Op SICILIË woedt nog altijd de terreur van de machtige ..VIalia Laatste Berichten Zwemdiploma Leidse scholieren Hoofdprijs in toto 50.000 DONDERDAG 7 JULI 1960 Leerlingen van diverse Leidse scholen hebben in „De Overdekte" voor hun diploma (A. of B.) gezwommen. De uit slag luidt als volgt: School Potgieterlaan (v. Oudenhoven)AS. Colpa, P. v. Dam, R. Sanders, B. Cauwenberg, J. Lith, R. v. Kampen; B. T. Aalders, D. v. Paridon. Langebrug (van Sluys)B: R. Wijs man, T. van Delft. Duivenbodestraat (Cossee): A: A. Blom, G. Bijkerk, H. v. Oosten; B: J. Mooten. Aalmarkt (Wisse): A: M. Bomhof, B: C. Hendriks, L. Verheyen, A. Burger hout, M. Sloos, M. Moonen, B. Verhoop, F. Dexel, L. Hansen, H. Ubink. Boshuizerlaan (Duym)B. E. v. Diest, H. Gerrits, J. Halvemaan, L. van Tol. Stadhouderslaan (Streefkerk): A: C. Monteba, H. Olieslager, B: H. de Roos. Adriaan Pauwstraatt Berg): A: T. Peppeienbos, A. de Heyer, M. v. d. Berg, J. v. d. Vijver, W. v. Vliet, B: M. Hoge- woning, J. v. d. Gugten, F. Stouten, D v. d. Linden, J. Hogewoning, P. Huur man. Obrechtstraat (Noorduin): A: C. v, Doorn, I. Voerman, B: N. v. d. Weiden, D. Ligtvoet, J. Ligtvoet. Hooglandse Kerkgracht (Zuiderveld) B: E. Salmer, R. Vink. Rapenburg (v. d. Neupt)A: A. Sloot jes, N. v. Leeuwen, C. v. Rooden, B: W. v. Veen, M. Lowes, D. de Roode. Oppenheimstraat (v. Itereson): A: M. v. d. Laan, C. Wikkel, P. Schier, B. Ver- straaten, C. Volgt, C. v. d. Gugten; B: Y. Tesink, L. Waals, A Fontein, H. Bo- narius, P. J. Regeer. Driftstraat (Riks): A: L. Dijkstra, T. Collee, C. de Ruiter, E. v. Woudenberg, B: L. Otten, R. Rijken, E. Planjer, K. Mulder. Telderskade (v. d. Veen)A: M. Later- veer, K. Rombout, B: C. Zwanenburg, D. Daams. Damlaan (Fluyt)A: S. Strieken, R. Mieloo, J. d' Ouden, S. Houweling, S. Pijnaken, G. v. Beek, B. v. d. Heyden, B: R. Steehouwer, H. v. Dam, A. Bender. Bakker, K. Lavou, J. Siers, B: Y. Fran ken, A. v. Oostenrijk, R. Sanners. Willem de Zwijgerlaan (Schuurman) A: C. de Vrinde, A. Dreef, K. Fransen; B: R. Wolters, W. Ent, T. Hameling, L. v. d. Vos, K. Dreef. Boshuizerkade (van Dalsen): A: M. immink, B: A. de Visser. Asserstraat (Kruithof)AC. Hon- ders, D. de Bree, M. Degers, E. Houwe ling, B: A. Ouwerkerk, A. Pera, R. Era des, H. Flaman, W. v. d. Waals. Zuidsingel (v. d. Neut): A: D. Rey- ken, B. v. Dam, K. Kooien; B: W. Smit, H. de Roode, P. Reyken, A. Schoonder- woerd de Bezemer. Rijnsburgersingel (Entrop): A: Y. Dool, A. Delft. Pelikaanastraat 20 (Bonnet)A. C. Duivenvoorde, N. Goddijn, T. v. d. Burg, G. v. Goozen, T. de Winter, T. de Does, T. Prenen, M. Sijbels, B: I. Meyer, W. Hoogkamer, C. Rotteveel, A. Boers, A. Zevenhoven, R. Schoonderwoerd, M. Weiss, G. v. Kins, G. v. Lelieveld, A. Raaphorst, L. v. Eltsout, W. v. Geest. VGLO Oude Vest (Wilterdink)A: D. Sonders, B: R. Cornet, J. v. d. Born, T. Cavé, L. Vermeer, A. v. Leeuwen, T. Cramer, E. v. d. Nieuwendijk, A. Bent veld, A. Mieloo. Noordeinde (de Vries): A: N. Duprie, B: E. Boersma, G. Gijzenij, W. Vogelen zang, H. f.Tbrijt, R. v. Leeuwen, J. Haver. Lorentzkade (zr. Mirjam): A: A. Hen- se, M. Maas, J. Geijer, B. Borst, M. Ja ger, E. Kettenis, T. v. d. Heijden, R. v. Schie, K. v. d. Linde, N. Nozeman, F. Knaap. B: J. Smit, P. Bouter, M. Maas- ner, M. Koekenbier, L. Castelein, I. Koster, I. Versteeg. Oosterstraat (de Jonge): A: K. Goud- berg. B: O. Bavelaar, K. de Lecluse, B. Eradus, R. Visser, J. Ellert, T. Boer, B. Lepelaar. Haarlemmerstraat (Hurts)A. E. Klaverweyden, W. de Meel, J. Bakker, J. Bonnet, B. S. Zierikzee, C. Prins, J. Jan sen, J. v. Harteveldt, W. de Hollander, C. Bij. J. Kamerman. Os en Paardenlaan (Lippits): A: H. v. d. Zon G. Goozen, D. Kerkvliet, N. Klein, L. Beverling, B: J. v. Rooden, P. Koot, A. Zierikzee. Storm Buysingstraat (Datema): A: A. Passchier, B. Ton van Hove. Sorm van Buuysingstrgat (Gelök): A: T. Hartkoorn. VGLO Boommarkt (Van Elzen): A: H. Verdel, G. Weening, T. Fasel, J. v. Louis. B: H. v. Schie. R. Rozier, A. Op stal. D. Klein, P. Wortman, K. v. Wissen, T. Hillebrand. K. de Haas, P. Rodewijk, W. Wolters, H. de Groot. Munnikenstraat (Brittyn)A. W. v. d. Mey, B: T. v. Varick, P. Rietkerk, D. Ledeboer, R. Nagtegaal, B. Beekman. Damlaan (Adrichem): A: W. v. Niel, L. Kamphues, C. Hoogenboom, E. Gotte- bos, B: M. Post, P. v. d. Hulst. J. Poncin, W. Bemelman. Breestraat (Hettinga)A: P. Castelein, B: L. Compeer, H. Dijkstra, J. de Laaf, F. Dijkstra, R. v. Delft, B. Jansen, N. de Haas. H. v. Kampen, C. Vermeulen, H. v. Gils. Mamixstraat (Den Haan): B: Marian Brugman, H. Schouten, B. Mulder. Oppenheimstraat (Van Raaij)A: Fiep Overdevest, B: P. Eeveraat, K. v. Loon, H. Botermans, R. v. d. Pluym, H. v. Gorp, J. Goosens. Pasteurstraat (Stolk): B: S. v. Erkel. Driftstraat (De Vries): B: T. v. d. Veer, J. v. d. Pont. Rapenburg (Poot): A: H. v .d. Blom, T. Schrier. B: B. de Best, H. Jansen, A. Groenendijk, F. Julien. Durieustraat Slegtenhorst)A: G. J. Nieboer, B. Hartveld, R. Verpoorten, A. OEGSTGEEST Onze plaatsgenote, mej. D. A. Vijl- brief, is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd voor het propaedeu- tisch examen voor bouwkundig inge nieur. Onze plaatsgenoot, de heer G. W. J. Asperslag, is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het pro- paedeutisch examen voor mijningenieur. WARMOND De volgende leerlingen van de School met den Bijbel te Warmond zijn geslaagd voor het toelatingsexamen van een middelbare school: Meisjes HBS: Joke Houweling; Stedelijk Gymnasium: Martientje Verweij; Chr. Lyceum: Linze Boonstra; Rijnlands Lyceum: Rolf van Ditmars, Karei Noorlander, Robertjan Terwiel en Casiek van Til. ZOETERWOUDE Verkeersexamen Gisteren hebben de kinderen van de 6e en 7e klasse van de R.-K. Meisjes school het verkeersexamen afgelegd. De leiding van de examens berustte bij de Rijkspolitie. Zeven kandidaten werden afgewezen en 2 waren niet opgekomen. Onze plaatsgenoot, de heer L. J. M. Bosman is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het prop. examen voor bouwkundig ingenieur. v. Weizen, P. de Hart. B: F. Yopes Car doso, M. Smittenaar, H. Hoogendoom, E. Fluyt, J. Roest, A. Burgers, H. Hennes, H. v. Bovene. Noordeinde (Hubregtse): A: S. Val kenburg, J. Beekman, E. v. d. Blom. B: W. Wijling, A. Rührwien. Maresingel (Zonneveld)L. v. Loon, H. Flaman. B: H. Vijlbrief, D. Binnen dijk, J. de Ridder. Noordeinde (Voorwinden): A: J. Kooy- man. B: T. v. Praag, H. Luyendijk, J. J. den Haan, J. Kok, H. v. d. Kloot, T. Goekoop, W. Knegtel, M. v. Rij, C. Was senaar. Kernstraat (Janssen)AM. Blans- jaar. B: A. de Goey, G. Kroesemeyer, M. Oosterhoek, R. v. Duuren, H. Ladan. Drie Octoberstraat (Van Weerlee): A: Joke de Wolf. B: H. Blansjaar, C. Planje, v. v. d. Reijden, W. v. d. Zanden. Rijnsburgersingel (Bronner): A: T. Niebot. B: G. Engels. Lusthoflaan (De Vries): A: S. de Bruin. B: H. Crama, C. Boeff, R. v. Dam, J. Beij, B. Distelvelt, R. Schouten, E. Onderwater. Timorstraat (Wijngaards)A: M. v. Rooden. B: T. Overdijk. Haverstraat (Volkers): A: T. v .d. Reijden, C. v. d. Blom, S. v. d. Wetering. Franchimontlaan (Wittemans): A: B. Henzing. B: T. Copier. Van Vollenhovenkade (Koster): A: A. v. Bemmel, E. v. Dee, M. Been, W. Kan bier, W. Kooreman. B: Y. de Boer, B. Houthoff, R. Jansen, A. Luciën. Hoge Morsweg (Tijmstra): A: Maartje Peet, S. ten Have, W. Keijzer, W. Roo- zendaal, H. Wesseling, B: M. v. Kouberg, G. Spruitenburg, P. Plaizier, D. de Roode, P. Heemskerk. Plantsoen (Huygens): A: P. Regeer, B. Monteba, G. Philippo, B: M. v. Ton geren. VGLO Oude Vest: A: J. Zaalberg, E. Minke, T. de Rooden, B: F. Brederode, A. Boonsma, K. v. d. Stelpe, A. Kommer, J. v. d. Plas, R. Koole, C. Vijlbrief, J. Klein, T, Leeflang, H. Gijsman, W. Wol ters. (Van onze parlementaire redacteur) Minister Beerman heeft vanmid dag in de Tweede Kamer in zijn antwoord op de 12 sprekers van gisteren verklaard, dat hij bereid is de hoofdprijs in de voetbaltoto te verhogen van f. 25.000.— tot f. 50.000.-. CORRESPONDENTIE B. te Leiden. LeidenUtrechtDoorn Amerongen Wageningen Eist BommelBerg en DalGroesbeek. cir ca. 150 km. Voor het politiediploma B slaag den de agenten J A. Hey, J. H. Beer- lage, M. Mol en J. ten Haken; voor het diploma A: de adspiranten J. Vermeu len, H. v. d. Berg, P. J. Maters en D. F. van Dolder. Lusthoflaan (Hertog): A: A. Stokkel, C. Overdijk, L. Smit, B: N. Vinkenstein. Haarlemmerstraat (Veldhoven): A: A. Tollenaar, E. de Meij, Adri Wansing, J. Nauta, B: M. v. Dorp, R. v. d. Heijden, H. Zandvliet, M. v. d. Poel, B. Klink, M. de Vrind, W. v. Noort, J. Lindenhof, M. van Dongen, T. Kettenis, D. Sluiter, M. Knijnenburg, A. Leebrink. Krauwelsteeg (Broerse): A: N. v. Beek, B: Wilma Hoekse, M. Hollander, J. Mol- lers. Levendaal (zr. Mirjam)B: A. Treil, E. Verhoeven, M. Rosier, C. Boonekamp, Ch. Eysink-Smeets. (Ongecorrigeerd) Bijna alle televisiekijkers kennen de heer Posthuma, de Deljtse leraar die met zijn kennis over de draf- en rensport in de Varaquiz „je neemt er wat van mee" duizend gulden verdiende. Gisteren had de heer Posthuma zowaar zijn gehele klas meegenomen naar de avond- koersen op Duindigt. De heer Post huma wil zijn pupillen ook de liefde voor het paard bijbrengen. (Van onze Romeinse correspondent) „Waarde heer Gaetani Antonino, het is droevig U te moeten mededelen, wat er in Campobello gebeurt. Er is een nieuw genootschap voor misdadige doeleinden opgericht, dat financiële hulp nodig heeft en, niet ziende waar dat geld vandaan te halen, zijn toevlucht zou moeten nemen tot slechte daden. De raad heeft besloten het stoffelijk over schot van uw schoonvader, Dottore Saeli, te ontvoeren. En zo is dan een van deze nachten het lichaam verdwenen en het bevindt zich nu op een veilige plaats, bewaakt door jongemannen, die tot alles bereid zijn, ook ten koste van hun leven. Het staat dus aan U om te beslissen of U wilt, dat het lichaam weer terugkeert naar de plaats waar het rustte. U moet daartoe een som van 25 miljoen lire deponeren. Verliest geen tijd. Als U in gaat op ons aanbod, doet dan het vol gende: gedurende drie achtereenvolgen de dagen moet op uw balkon een servet te drogen hangen, ook 's nachts, met ingang van vrijdagochtend tot zondag avond. Is die tijd verstreken zonder ant woord op ons verzoek, dan blijft ons niets anders over dan door middel van een brandstapel de kist en het lichaam te vernietigen, zoals