutsgebouw aan, waar het traditioneel afscheid en de sluiting van deze 13de Laura plaats vond. De voorzitter, de heer P. 8touthamer, wees erop, dat deze 13de Laura beslist geen spelletje geweest is. Advertentie Denk aan Uw lijn volgans de nieuw ontdekte formule. DoosJm v«n ISO tibl. k 1.1.15 900 Ubl. k. f. 2.95.1000 Ubh 419.50 bij apothekers en drogisten N.V. tt TCN HER KEU NILVKRtUf Kroesjtsjef tornt aan neutraliteit van Oostenrijk (Van onze Weense correspondent) In Wenen maakt men «Ich onge rust over een verklaring van de Sovjetrussische premier over de Oostenrijkse neutraliteit» een ver klaring, die gevaarlijk kan worden, omdat daaruit blijkt, dat hij zich meer en meer met de interne aan gelegenheden van Oostenrijk gaat bemoeien en dit land wil gaan gebruiken als middel tegen de Atlantische verdediging. In Kla- genfurt, de hoofdstad van de provincie Karinthië, sprak hij namelijk over het bestaan van Amerikaanse raket-steunpunten in Noord-Italië. En hij wees erop, dat „zulke steunpunten inbreuk kunnen betekenen op de Oostenrijkse neutraliteit". Kroesjtsjef zei, dat de Sovjet-Unie er niet aan denkt om de betrekkingen tus sen Oostenrijk en Italië te verstoren, in tegendeel „wij zijn zelfs voor een verbe tering van deze betrekkingen, maar Oostenrijk kan niet onverschillig blijven wanneer er militaire bases aan zijn gren zen worden opgesteld. De neutraliteit is geen bergketen waarmee men zich van de overige wereld kan afsluiten. De strijd voor de vrede gaat alle landen aan. Wanneer men in deze strijd neu traal biyft, kan dit leiden tot de ont ketening van een verschrikkelijke cata strofe voor alle landen. Ook Oostenrijk kan als neutraal land veel doen voor de versterking van de vrede in Europa. Zo dra echter raketbases tegen de socialis tische landen (bedoeld zijn natuurlijk de communistische) worden gebruikt, moet men volgens Kroesjtsjef zich aan de vol gende regel houden: „Wanneer een buurman met vuur begint te spelen, moet men de moed hebben om hem de raad te geven niet met vuur te gaan spelen." Volgens Kroesjtsjef is de Oostenrijkse neutraliteit dus geen absolute neutrali teit, doch moet zij rekening houden met de politiek van de Sovjet-Unie! Met de ze gevaarlijke verklaring heeft Kroesj tsjef opnieuw bewezen dat hij zich met de interne aangelegenheden van Oos tenrijk wil bemoeien. De Oostenrijkse regering deelt dit standpunt beslist niet. doch voorlopig zal zy daaromtrent geen verklaring afleggen. Volgens Oosten rijkse opvattingen is de neutraliteit van zuiver militaire aard, dat wil zeggen: het land zal geen militaire handelingen tegen andere landen ondernemen en ook niet toelaten dat andere landen op Oos tenrijks gebied steunpunten oprichten. Engeland. West-Dult6land. Frankrijk en Italië zullen gezamenlijk een super sonisch, verticaal opstijgend vliegtuig voor verkennlngs- er aanvalsdoelelnden ont wikkelen, aldus heeft een woordvoerder van het Bond6mlnlsterle van Defensie meegedeeld. Van 1965 af zal dit nieuwe vliegtuig de Flat G-91. de atandaardjager- bommenwerper van de WestdnltM lucht macht, gaan vervangen. „Vier zware dagen hebben jullie ach ter de rug", aldus de voorzitter, „dagen waarop regen en storm te hevig waren om feitelijk te kunnen fietsen. Zo mooi De Laurianen dachten er kennelijk an dera over toen hij de vraag stelde hoe men het nu wel had gevonden en men spontaan begon te zingen dat het mooi was geweest, zo mooi, zo mooi. