,Vele verkeersmaatregelen door raad Voorschoten genomen Autoverkeer op het Watertje van augustus tot december gestremd STADSNIEUWS Ruim 200 etage woningen komen in Wassenaar op andere plaats ZATERDAG 9 JULI 1960 De gemeenteraad heeft zich gisteravond in een vlot tempo door de vrij lange agenda heengewerkt. De meeste voorstellen gingen zonder hoofdelijk debat onder de hamer door. Het enige voorstel, dat niet de instemming van alle leden kon krijgen was een aanvraag voor een krediet voor het inrichten en stofferen van de lerarenkamer en twee nieuwe leslokalen van de openbare ulo. Mevrouw De Waal Malefijt- Spruyt sprak namens de WD-fractie uit. dat zij zich niet konden verenigen met het plan om de vitrage-gordijnen van de conciërgewo ning door de gemeente te laten kopen, terwijl de concierge ze wel zelf betalen moet. Zij vergeleek dit met het betalen voor het onderhoud van de open voortuinen, waar ook de bewoners niets over te vertel len hebben. Ondanks de mededeling van wethouder Schrama, dat de concierge hierin gekend was en dat hij daarmee akkoord ging. stemde de WD-fractie tegen. dienst aan te schaffen en een vaste geld lening te sluiten groot f.569.000— Bij de rondvraag informeerde de heer Pels naar het resultaat van het aantrek ken van deskundigen in verband met de grenswljzigingsplannen rondom Leiden. De voorzitter had gehoopt in deze ver gadering nadere mededelingen te kun nen doen. maar door een sterfgeval in de naaste familie van één van de des kundigen moest het advies even worden uitgesteld. Mevrouw De Maal Malefijt—Spruyt verkreeg de toezegging, dat stappen ondernomen zullen worden tot het plaat sen van een publieke telefooncel in de Vlietwijk. De volgende vergadering is vastgesteld op 26 augustus. ï.V. Ook kon de WD-fractie zich niet verenigen met het aanschaffen van podia voor de lokalen van de u.l.o., om dat zij vonden, dat ze niet bij modern onderwijs pasten. De fractie stemde echter niet tegen. Tenslotte kon de WD-fractie zich niet verenigen met het feit, dat voor benoe ming van een onderwijzer in vaste dienst aan de openbare lagere Vlietschool slechts één naam op de voordracht was geplaatst. Er bestond geen bezwaar te gen de persoon van de voorgedragene, maar tegen de manier waarop de be noeming geschiedt, namelijk het aan stellen in tijdelijke dienst van een leer kracht, die later door de raad dan maar genomen moet worden. Wethouder Schrama legde uit, dat in september vorig jaar het aantal leerlin gen nog niet voldoende was voor een vaste benoeming, maar dat de minister wel toestemming gegeven had een extra leerkracht in tijdelijke dienst aan te stellen. Deze onderwijzer voldoet goed. De heer F. Meenhorst, werd dan ook met algemene stemmen benoemd. Bij het voorstel een garantie van f. 1000 te verlenen voor een eventueel te kort bij het uitgeven van een nieuw adresboek werd van alle zijden deze uit gave met instemming begroet. Mevrouw Stoker zag echter gaarne, dat het ge meentebestuur erop zou toezien, dat de opmaak zodanig verzorgd zou worden, dat het geheel geen rommelige indruk zou maken door de advertenties. De bur gemeester zegde toe. dat hij gaarne zijn best zou doen diet visitekaartje van de gemeente representatief te doen zijn. Meer woningen In de wyk „Adegeest" werd weer een aantal percelen grond verkocht voor woningbouw. De raad besloot in totaal ongeveer 9500 m2 te verkopen, waarop 65 woningen zullen verrijzen. Ook het voorstel tot verkoop van grond in Vlietwijk II aan de NV Dibe- mij te Wassenaar voor het bouwen van flatwoningen voor verhuur verkreeg gro te instemming. Hier zullen 96 woningen in verschillende prijsklassen worden