geschiedde met wijlen Jeanne d'Arc. Gaat gij op ons verzoek in, dan zullen wij, opnieuw schrijven om vast te stellen hoe het geld moet worden uitgekeerd tegen aflevering van de koopwaar. Zoekt geen bescher ming, want alles is voorzien!" Dit is de brief, die op 8 september 1957 door de brievenbesteller werd afge leverd bij graaf Gaetani, die gehuwd is met een dochter van „Dottore" Saeli, een landedelman, die in 1945 door de „mafiosi" werd vermoord Die moord was ook al eigenaardig. Giacomo Saeli was een zeer welgesteld groot grondbe zitter. Hij was een man van zeventig jaar, toen op 4 april 1945, terwijl hij zich met zijn chauffeur ophield op één van zijn landgoederen, een groep goed ge wapende bandieten van de bende „Rin- done" hem omringden en eisten, dat hij zich zou overgeven. Mensenroof, met het doel de geroofde tegen een hoog losgeld weer vrij te geven, is op Sicilië een zeer vaak voor komend misdrijf. Het vormt een van de beste bronnen van inkomsten der ge rechtelijk vervolgden, die in de „mac- chia" leven. Wel te verstaan, die „ban dieten" vormen niet de „Mafia", maar in bepaalde gevallen kan de „Mafia" van hun diensten gebruik maken om iemand uit de weg te doen ruimen. Gevecht duurde zes uur Saeli, voor geen kleintje vervaard, trekt zich terug in de hoeve en beant woordt met een revolver de schoten van de bandieten. Zes uur lang heeft die schietpartij geduurd en honderden per sonen waren er getuige van, of hebben het althans gehoord. Maar op Sicilië is in zulke gevallen niemand zo lichtzinnig de politie te gaan waarschuwen. Wie dit zou doen, zou tegelijk zijn doodvonnis tekenen. Toen Saeli, die twee revolvers en veel munitie had, tenslotte niet meer terug kon schieten, wist hij nog met stenen zijn belagers op een afstand te houden. Tenslotte klommen de bandie ten op het dak, rukten de pannen weg en hebben de oude man met handgra naten en mitrailleurvuur geveld. Hij werd met alle eer bijgezet in het familie graf, een soort kleine kerk waar (zoals in Italië gebruikelijk is bij vooraan staande families) de doodkisten van zijn voorouders rij aan rij staan opgesteld. Twaalf jaar later, op Goede Vrijdag van 1957, werd dat familiegraf geschonden en de lijkkist van Giacomo Saeli gesto len. In september kreeg de schoonzoon de bovenaangehaalde brief. Daarmee begon een periode van inge wikkelde onderhandelingen met de lijkenrovers. Dat gebeurde in overleg met de politie en het was de hoofdcom missaris Tandoy van de stad Agrigento, die enige maanden geleden op een nog altijd niet opgehelderde wijze midden in de stad Agrigento werd neergeschoten, de man. die anderhalf jaar lang zijn krachten heeft gewijd aan het ophelde ren van deze zaak. Sommige bijzonder heden zijn niet van humor ontbloot. De familie liet weten, dat zij 25 mil joen te veel vond, waarop de „bende" antwoordde (dergelijke brieven zijn steeds „geschreven" met uit kranten ge knipte losse woorden), dat graaf Gaeta ni bij de gebruikelijke avondwandeling het corso van Campobello op en neer moest wandelen: elke keer wanneer h(j voorbij kwam in onverschillig welke richting telde voor één miljoen. De eer ste keer ging hij maar drie keer heen en drie keer terug, zes miljoen, een aanbod, dat met verontwaardiging en dreigementen werd afgewezen. Tenslotte kwam men tot twaalf mil joen. Een boerenarbeider zou het geld op een bepaalde plaats brengen. In wer kelijkheid ging er als een boer verklede politieman