B.deKONING NU EXTRA LANG IN SUPRA WIT „MASTER SHEETS" GOEMAAT - Katwijk-Rijnsburg lurianen ook op derde dag naar ïooi geteisterd door slecht weer 6.95 8.45 1.85 7.45 8.95 2.25 De Smirnofs uitgeleid kter v. d. Steen had druk werk Aanrander van dienstmeisje is thans bekend: Jozeplius Borkem Lilian Harvey kreeg anderhalf miljoen gulden toegewezen SUPRA LAKENS bijpassende SLOOP voor 25 cent BIJPASSENDE SLOOP VOOR 25 CENT Erich t 1 maart 1860 Vrijdag 8 juli 1960 Vierde blad no. 30093 r,-- - filing badgasten t het oog op recreatie kg a.s. bü slecht weer een week f anders in augustus zullen aan gangswegen tot het Nederlandse van Cocksdorp (Texel) tot en sssenaar enquêteurs en tellers de ten tellen en enkele gemakke- beantwoorden vragen stellen xmplaats, wijze van vervoer naar »nd en het vakantie-adres. De j dient om de VW's in de recrea- »n een duidelijk beeld te geven noodzakelijke recreatiefacilitei- iullen de kustgemeenten van Ne- op de toegangswegen naar het de totale omvang en de aard van keer meten; 850 personen zullen k doen. jmeentebesturen werken bij dit lek samen met het Centraal Bu- lor de Statistiek, de Rijksdienst faterstaat van Noord-Holland, et Nationale Plan en de Provin- 5 kustgemeenten staat men in de ieperiode voor de taak vele va- angers onderdak te bieden en gjesmensen een plaatsje aan het te garanderen. Om hiertoe in 6 zijn moeten een scherp beeld en worden van de behoeften der legangers. Het strand van Neder- - aldus Provinciale Waterstaat ord-Hollandn in een communiqué gunstig ten opzichte van de be sagglomeraties in dit deel van en is daarom van niet te onder- li waarde voor de toeristenindus- iquête waarbij niet alle. maar mogelijk badgasten zullen wor- Irokken duurt van 8 uur tot 20 •e deelnemers aan de 13de Laura-rij wielvierdaag se troffen het ook \n weer niet met het weer. Immers deze ritdie gisteren door het tn de omstreken van Zeist, de Bilt en andere mooie plaatsen in rt van ons land voerde, ging vergezeld van bijzonder felle regen zeer harde wind, maar gelukkig later op de dag ook zon. Het toe- Ide. dat dit keer in het westen van ons land meer de zon gesche- \eft dan daar waar juist de Laurianen waren. Het „zo hier en daar li" van de Bilt had er veel van weg. dat dit juist de Laurianen treffen. De stemming heeft er echter niet onder geleden, al moet Üijk in dit opzicht een uitzondering gemaakt worden voor hen. die lp deze dag te kampen kregen met gezwollen enkels en knieën. ir Van der Steen, de medische ;er van de Laurianen. had in en dan ook druk werk om al Isterde deelnemers weer op gang jen. Voor een was het helemaal tn, namelijk voor Trix Ditmar, Ie ..bezemwagen" terecht kwam haar linkerknie de dienst verder le. Toen zij hoorde, dat zü niet mee mocht rijden, kwamen bij Trix de waterlanders. Zo t kon zij scheiden van de vro- lanje-ploeg, waarvan zij deel uit- De sloot in Roel ten Hove, lid van de Soes- Itie, trof het gisteren wel heel Onder Nigtevecht belandde hij smerige stinksloot. De Soester Dl ging kopje onder. Teneinde Jt enigszins kwijt te raken dook >ve direct daarop maar in de pm zich onderweg van droge Ie voorzien, waarna hij zonder 'en de tocht voortzette, oog tempo vertrokken de 420 ners naar het oosten door Aar- 'een en Nieuwkoop, dwars door herland naar Nieuwersluis. Hier len de groepen zich weer. Zij 150 km. moesten rijden maak- grote lus naar boven over Hil- i en Bussum, terwijl de