ge bouwd. De vierkamerflats zullen op on geveer f. 75 per maand komen, de 2-ka- merwoningen in de onderbouw op maxi maal f. 55. Van alle zijden kregen B. en W. veel lof toegezwaaid voor dit plan. De heer Rombouts vreesde echter, dat het nog wel lang kan duren voor de NV de bouwpremies krijgt toegewezen, omdat de stapel aanvragen op het departement onrustbarend hoog is. Vele verkeersmaatregelen Lange tijd heeft de raad zich bezig gehouden met een voorstel tot het ne men van verkeersmaatregelen. Besloten werd de stopverboden in de Pr. Irene- laan en Fred. Hendriklaan te verande ren in eenzijdige wisselende wachtver- boden; een gedeelte van de Molenlaan voor éénrichting-verkeer te bestemmen; het Burg. v. d. Hoevenpark voor alle verkeer, behalve rijwielen te sluiten; op de toegangswegen het getal „50" met witte verf op de weg aan te laten bren gen; bij de Wilgenlaan en tramhalte Gouden Leeuw door kruisen op de weg een parkeerverbod aan te geven. Voor het gevaarlijke kruispunt Pau wenstraatSchoolstraat en aan de Rijn dijkHaagweg zullen voorlopig geen verdere verkeersmaatregelen genomen worden, hoewel de raad zich langdurig met deze punten heeft beziggehouden. Bij de besprekingen bleek, dat B. en W. zich tot de NZHVM gericht hadden met het verzoek het eindpunt van de „strandbus" te verplaatsen naar Burg. Vernèdepark of Raadhuislaan. De heer Fortanier, die evenals alle raadsleden hiermee zeer ingenomen was, verzocht het aantal stopplaatsen uit te breiden. De raad besloot verder: medewerking te verlenen aan de stichting van een r.-k. kleuterschool in de Vlietwijk; een krediet beschikbaar te stellen voor aan schaffing meubilair voor de openbare u.l.o.; de „Kingsfarm" met bijbehorende grond aan de Rijndijk te kopen (nadere bestemming daarvan is nog niet bekend, maar er zijn geen plannen voor slopen) het bouwrijpmaken van het tweede ge deelte van „Adegeest" onderhands op te dragen aan de fa. Stuifzand te Leiden; medewerking te verlenen aan de aan schaffing van nieuwe methoden en nieu we gordijnen in de St.-Josefschool en daarin fonteintjes te laten aanbrengen; een fraismachine voor de beplantings- BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN geboren Gerrit Nlcolaas, zn. van C. Quijt en C. M. v. d. Mefj; Anna Catharlna Maria, dr. van L. Beckers en M. E. Wassenaar; Eugenio Clemens Maria, zn. van H C Gottenbos en A. H. C. M. Stikkelman; Willem Antonlus, zn. van W. J. Vijlbrief en E. Zegeling; Theresia Jeanne Maria, or. van A. J. Foks en E. W. M. v. Hamers- veld; Geertje, dr. van C. Wagemaker en H. A. v. Duijn; Jan Johan Jacob, zn. van J. Meel en H. van Veen; Jacoline, dr. van J- Vlieland en C. Mosterd; Ingrid, dr. van H. J. Ruygh en W. Hazebroek; Johanna Cornelia, dr. van S. v. d. Leest en J. Dlrckx; Jacobus Cornells, zn. van C. M. Wijsman en J. C. v .d. Plas; Cornelia Fe- wonella Jacoba Maria, dr. van W. v. d. Salm en P. M. Heemskerk. ONDERTROUWD C. Crispyn en A. M. Blonk; J. G. Velt- huyzen en A. E. Silvester; J. Leefmans en o. J. Hermans: W. Ruseier en L. de Kier; L. H. Helder en E. M. M. van der Heijde; J. Wiekhart en W. J. Abspoel; H. °e Boer en J. S. C Bavelaar; A. Matze en F. j. b. Donkers; A. B. Mann. H. Spruijtenburg; J. P. N. Krassenburg en E. E. T. Lampo; W. Veen en G. J. H. van <jer Weyden; A. van den Broek en W. M. Jansen; J. Dreef en J. S. Keereweer; J. T. Souhoka en M. B. Siahaya; H. W. Schuur man en Y. Blansjaar; H. van Houten en D- J. Holleman; H. W. van der Weydf/n en M. M. den Hollander; A. Kooien en G. Flllppo; H. Oude Elferink en M. J. E. Rlisbergen; M. Raatsle en A. Thlel; P. W. Berk 1 en en C. J. T. de Groot. OVERLEDEN J. J. van Wijk, 86 Jaar, man; T. M. -van oer Laan, 1 Jaar, dochter; H. P. Scjauts, 27 Jaar, man. LEIDERDORP Ouderavond van de R.