heen met een groot pak waardeloos papier. Maar de boeven kwamen niet opdagen. De dag daarop kwam er een nieuwe dreigbrief. „Wij weten, dat het waardeloos papier was en dulden geen verdere grapjes. De ge volgen zyn voor uw rekening. De boeren arbeider moet het geld duidelijk zicht baar en open in een kist leggen, die wij op die en die plaats zullen opstellen." Ditmaal ging de politieman er heen met een pak wit papier, bedekt door een aantal biljetten van tienduizend lire. Hij vond op de aangegeven plaats een lege zeepkist en wachtte. Gelukkig voor hem legde hij het geld niet in de kist. Had hij dat gedaan, dan zou op dat zelfde ogenblik een hoeveelheid dynamiet zijn ontploft, voldoende om hem en de tal rijke carabinieri, die in de nabijheid stonden opgesteld, in de lucht te doen vliegen. Dit goed werkend inlichtingen systeem is onloochenbaar Mafia. Het schynt, dat commissaris Tandoy tenslotte op een goed spoor was in deze zaak, een van de talloze zonderlinge zaken waarmee een commissaris van politie op Sicilië wordt geconfronteerd. Maar hij is, zoals gezegd, vermoord en wij weten er niets uan. Het geroofde lichaam is op een heel vreemde wijze dezer dagen aan het licht gekomen. Op pinksterzondag werd An tonio Montaperto, een bejaarde man, „een man van respect" der Mafia, een „stuk van negentig", zoals dat in de ge heimtaal van het genootschap heet, door een aantal revolverkogels caliber 9 in de rug dodelijk gewond, terwijl hij te paard gezeten van zijn landerijen naar huis terugkeerde. Het lukte hem nog twee kilometer verder te rijden tot het huis van een bekende, aan wie hij zei, dat hij van zyn paard was gevallen en zich aan een steen ernstig had gestoten. Men bracht hem naar zijn huis, waarna zijn dochter hem naar het ziekenhuis van Agrigento liet transporteren. Die dochter is waarschijnlijk de enige, die weet wat er gebeurd is. Tegen de politie hield de oude man tot het einde toe vol, ook toen men hem de kogels toonde, die uit zijn rug waren gehaald, dat hij van zjjn paard was ge vallen. Een Siciliaan zegt nooit iets aan de politie en zeker niet een „mafioso" als Montaperto. Hij behoort tot een tra gische familie. Zijn oudste zoon, chris tendemocratisch vakbondsleider, is door een andere tak van de Mafia vermoord en zjjn tweede zoon, Tito, is enkele jaren geleden bjj een raadselach tige schietpartij, waarvan men niet weet of het om een meisje ging of om „zaken" (dat is Mafia) om het leven gekomen, zodat alleen de dochter overblijft. Verrassende vondst De begrafenis van Montaperto was, als elke begrafenis van een groot Mafia- Gevangenen ontsnapt in Stanleystad In Leopoldstad en Thysstad hebben Belgische officieren het commando weer op zich genomen. De toestand blijft echter verward. Stakende haven arbeiders hebben in Leopoldstad hoge ambtenaren van het openbare vervoers bedrijf Otraco mishandeld. Europese werknemers in het havenbedrijf heb ben de Belgische diplomatieke missie laten weten, dat zij zich op hun werk niet veilig meer voelen. Vanochtend zijn de gedetineerden van de centrale gevangenis te Stanleystad in opstand gekomen. Zij beukten de deuren van de gevangenis in en ver spreidden zich in de stad. Een grote groep begaf zich naar het gebouw van de provinciale regering, waar zij be toogde onder het roepen van „onafhan kelijkheid". Levenslang tegen Pohlmann geëist (Van onze correspondent in Bonn) De officier van Justitie bij de Frank- forter rechtbank