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de burgemeester van Zwammerdam wiens meeleven met de Laura wel hogelijk gewaardeerd werd. Nadat vervolgens de groepsprijzen aan de leiders waren uitgereikt volgden de prijzen voor de talrijke individuele deel nemers. Men ging zich hierna klaar maken voor het grote slultingsfeest, dat des avonds in de Nutszaal en in hotel Cen traal plaats vond en waar menig Lau- riaan beloofde volgend jaar beslist weer van de party te zullen zyn. Loon naar werken Bedrijfsleven vangt ze vrijwel allen op Na een met succes bekroonde studie hebben ruim 200 of precies te zyn 214 leerlingen gistermiddag de Leidse Ambachtsschool, met een diploma in hun zak, verlaten- Met uitzondering van een klein percentage, dat zyn studie op de UTS zal voortzetten, worden al deze gediplomeerden door het bedryfsleven op gevangen. Na een inleidend woord van de voorzitter van de Vereniging „De Ambachtsschool", Ir. J. J. G. van Hoek, ontvingen al deze jongeren, zij 't in de vorm van een diploma en rapport, loon naar werken. Ir. Van Hoek, die in het byzonder de ouders welkom heette, stemde het tot grote voldoening, dat in het afgelopen cursusjaar wederom met byzondere ani mo is gewerkt en veel produktief werk tot stand is gekomen. Ook dit jaar wer den vele excursies gemaakt naar diverse bedrijven teneinde de leerlingen inzicht bij te brengen van de toestanden in het bedryfsleven en hen alzo voor te berei den op hun toekomstige taak. Er werden ook in dit cursusjaar in sa menwerking met de openbare en chris- teiyke scholen voor V.GL.O. vyf sym- bioseklassen toegelaten. Een verdere uitbreiding van de om zetting van de 2-jarige naar de 3-jarige cursus werd verkregen door aan het be gin van de nieuwe cursus 8 voorbereiden de klassen aan te nemen. Hiermede is de volledige omzetting praktisch een feit geworden, daar nu alle leerlingen, be halve degenen, die het symbioseonder- wys hebben gevolgd, eerst het eerste al gemene jaar, z.g. oriëntatiejaar zullen doorlopen, waarna zij, op grond van de ondervinding in dit jaar opgedaan, een vakrichting kunnen kiezen om daarna, in de 2e klasse van de eigeniyke vakop leiding te beginnen. Het geleerde in het oriëntatiejaar is daartoe een goede ba sis gebleken. Op 1 augustus 1959 begon de cursus met 980 leerlingen, verdeeld als volgt: voorbereidende klassen 165, timmeren 144, metselen 45, meubelmaken 30. schil deren 31, metaalbewerken 309, fUnme- taalbewerken 44, elektrotechniek 45, autoherstellen 42, en symbioseklassen 125. Op 1 oktober 1959 werden 685 leerlin gen voor de Vakavondschool en part time cursussen ingeschreven, verdeeld als volgt: algemeen voorbereidend jaar 73, bouwkundig tekenen 29, gezel tim meren 36, meubelmaken 17, stofferen 19, schilderen 33, koper- lood- en zinkbe- werken 41; elektrotechniek 104; metaal- bewerken 80, autoherstellen 79, smeltlas- sen 71, textiel 29, parttime cursussen 74. Voorts telde de Machinistenavond school op die datum 70 leerlingen. Na de leraren te hebben bedankt voor het grote aandeel, dat zy in de oplei ding van de jongeren hebben gehad, wenste