-K. Engelendaelschool Gisteravond werd in het Dorpshuis een door het oudercomité belegde ouder avond van de Engelendaelschool gehou den. De jeugd voerde het alleraardigste toneelstukje „Prinses Zuurkool" op. Na de pauze gaf de secretaris, de heer W. J. de Koning een overzicht van de activiteiten van het oudercomité. Pas toor Kouwenhoven en kapelaan Huis man bespraken het onderwerp: Kinder mis en in de hierop volgende discussie bespraken de ouders de belemmeringen voor het regelmatig kerkbezoek bijv. de drukke oversteekplaats op de Hoge Rijndijk. Het oudercomité, zo beloofde, de heer Sliering, de voorzitter van het oudercomité, zal aan de verschillende zaken aandacht blijven schenken. KW W V". - Dit is de lS-jarige Pamels Mor- getroyd uit Newcastle. Ze werd mooier bevonden dan 74 andere finalisten en dus uitgeroepen tot bloemen/roningin van tiaar stad. j Medische Dienst Leiderdorp Dokter M. P. Hennink, Mauritssingel 166, tel. 33686. Warmond Dokter H. A. G. M. Wa lenkamp, tel. 01711 - 220. Wijkverple ging: zuster Konijn, Dorpsstraat 68, tel. 01711 - 250. Oeg9tgeest Dokter Hugenholtz sr. en jr., tel. 20390. Wassenaar Dokter H. W. Plink, Lange Kerkdam 66, tel. 2075. Dokter H. S. Boogaart, Storm van 's-Grave- sandeweg 1, tel. 4466. Apotheken: Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Voorschoten Dokter H. Olthuis, J. W. Frisolaan 3—5, tel. 2527. Wijkver pleegster; Gezondheidscentrum, telef. 2177. OEGSTGEEST Vijf gewonden bij frontale botsing Een frontale botsing tussen een mili tair busje uit Appingedam en een per sonenauto uit Amsterdam op de Rijks weg ter hoogte van de Drie Witte Pa len te Oegstgeest, dat gistermiddag om streeks 3 uur heeft plaats gehad, eiste vijf gewonden. Vier van hen waren inzittenden van het busje. Een 23-Jarlge militair liep een ernstige hoofdwonde en een hersen schudding op, de andere militairen lie pen verwondingen in het gezicht op. De bestuurder van de personenauto kwam er met een verstuikte pols nog goed af. Alleen zal hij zijn vakantie moeten uit stellen, omdat zijn auto zeer zwaar werd beschadigd. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. De militairen wer den met ziekenwagens overgebracht naar het Militaire Hospitaal in Den Haag. De bestuurder van de personenauto moest uitwijken voor een voor hem rij dende auto, welke weer uit moest wij ken voor een daar voor rijdende wagen. De auto uit Amsterdam slipte door krachtig remmen. De botsing met het busje was het gevolg. VOORSCHOTEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Carolina M.. dr. van J. P. Hoovmans en W. H. A. van Went; Robert A., zn. van G. Mol en D. Minnee; Derk C., zn. van W. A. Mol en E. A. Los; Erik O.. Zn. van J. A. Beer en F. E. Hogfewo- ning; Petronella M.. dr. van M. C. Bouw- mans en J. T. Freeke; Leunls. zn. van L. de Priester en M. van der Lecq; Peter, zn. van G. G. Kneyber en M. N. Tlmmers; Margot B. A., dr. van F. Ch. Visser en A. van Hofwegen; Gerrit J., zn. van G.Schel- llngerhout en J. E. Ravensbergen; Robert zn. van A. G. Kloosterman en M. J. van der Blom; Jacobus C. M„ zn. van J. J. A. Stauthamer en A. C. van der Wal; Blrgltte, dr. van J. P. de Groot en E. Klngma; Yvette, zn. van J. K, de Vries Vries en S. van der Linden. Ondetrouwd: F. K. Achtlen en A. J. M. Smits; P. W. Taal A. J. M. Smits. Getrouwd: L. Ch. Voorhorst, 18 Jr. L. M. Koppe, 20 Jr. WASSENAAR Rode Kruis-fenteonstelling op Chr. School „Den Deyl" De opleidingsklas van de christelijke school „Den Deyl" aan de Middelweg ïiding van de heer heeft de laatste