eiste vanmorgen le venslang tuchthuis en verlies der bur gerlijke rechten tegen de 38-jarige han delsreiziger Heinz Pohlmann. Volgens de officier komt alleen Pohl mann op grond van talrijke aanwijzin gen er voor in aanmerking op 29 okto ber 1957 Rosemarie Nitribitt in haar luxueus ingerichte flat te Frankfort aan de Main te hebben gewurgd en van 18.000 mark te hebben beroofd. Pohlmanns verdedigers zouden he den om vrijspraak verzoeken. Volgens hen zijn er zovele tegenstellingen in de getuigenverklaringen aan het daglicht gekomen dat de beklaagde alleen nog maar vrijgesproken kan worden. 103-jarige overleden In het Stadsziekenhuis te Purmerend is gisteren overleden de heer K. Horjus uit Monnikendam. De heer Horjus was 103 jaar oud en de oudste inwoner van Waterland. TEGEMOETKOMING STUDIEKOSTEN VAN RIJKSPERSONEEL De centrale commissie voor georgani. seerd overleg in ambtenarenzaken be handelde een ontwerp voor een nieuwe regeling inzake tegemoetkoming in stu diekosten van Rijkspersoneel. Hoewel er nog bepaalde verlangens ten aanzien van dit vraagstuk bleven liggen, verenigde de commissie zich met het ontwerp. Dader aanranding dienstmeisje bekend Het Amsterdamse dienstmeisje C. A. Flipse, dat door een onbekende man in de woning van haar werkgever aan het Amsterdamse Minervaplein werd mishandeld, heeft haar aanrander her kend van een aantal foto's die de po litie haar vanochtend heeft getoond. De recherche van het bureau Overtoom kwam op zjjn spoor na ontvangst van diverse tips van dagbladlezers. De op 2 oktober 1933 in Amsterdam geboren boekhouder J. Borkcm blijkt evenwel gisteren te zyn verdwenen. De politie heeft in zijn kamer in de stadionbuurt vanochtend het pak en de jas gevonden, die hij bij de overval droeg. De jas bevatte op vele plaat sen bloedvlekken, zodat het vrijwel zeker is dat de politie op het goede spoor is. Gevreesd wordt dat hij naar het buitenland is gevlucht, aangezien hij reeds eerder te kennen heeft gege ven dienst te willen nemen bij het Vreemdelingenlegioen. De grensposten zijn onmiddellijk gewaarschuwd. De jongeman bezit geen paspoort. Bisschop van Rotterdam kreeg onderscheiding In het Bisschopshuis te Rotterdam heeft de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum, de op 30 april j.l. aan de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, verleende onder scheiding. te weten die van ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, uitge reikt De burgemeester herinnerde er aan, dat de onderscheiden stadgenoten altijd op 30 april ten stadhuizc hun on derscheiding krijgen uitgereikt, doch dat de bisschop daarbij niet aanwezig had kunnen zijn. omdat hij met va kantie in Bern was. Spreker had het weinig passend geacht de ridderorde zonder meer te laten bezorgen. Daarom had hij gevraagd de onderscheiding persoonlijk te mogen komen overhan digen De burgemeester geloofde, dat ook buiten de kring van geloofsgenoten van de bisschop waardering voor de verleende ridderorde bestaat. De bisschop merkte in zijn dankwoord o.m. op, dat naast de economische op bouw van Zuid-Holland en Rotterdam ook aandacht moet worden besteed aan levenswaarden op cultureel, sociaal en godsdienstig gebied. Naarmate de be- volking en de economische problemen groeien zal ook de godsdienst naar voren i moeten komen en met meer aandacht worden behandeld, aldus de bisschop. leider, een gebeurtenis van belang. Maar er volgde een grote verrassing. Toen