lr. Van Hoek de ouders en de leerlingen geluk met het behaalde resul taat, De gediplomeerden hield spreker voor ogen om straks in het dageiykse werk niet te eenzijdig te worden, doch te streven naar een harmonische ont wikkeling van leven en geest, waartoe o.a. sport en verdere studie kunnen by- dragen. Hierna ging spreker over tot het uit reiken van de diploma's. Het eindgetulgschrift werd aan de volgende leerlingen uitgereikt: Metaalbewerken: I. W. Beekman, W. v. d. Berg, B. P. Bleyi, C. Biyieven, R. de Boer, R. Boom, N. Bosch, M. Brandt, C. de Bruin, G. Buurman, A. Crama, W. C. Drlessen, Jac, Egberts, G. J. Gottenbos, P. Hagenaars, R, P. Penseel. W. Siere, W. F. Stafleu, T. Tol (met lof), D. v.d. Wyngaard, J. Zwaan, H. J. M. Guérin, J. W. L. F. Hoekstra, J. den Hollander, G. Hoogstad, A. G. Huigen, G. Jansen, L. de Jonge, T. Jonkers, D. J. Kooreman, A. J. J. Kuyt, J. Lagas, W. F. Leemans, K. van Leeuwen, J. H. van Leeuwen, J. Ie Mair, J. v. d. Marei, L. A. R. Massaar, J. H. Möhlmann, P. Nachtegeller, C, v. d. Niet, T. v. d. Oever, W. den Os, G. P. Ouwehand, H. R, Polane, H. van Tol, J. van Bladel, J. J. P, de Knegt, J. v. d. Mey, J. Ouwerkerk, L. J. Ra- vesloot, M. Rijnbeek, J, Rfjnsburger, F. Rombout, C. J. Schaap, P. C. C. van Schie, W. H. Sirach, J. L, Tette- roo, J. van Veen, J. A. Verkerk, J. Vermey, L. J. Vernet, C. H. de Vries, A. P. C. v. d. Waals, A. v. d. Wal, P. v. d. Wolf, J. v. d. Zeeuw, H. P. Zwaan. Auto- en motorherntellen: W. Colljn, E. Coster, H. G. L. Holtman, F. Jan sen, B. de Jongh, A. J. Kranenburg, K. Kuyvenhoven, N. Polane. E. J. Ru waard, B. M. B. Rijlaarsdam, G. S. Advertentie Goede voorlichting over jaloezieën bij de vakman Off. Dealer D. LADAN MOLENSTEEG 27 btJ de Doezastraat TELEFOON 21375 LEIDSE MARKIEZENFABRIEK. Scheepmaker, J. Schellingerhout, W. R, van Vollenhoven, D. de Vries. Elektrotechniek: G. v. d. Bent, W. J. Boekwijt, E. Bol, M. L. Douwes, A. van Duyvenbode, H. J. B. Geenjaar, B. Hanegraaff, D. Horsman, D. P. H. H. de Kooker, R. Ladan, A. Leget, A. v. d. Niet, K. Noort, P. J. van 't Oosten, M. Paats, F. A. M. Rahms, C. RhUns- burger, J. W. Ruben, H. J. Smitte- naar W. v. d. Staay, A. H. Tisseur, G. Verdoes. Instrumentmaken: H. G. Bink, J. Bonnet, W. F. Eibers, A. Groenen, R. Hellendoorn, P. van Hemert, M. Hey- mans, B. J. Kluts, C. Lok, H. W. Mep- pelink, G. v. d. Nagel, C. J. Onderwa ter, J. H. Peter, H. J. Polane, J. Post, R. J. Rijnsburger, F. A. Robbers, G. Scheepstra, P. van Wensveen, M. C. Zonneveld. Timmeren: G. Bol, G. Burggraaff, A. van Dyk, H. C. Duivenvoorden, J. Immink, H. Nagtegaal, H. Noort, C. Passchier, P. Petersen, A. G. Plug, N. Reyken, H. H. Slegtenhorst, L. Ta verne, R. v. d. Voet, E. A. Th. Vonk, J. Wagemaker, H. Westerhuis, J. de Wit, A. F. Bal, J. A. van Dyk, J. Geys- man, J. Horree, W. v. d. Laan, A. v. d. Nagel, M. D. den Otter, D. A. J. Peschier, D. Regterschot, J. Verschoor, C. J. L. Vermeer, G. Verhoeff, M. Vis, G. Vons, P. A. v. d. Voort, J. v. d. Wal, A. A. G. M. Wolvers, G. Zwart, H. J. Bakker, A. Barends, J. Blonk, Th. M. Budding, J. G, J. den Hollan der, M. C. de Haas, P. C. de Haas, D. Holswilder, J. P. van Hove, C. P. de Jong, P. Kagenaar, C. J. van Kesteren, C. Labrujère, G. Schouten, M. van Tol. Metselen: P. Alblas, L. Cramer, H. J. Dreef, L. van Duin, J. A. M. van Hee- ringen, E. Hulsbos, F. Mark, C. Ma- ryt, J. G. L. Otto, A. A, M. Post, W. v d. Post, J. J. Sloos, J. J. v. d. Sluys, J. H. M. Strijk, A. van Tilburg, J. J. M. Zuidhoek, A. H. H. Burger. Meubelmaken: F. v. d. Hak, G. J. van Heek, L. Kuyvenhoven, 'H. Maars- seveen, J. Neuteboom, L. v. d. Niet, J. W. Smit, H. Wassenaar. Schilderen: G. M. v. d. Broek, N. v. d. Does, P. S. van Erkel, J. Groenen- dyk, B. N. Lardé, G. A. Moen, P. v. d. Niet, P. G. Randsdorp, H. H. N. Schoo, P. Stavleu, H. Stok, F. G. C. Veldho ven, R. Wareman, W. Zwitser. EXTRA PRIJZEN In zyn kwaliteit van voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken van Rynland reikte ir. Van Hoek deze middag de schoolprys (een arm bandhorloge) uit aan T. van Tol, die zich door zijn ijver en gedrag had onder scheiden als de beste leerling. Namens het bestuur van de school ontvingen een klasseprys de gediplomeerden J. Ie Mair, J. Post, M. Paats, G. J. Gottenbos, J. Neuteboom, J. J. van der Sluys, J. P. van Hove, H. C. Duivenvoorden en H. H. N, Schoo. De directeur van de Ambachtsschool, de heer D. Hartog, sprak namens het lerarencorps en het personeel van de school woorden van gelukwens. Met na druk stelde spreker vast, dat het diplo ma niet was gekregen, doch verdiend. Men heeft er intensief voor moeten werken. Een diploma, dat volgens de di recteur een prachtige basis legt voor verdere studie, ln welk verband spreker noemde de U.T.S., Mathesis, de Instru- mentmakersschool, de avondschool en de voortgezette opleiding in de praktyk via het bekende leerlingenstelsel. De heer Hartog prees de gediplomeerden geluk kig. dat zy leven in een tijd van gun stige plaatsingsmogelijkheden. Vrijwel allen hebben reeds een plaats in het be drijfsleven gevonden. Nadat de voorzitter van de Ver. van oud-leerlingen van de Ambachtsschool (Vola), de heer De Bree, had gewezen op het contact, dat de thans gediplo meerden via de Vola met elkaar en de school kunnen onderhouden, dankte Ton Groenen namens de oud-leerlingen in een sympathiek woord voor de ontvangen opleiding, welke prettig en zeer goed was. Ook de ouders van de leerlingen werden in dit dankwoord betrokken. Bevorderingen Aan de Ambachtsschool vonden de volgende bevorderingen plaats: Oriënterend jaar, bevorderd naar de 2e klasse: A. C. v. d. Berg, W. H. Bo- termans, B. Bronkhorst, K. Duindam, Th. J. Duivenvoorden, L. van Duyn, C. G. Duynisveld, N. Dykdrent, C. M. v. d. Graaff, M. v. d. Haven, A. W. den Heyer, IJ. den Hollander. M. J. de Jong, J. S. Koelman, H. G. J. Kühn, P. Moenen, J. Nagtegaal, P. Pauw, C. Raaphorst, O. Vis, T. P. do Vrlos, Th. Miss Laura 1960, mejuffrouw Ro sita van der Vaart, behoefde de laatste kilometers niet te fietsen. Zij mocht de duizenden hartelijk toe zwaaien, hetgeen zij dan ook met plezier deed. (Foto Leidsch Dagblad) Overwinning voor Hugh Gaitskell (Van onze Londense correspondent) Gaitskell, de leider van de Labour- party, wiens positie in gevaar is, omdat een deel van zyn volgelingen, vooral die in de grote vakbonden, voorstander zyn van totale eenzydige afschaffing van de kernwapens, heeft een belang rijke overwinning behaald doordat de mynwerkers zich met grote meerderheid nl. in