B-rij- |t kalm aan konden doen in de Lage Vuursche. Vooral de A- hebben tijdens het maken van bijzonder veel last van regen inden. Het water viel vaak met uit de laag hangende wolken. op de dag duurden de zonnige m wat langer, terwijl zelfs voor echt op de terugweg langs de D zon bleef schijnen, •eersomstandigheden waren ove- Oorzaak, dat men later dan ver eerd, in Alphen arriveerde. Zelfs b grote groepen na zes uur zich Inelden, maar dit werd hen wel en. omdat met het schuilen voor en nogal wat tijd verloren ging. Waardering Pder werd het gewaardeerd, dat Rgenote van de burgemeester. Bruins SlotPadding en me- VierbergenIn 't Veld de f van de Laura gisteren de dag op het parkoers waren. Zü i zich er eveneens van kunnen «en, dat de stemming ook tij dens deze 13de Laura weer prima was, ondanks de nare weersomstandigheden. Er waren op deze derde dag ook op vallend veel rijwielreparaties. Als steeds blijkt de politie uit de Sleutelstad ook nu weer in de heer Van Delft (Vader Gijs) een uit stekende verzorger te bezitten. Zelfs de te rijden rout's bespreekt hij met hen, waarbij het aan een pikante opmerking niet ontbreekt, zoals uit de lachende gezichten van de mannen wel blijkt. (Foto Leidsch Dagblad) Niettemin is men vanmorgen weer opgewekt vertrokken voor de vierde en laatste rit. die weer naar Rotter dam en omgeving gaat. zij het dan dit keer ook in omgekeerde richting, met als verzamelplaats dit keer Woubrugge, waar bijzondere maatregelen zijn ge troffen om een geslaagde intocht mo gelijk te maken. Hij teas boekhouder en met ziekteverlof (Van onze Amsterdamse correspondent) Op de kamer van hoofdinspecteur P. L. Landman in het politiebureau Overtoom te Amsterdam hangen een bruin kostuum en een regenjas, die op mouwen, op de linkerschouder en bij de linker zak bloedvlekken vertoont. De kledingstukken zijn gistermorgen om half tien in beslag genomen op de kamer van de 26-jarige Jozephus Borkem in de Stadionbuurt te Amsterdam. Borkem, sinds dinsdag voortvluchtig wordt gelijk in een deel van onze oplage van gisteren kort gemeld verdacht van poging tot doodslag op de 21-jarige dienstbode Catharina Flipse, die dinsdagmiddag in de flat van haar werkgever op het Minervaplein te Amster dam werd aangevallen en zwaar werd mishandeld. Bijna twee dagen lang zijn recher cheurs van tal van politiekorpsen in ons land bezig geweest met het onderzoek naar het alibi van bijna 200 colporteurs van „Elektrische dienstmeisjes", een stof zuiger met velerlei hulpstukken. Na de eerste berichten over de overval op juf frouw Flipse, regende het tips op het bureau Overtoom. Van de naar schatting 75 telefoontjes wezen meerdere tips in dezelfde richting, n.l. naar Jozephus Borkem, die een kamer bewoont in de Stadionbuurt. Merkwaardigerwijze komt deze naam niet voor op de lijsten van colporteurs. Borkem blijkt boekhouder te zijn op een accountantskantoor in de hoofdstad. Hij was met ziekteverlof en is vermoedelijk om iets in deze periode bü te verdienen met het „Elektrische dienstmeisje" op pad gegaan. Catherina Flipse wordt nog steeds ver pleegd in het Wilhelminagasthuis. Gis termorgen is 7-ü onderzocht door de politie-deskundige dr. J. Zeldenrust. Deze constateerde dat het meisje vyf slagen met een plat voorwerp op het hoofd heeft gekregen, waardoor zü ver- wondinper van 1 tot 2 centimeter heeft opgelopen. Elders op het lichaam zün onbeduidende schrammen