weken voor het einde van het schooljaar besteed aan een bij zonder studieproject, waarvoor bij de jongens en meisjes zeer veel belangstel ling bleek te bestaan n.l. het Roode Kruis. Met veel enthousiasme zijn zes werkgroepen in de klas aan de slag ge- ?aan om elk een onderdeel van het pro- ect voor hun rekening te nemen en de resultaten waren te bewonderen op een tentoonstelling, die door vele belang stellenden werd bezocht. De zes onder delen van de tentoonstelling: de conven ties van Genève, de geschiedenis van het Roode Kruis, de paraatheid van het Roode Kruis, de figuur Henry Dunant, het Jeugd Roode Kruis en allerlei feiten over de verschillende taken van deze organisatie omvatten allerlei werkstuk ken, tekeningen maquettes, illustratie materiaal, waaraan door de kinderen zeer veel aandacht is besteed. Bij iedere afdeling stond een leerling klaar om de belangstellenden kort maar duidelijk een inzicht te geven in wat er op de tentoon stelling te zien was. De voorzitter van het Roode Kruis in Wassenaar, de heer J. J. M. Wiegman. Voor alt televisiesterretje beteken- die met enkele andere bestuursleden de Raad Zoeterivoude besluit: Onder leiding van de burgemeester kwam de gemeenteraad bijeen. Na de in gekomen stukken behandeld te hebben, deelde de voorzitter mee, dat in ver band met de vernieuwing van de Bak- kersbrug het autoverkeer op het Water tje vanaf 1 augustus tot 1 december ge stremd zal zyn. Alle verleende vergun ningen worden per 1 augustus a.s. inge trokken. Aan kleine wagens zal zo nodig een nieuwe vergunning worden gegeven om het Watertje vanaf de Dorpsstraat tc bereiken. De palen by de Dorpsstraat zullen dan worden verwyderd. De heer Paardekooper informeerde of ook het verlagen van de Nieuwewegs- brug al is gegund. De voorzitter antwoordde hierop, dat in deze vergadering zal worden voorge steld tot de aankoop van grond van G. J. Belt en F. van Nierop te besluiten. De heer Van der Ploeg vroeg nog of het voetgangers- en rijwielverkeer over het Watertje normaal doorgang kan vinden. Hierop antwoordde de voorzitter be vestigend. Dit zal kunnen worden ge leld over een te maken noodbrug. Een dergelijke vraag richtte de heer Van der Geest tot de voorzitter in ver band met de verlaging van de Nieuwe- wegsbrug. Hierop antwoordde de voorzitter, dat ook daar een noodbrug zal worden ge maakt voor het voetgangers- en rijwiel- verkeer en voor kleine auto's. De Oranjevereniging op het Dorp heeft een nadelig saldo van f 145,68 tengevol ge van de herdenkingsbijeenkomst op 4 mei en de Oranjefeesten op 5 mei J.l. Dit tekort neemt de gemeente voor haar rekening. Het bestuur van de Geerpolder heeft het voornemen de rondweg in die pol der te verbeteren. De kosten bedragen f2500. Aan Zoeterwoude en Leidschen- dam (de weg ligt ook gedeeltelijk in deze gemeente) ls gevraagd 1/3 gedeelte van deze plankosten te betalen. Leidschen- dam heeft hiertoe reeds besloten. Con form het voorstel van B. en W. besloot de Raad ook een derde gedeelte voor re kening van de gemeente te nemen. Aan het gemeentepersoneel wordt een verhoging van de kindertoelage en de kindertoeslag toegekend overeenkomstig de rijksregeling. Ook de huurcompensa- tie van 2\<i pet wordt met ingang van 1 april aan het personeel verleend. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse gemeenten te 's-Gravenhage zullen twee geldleningen gesloten worden, resp. groot f 84.000 en f 60.000. De eerste lening is bedoeld als financiering van de verlaging Nieuwewegsbrug (f 70.000) en de tweede ter consolidatie van vlottende schuld. De vlottende schuld van de gemeente bedraagt thans nog f 40.000. Rondvraag Bij de rondvraag informeerde de heer Van Diemen hoe het staat met het ver zoek van enige zelfbouwers, om grond- aanbieding voor deze bouw. De voorzitter antwoordde hierop, dat onder' leiding *van dêTeeT d. p^ê.p. SVSfr&gS- Zuidbuurt is aangeboden voor f 17.50 per meter.. De grondprijs in het Korte Mleninggebied is nog niet precies be kend. Voorts vroeg de heer Van Diemen om in 1961 uithaalplaatsen te maken langs de Weipoortseweg, vanaf de Nieu- weweg naar de Noord-Aa. De voorzitter zegde toe dit bij de be groting voor 1961 te zullen behandelen. De technische dienst zal opdracht krij gen dit nader te bezien. De heer C. J. van Leeuwen wees er op, dat nu het v.g.l.o. voor de R.-K. Meisjes school in de Zuidbuurt is opgeheven, on geveer 35 meisjes naar Stompwijk moe ten. Spreker informeerde of deze meis jes per bus kunnen worden vervoerd. De voorzitter antwoordde, dat artikel 13 van de l.o, wet kan worden toegepast. Maar dan mag de afstand van huis naar school niet minder dan 4 km be dragen. De heer Van Leeuwen zou een bus van de Zuidbuurt naar de school in Stomp wijk willen laten rijden. De voorzitter vroeg hierop op het de bedoeling is, dat de gemeente dit gaat betalen? De heer Van Leeuwen ant woordde, dat de ouders ook wel wilden bydragen in de kosten. De voorzitter zal deze kwestie nader in de vergadering van B. en W. be spreken. de dat enige reisjes in gezelschap van Britse autoriteiten op liet ge bied van toerisme. Gistermiddag stond de lief lachende Pamela in een wit mantelpakje op Schiphol. Deze charmante ambassadrice kwam hier „om het toerisme naar noordoost-Engeland te bevorde ren". tentoonstelling bezocht, toonde zich bij- zonder verrast over deze expositie, die nng nouaen waard zou zijn geweest in een grotere ruimte dan een klaslokaal en voor een groter publiek te worden gehouden. Jeugd in Oostdorp hengelt Voor de kinderen van leden der Buurt vereniging Oostdorp en omgeving wordt op woensdagavond 13 juli a.s. een hen- gelwedstrijd in de Haven georganiseerd De wedstrijd zal duren van 7 uur tot ongeveer halfnegen en deelname staat open voor jongens en meisjes van 8 tot en met 15 jaar. De leiding heeft de heer G. van Egmond, Bloemluststraat 75. Raad woensdag bijeen Op woensdagavond 13 Juli te kwart over 7 zal de Wassenaarse gemeenteraad m het raadhuis een openbare vergade- Academische examens Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd: voor het kandidaatsexamen, tweede gedeelte, in de geneeskunde de dames M. v. d. Laan (Delfzijl), E. A. L. Maartense ('s-Gravenhage), Th. J. A. Pilaar (Leidschendam), E. N. B. Planteijdt (Noordwijk aan Zee), K. Smael (Rotterdam) en T. H. Smit ('s-Gravenhage): idem de heren F. J. M. v. Alphen en S. H. F. Boelsma (Lei den), J. M. v. Doorn (Rotterdam), J. G. v. Dorssen (Leiden), Th. A. v. d. Ende en P. H. Esseveld (Rotterdam), H. Gelderblom (Nieuwdorp, Zeeland), Sj. W. Hartstra (Deventer), B. Hoen- camp (Leidschendam), A. H. J. Hou wing (Leiden), M. G. Jongejan (Sche- veningen), L. E. B. Kagelmaker Cs-Gravenhage). J. G. M. Komman (Zoetermeer), P. J. de Kort Wasse naar), J. Langevoord ('s-Gravenhage), St. J. L. v. d. Linden (Rotterdam), Th. J. Mulder (Oegstgeest), M. Pollock (U.S.A.), F. Pot (Scheveningen), P. E. R. Rhemrev (Oegstgeest), W. F. Schee- pe (Leiden), F. Smit (Dordrecht), F. H. Stadler (Leiden), C. H. Waar en J. W. Wladimiroff Cs-Gravenhage), R. W. Zaadnoordijk (Oegstgeest) en D. J. Zwart (Sassenheim)doctoraal examen In de geneeskunde de heren H. Pomes (Leiden) en D. M. v. d. Veldt ('s-Gra venhage) artsexamen, eerste gedeelte, mevr. dr. J. v. Hofv. Duin (Oegst geest) en de heren H. P. W. Boer (Bos