een verhouding van 2 tot 1 achter hem schaarden. Dit betekent, dat Gaits kell op de najaarsconferentie van de Labourpartij in Scarborough zal kunnen rekenen op de 650.000 stemmen van het mynwerkersblok. Desondanks liggen de kaarten voor Gaitskell nog steeds ongunstig, want zelfs met de steun van de mynwerkers is het onwaarschijnlijk dat hy, wat de defensie-politiek betreft, aan een neder laag zal kunnen ontkomen, te meer daar hjj het stellen moet zonder de machtige en magische invloed van Bevans per soonlijkheid, de enige die in staat leek de weegschaal naar de andere kant te doen omslaan! Op het ogenblik hebben zich 16 vak bonden, met een totaal van 2,8 miljoen stemmen, voor eenzydig opgeven van de kernwapens door Engeland uitgespro ken. Achter de Labour-leiding, welke de defensie met kernwapens aan de Ver enigde Staten wil overlaten, zodat En geland zich zou dienen te concentreren op de conventionele strydmiddelen, staan 7 bonden met een totaal van 1,7 miljoen stemmen. H. Vurens, J. Waal, P. Th. IJsselmui- den, R. P. v. Schoonderwoerd den Be- zemer, H. Duiker, J. J. Douwes, C. F. van Dyk, R. W. J. Goldenberg, P. de Graaf, W. M. v. d. Hoeven, Chr. Houps, F. de Jong, W. F. van Klaveren, P. J. P. v. d. Kraan, R. A. Kuiters, Th. v. d. Meer, W. G. Meyer, W. Nagel, R. A. H. Retzema, C. v. d. Reyden, H. A. M. Schlieker, H. Schuchhard, E. Smltt, D. Tuithof, G. Vinkestein, J. W. D. Warners. J. P. G. Zandvliet, J. L. Ver meulen, J. J. Bavelaar. A. v. d. Berg, J. G. Bol, M. J. ColUn, Th. v. d. Geest, H. J. Haasnoot, J. Hollebeek, J. P. van Huis, E. H. T. M. van Luiing, H. P. Nieuenhuis, J. H. RUskamp, W. Stik- kelorum, R. Stoof, P. Tegelaar, F. D. v. d. Valk, A. W. van Velzen, G. W. van Velzen, J. C. Verstraaten, P. F. Waaning, K. van Winkel, W. v. d. Zwart, P. J. Philippo, N. M. J. Dis seldorp. D. Zorn, R. Bekem^ J. F. Ben- ning, A. Bon, E. Brakel, K. Burger, H. S. Brands, Ph. J. F. van Egmond, A. P. Eradus. H. W. Flippo, A. Gie- zen, B. K. Kes, D. N. Korpershoek, B. Ouwerkerk, K. Petersen, H. Raatsie, G. J. Rol, E. A. v. d. Schaft, J. G. F. Steenbergen, F. H. Velthuyzen, R. F. de Vos, R. J. S. van Weesel, W. Boen der. G. M. Boogerd, O. R. P. v. d. BUI. W. van Duyn, W. van Harskamp, D. C. Havenaar, W. M. A. Heemskerk, C. L. Hollestelle, J. J. Kruithof, H. v. d. Kwaak, H. W. v. d. Luit, P. J. Luy- nenburg, J. v. d. Mey, J. J. Meyer, S. D. Molema, J. van Praag, P. L. Remmelts, A. van Ryn, G. Schoneveld, Th. J. M. v. d. Slot, C. P. Smit, J. Zóóns, W. Blomsma, A. H. van Bors- sum Waalkes, F. Brands, F. Breetveld, J. F. Coers, W. van Delft, G. van Duyn, C. van Eyk de Lange, A. W. J. Fleur, P. Flippo, H. M. Hemerik, A. G. de Jong, H. C. Louw, J. P. van Meygaar- den, D. J. K. Minnee, R. J. Nievaart, A. Th. Raaff, L. J. Ravesloot, L. van RU. W. J. Smit, J. v. d. Zee, H. de Wilde, J. van der Wolf. Metaalbewerken. Bevorderd naar de 2e klasse: M. R. G. v. d. Berg. L. Hel- lenberg, J. M. de Koning, J. P. v. d. Male, L. Nieuwenburg, C. G. L. Ouds hoorn, H. W. M. Pieters, L. H. van Po- lanen, M. Ramondt, H. F. Riethoven, A. H. Rooda, J. P. Schrier, W. A. Sal man, C. Cerlier, A. Strieker, R. Bu- walda, J. J. A. v. d. Geest, F. Breed- veld, J. B. de Bruyn, A. Doornik, H. Ehlhardt, W. van Erkel, R. J. H. Goed