men het familiegraf van de Montaperto ontsloot, vond men naast de lijkkist van Tito, op de plaats bestemd voor de vader, de verloren gewaande kist van Saeli. Niemand begrijpt er meer iets van. De kist is geopend, ook de loden bin- nenkist en het stoffelijk overschot van Saeli, herkenbaar aan zijn befaamde witte hangsnor werd in uitstekende staat teruggevonden. Sommigen houden vol, dat Montaperto, die tot een meer conservatieve groep van de christende mocratische partij behoorde dan de Gae- tani's (politiek en „Mafia" gaan hand in hand) indertijd de lijkroof heeft laten plegen, dat het lichaam jaren lang door Sicilië heeft gereisd en zes maanden geleden door Antonio Montaperto zelf in zijn familiegraf is weggestopt. Anderen beweren, dat Montaperto, bang dat door deze geschiedenis te veel kleine manne tjes van de „Mafia" zouden worden ge arresteerd (de groten zijn onaantastbaar en beheersen het gehele openbare leven van Sicilië) er op had aangedrongen, dat men het stoffelijk overschot zou terug geven, waarop hij een boodschap zou hebben gekregen: „Als je eenmaal dood bent, zul je het lichaam van Saeli vinden op de plaats die voor je zelf be stemd is". Geen coca cola Sicilië is wel een wonderlijk land De grote raad van de „Mafia" zou dezer dagen te Castrelvetrano zijn bijeengeko men en zou doodvonnissen hebben uit gesproken over enkele bekende figuren in de christendemocratische partij en wel van de linkervleugel. On der de ten dode opgeschrevenen zou zich La Loggia bevinden, die enkele jaren geleden president was van het gewest Sicilië. Doodvonnissen van de „Mafia" ontloopt men niet gemakkelijk vooral wie zich met vakbonden bezighoudt (iets waar de grondeigenaars, in wier dienst de „Mafia" staat, niets van willen weten) verkeert steeds in levensgevaar. Het aan tal onopgeloste moorden in de laatste tien jaar is meer dan honderdvijftig! BEURSOVERZICHT Opnieuw zwakker AMSTERDAM, 7 Juli. Ter beurze ging vandaag de grootste belangstelling uit naar het resultaat van de inschrijving op de uitgifte van f. 100 miljoen 4%% 25-jarige obligatielening (de derde in 1960) van de Bank voor Ne- derlandsdhe Gemeenten tegen 99 1/4%. Over het resultaat was vanmiddag nog weinig positiefs te vernemen. Het bleek dat de markt voor Ned- Staatsfondsen vanmiddag niet kon ont komen aan een lichte druk als gevolg van de belangstelling voor de lening BNG. Althans over de gehele linie la gen de Staatsfondsen iets zwaarder. De markt was overigens opnieuw zwak gestemd en zette dus min of meer de technische reactie van de afgelopen week voort. De koersdalingen waren echter nogal onregelmatig. Aku b.v. was slechte weinig lager op 534, Philips daarentegen boekte een vrij groot ver lies en zakte in tot 1177 (min 17). om daarna aan te trekken tot 1181. Unilever opende op 960 (min 9) en herstelde tot 964%. Koninklijke was opnieuw gedrukt en werd verhandeld rondom de f. 138. Hoogovens zetten in op 776 en trokken aan tot 779, waarmee zij nog slechts 2% van de vorige slotkoers verwijderd wa ren, In alle hoeken was de handel zeer rustig. De arbitrage kon weinig onder nemen, het publiek bleef op de achter grond maar per saldo was toch de vraag te gering om het koerspeil geheel te handhaven. Cultures waren gedrukt. Scheepvaart nauwelijks prijshoudend- De VMF Stork-Werkspoor heeft op nieuw een belangrijke buitenlandse or der gekregen die tot een hogere advies- koers leidde. De beurs sloot zeer kalm. WISSELKOERSEN