koop) en G. A. S. Koster v. Groos ('s-Gravenhage); artsexamen tweede gedeelte, mej. S. Barto 's-Graven hage) en de heren L. Bussemaker en W. FrIJling (Leiden), P. C. Groene- veld Cs-Gravenhage), L. F. J. M. Theu- nissen (Grevenbicht) en dr. P. F. Werre (Rotterdam); doctoraal examen Nederlands recht: de heren F. P. A. Blom (Rotterdam) en S. Rozemond (Leiden); kandidaatsexamen godge leerdheid de heer M. Jansen (Velsen); doctoraal examen godgeleerdheid: de heren J. Hoekert (Voorburg) en J. E. L. v. d. Geest ('s-Gravenhage); kerke lijk voorbereidend examen: de heer M. B. Blom (Oegstgeest); doctoraal exa men geschiedenis: de heer F. A. von Schmid ('s-Gravenhage); kandidaats examen Franse taal- en letterkunde: mej. J. Heringa (Scheveningen); doc toraal examen Franse taal- en letter kunde: de heer A. P. de Boer (Alphen a. d. Rijn); kandidaatsexamen wes terse sociologie: de dames Th. M, van Schie (Rotterdam), R. T. de Boer (Heemstede), K. S. M. Jurgens (Was senaar) en G. H. M. van Grieken (Den Haag) en de heer H. J. Loggers (Was senaar) kandidaatsexamen psycholo gie: de dames A. C. Bosch (Den Haag) en E. Lietsert Peerbolte (Den Haag); kandidaatsexamen klassieke taal- en letterkunde: mej. P. Sluijter (Rotter dam); doctoraal examen klassieke taal- LEIDERDORP Zwemdiploma's behaald De leerlingen van de ulo-school heb ben zwemexamens afgelegd en de di ploma's A, B of C gehaald. Het diplo ma A werd behaald door Janny v. Dom melen, Sari Ginjaar, Henriëtte Knefel, Riet Brussee, Niesje Laman, Corrie v. d. Bosch, Ria v. Ingen Schenau, Janny v. Leeuwen. Adri Rooda, Marry de Vogel, Mita Stouten, Anneke v. d. Vis, Willie Smit, Kees Wiedeman-Kenbeek. Koos Los, Teun Molema, Nico Oosterom, Si mon Schalkers. Piet Snel, Joh. den Hol lander. Harm Muller, Piet Vernet, Joop Kap, Hans van Schooten, Dirk van Tol, Jacob Buntsma, Joh. Koster, Kees v d. Zeeuw, Niet opgekomen 2, afgewezen 4. Het diploma B werd behaald door: Inus Plomp, Ria Rietveld, Janny v. Dommelen, Riet Bruussuee, Ria Hogewo- ning, Harry Muller, Mar Verra, Maarten Boeklee. Fr. v. Wijk. Piet Rasser, Aad v d. Stoel, Dirk v. Tol, Pieter de Raaf, Joop Kap. Johan Verduyn, Tim v. Sta veren. Jan Holland. Niet opgekomen 2; afgewezen 2. Het diploma C werd behaald door. Janny v. Dommelefi, Mar Blijleven. Ti neke Nauta. Elly van Gent, Ineke v. d. Krol, Jenneke Rasser. Max v. d Kwaak Rob Cechius, Kees Zonneveld, Rob Buur man. Rob Zandvoort. Niet opgekomen 5, afgewezen 6 kan didaten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Bernadette Wilhelmina Eli sabeth, dr. van H. B. M. Kraaijvanger en W .E. M. Padberg; Johannes Jan, zn. van W. de Graaf en J. v. Bemmel. Ondertrouwd: J. de Jong, 24 j. en G. Zwanepol, 27 j. en letterkunde: de heer A. Molendijk (Rotterdam); propaedeutisch examen godgeleerdheid: mej. J. W. H. van Wijk (Lienden); doctoraal examen Slavische taal- en letterkunde: mej. A. M. Plate (Rotterdam); kandidaatsexamen Ne derlands recht: de dames A. W. M. Rekers (Den Haag. J. M. van 't Hul (Haren), H. in 't Wout (Amsterdam), T. Berkhoff (Rotterdam), H. G. Egter van Wissekerke (Harenermolen, Gr.) en C. B van Gent (Wassenaar) en de heren M. Th. Aarts (Den Haag), W. Brussaard (Wassenaar), P. J. L. van Hoeken (Leiden), A. F. van Velsen (Rotterdam), J. Wynia (Den Haag), J. G. W. Vreijllng (Leiden). H. van der Wiel (Delft), W. Th. M. Lippmann (Den Haag), P. Sanders (Schiedam). L. M. Overmars (Voorburg), B. Hoog- hiemstra (Utrecht) en J. M. de Meij (Middelburg). Promoties Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde, op proefschrift getiteld „Bone conduction the influence of the middle ear", de heer E. H. Huizing, ge boren te Groningen en thans wonende te Oegstgeest. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde, op proefschrift getiteld „Een on derzoek naar de invloed van L.E.-serum op levende bindweefselcellen", de heer E. Scheffer, geboren te Den Haag en al daar wonende. Gepromoveerd tot doctor in de godge leerdheid, op proefschrift getiteld: „The headings of the Psalms in the East Sy rian Church",, de heer W. Bloemendaal, geboren te Zoeterwoude en thans wo nende te Winterswijk. Gepromoveerd tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte, op proefschift ge titeld Enige historiografische aspecten van Arrianus' Anabasis Alexandrl. de heer A. B. Breebaart, geboren te Harder wijk en thans wonende te Wassenaar. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde, op proefschrift getiteld „The Crvstallographic investigation of AuCl.PC13 and ibigaine H.Br.", mevrouw C. J. Arai-Wessel, geboren te Hoorn en thans wonende te Uppsala (Zweden). VOGELS ONTVREEMD Vermoedelijk in de nacht van don derdag op vrijdag zyn uit een schuurtje staande op de Volkstuinvereniging ,,Ons Buiten", pl.m. vijftien kanaries en ze bra-vinken ontvreemd. De heer W. FrJJling, tandarts te dezer stede, verrichtte een bijzondere prestatie door gisteren aan de Leidse Universiteit met gunstig gevolg het arts examen af te leggen. Onderscheiding Rode Kruis Aan de heer C. W. Bachofner, ser geant-majoor bij het Wassenaarse Rode Kruis-Korps is door het hoofdbestuur toegekend de gesp voor dertigjarige trouwe dienst. De onderscheiding werd de heer Bachofner uitgereikt op de laatste oefenavond van de colonne in dit seizoen door de secretaris van het afdelingsbestuur, de heer W. F. de Bree. Voorstellen aan de Raad Twee maanden geleden besloot de gemeenteraad aan de NVG van der Kuil's Bouw- en Aannemingsbedrijf te Den Haag aan de Anemonenweg en de Ter Weer- laan gelegen grond te verkopen voor de bouw van 208 etagewoningen. Een groot aantal eigenaars van woningen aan de Crocusstraai en de Violierenweg heeft bezwaren geopperd tegen het bouwen van deze etagewoningen in de onmiddellijke nabyheid van hun eigendommen. Afgezien van de gegrondheid van die bezwaren, aldus schryven B. en W. aan de raad, zal het indienen ervan een vertragende werking op de uitvoering van de bouwplannen hebben. Daarom is met de bouwer overleg gepleegd over een andere plaats voor deze woningen en er is overeenstem ming bereikt over terreinen aan de Twickelstraat, de Ter Weerlaan en de Burmanlaan. Op deze terreinen kunnen de 208 voor verhuur bestemde woningen alsmede een aantal garages worden gebouwd. B. en W. stellen de raad voor, de benodigde grond, in totaal ruim 15.000 m2 te verkopen voor f. 750.000 en het eerder genomen besluit in te trekken. Een voorstel tot verkoop van grond aan het r.-k. kerkbestuur van de St.- Josephparochie voor de bouw van een nieuwe parochiekerk bij het park Dey- leroord, dat in de vorige raadsvergade ring door het college van B. en W. werd teruggenomen, is thans opnieuw op de agenda geplaatst. Het is vrywel gelijklui dend aan het eerste voorstel, alleen is enige wijziging gebracht in de opper vlakte van de te verkopen grond. Zoals men zich herinneren zal, willen B. en W. de kerkgenootschappen, die een door alleen die grond te verkopen, die voor het gebouw zelf nodig is, met een strook van ongeveer 5 meter breedte er omheen. De enthourage van het gebouw zal dan van gemeentewege worden aan gelegd en onderhouden. Voor de nieuwe St.