aangetroffen. Het slachtoffer klaagt over zware hoofd pijnen. Inspecteur T. C. J. Sanders van de zedenpolitie heeft haar gisteravond ver hoord. Mej. Flipse zei. dat de man zich als colporteur had voorgedaan. Hy had o.m. verteld weduwnaar te zyn, een zoontje van 4 jaar te hebben en 2 jaar in Indonesië te hebben doorgebracht. Bovendien zei hü op een accountants kantoor te werken en dat hü zün vakantie besteedde om als colporteur iets bü te verdienen. Deze gegevens blüken achteraf gedeel- telük waar te zün. Borkem is echter geen weduwnaar maar gescheiden van zijn vrouw. Hü heeft inderdaad een zoontje van 4 jaar. Zün vakantie bleek ziekte verlof te zün. Bü wijze van hoge uitzondering heeft de officier van justitie, mr. W. K baron van Dedem, toestemming gegeven de volledige naam van de verdachte te publiceren. Voorts zün foto's van de voortvluchtige en duizenden aanplakbil jetten verspreid, waarop de opsporing wordt verzocht. De foto's waren in het politie-archief aanwezig. Jozephus Borkem is namelük de afgelopen jaren enkele malen voor kleine overtredingen, zoals oplichting en - Ingrid Künzel, Ursel Brunner, Hans Joachim Klein en Harta Haase zullen geen deel uitmaken van de Westduitse zwemploeg, die het aanstaande week einde te Maastricht uitkomt tegen Ne derland. Zü hebben zich teruggetrokken in verband met hun voorbereidingen voor de Olympische selectiewedstrüden, waaraan ook de Oostduitsers deelnemen, op 13 en 14 juli te Leipzig. Onder grote belangstelling van pers, radio, televisie en film is gistermiddag de Slrjarige Russische student Pyotr Smimof, die veertien dagen geleden in Eindelijk zag zij zich haar rechten op enorm landgoed in Hongarije toegekend Bezitting eerst door Duitsers, toen door Russen ingepalmd (Van onze Parijse correspondent) De Engelse zangeres en film actrice, die in de '30 jaren tot de sterren of beter kometen van het witte doek behoorde, Lilian Harvey, heeft plotseling zo niet haar roem dan toch een deel van haar rijkdommen teruggekregen. De filmster, die met haar ietwat bleke ogen en ondeugende glim lach een paar generaties terug in de vorm van een foto boven de legersteden van honderdduizenden jongemannen en vrijgezellen hing, leek de laatste jaren zo geen triest dan toch wel een teruggetrokken en armelijk bestaan in de buurt van Antibes aan de Franse Rivièra te leiden. Eergisteren kreeg ze nu eindelijk het langverbreide tele gram, dat een einde aan haar armoe maakt. Een bedrag van ongeveer anderhalf miljoen gulden is haar nu in de schoot geworpen. De som van de 1.800.000 Zwitserse franken, die haar nu na twintig jaar eindelijk is toegekend, vertegenwoordigt een deel van de waarde van een enorm landgoed dat de blonde Lilian in 1937 in Hongarije kocht. Een bezitting met 2.000 ha. grond, waarop een kasteel, een kapel, vüf boerderüen en onafzienbare landerijen, waarop honderden koeien, paarden en schapen graasden. Alleen aan koren brachten de Harvey-lande- rüen al een 50 wagons per jaar op. In de grond, die haar eens toebehoorde, zouden onlangs bovendien grote hoe veelheden petroleum zün ontdekt. In de vorige eeuw werd het kasteel, dat Lilian Harvey kocht om in de dichte nabijheid te wonen van een Hongaarse filmregisseur, die haar ontvlambaar hart in lichter laaie had gezet, speciaal voor de componist Franz Liszt gebouwd. Langdurér persoonlük plezier mocht Lilian Harvey van haar Hongaarse mil- joenenbezit echter