Amsterdam, 7 juli. Londen 10.59%10.60%, New York 3.77-A—3.77 AMontreal 3.83%—3.83%, Parijs 76.96—77.01, Brussel 7.57—7.57%, Frankfort 90.44%90.49%, Stockholm 73.11%—73.16%, Zürich 87.37—87.42. Mi laan 60.77%-60.82%, Kopenhagen 54.77% —54.82%, Oslo 52.90—52.95. Wenen 14.55 —14.56, Lissebon 13.20—13.21%. Als toerist merkt U van dit alles natuurlijk niets. Of ja, toch wel iets. Als U in een café te Palermo om een „coca cola" vraagt zegt men „juist uitver kocht" en schenkt U een glas bier In. Ook dat is Mafia, de kleine Mafia van de markten en het handelsleven. Beurs van Amsterdam Donderdag 7 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned '58 4% 100A 100% Ned '59 4% 100A 100A Ned. '59 4% 98A 08A Ned. '60II 4% 100A 100%GL Ned '53 3% 93% 94A Grootboek obi. 3% 78% B Ned '47 3% (3) 93A 93GB Ned '51 3% 96% Ned '53 (3%) 93% 93% Ned '56 3% 92% 93 Ned '48 3% 87 87% Ned '54 3% 86% 76% Ned '55 I 3% 88% 88% Ned. '55 II 3% 91% 80 Ned '37 3 91% 91% Dollarlng '47 3 92% 92% Investeringscert 3.. 97% 97%GB Ned. 62-64 3 97% 97H Indië '37 A 3 93% 93% Grootboek '46 3 89A Ned. WB 6% 10911 109ft ACTIEVE AANDELEN Clt. Handl en Ind. B. 33 33y4 Nat. Handelsbank 169% 170GB Ned Handelmij292% 290% Amst Rubber 116% 115% H.VA. 165% 165% 6enembah 555 555 A.KU 535% 533% Berkel's Patent (v.) 336 330 Calvé Delft cert. 920 915 Dell Mij en (Ver.) 189.10 188.20GB Kon Pap v Gelder 324% 316GB Hoogovens cert 780% 779 Müller en Co NB 439% 435% Ned Kabelfabr 588% 585GB Philips 1194% 1180 Philips pref 315 310% Unilever 969% 967 Wilton Peyenoord 210 GB 214GB Biliton 2de r 407% 405 üordtse Olle gew 660% 660% Kon Olle (f 20.140.40 140.50 idem (50 a f20.-) 139.10 138.30 Holl Amer iyn 139 139% Java China Paket 142 140% KJLM 107 107.50 Kon Ned Stmv Mi) 182 181% Kon Paket Mi) 134% 133y4 Stoomvaart Mij Ned 167 167 Nievelt Goudr cert 144 144 v OmmereD cert 273 272 Kon Rott Lloyd 147 145% Ned Scheepv Unie 145% 144GB NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningeD 4 dam '47 (3%) 3 93% idem '48 (3%) 93% 93 ft ft "dam '52-1 (4%) ..98 98 id. Id. *37 I-n (3%) 93% Z.-Holland "56 (4%) 9914 98 Bank N. G. '58 (5%) 104% 104% id. N.WJB. '52 (4%) 96% Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 96 95% Premieleningen 103 B 103%B A'dam *51 I 2% 84 83% A'dam '56 I 2% 78% 79% A'dam *56 11 2% 95% 95 A'dam '56 III 2% 94 94% Eindhoven '54 2% 80 79 Enschede'54 2% 78 78A Den Haag '52 1 2% 87 87% 87 R'dam '52 1 2% 91 Idem n 2% 88% 88% 98 98 Utrecht '52 2% 88 88% Z.-Holl 1957 2% 92% 93 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietlnstellingen Robeco 240.50 240 Amst. Bank 355 355 HB.O cert 224 224% Rott. Bank 306% 305 Twentsche Bank 285 284% Industrie Ondernemingen Albert Heyn 442 442 BorsumlJ 67 70 K N Edmet A-AA 96 Idem prel wd 104 103 Electrolasmu 346 Kon Nea (Jrofsm 171 172 HoU Constructie 565 551 Ing our v Bouwnyv 260 Intematlo 151 150% Int Kunststof! Ind 62 62 Leidse Wolspinnerij 490 495 Rott Droogdok Mil 630 629 Sikkens Groep 775 781 Ver Touwtabneker 368 365 Walvisvaart 113% 113% Wern ink's Betonm 153 153 Van Wi)k en Heringa 113 113% Zaalberg 121 121 Spoorwegen Dell Spoorweg Mi) 6 Amerik fondsen Canadian Pacific ft 24% 24% Intern Nickel 109% 109% anaconda 49% 49A Bethlehem SteeJ 44% 44% Cities Service 42% 43% General Motors 43% 44 Kennecotl 77 77 Republic Steel 62% 61% Shell Oil 61% 67 Union Pacific 27% 27A Un. States Steel 77% 78%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9