hart, D. C. de Graaf, G. de Kier, J. Neyman, R. V. van Ommen, A. J. v. d. Ouweelen, P. Pellenkoft, H. J. du Prie, J. van Rossen, D. P. Schat, J. J. Schoenmakers, J. C. Schramm, J. C. van Tongeren, L. van Veen, M. v. d. Steenhoven, J. B. van Beveren, A. J. Daleman, W. Goor, M. Ligtvoet, L. van Noort, J. Solleveld, F. W. H. v.d. Steen, J. J. Verhoog, J. de Vreede, W. Th. J. v. d. Water, J. Weeda, C. P. J. Werk hoven, P. C. van Westrienen, P. C. de Wolf, J. van 't Zand, B. Zandbergen, P. J. M. van Zuylen, J. E. S. Zwaan, P. J. C. Caspers, H. van Heek, P. A. van Keimpema, W. P. L. Broers, <P. Buis. J. BU, SJ. Chen, A. Ciere, G. W. A. Haasbroek, J. M. Hermsen, F. Ho- fenk, A. Hofman, W. A. Jongsma, J. P. Kikkert, I. Klinkhamer, J. Labrujère, C. P. Lalau, P. G. Molenaar, G. Lo geman. Timmeren. Bevorderd naar de 2e klasse: A. J. Arbouw, H. Bekooy, G. Brückner, J. Budding, G. L. Groen, J. de Groot, J. Honsbeek, Joh. Honsbeek, L. Honsbeek, J. H. Hooymans, J. Klink hamer, G. J. v. d. Maden, D. C. J. v. d. Mey, D, Middelkoop, J. Noorlan- der, L. Th. T. Onderwater, W. P. Brands, B. Ouwerkerk, H. Peter, A. Regeer, N. R. Regeer, H. K. de Roo, Th. P. Schakenbos. J. E. Scheepmaker, L. Schild. D. P. Schiphorst, W. Was senaar, J. van Wensveen, J. van West broek, S. Wielinga, E. W. Wieman, G. J. Zoetemelk, A. B. Mulder, H. Ra- vensbergen. Schilderen. Bevorderd naar de 2e klasse: M, A. J. M. v. d. Berg, C. J. Caspers, J. J. GUsman, A. Hoek, A. B. v. d. Hoorn, G. Koolhaas, B. S. v. d. Kwaak, G. H. Lankester, H. L. Marcelis, P. F. H. v. d. Poel, W. A. Stok, H. Zwetsloot. Meubelmaken. Bevorderd naar de 2e klasse: J. J. G. Bus, H. H. Heller, G. J. P. v. d. Horst, J. G. de Jong, A. Ju, L. K. van Katwyk, F. Kromhout, A. A. Raaphorst,, P. H. van Royen, W. Spek, L. van Strien, A. J. v. d. Valk, J. W. Hes, A. van den Bosch. Metselen. Bevorderd naar de 2e klasse: K. Arbouw, J. Bakker, A. Cra ma, L. J. van Dam, P. Dl stel velt, Th. den Hollander, J. van Kesteren, J. W. v. d. Kooi, A. Leuven, G. P. M. Strijk, J. P. Witteman, B. van Houten, W. J. M. Hoogervorst. Timmeren. Bevorderd naar de 3e klasse: A. Barends, C. L. Bouwmees ter, J. Brugman, P. van Duivenvoorde, J. van Duyn, G. C. Duyndam, C. Francken, R. Geerlof, T. Goedman Th. A. van Goozen, W. van Huis, H. Kan bier, M. J. Kwestro, A. H. Lammer- ding, M. Rietkerk, T. R. v. d. Salm, J. Schreuder, P. van Vliet, L. de Wltt, T. ZUlstra, R. KolUn. Metaalbewerken. Bevorderd naar de 3e klasse: G. C. Annokkee, H. J. van Beelen, W. Bekkering, C. A. v. d. Berg, J. Bouma, M. P. de Bruyn, C. van Godsdienstvrijheid voor allen (Speciale berichtgeving) In het Maracana Ginasio te Rio de Janeiro (Brazilië) zijn dertigduizend baptisten uit zeventig landen byeen gekomen voor het tiende Baptisten wereld-congres. De leiding berust bij dr. Th. F. Adams van Richmond (USA). Onder de deel nemers bevinden zich twee Nederlandse vertegenwoordigers: ds. M. G. Boe- schoten van Amsterdam en de heer A. Kik, theol. student te Rotterdam. Ds. Boeschoten heeft op een speciale sectie vergadering met de nationale unie-ver tegenwoordigers overleg gepleegd voor 't bouwen van een Gedachteniskerk in Amsterdam als herinnering aan de stichting van de eerste baptistenge meente ter wereld 350 jaar