-Josephkerk is nodig een oppervlakte van 2763,5 m2. B. en W. stellen voor, deze grond te verkopen voor f. 111.921,75, dat is voor f. 40,50 per m2. Zou het kerkbe stuur het gehele terrein, dat gereserveerd is voor de nieuwe kerk, moeten kopen, dan zouden de grondkosten ongeveer f. 160.000 hebben bedragen. Nieuwe straatnamen B. en W. stellen de raad voor namen vast te stellen voor nieuwe straten, die in het uitbreidingsplan Spinbaan zul len moeten worden aangelegd. Een van deze starten wensen B. en W. te noe men naar pastoor Dirk Woutersz, die van 1508 tot 1580 leefde en nauw met de dorpsgeschiedenis van Wassenaar ver bonden is. Verdere nieuwe namen zijn: Florijnstraat, Vreeburglaan en Vreeburg- Gybelantstraat (naar een vroegere bal juw en schout) en Spinbaan, naar de naam welke vroeger deze omgeving droeg. Jubileumtocht bejaarden Ruim driehonderd ouden van dfagen uit Wassenaar hebben in een 100-tal particuliere auto's hun jaarlijkse auto tocht gemaakt. En omdat het de 25e keer was, dat in Wassenaar een dergelijke uitgaansdag gehouden werd, droeg deze rit een extra feestelijk karakter. Een eerste verrassing was al direct na de start de rondrit over de landgoederen van H.K.H. Prinses Wilhelmina „De Horsten", waarvoor speciale toestemming was verleend. Na de koffie in Kasteel Oud-Wassenaar en ln restaurant „MeU- endell" wachtte een tweede verrassing: een rit over het fietspad door de dui nen van de Wassenaarse Slag naar Kat wijk. Het einddoel van de reis was de uit spanning „Groenendaal" te Heemstede. Daar wachtte een feestelijke koffietafel en een korte voorstelling door leden van I het cabaretgezelschap „De Club" onder leiding van mevrouw L. van der Knaap- Verhagen. Er werd omstreeks 4 uur teruggereden naar Wassenaar, waar alle honderd 1 auto's in een grote kring werden opge- steld op de parkeerplaats bij de Wasse- j naarse Slag. De voorzitter van het co- mité, dat deze autotochten organiseert, de heer J. J. M. Wiegman, hield daar een toespraak. De christelijke gymnas tiekvereniging „Irene" gaf er een de- monstratie. De heer P. Th. Stolk sprak namens de oudjes een dankwoord in het i bijzonder tot de heer Wiegman die 30 jaar geleden het initiatief nam voor deze autotochten. Als blijk van erkentelijk heid werd hem een boekenbon aangebo den. Tenslotte werd aan alle bejaarden ter herinnering aan deze jubileumtocht een herinnering aangeboden. De dames ont vingen een kristallen kaarsenhouder, de heren een kristallen asbakje. BURGERLIJKE STAND Geboren: Johanna E. Cm., dr. van W. j J. van Veen en M. C. van Hemert; Wil helmus A. H.. zn. van A. Barten en T. F. M. Creemers; Johanna A. H„ dr. van J. I L. Lubbe en J. A. Vermeulen; Antoinette P. M.. dr van B J. M. Sistermans en H. W. Gordyn; Charles P. P. M.. zn. van L. G. J. Jacobs en R. M. G. Kampschreur. Getrouwd: A. Bregman en W. B. Bos; W. J. van der Steen en E. M. van der Kroft; L. W. Schulhof en P. J. M. KruUff; H. J. Knaap en J. A. H. P. Vermeulen; F. J. Morsslnkhof en A. C. M. Pols; R. A. F. HalewUn en C. M. M. Jurgens; A. Vinci en E. J. Boon; P Vlnkhuyzen en C. A. Kramer: Jhr. O. R. van den Bosch en Jkvrwe J. A. Felth. Overleden: F. J. Snelleman, 78 ir A. C. Knynenburg, 27 Ir; A. Quak, 35 Jr.: M. C. C. Arnold-Strieker, 83 Jr.; G. H. Kloosterbroer, 50 Jr. Vanavond krijgt televisiekijkend Nederland een voorproefje van de nieuwe René Sleeswijk Revue „Tot vanavond", die dezer dagen in Theater Gooiland te Hilversum in première zal gaan. Er zal een telc- recording worden uitgezonden van de voorbereidingen van deze show, waarin Willy Walden en Piet Muy- selaar natuurlijk weer de hoofd figuren zijn. Nieuwelingen in het gezelschap zijn o.a. Philippine Aeckerlin en Aart Brouwer. Zij zijn tezamen ook te zien in „Vogelver schrikkers".

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11