niet ondervinden. In 1939, toen de oorlog uitbrak, moest ze haar domeinen overhaast verlaten en met uitzondering van een enkel gevuld handkoffertje diende ze toen al haar bezittingen en oude schilderüen en an dere kostbaarheden in Hongarüe achter te laten. Na de oorlog toen ze haar glorie al bijna had overleefd, deed ze nog een schuchtere poging haar eigen dommen terug te krijgen. Er werd haar weinig of geen hoop gelaten, nu Honga rüe door de Russen was bezet. Haar on afzienbare landerijen werden onder de boeren verdeeld. Later nam echter een Engelse regeringscommissie de zaak in handen en vorige maand werd Lilian Harvey plotseling naar Londen geroe pen. Uitvoerig bepleitte ze haar dossier bedreiging, met de politie in aanraking geweest. De delicten waren echter zo onbeduidend, dat er slechts een veroor deling tot een voorwaardelijke straf is gevolgd. Niettegenstaande dit wordt hü beschouwd als een agressief man. die niet zal terugdeinzen voor wraaknemingen als hem de namen van de tipgevers bekend worden. De grensposten zyn per telex gewaar schuwd. Borkem is niet in het bezit van een oaspoort. In verband met vroegere uitlatingen acht de politie het niet on waarschijnlijk dat hü *al trachten naar Frankryk te ontkomen om dienst te ne men in het Vreemdelingenlegioen. en dezer dagen kwam dan dus eindelük de boodschap met het positieve resul taat. Lilian doodde de laatste jaren haar tyd aan de Cóte d'Azur met een weinig succesrijke poging slakken voor de dure restaurants in de buurt te kweken. Haar laatste spaarduitjes gingen by die onderneming ook nog verloren en ze was dan al erg gelukkig wanneer ze zo nu en dan een engagementje kreeg in de Franse of de Duitse provincie, waar de sopraan van de voormalige filmleeuwerik overigens ook al geen sensatie Den Haag wegens spionage werd gear resteerd, als ongewenste vreemdeling ons land uitgeleid. Onder bewaking van twee leden van de Kon. Marechaussee werd hij een Tupolef-lijntoestel van de Aeroflot op Schiphol binnengebracht. Enkele minuten na hem vólgden zijn jonge blonde vrouw, die over twee maanden een tioeede baby verwacht. Zij was met haar zoontje als ge wone passagier de luchthaven inge komen. In het kleine kantoortje van de Aeroflot bij de vertrekhal had zij gewacht tot haar man in het toestel was. Toen werd zij door een drietal leden van de Russische ambassade tot het toestel begeleid. Haar kind werd door een andere vrouw naar binnen gedragen. Om één uur vertrók het toe stel met behalve de Smirnofs nog drie passagiers aan boord naar Moskou. maakte. Die troosteloze bladzyde in haar leven kan nu dus worden omgeslagen. De eerste kurken heeft Lilian al van de champagneflessen laten knallen en binnen een dag of tien, zo kondigde ze al aan, zal de nu ongeveer vyftigjarige ex-beroemdheid in Parys de bloeme nleer tjes nog eens buiten komen zetten. (Advertentie) voor prijzen lager dan de vastgestelde fabrieks- prüzen en bü aankoop van elk laken een Dit is voordeel van de bovenste plank. Het beste Twentse graslinnen. Volkomen gegarandeerd. Amerikaans verpakt in plastic. Zorgvuldige afwerking. Zowel in gezoomd als prachtig geborduurd. Ook u heeft hierop gewacht. 1-pers. 150 x 240 2-pers. 180 x 240 Royale SLOOP Glad Glad Glad Geborduurd Geborduurd Geborduurd Nu bovendien bij elk laken een Haarl.straat hoek Donkersteea LEIDEN NOORDWIJK

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7