geleden te Amsterdam. Tijdens het congres is een manifest aanvaard, dat de godsdienstvrijheid onderstreept. Elk mens zo geloven de baptisten volgens dit manifest is verantwoordelijk aan God voor zUn godsdienstig geloof en leven en dit ge loof is pas echt, als het op vrijwillig heid en vrijheid berust. Ofschoon men verheugd is over de ge nade van God. om verdrukking te door staan en om de vryheid goed te gebrui- Ad verten tie er» pijn weg- wrijven met DAMPO Eindexamen Chr. Lyceum Aan het Chr. Lyceum te Leiden zyn geslaagd voor het eindexamen h.b.s. (A) M. N. B. Blonk, G. Boerstoel, G. J. Bo ter, E. v. d. Broek, S. Brusse, J. v. d. Burg, F. R. H. v. Efferlnk, mej. M. Heems kerk,, J. E. Kramer, mej. W. C. Kranen burg, L. Krassenburg, mej. C. Kruik, mej. A. D. Rodenburg, mej. H. G. de Ruig, mej. M. v. Rijn. P. Schrier, C. v. Tol, G. A. Vette, mej. A. Vreeken. Afgewezen 3. DUk, P. Glasbergen, J. G. P. Hiep, P. A. Hobo, H. den Hollander, C. D. Knijff, C. D. Kraayenoord, R. A. Mul der, L. A. P. Onderwater, P. J. Pas schier, A. Ravensbergen, A. Russchen- burg, W. van Tol, M. van Tol, Jac. Ver beek, A. Schild, E. T. Wier8um, E. Bo- german, B. M. v. d. Burg, C. Dekker, J. Dunnewind, P. Goedhart, L. GUs man, M. Heikoop, G. J. Nievaart, J. Ouwehand, P. A. v. d. Raad, P. A. Reints, D. v. d. Reyden, M. de Ridder, Jac. Rynsburger, G. Russchenberg, A. Schellingerhout, J. M. Schipper, J. Sloos. C. M. van Staveren, H. Stichter, C. Veefkind, R. Vogelaar, D. Kuil, O. P. Zuiderveld, P. Broers, J. P. G. Hol leman, J. Hollestelle, A. G. Kerkman, C. Kleyne, B. van Leeuwen, C. P. van Maanen, P. C. Mantel, C. G. Martyn, T. v. d. Plas, W. Sloos, A. S. Verlint, H. Versteegen, J. D. Versteegen, A. Vlieland, Chr. Vonk, K. A, Vons, G. J. Vos, J. de Vos, G. T. de Vries, W. F. Wessel, J, M. Wolvers, J. Zierikzee, P. M. S. Zoetemelk, C. O. R. Graanoogst, A. Booy, N. Deegenaars, Jac. Diede- riks, A. Duffels, W. C. Focke, A. J. van Leeuwen, E. R. Marijt, C. v. d. Meer, W, J. C. Mensen, C. K. Mets, J. Oudshoorn, J. G. Overbeeke, P. Post, F. P. Pljnnaken, A. W. J. Rodenburg, H. Staphorst, M. Tol, B. A. Versteeg, J. J. van Vliet, P. Wakka, T. Zitman, T. Szabo, P, Bergman, A. C. Hendriks. Auto- en motorherstellen. Bevorderd naar de 4e klasse: J. P. Admiraal, J. V. Angevaare, H. Borgerding, R. C. Borst, J. Chaudron, C. DannUs, J. van Dorp, H. C. de Fey, W. 't Hart, G. v. d. Heuvel, C. Klerk, R. P. Koet, A. J. Krosse, J. W. Heemelink, H. J. D. Prins, P. v. d. Velden, W. Voskamp, F. F. Westerbeek, F. D. van Wfjck, R, v. d. Zon. Elektrotechniek. Bevorderd naar de 4e klasse: J. Bekooy, G. F. C. Blonk, H. de Bruin, H. L. Cohen, L. C. van Duin, J. H. Henslng, J. H. v. d. Krogt, J. C. Krijger, J. G. MenUn, C. Nagte gaal, K. J. Nieuwenhuis, H. Nleuwen- huizen, A. van Polanen, N. van RUn, J. Schipper, W. R. Sittrop, J. J. Teu- nlssen, P. C. Viele, H. van Winkel, F. J. W. Zoons, R. E. Spierenburg. Instrumentniakcn. Bevorderd naar de 4e klasse: L. van As, J. v. d. Berg, P. van Berkel, L. C. M. Castelcin, J. S. Dekker, J. W. v. d. Hoeven. B. Hoo- gendoorn, W. H. P. van Iperen, P. H. de Joode, H. M. Kleyn, M. Pauw, A. Polane, J. A. Pommer, L. J. Rhyns- burger, L. J. van Rooyen, H. J. Rys- kamp, W. M. Staffeleu, J. A. A. Stra- ver, H. J. Tlmmers, Ph. Verstraaten, H. van Voorst, A. Wassenburg, N. L. Willemsen, L. Bekkering. ken, over de toenemende vryheid in al lerlei landen, heeft men toch enkele zeer serieuze wensen: „Alle vormen van dis criminatie tegen godsdienstige minder heidsgroepen moeten beëindigd worden alle godsdienstige organisaties moeten zich wyden aan geloofsvrijheid voor alle mensen alle volkeren moeten het recht van hun burgers garanderen, om te geloven, te onderwijzen en te evan geliseren, zoals ieder naar zyn geweten meent te moeten doen." Voorts betuigt het manifest, dat de baptisten christelijk begrip en liefde moeten tonen tegenover allen, die op een andere wyze geloven en leven dan zyzelf en dat zy moeten bidden en wer ken voor de handhaving en uitbreiding van de geloofsvrijheid voor alle mensen. Zowel aan zending als aan evangelisa tie heeft het congres reeds direct in de aanvang grote aandacht besteed. Uit voerige rapporten van studiecommissies werden uitgebracht en aanvaard. Vruchtbaar evangeliseren is alleen mogeiyk door een levend en echt getui genis en voorbeeld. Daarom wil de com missie voor evangelisatie komen tot een uitwisseling van methodes, waartoe een speciale secretaris aan de BWA-staf zal moeten worden toegevoegd. In 1964 het jaar, waarin de Europese baptisten een congres in Amsterdam willen hou den zal over heel de wereld extra na druk op dit werk gelegd worden. „Vol keren worden niet massaal door het ge loof behouden. We moeten man voor man en vrouw voor vrouw bereiken met het evangelie." aldus dr. Jackson van Engeland op het congres. Zending is daarnaast nodig in landen, waar het evangelie niet of nog niet vol doende wordt verkondigd. De commissie voor wereldzending zal een volledig ver slag in druk doen verschynen over het geen overal gedaan wordt. (Advertentie) sinaasappel drank Voor de handel: KATWIJK - TEL. 2107 (01718) Elf (loden in Assam door taalstrijd Volgens de leider der Indiase socialis tische party, Rathindranath Sen, zyn by de ongeregeldheden, die zich in de staat Assam hebben voorgedaan naar aanleiding van het streven van een deel der bevolking om het Assamees tot staats taal te verheffen, tot dusver elf mensen om het leven gekomen en honderden ge wond. Thans zou de situatie, hoewel nog gespannen, iets beter zyn. Gisteravond liepen in de Noordben- gaalse stad Alipoer-Doears, aan de grens van Assam, twaalf personen verwondin gen op, toen een aantal oproerkraaiers enkele huizen in brand staken en plun derden. Ook dit geval schynt met de taalstrijd verband te houden. (Advertentie) Li.AdAf Voor hel tere pfOCuHL Baby-huidje Weer Surinaamse minister naar ons land (Van onze Haagse redactie) De Surinaamse minister van Land bouw, Veeteelt en Visserij, dr. S. Ram- baran Mishre, wordt woensdagavond a.s. op Schiphol verwacht. Dr. Mishre, die lid is van de Verenig de Hindostaanse Party, zal twee weken in Nederland blijven en gedurende die tyd overleg plegen met zyn Nederlandse ambtgenoot, mr. V. G. M. Marijnen. De Surinaamse bewindsman wordt verge zeld door de directeur van Landbouw. Veeteelt en Visserij in zyn land, ir. G. R. Tiggelman. Dr. Mishre reist na zyn verblyf hier te lande door naar India, waar zyn zoon studeert.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4